جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4537


فتح الله زاده: هواداران يار اضافي برابر بازي مقابل اف سي سئول هستند


دقيقه نود


يادداشت


سوت پايان


 فتح الله زاده: هواداران يار اضافي برابر بازي مقابل اف سي سئول هستند 

 
فتح الله زاده مديرعامل استقلال با ابراز اميدواري از صعود استقلال به مرحله بعدي رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا مي‌گويد با حضور هواداران اين تيم در ورزشگاه، آنها يک يار اضافي برابر اف‌سي سئول کره دارند.. علي فتح‌الله‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، درباره ديدار هفته‌ گذشته استقلال برابر اف سي سئول، گفت: همان طور که همه ديدند، در نيمه نخست برابر آنها خيلي خوب ظاهر شديم اما متاسفانه گل بدي خورديم و اين مساله کمي بازيکنان ما را عصبي کرد.

انصافا هم هر کسي بازي را ببيند، قبول مي‌کند که فاصله دو تيم در اين ديدار، اختلاف دو گل نبود. به هر حال فوتبال همين است و حالا کار ما کمي سخت شده است.او در ادامه، افزود: با اين حال اعتقاد دارم که توان شکست اف سي سئول را داريم و اين امر محقق نمي‌شود مگر آن که همه دست به دست هم دهند و کمک کنند تا ما با تمام توان به مصاف اف سي سئول برويم. اين تنها استقلال است که از ايران و غرب آسيا به اين مرحله رسيده است.

دوستاني که انصاف را زير پا مي‌گذراند، در نظر داشته باشند که همه تيم‌هاي بزرگ غرب آسيا مثل لخويا و الاهلي حذف شده‌اند. مديرعامل استقلال در ادامه با تمجيد از هواداران تيمش، بيان کرد: از عملکردمان تا همين جا هم راضي هستم. ما تلاش‌مان را ‌کرده‌ايم و هواداران عزيزمان مي دانند که وقتي از آنها مي‌خواهيم به ما کمک کنند،‌ يعني روي آنها حساب کرده‌ايم. من از همه آنها مي‌خواهم که روز چهارشنبه يک جاي خالي هم در استاديوم نباشد. آنها يار دوازدهم و اضافي ما هستند که در بازي با اف سي سئول بسيار تعيين کننده خواهند بود.

متاسفانه در نيمه دوم بازي برابر نماينده کره، کمي تيم ما به هم ريخت، اما مطمئنم که با حضور هواداران استقلال در ورزشگاه آزادي، همه چيز قابل جبران است. او در پاسخ به اين سوال که که در حال حاضر استقلال سه بازي عقب افتاده دارد و آيا اين مساله مي‌تواند به مدعي بودن استقلال به دليل خستگي بازيکنان آسيب برساند، اظهار کرد: هر آنچه سازمان ليگ برنامه بريزد، مجبوريم اجرا کنيم. اما به شما قول مي‌دهم که ما مثل هر سال مدعي هستيم و حداقل يک جام مي‌گيريم. وقتي هوادار از اين تيم استقبال مي‌کند، ما بايد جواب محبت‌شان را با قهرماني بدهيم.

چند بازي آخر ليگ را هم که بد نتيجه‌ گرفتيم، به دليل استرس ليگ قهرمانان آسيا بود و بازيکنان ما هم حواس‌شان به آن بازي‌ها بود. فتح‌الله‌زاده در پاسخ به سوالي درباره محروميت قلعه‌نويي از سوي کميته‌ انضباطي، گفت: من خودم دوست داشتم، وقتي قلعه‌نويي در مصاف با خارجي‌هاست، اين تصميم گرفته نشود. قلعه‌نويي به کسي توهين نکرده بود.


 دقيقه نود 

 نتايج کامل هفته يازدهم ليگ برتر فوتبال

پنجشنبه - 04/07/92

پرسپوليس يک - فجرسپاسي شيراز صفر

جمعه - 05/07/92

ملوان بندرانزلي يک - فولاد خوزستان 2

راه‌آهن سورينت يک - داماش گيلان صفر

تراکتورسازي تبريز يک - نفت تهران صفر

مس کرمان يک - گسترش فولاد تبريز 2

ذوب‌آهن اصفهان صفر - سپاهان اصفهان يک

صنعتي استقلال خوزستان يک - صباي قم صفر

کياني:

هميشه روساي سازمان‌ها با بسکتبال مهربان بودند

قاسم کياني مربي تيم ملي بسکتبال جوانان گفت: با اين حرف که گفته مي‌شود روساي سازمان‌ها يا وزير ورزش با بسکتبال مهربان نيست مخالفم. اين صحبت‌ها هميشه با انتقادهايي که از فدراسيون مي‌شود به وجود مي‌آمده و ادامه‌دار است. هر زماني که رييس سازمان تغيير مي‌کرد يا وزير ورزش روي کار آمد منتقداني که برخي منصفانه حرف مي‌زدند و برخي غيرمنصفانه جوي را ايجاد مي‌کردند که همه از احتمال نامهرباني با بسکتبال حرف مي‌زدند. هميشه روساي سازمان‌ها با بسکتبال مهربان بودند. اينکه به ما زمين دادن يا نه ملاک مهربان بودن نيست. شما ببينيد دو رشته قايقراني و تير و کمان در اوج خود بودند که روئسايشان برکنار شد و حالا در سراشيبي هستند. پس بايد نگاهمان را تغيير دهيم چرا که سازمان و وزارت ورزش با بسکتبال مهربان بودند.

فدراسيون بين‌المللي فوتبال هفت نفره تشکيل مي‌شود

رئيس انجمن فوتبال هفت نفره از تشکيل فدراسيون بين‌المللي فوتبال هفت نفره خبر داد. امين الله ماني در اين خصوص گفت: پيش از اين رشته فوتبال هفت نفره تحت پوشش سازمان جهاني ورزش‌هاي سي. پي. (CPISRA) فعاليت مي‌کرد که مقرر شد به صورت فدراسيوني جداگانه و بين‌المللي فعاليت داشته باشد.

رئيس انجمن فوتبال هفت نفره افزود: پيش از مسابقات پارالمپيک لندن کنفدراسيون فوتبال آسيا اقدام به برگزاري يک سري مسابقات فوتبال هفت نفره در امارات کرد و پس از آن در کميته اجتماعي AFC مصوب شد تا از فوتبال افراد داراي معلوليت در قاره آسيا حمايت به عمل آيد و اين مساله نشانه اي بر حمايت AFC از فوتبال معلولان آسيا بود.

وي خاطر نشان کرد: با تشکيل فدراسيون بين‌المللي فوتبال هفت نفره، از اين پس در هر قاره نماينده‌اي براي اين رشته تعيين مي‌شود و تصميم‌گيري فوتبال معلولان بر عهده اين نمايندگان خواهد بود. الله ماني در ادامه گفت: بر اين اساس، احتمال اين وجود دارد که در هر کشور نيز فوتبال افراد داراي معلوليت زير نظر فدراسيون ملي فوتبال آن کشور اداره شود.

سرمربي تيم ملي فوتبال هفت نفره در پايان اظهار داشت: تام لانگن، در حال حاضر رياست بخش فوتبال هفت نفره در CPISRA را بر عهده دارد و به احتمال زياد پس از برگزاري انتخابات که در آينده نزديک اتفاق مي‌‎افتد، وي به عنوان رئيس اين فدراسيون جديد معرفي خواهد شد.

دومين قهرماني ايران در تنيس غرب آسيا

صبا نجفي نماينده کشورمان در رقابت هاي تنيس غرب‌ آسيا بار ديگر قهرماني اين بازي ها را از آن خود کرد. رقابت هاي تنيس غرب آسيا با حضور نمايندگان کشورمان در دو بخش دختران و پسران به ميزباني لبنان برگزار شد و در پايان صبا نجفي موفق شد با عبور از سد حريف خود عنوان قهرماني هفته دوم را تصاحب کند. در پايان اين رقابت ها نجفي با نتيجه 2 بر صفر از سد دانا محمد اردني عبور کرد و موفق شد عنوان قهرماني هفته دوم بازي ها را نيز تصاحب کند.

مراسم اختتاميه اين مسابقات در زمين مرکزي استاديوم ATCL و با حضور ديو مايلي مدير توسعه ITF ، سيد امير برقعي نماينده فدراسيون جهاني، سمير سليبا رئيس فدراسيون تنيس لبنان برگزار شد. اين رقابت ها به مدت 10 روز به ميزباني لبنان و در رده سني زير 14 سال برگزار شد و سيد امير برقعي از کشورمان نيز به عنوان نماينده اين فدراسيون در اين رقابت ها حضور داشت.

19 بازيکن به مرحله دوم اردوي تيم ملي راگبي بانوان دعوت شدند

مرحله دوم اردوي آمادگي تيم ملي راگبي بانوان براي شرکت در مسابقات قهرماني آسيا، از روز سه‌شنبه هفته جاري با حضور 19 ملي‌پوش آغاز مي‌شود. نازنين حسيني تيم ملي راگبي بانوان از 19 بازيکن دعوت به عمل آمد تا براي حضور در اين مرحله از تمرينات آماده شوند. مسابقات راگبي قهرماني بانوان آسيا روزهاي 18 و 19 آبان ماه امسال در شهر "پونا" کشور هند برگزارخواهد شد. اسامي بازيکنان دعوت شده به اين شرح است:

فرشته ساراني، فرزانه نواب‌راد، زهرا نوري، شادي نظافتکار، سارا سليماني(تهران‌)، سميه لشني زند، سارا عبدلملکي(البرز‌)، زينب صابري، زهرا رحماني، زهرا راستگو مقدم(خراسان رضوي)، فائزه خلفي(خوزستان‌)، دينا گلستاني، دنيا هنري، فريده دريايي، زهرا افشار(کرمان‌)، هديه مقدس‌زاده، نسترن بالا رستاقي(گلستان)، زهره صادق‌پور(کرمانشاه) و ويدا بهراد(اردبيل).

عليرضا حيدري:

در ابتدا فکر نمي کردم قهرمان شويم

عليرضا حيدري دارنده شش مدال کشتي آزاد جهان و المپيک به تحليل قهرماني تيم ملي کشتي ايران در جهان پرداخت.

عليرضا حيدري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: بايد قهرماني کشتي آزاد ايران در جهان را تبريک بگويم و با حرف‌هايم هم نمي‌خواهم کار کسي را بي‌اجر کنم، اما خودتان بهتر مي دانيد که مشکلات زيادي در کشتي وجود دارد هر چند فدراسيون زحمت کشيده ، اما نتوانسته در حد خودش عمل کند. در اين مدت آنقدر پرده دري صورت گرفته که کشتي ايران بي‌حيثيت شده است. وي افزود: کشتي مثل خانواده پولداري شده که هيچ کس در محله به او احترام نمي‌گذارد. براي حل مشکلات مديريتي کشتي بايد کسي در راس باشد که اهل اين ورزش باشد و کشتي را بشناسد.

اگر وزارت ورزش و جوانان قوي داشتيم شايد اين اتفاق نمي‌افتاد و جابجايي‌ها به موقع صورت مي‌گرفت. البته اميدوارم در دولت جديد نگاه ويژه‌اي به ورزش اول کشور شود.

حيدري با بيان اين که در ابتدا فکر نمي‌کرد امسال ايران قهرمان جهان شود،‌ اضافه کرد: بچه‌ها زحمت کشيدند و مزد زحمات‌شان را هم گرفتند. در اين مواقع دو نکته اهميت دارد؛ يکي قهرماني تيم و دومي تکرار عدم موفقيت‌هاي بعضي از کشتي‌گيران مثل تقوي و قاسمي. خيلي از اوقات اين اتفاقات کوچک باعث مي‌شود که عناوين خوب از دست برود. بايد اين نتيجه‌ نگرفتن را ريشه‌يابي و حل کرد.


 يادداشت 

 حمايت از ورزش دانش آموزي راه اصلي در جهت پيشرفت ورزش کشور

محمد علي يزدي

قسمت اول

امروزه در فرايند مديريت و برنامه ريزي و تصميم گيري کلان پرداختن به ورزش به عنوان يکي از محورهاي اصلي بالندگي و شکوفايي استعداد ها در آحاد يک ملت , مورد توجه اکثريت قريب به اتفاق دولتها از جمله دولت جمهوري اسلامي ايران مي باشد

چرا که به گفته بزرگا ن روح سالم در بدن سالم است ومردم با پرداختن به ورزش نه تنها از سلامتي جسماني برخوردار خواهند بود بلکه به دلايل علمي از شادابي و سلامت روح و روان بهره مند خواهند گشت و به تجربه ثابت شده که در کشورهاي پيشرفته و صنعتي مردم با خيال آسوده تر و رغبت بيشتري به ورزش مي پردازند و بي سبب نيست که درجدول رده بندي کارشناسان بين الملل در امور اجتماعي , وجود امکانات ورزشي مدرن و کامل و اقبال مردم از ورزش را جزو امتيازات و برتري هاي کشورهاي صنعتي و پيشرفته نسبت به کشورهاي جهان سوم و رو به رشد قلمداد مي کنند و در اينجا اين سئوال مطرح مي شود که چگونه کشورهايي که تا چند ي پيش از شهرت و رتبه قابل توجهي در امور ورزش برخوردار نبودند اينک گوي سبقت را از ساير کشورها ربوده و با پيروزي هاي مکرردرميدان هاي ورزشي بر اعتبار و غرور ملي کشور خود افزوده اند ؟! جواب اين سئوال بسيار ساده اما بسيار مسئوليت بر انگيز است : برنامه ريزي , فراهم نمودن امکانات , مديريت ,عزم ملي ,تبليغات.اين چند عامل موجب مي شود که در دراز مدت بتوان ورزش را ازپايه مورد تربيت و آموزش قرار داد و بهترين نتيجه ها را بدست آورد . همانطوري که ميدانيددر اکثر رشته هاي ورزشي انفرادي دلاور مردان و شيرزنان ورزش کشورمان در رقابتهاي قهرماني آسيايي – جهاني – و المپيک و پاراالمپيک از چند سال گذشته تا کنون توانستند سکوهاي اول تا سوم قهرماني را از آن خود نمايند. . شايد برنامه ريزي ، مديريت ، اتحاد ، بودجه وامکانات نقش مهمي در اين زمينه ايفا نمود ، ولي بيشترين نقش اين افتخارات را، ورزشکاران ما مديون از خود گذشتگي مربيان و معلمين ورزش خود هستند. به عبارت ساده تر ميتوان اينطور اشاره نمود يک مربي کارکشته، علاقه مند، و عاشق با از خود گذشتگي که در زمينه تعليم و تربيت پايه هنرجو و ورزشکار،و دانش آموز از خود نشان ميدهد در دستيابي اين افتخارات سهيم ميباشد.

در ورزش حرفه اي و بين الملل بهترين نتيجه ها بتوسط قهرماناني که نماينده کشور خود محسوب مي شوند حاصل شده و موجب سربلندي و افتخار و غرور ملي سرزمين خود مي گردند به همين خاطر به طور غير مستقيم و به تجربه مي توان نتيجه گرفت که هر کشوري که قهرمانان بيشتري داشته و افتخارات ورزشي بيشتري را بدست آورده باشد به همان ميزان داراي برنامه ريزي و مديريت و سرمايه گذاري بيشتري نيز بوده است .

سوالي که ممکن است در اين ميان به ذهن خطور کند اين است که چگونه ما نيز همچون کشورهاي صنعتي و پيشرفته جهان مي توانيم بيشترين قهرمانان را داشته و بهترين نتيجه ها را بدست آوريم و همه ساله بر موفقيت هاي خود بيافزاييم..؟! همان گونه که کشورهاي موفق با الگو برداري از کشورهاي ديگر و انطباق آنها با امکانات موجود کشور خود انجام دادند ما نيز مي توانيم با استفاده از تجربيات کشورهاي ديگر در برنامه ريزي و شيوه هاي درست مديريتي آنها را لحاظ قرار داده و از بسياري از هزينه هاي اضافي و غير لازم و به هدر رفتن انرژي و وقت مردم و کشور جلوگيري به عمل آوريم.


 سوت پايان 

 نتايج 24 شمشيرباز ايران در کويت

کاروان 24 نفره شمشيربازي ايران در حالي به کار خود در دومين دوره مسابقات قهرماني زير 23 سال آسيا پايان داد که نسبت به دوره پيشين اين رقابت‌ها يک مدال طلا کمتر گرفت اما با مجموع 6 مدال که دو برابر دوره قبل بود کارنامه‌اي قابل قبول از خود به جا گذاشت. با اين عملکرد، شمشيربازان ايران در ميان 10 کشور مدال آور، جايگاه دوم جدول توزيع مدال‌ها را از آن خود کردند. دومين دوره مسابقات شمشيربازي قهرماني زير 23 سال آسيا که از يکشنبه گذشته به ميزباني کويت آغاز شده بود، پس از پنج روز رقابت ميان شرکت‌کنندگان روز جمعه به کار خود پايان داد. علاوه بر کشور ميزبان، نمايندگاني از 26 کشور ديگر هم در اين دوره از رقابت‌ها شرکت کرده بودند. مهر در اين خصوص نوشت ايران برخلاف اولين دوره اين مسابقات شمشيربازي زير 23 سال آسيا که تنها در بخش پسران شرکت کرده بود، در اين دوره در هر دو بخش پسران و دختران با ترکيبي کامل حضور پيدا کرد. بر اين اساس کاروان شمشيربازي ايران با چهار شمشيرباز در هر يک از اسلحه‌هاي دختران و پسران و در مجموع با 24 بازيکن راهي کويت شد.

کاروان 24 نفره شمشيربازي ايران در جريان دومين دوره مسابقات قهرماني زير 23 سال آسيا به 2 مدال طلا و 4 مدال برنز در هر دو بخش انفرادي و تيمي دست يافت. اين 6 مدال در حالي از آن کاروان کشورمان شد که بانوان در کسب نيمي از آنها نقش داشتند. مهساپور رحمتي اولين شمشيربازي بود که کاروان ايران در اين مسابقات را صاحب مدال کرد. وي در روز نخست مسابقات به مدال برنز مشترک اسلحه اپه دست يافت. آخرين مدال کاروان ايران هم در روز پاياني مسابقات توسط تيم اسلحه سابر پسران و به رنگ طلا حاصل شد. علي پاکدامن و فرزاد باهر ارسباران (مدال طلا و برنز اسلحه سابر) و تيم هاي سابر و اپه دختران (مدال برنز بخش تيمِي) ديگر مدال آوران ايران در اين رقابت‌ها بودند. علاوه بر اين، ديگر شمشيربازان کشورمان هم رقابت‌هاي خود را با حريفان شان برگزار کردند و موفق به کسب عنوان‌هايي در اسلحه خود شدند.

مبلغ انتقال "حامد حداد" به "سيشوآن" چين اعلام شد

ملي پوش بسکتبال ايران با انعقاد قراردادي به ارزش 1/3 ميليون دلار به سيشوآن چين پيوست. "حامد حدادي" که فصل گذشته براي آخرين بار با پيراهن فينيکس سانز به ميدان رفت روز گذشته با انعقاد قراردادي به ارزش يک و سه ميليون دلار به تيم سيشوآن که به تازگي به ليگ برتر بسکتبال چين صعود کرده، پيوست. حدادي در رقابتهاي قهرماني آسيا که ماه گذشته در فيليپين برگزار شد به عنوان ارزشمندترين بازيکن مسابقات لقب گرفت. اين بازيکن به تازگي با تيم نيويورک نيکس هم تمرين کرده بود اما با اين تيم به توافق نرسيده بود. حامد حدادي در فصل 14-2013 شش بار با پيراهن فولاد ماهان اصفهان به ميدان رفت و به طور ميانگين 17/5 امتياز در هر بازي کسب کرد و 12/3 ريباند داشت. گفتني است حدادي پيش از اين در تيم‌هاي ممفيس گريزليز و تورنتو رپتورز هم بازي کرده است و از يوتاجاز نيز پيشنهاد داشته است.

پومسه‌روهاي ايران سه طلا در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي گرفتند

تيم‌هاي تکواندوي ايران در بخش‌هاي پومسه دو نفره و پومسه بانوان سه مدال طلا در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي کسب کردند. در آغاز رقابت‌هاي تکواندو در بازي‌هاي کشورهاي اسلامي تيم پومسه آزاد دو نفره ايران با ترکيب مهسا مرداني و مهدي جمالي با امتياز 7.76 قهرمان شد و تيم‌هاي اندونزي و ترکيه دوم و سوم شدند. در بخش پومسه بانوان هم تيم ايران با ترکيب نسترن ملکي ، مهسا مرداني و بهاره قادريان مدال طلا را کسب کردند. در پومسه انفرادي هم نسترن ملکي با هشت امتياز قهرمان شد. نماينده اندونزي با 7.75 و نماينده مصر با 7.34 دوم و سوم شدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي