جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541


مراسم گراميداشت روز ايمني و آتش نشاني مناطق نفت‌خيزجنوب برگزار شد


ساماندهي متکديان در اسلامشهر

رئيس مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان اردبيل:
مهار بحران منابع و افزايش توليدات کشاورزي؛ اولويت طرح‌هاي تحقيقاتي کشاورزي


دغدغه‏هاي عاطفي؛ عمده‏ترين مشکل سالمندان


ايران زمين


خبر


 مراسم گراميداشت روز ايمني و آتش نشاني مناطق نفت‌خيزجنوب برگزار شد 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مراسم گراميداشت روز ايمني و اتش نشاني مناطق نفت‌خيز جنوب به ميزباني شركت نفت و گاز آغاجاري در اميديه برگزار گرديد.رئيس روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري در اين باره گفت : اين مراسم براي اولين بار در سطح مناطق نفت‌خيز جنوب به ميزباني شركت آغاجاري و با حضور مهندس بورد مدير عامل شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب و مهندس هوشيار مدير HSE مناطق نفت‌خيز جنوب و ساير مديران عامل شركتهاي تابع مناطق، خدماتي و مديران و روسا و كاركنان HSE مناطق نفت‌خيز جنوب و شركتهاي تابعه برگزار شد. احمد علينقي پور افزود: در اين مراسم كه با هدف تقدير از آتش نشانان پر تلاش و ترويجگران فرهنگ ايمني درمناطق نفت‌خيز جنوب و شركتهاي تابعه برگزار شد ابتدا مهندس خدري مدير عامل شركت آغاجاري بعنوان ميزبان مراسم ضمن خير مقدم به همه مدعوين افزود :اين روز بهانه اي است تا از افرادي تقدير شود كه از جان و آسايش خود براي حفظ جان و آسايش ديگران مي گذرند.

در ادامه اين مراسم مهندس هوشياري مدير HSEمناطق نفت‌خيز جنوب نيز به ارائه گزارشاتي پيرامون عملكرد HSEمناطق نفت‌خيز جنوب و شركتهاي تابعه پرداخت و از بين شركتهاي تابعه مناطق نفت‌خيز جنوب شركت بهره برداري نفت و گاز اغاجاري را با شاخص حوادث در حد صفر بعنوان برترين شركت در مناطق نفت‌خيز جنوب معرفي كرد.

در پايان اين مراسم مهندس بورد مدير عامل شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب نيز سخنراني نمود كه ايشان هم ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس و تبريك روز ايمني و آتش نشاني از همه همكاران در ادارات HSE تقدير و تشكر نمود.


 ساماندهي متکديان در اسلامشهر 

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

مرتضي سبحاني‌پور معاون سياسي انتظامي فرمانداري شهرستان اسلامشهر در جلسه ساماندهي و جمع‌آوري متکديان اين شهرستان اظهار داشت: حضور متکديان در سطح شهر علاوه بر هم زدن چهره شهر، آسيب‌هاي اجتماعي را نيز به دنبال خواهد داشت.

سبحاني پور افزود: يکي از مهمترين اقداماتي که بايد براي رفع اين معضل در سطح شهر انجام داد ساماندهي اين افراد است که انجام اين عمل برعهده يک دستگاه و نهاد خاصي نيست و چندين نهاد ارتباط دارند. اين مسئول تأکيد کرد: در اين راستا تمامي ادارات و نهادهاي ذيربط بايد آمادگي‌هاي خود را به منظور ارائه تسهيلات براي اجراي طرح ساماندهي متکديان در سطح شهر اعلام کنند.

سبحاني‌پور افزود: متأسفانه عده‌اي از متکديان در سلامت کامل به سر مي‌برند، اما حاضر نيستند براي کسب و کار سالم و درآمدزايي درست تن به کار دهند ، لذا با تکدي‌گري و بيان مشکلات زندگي خود که بعضا دروغ مي‌باشد، در روحيه مردم تأثير گذاشته و از آنان وجه نقد دريافت مي‌کنند. وي ادامه داد: عده‌اي نيز با بيرون انداختن بخشي از اعضاي بدن خود که آسيب ديده است، عواطف و روحيات مردم را تحت تأثير قرار مي‌دهند و از اين راه منبع درآمدي براي خود درست کرده‌اند.

سبحاني پور با بيان اينکه متأسفانه عده‌اي از اين افراد نيز معتادان رها شده در سطح شهر هستند، بيان داشت : حضور اين افراد در اجتماع ضرر دارد ، چراکه اين افراد نه تنها آسيب‌هاي اجتماعي را وارد جامعه مي‌کنند بلکه چهره شهر را بر هم مي‌ريزند.

وي تأکيد کرد: در اين ميان عده‌اي از افرادفرصت طلب با سوءاستفاده از کودکان، آنان را وادار به تکدي‌گري کرده که تربيت و آينده اين افراد نيز به مخاطره مي‌افتد که در اين راستا ساماندهي و شناسايي متکديان در سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است.

اين مقام مسئول تکدي‌گري را معضلي اجتماعي عنوان کرد و گفت: تکدي‌گري فقط به خاطر فقر نيست، دست‌هايي پنهاني در کار هستند و اين افراد از طرف گروه‌هاي سودجو معمولاً از خارج از شهرستان ساماندهي مي‌شوند.

معاون فرماندار اسلامشهر از تمامي دستگاه‌هاي ذيربط در اين زمينه در سطح شهرستان خواست تا به وظايف خود در جهت جمع‌آوري و ساماندهي متکديان شهرستان به درستي عمل کنند.

سبحاني‌پور ادامه داد: افراد نيازمند از غير نيازمند بايد شناسايي و تفکيک شوند تا در صورت لزوم تحت پوشش قرار گيرند. معاون سياسي انتظامي فرمانداري اسلامشهر گفت: ساماندهي متکديان در شهرستان ضروري است و لازم است ،ظرف يک هفته ضمن شناسايي اين افراد با هماهنگي دستگاه‌ها اقدامات و پيگيري‌ها به صورت مستمر صورت گيرد تا از بازگشت مجدد آنان جلوگيري شود.


 رئيس مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان اردبيل:
 مهار بحران منابع و افزايش توليدات کشاورزي؛ اولويت طرح‌هاي تحقيقاتي کشاورزي 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

يوسف جهاني در شوراي تحقيقات کشاورزي استان اظهار داشت: مسئله پژوهش و تحقيق يکي از مهم‌ترين مسائلي است که امروزه جوامع بشري براي توسعه و پيشرفت با آن روبه‌رو هستند.وي تصريح کرد: اگر يک کشور با هدف کم کردن فاصله صنعتي و تکنولوژي خود با ديگر کشورهاي پيشرفته باشد بايد با تکيه بر تحقيق و پژوهش حرکت کند چرا که در سايه تحقيقات راهکارهاي عملي در عرصه کار و فعاليت سازنده مهيا مي‌شود که در آن شکست و عدم موفقيت به حداقل ميزان خود مي‌رسد.

جهاني خاطر نشان کرد: از طرفي کشورهاي در حال توسعه با بهره‌گيري از تحقيقات و پژوهش‌هاي مورد نياز به يک برنامه‌ريزي صحيح اقتصادي، اجتماعي، توليدي و فرهنگي دسترسي پيدا مي‌کنند.

اين مسئول اضافه کرد: استان اردبيل در کشور به عنوان قطب کشاورزي مطرح بوده و اهميت تحقيقات براي ارائه برنامه‌ها و سياست‌هاي کاري که با شرايط اقليمي و آب و خاکي منطقه مطابقت داشته باشد بيش از پيش واضح‌تر مي‌باشد.

وي بيان کرد: با اشاره به فعاليت‌هاي شبانه‌روزي پژوهشگران و محققان که در تمامي گرايش‌هاي زراعي، باغي و دامي سعي و اهتمام مي‌ورزند تاکنون بيش از 17 رقم از محصولات زراعي در سطح ملي تهيه و به توليد‌کنندگان و کشاورزان معرفي شده که ويژگي‌هاي خاصي را در عرصه توليد به صورت منحصر به فرد به خود اختصاص داده‌اند.

رئيس مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان يادآور شد: البته نتايج طرح‌هاي تحقيقاتي با اطلاع‌رساني به موقع و آيتم‌هاي ترويجي و آموزشي به دست توليد‌کننده در سر مزرعه در کنار محصول مي‌رسد که در اين صورت مي‌توان اذعان داشت کار تحقيقات موفقيت‌آميز بوده و نقش سازنده و اساسي در توليد دارد. جهاني ادامه داد: در حال حاضر محدوديت‌هاي طبيعي و اقليمي را در منابع توليد به عنوان مثال در زمينه آب داريم و بايستي تلاش و نتايج طرح‌هاي تحقيقاتي بر روي محصولاتي که با کارهاي اصلاحي و به نژادي و به زراعي که در طول دوره رشد با دور آبياري کمتري و با مقاومت به کم آبي بيشترين محصول را توليد بکنند، معطوف شود.


 دغدغه‏هاي عاطفي؛ عمده‏ترين مشکل سالمندان 

رودهن - ايرج صادقعلي

مدير و صاحب امتياز مرکز توانبخشي و نگهداري از سالمندان رودهن گفت: مشکل عمده و اصلي سالمنداني که در اين‏گونه مراکز نگهداري مي‏شوند، دغدغه‏هاي عاطفي است.

فرشيد شمس‏لاهيجاني در گفت‏وگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: هرچه سن سالمند بالاتر مي‏رود، بهانه‏گيرتر مي‌شود.

وي نگهداري از سالمندان آلزايمري و داراي مشکلات جسمي را در منزل سخت خواند و ادامه داد: در مراکز توانبخشي و نگهداري از سالمندان، نيروهاي متخصص سعي مي‏کنند تا بهترين خدمات را به اين عزيزان ارائه دهند.

شمس‏لاهيجاني، بيشترين علل پذيرش سالمند و سپردن آنان به اين مراکز را کهولت سن و آلزايمر خواند و اذعان داشت: سالمنداني داريم که فرزندش 70 سال سن داشته و خودش سالمند است.

وي، مسن‏ترين سالمند پذيرفته شده در مرکز خود را 100 ساله معرفي و اظهار کرد: کم‏سن‏ترين سالمندمان هم 50 سال سن دارد و به دليل معلوليت ذهني اندکي که دارد و مصرف دارو، نگهداري از او در منزل مشکلاتي داشت؛ به همين دليل به تشخيص کميته توانبخشي بهزيستي، وي را که زير 60 سال سن داشت، در اين مرکز پذيرفتيم.

مدير و صاحب امتياز مرکز توانبخشي و نگهداري از سالمندان رودهن در خصوص تيم پزشکي تصريح کرد: پزشک، روانشناس و فيزيوتراپ هر کدام دو يا سه بار در هفته به اين مرکز آمده و به ارائه خدمات به سالمندان مي‏پردازند.

شمس‏لاهيجاني دليل انتقال سالمند به تهران را نبود بيمارستان تخصصي در رودهن برشمرد و اضافه کرد: در گذشته، آمبولانس دولتي مي‏فرستادند که رايگان بود، اما در حال حاضر آمبولانس خصوصي اعزام مي‏شود که هزينه‏هاي مربوط به آمبولانس و بيمارستان بر عهده خانواده سالمند است.

وي درباره مشکلات موجود بر سر راه مراکز نگهداري از سالمندان توضيح داد: در حال حاضر، براي مکان و ساختمان مرکز مشکل داريم و پيدا کردن جايي که با استانداردهاي بهزيستي مطابقت داشته باشد، کار بسيار سختي است.

سالمندان ازمشکلات عاطفي رنج مي برند

مدير مرکز نگهداري و توانبخشي شبانه روزي سالمندان شيرين رودهن بابيان اينکه آلزايمر و مشکلات جسماني، بيشترين مشکلات شايع در بين سالمندان است گفت:بيشتر سالمندان از مسائل عاطفي و دوري از اعضاي خانواده نيز رنج مي برند. فرشيد بخشي لاهيجاني گفت بايد به مشکلات جسماني و عاطفي سالمندان بيشتر توجه شود.

وي افزود: هزينه هاي نگهداري سالمندان بالا است و نوسانات قيمتي مشکلات را افزايش داده است .مدير مرکز نگهداري و توانبخشي شبانه روزي سالمندان شيرين رودهن گفت: از ابتداي سال 91 تاکنون تعرفه نگهداري سالمندان افزايش نيافته است .


 ايران زمين 

 لزوم معرفي محصولات استاندارد

اروميه – خبرنگار آفرينش

منصور جلاير گفت: توليد کالاهاي استاندارد نيازمند حمايتهاي مادي و علمي واحدهاي توليدي و صنعتي است. وي برپايي نمايشگاه تخصصي كالاهاي استاندارد، ترويج و اشاعه فرهنگ استفاده از كالاهاي استاندارد و مرغوب و نيز حمايت از واحدهاي توليد كننده داراي نشان استاندارد را زيرساختهاي لازم براي افزايش توليد کالاهاي استاندارد و به تبع آن افزايش صادرات غير نفتي عنوان کرد.

مدير کل استاندارد و تحقيقات صنعتي آذربايجان غربي با اشاره به اينکه شعار هفته جهاني استاندارد امسال استانداردهاي بين المللي تضمين کننده تغيير مثبت است، اظهار داشت: با توجه به همجواري آذربايجان غربي با 3 کشور ترکيه، عراق و جمهوري آذربايجان و صادرات محصولات از جمله صنايع غذايي، سيمان و ... به اين کشورها رعايت استانداردهاي بين المللي براي حفظ و توسعه بازارهاي جهاني ضروري است.

فعاليت گمرك تمرچين پيرانشهر 24 ساعته شد

اروميه – خبرنگار آفرينش

ناظر گمرکات آذربايجان غربي گفت: با هدف روانسازي امور در بخش ترانزيت و مسافري فعاليت گمرك تمرچين پيرانشهر 24 ساعته شد. ميرهاشم سيد احمدي افزود : با 24 ساعته شدن گمرك تمرچين پيرانشهر همكاران در اين گمرك به صورت شبانه ‌روزي نسبت به ارائه خدمات اقدام مي‌كنند. وي ادامه داد: اين تصميم سبب تسهيل و تسريع در ارائه خدمات و افزايش حجم فعاليت‌هاي ترانزيتي گمرك تمرچين پيرانشهر و كاهش ترافيك كاميون‌هاي حامل سوخت مي‌شود. سيد احمدي افزود: در اين راستا تعداد كاميون‌هاي ترانزيتي ورودي و خروجي از اين گمرك 100 درصد افزايش يافته و از 100 دستگاه كاميون به 200 دستگاه رسيده است. ناظر گمرکات آذربايجان غربي گفت:با توجه به افزايش ميزان مبادلات تجاري بين ايران و عراق، تقويت و تجهيز گمرکات منطقه از جمله گمرک تمرچين امري ضروري است.

ظرفيتهاي صنعتي، معدني و تجاري کردستان بي بديل است

سنندج – خبرنگار آفرينش

نشست فعالان اقتصادي کردستان با سفير ترکيه و هيات همراه که با حضور استاندار کردستان، معاون برنامه ريزي استانداري کردستان، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت و ساير مديران اجرايي کردستان برگزار گرديد. در اين نشست رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ظرفيتهاي صنعتي، معدني و تجاري کردستان را براي سفير ترکيه و هيات همراه تشريح کرد.

اسراري، با اعلام اينکه سفير ترکيه ظرفيت هاي کردستان را در نوع خود بي نظير دانسته، بيان کرد: با بيشتر شدن روابط تجاري و اقتصادي بين اين دو کشور با محوريت بخش خصوصي زمينه براي توسعه استان فراهم مي شود. وي با اشاره به اينکه کردستان در زمينه هاي مختلف مزيت هايي دارد، ادامه داد: اين استان در حوزه صنعت بسيار مستعد بوده و هم اکنون آماده سرمايه گذاري در اين بخش در راستاي استفاده از ظرفيت هاي اين بخش است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بيان اينکه اقتصاد کردستان بر پايه کشاورزي و دامپروري است، تصريح کرد: در حال حاضر بيشتر مردم کردستان در شغلهاي کشاورزي و دامپروري مشغول به کار هستند و اين استان در اين زمينه ها داراي مزيتهاي نسبي است.

اسراري، با اعلام اينکه سرمايه گذاري اين استان بايد بيشتر در بخش هاي صنايع تبديلي شکل بگيرد و سرمايه گذاران را در اين بخش ها به مشارکت بطلبيم، گفت: حوزه معدن يکي ديگر از مزيتهاي اين استان است و کردستان به لحاظ داشتن معادن جزو پنج استان برتر کشور است.

وي به مستعد بودن کردستان در زمينه توليدات معدني اشاره و خاطرنشان کرد: بايد در دو بخش مطالعات زمين شناسي و اکتشافات تکميلي سرمايه گذاران خارجي را به مشارکت دعوت کنيم.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بيان اينکه انتظار داريم در آينده جانبي و فرآوري را در حوزه معدن متناسب با معادن استان راه اندازي کنيم، يادآور شد: ايجاد مجتمع هاي فولادي و ايجاد فرآوري سنگ کردستان با ظرفيت هاي بالا از جمله اقدامات اساسي در زمينه ايجاد صنايع جانبي و فرآوري است.

ترکاشوند:

بدون تعامل و همکاريهاي ساير دستگاه ها امور شهر به صورت مطلوب انجام نمي‌پذيرد

کرج - خاکپور

شهردار کرج با بيان اينکه به دنبال پست و مقام نيستم، گفت: مطابق تکليفي که براي خدمتگزاري دارم اين سمت را پذيرفتم و اميدوارم بتوانم از توان و تجارب خويش با رعايت قوانين که صد درصد تابع آن هستيم، گامهاي موثري را در شهر بردارم.به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، علي ترکاشوند در مراسم معارفه خود که در سالن شهداي شهرداري برگزار شد، از ضرورت تعامل بين شورا و شهرداري سخن گفت و افزود: هماهنگي بين شوراي دوره سوم اسلامي شهر و شهرداري ستودني بود.

وي در ادامه ضمن تشکر از زحمات شهردار سابق کرج، تعامل وي با شورا و ديگر دستگاه هاي خدمت رسان در شهر را يادآور شد و افزود: لازم مي دانم از زحمات سيد علي آقازاده به عنوان فردي که با تعامل خود تغيير و تحولي سازنده را در شهر بوجود آورد و در گام بعد نيز از حسن اعتماد اعضاي شوراي دور چهارم اسلامي شهر کرج براي انتخاب بنده براي شهردار شدن، تقدير و تشکر کنم. اين مسئول گفت: اميد است با تعامل سازنده و مطلوب بين شهردار و شوراي چهارم نيز شاهد تسهيل در امور و پيشرفت پروژه ها در سطح شهر باشيم.

شهردار خادم مردم است

شهردار کرج در ادامه با بيان اينکه شهرداري خادم مردم است؛ تاکيد کرد: شهرداري و پرسنل زحمتکش آن تابع زمان و مکان نيستند و در فصل سرما و گرما به حالت آماده باش کامل بوده و به صورت شبانه روزي در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند. ترکاشوند اظهار داشت: با توجه به مسئوليتهاي تعريف شده اي که شهرداري دارد و با مطرح شدن اين شعار که شهروندان از زمان تولد تا مرگ با اين ارگان سرو کار دارند، مي طلبد که براي انجام هر چه بهتر امور، تعامل و همکاريهاي سازنده با ساير دستگاه ها به بهترين نحو انجام پذيرد چراکه در غير اين صورت امور محوله به صورت مطلوب انجام نخواهد پذيرفت.

اعضاي شوراي شهر کرج خواهان حضور شهرداري آشنا با اين شهر بودند

ترکاشوند با اشاره به انتخاب خود به عنوان شهردار کرج، عنوان کرد: اعضاي شوراي اسلامي شهر کرج خواستار حضور فردي آشنا با اين شهر بودند که بنده را براي اين پست برگزيدند و بنده نيز به دليل حس مسئوليت پذيري اين درخواست را اجابت کردم. وي در ادامه جايگاه شهرداري را از لحاظ خدمتگزاري داراي اهميت توصيف کرد و افزود: بنده به دنبال مقام و پست نيستم و مطابق تکليفي که براي خدمتگزاري دارم اين سمت را پذيرفتم و اميدوارم بتوانم از توان و تجارب خويش با رعايت قوانين که صد درصد تابع آن هستيم، گامهاي موثري را در شهر بردارم.

مراسم تحليف اعضاي شوراي اسلامي شهرهاي پاکدشت، شريف آباد و فرون آباد

پاکدشت - انوري

فرماندار پاکدشت در مراسم تحليف اعضاء جديد شوراي اسلامي شهرهاي پاکدشت، شريف آباد و فرون آباد گفت: منتخبان مردم در شوراي شهر بايد حسن اعتماد مردم را پاسخ داده و در راستاي خدمت کردن گام بردارند.

مراسم تحليف وانتخاب اعضاء هيئت رئيسه شوراهاي اسلامي شهرهاي پاکدشت، شريف آباد و فرون‌آباد با حضور فرماندار،معاونين فرماندار، دادستان پاکدشت و اعضاي شوراي اسلامي هر سه شهر در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد. در اين مراسم ابتدا فرماندار پاکدشت ضمن تبريک به اعضاي شوراي شهر جديد بخاطر انتخاب و پذيرش مسئوليت به تشريح برخي از وظايف و کارکردهاي شوراي شهر پرداخت وگفت: فردفرد اعضاي شوراي اسلامي بايد در حفظ جايگاه خود با درايت و برنامه ريزي صحيح نهايت کوشش را داشته باشند. وي شوراي اسلامي را پل ارتباطي مردم و مسوولين دانست و گفت: اعضاي شورا بايد با تعامل و همراهي هر چه بيشتر باهمه مسوولين در جهت رفع مسايل و مشکلات شهروندان تلاش کنند.

مقبلي خاطر نشان کرد: منتخبان و اعضاي جديد شورا ها در اين مراسم با خواندن سوگند نامه کار اصلي خود را در جهت برطرف کردن مشکلات مردم آغاز مي کنند و بايد بدانند که دغدغه اصلي آنان برطرف کردن مشکلات مردم باشد. وي افزود که شوراي شهر بايد قوي عمل کند حامي ومدافع مردم باشند وخدمتگزار خوبي براي شهروندان باشند

وي گفت: انجام دادن وظايف و اختيارات شوراها که در سوگند نامه آمده کار سنگيني است که بايد اين مهم توسط منتخبين مردم در شوراي شهر به خوبي انجام شود و اين افراد بايد بتوانند خدمات ارزنده اي به مردم ارائه دهند.


 خبر 

 برگزاري همايش عملكرد درخشان شركت فولاد مباركه اصفهان در شش ماهه اول 1392

اصفهان - راعي

همزمان با ايام هفته دفاع مقدس همايش عملکرد 6 ماهه اول فولاد مبارکه اصفهان در سال 92 با حضور مديرعامل، معاونين، مديران و كاركنان فولاد مباركه برگزار شد و طي آن دكتر سميعي نژاد مدير عامل فولاد مباركه ضمن ابراز خرسندي از کارنامه موفقيت آميز شرکت در اين مدت، ياد و خاطره شهداي 8 سال دفاع مقدس را گرامي داشت و تصريح کرد: بنا بر اعلام انجمن جهاني فولاد رتبه ايران در توليد فولاد جهان با صعود دوپله‌اي از 17 به 15 رسيد فلذا در اين موقعيّت حساس اهميّت و لزوم توجه به جبهه‌ صنعت اگر بيشتر از اهميت دوران دفاع مقدس نباشد يقيناً کمتر نيست چراکه در دوران جنگ هيچگاه فرمان جهاد از سوي مقام معظم رهبري صادر نشد ولي امروز در جبهه‌ صنعت ما اين حکم و فرمان سرنوشت‌ساز را سرلوحه فعاليتهايمان مي‌بينيم.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مدير عامل فولاد مبارکه در ادامه به روند روبه رشد شرکت فولاد مبارکه طي سالهاي اخير اشاره کرد.

مديرعامل فولاد مبارکه در ادامه گفت: هدف اصلي ما در فولاد مبارکه اصفهان که بزودي به يک هولدينگ مبدل مي‌گردد، کاهش هزينه‌ها و مصارف انرژي و در ادامه افزايش توليد است که البته مطالعات اين کار نيز در حال انجام است.

در جلسه كميسيون فرهنگي ورزشي شوراي اسلامي شهر ساري مطرح شد؛

ضرورت تامين فضاهاي ورزشي ويژه بانوان

ساري - خبرنگارآفرينش

در پي تصميم‌گيري كميسيون فرهنگي و اجتماعي و ورزشي شوراي اسلامي شهر ساري مبني بر برگزاري نشستهاي ادواري با متوليان فرهنگي و ورزشي شهر،اين هفته نشست كميسيون مزبور با رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساري برگزار گرديده و مسايل ورزشي شهر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حمايت مديران شهر از ورزش، حمايت از منافع شهروندان است

رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساري طي سخناني به نيازهاي عديده ورزش شهر مركز استان اشاره كرد و گفت:حمايت شورا و شهرداري از ورزش و كمك به تامين نياز هاي شهروندان در اين حوزه در واقع به منزله حفظ منافع شهروندان مي باشد. بريماني نياز ويژه در اين زمينه را حمايت از ورزشهاي همگاني ذكر كرد و افزود:ساري داراي پتانسيل بالا و استعدادهاي فراوان ورزشي است و اين امر ايجاب مي كند در جهت تامين فضاها و امكانات ورزشي موردنياز شهروندان به ويژه ورزشكاران اقدام شود.

وي به وجود بيش از 1500 ورزشكار سازمان يافته در شهرستان اشاره كرد و گفت تعداد قابل توجهي از ورزشكاران ما در رده قهرماني و در ليگهاي مطرح كشور و تيمهاي ملي حضور دارند و جا دارد هر ساله برنامه تجليل از برترينها را جهت تشويق و ترغيب جوانان به ورزش برگزار كنيم. بريماني تاثيرات ورزش بر سلامت جامعه را برشمرد و اظهار داشت :يكي از راههاي مبارزه و مقابله با معضل اعتياد ،تقويت ورزش است و در اين راستا مي‌توان علاوه بر افزايش امكانات ورزشي به حمايتهاي مالي از هياتهاي ورزشي نيز پرداخت.

ساري از كمبود فضاهاي ورزشي ويژه بانوان رنج مي‌برد

در ادامه رئيس كميسيون فرهنگي ورزشي شوراي شهر نيز به كمبود فضا هاي ورزشي بانوان در سطح شهر اشاره كرد و افزود: بانوان مستعد ما نياز به مكانهايي دارند كه آزادانه به ورزش دلخواه خود بپردازند. شمشير بند ياد آور شد:براي تامين نيازهاي ورزشي شهر،شورا و شهرداري تعامل لازم را با اداره ورزش و جوانان خواهند داشت.

تجهيز پاركها به امكانات ورزشي

پرويز شعباني دبير شوراي شهر و عضو كميسيون فرهنگي نيز تصريح كرد:چون امكانات و فضا هاي ورزشي شهر محدود است،مي توان پارك هاي سطح شهر را به حداقل امكانات ورزشي مجهز كرد تا شهروندان از آن بهره مند شوند .

شورا و شهرداري خود را حامي ورزش شهر مي دانند

مسعود پيري ديگر عضو كميسيون فرهنگي با بيان اين كه وظيفه نهاد مديريت شهري در عمران شهري خلاصه نمي شود،افزود: ارائه خدمات شهري كه جزء وظايف مديريت شهر است داراي ابعاد گوناگوني است و حوزه‌هاي مختلفي را شامل مي‌شود. وي اظهار داشت:از مبلمان شهري،حمل و نقل و ترافيك ،زيباسازي شهر، جلوگيري از سد معبر،توسعه فضاهاي سبز،ايمني و عمران شهري گرفته تا كمك به تامين نيازهاي فرهنگي اجتماعي و ورزشي همگي در قالب خدمات شهري مي‌گنجد و لذا شورا و شهرداري خود را در كمك به تامين نيازهاي ورزشي شهروندان وظيفه‌مند مي‌دانند و از اين كار حمايت خواهند كرد.

رئيس پليس غرب استان تهران:

شاهد کاهش جرائم هستيم

شهريار - برزگر

با توجه به ارقام آماري،کاهش 21 درصدي تماس مردمي با مرکز فوريتهاي پليسي 110 را داشته ايم که اين مهم با اصلاح آماري و حضور محسوس پليس در نقاط جرم خيز و اصلاحات انجام گرفته در حوزه فوريتهاي پليسي 110 در 6 ماهه اول سال جاري صورت پذيرفته است.سردار اصلاني رئيس پليس غرب استان تهران ضمن بيان مطالب فوق گفت: با توجه به تماسهاي مردمي اولويت بندي جرائم به ترتيب نزاع ودرگيري، موادمخدر و وجود معتادان کارتن خواب، تخلفات راهور وسرقت مي باشد که اين چهار جرم مهم از دغدغه هاي مردم بوده است که ما برهمين اساس برنامه ريزي نموده وعملياتها، وطرحهاي پاکسازي را به مرحله اجرا گذاشته ايم.

سردار اصلاني عملکرد پليس در حوزه موادمخدر را در 6 ماه گذشته کشف سه تن و 208 کيلوگرم انواع موادمخدر عنوان نمود و افزود:با توجه به افزايش 5/8 درصدي کشفيات و 10 درصدي دستگيريها در حوزه مواد مخدر در سال جاري ما 3 درصد انهدام باند قاچاق موادمخدر و51 درصد توقيف وسائط نقليه قاچاقچيان را داشته ايم.

رئيس پليس غرب استان تهران در پايان با اشاره به اجراي 217 برنامه در هفته نيروي انتظامي خاطرنشان کرد: در طول هفته ناجا 68 برنامه به صورت درون سازماني و 125 برنامه به صورت برون سازماني و 24 برنامه بصورت خدمات مضاعف انتظامي انجام مي‌گيرد.

در راستاي ساماندهي انشعابات آبفاي جنوب غربي انجام شد؛

كشف انشعاب غيرمجاز آب آشاميدني در چهاردانگه

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

با بررسي و تحقيقات عوامل فني و همچنين اقدام نيروهاي حراست آبفاي چهاردانگه يك رشته انشعاب غيرمجاز در اين شهر شناسائي و جمع آوري شد. به گزارش روابط عمومي آبفاي جنوب غربي استان تهران، مدير بهره برداري آبفاي چهاردانگه ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: با عنايت به بررسي و تحقيقات عوامل فني از نهايتاً با همكاري نيروهاي حراست شركت و همچنين نيروي انتظامي شهر چهاردانگه با اخذ حكم قضائي از مراجع ذيصلاح ، انشعاب مذكور شناسائي و جمع آوري شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي