جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541


اعلام برنامه‌هاي فرهنگي ايران در جام جهاني برزيل


دقيقه نود


سوت پايان


 اعلام برنامه‌هاي فرهنگي ايران در جام جهاني برزيل  

 
ملا محمد رييس کميته فرهنگي فدراسيون فوتبال از نهايي شدن چهارچوب‌ برنامه‌هاي فرهنگي براي جام جهاني خبر داد و گفت: درخواست‌هاي زيادي داشتيم و پيش‌بيني مي‌کنيم حداقل 3 هزار نفر ايراني به برزيل بيايند که برايشان برنامه‌هاي ويژه خواهيم داشت.

ملامحمد در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: بر اساس سوابق گذشته و طرح‌هاي جديد ايده‌هايي را مشخص کرديم اما هنوز هيچ برنامه‌اي قطعي نشده است. کارهايي فراتر از حد مسووليت و توان فدراسيون انجام خواهد شد که اين موضوع حمايت و همکاري ساير دستگاه‌ها از جمله وزارت ورزش و جوانان را مي‌طلبد. وي افزود: برنامه کامل فرهنگي فدراسيون فوتبال براي جام جهاني را به وزير ورزش و جوانان خواهيم داد. در اين برنامه از تجربيات 8 سال پيش مسوولان فدراسيون در جام جهاني استفاده مي‌شود.

با انجام قرعه‌کشي جام جهاني و مشخص شدن شهرهايي که سه مسابقه ايران در مرحله گروهي در آنها انجام مي‌شود، مي‌توانيم کارها را نهايي کنيم. رييس کميته فرهنگي فدراسيون در بيان برخي رئوس برنامه‌ها براي جام جهاني، گفت: بخشي از کار ما تجهيز و سازماندهي ايرانياني است که از اقصي نقاط جهان به برزيل مي‌آيند. برزيل کشوري است که مشکلات خاصي براي صدور ويزا ندارد و پيش‌بيني مي‌کنيم حداقل 2 هزار نفر ايراني براي حمايت از تيم ملي به آنجا بيايند. همچنين از داخل کشور هم تماس‌ها و اعلام آمادگي‌هايي شده که مثلا در قالب تورهاي 200 و 300 نفره به برزيل اعزام شوند. وي ادامه داد: تهيه و ارسال انواع پرچم، شال‌، تي‌شرت، کاور، کلاه آفتابگير، دستک‌بازي و... را در برنامه داريم که مي‌تواند در يک‌دست و متحد کردن تماشاگران ايراني بيشترين تاثير را داشته باشد. تهيه و چاپ کتاب بازي‌ها، پوسترها و کارت‌پستال‌هاي تيم ايران را هم خواهيم داشت. در تجربياتي که از گذشته وجود دارد، متاسفانه برخي ناپختگي‌ها هم ديده مي‌شود که بايد تلاش کنيم در اين دوره پخته‌تر و کاملتر حرکت شود. ملامحمد از اعزام حداقل 50 نفر مشوق يا ليدر تيم ملي به برزيل خبر داد و گفت: از چند ماه قبل پرونده‌اي متشکل از 90 نفر مشوق يا ليدر داشتيم که از ميان آنها 50 نفر را انتخاب کرديم. اين افراد تا قبل از اعزام تحت نظارت کامل فدراسيون مورد آزمون قرار مي‌گيرند. عملکرد و رفتارشان در ليگ تحت نظر است و حتي در دوره‌هاي آموزشي ما هم شرکت مي‌کنند.

در حال حاضر هر ليدر پرونده جداگانه‌اي در فدراسيون دارد. به طور مثال براي بازي استقلال و اف‌سي سئول چهار نفر از ليدرها را انتخاب کرديم تا عملکردشان را در جريان اين مسابقه ببينيم.

رييس کميته فرهنگي فدراسيون در بيان يکي ديگر از رئوس برنامه‌هاي فدراسيون اظهار کرد: جام جهاني فرصت بروز، برجسته‌سازي و تعامل فرهنگي ميان کشورهاست. هر کشوري برنامه‌هايش را عرضه مي‌کند. بايد برنامه‌هايي فراتر از حد برنامه‌هاي فدراسيون در آنجا اجرا شود که نظير برگزاري نمايشگاه‌هاي عرضه محصولات فرهنگي و هنري ايران، گالري‌ها و عرضه صنايع دستي، جنگ‌هاي موسيقي در قالب برنامه شب‌هاي ايراني و... خواهد بود. وي خاطرنشان کرد: در جريان برگزاري جام ملت‌هاي آسيا در دوحه قطر حدود 2 تا 3 هزار نفر ايراني حاضر شده بودند و بعضا برنامه‌هايي برايشان ترتيب داده شد. در بخش جام جهاني هم ما نياز به بودجه‌اي از سوي وزارت ورزش و جوانان و همکاري ساير دستگا‌هاي دولتي از جمله وزارت امور خارجه و... هستيم.

ملامحمد درباره مراحل آماده‌سازي سرود تيم ملي در جام جهاني بگفت: هر کشوري سرود و کليپي براي تيم‌ ملي‌اش خواهد داشت که اين جدا از شعارهاي هر تيم ملي است. گزينه‌هايي در برخي جلسات داخلي مطرح شده که تمام آنها در حد حرف است. البته صحبت‌هايي هم با اين گزينه‌ها شده است اما نهايتا ما تصميم گرفتيم مسير منطقي را در اين باره طي کنيم؛ بدين صورت که ابتدا سفارش‌هايي به شعرا براي سرودن اشعار داده مي‌شود؛ سپس براساس آن شعر با موسيقي‌دان‌هايي براي ساخت بهترين موسيقي صحبت کرده و نهايتا طبق سبک ملودي ساخته شده بايد ببينيم با صدا و حنجره کداميک از خوانندگان ارتباط بيشتري دارد تا بعد از آن با گزينه‌ها به طور جدي مذاکره کنيم.


 دقيقه نود 

 برنامه ديدارهاي هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال

پنجشنبه - 11/07/92

- فجرسپاسي شيراز - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت 16، ورزشگاه حافظيه شيراز

داور: موعود بنيادي‌فر، کمک‌ها: حميد غمزه و بابک عباسقلي زاده، داور چهارم: فريد افشار، ناظر: زاهد بحريني

- راه‌آهن سورينت - تراکتورسازي تبريز، ساعت 16، ورزشگاه تختي تهران

داور: عليرضا فغاني، کمک‌ها: حسن ظهيري و علي دودانگه، داور چهارم: حميد حاج ملک، ناظر: عليرضا يزداني

- فولاد خوزستان - نفت تهران، ساعت 17:20، ورزشگاه تختي اهواز

داور: شاهين حاج بابايي، کمک‌ها: حسين طالقاني و محمدرضا مدير روستا، داور چهارم: محمد ملکي، ناظر: ايرج نظري

جمعه - 12/07/92

- داماش گيلان - استقلال خوزستان، ساعت 16، ورزشگاه عضدي رشت

داور: جمشيد محمدي، کمک‌ها: محمدرضا اميني و حميد سبحاني، داور چهارم: رضا عادل، ناظر: مسعود مرادي

- سپاهان اصفهان - مس کرمان، ساعت 16، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

داور: حسن اکرمي، کمک‌ها: مهدي عاليقدر و محمد عطايي، داور چهارم: قاسم واحدي، ناظر: خداداد افشاريان

- گسترش فولاد تبريز - سايپا البرز، ساعت 16، ورزشگاه يادگار امام(ره) تبريز

داور: جمشيد دانش‌مهر، کمک‌ها: سخاوت سليمان‌نژاد و حميد کنعاني، داور چهارم: امير حسين فتاحي، ناظر: محمد علي فروغي

- صباي قم - پرسپوليس تهران، ساعت 18:15، ورزشگاه يادگارامام (ره) قم

داور: تورج حق وردي، کمک‌ها: حسن کامراني‌فر و آرمان اسعدي، داور چهارم: پيروز سيف‌اله‌پور، ناظر: سعيد بطائي

فجر سپاسي شيراز - ذوب آهن اصفهان

مهمترين اتفاق اين بازي در اولين روزهفته دوازدهم، رويارويي محمود ياوري با ذوب‌آهن است، اين مربي که در دو بازي پلي‌آف ليگ سيزدهم هدايت تيم ذوب‌آهن را برعهده داشت و نقش مهمي در حفظ سهميه اين تيم اصفهاني در ليگ برتر داشت، ناگهان با تصميم مديران باشگاه جايش را به بوناچيچ داد. ياوري که شروع نااميد کننده با مس در ليگ داشت و در دو ديدار گذشته به همراه فجر يک برد و يک باخت را تجربه کرده، در اين بازي خانگي به دنبال پيروزي مقابل ذوب‌آهن است؛ نتيجه‌اي که اين تيم را به طور کامل از جمع قعرنشينان جدا خواهد کرد. در حالي که فجر سپاسي در اين بازي و در زمين نامطلوب حافظيه تساوي هم به دردشان نمي‌خورد، اصفهاني ها پس از دو شکست متوالي در ليگ مي‌خواهند اين بازي را با گرفتن امتياز به پايان برسانند. همچنين با اين برد پس از مدتها تمرين و مسابقه، با آرامش بيشتري وارد تعطيلات ليگ شده و به استراحت بپردازند. شکست کار آنها را سخت و بار ديگر اين تيم را به قعر جدول نزديک مي‌کند اما پيروزي، ذوب‌آهني‌ها را حتي مي‌تواند در جمع 8 تيم برتر بالاي جدول قرار دهد.

سرالکس فرگوسن:

پيشنهاد مربيگري چلسي را در سال 2003 رد کردم

سر الکس فرگوسن در گفتگو با شبکه تلويزيوني PBS آمريکا گفت: در سال 2003 آبراموويچ از چلسي با من تماس گرفت و از من خواست هدايت اين تيم را به عهده بگيرم و من در پاسخ گفتم به هيچ عنوان اين کار را نخواهم کرد. سرالکس همچنين احتمال بازگشت به دنياي فوتبال را رد کرد و بارها از ديويد مويس جانشين خود در يونايتد تمجيد کرد. فرگوسن گفت: ديگر علاقه اي به بازگشت به نيمکت يونايتد و بازگشت به دنياي فوتبال ندارم. من تصميم خود را گرفته ام و زمان خداحافظي ام از فوتبال هم بسيار عالي بود. هيچ راه برگشتي براي من وجود ندارد و اکنون زندگي جديدي دارم. سرمربي اسبق يونايتد در مورد نتايج ضعيف اين تيم و عملکرد مويس گفت: مويس مربي بسيار خوبي است و شرايط يونايتد به زودي با او خوب مي شود. اگر براي بازگشت من به يونايتد هزينه کنند پولشان را دور ريخته اند.

مشکلات آماده‌سازي حضور در مسابقات قهرماني آسيا بسکتبال

مشحون مدير سازمان تيم‌هاي ملي بسکتبال گفت: امسال فدراسيون بسکتبال بيشتر از هر چيز درگير اعزام تيم جوانان و تيم ملي به مسابقات جهاني و جام ملت‌ها بود. در کنار اين مسئله تغييراتي که در سطح وزارت ورزش ايجاد شد و به دنبال آن بي پولي که گريبان خيلي از فدراسيون‌ها را گرفت، باعث شد نتوانيم تدارکات خيلي کاملي داشته باشيم، حتي ما از دو تيم دعوت کرديم تا براي بازي به تهران بيايند اما آنها درخواست تامين هزينه‌هاي بليت را از ما داشتند در حاليکه بودجه لازم براي آن را نداشتيم. وي تاکيد کرد: با همه اينها نمي‌توان گفت که تنها به خاطر نداشتن تدارکات لازم تيم بسکتبال نوجوانان چنين عملکردي در مسابقات قهرماني آسيا داشته است. يکي ديگر از مشکلات ما اين بود که از مجموع 12 بازيکن ترکيب اصلي، فقط 3 نفرشان از استان تهران يا حومه آن بودند. ساير بازيکنان از شهرستان‌ها بودند. با توجه به جغرافياي ايران و استان‌هايي که بازيکنان ساکن آنها بودند، جمع کردن آنها براي برپايي يک مرحله اردو خيلي سخت بود. حتي گاهي اوقات با مخالفت خانواده‌ها هم براي حضور فرزندانشان در اردو به خاطر بعد زياد مسافت مواجه مي‌شديم. مشحون همچنين نداشتن سالن کافي براي تمرينات تيم بسکتبال نوجوانان را يکي ديگر از مشکلات اين تيم در راه آماده‌سازي حضور در مسابقات قهرماني آسيا عنوان کرد و اظهار داشت: البته اجازه نداديم اين تيم بدون تمرين و سالن بماند به همين دليل در شهرستان‌هايي مانند قزوين و کرمانشاه شرايط اردو را فراهم کرديم. وي با تاکيد دوباره بر اينکه تدارکات به جاي خود اهميت زيادي دارد اما نه در حدي که بازيکني به خاطر کمبود آن پيشرفت نداشته باشد، گفت: عملکرد بازيکني که نمي‌تواند يک پنالتي پرتاب کند چه ارتباطي به تدارکات دارد. تدارکات مهم و تاثيرگذار است اما توجيهي براي تيمي که دو سال است کنار هم هستند، نيست.

برنامه کامل هفته پنجم ليگ برتر فوتسال

پنجشنبه 11/07/92، ساعت 16:30

- عمليات غير صنعتي - شهرداري تبريز

- شهيد منصوري - زمزم اصفهان

- راه ساري - شرکت حفاري

- ماهان تنديس قم - هلال احمر تبريز

- ميثاق تهران - تاسيسات دريايي

- فرش آراي مشهد - شهرداري ساوه، ساعت 18:30

- گيتي پسند اصفهان - دبيري تبريز، ساعت


 سوت پايان 

 آغاز رقابتهاي جام ديميتري كركين

قبل از آغاز رقابتهاي جام ديميتري كركين كه تيم ايران هم بامداد ديروز براي حضور در اين جام به روسيه رفت، چندين ديدار دوستانه برگزار شد كه در مهمترين آن تيم امريكا با نتيجه 3 بر 2 تيم ياكوتياي روسيه را شكست داد. ضمن آنكه تيم ياكوتياي روسيه هم پيش از آغاز اين جام در يك ديدار دوستانه به مصاف تيم تركيه رفت كه اين كشتي با نتيجه 4 بر 3 به سود ميزبان تمام شد. ششمين دوره مسابقات بين‌المللي كشتي آزاد جام ديمتيري كركين طي روزهاي 13 و 14 مهرماه با حضور كشتي گيراني از 20 كشور دنيا از جمله ايران در شهر ياكوتسك روسيه برگزار مي‌شود. شايان ذکر است در اين رقابت‌ها احمد چاكايف، شاميل احمداف و حاجي حاجي اف از داغستان روسيه در كنار كشتي گيراني از ايران، مغولستان، آمريكا، تركيه، يونان و چند كشور ديگر به ميدان مي‌روند. همچنين تيم ياکوتيا به عنوان ميزبان هم با 40 کشتي گير در اين رقابتها حضور خواهد داشت. همچنين به نفرات اول تا سوم اين رقابتها به ترتيب 3، 2 و يك هزار دلار و به مربيان نفرات اول نيز 2 هزار دلار جايزه تعلق مي‌گيرد.

تمديد قرارداد اوکتاويو تا پايان جام جهاني 2015

شهرياري رئيس دپارتمان فوتبال ساحلي ايران در گفت و گو با سايت فدراسيون فوتبال ضمن بيان اينکه قرارداد اوکتاويو تا پايان جام جهاني 2015 تمديد شد گفت: از حدود 2 سال گذشته که حمايت‌هاي بيشتري از مارکو اوکتاويو انجام داديم، وي توانست عملکرد رو به رشد تيم ملي فوتبال ساحلي ايران را سرعت ببخشد. وي افزود: در اين مدت تيم ملي فوتبال ساحلي ايران 4 عنوان قهرماني در المپيک ساحلي چين، مسابقات قهرماني آسيا (مقدماتي جام جهاني) در قطر، مسابقات فوتبال ساحلي غرب آسيا در قشم و تورنمنت دوستانه بلاروس را بدست آورد که بدون شک دانش بالا، سابقه درخشان و تسلط اوکتاويو بر حيطه مربيگري در فوتبال ساحلي از عوامل تاثيرگذار اين موفقيت‌ها بوده است. وي ادامه داد: تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در مسابقات جام جهاني تاهيتي نمايش بسيار خوب و قابل تقديري داشت، به طوري که علاوه بر قرارگرفتن در جمع 8 تيم برتر جهان، مورد ستايش ديگر تيم‌هاي حاضر در مسابقات هم قرار گرفت. به همين دليل از سوي چندين کشور پيشنهاداتي به اوکتاويو ارائه شد که به دليل پايان قرارداد قبلي وي با فدراسيون فوتبال مي‌توانست موجب از دست دادن اين مربي برزيلي شود. شهرياري در پايان گفت: پس از بازگشت تيم به ايران و طي جلساتي که در چند روز گذشته با اوکتاويو داشتم، شرايط جديد وي و اهداف آتي فوتبال ساحلي را بررسي کرديم که خوشبختانه حاصل آن، تمديد قراردادش تا پايان جام جهاني 2015 شد. بايد اشاره کنم که از اوکتاويو در سمت سرمربي تيم ملي (ب) فوتبال ساحلي هم استفاده خواهيم کرد.

حضور يزداني و قاسمي در مسابقات کشتي پهلواني قهرماني جهان

به گفته محمدرضا طالقاني، امير علي اکبري قهرمان سنگين وزن جهان و دارنده مدال طلاي مسابقات جهاني 2013 در صورت تائيد مربيان مي‌تواند براي آمادگي در اردوي تيم ملي شرکت کند. همچنين در صورت آماده بودن رضا يزداني قهرمان کشتي جهان و کميل قاسمي دارنده مدال برنز المپيک لندن آنها هم به اردو مي‌پيوندند. نخستين اردوي قهرمانان انتخاب شده وزن 90+ کيلوگرم ديروز در استان مرکزي اراک آغاز شد. 4 نفر اول انتخاب شده در مسابقات انتخابي استان گيلان (رشت) براي مسابقات جهاني 2013 انتخاب و 2 نفر بعدي بعد از شرکت در اردو در صورت آمادگي کامل و نظر کادر فني تيم در مسابقات شرکت خواهند کرد. ضمنا مرحله دوم اردو در تهران و سومين مرحله نهائي اردو در استان لرستان (خرم آباد) از اول آبان ماه جاري برگزار مي شود.

اسامي نفرات انتخاب شده براي مسابقات جام حهاني کشتي پهلواني:

1- احمد ميرزاپور (خراسان رضوي)

2- سيد رضا موسوي کاني (مازندران)

3- اصغر لاغري (تهران)

4- اشکان مرداني (لرستان)

5- جواد محجوب (خراسان رضوي)

6- سعيد ابراهيمي (همدان)

مربيان: عبدالرضا کارگر (خراسان رضوي) و نادر صديقي (مازندران)

شادي:

يکباره بدنم خالي شد و طلا را از دست دادم

محسن شادي در مورد حريف هندي اش گفت: ا و همان پاروزني است که در المپيک هم از من پيشي گرفت اما اين دليل نمي شود که از من بالاتر و بهتر باشد. بلکه در شرايط کنوني من خيلي بهتر از او هستم و با فاصله در طول رقابت پارو مي زدم. مشکل من اين بود که چند دقيقه مانده به آغاز مسابقه حالم بد شد و حالت تهوع داشتم که باعث شد انرژي ام خالي شود.

نمي خواهم بگويم دليل اين اتفاق حال بد من بود اما واقعا تاثيرگذار بود و انرژي ام را کاهش داد.

در حالتي که خيلي از اين حريف هندي جلو بودم به يکباره بدنم خالي شد و در 50 متر پاياني مدال طلا را از دست دادم.

درباره اين موضوع که مي گويند اين ورزشکار خيلي از من بهتر است و فاصله بدست آورده، درست نيست چرا که در طول اين رقابت به طور کامل از من عقب بود و نتواسنت کاري کند. اگر واقعا بالاتر از من بود همان ابتدا از من پيشي مي گرفت و مسابقه را تمام مي کرد.

اعلام اسامي بازيکنان دعوت شده به تيم جوانان

طبق اعلام کادرفني فدراسيون فوتبال، وحيد ذوالقدر، ميثم جودکي، ابوالفضل توکلي، پيام نيازمند، مهدي حسين‌زاده، سياوش حق نظري، نادر صفرزايي، محمد روشندل، آرمين سهرابيان، ميلاد سرلک، ميثم لباف، بابک عبدالله‌زاده، علي فتحيان، سعيد آقايي، محمدرضا سليماني، حسن داداشي، مبين عزتي، بهمن جهان تيغ، عرفان وجداني، رضا کرملاچعب، ماهان رحماني، علي ريگي و سردار آزمون نفراتي هستند که از سوي رحيم ميراخوري سرمربي تيم فوتبال زير 18 سال (جوانان) ايران به اردوي تدارکاتي که از ديروز در کرمان آغاز شد، دعوت شدند. گفتني است بازي‌هاي مقدماتي قهرماني جوانان آسيا از 16 تا 20 مهرماه در کرمان برگزار مي‌شود و ايران با تيم هاي تاجيکستان، لبنان و عربستان همگروه است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي