جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548


ژن‌ها


با نخوردن لاغر نمي‌شويد!


خبرها از عالم علم


  ژن‌ها  

 ترجمه: پيروز پاليزي

قسمت دوم و پاياني

او همچنين پيش از نشان دادن پژوهش‌ها و يافته خود به ما، تراويس را تحت معاينه قرار داد.

رخداد اين بيماري، تنها يک در ده هزار تولد اتفاق مي‌افتد و اکنون فقط يک درصد از اين موارد پنداشته مي‌شود که علت ژنتيکي داشته باشد.

براي درک بهتر آن، سندرم داون يک در 800 تا 1000 نوزاد زنده به دنيا آمده را تحت تاثير قرار مي‌دهد، زنده به دنيا آمده به اين علت است که بسياري از جنين‌هاي مبتلا به سندرم داون خود به خود سقط مي‌شوند، در حالي‌که در موارد ديگر بعضي از خانواده‌ها ختم بارداري را انتخاب مي‌کنند.

دکتر گريگرسن مي‌گويد: سندرم داون، معمول‌ترين بيماري ژنتيکي با اختلالات کروموزومي است که ما مي‌بينيم.

همچنين بسياري از کودکان را با مشکل آلبينو مشاهده مي‌کنيم.

اختلال سيستم عصبي (اسپينابيفيدا)، شکاف در لب با يا بدون شکاف در کام و پاي کج نيز اختلالات مادرزادي معمول هستند.

سندرم جنين الکلي نيز به عنوان اختلال مادرزادي شناخته مي‌شود و متاسفانه بيماري است که در برخي از کشورها بسيار ديده مي‌شود.

والدين تراويس مي‌گويند: بعد از اين مشاوره، دوره سريعي درباره ژنتيک را گذرانديم و معمول‌ترين جهش‌هاي ژنتيکي به ما نشان داده شد.

سلول انسان شامل 23 جفت کروموزم است که ژن‌هاي ما را حمل مي‌کنند و از DNA ساخته شده‌اند. براي مثال، سندرم داون شامل يک کپي اضافه کرموزوم 21 است. در سندرم ترنر، يک کروموزوم X غايب است.

درباره بيماري تراويس به ما پيشنهاد شد که هنوز تست ژنتيکي براي اين بيماري در بازار وجود ندارد، چراکه تنها در سال‌هاي اخير بيماري SOD تحت پژوهش قرار گرفته است.

علت 99 درصد از اين مواردي که ژنتيک نيستند، هنوز ناشناخته است.

اما تست‌هايي براي بسياري از بيماري‌هاي ديگر وجود دارد که ژنتيکي هستند و مشاور ژنتيکي درباره آنها به شما توضيح خواهد داد و ترتيب آزمايش براي آنها را مي‌دهد و نتيجه آنرا براي شما شرح خواهد داد. شما و همسرتان و فرزندانتان به احتمال زيادي آزمايش خون خواهيد داد که با آن DNA شما تجزيه و تحليل و تحت آزمايش قرار خواهد گرفت.

مهم است تا به خاطر داشته باشيد که تست‌هاي ژنتيکي و تشخيص آنها اغلب فقط مي‌تواند به شما نشان دهد که احتمال رخداد مشکلات چقدر است.

شما تصميم مي‌گيريد که با اين اطلاعات چه کار کنيد.

دانش، توانايي است و مشاوره ژنتيکي به شما اين قدرت را مي‌دهد تا تصميم خوبي براي خانواده خود و آينده آنها اتخاذ کنيد.

براي خانواده ما، تراويس کوچلو به تازگي صاحب برادر سالم و خوشگلي به نام رايان شده است.

چه کسي بايد براي مشاروه ژنتيکي مراجعه کند؟

بخش ژنتيک انساني دانشگاه ويتواترزراند رهنمودهاي زير را براي افرادي پيشنهاد مي‌کند که از مشاوره ژنتيکي بهره‌مند خواهد شد. اگر شما (يا همسرتان):

- به بيماري‌اي مبتلا هستيد که ممکن است، به فرزندتان انتقال يابد.

- داراي فرزند يا خويشاوندي با اختلالات مادرزادي، تاخير رشدي يا يا بيماري‌اي است که ممکن است، ژنتيکي تلقي شود.

- فاميل يکديگر (براي مثال دختر خاله يا پسر عمو) و خواستار داشتن فرزند هستيد.

- خانمي با سن 35 سال يا بيشتر هستيد که بارداريد يا براي حاملگي نقشه مي‌کشيد.

- سه سقط جنين يا بيشتر داشته‌ايد.

- مشکلي در اولتراساند مشخص شده يا اختلالات جنيني در بارداري گذشته تشخيص داده شده است.

- آزمايش تشخيصي‌اي با جواب مثبت در بارداري مثل تريپل تست يا اسکرينينگ براي نوکال لوسنسي (اندازه پشت گردن جنين براي بيماري داون) داشته‌ايد.

- طي بارداري در معرض تراتوژن‌ها (مثل عفونت، داروهاي تجويزي يا ممنوعه، الکل) قرار گرفته‌ايد.

- صاحب دو يا بيشتر از خويشاونداني‌هستيد که در سن شما دچار سرطان شده‌اند.

- به نژاد خاصي تعلق داريد که براي برخي از بيماري‌هاي ژنتيکي در خطر هستند (مثل يهودي، نژاد هندي آسيايي).


 با نخوردن لاغر نمي‌شويد!  

«نخوردن» اولين و شايد ساده‌ترين گزينه‌اي باشد که به ذهن ما مي‌رسد تا بخواهيم از اضافه وزني که داريم خلاص شويم.

بسياري از ما هنگامي که قصد لاغري داريم، به خودمان مي‌گوييم من از امروز ديگر شام نمي‌خورم يا اين که ديگر لب به برنج نمي‌زنم! اين کارها ممکن است در کوتاه‌مدت وزن ما را کاهش دهند؛ اما قاعدتاً راه‌هاي صحيحي نيستند و مي‌توانند عواقبي جدي در پي داشته باشند.

تغذيه مناسب و اصولي و استفاده از برنامه‌هايي که متخصص تغذيه پيش پاي ما مي‌گذارد، به مراتب روش سالم‌تر، ماندگارتر و بي‌خطرتري است.

به گزارش پايگاه خبري بانکداري الکترونيک، در اين مقاله با دکتر احمد رضا درستي درباره همين موضوع به صحبت نشسته‌ايم که آيا ما مجاز هستيم با صادر کردن فرمان «نخوردن» به خود و ايجاد منع غذايي به سمت کاهش وزن برويم يا خير؟

اين متخصص تغذيه هم به نکات مهمي اشاره کرده است که آگاهي از آنها براي شمايي که قصد لاغري داريد، بسيار ضروري و مفيد است.

عوارض نخوردن

اولين نکته‌اي که بايد بدانيم، اين است که اصولاً افرادي که با مسأله اضافه وزن روبه‌رو هستند، اين وزن اضافي را تنها به خاطر زياد خوردن پيدا نکرده‌اند.

بد و نامنظم غذا خوردن و کم‌تحرکي از جمله عواملي هستند که در اين ميان نقش دارند و رفتارهاي صحيح تحرکي و تغذيه سالم که مجموعه آنها را به عنوان سبک زندگي مي‌شناسيم، در تناسب اندام و وزن ايده‌آل ما بسيار مؤثرند.

در واقع افرادي که براي لاغر شدن به سمت کم‌خوري مي‌روند، موادي را حذف مي‌کنند يا به اندازه نياز بدن‌شان غذا نمي‌خورند دچار عوارضي مي‌شوند که عبارتند از:‌

1- صورت‌شان خراب مي‌شود، ريزش مو پيدا مي‌کنند، بينايي‌شان کاهش مي‌يابد و بدن‌شان در برابر بيماري‌ها کم‌طاقت خواهد شد.

2- خيلي سريع دوباره وزن‌شان به حالت قبل بازمي‌گردد.

سبک تغذيه مناسب

اگر مي‌خواهيد به شکل سالم و منطقي وزن خود را کم کنيد، بايد سبک تغذيه سالمي را در پيش بگيريد. يعني هم انتخاب‌هاي غذايي خوبي داشته باشيد و هم آرام و البته سر وقت غذا بخوريد. يعني وعده‌هاي صبحانه، ميان‌وعده، ناهار، عصرانه و شام را داشته باشيد و هيچ يک از آنها را حذف نکنيد؛ حتي توصيه مي‌شود قبل از خواب يک عدد ميوه تازه يا يک ليوان شير کم‌چرب بخوريد. اصولاً درست و به اندازه غذا خوردن و تحت مراقبت متخصص تغذيه بودن، راه سالم و درست کم کردن وزن است.

غذاهاي متفرقه به‌ندرت

وقتي غذاها را تقسيم مي‌کنيم، به تعدادي از مواد غذايي مي‌رسيم که به آنها غذاهاي متفرقه مي‌گوييم. شيريني‌ها، نوشيدني‌هاي قندي، طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌هاي صنعتي، آجيل‌هاي شور و… از جمله همين غذاهاي متفرقه هستند که توصيه مي‌شود آنها را دير به دير يا به‌ندرت بخوريد.

اين که به خودمان بگوييم چون مي‌خواهم لاغر شوم، هرگز لب به اين نوع غذاها نمي‌زنم و مثلاً از اين به بعد ديگر شيريني نمي‌خورم، هم مي‌تواند به شما فشار بياورد و هم باعث شود لذتي را که در خوردن اين غذاهاست، از دست بدهيد.

به هر حال بخشي از تغذيه، لذت‌ بردن است. براي همين توصيه مي‌کنيم افراد اگر ماهي 1 يا 2 بار شيريني بخورند اشکالي ندارد؛ مهم زياده‌روي نکردن در مصرف غذاهاي متفرقه است.

هرگز برنج را حذف نکنيد

گاهي افراد براي کم کردن وزن دست به حذف بعضي از مواد غذايي مي‌زنند که از جمله آنها برنج است؛ در حالي که بايد گفت نان و برنج حاوي نوعي ويتامين B1 غله‌اي هستند که حتماً بايد به بدن برسد. حذف اين ماده غذايي به طور کامل و به عبارتي عدم دريافت اين ويتامين که به عنوان تيامين هم شناخته مي‌شود، عوارضي جدي در پي دارد که کج‌خلقي و زودرنج شدن از جمله آنهاست.

مهم: حذف طولاني‌مدت برنج و نان مي‌تواند زمينه‌ساز بروز حتي فلج‌هاي عصبي بشود که در گذشته خود را به شکل بري‌بري نشان مي‌داد و البته بيماري کشنده‌اي بود. توصيه ما اين است که افراد حتي اگر اضافه وزن يا ديابت دارند، نان و برنج را به کلي کنار نگذارند؛ بلکه روش مصرف خود را اصلاح کنند. براي مثال، شکل طبخ آنها و چگونه و به اندازه خوردن‌شان مهم است. برنج اگر بدون روغن زياد باشد يا نان اگر از غلات با سبوس کامل تهيه شود، قاعدتاً سالم‌تر است و نيازهاي ما را هم رفع مي‌کند.

کم، منظم و هميشگي

براي آن که بخواهيم سبک تغذيه‌اي سالمي را دنبال کنيم، اولين قدم‌اين است که حتماً صبحانه بخوريم. مصرف صبحانه‌اي کامل و سالم براي لاغري، روشي بسيار مهم، اساسي و سالم است تا اين که بخواهيم چيزي را حذف يا از وعده شام صرف‌نظر کنيم.

- صبحانه مناسب شامل مقداري نان سبوس‌دار همراه پنير کم‌نمک و چند عدد مغز گردو است که مي‌تواند با يک ليوان شير کم‌چرب همراه باشد. در ادامه روز هم مي‌توان به اين شکل عمل کرد:

- ميان‌وعده: بيسکويت همراه با چاي که بايد گفت ميان‌وعده کم و سالم در کنترل وزن بسيار مهم است.

- ناهار: استفاده از غذاهاي ترجيحاً غيرسرخ‌کردني و بدون روغن که اگر شامل ماهي و سبزيجات باشد، بسيار بهتر است؛ ضمن آن که خوب است ناهار را با خوردن ظرفي از سالاد شروع کنيم و با مصرف چند قاشق ماست به پايان برسانيم.

- عصرانه: لقمه‌اي نان و پنير همراه با خيار و سبزيجات که مي‌تواند همراه با نوشيدن يک ليوان شير کم‌چرب يا چاي باشد.

- شام: توصيه ما استفاده از شام‌هاي مختصر و سبک است. طي هفته بيشتر از 2 بار سراغ غذاهايي مانند مرغ کبابي و… نرويد. بهتر است غذاهايي مانند نان، پنير و هندوانه، آب دوغ‌خيار و… را نيز امتحان کنيد.

مهم: رژيم غذايي سالم که در آن چربي حيواني بسيار کم است، مصرف گوشت قرمز در آن محدود شده، سرخ‌کردني به‌ندرت وجود دارد و مرغ بدون پوست مصرف مي‌شود، مي‌تواند در کاهش وزن بسيار مؤثر باشد.


 خبرها از عالم علم 

 نوشيدن آب چربي بدن را مي‌سوزاند

همچنين نوشيدن آب بيش از هر وعده غذايي به فرد کمک مي‌کند تا کالري کمتري دريافت کند که به کاهش وزن و شاخص توده بدني مي‌انجامد.

به گزارش ايسنا، پزشکان معتقدند مصرف 10 ليوان آب در روز قابليت سوزاندن چربي بدن و کالري ناشي از مصرف مواد خوراکي فرآوري شده را دارد.

مصرف روزانه آب به افرادي که از اضافه‌ وزن رنج مي‌برند، کمک مي‌کند تا چربي اضافه بدن‌شان را از دست بدهند.

مصرف آب آشاميدني همچنين مي‌تواند به کاهش شاخص توده بدني منجر شود. در صورتي که مقدار هشت تا 10 ليوان آب در طول روز مصرف شود، باعث مي‌شود فرد تمايل کمتري به خوردن مواد غذايي و نوشيدني‌هاي حاوي کالري داشته باشد.

همچنين نوشيدن آب بيش از هر وعده غذايي به فرد کمک مي‌کند تا کالري کمتري دريافت کند که به کاهش وزن و شاخص توده بدني مي‌انجامد.

در روزهاي تابستاني که مقدار زيادي از آب بدن با تعريق از بين مي‌رود، مي‌توان آن را با نوشيدن آب کافي جبران کرد و فرد از خطر از دست دادن آب بدن محفوظ بماند.

اثر کمبود روي بر سيستم ايمني

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي اظهار كرد: اغلب غذاها از جمله گوشت قرمز، مرغ، حبوبات و آجيل منابع غني از روي محسوب مي‌ شوند؛ اين در حالي است که درصد بالايي از مردم کشور از کمبود روي رنج مي‌ برند و به عوارض بسياري از جمله تضعيف سيستم ايمني و ابتلا به بيماري ‌هاي ديگر دچار مي‌ شوند.

دکتر منصور بهرامي عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در گفتگو با ايسنا، ضمن بيان اين مطلب گفت: افراد با رژيم غذايي گياهي و اغلب رژيم ‌هاي غذايي نامناسب، به ميزان 50 درصد بيشتر نسبت به افراد با رژيم حاوي پروتئين‌ هاي حيواني و حاوي روي به مصرف قرص ‌هاي روي نيازمند هستند.

وي افزود: روي بر سيستم ايمني بدن اثر مستقيم دارد و با کمبود آن، کارايي سيستم ايمني هم کاهش مي ‌يابد. همچنين مشاهده شده كه روي بر شدت و مدت علائم سرماخوردگي هم تاثيرگذار است. به علاوه وقتي از قرص ‌هاي روي در درمان اسهال مزمن استفاده مي‌ شود، نتيجه بسيار خوبي حاصل خواهد شد.

بهرامي تصريح کرد: کمبود روي زماني ايجاد مي ‌شود که مقدار آن در رژيم غذايي کم است يا جذب آن در بدن کاهش مي ‌يابد. توجه داشته باشيد که در زمان ابتلاي فرد به بيماري‌ هاي عفوني، شيردهي و يا بارداري نياز به روي افزايش مي ‌يابد.

اين متخصص کودکان ادامه داد: در مواردي که روي به عنوان مکمل غذايي استفاده مي ‌شود، مي ‌تواند به تسريع بهبود زخم‌ ها، سرعت درمان عفونت، جلوگيري از ريزش موها، کنترل سرماخوردگي، تقويت سيستم ايمني کودکان و نوجوانان و تامين کمبود روي (Zinc) مادران باردار و شيرده کمک کند.

دکتر بهرامي در پايان توصيه كرد: از مصرف خودسرانه مکمل‌ هاي روي، قرص ‌ها و شربت ‌هاي روي خودداري كرده و تنها با مشورت و تجويز پزشک آن را مصرف کنيد.

سبوس گندم و جو

سبوس، پوسته سفت و هضم‌نشدني روي دانه‌هاي غلات است که علاوه بر بسياري از خواص متنوع به دليل غيرمحلول بودن به تسهيل فرآيند گوارش غذا کمک مي‌کند و در پيشگيري از يبوست موثر است.

به گزارش ايسنا، سبوس گندم به دليل آنکه منبع غني از فيبر خوراکي، و انواع املاح معدني و ويتامين‌هاست، خواص تغذيه‌اي فوق‌العاده‌اي دارد.

مطالعات پزشکان دانشگاه هاروارد حاکي از آن است که دريافت مقادير بالايي از فيبر غلات با کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و سندرم متابوليک مرتبط است.

سبوس گندم همچنين حاوي کالري، کربوهيدرات و فيبرهاي خوراکي و مقادير کمتري نيز چربي و پروتئين است. همچنين اين ماده خوراکي منبع غني از انواع ويتامين‌هاي ب است. سبوس گندم منبع غني از هشت ماده معدني مهم شامل منگنز، منيزيم، سلنيوم، فسفر، آهن، پتاسيم و روي است.

از ديگر خواص سبوس گندم مي‌توان به دارا بودن اسيدهاي چرب مفيد چون امگا 3 و امگا 6 اشاره کرد.

جو نيز از غلات ديگري است که سبوس آن خواص فوق‌العاده‌اي دارد. سبوس جو نيز حاوي مقدار قابل توجهي فيبر خوراکي، پروتئين و سلنيوم است.

به گفته متخصصان تغذيه، يک فنجان سبوس جو پخته حاوي 5.7 گرم فيبر خوراکي است. همچنين دپارتمان کشاورزي آمريکا به افراد بزرگسال توصيه مي‌کند روزانه 25 گرم فيبر خوراکي مصرف کنند. وجود فيبر خوراکي در رژيم غذايي به افزايش احساس سيري کمک کرده و در نتيجه مي‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

مصرف فيبر خوراکي علاوه بر کاهش احتمال بروز يبوست همچنين به پايين آوردن کلسترول بد نيز کمک مي‌کند. فيبر موجود در جو براي کاهش فشارخون و التهاب مفيد است که مي‌تواند تاثير خوبي بر سلامت قلب داشته باشد.

سبوس جو حاوي مقاديري مفيدي پروتئين است. پروتئين‌ها باعث مي‌شوند تا بدن راحت‌تر سلول‌سازي کند و وجود مقادير کافي آن براي رشد فرد در تمام سنين ضروري است.

به گزارش سايت اينترنتي نيولايف‌استايل، در واقع بدن پس از مصرف پروتئين‌ها، آنها را به اسيدهاي آمينه تجزيه مي‌کند که وجود آنها براي ترميم سلولي و سلول‌سازي حياتي است. بدن انسان توانايي توليد برخي از انواع اسيد آمينه ضروري را دارد اما برخي ديگر از اسيدهاي آمينه ضروري که در بدن توليد نمي‌شود بايد از طريق مصرف مواد غذايي دريافت شوند.

برخي از اين اسيدهاي آمينه براي سلامت اعصاب و عملکرد مناسب غده تيروئيد ضروري هستند و کمبود آنها در بدن موجب بروز مشکلاتي چون گيجي، کمبود انرژي و بي‌اشتهايي عصبي مي‌شود.

خوشمزه ترين ضد آفتاب دنيا

دانشمندان به تازگي دريافته اند كه تركيبات موجود در كلم بروكلي مي‌تواند نويد بخش نسل اينده ضد آفتاب هاي گياهي در دنيا باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تركيبات موجود در كلم بروكلي براي محافظت از آفتاب سوختگي و همين طور سرطان پوست مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.گفتني است از جمله مهمترين اين تركيبات سولفورافن است كه مانع از رشد سلول هاي سرطاني به خاطر وجود ژن chemoprotective در آن است.

بررسي ها نشان مي دهند مصرف كلم بروكلي سبب كاهش اثرات مخرب شيمي درماني بر اعضاي بدن نيز مي شود.پزشكان به افراد مبتلا به سرطان توصيه اكيد مي كنند تا در طول دوره انجام شيمي درماني حتما از كلم بروكلي در رژيم غذايي خود استفاده نمايند.در حال حاضر توليد صنعتي ضد آفتاب هاي گياهي به عنوان يك پروژه براي نسل آينده ضد آفتاب ها مطرح شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي