جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

کارلوس کي روش :
95 درصد بازيهاي ليگ برتر را ديده ايم

دانيال داوري دروازه‌بان ايراني برانشوايگ آلمان:
آلمان ها روزي دو جلسه تمرين مي کنند اينجا روزي 2 ساعت!


دقيقه نود


سوت پايان


 کارلوس کي روش :
 95 درصد بازيهاي ليگ برتر را ديده ايم 

 
کارلوس کي روش سرمربي تيم ملي فوتبال ايران که بعد از اعلام اسامي ملي پوشان از سوي برخي باشگاه‌ها و کارشناسان مورد انتقاد قرار گرفته بود دلايل دعوت از برخي بازيکنان به اردو را اعلام کرد. کي‌روش همچنين تاکيد کرد وقتي برخي زياد حرف مي‌‍زنند ، نبايد به حرف‌هايشان توجه کرد، من ترجيح مي‌دهم کمتر صحبت کنم و بيشتر وقتم را براي هماهنگي امور مربوط به تيم ملي بگذارم.

کارلوس کي روش که تيم ملي ايران را به جام جهاني برده و از هفته گذشته اردوي تدارکاتي براي ديدار با تايلند را آغاز کرده است پيرامون آخرين وضعيت اين تيم گفت: براي ما بسيار اهميت دارد که بتوانيم برنامه هاي تيم ملي را به بهترين شکل ممکن به اجرا درآوريم. ما زمان زيادي نداريم و بايد از کوچکترين فرصت ها براي موفقيت تيم ملي استفاده کنيم.

سرمربي تيم ملي در مورد ديدار با تايلند و اينکه گفته مي شود اين بازي خيلي اهميت ندارد گفت: همه بازي ها براي تيم ملي از اهميت بالايي برخوردار است. خصوصا اينکه اين بازي يک ديدار رسمي باشد. ما دو اردوي خود را از دست داده ايم و اين اتفاق خوبي براي تيم ملي نيست. بايد از اردوي ديدار با تايلند بهترين استفاده را ببريم.

وي در پاسخ به اين پرسش که زماني که در ايران نبوديد چه کارهايي را انجام داديد گفت: مسلما کارهايي که مربوط به تيم ملي مي شود بسيار پيچيده است. زماني که نبودم بازديد از زمين هاي مختلف ، هماهنگي هاي هتل هاي مختلف و موارد ديگر را پيگيري کردم. البته متاسفانه برخي ها صحبت هايي مطرح مي کنند که خيلي اهميت ندارد. برخي افراد زيادي از حد صحبت مي کنند. براي من مهم اين است که بتوانيم به هدفمان برسيم و اين هماهنگي ها صورت گرفته باشد و تجاربم را به فوتبال ايران انتقال دهم.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در پاسخ به اين پرسش که برخي انتقاد کرده اند که آنها را در ليگ نديده ايد و به اردو دعوت نکرده ايد گفت: بهتر است در مورد اين مسائل زياد حرف نزنيم. به جرات مي توانم بگويم که من و همکارانم بيشتر از 95 درصد بازيهاي ليگ برتر را يا از نزديک و يا از طريق فيلم ديده ايم. ولي بايد برخي مسائل را در نظر بگيريم.

وي در مورد اينکه برخي ها اعتقاد دارند شما به استقلال و پرسپوليس نگاه ويژه اي داريد گفت: با اين مسئله موافق نيستم. البته اگر هم آنها درخواست بيشتري داشته باشند به اين خاطر است که اين دو تيم هواداران زيادي دارند و شما به هر ورزشگاهي که مي رويد طرفداران آنها زياد هستند و براي بازي آنها در ورزشگاه آزادي يکصد هزار نفر مي آيد. بنابراين اگر توجه به اينها بيشتر باشد دور از ذهن نيست. اما از لحاظ حرفه اي هيچ تفاوتي بين تيم ها قائل نيستيم.


 دانيال داوري دروازه‌بان ايراني برانشوايگ آلمان:
 آلمان ها روزي دو جلسه تمرين مي کنند اينجا روزي 2 ساعت! 

دانيال داوري دروازه‌بان ايراني برانشوايگ آلمان در خصوص آخرين شرايط خود در برانشوايگ آلمان و حضورش در اردوي تيم ملي براي ديدار با تايلند صحبت هايي را انجام داده که در زير مي خوانيد:

حضور شما در تمرينات تيم ملي توجه زيادي را به همراه داشت، چه تفاوتي در اولين سري تمرينات تيم ملي با آنچه در آلمان انجام داده‌ايد ديديد؟

- طي مدت کمي که در تمرينات تيم ملي حضور دارم فکر مي‌کنم شرايط کار با آنچه در آلمان ما انجام مي‌دهيم متفاوت است. تمرينات بيشتر از نظر زماني فرق مي‌کند. شرايط تمرين فرق دارد. بيشتر از لحاظ مدت زمان با آنچه که در آلمان انجام مي‌دهيم ، کارهاي تمريني فرق مي‌کند. اينجا تمرينات بيشتر بالغ بر جلسه يکي دو ساعته است. من هم حتي به صورت شخصي بايد بيشتر تمرين کنم. در حاليکه تمرينات در آلمان طولاني‌تر است.

شما اولين دروازه‌بان ايراني حاضر در بوندسليگاي آلمان هستيد در حاليکه در گذشته بازيکنان لژيونر زيادي از ايران در اين ليگ معتبر حضور داشتند، فکر مي‌کنيد چرا در سال‌هاي اخير شمار اين لژيونرها در فوتبال آلمان کاهش يافته؟

- دقيقاً علت اين امر را نمي‌دانم. کارشناسان بهتر مي‌توانند در اين زمينه نظر دهند که علت وقوع اين اتفاق چيست. نظر خاصي نمي‌توانم در اين زمينه بدهم اما فکر مي‌کنم حيف است کشور بزرگي چون ايران با اين همه استعداد در بوندسليگا بازيکن کم داشته باشد.

علاقه‌مند هستيد در آينده در تيم‌هاي بزرگ آلمان مثل بايرن مونيخ فعاليت کنيد؟

- بله. خيلي دوست دارم و از اين موضوع خوشحال مي‌شوم. البته در فوتبال همه چيز امکان وقوع دارد.چون فوتباليست نمي‌تواند آينده خود را پيش‌بيني کند، من هم نمي‌توانم پيش‌بيني کنم چه سرنوشت باشگاهي در انتظارم خواهد بود اما به طور کلي از پيشرفت استقبال مي‌کنم.


 دقيقه نود 

 يحيي گل محمدي سرمربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس:

ناگفته‌هاي زيادي از پرسپوليس دارم

يحيي گل محمدي سرمربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس با اشاره به نحوه جدايي اش از اين تيم در پايان فصل دوازدهم ليگ برتر گفت: متاسفانه اتفاقاتي بعد از ديدار با سپاهان رخ داد که بيشتر از نتيجه بازي من را ناراحت کرد. مديرعامل باشگاه برخي از مخالفان من را دور هم جمع کرد و طبيعتا آنها هم نمي خواستند من بمانم. برخي هم مي ترسيدند من سرمربي بمانم و آنها به منافعي که داشتند نرسند.

يحيي گل محمدي سرمربي فعلي تيم فوتبال نفت تهران که در فصل دوازدهم هدايت تيم پرسپوليس را به جاي مانوئل ژوزه برعهده گرفته بود در ديدار فينال جام حذفي برابر سپاهان شکست خورد تا بعد از اين بازي مسئولان باشگاه به فکر جانشين وي باشند. گل محمدي البته قبل از اينکه از سوي باشگاه برکنار شود خودش استعفا کرد.

سرمربي تيم فوتبال نفت در مورد شرايط فعلي اين تيم و نتايجي که در ليگ برتر کسب کرده است گفت: به هر حال زمان زيادي تا پايان ليگ باقي مانده و هيچ چيز تمام نشده است. اگر به ما رده چهارم جدول دل خوش باشيم برايمان مشکل ايجاد خواهد شد. بايد تلاش کنيم نتايج خوبي بگيريم تا همچنان جزو تيم هاي بالاي جدول باشيم.

گل محمدي در پاسخ به اين پرسش که بهترين پيروزي شما در ليگ سيزدهم برابر کدام تيم بود به پيروزي برابر فولاد در اهواز اشاره کرد و در مورد پيروزي برابر پرسپوليس و شادي نکردنش گفت: فوتبال حرفه اي شده و ديگر نمي شود به اين مسائل فکر کرد. ما در آن بازي خوب کار کرديم و به پيروزي رسيديم. من هر جا کار کرده ام تعصب آن تيم را داشته ام. البته بايد بگويم من از بيان جمله مشت هايم را گره نمي کنم منظور خاصي نداشتم و تنها در پاسخ پرسش يک خبرنگار اين را عنوان کردم.

سرمربي پيشين پرسپوليس در مورد نحوه جدايي اش از اين تيم و آيا اينکه ازآن زمان حرف هاي ناگفته اي باقي مانده است گفت: حرف هاي ناگفته که زياد است. اما چيزي که من را خيلي ناراحت کرد اتفاقات بعد از بازي با سپاهان بود نه نتيجه بازي. بعد از اين بازي آقاي رويانيان مخالفان بنده را جمع کرد تا در مورد آينده ام تصميم بگيرند. برخي از آنها به دنبال منافع خودشان بودند .

وي ادامه داد: عده اي از آنها فکر مي کردند چند هفته بعد از حضورم در پرسپوليس اخراج مي شوم اما خدا را شکر ماندم و کار کردم. مي ترسيدند که با نتايجي که گرفته ام سال بعد هم سرمربي بمانم. آنها به دنبال منافع خودشان بودند اما به آن نرسيدند.

قاضي امروز شنبه تست پزشكي مي دهد

امين نوروزي معاون پزشكي تيم فوتبال استقلال درحاشيه تمرين اين تيم در خصوص وضعيت محمد قاضي گفت: نتيجه آزمايش روز شنبه زمان بازگشت قاضي به تمرينات را مشخص مي كند.

وي همچنين در باره احمد جمشيديان ديگر بازيكن مصدوم استقلال افزود: اين بازيكن مشكلي ندارد و با اجازه كادر فني در تمرين حاضر نشده است.

فيفا اعلام کرد:

فناوري توپ هوشمند در جام جهاني 2014 برزيل اجرا مي‌شود

فدراسيون بين‌المللي فوتبال اعلام کرد به دنبال موفقت فناوري توپ‎هاي هوشمند در جام کنفدراسيون‌ها، اين فناوري در جام جهالني 2014 برزيل هم به کار گرفته خواهد شد.

طبق اعلام فيفا شرکت آلماني GoalControl GmbH تامين کننده سامانه توپ‌هاي هوشمند در جام جهاني 2014 برزيل خواهد بود.

فدراسيون بين المللي فوتبالل در بيانيه‌اي اعلام کرد: با پشت سر گذاشتن فرايند ارزيابي در نهادهاي مرتبط با فيفا در جام کنفدراسيون‌ها، اين فناوري در جام جهاني 2014 برزيل به کار گرفته خواهد شد. اين سامانه همه نيازهاي فيفا را تامين کرده است. البته در جام کنفدراسيون‌ها چنين مشکلي وجود نداشت که لازم باشد براي تشخيص گل بودن يا نبودن از اين سامانه استفاده کرد. هر 68 گلي که در جام کنفدراسيون‌ها به ثمر رسيد درست بود. مسئولان فيفا رضايت بالايي از اين فناوري دارند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: علاوه بر اين فيفا تاييد مي‌کند که اين سامانه در جام باشگاه‌هاي جهان که از 11 تا 21 دسامبر در مراکش برگزار خواهد شد، به کار گرفته خواهد شد.

ميترا شعبانيان سرمربي تيم ملي واليبال بانوان ايران:

صعود 9 پله‌اي واليبال بانوان به دليل پيشرفت ما بوده است

ميترا شعبانيان، سرمربي تيم ملي واليبال بانوان ايران در جام ملتهاي آسيا در گفت‌وگو با ايسنا گفت:خوشحالم که واليبال بانوان ايران پيشرفت کرده است و دليل اين صعود در رده بندي را حضور موفق تيم در جام ملتهاي آسيا مي‌دانم زيرا همه کارشناسان عقيده داشتند که سطح واليبال بانوان ايران نسبت به گذشته تغيير کرده است.

وي افزود: امسال 16 تيم در رقابت هاي آسيايي شرکت کردند و همه آن‌ها موفق به کسب امتياز شدند و فقط تيم ما امتياز کسب نکرد که دليل صعود در رده بندي جهاني را امتياز کسب نکردن ديگر تيم ها عنوان مي کنند.عده اي فقط مي خواهند انتفاد کنند و زحمتي هم براي واليبال نکشيده اند. همه بايد بيايند کمک کنند و استعداديابي را انجام دهند.

شعبانيان در پايان گفت: اگر ابزار کامل و ليگ برتر قوي داشتيم بازيکنان مي توانستند نتيجه بهتري بگيرند.

برگزاري نشست خبري سرپرست وزارت ورزش و معاونانش

نشست خبري سرپرست وزارت ورزش و معاونانش امروز برگزار مي‌شود.

گفتني است، سيد رضا صالحي‌اميري که از سوي رئيس جمهور به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان انتخاب شد امروز در اولين نشست خبري خود به سوالات خبرنگاران پاسخ مي‌دهد.

اين نشست خبري ساعت 9 صبح امروز شنبه در سالن همايش‌هاي آکادمي ملي المپيک برگزار مي‌شود.

همچنين در اين نشست معاونان صالحي از جمله محمود خسروي‌وفا، مناف هاشمي و نصرالله سجادي پاسخگوي سوالات خبرنگاران خواهند بود و به ابهامات موجود پيرامون وظايف و اختيارات خود توضيح خواهند داد.


 سوت پايان 

 قوچان‌نژاد مهاجم تيم ملي فوتبال:

خدا کند در جام جهاني به آلمان، اسپانيا و برزيل نخوريم

رضا قوچان نژاد مهاجم تيم ملي فوتبال و زننده گل مهم و حساس تيم ملي ايران مقابل کره جنوبي بعد از آن ضربه ديدني به يکي از محبوب ترين بازيکنان تيم ملي تبديل شد.اين بازيکن بعد از صعود تيم ملي خيلي زود در بين ايراني ها محبوبيت پيدا کرد آن هم در حالي که شايد تا يک سال پيش هيچکس در ايران او را نمي شناخت.قوچان نژاد در خصوص آخرين شرايط خود در بلژيک و تيم استاندارد ليژ، حضور دوباره در اردوي تيم ملي و مسائل ديگر صحبت هايي را انجام داد که متن آن را در زير مي خوانيد:

شرايط خودت چگونه است. از لحاظ بدني آماده هستي؟

- درست است که در تيم استاندارد ليژ زياد بازي نمي‌کنم اما تمرينات خوبي داشتم. شرايط بدني خيلي خوبي دارم. در بازي‌هاي حذفي به ميدان رفتم و از روحيه مناسبي برخوردارم. تيم ما از تيم‌هاي خوب بلژيک است و من الان راحت هستم.

براي بازي با تايلند به تيم ملي دعوت شدي. اين بازي را چطور مي بيني؟

- ديگر بازي راحتي وجود ندارد. همه بازي‌ها سخت است. ما نبايد تايلند را دست کم بگيريم و مثل بازي‌هاي گذشته مقابل آنها ظاهر شويم. اميدوارم بازي خوبي به نمايش بگذاريم و هواداران استقبال خوبي از اين بازي داشته باشند.

دوست داري در جام جهاني با چه تيم‌هايي هم‌گروه شوي؟

- 32 تيم در جام جهاني حاضر هستند که از بهترين‌هاي جهانند. در جام جهاني تيم بد نداريم. دوست دارم بيشتر با تيم‌هاي آمريکاي جنوبي هم‌گروه شويم تا شانس صعودمان بيشتر شود. خدا کند با تيم‌هايي مثل آلمان، اسپانيا، برزيل برخورد نکنيم.

فرهاد پورغلامي مربي تيم فوتبال تراکتورسازي:

همکاري سازنده و صادقانه با جلالي دارم

فرهاد پورغلامي مربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت: از روزي که بحث حضور من در باشگاه ملوان در محافل ورزشي مطرح شده هيچ مصاحبه‌اي در اين زمينه با رسانه‌ها انجام ندادم اما نمي‌دانم چطور برخي رسانه‌ها از قول من مصاحبه منتشر مي‌کنند و تندترين تيترها را هم براي گفت‌وگوهاي خيالي خود انتخاب مي‌کنند.

وي ادامه داد: وقتي صحبت حضور من در ملوان مطرح شد با مجيد جلالي صحبت کردم و جلالي به من گفت که به عنوان يک ملواني و گيلاني به قرارداد با تراکتورسازي پايبند باشم من هم از جلالي تشکر مي‌کنم و به اين قراردادم پايبند هستم زيرا همکاري خوب، سازنده و صادقانه‌اي را با ايشان در تراکتورسازي دارم.

مهدي تاج رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران:

مسير درستي براي مبارزه با فساد فوتبالي نداشته‌ايم

مهدي تاج رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران در مورد ورود کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي به مسئله تباني در فوتبال اظهار داشت: معتقدم فوتبال فراز و نشيب خودش را دارد. براي مبارزه با فساد در ورزش بايد يک کار تحقيقاتي شود، ما چنين تجربه‌اي را در کارهاي پليسي نيز داشته‌ايم. حساب شده بايد برخورد کرد، 50 خروار کار تحقيقاتي کرد و سپس اقدام انجام داد اما در فوتبال چنين اتفاقي نيافتاده؛ اول مسائل را رسانه‌اي کرديم و بعد مي‌خواهيم برخورد کنيم. نبايد اين مسائل باز شود. اينکه مشکلات فوتبال را پُر رنگ جلوه دهيم جفا به فوتبال است. معتقدم اگر چه در فوتبال مشکلاتي وجود دارد اما بيشتر از ساير پديده‌هاي اجتماعي نيست گستردگي فوتبال زياد است و حدود 6 هزار مسابقه در آن برگزار مي‌شود. چند داور، مربي و بازيکن هم دچار مشکل مي‌شوند براي مبارزه با اين روند دو راه منطقي را پيشنهاد مي‌کنم. يک کميته اخلاق را براساس مصوبه‌اي فدارسيون فوتبال تشکيل دهيم که 5 حقوقدان در آن حضور داشته باشند. راه حل دوم اين است که برخي از کارها را نبايد بر اساس شنيده‌ها انجام داد بلکه بايد به صورت مستند همه چيز موجود باشد. اگر بر حسب شنيده‌ها ادعاي کنيم و در پايان اين موضوع منجر به عذرخواهي شود درست نيست، هيچ کس نبايد بر تخلفات سرپوش بگذارد، اگر تخلفات با اسم و رسم اعلام شود مي‌تواند از آمار آن بکاهد اما اين به آن معنا نيست که قصد پرده دري داشته باشيم.

تاج در پاسخ به اين سوال که چرا در بحث مبارزه با فساد فوتبال همه چيز به داوران ختم شده است، اظهار داشت: اين منطقي نيست داوران تعداد زيادي هستند که اکثر آنها پاک هستند، نبايد اصلاحات فقط از داوران شروع شود، بلکه همه جامعه بايد اصلاح شود و يک نگاه مراقبتي مثل ساير کشورها بايد وجود داشته باشد، نگاه مراقبتي کارسازترخواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي