جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4549


مهلت ثبت‌نام آزمون فراگير ارشد پيام‌نور تا پنجشنبه تمديد شد

امروز؛
آغاز پذيرش دوره هاي کارداني علمي کاربردي حين کار( غيرحضوري) سال 1392


استقبال دانشجويان از تأخير در برگزاري آزمون دستياري 93


خبر


تابلوي اعلانات


 مهلت ثبت‌نام آزمون فراگير ارشد پيام‌نور تا پنجشنبه تمديد شد 

 
مشاور عالي سازمان سنجش از تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون فراگير کارشناسي ارشد پيام نور تا روز پنجشنبه خبر داد.دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد فراگير پيام‌نور تا روز پنجشنبه 25 مهر ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org، گفت: داوطلبان بايد براي ثبت‌نام در دوره دانش‌پذيري کارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام‌نور در بازه زماني مذکور با تکميل اطلاعات اوليه و پرداخت اينترنتي مبلغ 50 هزار تومان با استفاده از کارت‌هاي اعتباري عضو شبکه شتاب هر يک از بانک‌هاي جمهوري اسلامي ايران در داخل يا خارج از کشور نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وي افزود: به منظور مساعدت بيشتر براي آن دسته از داوطلباني که تاکنون موفق به انجام ثبت‌نام نشده‌اند، ترتيبي اتخاذ شده است که ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وي با بيان اينکه تا کنون 49 هزار نفر در اين دوره از آزمون ثبت‌نام کرده‌اند، به برگزاري اين دوره از آزمون 29 آذر ماه اشاره کرد و افزود: کارت ورود به جلسه آزمون از روز چهارشنبه 27 آذر ماه به صورت اينترنتي توزيع مي‌شود.


 امروز؛
 آغاز پذيرش دوره هاي کارداني علمي کاربردي حين کار( غيرحضوري) سال 1392 

 
پذيرش دوره‌هاي کارداني علمي کاربردي حين کار غيرحضوري مهرماه سال 1392دو دوره "مديريت خانواده" در سراسر کشور و "دهياري و امور شوراها" مختص داوطلبان استان فارس از امروز يکشنبه 21 مهرماه سال جاري آغاز و تا روز شنبه 27 مهرماه ادامه خواهد داشت.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ دکتر علي صدر، معاون سنجش، خدمات آموزشي و دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي اعلام کرد: پذيرش دوره‌هاي کارداني علمي کاربردي حين کار غيرحضوري مهرماه سال 1392 دو دوره "مديريت خانواده" در سراسر کشور و "دهياري و امور شوراها" مختص داوطلبان استان فارس از روز يکشنبه 21 مهرماه سال جاري آغاز و تا روز شنبه 27 مهرماه ادامه خواهد داشت.

وي گفت: متقاضيان مي‌بايست در زمان اعلام شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما (مندرج درسامانه ثبت‌نام) و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نياز، از طريق سامانه اداره کل سنجش و آزمون به آدرسhttp://azmoon.uast.ac.ir و از طريق سامانه ثبت‌نام اينترنتي پذيرش داوطلبان دوره‌هاي حين کار غيرحضوري نسبت به ثبت‏ نام خود اقدام نمايند.

وي با بيان اينکه پرداخت کليه هزينه‌ها و شهريه‌هاي دوره فوق‌الذکر به صورت الکترونيکي انجام خواهد شد خاطرنشان کرد:داوطلبان لازم است به وسيله کارت‌هاي عضو شبکه بانکي شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، نسبت به ثبت ­نام اقدام نمايند. ضمنا وجه ثبت‌نام در دوره‌هاي فوق الذکر 100000 (يکصد هزار) ريال مي‌باشد.

وي گفت : زمان پذيرش در دوره کارشناسي حرفه‌اي (ناپيوسته) حين کارغيرحضوري مهرماه سال 1392 متعاقباً از طريق پرتال دانشگاه و سامانه آموزش هاي تکميلي بين سطوح http://sateb.uast.ac.ir اعلام مي‌گردد.


 استقبال دانشجويان از تأخير در برگزاري آزمون دستياري 93 

پزشکان عمومي داوطلب ورود به رشته‌هاي تخصصي پزشکي هر ساله خود را براي آزمون دستياري که از لحاظ استرس و فشردگي رقابت کمتر از ماراتن علمي کنکور نيست، آماده مي‌کنند، در سال‌هاي اخير، بسياري از پزشکان عمومي به دلايلي از جمله افزايش شمار دانش آموختگان اين دوره، مشکلات مادي، بيکاري، جايگاه اجتماعي و غيره ترجيح مي‌دهند در سن بالا و به‌رغم مشغله‌هاي کاري و خانوادگي بسيار براي تغيير وضع معيشتي خود، در اين آزمون شرکت و در دوره تخصصي پزشکي ادامه تحصيل دهند.

درخواست داوطلبان از وزارت بهداشت: زمان برگزاري آزمون دستياري را تثبيت کنيد

براساس برنامه‌ريزي‌هاي معاونت آموزشي دولت دهم مقرر شده بود آزمون دستياري پزشکي 93 در اسفند ماه سال جاري برگزار شود، در واقع بر اساس اين تدبير در سال 92 دو آزمون دستياري برگزار مي‌شد، اما چند روز پيش دکتر سيد امير حسين ضيايي معاون آموزشي وزارت بهداشت خبر از تعويق مجدد زمان برگزاري آزمون دستياري سال جاري و موکول شدن اين آزمون در ارديبهشت ماه 93 داد، چرا که به گفته ضيايي ارديبهشت ماه هر سال بهترين زمان براي برگزاري آزمون دستياري پزشکي است.

بر همين اساس خبرنگار ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران پاي صحبت برخي دواطلبان آزمون دستياري پزشکي نشست و نظرات آنها ر ا درباره موکول شدن زمان آزمون به ارديبهشت ماه سال 93 جويا شد.

دکتر محمد بداغ آبادي ضمن ابراز خرسندي از موکول شدن زمان آزمون به ارديبهشت 93، گفت: خوشحالم در دولت تدبير و اميد؛ با تدبير معاون آموزشي وزارت بهداشت تاريخ برگزاري آزمون به ارديبهشت ماه سال 93 موکول شد.

وي ادامه داد: بازگشت آزمون به تاريخ قبلي خود از اين جهت حائز اهميت است که داوطلبان براي رقابت در اين آزمون نياز به يک برنامه ريزي مدون و مطالعه چندباره رفرنس‌هاي آزمون که بيش از 30 هزار صفحه مطالب علمي و جزئي را شامل مي‌شود را دارند.

اين ورودي سال 83 دانشگاه علوم پزشکي تهران ادامه داد: تغيير ناگهاني تاريخ آزمون در سال 88 به صورت ناگهاني باعث بر هم خوردن نظم مطالعاتي داوطلبان شد و بر اساس آن استرس و فشاررواني بسيار زيادي بر داوطلبان وارد مي‌شد.

بداغ آبادي افزود: با توجه به برنامه‌ريزي‌هايي که شده بود آزمون دستياري در سال 92 دو بار در سال برگزار مي‌شد و اين زمان به اين دليل که فاصله بين آزمون اول و دوم بسيار کم مي‌شد و داوطلبان ديگر انرژي و توان کافي براي شرکت دوباره آزمون در سال را ندشته‌اند، آنها را نگران کرده بود که خوشبختانه با تأخير در برگزاري آزمون دستياري پزشکي به ارديبهشت ماه جمع زيادي از دانشجويان خوشحال شدند.

از تقلب مجدد در آزمون بسيار نگرانم

سياوش قرائتي ورودي سال 80 که براي دومين سال آزمون دستياري را مي خواهد تجربه کند، تنها نگرانيش بروز تخلف و تقلب در آزمون دستياري است و مي‌گويد: اميدوارم در آزمون 93 تقلب تکرار نشود و مسئولان پيش از برگزاري آزمون تمامي راهکارهاي حراستي و حفاظتي را براي جلوگيري از تخلف و تقلب امتحان دستياري بکار بگيرند.

وي بالا بردن امنيت برگزاري امتحانات را مهمترين خواسته خود از مسولان عنوان کرد و با بيان اينکه تقلب در آزمون دستياري موجب کاستن انگيزه خواهد شد اظهارداشت: تغيير زمان آزمون قطعا از فشار روحي دواطلبان کم مي کند که اميدوارم مسئولان وزارت بهداشت با برنامه ريزي صحيح و پيشگيري از تقلب از بروز چنين مشکلاتي جلوگيري کنند.

با تاخير در برگزاري آزمون دستياري پزشکي فرصت کافي براي مطالعه دارم

دکتر معصومه محمدي ورودي 84 دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اينکه با تأخير در برگزاري آزمون دستياري پزشکي به ارديبهشت ماه موافقم، گفت: برگزاري دو آزمون در يکسال کاملا غير منطقي بود، چرا که داوطلبان فرصت کافي براي مطالعه مجدد را ندارند.

وي ادامه داد: موکول شدن زمان برگزاري امتحان دانشجويان فرصت کافي براي دستيابي به منابع جديد آزمون از جمله رفرنس‌هاي تغيير يافته‌اي چون کاتزونگ 2013 براي درس فارموکولوژي و همچنين گوش، حلق و بيني، پوست، عفوني فراهم مي‌شود.

دکتر ربابه حقاني ورودي سال 85 دانشگاه علوم پزشکي تهران در خصوص تاخير برگزاري آزمون دستياري، گفت: با توجه به اهميت داشتن آينده شغلي و موقعيت کاري آزمون دستياري فرصتي براي نيل به اين هدف خواهد بود.

وي با بيان اينکه قبلا فرصت چنداني براي مطالعه رفرنس‌ها نداشتيم، ادامه داد: تنها برگزاري کلاس‌هاي آموزشي براي دستياري معمولا هشت ماه طول مي‌کشد که بعد از آن فرصتي براي مطالعه دوباره کتاب‌ها نداشتيم.

مسئولان وزارت بهداشت تاريخ برگزاري آزمون دستياري را ثابت و قطعي کنند

دکتر احسان کرمي با بيان اينکه به تعويق افتادن رزيدنتي از دو بعد مسرت بخش بود، گفت: از يک طرف پايان شايعات موجود در باب تاريخ امتحان و پايان بلاتکليفي ما که در حال آماده شدن براي امتحان بوديم و از يک طرف هم دو ماه فرصت اضافه‌اي که به شدت براي مرور نهايي دروس مفيد است، خوشحال کننده بود.

وي ادامه داد: مسئله‌اي که وجود دارد سخت‌تر شدن کار براي همه داوطلبان است، چرا که با افزايش دو ماه به وقت مطالعه، کساني که احساس مي‌کردند، فرصت کافي براي مطالعه دروس ندارند و به فکر امتحان دادن در سال آينده بودند هم وارد گود خواهند شد و رقابت امسال شديدتر انجام خواهد شد.

کرمي اضافه کرد: احتمال تغيير رفرنس‌ها و روزآمد شدن آنها هم وجود دارد که موجب بي‌اعتبار شدن جزوه‌هاي کمک آموزشي و نياز به مراجعه به اصل رفرنس‌ها مي‌شود، البته انتظاري که از وزارت بهداشت مي رود اين است که از الان براي ساليان آينده هم تاريخ امتحان را ثابت و قطعي کند تا دوستان ديگري که مي‌خواهند هم برنامه‌ريزي کنند و لاين‌هاي اينترنتي را انتخاب کنند بتوانند انتخاب راحت‌تري داشته باشند.


 خبر 

 تصويب دوره دکتري حرفه‌اي علمي کاربردي در شوراي برنامه‌ريزي دانشگاه

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي از تصويب دوره دکتري حرفه‌اي در شوراي برنامه‌ريزي دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دکتر برزويي در مراسم آغاز بيست و يکمين سالگرد فعاليت دانشگاه جامع علمي کاربردي، با بيان اينکه نظام آموزشي مهارتي در حال تبديل شدن به يکي از مهم‌ترين زير نظام‌هاي آموزشي کشور است، اظهار کرد: در حال حاضر جمعيت دانشجويي کشور رو به کاهش و ظرفيت آموزش عالي رو به افزايش است و پس از زير نظام دانشگاه‌هاي دولتي، زير نظام آموزش مهارتي در سال 92 بيشترين پذيرش دانشجو را داشته است.

وي افزود: از حدود 320 هزار معرفي شده به مراکز اين دانشگاه، بيش از 220 هزار دانشجو يعني بيش از يک سوم معرفي‌شدگان در اين دانشگاه ثبت‌نام کرده‌اند.

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي با بيان اينکه در شوراي گسترش وزارت علوم بيش از 16 دوره ارشد در کمتر از يک ساعت تصويب شد، اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه علمي کاربردي به مسير واقعي خود رسيده و سياست‌گذاران نيز در همه حوزه‌ها ‌حمايت مي‌کنند و در آينده نزديک حداکثر 40 درصد ظرفيت آموزشي ما، آموزش در کلاس خواهد بود.

60 درصد ظرفيت آموزشي دانشگاه علمي کاربردي بايد مربوط به محيط کار باشد

برزويي با بيان اينکه 60 درصد ظرفيت آموزشي دانشگاه علمي کاربردي بايد مربوط به محيط کار باشد، تصريح کرد: اگر ساختار کاربيني و کارورزي در مراکز علمي کاربردي خوب اجرا شود، به هدف خود رسيده‌ايم و اگر اجرا نشود، موفق نخواهيم بود. وي با بيان اينکه از سال جاري نظام پودماني را به صورت واقعي اجرا خواهيم کرد، گفت: آموزش‌هاي ما علاوه بر آموزش‌هاي رسمي و مقطع‌دار، مي‌تواند به صورت گسسته نيز اجرا شود.

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي با تاکيد بر آموزش‌هاي حين کار، گفت: آموزش‌هاي حين کار را به صورت غيرحضوري، اما با ساختار مفيد که 90 درصد مهارتي است، شکل داده‌ايم و در برنامه خود جلو مي‌بريم.

برزويي تصريح کرد: هفته گذشته در شوراي برنامه‌ريزي دانشگاه، دوره دکتري حرفه‌اي نيز کامل شد و در حال حاضر در دانشگاه علمي کاربردي تمام مقاطع نظام مهارتي تشکيل شده و دستورالعمل جلسه آينده شوراي گسترش وزارت علوم نيز درباره همين موضوع خواهد بود.

هر دوره کارشناسي ارشد، يک مشکل و معضل ملي کشور را حل مي‌کند

وي با بيان اينکه هر دوره ارشد ما يک مشکل و معضل ملي کشور را حل مي‌کند، اظهار کرد: دوره‌هاي تحصيلات تکميلي ما پژوهش‌محورند و کساني که تربيت مي‌شوند، در همان حوزه مانده و خدمت مي‌کنند.

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي همچنين با اشاره به تهيه آيين‌نامه ارتقاي خاص مدرسين علمي کاربردي، خاطر نشان کرد: ما در آينده نزديک نظام تمام وقتي مدرسان و نظام آيين‌نامه ارتقاي مدرسان علمي و کاربردي را خواهيم داشت. همچنين دوره‌هاي تربيت‌ مدرس براي مدرسان دانشگاه اثرگذار خواهد بود که بايد گسترش يابد.

برزويي با بيان اينکه در حال حاضر هزار دوره شغل محور در دانشگاه داريم، گفت: از اين لحاظ هنوز عقب هستيم، چرا که براي مثال استراليا 21 هزار عنوان دوره شغلي طراحي کرده، بنابراين در همين راستا هر مرکزي که بخواهد دوره جديد بگيرد، در قبال تعريف دوره‌اي است که در دانشگاه وجود ندارد و به ازاي هر دوره‌اي که تعريف کند، سه دوره به آن دانشگاه مي‌دهيم.

وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 1000مرکز علمي کاربردي داريم که اگر هر مرکز تنها يک دوره جديد تعريف کند، سال آينده 2000 دوره شغلي خواهيم داشت.

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي با بيان اينکه اکثر زير نظام‌ها در سال جاري بين 10 تا 20 درصد کاهش پذيرش دانشجو داشته‌اند، گفت: جمعيت دانشجويي دانشگاه علمي کاربردي در حال حاضر به 700 هزار رسيده و در سال جاري نيز پذيرش اين دانشگاه دو برابر شده است.

برزويي در پايان تاکيد کرد: حداقل بايد 50 درصد از جمعيت دانشجويي کشور، دانشجوي مهارتي باشد که در حال حاضر اين رقم 13 تا 15 درصد است و وزارت علوم نيز ديد مثبتي نسبت به اين قضيه دارد.

رييس مرکز جذب وزارت بهداشت اعلام کرد؛

اصلاح نسبت "استاد به دانشجو" در مقاطع مختلف علوم‌پزشکي

رييس مرکز جذب هيات علمي وزارت بهداشت با اشاره به اينکه با توجه به تغيير دولت، هنوز مجوز جذب هيات علمي صادر نشده است، تصريح کرد: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌هاي تحت نظارت وزارت بهداشت از ساير دانشگاه‌ها مناسب‌تر است.

دکتر محسني بندپي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينکه با توجه به بحث استقلال دانشگاه‌ها بحث پذيرش اعضاي هيات علمي به دانشگاه‌ها واگذار شده است، خاطر نشان کرد: براي جذب اعضاي هيات علمي صلاحيت علمي و عمومي متقاضيان مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

وي ادامه داد: صلاحيت علمي افراد براساس رزومه و سوابق کاري وي و مقالات استاد در زمينه مرتبط بررسي مي‌شود و پس از انتخاب استاد از سوي دانشگاه وزارت بهداشت عضو جديد هيات علمي را تاييد نهايي مي‌کند.

رييس مرکز جذب هيات علمي وزارت بهداشت با تاکيد بر اينکه شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي نسبت به دانشگاه‌هاي وزارت علوم و دانشگاه‌هاي آزاد مناسب‌تر است، تصريح کرد: وزارت بهداشت به منظور حرکت درراستاي برنامه پنجم توسعه اين نسبت را به 11 به يک رسانده است.

محسني با اشاره به افزايش تعداد دانشجوي تحصيلات تکميلي در برنامه پنجم توسعه، اظهار کرد: در نظر داريم نسبت استاد به دانشجو را در اين دوره ارتقا دهيم که براساس آن براي هر دو دانشجوي دکتراي تخصصي، يک عضو هيات علمي؛ براي هر شش دانشجوي کارشناسي ارشد، يک استاد و براي هر 10 يا 12 دانشجوي کارشناسي نيز يک استاد در نظر گرفته خواهد شد.

وي با اشاره به اينکه براساس ارتقاء اين شاخص، 3500 عضو هيات علمي به طور کلي در دانشگاه‌ها حضور خواهند داشت، اظهار کرد: در راستاي برنامه پنجم توسعه و در صورت صدور مجوز، اين شاخص‌ها عملي مي‌شود.

طرح 2 وزارتخانه براي ازدواج دانشجويي

معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از ورود مستقيم وزارتخانه هاي علوم و ورزش و جوانان در زمينه ازدواج دانشجويي خبر داد و گفت: اين دو وزارتخانه به زودي به طور مستقيم در انتخاب همسر، راهنمايي خانواده ها براي انتخاب همسر و آموزش بعد از ازدواج جوانان وارد مي شوند.

دکتر محمود گلزاري در گفتگو با خبرنگار درباره ازدواجهاي دانشجويي گفت: ازدواجي که در دانشگاه‌ها تحت عنوان ازدواج دانشجويي برگزار مي شود در واقع پيدا کردن دانشجويان تازه ازدواج کرده و تقدير از آنها است.

وي ادامه داد: اما آنچه که قرار شده بعد از اين اجرا شود اين است ما از مرحله آغازين تشويق جوانان به ازدواج تا کمک براي انتخاب همسر خوب و انتخاب مناسب و آموزش‌هاي بعد از ازدواج آنها را راهنمايي کرده و به صورت يک کار جدي قدم هاي عملي را در اين زمينه برداريم.

معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان درخصوص اين مطلب که ازدواج هاي دانشجويي از چه ميزان پايداري برخوردار هستند، گفت: ازدواج دانشجويي که در دانشگاهها برگزار مي شود به مفهوم واقعي ازدواج دانشجويي نيست که ما بگوييم اين ازدواجها از پايداري برخوردار بوده يا شکست خورده است.

جزئيات بيمه دانش؛

دانشجويان از حق بيمه دندانپزشکي برخوردار مي شوند

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، با صدور بخشنامه اي به دانشگاههاي کشور جزئيات بيمه دانش را در سال تحصيلي جديد اعلام کرد؛ بر اساس اين بخشنامه دانشجويان مي توانند از بيمه دندانپزشکي برخوردار شوند.

تعيين تکليف دانشجويان فاقد بيمه پايه

به گزارش خبرنگار مهر، صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم در راستاي ارتقاي سلامت دانشجويان شاغل به تحصيل در مراکز آموزش عالي سراسر کشور، مواردي را در خصوص بيمه دانش اعلام کرد.بر اين اساس، کيوان مراديان - رئيس صندوق رفاه با صدور بخشنامه‌اي به دانشگاههاي کشور، مواردي را متذکر شد و اعلام کرد: در حال حاضر تفاهم نامه بيمه دانش(تکميلي و حوادث) ميان صندوق رفاه دانشجويان و شرکت بيمه دي مبادله شده است، در صورت پذيرش شرايط و نرخ بيمه تفاهم نامه بيمه دانش توسط هر يک از شرکتهاي بيمه اي ديگر، نام شرکت پذيرنده اعلام خواهد شد.

به گفته وي، عقد قرارداد تنها با يکي از شرکتهاي معرفي شده و تنها در قالب فرم قرارداد ارسالي اين صندوق امکان پذير است و نماينده استاني صندوق در تمام مراحل عقد قرارداد نظارت داشته و به عنوان ناظر قرارداد نقش ايفا خواهد کرد.وي در ادامه اين بخشنامه تاکيد کرد: پوشش بيمه حوادث براي تمام دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشگاهها و مراکز آموزش عالي سراسر کشور الزامي بوده و حق بيمه سالانه به ميزان 2 هزار تومان است.

به گفته مراديان، پوشش بيمه تکميلي فعلاً براي دانشجويان اختياري بوده و دانشجويان در صورت برخورداري از بيمه پايه (خدمات درماني، تامين اجتماعي و ...) مي توانند از بيمه تکميلي دانش استفاده کنند.

با اعلام صندوق رفاه دانشجويان، متقاضيان بيمه تکميلي درمان مي توانند تعهدات بيمه تکميلي درمان خود را از بين دو بسته پيشنهادي ب – 1 (فاقد پوشش دندانپزشکي و عينک) و ب – 2 (داراي پوشش دندانپزشکي و عينک) انتخاب کنند و امکان پرداخت وام بيمه دانش و به ميزان 100 درصد حق بيمه تکميلي(ماهيانه مبلغ 5 هزار و 200 تومان براي بسته ب – 1 و مبلغ 8 هزار و 300 تومان براي بسته ب – 2 ) به دانشجويان متقاضي ميسر است.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم در ادامه اعلام کرد: بهره مندي دانشجويان از تسهيلات بيمه دانش صندوق رفاه (وام بيمه دانش) منوط به عقد قرارداد دانشگاه با يکي از شرکتهاي معرفي شده و ارسال يک نسخه از قرارداد منعقد شده( و مورد تاييد نمايند استاني صندوق) به صندوق رفاه دانشجويان است.مراديان درباره دانشجويان بيمه، تاکيد کرد: دانشجويان فاقد بيمه پايه مي توانند همانند سالهاي گذشته، از طريق دانشگاه و براساس تفاهم نامه اين صندوق با سازمان بيمه سلامت مشمول بيمه شوند.اين مقام مسئول صندوق رفاه خطاب به دانشگاههاي کشور اعلام کرد: با توجه به اهميت سلامت دانشجويان، در صورت عدم اجراي هر يک از موارد فرايند پوشش بيمه اي دانشجويان، تمام مسائل و مشکلات احتمالي به عهده دانشگاه است.


 تابلوي اعلانات 

 كنگره بين المللي تازه ترين دستاوردهاي پژوهش در پزشكي برگزار مي شود

چهارمين كنگره بين المللي تازه ترين دستاوردهاي پژوهش در دانش پزشكي از پزشكي مولكولي تا پزشكي باليني همراه با بزرگداشت مقام استاد يلدا 4 تا 7 آبان برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، دفتر ارتباط با دانش آموختگان با همكاري بنياد آكادميك جهاني دكتر يلدا اين دوره از كنگره را برگزار مي كند. اين كنگره امسال با محورهاي فارماكولوژي، ايمونولوژي، بيوشيمي، ژنتيك، نانوفناوري، مغز و اعصاب، قلب و عروق، جراحي كبد، نفرولوژي، بيماريهاي داخلي، بيماريهاي عفوني، تازه هاي پوست، بيماريهاي كودكان و ... براي علاقمندان داخل و خارج از دانشگاه برگزار مي شود.

مراسم افتتاحيه اين كنگره روز شنبه 4 آبان با حضور دكتر جعفريان رئيس دانشگاه، دكتر بهادري رئيس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان، دكتر يلدا استاد پيشكسوت دانشگاه، دكتر رنجبر رئيس بنياد علمي دكتر يلدا، استادان پيشكسوت داخل و خارج از كشور در تالار مجتمع بيمارستاني امام خميني (ره) برگزار مي شود.

بنياد آكادميك جهاني دكتر عليرضا يلدا توسط جمعي از شاگردان استاد يلدا در كشور آلمان تاسيس شده و به پاس تقدير از زحمات اين استاد پيشكسوت آبان ماه هر سال با همراهي جمعي از محققين داخل كشور در دانشگاه علوم پزشكي تهران، گرد هم مي آيند و در خصوص تازه هاي علوم پزشكي به تبادل اطلاعات مي پردازند.

اين بنياد همچنين همه ساله همزمان با برگزاري اين كنگره با همكاري دفتر ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشكي تهران از تعدادي از محققين مختلف علوم پزشكي كه در زمينه هاي آموزشي، پژوهشي، درماني، باليني و ارايه خدمات چه در داخل و يا خارج از كشور فعاليت هاي ارزنده اي انجام داده اند با اهداء نشان دكتر يلدا تقدير مي كند.

در ضمن اين كنگره براي متخصصان گروه هاي مختلف پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و ساير رشته هاي علوم پزشكي از جمله پرستاري، مامايي، علوم آزمايشگاهي، پيراپزشكي، توانبخشي و ... با حداكثر 16 امتياز بازآموزي با ارايه موضوعات مختلف علوم پزشكي برگزار مي شود و دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشكي تهران كه داوطلب شركت در اين برنامه علمي هستند مي توانند از تخفيف 25درصدي دفتر ارتباط با دانش آموختگان استفاده کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي