جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4549


تشنج در کودکان


درمان بسياري از بيماري‌ها


خبرها از عالم علم


  تشنج در کودکان  

 قسمت اول

براي آشنايي والدين با اين بيماري و چگونگي مراقبت‌ها با دکتر عباس حبيب‌الهي، متخصص کودکان و عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت‌وگو کرده‌‌ايم.

ابتدا تشنج را برايمان تعريف کنيد.

به گزارش رويداد به نقل از بولتن نيوز، «تشنج» عبارت ‌است از اختلال موقتي در مغز که به صورت ناگهاني شروع مي‌شود و غيرارادي و غيرقابل‌کنترل است.

اگرچه معمولا تشنج با صرع اشتباه گرفته مي‌شود، اما اين دو با هم تفاوت دارند؛ تشنج، تحريک بيش از حد و غير‌طبيعي سلول‌هاي عصبي مغز است و علل مختلفي هم دارد.

بر خلاف تصور عامه که مشاهده تشنج برايشان ناخوشايند و نگران‌کننده است، کمتر احتمال دارد اين بيماري، فرجام ناخوشايندي داشته باشد.

در يک تقسيم‌بندي کلي، تشنج به دو گروه عمومي و نسبي تقسيم مي‌شود. در تشنج عمومي، هر دو نيمکره مغز و در شکل نسبي، فقط يک نيمکره درگير مي‌شود.

کدام نوع در کودکان شايع‌تر است؟

تشنج‌ عمومي در ميان کودکان شايع‌تر است و خانواده‌ها را بيشتر نگران مي‌کند.

اين تشنج ناشي از تب است، اما خوشبختانه فقط در 3 تا 4 درصد کودکان اتفاق مي‌افتد.

ترس از افزايش درجه حرارت بدن و تب بالا، شايع‌ترين علت مراجعه والدين به اورژانس به دليل نگراني از منجر شدن تب به تشنج است.

معمولا سن درگيري کودکان با تشنج، بالاي شش ماه و کمتر از 5 سال و بيشترين شيوع آن در 5/1 تا 2 سالگي است

والدين در چه سنيني بايد بيشتر مراقب تشنج باشند؟

معمولا سن درگيري کودکان با تشنج، بالاي شش ماه و کمتر از 5 سال و بيشترين شيوع آن در 5/1 تا 2 سالگي است.

معمولا تشنج به دنبال تب ناشي از سرماخوردگي يا تب شديد ايجاد مي‌شود، اما مهم‌ترين نکته‌اي که بايد در نظر داشت، تب همراه با تشنج به‌دنبال مننژيت است که بايد به سرعت به آن رسيدگي کرد و کودک بايد بستري شود.

چه علايمي نشان‌دهنده بروز تشنج در کودک است؟

با توجه به نوع تشنج، ممکن‌است کودک دچار اختلال هوشياري شود يا اطرافيان را نشناسد، به صدا زدن پاسخ ندهد يا بيهوش روي زمين بيفتد.

گاهي حرکات غيرارادي در اعضاي بدن کودک ظاهر مي‌شود که اين حرکت‌ها ممکن‌ است قسمتي از بدن يا تمام اعضا را درگير کند.

ممکن ‌است کودک به شدت دست‌و‌پا بزند، روي زمين بيفتد، سر و چشم‌هايش به يک طرف بچرخد يا اينکه فقط يک دست يا يک پاي او دچار حرکات تکان‌دهنده شديد شود و اين حالت چند ثانيه تا چند دقيقه طول بکشد.

معمولا اين حمله‌ها کمتر از 5 دقيقه طول مي‌کشد. گاهي کودک در زمان حمله، کنترل ادرار خود را از دست مي‌دهد. ممکن است کودک براي چند لحظه به نقطه‌اي خيره شود و در اين مدت متوجه اطراف نباشد. البته بيشتر کودکان دچار تب و تشنج ساده مي‌شوند. والدين اظهار مي‌کنند که از خانه تا رسيدن به سر کوچه، اين تشنج تمام مي‌شود.

اگر کودکي يک بار تشنج کند، والدين بايد نگران حمله‌هاي تشنج بعدي و حتي تا آخر عمر در او باشند؟

معمولا تشنج عود نمي‌کند و قابل پيشگويي و پيشگيري هم نيست.

در سنين پايين، مغز کودکان به افزايش درجه حرارت بدن حساس است، اما بيشتر آنها بعد از سن 5 سالگي، دچار تشنج نمي‌شوند.

تشنج ناشي از تب، معمولا با مشکلات بعدي همراه نيست و روي مهارت‌هاي يادگيري و هوش کودک تاثيرگذار نخواهد بود.

بچه‌هايي که تشنج مي‌کنند معمولا به دارو نياز ندارند، اما در کودکاني که زير يک سال، (4 تا 12 ماهه) اولين ابتلا را داشته‌اند، سابقه خانوادگي تب و تشنج و صرع در آنها وجود دارد، يا بيش از دو بار و هر بار بيش از 15 دقيقه اين تشنج طول کشيده باشد، بيشتر بايد مراقب باشند.

از طرفي احتمال تشنج در پسرها بيشتر است.کودک بايد تا زماني که پزشک تجويز کرده، داروي ضدتشنج مصرف کند.

هرگز نبايد خودسرانه مقدار داروها را کاهش يا افزايش داد.

ادامه دارد...


  درمان بسياري از بيماري‌ها  

1 . درمان بيماري قلبي :

مخلوطي از عسل و پودر دارچين را تهيه کنيد و به جاي مربا روي نان قرار دهيد و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنيد.اين روش در کاهش کلسترول،جلوگيري از بروز حمله قلبي، تنفس راحت و تقويت ضربان قلب موثر است.

به گزارش سيمرغ، بيماران مبتلا به حمله قلبي نيز با مصرف روزانه اين مخلوط از حمله قلبي بعدي درامان خواهند بود.بررسي روي سالمندان در آمريکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ هاي حياتي و سياهرگ ها خاصيت انعطاف پذيري خود را از دست مي دهد.عسل و دارچين به شاهرگ ها و سياهرگ ها قدرتي تازه ميبخشد.

2 . از بين بردن اثر خارش نيش هاي حشرات :

مخلوطي از يک سهم عسل، 2 سهم آب ولرم و يک قاشق چاي خوري پودر دارچين را روي قسمتي از بدن که احساس خارش مي کنيد،قرار دهيد خارش و درد در عرض يک يا 2 دقيقه فروکش خواهد کرد.

3 . درمان التهاب مفصل(آرتريت):

روزانه،يک وعده صبح و يک وعده شب،مخلوطي از يک فنجان آب گرم، 2 قاشق چاي خوري عسل و يک قاشق چاي خوري پودر دارچين مصرف شود.اين مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتريت هاي مزمن را نيز درمان مي کند.

بررسي هاي اخير روي 200 بيماري که قبل از صرف صبحانه از اين مخلوط استفاده کردند نشان داد، 73 نفر از آنان در عرض يک هفته کاملا از درد رهايي پيدا کردند و پس از يک ماه بيشتر افرادي که قادر به راه رفتن يا حرکت نبودند،بدون احساس هيچ دردي توانايي راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.

4 . جلوگيري از ريزش مو:

قبل از دوش گرفتن مخلوطي از مقداري روغن زيتون داغ،يک قاشق چاي خوري عسل و يک قاشق پودر دارچين را به مدت 5 تا 15 دقيقه روي سر قرار دهيد و سپس آن را بشوييد.

5 . از بين بردن عفونت مثانه:

2 قاشق غذاخوري عسل به همراه يک قاشق چاي خوري پودر دارچين را با مقداري آب ولرم حل کنيد و آن را بنوشيد.اين روش باعث مي شود که ميکروبهاي مثانه از بين برود.

6 . درمان درد دندان:

مخلوطي از يک قاشق چاي خوري پودر دارچين و 5 قاشق چاي خوري عسل تهيه کنيد و روي دندان خراب بماليد. اين عمل را 3 بار در روز تکرار کنيد تا درد تسکين يابد.

7 . کاهش کلسترول:

2 قاشق غذاخوري عسل را با 3 قاشق چاي خوري پودر دارچين در يک ليوان چاي حل کنيد و بنوشيد.اين کار ميزان کلسترول خون را طي 2 ساعت به 10 درصد کاهش مي دهد.

8 . درمان سرماخوردگي:

به مدت 3 روز از مخلوط يک قاشق غذاخوري عسل با يک چهارم قاشق چاي خوري پودر دارچين استفاده کنيد.اين روش براي درمان سرفه مزمن و سرماخوردگي و سينوزيت به کار مي رود.

9 . درمان ناباروري:

براي برطرف کردن اين مشکل،به مردان توصيه مي شود 2 قاشق غذاخوري عسل را قبل از خواب ميل کنند.در کشورهاي چين،ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروري مواجه اند،در طول روز مخلوطي از مقداري پودر دارچين و يک دوم قاشق چاي خوري عسل را به طور مرتب روي لثه و داخل دهان خود قرار مي‌دهند تا مخلوط حاصل از طريق بزاق وارد بدن شود. زوجي که مدت 14 سال بچه دار نمي شدند با شروع مصرف عسل و دارچين پس از مدت کوتاهي صاحب دوقلو شدند.

10 . درد معده:

مصرف عسل و پودر دارچين علاوه بر درمان درد و نفخ معده،زخم معده را نيز درمان مي کند.

11 . تقويت سيستم ايمني:

استفاده روزانه از عسل و پودر دارچين سيستم ايمني بدن را تقويت کرده و بدن را از حمله باکتري و ويروس محافظت مي کند.دانشمندان دريافتند که عسل داراي مقدار زيادي ويتامين و آهن است.مصرف مداوم عسل گلبول هاي سفيد خون را تقويت مي کند تا بتواند با باکتري ها و بيماري هاي ويروسي مقابله کند.

12 . برطرف کردن سوء هاضمه:

قبل از هر وعده غذا، پودر دارچين را روي 2 قاشق غذاخوري عسل بريزيد و ميل کنيد تا از ترشح اضافي اسيد معده رهايي پيدا کنيد زيرا اين مخلوط غذاهاي سنگين را به راحتي هضم ميکند.

13 . جلوگيري از آنفلوآنزا:

دانشمندي در اسپانيا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچين داراي مواد مفيد طبيعي است که از ميکروب هاي آنفلوآنزا و سرماخوردگي جلوگيري به عمل مي‌آورد .

14 . افزايش طول عمر:

مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچين مانع پيري زودرس مي شود.مخلوطي از 4 قاشق چاي خوري عسل،يک قاشق چاي خوري پودر دارچين و 3 فنجان آب گرم را با هم بجوشانيد.سپس مخلوط به دست آمده را 3 الي 4 بار در روز به مقدار يک چهارم فنجان ميل کنيد.اين مخلوط علاوه بر طراوت بخشيدن و نرم نگه داشتن پوست از پيري زودرس نيز جلوگيري مي کند.

15 .برطرف کردن جوش صورت:

قبل از خواب مخلوط 3 قاشق غذاخوري عسل و 1 قاشق چاي خوري دارچين را روي جوش ها قرار دهيد و روز بعد با آب ولرم بشوييد.تکرار روزانه اين کار به مدت 2 هفته،جوش ها را از بين مي برد.

16 . درمان عفونت هاي پوستي:

قرار دادن مخلوطي به مقدار مساوي از عسل و پودر دارچين روي قسمت هاي مختلف پوست، عفونتهاي پوستي و اگزما را نيز درمان مي کند.

17 . درمان سرطان:

تحقيقات جديد انجام گرفته در ژاپن و استراليا نشان داده،سرطان هاي پيشرفته معده و استخوان به طور موفقيت آميزي درمان شده است.بيماران مبتلا به اين سرطان ها 3 بار در روز و به مدت 3 ماه يک قاشق غذاخوري عسل و يک قاشق چاي خوري دارچين را مخلوط و مصرف مي کنند.

18 . از بين بردن خستگي مفرط:

مصرف نصف قاشق غذاخوري عسل و مقداري پودر دارچين در يک ليوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طي يک هفته نيروي حياتي بدن را افزايش مي دهد.

19 . از بين بردن بوي بد دهان:

شما مي توانيد پس از بيدار شدن از خواب با محلولي از يک قاشق چاي خوري عسل،مقداري پودر دارچين و آب گرم غرغره کنيد تا در طول روز مشکل بوي بد دهان را نداشته باشيد.

20 . مشکل شنوايي:

مصرف روزانه مقدار مساوي از عسل و پودر دارچين در صبح و شب مشکل شنوايي را برطرف مي کند.

شايان ذکر است،عسل مورد مصرف بايد خام و پاستوريزه نشده باشد. زيرا که آنزيم هاي لازم به هنگام عمل پاستوريزه به علت حرارت ديدن از بين مي رود.


 خبرها از عالم علم 

 تاثير ژن بر چپ دستي و راست دستي انسان

محققان اروپايي موفق به کشف يک فرآيند زيستي ژنتيکي شده‌اند که ممکن است بر چپ يا راست دست بودن فرد تاثير بگذارد.

به گزارش ايسنا، دانشمندان دانشگاه آکسفورد و همتايان هلندي آنها از کشف ارتباطي بين راست‌دستي و چپ‌دستي و شبکه‌اي از ژنهاي دخيل در شکل‌گيري عدم تقارن چپ-راستي در جنينهاي در حال شکل‌گيري خبر داده‌اند.

به گفته محققان، ژنها همچنين ممکن است به ايجاد تفاوتهاي چپ-راستي در مغز منجر شوند که در عوض بر راست‌دستي و چپ‌دستي افراد تاثير خواهد گذاشت. انسان تنها گونه‌اي است که از چنين سوگيري نيرومندي در چپ‌دستي و راست‌دستي برخوردار بوده و بر اساس پژوهشها، حدود 90 درصد انسانها راست‌دست هستند اما منبع اين سوگيري از مدتها پيش به شکل معما باقيمانده بود. در پژوهشي که براي شناسايي ژنهاي مرتبط با دستي که انسان استفاده از آنرا ترجيح مي‌دهد انجام شد، مرتبط‌ترين گونه با چپ‌دستي و راست‌دستي در ژن PCSK6 قرار داشت که در شکل‌گيري اوليه چپ و راست در جنين در حال رشد دخيل است. اگرچه به گفته دانشمندان اين نتايج ژنتيکي بطور کامل تنوع انتخاب دست چپ و راست به عنوان دست غالب در انسان را توضيح نمي‌دهد و جنبه‌هاي ديگر مانند رفتار، طبيعت و تغذيه مي‌تواند تاثيرگذار باشد.

نتايج اين تحقيق در نشريه PLOS Genetics منتشر شده ‌است.

كنترل مشكلات قلبي و عروقي

متخصصان علوم غذايي در آمريكا در يك آزمايش جديد متوجه شدند كه عصاره نوعي جلبك در افزايش سطح كلسترول خوب و كنترل مشكلات قلبي و عروقي در بدن نقش موثري دارد.استاديار دپارتمان تغذيه و علوم غذايي در كالج ليبرال آرتز در اين آزمايشات دريافت مصرف رژيمي اين جلبك موسوم به ProAlgazyme در مطالعه روي حيوانات آزمايشگاهي توانسته سطح كلسترول خوب موجود در خون يا HDL را افزايش دهد.

به گزارش ايسنا ؛ در حالي كه هم‌اكنون داروهاي پرمصرفي نظير استاتين‌ها و مكمل‌هاي رژيمي براي مقابله با كلسترول بد و كنترل مشكلات عروقي در بازار موجود هستند اما مطالعات دكتر گوپتا تاييد مي‌كند كه افزايش ميزان كلسترول خوب نيز راهكاري موثر براي مقابله با عوارض ناشي از كلسترول بد يا LDL است. عصاره اين جلبك مايعي شفاف است كه نوشيدن آن پس از چهار هفته به افزايش سطح كلسترول خوب كمك مي‌كند و در عين حال موجب تغيير در بيان ژن‌هاي موثر در مكانيسم انتقال كلسترول مي‌شود. در اين مطالعه كه در مجله تغذيه و مكمل‌هاي رژيمي به چاپ رسيده تاكيد شد انجام آزمايشات بيشتر روي تاثير بيولوژيكي و عوارض سمي احتمالي اين جلبك تا رسيدن به نتايج قطعي، ضروري است.

استفاده از اين ظروف پيرتان مي‌کند!

مطالعات جديد دانشمندان نشان مي دهد استفاده از ظروف يکبار مصرف و پلاستيکي باعث از بين بردن شادابي و طراوت پوست شده و چهره صورت را پير نشان مي دهند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، هنگام تهيه و توليد مواد پلاستيکي مواد شيميايي مضري با هم ترکيب مي شوند. هنگامي که اين مواد و ترکيبات با غذاهاي سرد و گرم و به ويژه آب جوش تماس پيدا مي کنند گازي سمي از خود به درون غذا پخش مي کنند که باعث به خطر انداختن سلامتي مي شود.

گفتني است مواد پلاستيکي باعث ايجاد جوش هاي چرکين و حتي چين و چروک پوست شده و در موارد نادري ريزش موي شديد را به دنبال دارند. پزشکان توصيه مي کنند هنگام غذا خوردن به هيچ وجه از ظروف پلاستيکي و يکبار مصرف استفاده نکنيد چراکه سلامتي خود را به شدت به خطر خواهيد انداخت.

كاكائو، آسپيرين

به دنبال مطالعاتي که روي تأثير کاکائو در پيشگيري از حملات قلبي انجام شد، محققين به اين نتيجه رسيدند که خوردن کاکائو با کاهش خطر بيماري‌هاي قلبي- عروقي مرتبط است.

به گزارش پايگاه خبري بانکداري الکترونيک، تمامي‌گياهان، رنگدانه‌هايي دارند که مي‌توانند از بروز بيماريها جلوگيري کنند. مثلاً ماده سولفورافان (Sulforophane) موجود در کلم براکلي، از وقوع سرطان پيشگيري مي‌کند و همچنين ماده آليکين (allicin) در سير و رنگدانه کپسايسين (capsaicin)درانواع فلفل از حملات قلبي جلوگيري مي‌کنند.

گياه کاکائو نيز، مانند سايرغذاهاي گياهي، املاح و مواد آنتي اکسيدان خاص خود را دارد که باعث کاهش ابتلاء به بيماريهايي مثل بيماري قلبي مي‌شود.آنتي اکسيدان قوي موجود در دانه‌ کاکائو، فلاوونوئيد است.

مواد آنتي‌اکسيداني شامل ويتامينC، ويتامينE، بتاکاروتن و... هستند که مي‌توانند مانع وقوع بيماري مثل سرطان و بيماريهاي قلبي و عروقي شوند.يک تحقيق نشان داد که 2 ساعت بعد ازخوردن کاکائو سطح فلاوونوئيدهاي خون افزايش مي‌يابد.

تحقيق ديگري بيان کرد که 6 ساعت بعد ازخوردن کاکائو، همان اثرات آسپرين در جلوگيري از لخته شدن خون درفرد به وجود مي‌آيد. (گاهي آسپرين در بيماريهاي قلبي، براي جلوگيري از لخته شدن خون توسط پزشک تجويز مي‌شود).

هرگاه در بدن،LDL- کلسترول مضر (يک نوع چربي خون مضر) بهLDL اکسيده، تبديل شود مي‌تواند در سرخرگ ايجاد پلاکت وگرفتگي کند. اين مطالعات نشان داد که فلاوونوئيد موجود در دانه‌ کاکائو، از تبديلLDL کلسترول مضر بهLDL اکسيده ممانعت و در نتيجه مانع گرفتگي رگ‌ها مي‌شود.

همچنين يک سوم چربي کاکائو را، اسيد چرب اولئيک تشکيل مي‌دهد که يک اسيد چرب غير اشباع است و در روغن زيتون نيز وجود دارد و براي بيماري قلبي- عروقي مفيد است.

فلاوونوئيدها غير از کاکائو، در انواع توت، انواع فلفل، هويج، گوجه فرنگي و بسياري از مواد غذايي ديگر يافت مي‌شوند.

کاکائوي خالص و تصفيه نشده، تلخ مزه است که توليد کنندگان براي تهيه شکلات کاکائويي و بهتر شدن طعم تلخ کاکائو، مقدار زيادي شکر و روغن به آن اضافه مي‌کنند در نتيجه با خوردن شکلات کاکائويي مقدار زيادي انرژي اضافي دريافت مي‌کنيد که براي بدن نياز نيست و ممکن است شما را براي ابتلاء به بيماريهاي قلبي مستعد کند.

همچنين شکر و روغن خواص آنتي اکسيداني کاکائوي خالص را از بين مي‌برد.بنابراين مي‌توان گفت شکلات تهيه شده از کاکائو به دليل انجام عمل فرآيند در کارخانه، خواص مفيد دانه کاکائوي خالص را ندارد ولي کاکائوي خالص و تصفيه نشده اثر آنتي اکسيداني قوي در پيشگيري از بيماريهاي قلبي دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي