جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4549


البرز مهياي هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي است


عبور از مرز 200 هزار متر حفاري چاههاي نفت و گاز توسط ناوگان ملي حفاري


مسيرگشايي آبرساني به درياچه اروميه
لايروبي 50 کيلومتر انهار سنتي
رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اصفهان اعلام کرد؛
کاهش 50 درصدي کشت پاييزه اصفهان در حوزه زاينده‌رود


ايران زمين


خبر


 البرز مهياي هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي است 

 کرج - خاکپور

البرز به مناسبت هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي، با شعار «انسجام ملي، نگاه پيشگيرانه و مديريت جامع خطرات»، مهياي برگزاري برنامه‌هاي مختلف به مناسبت اين هفته مي‌شود.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، ابوالقاسم باقري سيرائي با بيان اين مطلب در دومين جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان ضمن تقدير از تلاش و همکاري اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران استان افزود: استان البرز يکي از استانهاي حادثه خيز کشور بوده و بر روي کمربند گسلهاي فعال قرار دارد و اين خود اهميت تدوين برنامه اي جامع در حوزه مديريت بحران را ضروري مي سازد.

وي افزود: امسال نيز 20الي 26 مهرماه به هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي نامگذاري شده است و با شعار انسجام ملي نگاه پيشگيرانه و مديريت جامع خطرات با برنامه‌هاي گوناگون به استقبال اين هفته خواهيم رفت.باقري سيرائي با اشاره به آئين نامه اجرايي مديريت بحران کشور گفت: براساس پيشنهاد اداره کل مديريت بحران 50 درصد اعتبار در دستگاه ها بايد توسط دستگاه هاي عضو در اين شورا تأمين شود.

اين مسئول همچنين در خصوص مصوبات کارگروه تأمين مسکن به منظور اسکان در مواقع بحراني نيز عنوان کرد: تامين اعتبار موردنياز جهت مطالعه و احداث سايتهاي اسکان اضطراري استان براساس مصوبات اين کارگروه در دستور کار قرار مي‌گيرد.وي تأمين اعتبار موردنياز و تجهيز دستگاه‌هاي سوخت رسان را در مواقع بحراني و بهسازي و مقاوم سازي مراکز پمپ بنزين شهرستان طالقان را نيز در زمره برنامه‌هاي اين کارگروه ذکر کرد.

باقري گفت: تأمين يک سوم اعتبار موردنياز جهت ايجاد و تجهيز درمانگاه مجهز در زندانهاي استان، خريد تجهيزات غواصي 2 دست کامل جستجو و نجات در سد اميرکبير و طالقان، تامين اعتبار موردنياز جهت تجهيزات کوهستان و جاده‌هاي (ست نجات و خوردو حمل)، تأمين اعتبار ساخت و تجهيز 10 باب پايگاه اورژانس 115 از جمله مصوبات اين کارگروه در دستور کار قرار مي گيرد.

تامين اعتبار موردنياز جهت در اختيار قرار گرفتن زمين، طراحي و احداث مرکز مديريت و کنترل حوادث مديريت بحران استان، تأمين اعتبار موردنياز جهت احداث و تجهيز انبارهاي تجهيزات و امکانات مرتبط با مديريت بحران و تامين اعتبار موردنياز جهت احداث و تجهيز مرکز مونيترينگ ساختمان مديريت و کنترل حوادث بنا به پيشنهاد اداره کل مديريت بحران و کارگروههاي تخصصي مرتبط از ديگر مصوبات اين جلسه بود. گفتني است اين جلسه با 22 مصوبه از سوي شوراي مديريت بحران استان البرز به پايان رسيد. شايان ذکر است اين مصوبات در صورت تامين اعتبارات محقق خواهد شد.


 عبور از مرز 200 هزار متر حفاري چاههاي نفت و گاز توسط ناوگان ملي حفاري 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت ملي حفاري ايران از حفاري 206 هزار و 607 متر چاههاي نفت و گاز از ابتداي سال جاري تاكنون خبر داد .حميدرضا گلپايگاني از حفاري و تكميل 95 حلقه چاه از ابتداي سال جاري تاكنون خبر داد و گفت: متراژ حفاري در اين مدت زمان از مرز 200 هزار متر عبور كرد.

وي افزود: از مجموع 95 حلقه چاه حفاري شده، 43 حلقه توسعه‌اي، 2 حلقه اكتشافي و 50 حلقه تعميري و تكميلي بوده است.گلپايگاني در مورد محدوده انجام عمليات حفاري، گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون 57 حلقه چاه در محدوده عملياتي مناطق نفت‌خيز جنوب، 8 حلقه در شركت نفت مناطق مركزي ايران، 6 حلقه در شركت نفت فلات قاره ايران، 22 حلقه به صورت پروژه اي و 2 حلقه اكتشافي، حفاري و تكميل شده است.وي تصريح كرد: از مجموع حفاريهاي انجام شده، 30 هزار و 851 متر حفاري چاههاي نفت و گاز مربوط به پروژه‌هاي قراردادي و كليد در دست (EPD ) بوده است.

گلپايگاني از انجام چهار هزار مورد خدمات فني و مهندسي بر روي چاههاي نفت و گاز خبر داد و گفت: اين خدمات به تفكيك شامل 236 عمليات نمودارگيري، 172 عمليات چاه‌پيمايي، 672 عمليات ويژه، 229 لوله مغزي سيار، 133 مورد اسيدكاري گسترده و ويژه، هزار و 159 عمليات سيمان كاري و هشت مورد عمليات هوا ( UBD ), 561 مورد لوله‌گذاري، 103 مورد نصب آويزه و بيش از 700 مورد مربوط به ساير خدمات بوده است.

وي ادامه داد: در مدت زمان ياد شده، 13 هزار و 986 متر حفاري با هوا در محل چاههاي گازي انجام شده است.گلپايگاني، متراژ حفاري جهت‌دار را 19 هزار و 784 متر در 20 حفره اعلام كرد و گفت: تمامي اين عمليات با استفاده از 74 دستگاه حفاري (68 دستگاه حفاري ملكي و 6 دستگاه استيجاري) انجام شده است.شركت ملي حفاري ايران با در اختيار داشتن امكانات پيشرفته و نيروي انساني متخصص و مجرب يكي از معدود شركتهاي حفاري جهان است كه عمليات حفاري چاههاي نفت و گاز و خدمات فني و مهندسي مربوط را انجام مي‌دهد.اين شركت با در اختيار داشتن 74 دستگاه حفاري خشكي و دريايي و بيش از 16 هزار نفر نيروي انساني متخصص در اقصي نقاط ايران، در سختترين شرايط آب و هوايي و مناطق صعب‌العبور و كوهستاني عمليات حفاري چاههاي نفت و گاز را به انجام مي‌رساند.


 مسيرگشايي آبرساني به درياچه اروميه 
 لايروبي 50 کيلومتر انهار سنتي

 اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي از مسير گشايي براي آبرساني به درياچه اروميه خبر داد.حسن عباس نژاد احياي تالابهاي آذربايجان غربي را پروژه مشترک تشکلهاي زيست‌محيطي و اداره کل حفاظت محيط زيست استان دانست و افزود: پروژه حفاظت و احياي تالابهاي استان با همکاري جوامع محلي و تشکلهاي زيست محيطي از ابتداي سال جاري آغاز و همچنان تداوم دارد.

وي اظهار داشت: اين پروژه با هدف مشارکت جوامع و ذينفعان محلي تالابها در حفاظت و بهره‌برداري آنها انجام و تا کنون بيش از 50 کيلومتر از انهار سنتي منطقه لايروبي شده و جهت رساندن حق آبه تالابها مسيرگشايي شده است.مديرکل حفاظت محيط‌زيست آذربايجان غربي ادامه داد: تعدادي از تشکلهاي زيست‌محيطي جنوب استان از شهرهاي نقده و مهاباد در اين پروژه حضور دارند و اداره کل با عقد قرارداد اجرايي با اين تشکلها کار احيا و حفاظت از تالابهاي احيا شده را به آنها واگذار مي‌کند.

عباس نژاد از احياي تالابهاي درگه سنگي، آق قله، درنا گلي، قوپي‌بالاعلي خبر داد و تالابهاي مورد حفاظت را تالابهاي کاني‌برازان، سلدوز اعلام و عنوان کرد: براساس قرارداد مذکور ، 10 درصد مبلغ قرارداد براي آموزش جوامع محلي و روستاييان اطراف تالابها اختصاص داده مي‌شود.


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اصفهان اعلام کرد؛
 کاهش 50 درصدي کشت پاييزه اصفهان در حوزه زاينده‌رود 

 اصفهان - راعي

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اصفهان با تاکيد بر اينکه آب بخش كشاورزي در سال زراعي جاري نزديك به 35 درصد كاهش يافته است، افزود: در کشت پاييزه امسال سطح زير کشت در حوزه زاينده‌رود 50 درصد کاهش يافته و گرايش به توسعه دامپروري در استان يكي از راهكارهاي مديريت منابع آب در شرايط فعلي است. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان محمد نصر اصفهاني در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه به دليل بالا بودن خسارت ناشي از كشت بهاره در استان، بسياري از محصولات به صورت نارس چيده شد، تصريح کرد: اگر به جاي بهار، در فصل پاييز آب در زاينده‌رود جاري مي‌شد از لحاظ کشاورزي اکنون شرايط بهتري داشتيم. وي با بيان اينكه سهم اراضي حوزه زاينده رود از آب اين رودخانه به 200 ميليون مترمكعب معادل يك ششم سهم موردنياز کاهش يافته است، گفت: باتوجه به پيش بينيها و شرايط اقليمي استان كه ادامه روند خشكسالي را نشان مي دهد بايد به فكر توليد و انتقال آب به اين حوزه باشيم. وي راندمان مصرف آب بخش كشاورزي استان را 43 درصد عنوان کرد و گفت: در نظر داريم اين عدد به 60 درصد برسد.

وي به قابليت زراعت فقط 5 درصد اراضي استان اصفهان اشاره کرد و افزود: اين ميزان از نظر مساحت نزديك به 560 هزار هكتار است که در حال حاضر 430 هزار هكتار آن قابليت زراعت و باغداري دارد. نصر اصفهاني با بيان اينکه استان اصفهان 72 درصد نياز گندم خود را تأمين مي‌کند، تصريح کرد: با وجود مشکلات پيش روي کشاورزي استان، در سال زراعي گذشته، توليد اين محصول به 75 درصد افزايش يافت. وي تاکيد کرد: در سال زراعي 92-93 كه به تازگي آغاز شده سطح زير كشت گندم استان نسبت به سال زراعي گذشته 10 درصد افزايش داشته است.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان اصفهان درخصوص اجازه كاشت برنج در شرق اصفهان، بيان داشت: برخي مناطق همچون شرق اصفهان به دليل بحران آب كه استان درگير آن است بايد از كشت برنج محروم شوند. وي به سال زراعي گذشته كه شهريور امسال پايان گرفت اشاره کرد و افزود: در سال زراعي گذشته 649 طرح در سطح استان به رغم كاهش محسوس اعتبارات ملي از طريق تسهيلات بانكي سال قبل و آورده شخصي افراد افتتاح شد.

رئيس سازمان جهادکشاورزي استان اصفهان با بيان اينکه طرحهاي مذکور با اعتبار 158 ميليارد تومان سبب اشتغال 3 هزار و 370 نفر شد، اظهار داشت:حدود 60درصد ديگر پروژه‌ها درراستاي طرحهاي آبي و خاكي و درراستاي افزايش بهره‌وري آب در كشاورزي استان هزينه شده است.

وي به 350 هزار هکتار اراضي محصولات زراعي و 80 هزار هکتار باغات استان اشاره کرد و بيان داشت: 6 ميليون واحد دامي، 5/3 ميليون واحد گوسفند و بز، 500 هزار رأس گاو، 50 هزار نفر شتر، 1800 واحد پرورش طيور، 4 هزار واحد صنعتي دام، 13 هزار و 600 واحد نيمه صنعتي دام، مراکز پرورش زنبور عسل و استخرهاي گرمابي و سردابي در استان اصفهان فعال هستند.

نصراصفهاني به سرمايه‌گذاريهاي خوب بخش خصوصي در شهرستانهاي مختلف استان در بحث دامداري اشاره کرد و گفت: توليد شير خام استان رتبه‌هاي برتر كشور را دارد که با ايجاد 2 واحد گاوداري بزرگ در شهرستانهاي اردستان و شاهين‌شهر ميزان توليد افزايش خواهد يافت.

وي همچنين از سرمايه‌گذاري يكي از شركتهاي معتبر لبنيات كشور با توليد روزانه 300 تن شير پاستوريزه در استان خبر داد. وي با اشاره به اينکه ميزان اعتبارات جهاد كشاورزي استان در سال 90 حدود 150 ميليارد تومان بود و قرار بود اين رقم در سال 911 به 220 ميليارد تومان برسد، بيان داشت: جهاد کشاورزي استان به دليل كسري بودجه دولت، اعتبار ناچيز 5 ميليارد تومان را دريافت كرد.


 ايران زمين 

 وجود مديريت واحد در مرزهاي رسمي استان ضروريست

سنندج - مقصودي

معاون برنامه‌ريزي استانداري کردستان گفت:براي رسيدن به اهداف موردنظر در توسعه مرزهاي رسمي و افزايش مبادلات مرزي استان وجود مديريت واحد با همکاري دستگاههاي اجرايي استان ضروريست.ارسلان ازهاري در جلسه بررسي موانع و مشکلات مرز رسمي باشماق مريوان با بيان اين مطلب اظهار داشت: با توجه به لزوم تسريع در روند توسعه استان بايد از ظرفيتهاي مناسب براي افزايش صادرات از طريق مبادي و مرزهاي رسمي استان به نحوه شايسته استفاده کرده تا به اهداف مورد نظر در توسعه پايدار استان در کليه زمينه‌ها برسيم. وي افزود: در اين راستا کليه دستگاههاي اجرايي به ويژه متولي مباحث اقتصادي استان بايد با اتخاذ راهکارهاو روشهاي کارشناسي نسبت به تقويت و توسعه زيرساختهاي لازم در مناطق مرزي به خصوص در پايانه‌ها و مبادي مرزي استان اقدام کرده و مسير افزايش سطح مبادلات مرزي را در کردستان به خصوص با کشور عراق هموار سازند.

مديرکل روابط عمومي استانداري معرفي شد

ياسوج - محمد شفيع ربيعي

مديرکل روابط عمومي و مشاور استانداردر امور بين الملل و اطلاع‌رساني معرفي شد. به گزارش خبرنگار افرينش از ياسوج محمدرضا باقر زاده طي حکمي از سوي موسي خادمي به عنوان مديرکل روابط عمومي و مشاوراستاندار در امور بين‌الملل و اطلاع‌رساني منصوب شد.

محمدرضا باقرزاده سابقه مديريتي در سازمان جوانان، مديرکل روابط عمومي استانداري، دبيرشوراي جوانان در دوران اصلاحات و عضو انجمن موسيقي ايران را دارد. وي همچنين داراي مدرک کارشناسي ارشد در رشته مديريت است.

شهردار پرديس خبر داد؛

ايجاد اتاق کودک در کتابخانه عمومي پرديس

پرديس - ايرج صادقعلي

شهردار پرديس از ايجاد اتاق کودک در کتابخانه عمومي "دانش" اين شهر در راستاي توسعه فرهنگ کتاب و کتابخواني در آينده اي نزديک خبر داد.محمد لاله در گفتگو با خبرنگارآفرينش اظهار داشت: انسان به طور معمول از دو مسير اصلي آموزش مستقيم و نظام مند به مانند مدارس و دانشگاه و همچنين تجارب، مطالعات و دريافتهاي علمي فردي کسب دانش مي‌کند.

وي ادامه داد: بي شک روش دوم روندي مؤثرتر محسوب مي‌شود که در آن نقش کتابخواني و کتابخانه به وضوح قابل مشاهده است؛ کتابخانه باب دانايي و دانايي دَري گشوده به سوي افزايش توانايي انسان است.لاله اضافه کرد: هرچند وظيفه ذاتي کتابخانه‌هاي عمومي همانگونه که از عنوانش پيداست ارائه خدمات به همه گروه هاي سني است، اما راه‌اندازي بخشي تحت نام اتاق کودک در چنين مراکزي اسباب خيرات و برکات بسياري براي آتيه سازان کشور خواهد بود.

ايجاد حس استقلال با تفکيک بخش کودکان در نسل آينده

شهردار پرديس افزود: عضويت کودکان در چنين بخشهاي مستقل از والدين مي تواند به ايجاد حس استقلال شخصيتي و برخورداري نسل آينده از هويتي فردي تبديل شود.وي تصريح کرد: صدور کارت عضويت مخصوص کودکان، ايجاد مکاني مجزا براي آنها و ارائه آموزش هاي کتاب و کتابخواني به اين قشر کمک مي‌کند تا با آن محيط انس گرفته و اين ارتباط تا بزرگسالي حفظ شود.

به گفته لاله، همراهي والدين و کودکان و مشاهده جستجوي مستمر پدر و مادر در قفسه‌هاي کتابخانه براي مطالعه کتاب به نهادينه سازي فرهنگ مطالعه در اين قشر کمک بسزايي محسوب مي‌شود.

فراهم سازي فضايي کودکانه در کتابخانه پرديس

شهردار پرديس با اشاره به وظايف کتابخانه هاي عمومي در قبال کودکان خاطرنشان کرد: از جمله وظايف اصلي کتابخانه‌هاي عمومي در قبال کودکان مي‌توان به بهره‌گيري از علاقه کودکان در ارائه کتبي متناسب با اين سنين و آزادي آنها در انتخاب کتاب اشاره کرد. وي ادامه داد: همچنين مستقل شمردن شخصيت کودک، محق دانستن او براي دريافت خدمات يکسان، ايجاد فضايي جذاب در محيط براي آنها و استفاده از همان قواعد برخورد با بزرگسالان در برخورد با اين قشر را مي‌توان در رديف ساير وظايف کتابخانه‌هاي عمومي در رابطه با کودکان برشمرد.

لاله، خدماتي در قالب طيف گسترده‌اي از اقدامات نظير تشکيل دوره‌هاي مختلف آموزشي نظير رايانه، طراحي و نقاشي، فراهم سازي منابع آموزشي و سرگرمي ديداري و شنيداري همچون انواع انيميشن، موسيقي متناسب با سنين نونهالي و فيلمهاي آموزشي، برگزاري جلسات قصه‌گويي، انجام بازيهاي فکري، پاسخگويي به سئوالات بي‌شمار اين قشر در سايه همکاري با کارشناسان زبده و برپايي نمايشگاههاي مختلف را از جمله خدمات قابل ارائه در اتاق کودک کتابخانه‌هاي عمومي عنوان کرد.

رسيدن اعضاي کتابخانه عمومي پرديس به مرز 2000 نفر

شهردار پرديس همچنين از رسيدن تعداد اعضاي کتابخانه عمومي پرديس به مرز يک هزار نفر و همچنين اتصال کتابخانه "دانش" اين شهر به سامانه "کتاب من" خبر داد.لاله بيان داشت: امکان اتصال به اين سامانه زماني فراهم مي آيد که اعضاي فعال کتابخانه اي به مرز يک هزار نفر رسيده باشد که خوشبختانه اين مهم در کتابخانه عمومي "دانش" پرديس محقق شده است.

وي ادامه داد: اين کتابخانه در سال 88 با اختصاص اعتباري مناسب در ميدان امام خميني(ره) پرديس افتتاح و ارائه خدمات خود را شهروندان آغاز کرد.

ثبت نزديک به 10 هزار عنوان کتاب

لاله با ارائه گزارشي از اقدامات سه ماهه دوم سال جاري کتابخانه عمومي شهرداري پرديس خاطرنشان کرد: اين مجموعه فرهنگي از فضايي مناسب برخوردار است و منابع ارزشمند و مرجعي نظير کتب مذهبي، ادبيات، فلسفه، روانشناسي، علوم کاربردي، محض و... در آن قابل دسترسي است.

شهردار پرديس ادامه داد: طي سه ماهه فصل تابستان سال جاري 500 جلد کتاب در اين مجموعه فرهنگي به ثبت رسيد که تعداد کل کتب ثبت شده را به عدد 9 هزار و 870 مورد رساند.

تحقق 60 درصدي اهداف گازرساني به صنايع در 6 ماهه اول سال جاري

تبريز - توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي گفت: با رشد چشمگير بهره‌مندي صنايع از نعمت گاز، 60 درصد اهداف تعيين شده گازرساني در بخش صنعتي در 6 ماهه اول سال جاري تحقق يافته است.ولي ا... ديني در توضيح اين خبر گفت: جايگزيني 100 هزار مترمکعب گاز طبيعي با ساير فرآورده‌هاي ميان تقطير در بخش صنعتي استان از اهداف تعيين شده در سال 92 براي گازرساني در حوزه صنايع بوده که در سايه انجام به موقع تعهدات گازرساني هم اکنون 55 هزار و 500 مترمکعب اين هدف تحقق يافته و با در نظر گرفتن عمليات گازرساني به 8 شهرک صنعتي و جايگاه CNG در استان دستيابي به هدف مورد نظر محتمل خواهد بود.

وي جايگزيني گاز طبيعي به عنوان سوخت پاک در صنايع را ضروري‌ترين راهکار در کاهش آلودگيهاي محيط‌زيست برشمرد و تعداد واحدهاي صنعتي متصل به شبکه گاز در استان را بالغ بر 2078 واحد اعلام کرد. مديرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اهميت گازرساني به صنايع در رونق اقتصادي و کاهش آلودگي محيط‌زيست، افزود: گازرساني به 2078 واحد صنعتي منجر به جايگزين شدن گاز طبيعي به جاي ديگر حامل‌هاي انرژي گرديده است.


 خبر 

 رئيس اداره ورزش و جوانان اسلامشهر:

برگزاري همايش بزرگ پياده‌روي در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

اکبرترابي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر در گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت : به مناسبت بزرگداشت هفته تربيت بدني همايش بزرگ پياده‌روي خانوادگي روز 26 مهرماه جاري در شهرستان اسلامشهر برگزار خواهد شد.ترابي افزود:برگزاري نمايشگاه فرهنگي ورزشي ، معرفي قهرمانان و نخبگان ورزشي شهرستان ، برگزاري 25 مسابقه ورزشي در رشته‌هاي مختلف، افتتاح و بهره‌برداري از طرحهاي عمراني از جمله مهمترين برنامه‌هاي اين هفته مي‌باشد.وي بيان داشت: ورزشکاران اسلامشهري با حضور در گلزار شهداي اين شهرستان ضمن غبارروبي و عطرافشاني مزار شهداي سرافراز منطقه، با آرمانهاي آنها تجديد ميثاق خواهند نمود در ضمن ديدار با خانواده‌هاي شهدا نيز از ديگر برنامه‌هاي پيش‌بيني شده در اين هفته است .

فعاليت 16 هزار ورزشکار در اسلامشهر

رئيس اداره ورزش و جوانان اسلامشهر اذعان داشت: بالغ بر 16 هزار نفر از اقشار مختلف مردم اين شهرستان در رشته‌هاي مختلف 34 هيئت ورزشي تحت پوشش اداره ورزش و جوانان مشغول فعاليت مي‌باشند.

وي افزود: سرانه ورزشي شهرستان اسلامشهر 48 سانتي‌مترمربع مي‌باشد که با بهره‌برداري از پروژه‌هاي درحال احداث، سرانه ورزشي اين شهرستان به ميزان قابل توجهي افزايش خواهد يافت.

ترابي تصريح کرد: در حال حاضر تعداد9 ورزشگاه روباز و 16 سالن ورزشي سرپوشيده تحت پوشش اداره تربيت بدني مي‌باشد و تعداد 4 ورزشگاه روباز و 18 سالن ورزشي سرپوشيده زير نظر ديگر ادارات و سازمانهاي دولتي و تعداد 90 باشگاه نيز تحت پوشش بخش خصوصي در شهرستان اسلامشهر وجود دارد.

رئيس دستگاه ورزشي اسلامشهر با اشاره به احداث چند پروژه ورزشي در اين شهرستان گفت: سالن ورزشي روستاي چيچکلو با 80 درصد پيشرفت فيزيکي ، زمين فوتبال چيچکلو با 50 درصد، سالن ورزشي روستاي ده عباس با 50 درصد و زمين فوتبال روستاي قاسم آباد خشکه با 50 درصدپيشرفت فيزيکي درحال احداث مي‌باشد.

وي تصريح کرد: سالن زورخانه جانبازان در قائميه، زمين چمن مصنوعي آپرين، زمين ورزشي بهرام‌آباد و چند طرح وررزشي ديگر درحال احداث مي‌باشد که ، اغلب اين پروژه‌ها به مرحله بهره‌برداري و افتتاح رسيده است.

ترابي خاطرنشان کرد: شهرستان اسلامشهر بعنوان يکي از قطبهاي ورزشي کشور و استان تهران مي‌باشد و حضور دهها ورزشکاررملي پوش در تيمهاي مختلف ورزشي در سطح ملي و شرکت ورزشکاران اسلامشهري ، در عرصه رقابتهاي گوناگون بين‌المللي و جهاني و آسيايي شاهدي بر اين ادعا مي‌باشد.

قابل ذکر است که ورزشکاران برومند اسلامشهري همواره با حضور خود، در تيمهاي ملي و رقابتهاي بين‌المللي پرچم پر افتخارجمهوري اسلامي ايران را برقله‌هاي رفيع قهرماني به اهتزاز در آورده و موجب افتخار هم‌ميهنان و همشهريان خود شده‌اند.

رئيس صنعت و معدن کهگيلويه و بويراحمد خبر داد؛

فعال‌سازي سازمان زمين‌شناسي استان

ياسوج - محمدشفيع ربيعي

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اين‌که در استان 87 پروانه بهره‌برداري معدن صادر شده است، گفت: درحال حاضر بيش از 90 درصد اين معادن فعال هستند.

داريوش ديوديده در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش از ياسوج گفت: درحال حاضر بيش از يک ميليون و 300 هزار تن سنگ معدن از معادن استان استخراج مي‌شود که با راه‌اندازي کارخانه سيمان مارگون اين رقم به 2 ميليون و 900 هزار تن در سال مي‌رسد.

ديوديده از ايجاد 600 فرصت شغلي در حوزه معادن استان خبر داد و افزود: تاکنون بيش از 500 ميليارد ريال در حوزه معادن استان سرمايه‌گذاري شده است. وي با بيان اينکه با راه‌اندازي معدن سنگ تزئيني کت سياه کهگيلويه و بويراحمد اين استان به جمع استان‌هاي توليدکننده اين سنگ پيوسته است، افزود: با رفع مشکلات پيش روي معدن فسفات در چرام اين معدن نيز فعاليت مجدد خود را آغاز کرد.

رئيس صنعت معدن و تجارت کهگيلويه و بويراحمد افزود: با فعال شدن معادن استان زمينه اشتغال و سرمايه‌گذاري در استان فراهم مي‌شود.

ديوديده با اشاره به اينکه سازمان صنعت و معدن به صورت جدي براي حمايت از سرمايه‌گذاران در حوزه معادن وارد شده است، تأکيد کرد: اين سازمان با تمام توان از سرمايه‌گذاران اين بخش حمايت مي‌کند.

اين مسئول در صنعت و معدن کهگيلويه و بويراحمد با بيان اينکه در سال جاري حدود 30 درصد از صادرات استان در حوزه معادن بود، گفت: بدون شک با حمايت از سرمايه‌گذاري در اين حوزه ميزان صادرات استان در بخش معدن سير صعودي بيشتري به خود خواهد گرفت.

وي از فعال‌سازي سازمان زمين‌شناسي استان خبر داد و افزود: مقدمات اين کار انجام گرفته و با راه‌اندازي رسمي اين سازمان در آينده نزديک مي‌توان به شکوفايي بخش معادن استان سرعت بيشتري بخشيد.

خط 400 کيلوولت ارتباطي نيروگاه آبادان برقدار شد‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مجري خطوط 400 کيلوولت شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: خط 400 کيلوولت ارتباطي نيروگاه آبادان برقدار و به بهره‌برداري رسيد.امير حياتي افزود: هدف از اجراي اين پروژه اتصال پست 400 کيلوولت نيروگاه گازي آبادان به شبکه برق سراسري از طريق ورود و خروج خط 400 کيلوولت پست 400 کيلوولت ماهشهر – پست ميلاد به نيروگاه گازي آبادان بوده است.

وي افزود: بهره‌برداري بهينه از انرژي توليدي نيروگاه ، افزايش ظرفيت انتقال انرژي الکتريکي، افزايش ضريب اطمينان اتصال نيروگاه به شبکه و تثبيت ولتاژ و پايداري شبکه انتقال برق در استان و همچنين تامين نيروي برق مصرفي بخشهاي صنعتي، خانگي و رونق مراکز صنعتي، دامداري و کشاورزي ناحيه جنوب از ديگر اهداف انجام اين پروژه بوده است.

حياتي ادامه داد: طول خط 8 کيلومتر بوده که به صورت دو مداره با اعتبار 52 ميليارد ريال به اتمام رسيده است.وي تصريح کرد: کليه عمليات طراحي، خدمات مهندسي و نظارت خطوط و ساخت تجهيزات و عمليات اجرايي توسط شرکتهاي داخلي انجام و بودجه موردنياز از محل اعتبارات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان تامين گرديده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي