جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4557

گزارش بليچر ريپورت از حضور ايران در جام جهاني
شير‌هاي آسيا در راه برزيل

روز به ياد ماندني در جام رسانه ها
رقابت تماشايي 100 خبرنگار ، گوينده ، گزارشگر و نويسنده ورزشي


دقيقه نود


سوت پايان


 گزارش بليچر ريپورت از حضور ايران در جام جهاني
  شير‌هاي آسيا در راه برزيل 

سايت بليچر ريپورت معتقد است ايران در جام جهاني 2014 حريفي سر‌سخت براي تيم‌هاي ديگر خواهد بود و شاگردان کي‌روش مي‌توانند به دور دوم جام جهاني راه يابند.

به گزارش ايسنا، چهار تيم ژاپن، استراليا، کره‌جنوبي و ايران چهار تيمي بودند که توانستند صعود خودشان را به جام جهاني 2014 قطعي کنند. در اين بين تيم ملي ژاپن با عملکرد نسبتا خوب در جام کنفدراسيون‌ها نشان داد که رقيب جدي در جام جهاني 2014 برزيل خواهد بود. کره‌جنوبي از زماني که هونگ ميونگ بو را به عنوان سرمربي جديد خود انتخاب کرده است عملکرد درخشاني از خود نشان داده است و به نظر يکي از تيم‌هاي خوب آسيا در جام جهاني خواهد بود. استراليا نيز به تازگي سرمربي جديد خود را پس از شکست 6 بر صفر برابر فرانسه انتخاب کرده است و اميدوار است بتواند تا آغاز جام جهاني 2014 به روند مثبتي برسد.

اما تيم ملي فوتبال ايران پس از صعود به جام جهاني 2014 بي‌سرو صدا بوده است. آنها موفق شدند با برتري برابر کره‌جنوبي در اولسان به عنوان تيم نخست به جام جهاني صعود کنند، اما آنقدر اين تيم در چند ماه اخير بي‌سرو صدا بوده است که خيلي‌ها فراموش کرده‌اند ايران يکي از تيم‌هاي صعود کرده به جام جهاني 2014 بوده است.

سايت بليچر ريپورت در گزارشي به بررسي وضعيت تيم ملي فوتبال ايران پرداخته است.

مسير طولاني

جام جهاني 2014 که تابستان آينده در برزيل برگزار مي‌شود، چهارمين حضور تيم ملي ايران در تاريخ جام جهاني است. ايران آخرين بار در جام جهاني 2006 آلمان حضور داشت و اکنون پس از 8 سال غيبت دوباره به جمع بزرگان فوتبال جهان برگشته است. ايران اولين بار در سال 1978 به جام جهاني صعود کرد. تيم ملي ايران پس از بازي‌هاي خوب در انتخابي جام جهاني آرژانتين موفق شد به جام جهاني 1978 صعود کند. آنها در دور اول انتخابي جام جهاني 1978 همه بازي‌هاي خود را بردند و در دور دوم انتخابي جام جهاني 1978 موفق شد از 8 بازي خود 14 امتياز کسب کند تا مقتدرانه به جام جهاني صعود کند.

با در نظر گرفتن اينکه در آن سال آسيا و اقيانوسيه تنها يک سهميه براي جام جهاني داشت، صعود ايران به اين رقابت‌ها يک موفقيت بزرگ براي تيم ملي ايران بود.

ايران براي حضور در جام جهاني بعدي خود 20 سال انتظار کشيد. بازي‌هاي انتخابي جام جهاني 1998 در قاره آسيا بسيار فشرده برگزار شد و در نهايت سه تيم ژاپن، کره‌جنوبي و عربستان موفق شدند به جام جهاني صعود کنند و ايران به پلي‌اف راه يافت تا ايران براي صعود به جام جهاني 98 حريف استراليا شود. دو تيم در بازي رفت خود جلوي چشمان 130 هزار نفر به تساوي يک بر يک رضايت دادند. يک هفته بعد ايران در بازي برگشت برابر استراليا به تساوي 2 بر 2 رسيد تا به لطف گل زده در خانه حريف به جام جهاني 1998 صعود کند.

ايران پس از صعود نکردن به جام جهاني 2002 که براي اولين بار به قاره آسيا آمده بود، موفق شد به جام جهاني 2006 صعود کند. ايران در جام جهاني 2 شکست پي‌در پي را برابر مکزيک و پرتغال در همان دور اول تجربه کرد و تنها موفق شد در بازي آخر خود يک امتياز از تيم تازه صعود کرده آنگولا بگيرد. جام جهاني 2006 يک حضور نه چندان جالب و خوب براي تيم ملي ايران بود.

شير‌هاي آسيا اين‌بار در جام جهاني 2014 به چيز‌هاي بزرگ فکر مي‌کنند. تيم ملي ايران در تاريخ جام جهاني 9 بار به ميدان رفته است که تنها در يک ديدار به پيروزي رسيده است، 2 تساوي کسب کرده است و در 6 بازي خود طعم شکست را چشيده.

بازگشت به برزيل

به نقل از آسوشيدو پرس، کارلوس کي‌روش نمايش تيم ملي ايران راربرابر کره‌جنوبي نمايش يک تيم با روحيه خوب و نظم بالا توصيف کرد. خوشحالي بازيکنان تيم ملي ايران به تهران و شهر‌هاي ايران کشيده شد و مردم به خيابان‌ها آمدند و به جشن و پايکوبي پرداختند.

فيفا، رضا قوچان‌نژاد که در بازي آخر تيم ملي موفق شد دروازه کره‌جنوبي را باز کند به عنوان پسر طلايي ايران معرفي کرد. او در کنار آندرانيک تيموريان و اشکان دژاگه ستاره‌هاي ايران در جام جهاني 2014 خواهند بود. در کنار آنها جواد نکونام حضور دارد که کاپيتا نتيم ملي ايران است که نقش محوري در مرکز زمين دارد.

ايران در جام جهاني

حضور کارلوس کي‌روش موزامبيکي‌الاصل در تيم ملي ايران نيز قدرت ايران را بالا برده است. او که در جام جهاني 2014 هدايت تيم ملي پرتغال را بر عهده داشت، در جام جهاني 2014 روي نيمکت تيم ملي ايران خواهد نشست. البته پرتغال با کي‌روش در جام جهاني قبلي چندان عملکرد خوبي نداشت. آنها به جز بازي با کره‌شمالي که موفق شدند 7 گل به ثمر برسانند، در بقيه بازي هاي خود نتوانستند گلزني کنند تا در دور دوم حذف شوند. البته پرتغال در جام جهاني تنها يک گل دريافت کرد که از اسپانيا در دور دوم بود. گلي که باعث حذف شاگردان کي‌روش شد. ايران کي‌روش شبهت زيادي با تيم ملي پرتغال در جام جهاني 2010 دارد. درست است که ايران خيلي سخت گلزني مي‌کند اما براي گل‌زدن به اين تيم نيز خيلي بايد تلاش کرد.

ايران که اکنون در رده 49 جهان قرار دارد مي‌تواند به هدف خود که صعود به دور دوم جام جهاني است برسد. به نظر مي‌رسد با توجه به ناکامي در دوره‌هاي قبل اين‌بار صعود به دور دوم جام جهاني هدف منطقي براي ايران باشد.


 روز به ياد ماندني در جام رسانه ها
 رقابت تماشايي 100 خبرنگار ، گوينده ، گزارشگر و نويسنده ورزشي 

سومين دوره مسابقات بولينگ جام رسانه ها به مناسبت هفته تربيت بدني و ورزش با حضور 100خبرنگار ، گوينده ، گزارشگر و نويسنده ورزشي در قالب 24 تيم در باشگاه بولينگ مجموعه ورزشي انقلاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي باشگاه بولينگ انقلاب، سومين دوره مسابقات بولينگ جام رسانه ها با حضور رسانه هاي فعال در حوزه ورزش از جمله شبکه 3 ، شبکه ورزش ، شبکه خبر ، برنامه 90 ، شبکه هاي راديو يي ، خبرگزاري ها ، مطبوعات ، عکاسان ورزشي و .....برگزار شد وطي آن تيم راديو جوان با حميد رضا افتخاري - سعيد معدن کن و احمد طاهرخاني وکسب 1359 امتياز اول شد ، خبرگزاري برنا با سيامک صديقي - علي محمدي و فرشاد جعفري و کسب 1164 امتياز دوم شد و روزنامه گل با مجيد کوهستاني - بابک سميعي و محمد رضا معدني و کسب 1138 در جاي سوم ايستاد.

گفتني است که تيم برنامه 90 با عادل فردوسي پور در جاي پنجم قرار گرفت.

شايان ذکر است که در اين مسابقات پيمان يوسفي و مزدک ميرزايي در تيم شبکه 3 ، عادل فردوسي پوردر تيم 90 ، عبدالله محمودي ، انوشيروان آريا منش و عليرضا اکبري خرم در تيم شبکه خبر و.... حضور داشته و به رقابت پرداختند.

مراسم اختتاميه اين رقابت ها با حضور هاشم اسکندري، رئيس فدراسيون بولينگ ، محمدي مدير منطقه 2 موسسه اعتباري ثامن و مسعود پورفرزانه مدير باشگاه بولينگ انقلاب برگزار شد و به تيم هاي برنده از طرف موسسه ثامن جوايز نقدي اهدا شد و در بخشي ديگر از اين مراسم از مسعود اسکويي به عنوان پيشکسوت عرصه رسانه تجليل گرديد.

مسعود پور فرزانه مدير باشگاه بولينگ انقلاب:

بولينگ رشد چشمگيري داشته است

مدير باشگاه بولينگ انقلاب گفت: هدف ما در باشگاه بولينگ انقلاب از ميزباني و برگزاري مسابقات بولينگ جام رسانه ها توسعه و گسترش اين رشته در ميان تمام افراد جامعه و تلاشي در جهت همگاني کردن ورزش است که خوشبختانه استقبال بي نظير اهالي رسانه نشان مي دهد که بولينگ جاي خود را رفته رفته در ميان ورزشي ها باز کرده و در آينده جايگاه ويژه ايي را به دست خواهد آورد.

مسعود پور فرزانه در اين باره افزود: زندگي غير فعال، بزرگترين و اصلي ترين عامل رسايش روحي و جسمي بشر در جهان امروزي است و ورزش مي تواند با اثربخشي مستقيم در شادابي رواني افراد و تزريق انرژي مثبت به جامعه و نقشي اساسي در ايجاد يک زندگي بدون بيماري ايفا مي کند، از اينرو ما نهايت تلاش خود را براي گرايش هر چه بيشتر جامعه و به ويژه خانواده ها به سوي ورزش انجام مي دهيم و اميدواريم به کمک اهالي رسانه در اين زمينه به هدف خود برسيم.

پورفرزانه گفت: ما بزودي مسابقات بولينگ جام هنرمندان و جام دوقلوها را برگزار خواهيم کرد و قصد داريم برگزار کننده اولين دوره مسابقات بولينگ جام رسانه هاي بانوان باشيم.


 دقيقه نود 

 جام جهاني تنيس روي ميز - بلژيک

پيروزي نوشاد عالميان در اولين گام مقابل حريف کانادايي

مسابقات تنيس روي ميز جام جهاني صبح ديروز با ديدار نوشاد عالميان ملي‌پوش ايران مقابل آندره هو از کانادا با رنکينگ 386 جهان آغاز شد.در اين ديدار عالميان موفق شد مقابل حريف کانادايي به برتري 4 بر يک دست يابد. نوشاد گيم‌هاي اول، دوم، چهارم و پنجم را به نام خود ثبت کرد و تنها گيم سوم را به حريف خود واگذار کرد.

المپيک هنرهاي رزمي

کريمي: با اقتدار قهرمان شديم

سرمربي تيم ملي تکواندو پس از کسب عنوان قهرماني اين تيم در المپيک هنرهاي رزمي گفت: با آمادگي خوبي وارد رقابتهاي روسيه شديم و همه رقباي خود را با اقتدار شکست داده و موفق به کسب عنوان قهرماني و مدال طلا شديم.

مرتضي کريمي بعد از کسب عنوان قهرماني رقابتهاي تکواندو در المپيک هنرهاي رزمي افزود: براي حضور در اين مسابقات تمرينات خوب و هدفمندي را پشت سر گذاشتيم و با آمادگي بالا به ميدان رفته و براي هر بازي و هر تيمي برنامه مشخصي داشتيم که در نهايت موفق به شکست همه رقبا و کسب مدال طلا شديم.

دوچرخه سواري باشگاه‌هاي آسيا

تيم مس کرمان قهرمان رشته مديسون شد

رقابتهاي دوچرخه سواري پيست باشگاه‌هاي آسيا در بخش مديسون برگزار شد وطي آن تيم مس کرمان عنوان نخست اين ماده را به خود اختصاص داد.

گفتني است که، در روز پاياني مسابقات دوچرخه سواري پيست باشگاه‌هاي آسيا در تهران، تيم هاي حاضر به رقابت در ماده مديسون پرداختند که در پايان تيم مس کرمان به عنوان قهرماني دست يافت. تيم‌هاي تک اسپرت کرج و قزاقستان هم به ترتيب دوم و سوم شدند.

در اين ماده عليرضا حقي و امير زرگري تيم مس کرمان را تشکيل دادند و در تيم تک اسپرت هم عليرضا حقي و بهنام خسروشاهي حضور داشتند.

دوچرخه سواري باشگاههاي آسيا

پيشگامان يزد قهرمان ماده اسپرينت شد

در روز سوم و آخرين روز مسابقات قهرماني باشگاه‌هاي آسيا در بخش پيست تيم پيشگامان يزد عنوان قهرماني ماده اسپرينت را به خود اختصاص داد.

گفتني است که، مسابقات روز پاياني مسابقات دوچرخه سواري باشگاه‌هاي آسيا در تهران با رقابت هفت تيم حاضر در ماده اسپرينت برگزار شد که عناوين برتر به تيم‌هاي ايراني تعلق يافت. بر اين اساس تيم پيشگامان يزد در ماده اسپرينت رقابتهاي پيست به مقام قهرماني دست يافت.

تيم‌هاي مس کرمان و تک اسپرت کرج نيز جايگاه‌هاي دوم و سوم را از آن خود کردند.

رسول خادم سرپرست فدراسيون کشتي:

کشتي در يک سال گذشته با نداشتن‌ها ساخت

رسول خادم سرپرست فدراسيون کشتي و مدير تيم هاي کشتي در سخناني با اشاره به روزهاي سخت جامعه کشتي در يک سال گذشته، گفت: فقط ما اطلاع داريم که پيچ و خم هاي جامعه کشتي را چگونه سپري کرديم. در اين مدت، خيلي از افرادي که مي توانستند کنار ما باشند تحمل اين رنج را نداشتند و فقط جمع قليلي از جامعه کشتي ماندند و با نداشتن ها ساختند و مسيري را سپري کردند که در نهايت باعث خوشحالي همه مردم ايران شد.

تيراندازي قهرماني آسيا

دو مدال ديگر در سبد تيراندازان ايراني

در روز پاياني رقابتهاي تيراندازي قهرماني آسيا در تهران و در رشته تپانچه بادي 10 متر، نوجوانان ايران به يک مدال نقره و يک برنز دست يافتند.

گفتني است، مسابقات تيراندازي قهرماني آسيا ديروز جمعه با انجام مسابقات رشته تپانچه بادي 10 متر دنبال شد که طي آن تيم نوجوانان دختر ايران، با ترکيب هانيه رستميان، منيژه زارع و سيده شيرين مرتضوي به رقابت با ساير تيراندازان پرداختند که در بخش تيمي توانستند پس از تيم‌هاي هند و چين در مکان سوم اين رشته ايستاده و مدال برنز اين رقابتها را از آن خود کنند.

در بخش انفرادي نيز رستميان، نماينده کشورمان به رقابت با تيراندازاني از کشورهاي هند، چين، مغولستان، تايلند و قزاقستان پرداخت که به مراحل پاياني اين فينال حساس رسيد و در نهايت از حريف هندي خود عقب افتاد و مدال نقره تپانچه بادي 10 متر نوجوانان را از آن خود کرد.

کريمي و افشين در ليست کرانچار نبودند

به گزارش خبرگزاري پارس فوتبال در اين فصل خريدهاي سپاهان چندان جواب نداده اند. بازيکنان بزرگي که در بازار نقل و انتقالات خواهان زيادي داشتند اما در نهايت اين سپاهان بود که توانست بازيکنان مطرح در نقل و انتقالات را جذب کند . در بين خريدهاي سپاهان دو خريد آنها به خوبي جواب داده اند و شجاع و خليل زاده و علي حمودي به خوبي به کار اين تيم مدعي اصفهاني آمده اند اما از طرفي يعقوب کريمي و آرش افشين هنوز بازيکنان تاثير گذار نفت و فولاد نيستند . در اصفهان اين شايعه به شدت قوت گرفته است که کريمي و افشين در ليست کرانچار نبودند و اين دو بازيکن به اجبار مديريت تيم خريداري شدند و آنها اولويت کرانچار نبودند و به همين دليل کرانچار اولويت هاي که مد نظرش هست را در ترکيب تيمش قرار مي دهد.


 سوت پايان 

 آغاز اردوي تيم ملي 18 آبان

اردوي آماده سازي تيم فوتبال براي رويارويي لبنان در چارچوب مسابقات مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا از 18 آبان ماه آغاز خواهد شد و اين اردو تا 29 آبان ادامه خواهد داشت.

گفتني است که تيم ملي فوتبال ايران 28 آبان به مصاف لبنان مي‌رود.

همچنين نيم فصل ليگ برتر از 18 آبان ماه آغاز خواهد شد.

تاريخ فصل نقل و انتقالات بازيکنان داخلي از تاريخ 18 آبان تا 14 آذر خواهد بود و همچنين تاريخ نقل و انتقالات بازيکنان خارجي از 16 دي تا 12 بهمن است.بازيکنان خارجي شامل بازيکناني هستند که چه در ليگ ايران فعاليت کنند يا در ليگ‌هاي خارجي حضور دارند و اين تاريخ شامل بازيکنان ايراني که در ليگ‌هاي خارجي بازي مي‌کنند نيز مي‌شود.

فريدون اصفهانيان رييس کميته داوران:

دوست نداريم امثال ترکي از داوري کنار بروند

فريدون اصفهانيان رييس کميته داوران فدراسيون فوتبال مي‌گويد دوست ندارد داوراني مثل محسن ترکي قضاوت را کنار بگذارند ولي داوران ابتدا بايد در کشور خود فعال باشند تا بتوانند در مسابقات بين‌المللي قضاوت کنند.فريدون اصفهانيان درباره‌ي وضعيت محسن ترکي و امتناع او از قضاوت در ليگ برتر اظهار کرد: داوري که در استان خود فعال نباشد نمي‌تواند در کشور قضاوت کند و به همين نسبت قضاوت کردن در ديدارهاي بين‌المللي نيازمند فعاليت در مسابقات داخلي کشور است.

وي در ادامه با تکذيب خبر احتمال حذف محسن ترکي از فهرست داوران بين‌المللي گفت: چنين مساله‌اي نيست. من قبلا هم گفته‌ام که حضور داور در بازي‌هاي بين‌المللي نيازمند آن است که داور در داخل کشور فعال باشد. شايد برخي از اين حرف من اشتباه برداشته کرده باشند و فکر کنند که قرار است ترکي از فهرست بين‌المللي حذف شود.وي ادامه داد: دوست نداريم داوراني مثل ترکي از قضاوت کنار بروند. از سوي ديگر داوران جوان ما هم خوب کار مي‌کنند و کم‌کم بايد آنها را جايگزين نسل قبلي کنيم.

عنايتي از صبا جدا نمي‌شود

محمدرضا کشوري‌فرد مديرعامل باشگاه صباي قم با بيان اينکه رضا عنايتي از تيم فوتبال اين باشگاه جدا نخواهد شد، گفت: ما به اين بازيکن نياز داريم و او را راضي مي‌کنيم تا در تيم بماند.وي در خصوص صحبت‌هاي رضا عنايتي مبني بر احتمال جدايي‌اش از تيم صبا در صورت تداوم مشکلات مالي اظهار داشت: مشکلات مالي هميشه حل مي‌شود. در حال حاضر همه باشگاه‌ها با اين مشکل روبرو هستند. خود عنايتي سابقه بازي در صبا را دارد و مي‌داند پرداخت‌هاي ما دير و زود دارد ولي باشگاه ما هيچ وقت در مشکل مالي نمانده است.

وي با بيان اينکه بازيکنان صبا تاکنون 20 درصد قراردادشان را گرفته‌اند، افزود: عنايتي از صبا جدا نمي‌شود. او بازيکن بزرگي است و خودمان نيازش داريم. باشگاه تلاش مي‌کند عنايتي را براي ماندن در تيم راضي کند.

جام جهاني کوچک

صعود تيم ملي فوتسال ايران به مرحله نيمه نهايي

تيم ملي فوتسال ايران با نتيجه 7 بر 2 مقابل برزيل در رقابتهاي جام گرند پري شکست خورد با اين حال به مرحله نيمه نهايي اين مسابقات صعود کرد.گفتني است که، ايران در آخرين ديدار از مرحله گروهي با نتيجه 7 بر 2 مقابل برزيل، ميزبان مسابقات، تن به شکست داد. تيم فوتسال ايران پيش از اين با آرژانتين به نتيجه تساوي 2 بر 2 رسيده بود و ژاپن را 3 بر يک شکست داده بود.تيم فوتسال ايران شنبه در مرحله نيمه نهايي اين رقابتها با روسيه ديدار خواهد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي