جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4561


جلالي: قهرماني نيم‌فصل فقط يک واژه اميدوارکننده است

بهداد سليمي:
يک ثانيه از مسابقات قهرماني جهان را نديدم!


دقيقه نود


سوت پايان


 جلالي: قهرماني نيم‌فصل فقط يک واژه اميدوارکننده است  

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي درباره علت بروز فساد در فوتبال ايران گفت: اين مساله دلايل زيادي دارد که شايد مهم‌ترينش نبود شفافيت مالي است. هرجا شفافتي مالي نباشد، عامل تجمع آدم‌هاي فرصت‌طلب مي‌شود. وي ادامه داد: دليل ديگر اين است که نظارت کافي روي درآمدها و هزينه‌ها نيست. رقابت طوري شده که چگونگي رقابت ارزيابي نمي‌شود که صرفا نتيجه ارزيابي مي‌شود. اينها دلايل بروز فساد در فوتبال ايران هستند. جلالي همچنين در گفت‌وگو با ايسنا، «بي‌اعتمادي» مردم نسبت به فوتبال را «وحشتناک‌ترين» پيامد اجتماعي فساد در فوتبال دانست و گفت: ادامه داشتن فساد از فوتبال ضمن آن که مردم را نسبت به آن بي‌اعتماد مي‌کند، فساد را در جامعه عادي مي‌کند. به اين ترتيب «ضد ارزش» از نظر جامعه عادي مي‌شود و آدم‌هايي که به زندگي سالم معتقدند به مرور منزوي مي‌شوند.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي در ادامه با اشاره به استقبال بسيار کم تماشاگران از ديدار تيم ملي برابر تايلند گفت: قطعا بي‌اعتمادي باعث عدم محبوبيت مي‌شود. اين مساله اقبال عمومي را پايين مي‌آورد. جلالي در ادامه درباره راهکارهاي جلوگيري از پيشروي فساد گفت: در درجه اول بايد ديدگاه و اراده‌اي براي مقابله با فساد به وجود بيايد. دوم اينکه بايد اقدامات فرهنگي را شروع کنيم. بايد به جامعه ديدگاه بدهيم و سپس قوانين مناسب را وضع کنيم. فعلا قانوني نداريم که مشخص کند با افراد مفسد چه کار بايد کرد.

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي درباره پيروزي پرگل تيمش برابر استقلال خوزستان در هفته چهاردهم ليگ برتر گفت: بازي سختي بود. هم فضاي استاديوم سخت بود چون در تمام طول بازي خيلي توهين شنيديم و هم آب و هوا خيلي سنگين بود. همچنين استقلال خيلي خوب بازي کرد. بازي را خوب شروع نکرديم و در هفت، هشت دقيقه اول اصلا خوب نبوديم اما به مرور به بازي مسلط شديم و دو گل زديم. متاسفانه بعد از گل دوم، دروازه‌مان باز شد که بايد برايش راه‌حل پيدا کنيم. در نيمه دوم مجبور شديم حريف را کنترل کنيم چون خيلي خوب بود اما نيمکت ما کمک زيادي کرد که پيروز شويم.

وي درباره اينکه چقدر اميدوار است تيمش بتواند قهرماني نيم فصل را از آن خود کند، گفت: قهرماني نيم فصل فقط بخش کوچکي از هدف بزرگ ماست. قهرماني نيم فصل فقط يک واژه اميدوارکننده است و اصلا کافي نيست. مي‌خواهيم از بازي آخر نيم‌فصل برابر استقلال امتيازهاي خوبي براي آينده بگيريم. جلالي درباره بازي تيمش برابر استقلال تهران در هفته پانزدهم ليگ برتر هم گفت: شرايط دو تيم برابر است. همان روزي که استقلال آخرين بازي عقب‌افتاده‌اش را انجام مي‌دهد ما در جام حذفي به ميدان مي‌رويم. مي‌خواهيم خود را براي بازي بزرگ روز 17 آبان آماده کنيم. مي‌خواهيم از همه ظرفيت‌ها استفاده کنيم.

وي در پايان گفت: اوضاع تيم خوب است. همه تلاش ما براين استوار است که از موضوعات حاشيه‌اي دوري کنيم و صرفا تمرکزمان روي تيم خودمان باشد. اعتقادم اين است که اين گونه بهتر مي‌توانيم به اهدافمان برسيم.


 بهداد سليمي:
 يک ثانيه از مسابقات قهرماني جهان را نديدم! 

بهداد سليمي قهرمان وزنه‌برداري المپيک لندن درباره عملکرد تيم ملي وزنه‌برداري در مسابقات جهاني لهستان، گفت: حتي يک ثانيه از مسابقات وزنه‌برداري قهرماني جهان را نديدم، چون دلم نمي خواست مسابقاتي را ببينم که در آن به راحتي مي توانستم اول شوم، اما حضور نداشتم. وي ادامه داد: اما وضعيت رکوردها نشان مي‌دهد در سه وزن آخر سطح مسابقات خيلي پايين بود. به جز بهادر مولايي و آلبگوف روس که وزنه‌هاي خوبي زدند، وقتي آرتم اواداچين با 232 کيلوگرم مدال مي‌گيرد، اين يعني که سطح مسابقات پايين بوده و بايد اين مورد نيز در نظر گرفته شود. سليمي با اشاره به صحبت‌هاي اخير مبني بر اين که رکورد بهادر مولايي بهتر از بهداد سليمي بوده است، گفت: در حال حاضر گفته مي‌شود بهداد سليمي در المپيک 455 کيلوگرم رکورد زده و بهادر مولايي 458 کيلوگرم، پس مولايي از بهداد بهتر است. اما در اصل صحبت اين جور چيزها نيست که چه کسي از آن يکي بهتر است، بلکه صحبت اصلي حقي است که از بهداد سليمي گرفته شد و به مسابقات جهاني نرفت.

وي ادامه داد: بعد هم چرا مسابقات جهاني پاريس را نمي گويند که من در آن رقابت‌ها رکورد جهان را زدم و با 464 کيلوگرم، در مجموع نيز طلا گرفتم. بهداد سليمي در المپيک شرايط ايده‌آل و آرماني نداشت و از ناحيه کتف و زانو مصدوم بود. مطمئنا اگر شرايطم در المپيک مانند جهاني پاريس بود رکوردم در مجموع دو حرکت 470 کيلوگرم مي‌شد. در واقع اين مسائل عوام فريبي است که انجام مي‌گيرد و عامه مردم هم اطلاعي از آن ندارند. سليمي در خصوص از دست رفتن عنوان قوي‌ترين مرد جهان نيز افزود : متاسفانه پس از سه سال که عنوان قوي‌ترين مرد جهان متعلق به ايران بود، امسال اين عنوان به مسکو رفت. ان‌شاءالله اگر مشکلات برطرف شود، سعي مي‌کنيم اين عنوان را به ايران برگردانيم.


 دقيقه نود 

 اعلام اسامي کشتي‌گيران و مربيان تيم ملي کشتي فرنگي

علي اشکاني مدير امور فني تيمهاي ملي کشتي فرنگي اسامي نفرات دعوت شده به اردوي تيم ملي کشتي فرنگي براي حضور در مسابقات جايزه بزرگ باکو را به شرح زير اعلام کرد:

55 کيلوگرم: حميد سوريان- مهدي فقيري(تهران) رضا خدري(البرز) فرشاد عيسوند (خوزستان)

60 کيلوگرم: اميد نوروزي(فارس) محمد نوربخش (تهران)عبدالمحمد پاپي(خوزستان)محمد سلطاني (البرز)،حميدزارع(فارس)

66 کيلوگرم: افشين بيابانگرد (تهران)مهدي زيدوند- سعيد عبدولي (خوزستان)برومنداصلان (لرستان)

74 کيلوگرم: هادي عليزاده (قم) محمد سرخه نژاد(خوزستان) امير حسين مولائي(قم) فرشاد رستمي کيا(خوزستان)

84 کيلوگرم: طالب نعمت پور(لرستان) حسين نوري (البرز) داوود عابدين زاده (تهران) يوسف قادريان (کردستان)،حبيب اخلاقي(خوزستان)

96 کيلوگرم: قاسم رضايي (مازندران )مهدي علياري(تهران) مهدي عسگرزاده- مصطفي صالحي زاده (خوزستان)

120 کيلوگرم: امير علي اکبري(تهران) بهنام مهدي زاده (تهران) امير قاسم منجزي (خوزستان)، بشيرباباجانزاده(مازندران)

مربي اول: ناصرنوربخش(تهران) مربيان: فرهاداسماعيل نژاد(مازندران)، مهرزادقلاوند(خوزستان)، بهرام حسين زاده(تهران)

ماساژور: حسين غلام زاده(تهران)

قائم‌مقام باشگاه سپاهان:

نبايد ناپاکي را به کل فوتبال اشاعه داد

مسعود تابش قائم‌مقام باشگاه سپاهان با بيان اينکه در هر صنفي متخلف وجود دارد، گفت: وجود چنين افرادي دليل بر ناپاکي فوتبالي‌ها نيست و بي‌انصافي است، که اين‌گونه به فوتبال نگاه کنيم و ناپاکي را به کل فوتبال اشاعه دهيم. در تمام دنيا و در کشورهايي که صاحب فوتبال هستند نيز چنين مسايلي پيش مي‌آيد. همان‌گونه که ديديم باشگاه بزرگ يوونتوس به دليل تخلفاتي که انجام داده بود به دسته پايين‌تر سقوط کرد. به نظر من فوتبال و در نگاه کلي‌تر ورزش جزو پاک‌ترين مقوله‌هاي جامعه ماست. بايد هرچه سريع و شفاف با متخلفان برخورد و همه را به يک چشم نگاه کنند و مقررات و آيين نامه‌ها را به گونه‌اي تنظيم کنند که جلوي تخلفات گرفته شود.

دبير فدراسيون قايقراني:

دنيامالي تا امروز به فدراسيون نيايد، ثبت نامش قانوني نخواهد بود

مسعود مهدوي نيا دبير فدراسيون قايقراني گفت: اگر دنيامالي تا پايان وقت اداري امروز به فدراسيون نيايد، ثبت‌نامش قانوني نخواهد بود. يک نفر از طرف دنيامالي مدارک و فرم‌هاي ثبت نام را براي ما آورده و ما هم از او خواستيم که پيغام‌مان را به دنيامالي برساند. ما پيغام داديم که درست است که حرمت ايشان واجب است، ولي بايد مراحل قانوني براي ثبت‌نام طي شود. طي قانون کانديدا بايد در دفتر دبير فدراسيون حضور پيدا کرده و فرم ثبت‌نام را امضا کند. طبق قانون حتي سرپرست فدراسيون که مشغول به کار است و ساير کانديداها بايد در محل دبير خانه فدراسيون حضور پيدا کنند و ثبت‌نامشان را انجام دهند.

اسامي نامزدهاي دريافت توپ طلا اعلام شد

فيفا فهرست 23 نفره نامزدهاي مرد را براي تصاحب تپ طلاي 2013 اعلام کرد. فدراسيون جهاني فوتبال که با همکاري مجله فرانس فوتبال اقدام به اين کار مي کند همچنين ليست نامزدهاي برترين مربيان سال 2013 را اعلام کرده است.

بر اساس اعلام فيفا، تصميم‌گيري نهايي براي انتخاب برترين بازيکن و مربي جهان توسط کاپيتان‌ها و سرمربيان تيم‌هاي ملي مردان و همچنين با همکاري نمايندگان رسانه‌هاي بين‌المللي که توسط مجله فرانس فوتبال برگزيده شده‌اند، صورت خواهد گرفت. قرار است در مراسمي که روز سيزدهم ژانويه 2014 در شهر زوريخ سوييس برگزار خواهد شد بهترين بازيکن سال 2013 جهان معرفي شده و توپ طلا به وي اهدا شود. همچنين در اين مراسم جايزه پوشکاش(زيباترين گل سال) جايزه رياست فيفا و بازي جوانمردان و مربي سال به برگزيدگان هر رده اهدا شود.

در اوايل دسامبر 2013 ، فيفا و فرانس فوتبال نام سه نامزد مرد و زن را براي دريافت توپ طلاي سال 2013 را اعلام خواهد کرد. همچنين قرار است در بقيه بخش‌ها نيز کانديداهاي نهايي معرفي شوند تا رقابت اصلي بين آنها صورت گيرد.

قهرمان کشتي جهان :

براي تکرار پيروزي آماده ام!

طالب نعمت پور قهرماني کشتي فرنگي رقابتهاي جهاني 2013 مجارستان در گفتگو با مهرگفت: آسيب ديدگي دستم که به دليل تصادف بوجود آمد رو به بهبودي است و با نظر پزشکان قرار است آتل دستم را باز کنم. در همين راستا چندين جلسه فيزيوتراپي خواهم داشت تا بتوانم به تمرينات عمومي و دوميداني مشغول شوم.

وي تصريح کرد: خوشبختانه روند درماني خوبي را پشت سر گذاشتم و مي توانم به محض آغاز اردوي آماده سازي فرنگي کاران به خانه کشتي آمده و تمرينات سبک و برنامه ريزي شده اي را آغاز کنم. ضمن اينکه فعلا مشکلي با تمرينات عمومي کشتي ندارم و مي توانم براي حفظ آمادگي نسبي زير نظر مربيان و پزشکان به فعاليت هاي تمريني ادامه دهم.دارنده مدال طلاي وزن 84 کيلوگرم کشتي فرنگي جهان افزود: اميد و انگيزه من بعد از قهرماني در رقابتهاي جهاني 2013 مجارستان دوچندان شده و براي فتح قله اي ديگر در ميادين جهاني ثانيه شماري مي کنم. مطمئنا مدال طلاي جهان آخرين موفقيت من در عرصه بين المللي نخواهد بود چراکه احساس مي کنم همچنان براي تکرار اين پيروزي آمادگي دارم.


 سوت پايان 

 لژيونر فوتسال ايران به اتاق عمل مي‌رود

حسين طيبي بازيکن تيم ملي فوتسال ايران پس از بازگشت از مسابقات جام جهاني کوچک برزيل در بيمارستان بستري شد تا براي جراحي دستش به اتاق عمل برود. تيم ملي فوتسال ايران پس از کسب عنوان سوم در مسابقات جام جهاني کوچک برزيل بامداد ديروز وارد تهران شد. هر کدام از بازيکنان براي بازي در ليگ برتر فوتسال عازم باشگاه‌هاي خود شدند ولي حسين طيبي در بيمارستان بستري شد. لژيونر فوتسال ايران که اين فصل در تيم نوريل نيکل روسيه بازي مي‌کند ديروز به بيمارستان آتيه رفت تا مقدمات عمل جراحي‌اش را فراهم کند.

اعلام آخرين وضعيت مصدومان پرسپوليس

بنابر اعلام کادر پزشکي پرسپوليس، در تمرين ديروز سرخپوشان، پيام صادقيان غايب بود. او که در بازي با راه آهن آسيب ديده روز گذشته براي انجام آزمايش MRIاعزام شد. جواب MRI امروز توسط کادر پزشکي بررسي مي‌شود، اما در صورتي که مشکل خاصي وجود نداشته باشد احتمالا برنامه فيزيوتراپي باز هم ادامه خواهد داشت. در تمرين ديروز دهنوي هم به دليل سرماخوردگي استراحت کرد. کادر پزشکي اعلام کرده است او از امروز در تمرينات شرکت مي‌کند. همچنين ميثم حسيني هم به دليل ابراز درد از ناحيه کشاله به کلينيک اعزام شد و امروز شرايط او بررسي مي‌شود.

جاي خالي ايراني‌ها در شصت و هشتمين فصل NBA

شصت و هشتمين فصل ليگ بسکتبال NBA در حالي از امروز آغاز مي‌شود که همانند 5 سال گذشته شاهد حضور حامد حدادي در اين ليگ نخواهيم بود. حامد حدادي که 4 سال در ممفيس گريزليز و يک فصل در تورنتو و فينيکس بازي مي‌کرد در اين فصل از NBA به ليگ چين کوچ کرده است. از سوي ديگر ارسلان کاظمي که در درفت NBA موفق به حضور در فيلا دلفيا شده بود با تصميم مسئولان اين باشگاه يک فصل به پتروشيمي بندرامام منتقل شد تا در اين فصل از معتبرترين ليگ جهان، ايراني‌ها حضور نداشته باشند. در روز نخست شاهد دربي لس آنجلسي‌ها خواهيم بود. جايي که ليکرز بدون فوق ستاره خود يعني کوبي برايانت به مصاف کليپرز مي‌رود.

برنامه بازي‌هاي روز اول به شرح زير است:

لس آنجلس کليپرز - لس آنجلس ليکرز

اورلاندو مجيک - اينديانا پيسرز

شيکاگو بولز - ميامي هيت

شهبا:

پيروزي مقابل استقلال اهواز 6 امتياز داشت

قاسم شهبا سرمربي تيم فوتبال گل‌گهر سيرجان ديروز در گفت‌و‌گو با فارس در کرمان با اشاره به پيروزي خارج از خانه تيمش در برابر استقلال اهواز اظهار داشت: فوتبال بازي کردن در اهواز با توجه به شرايط آب و هوايي و محيطي کار ساده‌اي نيست. وي افزود: هدف اصلي ما در اين مسابقه ارائه يک بازي ساده و روان بود، البته در کنار اين مسئله به بازيکنان تيم تاکيد زيادي کرديم تا از فرو ريختن دروازه جلوگيري کنند. سرمربي تيم فوتبال گل‌گهر سيرجان بيان داشت: در اين کار موفق ظاهر شديم و با اتکا به تجربه برخي بازيکنان خود علاوه بر انجام کار دفاعي با برنامه توانستيم بر روي يک ضد حمله از تجربه محسن مظفري بازيکن خود استفاده کرده و گل نخست را به ثمر رسانيم. پيروزي در برابر تيم بالاي جدولي استقلال اهواز 6 امتياز داشت.

رويانيان استعفايش را تا آمدن وزير ورزش پس گرفت

ديروز جلسه‌اي بين اکبري رئيس هيئت‌مديره و رويانيان مديرعامل پرسپوليس برگزار شد. در اين جلسه يک ساعته با مخالفت اعضاي هيئت‌مديره مبني بر استعفاي رويانيان از پرسپوليس صحبت‌هايي بين طرفين رد و بدل شد. در پايان با صحبت‌هاي رويانيان مبني بر مشکلاتي که در اين چند وقت داشته تصميم بر اين شد تا انتخاب وزير ورزش و جوانان و برگزاري جلسه با وي در خصوص مسائل و مشکلات رويانيان مديريت پرسپوليس را برعهده داشته باشد و پس از آمدن وزير ورزش در جلسه نهايي در اين باره تصميم نهايي گرفته شود.

محمد دادگان به وزارت ورزش و جوانان رفت

محمد دادگان که در کنار رسول خادم و دستغيب، از او به عنوان يکي از گزينه‌هاي حضور در وزارت ورزش و جوانان نام برده مي شود ديروز به همراه محمد شريعتمداري راهي وزارت ورزش شد و در مراسم معارفه سرپرست جديد اين وزارتخانه حضور داشت. در اين مراسم علاوه بر دادگان، سيدضياالدين شجاعي برهان عضو پيشين هيات رئيسه فدراسيون نيز حضور داشت. محمد شريعتمداري نيز در زمان رياست دادگان بر فدراسيون فوتبال عضو هيات رئيسه اين فدراسيون بود. در مراسم استقبال از سرپرست جديد وزارت ورزش و جوان کيومرث هاشمي مديرکل حوزه وزارتي به همراه برخي مسئولان ديگر اين وزارتخانه حضور داشتند. شريعتمداري روز دوشنبه از سوي حسن روحاني به عنوان سرپرست جديد وزارت ورزش و جوانان حکم گرفت و قرار است تا معرفي گزينه نهايي به مجلس امور اين وزارتخانه را زير نظر داشته باشد.

آغاز هفته اول دور رفت ليگ برتر كاراته بانوان

به نقل از سايت فدراسيون کاراته، هفته اول از دور رفت ليگ برتر کاراته بانوان پنجشنبه هفته جاري 9 آبان‌ماه در دو گروه به ميزباني سالن شهيد کبکانيان تهران برگزار مي‌شود.

برنامه ديدارها به شرح زير است:

گروه يک

مرحله اول: شهرداري سيرجان با تيم علمدار

باشگاه حامي با تعاوني وليعصر(ع)

در اين مرحله هيئت کاراته مرکزي استراحت دارد.

مرحله دوم: باشگاه حامي با هيئت کاراته استان مرکزي

تعاوني وليعصر(ع) با تيم علمدار

شهرداري سيرجان در اين مرحله استراحت دارد.

گروه 2

مرحله اول: شهرداري باقر شهر با مس کرمان

هيئت کاراته قم با هيئت کاراته تهران

مرحله دوم: هيئت کاراته قم با شهرداري زنجان

هيئت کاراته تهران با مس کرمان

شهرداري زنجان در مرحله اول و شهرداري باقر شهر در مرحله دوم استراحت دارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي