جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4570


بزرگترين غار آبي خشکي کشور در سردشت کشف شد


حضور مديرعامل ملي حفاري در جمع سختكوشان صنعت حفاري در ميدان نفتي آذر

مدير جهاد کشاورزي شهرستان گرمي:
250 هکتار به وسعت باغات ميوه شهرستان گرمي افزوده شد


مهلت استاندارمازندران به فرمانداران براي ارائه برنامه حل مشكل زباله


برگزاري نخستين نشست «هم‌انديشي صدا و سيما» و «صاحبان صنايع»


ايران زمين


در استان


 بزرگترين غار آبي خشکي کشور در سردشت کشف شد 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

رئيس هيات کوهنوردي سردشت اظهار داشت: اين غار آبي خشکي اخيرا در منطقه وزينه از توابع شهر ميرآباد سردشت که در فاصله 54 کيلومتري مرکز سردشت واقع شده کشف شده است .کريم معروف زاده افزود: اين غار داراي دو قسمت است که در بخش آبي آن سه آبشار نيز جريان دارد که توسط جمعي از کوهنوردان هيات کوهنوردي شهرستان سردشت و با همکاري انجمن غارنوردان ايران کشف شده است.

وي گفت: به دليل کم بودن امکانات هيات کوهنوردي اين شهرستان از انجمن غارنوردي کشور براي بررسي و کشف مناطقي از اين غار آبي خشکي دعوت به همکاري شده است. معروف زاده اظهار کرد: کوهنوردان سردشتي به دليل سختي شرايط داخل اين غار تنها توانستند 543 متر از قسمت خشک غار و 200 متر از قسمت آبي غار را بپيمايند و پيشروي بيشتر در مناطق ديگر اين غار بويژه منطقه آبي آن که داراي سه آبشار پي در پي است به يک تيم غواصي و غارنوردي مجهز به تجهيزات پيشرفته نيازمند است .

وي اضافه کرد: کارشناسان زمين شناسي احتمال داده اند اين غار از بزرگترين غارهاي آبي و خشکي کشور باشد. شهرستان سردشت در جنوب آذربايجان غربي و هم مرز با کشور عراق واقع شده است .


 حضور مديرعامل ملي حفاري در جمع سختكوشان صنعت حفاري در ميدان نفتي آذر 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل ملي حفاري از دستگاههاي حفاري پيروز و35 فتح در ميدان نفتي آذر در منطقه مهران بازديد كرد.مهندس حميدرضا گلپايگاني مديرعامل به اتفاق هياتي از مديران و مسئولين شرکت از منطقه نفتي آذر بازديد كردند.در اين سفر مهندس گلپايگاني ، ابتدا در جمع سختكوشان دستگاه حفاري 35 فتح حضور يافت و از روند اجراي عمليات حفاري بازديد كرد.

مدير پروژه آذر در شركت ملي حفاري ايران در اين بازديدگزارشي از روند اجراي عمليات حفاري ميدان آذر و استقرار دستگاههاي حفاري پيروز و 35 فتح ارائه نمود و پس از آن مهندس گلپايگاني از قسمتهاي مختلف دستگاه حفاري و اجراي عمليات راندن يكي از طولانيترين جداريهاي سنگين (18 و پنج هشتم اينچ ) بازديد كردند.در ادامه مهندس گلپايگاني در نشستي صميمي به اتفاق اعضاء كميته رفع مشکلات اداري ، مسائل كاركنان دستگاه حفاري را مورد بررسي قرار دادند.سپس مديرعامل به اتفاق معاونين در عمليات حفاري و امور فني مهندسي و ديگر مسئولين از دستگاه حفاري فوق سنگين پيروز بازديد و رئيس دستگاه حفاري گزارشي از وضعيت دستگاه و پيچيدگيهاي فني حفاري چاههاي نفت اين ميدان ارائه دادند.

گفتني است شركت ملي حفاري ايران با بكارگيري دو دستگاه حفاري، عمليات حفر چاههاي نفت اين ميدان را در دست اجرا دارد كه دستگاه حفاري پيروزي در عمق 2650 متري و دستگاه 35 فتح در عمق بيش از 2 هزارمتري در حال عمليات حفاري مي باشد.ميدان نفتي آذر يكي از پيچيده ترين مخازن نفتي كشور است كه در منطقه مهران قرار دارد.


 مدير جهاد کشاورزي شهرستان گرمي:
 250 هکتار به وسعت باغات ميوه شهرستان گرمي افزوده شد 

اردبيل – خبرنگار آفرينش

نورالدين شارعي ‌اظهار داشت:‌ در شهرستان گرمي استعداد کافي براي رونق باغداري وجود دارد و اين به دليل قرار گرفتن اراضي کشاورزي در کنار رودخانه‌هاست.وي مجموع مساحت باغ‌هاي مثمر و غير مثمر اين شهرستان را بالغ بر دو هزار و 428 هکتار اعلام کرد و افزود: امکان عرضه محصولات به ساير نقاط کشور و همچنين کشور آذربايجان به دليل مرزي بودن منطقه و حمايت دولت و ارائه تسهيلات به باغداران وجود دارد که اين خود به رونق باغداري در اين شهرستان مرزي کمک مي‌کند.

شارعي در پاسخ به اين سئوال که چه حمايت‌ها و مشاوره‌هايي از سوي سازمان جهاد کشاورزي براي ايجاد طرح‌هاي مختلف در اين زمينه صورت مي‌گيرد، تصريح کرد: ‌از سال 90 تاکنون طرح توسعه کشاورزي آغاز شده و دولت در اين طرح با پرداخت تسهيلات به متقاضيان از آنها حمايت مي‌کند.اين مسئول فعاليت چهار مرکز جهاد کشاورزي در مناطق مختلف شهرستان گرمي را يادآور شد و خاطر نشان کرد: در اين مراکز به امورات کشاورزان و باغداران رسيدگي مي‌شود.مدير جهاد کشاورزي گرمي بيان کرد:‌ به متقاضياني که شرايط لازم از جمله زمين مستعد، آب کافي و عدم محدوديت بانکي را داشته باشند،‌ پرداخت تسهيلات انجام مي‌شود.

وضعيت باغات

شارعي در مورد وضعيت باغات اين شهرستان يادآور شد: 50 درصد باغات مثمر اين شهرستان در حال حاضر نهال و غير بارور هستند و براساس نتايج مطالعات باغباني صورت گرفته، باغات شهرستان گرمي قابليت توسعه تا شش هزار و 200 هکتار را از منابع آبي موجود دارند.وي ادامه داد: ميزان افزايش باغات شهرستان در سال زراعي گذشته 250 هکتار بود و حدود 20 ميليارد ريال تسهيلات براي ايجاد اين باغات اختصاص يافته و جذب شده است که در اين زمينه 71 متقاضي براي دريافت تسهيلات به بانک‌هاي عامل معرفي شدند.


 مهلت استاندارمازندران به فرمانداران براي ارائه برنامه حل مشكل زباله 

 ساري - خبرنگارآفرينش

استاندار مازندران، در جلسه پسماند استان، حل مشكل زباله استان را جزو اولويت هاي كاري مسئولان استان اعلام كرد و گفت: فرمانداران مسئول حل زباله شهرستان هاي استان هستند. ربيع فلاح جلودار گفت: طبيعت خدادادي مازندران به دليل عدم مديرت اصولي و برنامه‌ريزي مناسب در سالهاي گذشته تخريب شده و جايگزيني هم براي آن ديده نشده است. دکتر فلاح خواستار مشاركت همه مردم و مسئولين براي حل معضل زباله شهرها و روستاهاي استان شد و گفت: فرمانداران براي حل اين مشكل در سطح شهرستانهاي خود اختيار كامل دارند.

سيد عيسي هاشمي حيدري، معاون عمراني استاندار نيز در اين جلسه ميزان توليد زباله در استان را 2500 تن در روز اعلام كرد و گفت: اين ميزان زباله در زمان تابستان و تعطيلات همراه با ورود جمعيت شناور و مسافران به 4300 تن نيز مي‌رسد.وي با اشاره به اينكه كارخانه‌هاي كمپوست و زباله‌سوزهاي ما درگير بوروكراسي اداري شده‌اند، گفت: تنها 30 درصد زباله‌هاي استان هم اكنون تفكيك مي‌شود.


 برگزاري نخستين نشست «هم‌انديشي صدا و سيما» و «صاحبان صنايع» 

 کرج - خاکپور

استاندار البرز در نخستين نشست «هم‌انديشي صدا و سيما» و «صاحبان صنايع» با محوريت«نقش تبليغات در بهبود عملکرد ادارات و مراکز صنعتي» حضور يافت و نقش رسانه و تبليغات را در تحقق حماسه اقتصادي و توليد ملي بي‌بديل دانست.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، مهندس سيدطاهر طاهري در اين نشست که با حضور مديران کل استان و صاحبان برندهاي صنعتي در سالن صابر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز به منظور تبيين نقش تبليغات در بهبود بازاريابي و توليد برگزار شد؛با حائز اهميت دانستن نقش تبليغات در معرفي توليدات داخلي اظهار داشت: توليدکنندگان با توليدات داخلي از کيان نظام جمهوري اسلامي دفاع مي‌کنند.

وي افزود: در اين راستا بهره مندي از ابزار قدرتمند تبليغات نقش شگرفي در رونق توليدات داخلي خواهد داشت.مهندس طاهري گفت: عزم دولت تدبير و اميد ايجاد آرامش براي مردم در حوزه اقتصادي و...است و توليدکنندگان نيز بايد با توليدات خود دولت را همراهي کنند.در ادامه اين هم انديشي حبيب ا... مازندراني مديرکل صداوسيماي مرکز البرز نيز به تبيين اهداف برگزاري اين نشست اشاره کرد و گفت: ايجاد تعامل سه جانبه بين رسانه، صنعت و مردم مهمترين رويکردي است که دنبال مي شود.شايان ذکر است در اين مراسم از صاحبان برندهاي صنعتي استان که در امر تبليغات نقش پررنگتري داشتند نيز تجليل و قدرداني شد.


 ايران زمين 

 نماينده مجلس: انتخاب استاندار آذربايجان غربي در وزارت کشور در حال بررسي است

اروميه – خبرنگار آفرينش

نماينده ماکو، پلدشت و چالدران در مجلس شوراي اسلامي گفت: ‌تاخير در انتصاب استاندار موجب ناراحتي مردم شده و بلاتکليفي مديريت‌ در بخش‌هاي مختلف دولتي و صنعتي در استان را شاهديم. محمد عليپور اظهار داشت: انتخاب استاندار آذربايجان غربي در وزارت کشور در حال بررسي و رسيدگي است. وي افزود: در مورد انتخاب استاندار، از 31 استان کشور 13 استان باقي مانده‌اند که آذربايجان غربي نيز شامل اين 13 استان بوده و وضعيت آنها در دست بررسي است. عليپور ابراز داشت: تاخير در انتصاب استاندار موجب ناراحتي مردم شده و بلاتکليفي مديريت‌ در بخش‌هاي مختلف دولتي و صنعتي در استان را شاهديم. وي يادآور شد: استان آذربايجان غربي در شرايط استراتژيک و امنيتي خاصي قرار دارد لذا بايد فرد جا‌افتاده و واجد شرايط به عنوان استاندار اين استان انتخاب شود.

ميزان صادرات سيب‌زميني از مرز 23 هزار تن گذشت

اردبيل – خبرنگار آفرينش

ارژنگ عزيزي در جلسه کارگروه توسعه صادرات غيرنفتي در اردبيل، اظهار داشت: در هفت ماهه سال‌جاري ارزش سيب‌زميني صادراتي استان در حدود 5.8 ميليون دلار به وزن تقريبي 23.3 هزار تن بوده است.

وي، دليل عمده کاهش صادرات را اول مربوط به بالا رفتن قيمت داخلي محصولات کشاورزي از جمله سيب‌زميني که تمايل و رغبت را براي صادرات اين محصول کاهش داده و دليل دوم نيز صدور بخشنامه اعمال تعرفه 120 درصد براي صادرات اين محصول از اواسط مهر ماه سال جاري دانست.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل با اشاره به اينکه اولين محصول وارداتي استان از نظر ارزش مربوط به کائوچو با ارزش تقريباً 4.2 ميليون دلار است، تصريح کرد: ماشين‌آلات و دام زنده نيز به ترتيب در رتبه دوم و سوم از اقلام وارداتي استان جاي مي‌گيرند.

مدير امور جنوب شرق شرکت توزيع برق اصفهان خبر داد؛

اجراي 500 پروژه در امور برق جنوب شرق اصفهان

اصفهان - راعي

مدير امور جنوب شرق شرکت توزيع برق اصفهان گفت: 500پروژه بزرگ و کوچک با اعتباري بالغ بر 50 ميليارد ريال اعتبار در شش ماهه ابتدايي سال جاري در امور برق جنوب شرق اصفهان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيد محمد صالح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين پروژه‌ها شامل احداث و بهينه سازي خطوط فشار متوسط زميني و هوايي،احداث يا افزايش پستهاي توزيع به تعداد42 دستگاه،احداث ساختمان پست و احداث حدود 22 کيلومتر کابل‌کشي 20 کيلو ولت در اين محدوده بوده است. وي با اشاره به اجراي مرحله نهايي پروژه برق رساني به مصلاي امام خميني(ره) اصفهان افزود: اين پروژه به طول سه کيلومتر و با اعتباري بالغ بر 12 ميليارد تومان در چهار مرحله اجرا شد.

وي تصريح کرد: همزمان با اجراي اين پروژه تعويض کابلهاي روغني فشار متوسط در مسير، تبديل شبکه‌هاي فشار ضعيف هوايي به زميني درراستاي اصلاح مبلمان شهري شامل يک و نيم کيلومتر کابل‌کشي 20 کيلو ولت،500 متر کابل‌کشي فشار ضعيف هوايي و تجهيز يک باب پست برق زميني انجام شد.

صالح همچنين از تعويض شبکه‌هاي فرسوده 50 ساله برق در خيابانهاي هفت‌دست و مير خبر داد و افزود: اين پروژه با اعتباري بالغ بر يکهزار و 700 ميليون ريال و به طول دو هزار و200 متر در دو مرحله اجرايي شد.

وي ادامه داد: تعويض کابلهاي فرسوده 20 کيلو ولت هوايي و تبديل آن به شبکه‌هاي زميني در خيابان آپادانا اول به طول هزار و200 متر با اعتباري بالغ بر دو هزار و 400 ميليون ريال از ديگر پروژه‌هاي انجام شده مي‌باشد.

مدير امور جنوب شرق شرکت توزيع برق اصفهان گفت: اين امور در ميان هشت امور موجود در شهرستان اصفهان رتبه اول را در ارائه خدمات غيرحضوري به دست آورده است. وي افزود: 95 درصد از درخواست هاي مردم در اين امور به صورت غيرحضوري واصل و پاسخ داده شده است.

صالح با بيان اينکه تنها پنج درصد از مراجعات در امور برق جنوب شرق به صورت حضوري انجام مي شود گفت: از ابتداي سال جاري تا کنون چهار هزار و500 درخواست از طريق سامانه سميع شرکت توزيع برق ثبت شده است.

وي همچنين از کاهش 30 درصدي در ميزان انرژيهاي توزيع نشده در شش ماهه ابتداي سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.مدير امور جنوب شرق شرکت توزيع برق اصفهان اظهار کرد: سرقت سيستمهاي روشنايي و سرقت سيم هاي مسي که در گذشته بيشتر در محدوده‌هاي برون شهري ديده مي شد، حال در داخل شهر نيز مشاهده مي‌شود.

صالح خاطر نشان کرد: تعميرات شبکه و اصلاح آن ها هزينه‌هاي زيادي را به شرکتهاي توزيع برق تحميل مي کند.وي همچنين به پوشش چهار هزار مشترک جديد از ابتداي سال جاري تا کنون اشاره کرد و افزود:به طور کلي 118 هزار مشترک برق تحت پوشش امور برق جنوب شرق قرار دارند.وي تصريح کرد: 80 درصد از مشترکان خانگي،12 درصد تجاري و مابقي کشاورزي و ساير مصرف‌کننده‌ها را تشکيل مي‌دهند.صالح خاطر نشان کرد: 80 درصد از شبکه 20 کيلو ولت اين امور برق به صورت زميني اجرا شده که تاثير زيادي در مبلمان شهري داشته است.

افتتاح 20 هزار مسکن مهر تا 6 هفته آينده

پرديس - خبرنگارآفرينش

به گزارش خبرنگار آفرينش، محسن نريمان در حاشيه آيين کلنگ زني درمانگاه و کلانتري سايتهاي جديد مسکن مهر پرديس و همچنين واگذاري نمادين سند چند واحد مسکوني به متقاضيان طرحهاي مسکن مهر اين شهر جديد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کشور بيش از دو ميليون مسکن مهر وجود دارد که از اين رقم عددي بالغ بر 400 هزار واحد در شهرهاي جديد کشور مراحل احداث خود را به پايان رسانده و يا پروسه احداث را سپري مي‌کنند. وي ادامه داد: از 400 هزار واحد مورد اشاره، 100 هزار واحد تحويل، 160 هزار واحد در شرف نازک کاري و ساير واحدها، ديگر مراحل خود را مي‌گذرانند.اين مسئول اضافه کرد: در برنامه پيش روي وزارت راه و شهرسازي و مجموعه شرکت عمران شهرهاي جديد کشور، 20 هزار واحد تا شش هفته آينده واگذار مي‌شود، علاوه بر اين 80 هزار واحد ديگر نيز آماده است.

سهند، نخستين شهر جديد تکميلي کشور

نريمان از شهر جديد سهند در آذربايجان شرقي به عنوان نخستين شهر جديد تکميلي کشور در 6 ماهه نخست سال 93 ياد کرد و گفت: اين شهر جديد همه تعهدات خود پيرامون طرح مسکن مهر را تا زمان مذکور تکميل خواهد کرد.معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شهرهاي جديد ادامه داد: مي‌توان در بازه‌هاي زماني اعلام شده نسبت به اجرا و تکميل طرحهاي مسکن مهر اقدام کرد، اما مجموعه شهرهاي جديد به اين امر قانع نيست.

اين مسئول با بيان اينکه مسکن مهر به خودي خود داراي بار کاري بسياري است و نمي توان جايگزيني براي آن تعريف کرد، افزود: در حال حاضر به نام مسکن مهر و يا هر عنوان ديگري اجراي طرح هاي خانه سازي در جريان است.نريمان تصريح کرد: در دولت تدبير و اميد و بر اساس شيوه عمل مسئولان وزارت راه و شهرسازي با استفاده از تهاتر، مسکن مشارکتي و منابع مالي تحت اختيار، ساخت و سازها ادامه دارد.

امکان ويلاسازي در شهرهاي جديد

معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شهرهاي جديد با تأکيد بر اسکان همه دهک هاي جامعه در طرحهاي مسکن مهر افزود: نبايد در خصوص طرحهاي خانه سازي شهرهاي جديد، دهکي خاص مورد توجه باشد.وي اضافه کرد: در برنامه ريزيهاي به عمل آمده ساخت و سازهاي ديگري نيز در نظر گرفته شده تا ساير دهکهاي جامعه نيز به شهرهاي جديد گسيل شوند.اين مسئول ادامه داد: در اين بين تلاش مي شود تا ساختمانهاي ويلايي نيز در شهرهاي جديد احداث شود تا از دهک يک تا دهک 10 در اين واحدهاي مسکوني ساکن شوند.


 در استان 

 فقدان جايگاه سوخت در شهر جديد پرديس

پرديس - خبرنگارآفرينش

شهر جديد پرديس که به اذعان بسياري از مسئولان امر در آينده‌اي نه چندان دور جمعيتي بالغ بر 500 هزار نفر را در خود پذيراست، جايگاه سوخت ندارد.به گزارش خبرنگار آفرينش، شهرستان پرديس به بيان بسياري از مسئولان اجرايي يکي از مراکز مهم اجراي طرح ملي مسکن مهر کشور قلمداد مي شود و بعد از پرند مي‌توان اين شهر اقماري ديروز و شهرستان پرجمعيت امروز را دومين پايتخت اين پروژه ملي به حساب آورد.

در جستجوي شهر 50 هزار نفري پرديس در سامانه‌هاي شبکه فضايي نظير "گوگل ارت"، اين نام گره خورده با مسکن مهر چندان هم از تهران دور نيست، چراکه مسافت اين کلان شهر با پرديس کمتر از 17 کيلومتر است، اما با شنيدن کاستي‌هاي اين ديار گاه مناطقي در مرزهاي دوردست کشور در ذهن خوانندگان تداعي مي‌شود.

امروز کمبودهاي زيربنايي و روبنايي متعددي در اين شهرستان تازه تأسيس و مرکز 20 ساله آن ديده مي‌شود که فقدان جايگاه سوخت تنها يکي از آنهاست؛ بله جاي تعجب دارد اما اين کاستي واقعيت تلخ امروز شهري است که تا دو سال ديگر جمعيتي بالغ بر نيم ميليون نفر را در خود پذيرا خواهد بود.

فقدان جايگاه سوخت و رانندگاني درمانده

يکي از رانندگان فعال در ناوگان حمل و نقل همگاني شهر جديد پرديس در خصوص مشکلات خود و ديگر همکارانش در اين شهر گفت: اصلي‌ترين مشکل من و ديگر همکارانم فقدان جايگاه سوخت در پرديس است.

حسن رضاييان ادامه داد: چندي پيش يک جايگاه سوخت در پرديس گشايش يافت اما بعد از مدتي تعطيل شد و به نظر مي رسد ديگر خبري از بازگشايي مجدد آن نيست.

يکي از شهروندان پرديسي درباره معضل ياد شده گفت: نبود جايگاه سوخت در پرديس تنها مشکل رانندگان نيست بلکه همه مردم با اين کاستي درگير هستند.

سعيد محمدي اضافه کرد: در حال حاضر براي يک کار ساده بنزين زدن به خودرو بايد مسير پنج کيلومتري تا کمربندي جنوبي بومهن را طي کنيم؛ همين مسافت نسبتاَ طولاني رفت و برگشت خود باري مضاعف بر شانه‌هاي نحيف امور مالي خانوارهاي اغلب کارمند و کارگر پرديسي است.

از ديگر شهروندان پرديسي در اين باره گفت: معضل فقدان پمپ بنزين در اين روزهاي شهر پرديس يک درد و در زمستانهاي نسبتاً سرد آتي منطقه قوز بالاي قوز خواهد بود.

محمد مهدي شرافت منش ادامه داد: در خبرهاي مندرج در نشريات محلي و همچنين لينک استاني خبرگزاريهاي فراگير کشوري به طور مرتب مي شنويم و مي خوانيم که پرديس در آينده جمعيتي کثير را در خود جاي مي دهد، اما آيا مسئولان فکري براي رفع نيازمنديهاي مردم راهي به اين خطه کرده‌اند.

او اضافه کرد: در حال حاضر يک نياز اصلي و شايد پيش پا افتاده‌اي مانند جايگاه سوخت در اين شهر لاينحل باقي مانده، چه تضميني وجود دارد که امور زيربنايي و روبنايي ديگر براي مردم ساکن در طرحهاي مسکن مهر فراهم آيد.

شرايط استثنائي در واگذاري زمين خدماتي و امکان سوءاستفاده از آن

فرماندار شهرستان پرديس پيرامون معضل فقدان جايگاه سوخت در شهر جديد پرديس اظهار داشت: اگر فردي براي اجراي طرحي به زمين نياز پيدا کند، طي مراجعه به شرکت عمران با تشريفاتي مندرج در قوانين و اساسنامه هاي مصوب آن مجموعه مواجه مي‌شود.

ايرج بيگدلو ادامه داد: اما در اين بين، استثنائاتي نيز قابل تصور است؛ زماني که مسئله ورود به اموري خدماتي و فرهنگي مطرح مي شود، افراد وارد ميدان شده و اراضي را در شرايطي خاص از آن خود مي کنند.

وي اضافه کرد: در برخي موارد به دليل عدم توجيه اقتصادي در امور فرهنگي و خدماتي نيز درصدي از اراضي قابل واگذاري به آن سرمايه گذار اختصاص مي يابد تا بعنوان شاخصهاي تشويقي نسبت به احداث واحدهاي تجاري و اداري مبادرت ورزد.

اين مسئول افزود: اما گاهي اوقات فرد مجري و صاحب طرح در ادامه کار اجرا، بيش از آن درصدهاي ابتدايي مورد توافق از اراضي را مال خود کرده و نسبت به احداث مراکز تجاري اقدام مي کند؛ آهسته آهسته کار به جايي مي رسد که فرد سرمايه دار به انتفاع مالي مدنظرش مي‌رسد، اما مردم به انتفاع فرهنگي و خدماتي حاصل از پروژه که حقشان است، دست پيدا نمي کنند.

وجود نقص فني در سامانه هاي هوشمند

وکيل رسمي جايگاه سوخت تعطيل شده پرديس هم اظهار داشت: شركت ملي پخش فرآورده‌‌هاي نفتي منطقه تهران به چهار ناحيه تقسيم بندي مي‌شود كه شهرستان پرديس تحت نظر ناحيه شرق قرار دارد؛ يكي از موضوعات بسيار مهم شركت مذكور ساماندهي سيستمهاي هوشمند سوخت بوده كه به آن در نواحي و جايگاههاي تحت پوشش پرداخته مي‌شود و تمام فعل و انفعالات شامل عمليات سوختگيري و سوخت رساني در جايگاهها، در اين سيستم سامانه هوشمند تعريف شده، ثبت و درج مي‌شود كه نهايتاً اين مهم ملاک محاسبه و ارزيابي است.

مهدي سپهري نژاد ادامه داد: با بررسيهاي بعمل آمده و مدارک و مستندات موجود، نقص فني در سيستم اين سامانه هوشمند در جايگاه متعلق به موكل من مشهود است، به طوري كه واضح است، به نظر مي‌رسد برنامه‌هاي طراحي شده در اين سيستم، ناقص و از لحاظ سخت‌افزاري و حتي نرم‌افزاري بروز نيست كه در اثر همين نقيصه، اختلافات وسيعي ميان شركت و جايگاه موكل من به وجود آمده است.

وي اضافه کرد: در بسياري از مواقع كارتخوان سيستم هوشمند سامانه سوخت در محاسبه نرخ بنزين يارانه‌اي و آزاد از كارت سوخت مشتريان دچار مشكل شده و قادر به محاسبه دقيق نيست كه در نتيجه اين اشكال و نقص فني، خسارات مالي فراواني به جايگاه سوخت مذکور وارد آمده و نامه‌نگاريهاي متعدد قريب به يكسال اخير جايگاه با شركت نفت منطقه تهران و ناحيه شرق آن و همچنين درخواست علت يابي اين نقيصه و رفع آن تاكنون هيچ ثمري به دنبال نداشته است.

بخش خصوصي متولي جايگاه سوخت مذکور نيز دل پري از مشکلاتش داشته و توپ را به زمين اين و آن قل مي‌دهد، حال مردم مي مانند و مرد پرتقال فروشي که بايد براي پيدا کردنش هزار و يک معادله چند مجهولي را حل کنند، تا شايد شهرشان در چند قدمي پايتخت صاحب يک پمپ بنزين معمولي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي