جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4572


ظرفيت و زمان ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان تكميل ظرفيت آزمون ارشد 92 اعلام شد


جزئيات آزمون عملي معرفي‌‌شدگان رشته‌هاي موسيقي کنکور 92

در کميسيون آموزش مصوب شد؛
برگزاري مستقل کنکور آزاد و سراسري در سال 92 بلامانع است

ويژه دانشجويان ممتاز؛
تمديد مهلت پذيرش دانشجو بدون كنكور ارشد در دانشگاه شريف


انتصابات


خبر


 ظرفيت و زمان ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان تكميل ظرفيت آزمون ارشد 92 اعلام شد 

 
مشاور عالي سازمان سنجش از اعلام نتايج نهايي مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد 92 خبر داد.حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اعلام نتايج نهايي مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي 92 از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org گفت: 17 هزار و 786 نفر در اين مرحله پذيرفته شده‌اند که از اين تعداد 8442 نفر زن و مابقي مردان مي‌باشند.وي با بيان اينکه فهرست اسامي 4044 معرفي شده چند برابر ظرفيت رشته‌هاي شرايط خاص و يا بورسيه اعلام شده اظهار کرد: اين دسته از پذيرفته‌شدگان بايد با در دست داشتن مدارک لازم براي شرکت در ساير مراحل گزينش به محل‌هاي معرفي شده مراجعه کنند.توکلي درخصوص زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان نهايي مرحله تکميل ظرفيت خاطرنشان کرد: ثبت نام اين دسته از داوطلبان در روزهاي دوشنبه 27 و يا سه شنبه 28 آبان ماه انجام مي‌شود.مشاور عالي سازمان سنجش تاکيد کرد: البته داوطلبان بايد به وب سايت دانشگاه‌هاي پذيرفته شده براي اطلاع بيشتر از زمان ثبت نام و مدارک لازم مراجعه کنند.


 جزئيات آزمون عملي معرفي‌‌شدگان رشته‌هاي موسيقي کنکور 92 

 
تاريخ پرينت كارت، آدرس محل رفع نقص و محل برگزاري آزمون عملي از معرفي‌‌شدگان چندبرابر ظرفيت شركت در رشته‌هاي نيمه متمركز موسيقي (جهاني،ايراني و نظامي) و آهنگسازي در کنکور 92 اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، توزيع کارت ورود به‌ جلسه‌ رشته‌هاي موسيقي (ايراني، جهاني و نظامي)‌ و آهنگسازي به ترتيب از 28 آبان آغاز مي‌شود و تا 8 آذر ادامه دارد. همچنين آزمون اين رشته‌ها از 30 آبان آغاز شده و تا 9 آذر به ترتيب براي هر رشته ادامه دارد.

کارت آزمون از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.Sanjesh.org قابل پرينت است و آن دسته از داوطلباني كه با مراجعه به سايت موفق به پرينت كارت ورود به جلسه نمي‌شوند و يا كارت ورودي آنان داراي اشكال است لازم است از ساعت 7:30 دقيقه صبح روزهاي برگزاري آزمون مطابق جدول اعلام شده به نماينده رفع نقص اين سازمان به آدرس تهران- خيابان انقلاب، ضلع شمال غربي ميدان فردوسي، كوچه شاهرود، دانشكده آمار و انفورماتيك سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه کنند.

فرآيند برگزاري آزمون‌ رشته‌هاي اعلام شده از ساعت‌ 8:30 (هشت و نيم) صبح‌ آغاز مي‌شود.


 در کميسيون آموزش مصوب شد؛
 برگزاري مستقل کنکور آزاد و سراسري در سال 92 بلامانع است 

 
اعضاي کميسيون آموزش وتحقيقات مجلس در جلسه خود بدون حضور وزير اطلاعات به بحث فرآيند برخي انتصابها در وزارت علوم پرداختند.عبدالوحيد فياضي، سخنگوي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با بيان اين مطلب به خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: در اين زمينه مقرر شد در جلسه يکشنبه هفته آينده مجددا اين موضوع با حضور وزير اطلاعات و اعضاي اين کميسيون بررسي و جمع‌بندي نهايي صورت گيرد.

وي گفت: با توجه به طرح برخي مسائل در روزهاي اخير مبني بر احتمال سوال و يا استيضاح از وزير علوم، کميسيون آموزش در جلسه امروز خود اين موضوع را مورد رسيدگي قرار داد اما وزير اطلاعات به دلايلي در اين جلسه حضور نداشت.

وي با تاکيد بر اين که اصلا بحث استيضاح در دستور کار کميسيون نيست، تصريح کرد: کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس هنوز از فرجي دانا – وزير علوم – دعوت نکرده است تا نسبت به موضوعات اخير پيرو انتصاب‌هاي انجام شده در وزارت علوم پاسخ دهد.

فياضي افزود: در جلسه کميسيون، معاونان وزير اطلاعات درباره اين که بايد فرجي دانا از اين وزارتخانه براي انتصاب افراد استعلام مي‌گرفت توضيحاتي را ارائه کرد و نهايتا کميسيون به اين نتيجه رسيد که اشکالاتي در فرآيند انتصابات در وزارت علوم وجود دارد و مقرر شد در جلسه يکشنبه هفته آينده اين اشکالات با حضور علوي وزير اطلاعات و اعضاي اين کميسيون بررسي و جمع‌بندي شود. سخنگوي کميسيون آموزش ادامه داد: اخيرا مسئولان دانشگاه آزاد اعلام کردند که قصد دارند کنکور مستقلي را برگزار کنند، از همين رو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس امروز به اين موضوع رسيدگي کرد و در جلسه مطرح شد که اگر برگزاري کنکور در بهمن ماه سال جاري باشد اشکالي ندارد اما اگر در سال 93 – 94 باشد نمي‌توانند کنکور مستقلي را برگزار کنند و اين خلاف قانوني است که به تصويب مجلس رسيده است و قانون تصريح دارد که مسئول برگزاري آزمون در کشور سازمان سنجش و آموزش است.


 ويژه دانشجويان ممتاز؛
 تمديد مهلت پذيرش دانشجو بدون كنكور ارشد در دانشگاه شريف 

دانشگاه صنعتي شريف از بين دانشجويان ممتاز در دوره كارشناسي ارشد براي سال تحصيلي 94-93 بدون آزمون دانشجو پذيرش مي‌کند داوطلبان واجد شرايط تا امروز 19 آبان فرصت داشتند که مدارک خود را به دفتر استعداد درخشان دانشگاه ارسال کنند که اين مهلت تا 26 آبان 92تمديد شد.به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه صنعتي شريف بر اساس آئين‎نامه "ارائه تسهيلات به برگزيدگان علمي براي ورود به دوره‌هاي تحصيلي بالاتر" وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، از ميان دانشجويان کارشناسي ورودي 89 و دورشته‌اي‌هاي ورودي 88 اين دانشگاه و ساير دانشگاه‌هاي منتخب ، تعداد محدودي را بدون آزمون ورودي جهت ورود به دوره‎هاي كارشناسي ارشد مي‎پذيرد.

همچنين براساس آيين‌نامه "پذيرش برگزيدگان علمي دوره کارشناسي براي ورود به دوره دکتري" وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، امکان پذيرش تعداد بسيار محدودي از متقاضيان با سوابق علمي برجسته، براي ورود به دوره دکتري پيوسته اين دانشگاه وجود دارد.

پذيرش نهايي متقاضيان منوط به تاييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري و (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

متقاضيان مي‎بايست فرم درخواست و مدارک خود را تا امروز يکشنبه 19 آبان به دفتر استعدادهاي درخشان دانشگاه ارائه مي کردند که اين مهلت تا 26 آبان تمديد شد.

زمان تقريبي اعلام نتايج پذيرش، نيمه دوم آذر 92 و اعلام نتايج تکميل ظرفيت پذيرش از ميان تقاضاهاي ارائه شده در مهلت فوق‌الذکر، مرداد 1393 خواهد بود.

داوطلبان بايد داراي حداقل معدل 17 بوده و حداقل 100 واحد درسي در مقطع کارشناسي را گذرانده باشند از ديگر شرايط براي پذيرش مي توان به اتمام تحصيلات کارشناسي تا تاريخ 31شهريور93، داشتن رتبه‌هاي يک تا سه براي داوطلبان ساير دانشگاه‌ها (پرونده داوطلبان ساير دانشگاه‌ها که رتبه يک تا سه را ندارند امّا معدّل آنان 18 و بالاتر است نيز قابل بررسي است) اشاره کرد.

صرفا در مورد داوطلبان رشته‌هاي شيمي، علوم کامپيوتر و مهندسي وعلم مواد، پرونده داوطلباني که معدل بالاي 16.5داشته و جزء 10 درصد نخست دوره کارشناسي رشته خود باشند، قابل بررسي است. پذيرش بدون آزمون در مقطع کارشناسي ارشد فقط به جهت تشويق و حمايت از دانشجويان با وضعيت تحصيلي ممتاز صورت گرفته و فرايندي جدا از آزمون عادي کارشناسي ارشد است.

لذا تاكيد مي‎شود كه ارائه تقاضا از اين طريق هيچگونه حقي در رابطه با برخورد ويژه با متقاضي در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه ايجاد نمي‎نمايد و به كليه متقاضيان توصيه مي‎شود مراحل و پيش‌نيازهاي آزمون عادي کارشناسي ارشد را دقيقاً رعايت کنند.


 انتصابات 

 طي حکمي از سوي وزير علوم؛

علي خاکي صديق سرپرست دانشگاه خواجه نصير شد

علي خاکي صديق با حکم فرجي دانا وزير علوم به عنوان سرپرست دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي منصوب شد.

به گزارش سرويس «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پس از آنکه در چند روز اخير شايعاتي درباره تغيير رييس دانشگاه خواجه نصير مطرح شده بود، سرانجام فرجي دانا دکتر خاکي صديق را به سرپرستي اين دانشگاه منصوب کرد.

پيش از اين دکتر مجيد قاسمي رياست دانشگاه خواجه نصير را برعهده داشت.


 خبر 

 شرايط اعطاي وام وديعه مسکن بنياد ملي نخبگان اعلام شد

معاون توسعه مديريت و منابع بنياد ملي نخبگان گفت: اعطاي وام وديعه مسكن به نخبگان و استعدادهاي برتر از اعتبارات بنياد ملي نخبگان از طريق صندوق‌هاي رفاه دانشجويي وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت انجام مي‌شود.به گزارش خبرگزاري مهر، دكتر يدا... اردوخاني درخصوص شبهات ايجاد شده در زمينه اعطاي وام وديعه مسكن به نخبگان و استعدادهاي برتر تحت پوشش بنياد ملي نخبگان از طريق صندوق رفاه دانشجويان وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت، توضيح داد: بنياد ملي نخبگان وام وديعه مسكن نخبگان را به عنوان مكمل وام خريد مسكن نخبگان طراحي كرده است؛ چرا كه بسياري از نخبگان و استعدادهاي برتر توانايي دريافت اين وام را كه به مبلغ 50 و 80 ميليون توماني اعطا مي‌شود، ندارند.

معاون توسعه مديريت و منابع بنياد ملي نخبگان اظهار داشت: از اين رو تفاهم نامه‌اي ميان بنياد ملي نخبگان و صندوق‌هاي رفاه دانشجويان وزارت علوم و بهداشت منعقد شد كه بر اساس آن بنياد ملي نخبگان در جهت رفاه حال دانشجويان نخبه از منابع خود مبلغ 250 ميليون ريال وام از طريق صندوق‌‌هاي رفاه دانشجويان اين دو وزارتخانه دراختيار هر يک از نخبگان و استعدادهاي برتر واجد شرايط قرار مي‌دهد.اردوخاني خاطرنشان كرد: بنابراين وام وديعه مسكن به نخبگان و استعدادهاي برتر با منابع بنياد ملي نخبگان و از طريق صندوق رفاه دانشجويان اين دو وزارتخانه صورت مي‌گيرد.

وي يادآور شد: در اين زمينه بعضا اطلاع رساني صندوق‌ها به گونه‌اي بوده است كه اين شبه را ايجاد مي‌كند كه بنياد ملي نخبگان نقشي در اعطاي اين تهسيلات نداشته و يا تنها معرفي‌كننده نخبگان و استعدادهاي برتر است.به گفته وي متأهل بودن، فاقد خوابگاه دانشجويي و ارائه اجاره نامه رسمي از جمله شرايط اصلي دريافت وام وديعه مسكن به نخبگان و استعدادهاي برتر است.

اختتاميه بيستمين جشنواره کتاب سال دانشجويي برگزارمي‌شود

خبرگزاري آنا: مراسم اختتاميه بيستمين کتاب سال دانشجويي، چهارمين دوره کتاب سال قرآني دانشجويان و دومين دوره انتخاب کتاب الکترونيک دانشجويي ،28 آبان ماه سال جاري همزمان با هفته کتاب درپژوهشکده فرهنگ و هنرجهاد دانشگاهي برگزار مي‌شود.به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، دراين دوره بيش از400 عنوان کتاب ارسال شده به دبيرخانه جشنواره، درمعرض داوري قرارگرفتند، کتب علوم پزشکي ودامپزشکي با 61 عنوان جلد بيشترين آثارارسالي را به خود اختصاص
داده‌اند.

سخنراني وزير فرهنگ وارشاد اسلامي،رييس جهاددانشگاهي، معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي، معرفي برگزيدگان وتقديرشدگان بيستمين جشنواره کتاب سال دانشجويي، تقدير از ناشران نمونه و همچنين معرفي و تقدير از جوانترين مولف ازجمله برنامه‌هاي روز اختتاميه است.مراسم اختتاميه بيستمين جشنواره کتاب سال دانشجويي،28 آبان ماه سال جاري همزمان با هفته کتاب ازسوي جهاد دانشگاهي و با همکاري سازمان فعاليتهاي قرآني دانشگاهيان کشور، وزارت فرهنگ وارشاد کشور، نهاد کتابخانه‌هاي عمومي کشور، مرکزاطلاع‌رساني بازارکارجهاددانشگاهي، سازمان همياري اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي و معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و با حضور شخصيتهاي علمي و فرهنگي در پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاددانشگاهي برگزار مي‌شود.

معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي خبر داد؛

نهايي شدن "نظام تربيت مدرسين تمام وقت"در بهمن ماه

دکتر برزويي گفت: از بهمن ماه، بحث نظام تربيت مدرس و مدرسين تمام وقت را نهايي خواهيم کرد.دکتر برزويي، معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: بعد از اين، مدرک براي جذب شدن افراد کافي نيست بلکه مهارت ملاک جذب افراد خواهد بود."وزارت علوم" به اين جمع بندي رسيده است که حداقل 50 درصد آموزش‌هاي کشور بايد مهارتي باشد. "دانشگاه جامع علمي کاربردي"، امروز تبديل به مهم‌ترين زير نظام "آموزش عالي" کشور شده است. مهر امسال ما بهترين پذيرش را داشتيم.

وي افزود: بيشتر مراکزي که ما داريم در جوار کار است، اين‌ها هستند که مي‌توانند اثر داشته باشند. کشور مي‌تواند از طريق نظام مهارتي بخشي از مشکلات در بحث نيروي انساني را حل کند. در بسياري از کشورهاي دنيا مهم‌ترين سرمايه، سرمايه انساني آن کشور است. وي گفت: رفتار اجتماعي، رفتار علمي و رفتار حرفه‌اي شما عينا در دانشگاه اثر دارد. حتما از بهمن ماه، بحث نظام تربيت مدرس و مدرسين تمام وقت را نهايي خواهيم کرد. مدرسان علمي کاربردي بايد متفاوت با نظام‌هاي نظري باشند، بايد تفکر مهارتي داشته باشند.

معاون بورس وزارت علوم استعفا داد

معاون بورس و امور دانشجويان خارج وزارت علوم استعفا داد و به گفته وي وزير علوم با اين استعفا موافقت کرده است.دکتر حسن مسلمي نائيني در گفتگو با خبرنگار مهر از پذيرش استعفاي خود توسط وزير علوم خبر داد و گفت: شب گذشته وزير علوم تحقيقات و فناوري موافقت خود را با استعفاي من اعلام کرد.وي ادامه داد: استعفاي خود را روزي که وزير علوم وارد وزارت علوم شد ارايه کرده بودم و شب گذشته اين استعفا از سوي وزير علوم پذيرفته شد.معاون سابق بورس و دانشجويان خارج وزارت علوم تصريح کرد: اين حق طبيعي هر مسئول جديدي است که همکارانش را خود انتخاب کند برهمين اساس در استعفانامه خود نيز به اين مساله اشاره کردم که براي باز گذاشتن دست وزير در انتخاب همکاران استعفاي خود را ارايه مي‌کنم.

وي در ادامه به خاطر قصورهاي احتمالي به وجود آمده از دانشجويان عذرخواهي کرد و افزود: من عضو هيات علمي دانشگاه تربيت مدرس و استاد تمام اين دانشگاه هستم و به شغل خود که استادي دانشگاه است باز مي‌گردم.مسلمي نائيني درباره جايگزين خود گفت: اطلاعي ندارم که چه شخصي جايگزين من خواهد شد.

تسويه حساب با صندوق رفاه؛ شرط مطب زدن دانشجويان پزشکي

صندوق رفاه دانشجويان وزارت بهداشت در تازه ترين اطلاعيه خود مجوز صدور مطب به دانشجويان پزشکي را منوط به تسويه حساب آنها با صندوق رفاه دانست.به گزارش خبرگزاري مهر، براساس دستورالعمل جديد صندوق رفاه اين وزارتخانه، صدور پروانه مطب پزشکان، فعاليت فارغ‌التحصيلان گروه پزشکي به صورت مستقل و يا در موسسات پزشکي مستلزم تسويه حساب با صندوق رفاه دانشجويان است.

دانشجوي 82 ساله مهابادي به مراتب بالاي علمي مي انديشد

«بزرگترين آرزويم کسب مدرک دکتري است»، اين آرزوي دانشجوي 82 ساله اي است که اکنون در مقطع کارشناسي دانشگاه آزاد اسلامي مهاباد در آذربايجان غربي مشغول تحصيل است.سيد محمدکاظم قاضي مکري با اينکه سالهاي زيادي از عمرش مي‌گذرد، اما با علاقه و نشاط، به فرداي بهتر و مراتب تحصيلي عالي مي نگرد.وي به خبرنگار ايرنا گفت: با تشويق خانواده در سال 91 در کنکور کارشناسي دانشگاه آزاد شرکت کردم و در رشته حقوق پذيرفته شدم.قاضي مکري انگيزه خود از ادامه تحصيل در اين سن را علاقه وافر به کسب علم عنوان کرد و افزود: جمله «ز گهواره تا گور دانش بجوي را» سرلوحه کار و زندگي قرار داده ام و تا زنده ام از ادامه تحصيل دست برنخواهم داشت.

وي ادامه داد: تحصيل موجب نشاط و شادماني و تقويت حافظه مي شود و فراگيري دانش اميد به زندگي را دو چندان مي کند.وي گفت: رشته حقوق را به خاطر سختي و پيچيدگي آن انتخاب کردم و قصد دارم اين رشته را تا مقاطع بالاتر ادامه دهم.

قاضي مکري افزود: بزرگترين آرزويم کسب مدرک دکتري است و همواره از خدا خواسته ام تا در کلاس درس از دنيا بروم.

قاضي مکري متولد سال 1310 است که پس از سال ها فعاليت در آموزش و پرورش تبريز، در سال 1353 بازنشسته شد.وي پيش از اين نيز تحصيل در مقطع کارشناسي رشته هاي فلسفه و الهيات، علوم تربيتي و تربيت دبيري را با موفقيت به پايان برده است و اکنون در مقطع کارشناسي رشته حقوق درس مي خواند.سيد محمدکاظم قاضي مکري هفت فرزند، 13 نوه و يک نتيجه دارد.

رييس دانشکده علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي واحد مهاباد در اين باره گفت: قاضي مکري که مسن ترين دانشجو از بدو تاسيس اين دانشگاه تاکنون است سال 91 در اين واحد دانشگاهي در رشته کارشناسي حقوق پذيرفته شد.محمد آزاد عبدا... پور افزود: وي با پشتکار و علاقه وافري که در يک سال گذشته براي ادامه تحصيل از خود نشان داده ، به الگوي دانشجويان اين دانشگاه تبديل شده است.

معاون وزير بهداشت اعلام کرد؛

سرانه دانشجويان پزشکي کفاف پول غذا را هم نمي دهد

معاون دانشجويي و فرهنگي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با انتقاد از کاهش اعتبار رفاهي و فرهنگي نسبت به تعداد دانشجويان علوم پزشکي گفت: سرانه دانشجويان در وزارت بهداشت به اندازه نصف پول غذا است.

دکتر محمدحسين آيتي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در سال 1388 سرانه رفاهي و فرهنگي در وزارت بهداشت به ازاي هر يک دانشجو 430 ،هزار تومان بود و در آن سال با توجه به اينکه کشور در وضعيت اقتصادي بهتري بسر مي برد و دلايل توجيهي خوبي براي وزير وقت دکتر دستجردي ارائه شد، حمايت وي در دولت و معاونت راهبردي باعث افزايش اين سرانه شد.

وي افزود: از جمله اين دلايل اين بود که سرانه هم صرف امور رفاهي و هم صرف امور فوق برنامه مي شد. در آن سال اتفاق خوبي که رخ داد اين بود که سرانه از 430 هزار تومان به 940 هزار تومان به ازاي هر دانشجو افزايش يافت. اين ميزان موجب شد که ما در سال 89 بيشترين رضايتمندي را در حوزه دانشجويي داشته باشيم. آيتي اظهار داشت: در اين زمان خدمات بسيار خوبي با توجه به تعداد دانشجويان، هزينه ها و قيمت ها ارائه مي شد. فعاليت هاي فرهنگي و فوق برنامه خوبي انجام شد و وضعيت تشکل ها و اردوهاي دانشجويي نسبتا خوب بود. وي يادآور شد: اما در سال 90 و 91 چند اتفاق رخ داد. اول اينکه کشور دچار مشکلات اعتباري و بودجه اي شد، ديگر اينکه قيمت ها به شدت افزايش پيدا کرد و چند برابر شد، ضمن اينکه معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري براي وزارت بهداشت عدد مربوط به سرانه دانشجويي را از شکل سرانه خارج کرد و يک عدد مشخص را تعيين کرد.

هزينه غذاي يک دانشجو در سال به طور متوسط حدود يک ميليون و 350 هزار تومان است

آيتي با اشاره به کاهش چشمگير سرانه دانشجويي و رفاهي در وزارت بهداشت در سال 92 گفت: ارزيابي ما نشان مي دهد با توجه به قيمتهاي آخر سال 91، هزينه غذاي يک دانشجو در سال به طور متوسط حدود يک ميليون و 350 هزار تومان است در حالي که اکنون سرانه ما براي هر دانشجو حدود 650 هزار تومان است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي