جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4572


فتح‌الله‌زاده از مذاکره استقلال با حاتمي، مبعلي، اولادي و شريفات مي‌گويد

رضايي:
حضور در ليگ باعث آسيب ديدگي من شد

کميته انضباطي اعلام کرد:
جريمه 24 ميليوني 3 تيم ليگ برتري


دقيقه نود


سوت پايان


 فتح‌الله‌زاده از مذاکره استقلال با حاتمي، مبعلي، اولادي و شريفات مي‌گويد 

 
علي فتح‌الله‌زاده مديرعامل باشگاه استقلال با بيان اينکه وضعيت اين تيم در پايان نيم فصل اول ليگ برتر فوتبال بسيار خوب است، گفت: با وجود تمام مشکلاتي که داشتيم و به دليل حضور در ليگ قهرمانان آسيا از تمام تيم‌هاي ليگ برتري بازي‌هاي بيشتري انجام داديم، اکنون در وضعيتي هستيم که اگر ملوان را شکست بدهيم به صدر جدول مي‌رسيم. اين مساله نشان از پتانسيل بالاي تيم ما دارد. لازم است از کادرفني، بازيکنان تيم که با غيرت کار کردند و اعضاي هيات مديره تشکر کنم. وي در ادامه و در پاسخ به اين سوال که تيمش چقدر در نيم فصل اول به هدف‌گذاري‌هاي اول فصل رسيده است،به ايسنا گفت: ابتداي فصل با توجه به شرايطي که در انتظارمان بود، پيش‌بيني کرده بوديم که اگر در پايان نيم فصل جزو سه تيم اول باشيم، نتيجه خوبي گرفته‌ايم، بنابراين اکنون وضعيت ما بالاتر از هدف‌گذاري اول فصل است.

فتح‌الله‌زاده در ادامه گفت: انصافا در بعضي از بازي‌هاي نيم فصل اول بازيکنان ما از نصف تيم هم کمتر بودند، اما با تدبير کادرفني و غيرت بازيکنان توانستيم نتايج خوبي بگيريم. مثلا در بازي برابر تيم محکم فولاد که صدرنشين جدول بود، توانستيم به پيروزي برسيم و نيز در تبريز برابر 70 هزار تماشاگر تراکتورسازي توانستيم امتياز بگيريم. اين تلاش‌ها ستودني است و به عنوان مديرعامل از همه دست‌اندرکاران و بازيکنان تشکر مي‌کنم. اگر اين انسجام تيمي و همراهي و همدلي ادامه داشته باشد، قطعا مدعي اصلي قهرماني خواهيم بود. انصافا در بعضي از بازي‌هاي نيم فصل اول بازيکنان ما از نصف تيم هم کمتر بودند، اما با تدبير کادرفني و غيرت بازيکنان توانستيم نتايج خوبي بگيريم. مثلا در بازي برابر تيم محکم فولاد که صدرنشين جدول بود، توانستيم به پيروزي برسيم و نيز در تبريز برابر 70 هزار تماشاگر تراکتورسازي توانستيم امتياز بگيريم. اين تلاش‌ها ستودني است و به عنوان مديرعامل از همه دست‌اندرکاران و بازيکنان تشکر مي‌کنم. اگر اين انسجام تيمي و همراهي و همدلي ادامه داشته باشد، قطعا مدعي اصلي قهرماني خواهيم بود

مديرعامل باشگاه استقلال در ادامه درباره حضور تيمش در بازي‌هاي ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا که در نيم فصل دوم هم به طور همزمان وجود خواهد داشت، گفت: بخشي از برنامه‌ريزي‌ها برعهده ماست و بخشي ديگر به فدراسيون بازمي‌گردد. فدراسيون ديد که استقلال در نيم فصل اول فداکارانه و جوانمردانه دست تيم ملي را گرفت و با وجود اينکه فشار زيادي را در آسيا تحمل کرديم، بازيکنان را در اختيار تيم ملي قرار داديم. وي ادامه داد: از فدراسيون فوتبال مي‌خواهم که به تيم‌هايي مثل استقلال و آنهايي که در آسيا بايد بازي کنند، اجازه بدهد که هفت يا هشت بازيکن را جذب کند. با اين کار دشواري کار آنها کم مي‌شود و مي‌توانند دوام بياورند. بازيکنان تيم ملي سرمايه فوتبال هستند و آسيب ديدن آنها به دليل فشردگي کار بيشتر از استقلال به منافع ملي آسيب مي‌زند. اميدوارم پيشنهاد مرا بپذيرند.

فتح‌الله‌زاده در ادامه گفت: براي اينکه بتوانيم در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا حضور خوبي داشته باشيم، مي‌خواهيم پنج بازيکن را به استقلال اضافه کنيم. مديرعامل باشگاه استقلال درباره احتمال حضور کبه بازيکن خارجي فصل پيش داماش در استقلال گفت: اگر پس از تست پزشکي مشکلي وجود نداشته باشد، با او قرارداد مي‌بنديم.

فتح‌الله‌زاده همچنين از مذاکره با بازيکناني نظير فرزاد حاتمي، ايمان مبعلي، مهرداد اولادي و اسماعيل شريفات براي حضور در استقلال خبر داد. وي درباره انحلال تيم فوتبال بانوان باشگاه استقلال هم گفت: وقتي بحث خرج کردن پول باشد، چه يک تومان و چه 10 تومان، وقتي پولي نيست، کاري نمي‌شود کرد. البته آقاي کفاشيان با من تماس گرفت و گفت که حيف است اين تيم منحل شود. او از ما تقاضا کرد که فشارها را تحمل کنيم و ادامه دهيم. هزينه اين کار در يک سال حدود 200 تا 300 ميليون تومان است اما وقتي مجبور هستيد که صرفه‌جويي کنيد، ناچارا از بودجه قسمت‌هاي کوچک برمي‌داريد تا به قسمت‌هاي مهم‌تر برسيد.


 رضايي:
 حضور در ليگ باعث آسيب ديدگي من شد 

 
عليرضا رضايي مربي تيم ملي کشتي آزاد بعد از برگزاري هفته نخست ليگ برتر و اجراي قانون عدم حضور مربيان و ملي پوشان در اين مسابقات گفت: خوشبختانه مربيان و کشتي گيران با توجه به اهداف بزرگتر و ارزشمندتر ملي از اين قانون تمکين کردند.رضايي ، با رد شايعه نارضايتي کشتي گيران ملي‌پوش از غيبت در رقابتهاي ليگ برتر ضمن بيان مطلب فوق به مهر گفت: تمامي ملي پوشان حاضر در اردوي تيم ملي با توجه به برنامه‌ريزي و هدفگذاري حوزه مديريت، با دل و جان در حال تمرين هستند و متفق القول بر اين باورند که براي رسيدن به اهداف بزرگتر يعني قهرماني در جهان و المپيک بايد از برخي مسايل همچون حضور در ليگ برتر هم گذشت. وي تصريح کرد: عمر قهرماني تمامي کشتي گيران ملي‌پوش کوتاه است و مطمئنا نمي‌توان هم در گردونه ملي در اوج بود و هم در رقابتهاي داخلي همچون ليگ برتر به نتايج دلخواه رسيد. عدم حضور ملي پوشان در ليگ برتر در دراز مدت به نفع آنان تمام مي‌شود و باعث خواهد شد اين قهرمانان بتوانند در طول مدت حضورشان در عرصه ملي به حداکثر بازده دست يابند.

نايب قهرمان المپيک آتن افزود: عدم حضور در رقابتهاي ليگ برتر ممکن است کشتي گيران ملي‌پوش را از نظر مالي دچار مشکل کند، اما براي رسيدن به هدف اصلي در عرصه‌هاي جهاني و المپيک بايد از برخي مسايل چشم پوشي کرد. رضايي با اشاره به حضور مخرب طولاني و هميشگي خود در رقابتهاي ليگ برتر اظهار کرد: من در حالي در دوران اوج آمادگي و قهرماني از كسب مدال‌هاي بيشتر بازماندم كه حضور در ليگ باعث آسيب ديدگي زانوي من شد و در اصل همين رقابتهاي ليگ در عين اينکه مثبت و سازنده است، مرا از رسيدن به موفقيت‌هاي بيشتر باز داشت.


 کميته انضباطي اعلام کرد:
 جريمه 24 ميليوني 3 تيم ليگ برتري 

 به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در جديدترين آراي صادره، تيم‌هاي ذوب‌آهن اصفهان، سپاهان اصفهان و مس کرمان را جريمه نقدي کرد. همچنين اين کميته اصغر فروتن را محروم کرد و تيم صنعت نفت آبادان را مورد تشويق قرار داد. متن اين آرا به شرح زير است:

جريمه 9 ميليوني ذوب‌آهن

راي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال درخصوص تاخير در ورود دو تيم پيام صنعت آمل و ذوب‌آهن اصفهان و همچنين تخلف اصغر فروتن سرپرست تيم ذوب‌آهن اصفهان در ديدار هفتم آبان‌ماه در مسابقات جام حذفي باشگاه‌هاي کشور، صادر شد. بر اين اساس تيم پيام صنعت آمل با سه دقيقه تاخير ورود در نيمه اول و دو دقيقه تاخير ورود در نيمه دوم به پرداخت 15 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

همچنين تيم ذوب آهن اصفهان هم به دليل سه دقيقه تاخير ورود در نيمه اول به پرداخت 9 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد و اصغر فروتن سرپرست تيم ذوب‌آهن به دليل اعتراض به داور و توهين به داور چهارم به يک جلسه محروميت از همراهي تيمش و پرداخت 10 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. راي صادره در سه موردي که ذکر شد قطعي است.

مس کرمان 9 ميليون جريمه شد

در ديدار تيم‌هاي استقلال تهران و مس کرمان در تاريخ هفتم آبان 92 ،تيم مس کرمان در نيمه دوم با سه دقيقه تاخير وارد زمين شد که به همين دليل به پرداخت 9 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. راي صادره قطعي است.

جريمه 6 ميليوني سپاهان

در بازي تيم‌هاي صنعت نفت آبادان و سپاهان اصفهان که هفتم آبان‌ماه در اصفهان انجام شد، تيم سپاهان در نيمه دوم با دو دقيقه تاخير وارد زمين شد که بر همين اساس به پرداخت 6 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم مي‌شود که اين راي صادره قطعي است.

ضمنا کميته انضباطي اعلام کرد بر اساس گزارش نماينده ناظر فدراسيون فوتبال، مسئولان تيم و هيات برگزار کننده همکاري بسيار خوب و مطلوبي داشته و غفاري مدير تيم صنعت نفت آبادان در جهت سامان دادن به استفاده از ID کارت ابتکار قابل توجهي داشته‌اند و بدينوسيله مراتب قدرداني کميته انضباطي اعلام و در سوابق باشگاه صنعت نفت آبادان درج مي‌شود.


 دقيقه نود 

 از آينده‌ کاري‌ام در تيم ملي جوانان بي‌اطلاعم!

علي دوستي‌مهر که قرار بود پس از جام جهاني نوجوانان هدايت تيم جوانان را برعهده بگيرد، از عملي شدن اين تصميم ابراز بي‌اطلاعي کرد! و در واکنش به اينکه " هنگام آماده‌سازي تيم نوجوانان به عنوان مدير فني تيم جوانان انتخاب شده و به پيشنهاد شما رحيم ميراخوري به سمت سرمربي تيم جوانان انتخاب شد تا مرحله مقدماتي قهرماني جوانان ‌آسيا سپري شود و بعد از جام جهاني نوجوانان شما به عنوان سرمربي تيم جوانان کارتان را در اين رده آغاز کنيد؛ اکنون قصد داريد از کادر فني نوجوانان که سال‌ها با هم کار کرديد به کادر فني جوانان مربي را اضافه کنيد " گفت: هنوز تکليف خود من مشخص نيست. بله در زماني که قرار بود کادر فني تيم جوانان انتخاب شود من درگير آماده‌سازي تيم نوجوانان بودم و به سمت مدير فني جوانان انتخاب شدم که نهايتا با پيشنهاي که ارايه شد رحيم ميراخوري هدايت تيم جوانان را برعهده گرفت.وي ادامه داد: حتي حين مسابقات مقدماتي قهرماني جوانان در کرمان هم سعي کردم کنار اين تيم قرار بگيرم. اما الان کار ما در نوجوانان تمام شد و هنوز تماسي از سوي فدراسيون با بنده گرفته نشده است. از اينکه فدراسيون مي‌خواهد چه تصميمي درباره آينده تيم جوانان و کادر فني نوجوانان بگيرد، اطلاعي ندارم.

پيوس:

نيم فصل دوم کار سخت‌تر است

فرشاد پيوس پيشکسوت پرسپوليس، در ارزيابي خود از عملکرد اين تيم در نيم فصل نخست ليگ برتر گفت: قطعا پرسپوليس نسبت به فصل گذشته عملکرد بهتري داشته است. بازيکنان خوب و جواني به تيم اضافه شده‌اند که مهم‌ترين ويژگي آنها داشتن انگيزه بالاي قهرماني است. آنها در تيم‌هاي قبلي خود جزو بهترين‌ها بودند اما بايد درپرسپوليس بيشتر زحمت بکشند. او ادامه داد: آوردن اين بازيکنان به پرسپوليس کار قشنگي بود. اين جوانان تا الان نشان داده‌اند به خاطر پول به پرسپوليس نيامده‌اند و مي‌خواهند براي خود نامي دست و پا کنند و به تيم ملي برسند. اما پرسپوليس نتايج خوبي در نيم فصل گرفته که بايد ادامه‌دار باشد. سازماندهي تيمي خوب بوده و به نظر من اگر در خط حمله با 2 مهاجم بازي کنيم کارايي بيشتري از تيم شاهد خواهيم بود. پيوس با اشاره به اينکه پرسپوليس به يک مهاجم ششدانگ جديد نياز دارد، به ايسنا گفت: شرايط تيم در نيم فصل اول ايده‌آل بود و الان در جايگاهي هستيم که در شان پرسپوليس است. اگر هم قهرمان نيم فصل شويم چندان جاي خوشحالي ندارد چرا که به اين قهرماني جام نمي‌دهند. فکر مي‌کنم حضور يک مهاجم تمام عيار جديد به پرسپوليس کمک مي‌کند. درست است که سيدصالحي نمايش خوبي داشته اما آمار گلزني تيم اصلا خوب نيست و بايد فکري براي آن شود. او افزود: در خط هافبک هم يک بازيگردان نياز است که پشت مهاجمان بازي کرده و آنها را به خوبي تغذيه کند. درست است که صادقيان براي بازي در اين پست توانايي دارد اما اگر او لب خط بازي کند مثمرثمرتر است. به نظر من مسلمان بازيکن آينده‌داري است و با خصوصيات طراحي و بازيسازي خود به درد پرسپوليس مي‌خورد.

درخواست کي‌ر‌وش کرد براي 3 بازي تدارکاتي تيم ملي تا پايان امسال

آيت‌اللهي نايب‌رييس اول فدراسيون فوتبال از درخواست کارلوس کي‌روش براي فراهم کردن 2 يا 3 مسابقه تدارکاتي براي تيم ملي تا پايان امسال خبر داد و گفت: قرار است کي‌روش نظرش درباره حريفان تدارکاتي تيم ملي تا پيش از جام جهاني را بعد از قرعه‌کشي بدهد.

پيش از اين صحبت بر سر اين بود که بازي‌هاي تيم ملي در مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا به عنوان بازي‌هاي تدارکاتي محسوب شود اما در عين حال کي‌روش درخواست کرده پس از قرعه‌کشي جام جهاني و از ابتداي آذر تا پايان امسال، تيم ملي 2 يا 3 بازي تدارکاتي در لابلاي مسابقات ليگ داشته باشد. اين بازي‌ها جدا از اين بازي‌هاي مقدماتي جام ملت‌هاست و مهدي تاج رييس سازمان ليگ هم قول داده برنامه‌ريزي لازم را براي تعيين زمان اين بازي‌ها در فواصل مسابقات ليگ انجام دهد.

سرمربي تيم ملي فوتبال بانوان:

امکانات مربي خارجي را به ما هم بدهند

مريم ايراندوست سرمربي تيم ملي فوتبال بانوان درباره وضعيت ليگ فوتبال بانوان گفت: مسابقات ليگ از لحاظ برگزاري سازماندهي مناسبي دارد و نسبت به سال‌هاي گذشته امکانات بهتري داشته است. وي درباره اينکه تيم ملوان بندرانزلي در ليگ حذفي حضور خواهد داشت يا خير، گفت: هنوز مشخص نيست که ليگ حذفي برگزار مي‌شود. در اين باره خُرده‌اي به فدراسيون نمي‌گيريم چون اگر شرايط برگزاري ليگ حذفي وجود داشته باشد و تمام تيم‌ها در ليگ شرکت کنند به نفع فوتبال ما خواهد بود. تيم‌ها براي حضور در مسابقات ليگ برتر هم مشکل دارند.

سرمربي تيم فوتبال بانوان بندرانزلي درباره اينکه شانس قهرماني تيمش در اين فصل چقدر است، اظهار کرد: با توجه به تساوي که در بازي اين هفته گرفتيم، حتي اگر بم را در انزلي شکست دهيم باز هم يک امتياز از بمي‌ها عقب هستيم و به قهرماني در نيم فصل نخواهيم رسيد. سرمربي تيم ملي فوتبال بانوان درباره برنامه‌هاي خود براي تيم ملي هم گفت: ما جلسه‌اي را با آقاي کفاشيان و خانم شجاعي داشتيم و من عنوان کردم همانطور که براي مربي خارجي امکانات گذاشتند و 10 تا 15 بازي تدارکاتي را برگزار کردند حالا هم اين امکانات را براي ما فراهم کنند تا بتوانيم کار کنيم در غيراين صورت شرايط سخت خواهد شد. ايراندوست در پايان گفت: قرار است از دي‌ماه اردوهاي تيم ملي آغاز شود و اميدوارم در زمان باقيمانده وضعيت به شکلي باشد تا بتوانيم براي مسابقات غرب آسيا و پس از آن مسابقات مقدماتي قهرماني آسيا به آمادگي کامل برسيم.

فرهاد ظريف:

دوست دارم در اوج خداحافظي کنم

فرهاد ظريف ليبروي تيم ملي واليبال ايران با تاييد خبر خداحافظي خود از تيم ملي واليبال گفت: بعد از بازي هاي آسيايي اين تصميم را گرفتم. دوست دارم در بهترين شرايط خودم و تيم ملي خداحافظي کنم. تصميم شخصي ام را گرفتم. البته قبلا ولاسکو با اين موضوع مخالفت کرد.

من دوست دارم در اوج کنار بروم. از سوي ديگر خانواده ام به ويژه "ترمه" دخترم به من نياز دارند. در اين سه سالي که دخترم به دنيا آمد اصلا نتوانستم کنارش باشم. حالا اميدوارم ولاسکو در ژاپن موافقت کند که از تيم ملي واليبال خداحافظي کنم.

ليبروي تيم ملي واليبال در آستانه اعزام تيم ملي واليبال ايران به مسابقات قهرمان قاره ها افزود: مطمئن باشيد ما مثل هميشه براي پيروزي و موفقيت به ژاپن ميزبان اين مسابقات مي رويم. اما به نظرم کار بسيار دشواري با تيم هايي نظير برزيل و امريکا خواهيم داشت. البته با روسيه، ژاپن و ايتاليا سابقه بازي داريم و با شناخت به ميدان مي رويم.


 سوت پايان 

 سازمان ليگ با درخواست پرسپوليس موافقت کرد

به نقل از سايت سازمان ليگ، مهدي تاج رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران اعلام کرد با توجه به درخواست مديرعامل پرسپوليس و در راستاي ارج نهادن به مقام پيشکسوتان فوتبال کشور، همچنين در جهت برگزاري مسابقه پيشکسوتان پرسپوليس با پيشکسوتان باشگاه ميلان ايتاليا، طبق موافقت هيئت رئيسه سازمان ليگ و با توجه به بررسي‌ها و هماهنگي‌هاي به عمل آمده تغييراتي در هفته شانزدهم ليگ به عمل مي آيد.

تغييرات ايجاد شده در هفته شانزدهم مسابقات ليگ برتر به شرح زير است:

پنجشنبه 7 آذر 92 ساعت 15 : پيشکسوتان پرسپوليس –پيشکسوتان ميلان در ورزشگاه آزادي

جمعه 8 آذر 92 ساعت 15 : تراکتورسازي-پرسپوليس در ورزشگاه يادگار امام تبريز

همچنين ساعت ديدار استقلال تهران-گسترش فولاد تبريز نيز به شرح زير تغيير يافت:

جمعه 8 آذر 92 ساعت 17:30: استقلال تهران-گسترش فولاد تبريز در ورزشگاه آزادي

دکتر شجاعي:

نقش مربيان در کنترل خشم فوتباليست‌ها مهم است

شجاعي نايب رييس بانوان فدراسيون فوتبال با بيان اين که کنترل خشم در بازيکنان فوتبال به عنوان يک مهارت کليدي محسوب مي‌شود، گفت: مربيان فوتبال مي‌توانند با انجام مشوق‌ها و يا تنبيهات مختلف بازيکنان را به انجام رفتار شايسته در زمين مسابقات سوق دهند.

وي ادامه داد: تهديد به تنبيهاتي مانند اخراج شدن از تيم و يا خارج شدن از ترکيب اصلي در صورت تکرار يک عمل ناشايست و پرخاشگرانه مي‌تواند در جهت خودداري يک بازيکن از اعمال ناشايست مثمرثمر باشد. در حقيقت يک مربي بايد تمام شرايطي را که ممکن است باعث پرخاشگري بازيکنان شود را به درستي و با توجه به ويژگي هاي شخصيتي بازيکنان پيش‌بيني کند تا به موقع از انجام اين گونه رفتارها جلوگيري نمايد و يا بازيکنان را به گونه‌اي آماده مسابقه کنند که هنگام خستگي و فشار تماشاگران و يا اشتباه داور دست به اعمال پرخاشگرانه نزنند.

شجاعي افزود: هنگامي که يک بازيکن عمل پرخاشگرانه را تکرار کند نام او پرخاشگر است. کنترل خشم يک مهارت کليدي است که بازيکنان فوتبال بايد نسبت به فراگيري آن با توجه به تاثير آنان بر جامعه و مخصوصا جوانان اهتمام ورزند و با مشاوره با يک متخصص روانشناسي اين موارد را فرا بگيرند.

مشکل سرمربي تيم ملي تکواندو حل شد

مقانلو سرمربي تيم ملي تکواندو که نيروي سازماني هواپيمايي کشوري است و در جزيره قشم فعاليت دارد براي حضور در اردوي تيم ملي مشکل داشت و قرار بود در صورت موافقت با ماموريت او در تهران، به اردو و تيم ملي بيايد که اين مشکل حل شد و نامه ماموريتش امضا شد. بنابراين بيژن مقانلو از امروز به اردو مي‌آيد.

اردوي تيم ملي از يکشنبه با حضور ملي‌پوشان آغاز شده و هادي افشار مربي بدنساز تيم ملي اين اردو را زير نظر داشت. بزرگسالان ايران خود را براي حضور در مسابقات جايزه بزرگ منچستر که از امتياز کسب سهميه ورودي المپيک دارد، آماده مي‌کنند.

اين رقابت‌ها آذر ماه در انگليس برگزار خواهد شد.

هادي نوروزي هم پرسپوليس را ترک مي‌کند

هادي نوروزي مهاجم پرسپوليس که همانند غلامرضا رضايي در اين فصل زياد فرصت بازي کردن پيدا نکرد براي جدايي خود از پرسپوليس با رويانيان به توافق رسيد و به زودي از جمع شاگردان دايي جدا مي‌شود. نوروزي 28 ساله که از سال 87 در پرسپوليس حضور داشت در 101 بازي 21 گل به ثمر رساند. پيش از او هم غلامرضا رضايي با توافق با کادرفني و مسئولان باشگاه از پرسپوليس جدا شده بود.

زهرا نعمتى:

براي رکورد جديد تلاش مي کنم

زهرا نعمتى تنها طلايى تيراندازى با كمان بانوان ايران در رقابتهاي جهاني تايلند در خصوص اين رقابت ها اظهار داشت: سطح مسابقات تايلند بسيار بالا بود. اين رقابتها پس از پارالمپيك جزو مسابقات سطح يك جهانى است و براى فدراسيون جهانى از اهميت ويژه‌اى برخوردار است. در اين مسابقات براى نخستين بار تيم ايران با تركيب كامل حضور داشت و از تركيب 12 نفره تيم، 7 تيرانداز اولين تجربه حضور جهانى را تجربه مي‌كردند. فكر مي‌كنم به نسبت اولين تجربه نتايج قابل قبول بود. نعمتي افزود: ركورد من در مقايسه با پارالمپيك 2012 لندن افت داشت. در لندن ركورد 614 را ثبت كردم و در تايلند ركورد 608 را به ثبت رساندم. دليل كاهش ركورد من كاهش تمرينات است كه نسبت به پار المپيك كمتر شده است. وي در خصوص کسب رکورد جديد در بازي‌هاي پاراآسيايي کره جنوبي اظهار داشت: مسابقات پاراآسيايى اهميت زيادى دارد و من همه تلاشم را انجام مي‌دهم تا به كمك آقاى واعظى سرمربى تيم ملى بتوانم ركورد جديدى را به دست آورم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي