جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4588

قرعه کشي ليگ جهاني واليبال
ايران هم گروه قدرتمند ها


دقيقه نود


دانستني‌ها


سوت پايان


 قرعه کشي ليگ جهاني واليبال
 ايران هم گروه قدرتمند ها  

دپارتمان فدراسيون جهاني واليبال، برنامه رقابت هاي ليگ جهاني 2014 را اعلام کردو تيم ملي کشورمان با تيم هاي قدرتمند برزيل، لهستان و ايتاليا همگروه شد.بر اين اساس مرحله مقدماتي ليگ جهاني واليبال سال 2014 در هفت هفته برگزار مي شود و هر تيم 12 مسابقه برگزار خواهد کرد که در مجموع، در شش بازي مهمان و در شش بازي ميزبان خواهد بود.مرحله مقدماتي ليگ جهاني واليبال سال 2014 از دوم خردادماه سال 1393 آغاز مي شود و تا 15 تيرماه سال 93 ادامه خواهد داشت. بر اساس تصميم دپارتمان ليگ جهاني واليبال در نشست لوزان سوييس، تيم هاي شرکت کننده در دور مقدماتي ليگ جهاني با حريفان خود چهار بازي خواهند داشت که دو بازي در خانه و دو بازي در کشور حريف برگزار مي شود.

تيم ملي واليبال ايران روز نهم خردادماه و در هفته دوم اين رقابت ها در نخستين بازي خود در دور مقدماتي ليگ جهاني واليبال سال 2014 در ايتاليا به مصاف اين کشور مي رود و يازدهم خردادماه نيز بازي دوم خود در برابر اين تيم را برگزار مي کند.تيم ايران 23 خردادماه نخستين بازي خانگي خود را در برابر ملي پوشان برزيل انجام خواهند داد و 25 خردادماه نيز دومين بازي با برزيل در تهران برگزار مي شود.ملي پوشان واليبال ايران 15 تيرماه نيز آخرين بازي دور مقدماتي خود را در لهستان و در برابر تيم ملي واليبال اين کشور برگزار خواهند کرد.برنامه کامل بازي هاي دور مقدماتي ليگ جهاني واليبال در گروه ايران به قرار زير است: (اسامي تيم هاي ميزبان اول آمده است)

2و 4 خرداد: برزيل – ايتاليا

9 و 11 خرداد: برزيل – لهستان ، ايتاليا – ايران

16 و 18 خرداد: برزيل – ايران ، ايتاليا – لهستان

23 و 25 خرداد: لهستان – ايتاليا ، ايران – برزيل

30 خرداد و يک تير: ايران – ايتاليا ، لهستان – برزيل

6 و 8 تير: ايران – لهستان

13 و 15 تير: ايتاليا – برزيل ، لهستان – ايران

ليگ جهاني واليبال سال 2014 با حضور 28 تيم در سه گروه برگزار مي شود که گروه بندي آن به قرار زير است:

گروه يک

دسته A: ايران، برزيل، لهستان، ايتاليا

دسته B: روسيه، امريکا، بلغارستان، صربستان

گروه دو:

دسته C: بلژيک، کادانا، استراليا، فنلاند

دسته D: آرژانتين، آلمان، فرانسه، ژاپن

دسته E: هلند، کره جنوبي، پرتغال، جمهوري چک

گروه سه:

دسته F: تونس، ترکيه، کوبا ، اسپانيا

دسته G: پوتوريکو، چين، اسلواکي و مکزيک


 دقيقه نود 

 صحبت هاي راجرز پس از باخت ليورپول

تيم فوتبال ليورپول يکشنبه شب در چارچوب رقابتهاي هفته سيزدهم ليگ برتر جزيره، با نتيجه عجيب 3 بر يک، مغلوب ميزبان خود هال سيتي شد. براندون راجرز سرمربي قرمز پوشان آنفيلد، پس از باخت در اين بازي گفت:

اين بازي خيلي ناميد کنند بود ، من فکر مي کردم که اين بازي يک فرصت براي شروع يک هفته خوب براي ماست .هال سيتي براي شکست نخوردن در خانه امده بود و ما با اعتماد به نفس و اعتقاد به خودمان وارد اين بازي شديم ولي ما مرتکب اشتباهات زيادي با توپ و بي توپ شديم فقط فکر مي کنم که ما فاقد کيفيت در اين بازي بوديم و به اندازه کافي با توپ کار نکرديم و به مقدار کافي آن را حفظ نکرديم تا به وسيله آن حمله و حرکت کنيم

بازيکنان به اندازه کافي متعهد بودند و همه تلاششان را کردند اما کيفيت در بازي ما نبود و ما مرتکب اشتباهات فردي زيادي شديم.دو گل کج دار و مريض در اين بازي خورديم که ما در دريافت ان ها خيلي بد شانس بوديم ، در گل اول ما توپ را دور کرديم ولي به نقطه بدي فرستاديمش و به نظرم آن يک گل مريض بود ولي ما با گلي که از روي ضربه آزاد به ثمر رسانديم به بازي برگشتيم.اما بعد از ان ما خوب دفاع نکرديم و توپ به محوطه جريمه ما امد ، ما در دفاع خودمان خيلي کُند و غير تهاجمي بوديم ، گل سوم يک گل به خودي بود و از لحاظ دفاعي اين اصلا چيز خوبي نبود.

راجرز در اين بازي، کولوتوره را در کنار مارتين اسکرتل در قلب خط دفاع در اين بازي قرار داد و ساخو و دنيل اگر را روي نيمکت نشاند.او در اين باره نيز گفت: به عنوان يک تيم ، در خط دفاع ما تغييرات زيادي انجام داده بوديم و کار براي ما دشوار شده بود به طوري که ما فقط در دروازه ثبات داشتيم و تغيير ايجاد نکرده بوديم.توره تجربه خوبي دارد و ما بيشتر از او در مقابل حريفان فيزيکي استفاده مي کنيم و او کارش را خوب هم انجام مي دهد ، گاهي اوقات ما بايد در اين قسمت کوشش و تلاش کنيم اما در حال ايده آل من مي خواهم يک وضعيت متعادل در بين 5 مدافع مان ايجاد کنم اما ما نتوانسته ايم اين کار را انجام بدهيم.در 2 بازي گذشته ما 6 گل خورده ايم پس ما احتياج داريم که خيلي خيلي بهتر از اين باشيم و اين چيزي است که ما بايد به آن در بازي چهارشنبه بازگرديم.

گفتني است ليورپول با اين باخت، به رده چهارم جدول رده بندي، سقوط کرد.

باخت هاي متوالي بارسلونا در نبود مسي

تيم فوتبال بارسلونا اولين باخت خود در لاليگا را برابر اتلتيکو بيلبائو به دست آورد. يکشنبه شب در چارچوب رقابت هاي هفته پانزدهم فوتبال باشگاهي اسپانيا، بارسلونا برابر اتلتيکو بيلبائو متحمل شکست يک بر صفر شد تا اولين باخت خود در لاليگا را در اين فصل، تجربه کند. گفتني است هفته گذشته بارسلونا در ليگ قهرمانان اروپا با نتيجه دو بر صفر، مقابل آژاکس هلند، شکست خورده بود و اين دومين متوالي باخت بارسا، در اين فصل محسوب مي شود. لازم به ذکر است که اين شکست هاي بارسلونا، همگي در نبود ليونل مسي ستاره آرژانتيني اين باشگاه، رقم خورده است.

هفته چهاردهم سري آ ايتاليا

پيروزي يووه و تساوي رم

هفته چهاردهم رقابتهاي سري آ باشگاههاي ايتاليا، در حالي پيگيري شد که تيم آس رم به سومين تساوي متوالي خود پس از 10 پيروزي پياپي خود، دست يافت. تيم رم که در اين هفته ميهمان آتالانتا بود، تا دقايق پاياني با يک گل از حريف خود عقب بود و در دقيقه نود اين مسابقه، کوين استروتمن، هافبک هلندي اين تيم با گلي که به ثمر رساند، رمي ها را از شکست نجات داد. گفتني است اين سومين تساوي متوالي تيم رم پس از کسب ده پيروزي پياپي در رقابت هاي اين فصل بود.

اما در درگر بازي هاي اين هفته هم، يوونتوس مدعي با تک گل دقيقه نود فرناندو يورنته، مهاجم اسپانيايي خود موفق شد اودينزه را شکست دهد و بر صدر جدول تکيه زند. در ديگر بازي مهم اين هفته هم تيم اينتر با تساوي خانگي مقابل سامپدوريا، متوقف شد.

سرمربي تيم ملي شنا انتخاب شد

با حکم محسن رضواني رئيس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو، عباسعلي کشتکار به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شد. گفتني است عباسعلي کشتکار از شناگران کارکشته استان فارس بوده است که سال ها مربي گري تيم ملي و سرمربي گري تيم شنا استان فارس را در کارنامه دارد. وي همچنين مدرس رسمي فدراسيون شنا است و دوره هاي مربيگري و داوري اين رشته ورزشي را خارج از کشور گذرانده است

اخراج سرمربي اشکان دژاگه

مارتين يول سرمربي تيم فولام، پس ار باخت سه بر صفر در اين هفته برابر وستهام، از سمت خود برکنار شد. اشکان دژاگه ملي پوش ايراني تيم فولام که مارتين يول اعتقاد خاصي به او داشت، از اين پس کار سختي را براي حضور در ترکيب اصلي فولام در پيش خواهد داشت.


 دانستني‌ها 

 کفش ورزشي

زهرا محمودوند

نخستين بار ايده ساخت کفش ورزشي به وسيله يک مخترع آمريکايي به نام "چارلز گودير" به ثبت رسيد. کفش ورزشي پوششي براي پاي انسان است که مشخصا براي انجام فعاليت‏هاي بدني و ورزش طراحي شده‌است.قطعا اين جمله را بارها شنيده ايم كه «پا قلب دوم بدن انسان است» براي سالم ماندن پا مهم ترين نكته، استفاده از كفش مناسب و مخصوص هر فعاليت است، چرا كه هر فعاليتي نيروهاي مختلفي به پا وارد مي آورد كه اگر اين نيروها به وسيله كفش مخصوص به خوبي مهار نشود، آسيب هاي بسياري متوجه پا و ساير اعضاي بدن مي شود. فشار هاي ناشي از كفش ورزشي نا مناسب حين انجام فعاليت هاي ورزشي چند برابر مي شود، در حالي كه يك كفش ورزشي مناسب مي تواند فشار وارد بر زانو و لگن را متعادل کند.

در انجام فعاليت‌هاي ورزشي جداي از موضوع مراقبت از پاها به وسيله انتخاب كفش درست، بحث مهم‌تري نيز وجود دارد و آن افزايش توانايي‌ها و قابليت‌هايي است كه كفش مناسب مي‌تواند عامل مهمي در اين خصوص باشد. معمولا ورزشكاران حرفه‌اي كفش‌هاي خود را به صورت سفارش به شركت‌هاي بزرگ و معتبر توليدكننده تهيه مي‌كنند. به اين صورت كه اين شركت‌ها ابتدا، قالب پاهاي آن ورزشكار را تهيه نموده و سپس براساس اندازه، فرم و شكل پاي شخص، كفش مخصوص آن ورزشكار را مي‌سازند.

در انتخاب کفش معمولاً چهار عامل تاثير مشخصي دارند:

قيمت، جنس ، رنگ و مدل

طبق تحقيقات انجام شده مي توان گفت که مردم در انتخاب کفش, مدل و قيمت آن از فاکتورهاي بسيار مهم مي دانند و متاسفانه راحتي کفش جزء اولين اولويت هاي آنان قرار نمي گيرد. پا به طور متوسط روزانه 10 هزار بار با زمين برخورد مي کند و به طور ميانگين 186 هزار و 75 کيلومتر را در طول زندگي طي مي کند، در پرش يک پا و يا در يک گام بلند حدود 315 و نيم کيلومتر فشار روي پاي ورزشکار وارد مي شود. پوشيدن کفش مناسب در هنگام راه رفتن , دويدن و... نه تنها سلامت پا را تضمين مي کند بلکه در طول عمر غضروف هاي ما بين مهره ها در ستون فقرات و زانو ها نيز بسيار تاثير دارد. تهيه کفش ورزشي مناسب امروزه به عنوان يکي از ابزار اصلي هر رشته ورزشي مطرح است.

به طور کلي سه عنصر بنيادي در همه كفش‌هاي خوب ورزشي عبارتنداز:

1- انعطاف پذيري براي تمامي حركات مختلف پا

2- ثبات يا استحكام براي حمايت و حفاظت از چرخش‌هاي ناگهاني

3- لايه گذاري مناسب براي جذب ضربه و راحتي كل پا

كفش‌هاي ورزشي با اندازه مناسب بخش ضروري انجام هر تمرين ورزشي است. اما يافتن كفش مناسب مي‌تواند يك معضل باشد. در زير به طور مختصر به مواردي که مي تواند در انتخاب يک کفش ورزشي مناسب موثر باشد اشاره مي کنيم:

به علت آن كه پاها در حين فعاليت ورم مي‌كنند، هميشه كفش را در بعدازظهر يا پس از فعاليت امتحان كنيد.

كفش‌ها را با همان جورابي امتحان كنيد كه عادت داريد در ضمن تمرين بپوشيد.

مطمئن شويد كه وقتي بندهاي كفش را مي‌بنديد، پنجه‌هاي پاي‌تان به آساني حركت مي‌كند و پاشنه پاهايتان هنگام راه رفتن نمي‌لغزد.

چند قدمي در مغازه راه برويد يا بدويد تا مطمئن شويد كه كفش‌ها راحت هستند. كفش ورزشي را نبايد به زور به پا كرد.

وقتي مي‌‌خواهيد كفش را امتحان كنيد، بندهاي آن را محكم ببنديد مانند اينكه مي‌خواهيد فعاليت ورزشي را آغاز كنيد.

اگر به طور مرتب يك تمرين ورزشي را انجام مي‌دهيد، كفشي را بخريد كه خاص ورزشي باشد كه آن را انجام مي‌دهيد.


 سوت پايان 

 محرومان هفته هفدهم ليگ برتر

سازمان ليگ فدراسيون فوتبال اسامي محرومان هفته هفدهم ليگ برتر را به شرح زير اعلام کرد:

ملوان بندرانزلي: محسن يوسفي و عزيز معبودي حقيقي

مس کرمان: لوسيانو ادينهو

راه آهن سورينت: مهدي زارعي

صباي قم: روزبه چشمي

گسترش فولاد تبريز:احمد اميرکامدار

تراکتورسازي تبريز: کريم انصاري‌فرد و فرشاد احمدزاده

ذوب‌آهن اصفهان: مرتضي تبريزي و سينا عشوري

اين در حالي است که تيم هاي استقلال و پرسپوليس در اين هفته محرومي ندارند.

حضور تيم داوري ايران رقابت هاي جام باشگاه هاي جهان

به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، رقابتهاي جام باشگاههاي جهان که هر ساله زير نظر فيفا و با حضور باشگاههاي قهرمانان قاره ها برگزار مي شود و امسال مراکش ميزبان رقابتهاست.

از قاره آسيا تيم داوري ايراني متشکل از عليرضا فغاني، حسن کامراني فر و رضا سخندان به عنوان تنها تيم داوري آسيا به اين رقابتها مي روند.

در اين رقابتها داوران کانديداي قضاوت درجام جهاني به دقت ارزيابي مي شوند و شانس بالايي براي قضاوت در جام جهاني 2014 برزيل دارند البته تيم داوري ايراني متشکل از فغاني، کامراني فر و سخندان در يک سال و نيم گذشته جزو کانديداهاي جام جهاني بود.

لازم به ذکر است اين رقابتها از 20 تا 30 آذرماه در مراکش برگزار خواهد شد و از قاره افريقا تيم هاي راجا کازابلانکاي مراکش و الاهلي مصر ، از قاره آسيا گوانگجو چين، از قاره اروپا بايرن مونيخ آلمان، از قاره اقيانوسيه اوکلند سيتي نيوزيلند و از آمريکاي شمالي و مرکزي باشگاه سي اف مونتري مکزيک و از امريکاي جنوبي باشگاه اتلتيکو مينيرو برزيل حضور دارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي