جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4595

فتح الله زاده:
شأن استقلال نيست که بخواهيم از مشخص شدن هم‌گروهان‌مان شاد باشيم و يا عجز کنيم


دقيقه نود


گفت‌وگو


 فتح الله زاده:
 شأن استقلال نيست که بخواهيم از مشخص شدن هم‌گروهان‌مان شاد باشيم و يا عجز کنيم  

 بعد قرعه کشي ليگ قهرمانان آسيا، فتح‌الله‌زاده در خصوص گروه استقلال در ليگ قهرمانان آسيا گفت: شأن و منزلت استقلال اين نيست که بخواهيم از مشخص شدن هم‌گروهان‌مان شاد باشيم و يا عجز کنيم. همه کساني که در گروه‌ ما قرار مي‌گيرند بايد از خدايشان باشد و يا آنها دعا کنند که با استقلال نيفتند.به گزارش فارس، وي در خصوص اينکه هدف استقلال امسال قطعا قهرماني خواهد بود يا خير، اظهار داشت: ما بايد تکليف را روشن کنيم و ببينيم هدف‌مان از حضور در اين رقابت‌ها چيست مي‌رويم که ببازيم يا مي‌رويم که نماينده شايسته‌اي براي ايران باشيم مثل امسال که استقلال در بين 4 تيم آسيا قرار گرفت. در نتيجه من معتقدم گروه اهميتي ندارد.

سال گذشته گروه ما لقب مرگ گرفت و معتقدم امسال نسبت به ساير تيم‌ها در گروه سخت‌تري قرار گرفتيم اما به بازيکنان و کادر فني خود اعتقاد داريم. فتح‌الله‌زاده در ادامه با اشاره به اينکه از هواداران کمک مي‌خواهد، ادامه داد: ما بارها به هواداران خود گفته‌ايم که کمک مي‌خواهيم و مشکل داريم اگر آنها آرامش تيم را مي‌خواهند بايد کمک کنند و راه‌هايي هم مثل از طريق اس‌ام‌اس گذاشته‌ايم ولي کمک‌ها خيلي کم بوده و آنچه انتظار داشته‌ايم نبوده است البته ما اطلاع‌رساني درستي هم در اين زمينه نکرده‌ايم که اين هفته اين کار را خواهيم کرد من از هواداران مي‌خواهم که پاي کار باشند اگر کمک نشود به مشکل مي‌خوريم.

مديرعامل باشگاه استقلال درباره اينکه هنوز ليگ قهرمانان شروع نشده در خصوص مرحله بعدي اين مسابقات براي حضور ملي‌پوشان در باشگاه‌ها حرف و حديث‌هايي مطرح شده و فدراسيون توقع دارد تا باشگاه‌ها با تيم ملي تعامل کنند، گفت: هيچ اولويتي بر اولويت ديگر اولاتر نيست. 31 کشور ديگر در جام جهاني حضور پيدا کرده‌اند و اگر تيم‌هاي ملي ديگر کشورها چنين وضعيتي داشتند ما هم براي تيم‌ ملي خود همين کار را مي‌کنيم. ما اين همه هزينه کرده‌ايم با اين همه مشکلاتي که داريم پس مي‌خواهيم از باشگاه خود دفاع کنيم. ما با فدراسيون همکاري مي‌کنيم ولي اين تعامل بايد دوطرفه باشد. فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اين سوال که آيا وزارت ورزش کمک مالي به اين باشگاه کرد يا خير، گفت: با توجه به اينکه وزير ورزش دير انتخاب شده کارهاي زيادي مانده و هنوز نتوانسته‌اند به ما کمک کنند ولي اميدواريم هر چه سريع‌تر تزريق پول به ما شود.

مديرعامل استقلال درباره اينکه ظاهرا پژمان منتظري بار ديگر ساز جدايي کوک کرده اظهار داشت: چيني‌ها به شدت دنبال اين بازيکن هستند اما مشکل ما مالي است اگر پول باشد و به موقع به منتظري، آندوتيموريان و حتي ساير بازيکنان پول بدهيم همه را مي‌توانيم نگه داريم.

من روز گذشته در مجلس حضور داشتم و به دوستان خود در مجلس هم گفتم تکليف فوتبال را روشن کنيد نمي‌شود که بگوييم فوتبال را مي‌خواهيم و فقط هم قهرماني بياوريد اما کمک‌رساني در حد روستا باشد.

در همين راستا به گزارش روابط عمومي باشگاه استقلال، امير قلعه‌نويي، ‌سرمربي استقلال نيز در خصوص قرعه تيم استقلال در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا 2014 و همگروهي با تيم‌هاي الريان قطر، الجزيره امارات و الشباب عربستان گفت: بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا انگيزه‌هاي خاصي براي تمام تيم‌ها دارد کيفيت خود مسابقات روي تمامي بازيکنان و تيم‌ها تاثيرگذار است چرا که اين بازي‌ها در بهترين زمين‌ها با شرايط خوب برگزاري ديدارها روبه‌رو است.

وي ادامه داد:‌گروهي که نصيب استقلال شده نه سخت است و نه آسان، اما با توجه به اينکه گروه جديدي براي ما محسوب مي‌شود بايستي با تمام قدرت در آن به ميدان برويم. تيم‌‌‌هاي حاضر در اين بازي‌ها همگي از کلاس حرفه‌اي خاصي برخوردارند و همين موضوع سبب مي‌شود انگيزه‌هاي متفاوتي را در اين ديدارها شاهد باشيم.


 دقيقه نود 

 گروه بندي کامل ليگ قهرمانان آسيا2014

ليگ قهرمانان آسيا در سال 2014 ديروز در کوالالامپور مالزي قرعه‌کشي شد و 4 نماينده ايران در اين دوره از مسابقات حريفان خود ‌شناختند. تيم‌هاي استقلال، سپاهان، تراکتورسازي و فولاد در گروه‌‌بندي‌هاي زير به مصاف حريفان خود مي‌رود:

گروه A: استقلال، الريان قطر، الجزيره امارات، الشباب عربستان

گروه B: الفاتح عربستان، فولاد، برنده پلي‌آف، بنيادکار ازبکستان

گروه C: العين امارات، الاتحاد عربستان، تراکتورسازي و برنده پلي‌آ‌ف

گروه D: السد قطر، الاهلي امارات، الهلال عربستان، سپاهان

لازم به ذکر است، اين رقابت‌ها از 25 فوريه (6 اسفندماه) آغاز مي‌شود. همچنين رقابت‌هاي پلي‌آف از 2 فوريه 2014 (13 بهمن‌ماه) آغاز خواهد شد. مسابقات مرحله پلي‌اف در روزهاي 13، 19 و 26 بهمن برگزار مي‌شود. همچنين مرحله گروهي هم از 6 اسفند 92 آغاز و 17 ارديبهشت 93 به پايان مي‌رسد.

ضمنا مرحله يک هشتم نهايي به صورت رفت و برگشت و در دو تاريخ 16-17 ارديبهشت و 23-24 برگزار مي‌شود.

محسن بنگر در پايان تمرين ديروز به تشخيص کادر پزشکي تيم براي انجام MRI اعزام شد

به گزارش سايت رسمي باشگاه پرسپوليس، محسن بنگر که روز دوشنبه، استراحت کرده بود و در نوبت بعدازظهر هم تمرين سبک‌تري داشت، ديروز در تمرين پرسپوليس حضور پيدا کرد اما با توجه به اينکه از ناحيه پشت ران ابراز درد مي‌کرد، کادر پزشکي تيم پس از انجام هماهنگي با مرکز تصويربرداري، وي را بلافاصله بعد از تمرين براي MRIاعزام کرد. کادر پزشکي براي اطيمنان از شرايط بنگر و ارزيابي آسيب‌ديدگي وي اين اقدام را انجام داد و هرگونه اظهار نظر را منوط به مشخص شدن نتيجه تصويربرداري کرد.

مسئولين فدراسيون فوتبال صبح ديروز با پيشکسوت جامعه داوري فوتبال ديدار و گفتگو کردند

به گزارش روابط عمومي فدراسيون فوتبال ، صبح ديروز علي کفاشيان، آيت الهي ، محمد ملامحمد و حبيب اله شيرازي با حضور در منزل محمود خوشخوان پيشکسوت داوري فوتبال با وي ديدارکردند. در ابتدا محمود خوشخوان ضمن خوش آمد گويي گفت: خوشحالم از اينکه مي بينم حفظ حرمت و جايگاه پيشکسوتان براي مسئولين فدراسيون فوتبال مهم است. ديدار امروز باعث شد خاطرات سال هاي گذشته برايم يادآوري شود. خوشخوان که تنها داور باقي مانده از دربي معروف سال 52 بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس است، گفت: وضع داوري در حال حاضر رشد زيادي داشته است. داوران خوبي در حال قضاوت هستند که اميدوارم با يکپارچه و يک صدا شدن کميته و دپارتمان داوري شرايط بهتري هم شاهد باشيم.

در ادامه اين ديدار کفاشيان-رييس فدراسيون فوتبال گفت: اينکه توانستيم با شما ديدار داشته باشيم باعث خوشحالي ما است و مي دانيم که زودتر بايد اين اتفاق مي افتاد. اينکه 10سال به عنوان رييس کميته داوري فدراسيون فوتبال مشغول فعاليت بود ه ايد گوياي اخلاق و مديريت خوب شماست و در واقع اين ديدار باعث افزايش روحيه خود ما شده است . در برنامه هاي فدراسيون تجليل از پيشکسوتان را گنجانده ايم چرا که سال هاي سال براي فوتبال کشور زحمت کشيده اند و روزي خود ما هم در اين جايگاه قرار مي گيريم. در پايان اين ديدار لوح يادبودي از طرف فدراسيون فوتبال توسط کفاشيان به محمود خوشخوان اهدا شد.

براي حضور در جام جهاني 2014؛

بنا از شنبه آينده استارت مي زند

سرمربي جديد تيم ملي کشتي فرنگي از روز شنبه هفته آينده نخستين اردوي خود را براي حضور در رقابتهاي جام جهاني 2014 روسيه آغاز مي کند. به گزارش مهر؛ کادر فني جديد تيم ملي در نظر دارند با توجه به زمان برگزاري رقابتهاي جام جهاني 2014 روسيه که قرار است طي روزهاي 26 و 27 بهمان ماه در شهر تيومن برگزار شود، نخستين اردوي خود را از روز شنبه در خانه کشتي تهران برپا کنند. گفته مي شود تيم ملي کشتي فرنگي با سرمربيگري محمد بنا، برگزاري سه اردوي 16 روزه را در دستور کار دارد تا در اين مدت بتواند از هر نظر مهياي حضور در جام جهاني روسيه شود.

ضمن اينکه قرار است فرنگي کاران منتخب طي روزهاي 11 و 12 بهمن ماه براي حضور در جام وهبي امره ترکيه راهي استانبول شود که اين تورنمنت بين المللي تنها ميدان تدارکاتي تيم ملي کشتي فرنگي تا حضور در جام جهاني 2014 روسيه خواهد بود.


 گفت‌وگو 

 افشين اسماعيل زاده:

از بنفيکا ب و تيم ليگ برتري ستوبال پرتغال پيشنهاد رسمي دريافت کرده ام

افشين اسماعيل زاده بازيکن فصل گذشته پرسپوليس که پس از امضاي تفاهم نامه مديرعامل باشگاه پرسپوليس با باشگاه بيرامار پرتغال به اين تيم پرتغالي پيوسته است در گفتگو با سايت رسمي باشگاه پرسپوليس درباره عملکرد خود در رقابت هاي ليگ دسته اول پرتغال گفت: از زماني که به پرتغال آمده ام تيم بيرامار 12 بازي انجام داده که بنده در 8 ديدار به ميدان رفته ام. 5 بار در ليگ دسته اول پرتغال بازي کرده ام ، يک بازي در کوپا کاپ پرتغال داشته ام و يک بازي در جام حذفي. در مجموع 8 بار در 3 جام مختلف به ميدان رفته ام که در 4 بازي در ترکيب اصلي تيم بيرامار بودم و در 4 بازي در نيمه دوم فرصت بازي پيدا کرده ام. افشين اسماعيل زاده تصريح کرد: تيم بيرامار که مالک آن آقاي پيشيار است از يک مربي پرتغالي به نام جورج برخوردار است و تيم ما با روش 1-3-2-4 بازي مي کند که بنده در 8 ديداري که به ميدان رفته ام به عنوان هافبک بازيساز و پشت فوروارد به ميدان رفته ام و در اين بازي ها دو پاس گل ارسال کرده ام. اين تيم ما هم اکنون در بين 22 تيم ليگ دسته اول پرتغال در رده چهاردهم جدول رده بندي جاي دارد و ما اميدواريم که بتوانيم در ادامه رقابت ها نتايج بهتري گرفته و به رده هاي بالاتر صعود کنيم.

اسماعيل زاده که با پيراهن شماره 13 در تيم بيرامار بازي مي کند به واسطه عملکردي که داشته مورد توجه ساير تيم هاي پرتغالي قرار گرفته است. او در اين باره به سايت رسمي باشگاه پرسپوليس مي گويد: اينجا تلاش بسيار زيادي کردم تا بتوانم پاسخ اعتماد و محبت آقاي رويانيان را بدهم . خيلي سعي کردم در تمرينات با جديت کار کنم و از هيچ فرصتي براي پيشرفت غافل نباشم خوشبختانه در 8 ديداري که به ميدان رفته ام عملکرد قابل قبولي داشته ام تا جايي که از تيم بنفيکا ب که در ليگ دسته اول پرتغال جزو تيم هاي بالاي جدول است پيشنهاد رسمي دريافت کرده ام. همچنين از تيم ستوبال پرتغال که در ليگ برتر از جايگاه خوبي برخوردار است پيشنهاد دريافت کرده ام و اين پيشنهادات در رسانه هاي معتبر پرتغال به طور رسمي بازتاب پيدا کرده است. اين دو تيم خواهان حضور بنده در تمرينات شده اند تا مربيان اين دو تيم مطرح عملکرد بنده را براي دو سه روز از نزديک زير نظر بگيرند. اين موضوع را با آقاي مشيري مشاور روابط بين الملل باشگاه پرسپوليس در ميان گذاشته ام تا پس از مشورت آقاي رويانيان با آقاي پيشيار مالک ايراني تيم بيرامار درباره اين پيشنهادات تصميم گيري شود. تيم بنفيکا ب يک تيم بسيار قوي و توانمند است و بازيکناني که در رقابت هاي ليگ برتر در ليست 18 نفره تيم بنفيکا قرار نمي گيرند تعداد 5 الي 6 نفر آنان در ليگ دسته اول در تيم بنفيکا ب بازي مي کنند. تيم بنفيکا ب بازيکنان خارجي زيادي دارد و هر هفته 5 - 6 بازيکن ليگ برتري بنفيکا اين تيم را در رقابت هاي دسته اول همراهي مي کنند و اگر بتوانند نظر مساعد سرمربي تيم بنفيکا ب را جلب کنم اتفاق مهمي در زندگي فوتبالي ام رخ خواهد داد.

اسماعيل زاده در پايان گفت طي اين مدت مسئولان باشگاه پرسپوليس به ويژه آقاي مشيري مشاور مديرعامل باشگاه در امور بين الملل پيگير وضعيت بنده بوده و حمايت هاي لازم از من انجام شده است. از توجه آقاي رويانيان به بازيکنان جوان بي نهايت سپاسگزارم. خوشحالم که تيم پرسپوليس با صدرنشيني در نيم فصل اول رقابت هاي ليگ برتر توانست موجب خوشحالي هواداران ميليوني باشگاه شود. اميدوارم که پرسپوليس در نيم فصل دوم نيز نتايج خوبي بگيرد و من ايمان دارم که با مديريت و درايت علي دايي و همت بازيکنان تيم پرسپوليس امسال انتظارات هواداران خود را برآورده خواهد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي