جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4603


جاده چالوس نيازمند نگاه سرزميني است


20 هزار نفر امدادگر در طرح سراسري زمستانه 92 مشارکت دارند


افزايش 10 ميليون مترمکعبي مصرف روزانه گاز در استان آذربايجان شرقي

شهردار کاشان:
هر سازماني نيازمند روش‌هاي نوين مديريتي براي تحول است


استاندار يزد: رسانه‌ها؛ پل ارتباطي بين همه مردم هستند


گزارش


خبر


 جاده چالوس نيازمند نگاه سرزميني است 

کرج - خاکپور

استاندار البرز تأکيد کرد: با جاذبه‌هاي بکر و منحصر به فردي که در بخش آسارا وجود دارد بايد تغييري در نوع نگاهمان به عنوان اينکه آسارا سرزميني با استعدادهاي ذاتي است داشته و آن را تنها خط ارتباطي رسيدن به محور چالوس ندانيم.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، سيدطاهر طاهري در جلسه اداري بخشداري آسارا که با حضور جمعي از مديران کل دستگاهها تشکيل شد، مصوبه هيئت دولت را مبني بر انتقال آب رودخانه کرج که در سفر اخير رئيس سازمان حفاظت محيط زيست کشور طي نشست مشترکي مطرح شده بود محور قرار داد و گفت: از آن جا که رودخانه کرج يکي از مهمترين رودخانه‌هاي کشور به شمار مي‌رود و تأمين‌کننده بخش مهمي از منابع آبي استان تهران و البرز است، ضرورت حفاظت از اين منبع حياتبخش بيش از پيش ضروري مي‌شود.

وي با بيان اينکه معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري البرز در حال پيگيري اين مهم است، افزود: به همين منظور با همکاري محيط زيست و ساير مسئولان امر بايد از بروز مشکلات احتمالي در اين زمينه جلوگيري به عمل آورد.

ديدار مشترک استاندار با وزير نيرو پيرامون مصوبه انتقال آب رودخانه کرج به تهران

طاهري در ادامه به ديدار مشترک خود با وزير نيرو پيرامون مصوبه انتقال آب رودخانه کرج به تهران نيز اشاره کرد و گفت: طي ديداري که با وزير نيرو خواهم داشت با طرح مشکلات فرا رو در اجراي اين طرح، مباحث زيست محيطي را نيز مورد پيگيري قرار خواهم داد تا هر چه سريعتر روند اجراي اين طرح به عنوان پروژه‌اي ملي و حائز اهميت نهايي گردد.

آسارا را سرزميني بنگريم، آسارا خط عبوري نيست

استاندار البرز در ادامه با مهم دانستن بخش آسارا به عنوان يکي از محورهاي ارتباطي کرج با جاده چالوس تصريح کرد: در حال حاضر آسارا ، به عنوان يک کريدور مهم در محور کرج – چالوس قرار دارد و طبق آمار روزانه 20 هزار مسافر از اين مسير عبور مي کنند و از زيباييهاي طبيعت اين جاده بهره‌مند مي‌شوند.

طاهري افزود: علاوه بر آن بخش قابل توجهي از گردشگران در مراکز اقامتي و تفريحي اين محور در رفت و آمد هستند و همين امر نيز نگاه ويژه‌تر به آسارا به عنوان سرزميني با جاذبه‌هاي گردشگري فراوان را ضروري مي‌سازد.

استاندار البرز تأکيد کرد: استقرار معادن، جاري بودن تنها رودخانه داراي ماهيهاي قزل آلاي خال قرمز، دسترسي به نقاط کوهستاني در اين محور نيز از ديگر دلايلي است که موجب مي‌شود تا به آسارا تنها به عنوان يک شهرکوهستاني ننگريم.

وي افزود: البته مشکلاتي نيز در حوزه محيط زيست و ساماندهي زباله‌هاي اين محور وجود دارد که بايد هر چه سريعتر رفع شود.


 20 هزار نفر امدادگر در طرح سراسري زمستانه 92 مشارکت دارند 

دماوند - ايرج صادقعلي

رييس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران از بکارگيري 20 هزار نيروي امدادگر و نجاتگر همراه با سه هزار و 500 دستگاه انواع تجهيزات امدادي در طرح سراسري زمستانه 92 خبر داد.

محمود مظفر در گفت‌وگو با آفرينش اظهارکرد: با تعامل و همراهي تمامي عوامل امدادي و انتظامي، ماموريت مهم طرح امداد زمستانه در 27 استان کشور آغاز شده است.

وي از افزايش 25 درصدي امکانات، تجهيزات و نيروهاي اين نهاد نسبت به سال 91 خبر داد و افزود: يک هزار و 200 پايگاه امدادي ثابت، سيار و موقت جاده‌اي، کوهستاني، ساحلي، دريايي و هوايي با 15 فروند بالگرد، 20 هزار امدادگر و نجاتگر و سه هزار و 500 خودرو و تجهيزات امداد و نجات، آمبولانس و خودروهاي چندمنظوره، آماده خدمات‌رساني به مردم و مسافران است.

آمادگي امدادرساني 150 هزار نفري نيروهاي خدمات‌رسان

مظفر تصريح کرد: اين نهاد همچنين آمادگي دارد تا حداقل به 150 هزار نفر خدمات امدادي، درماني، اسکان و تغذيه ارائه کند.

وي گفت: رسانه‌ها و مطبوعات با آموزش و اطلاع‌رساني صحيح و به موقع، بازوي توانمند سازمان امداد و نجات هستند و از مردم نيز انتظار همکاري بيش از پيش داريم. رييس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران يادآور شد: تلفن سه رقمي 112 اين نهاد که حتي قابليت تماس بدون وجود سيم کارت را دارد و از تمامي شبکه‌هاي تلفن همراه اول، ايرانسل، رايتل و. . . قابل شماره‌گيري است، آماده دريافت گزارش مردمي است تا در کوتاه ترين زمان ممکن از نزديکترين پايگاه امدادي نسبت به اعزام نيرو به حادثه‌ديدگان اقدام شود.

وي تصريح کرد: ميانگين مدت زمان رسيدن نيروهاي امدادي اين نهاد بر سر صحنه حوادث مختلف هشت دقيقه و 25 ثانيه است که تلاش مي‌شود تا اين زمان کاهش يابد.

اين مقام مسؤول در خاتمه شهرستان دماوند را با وجود برخورداري از 2 محور مواصلاتي هراز و فيروزکوه، از مناطق مهم کشور برشمرد که تقويت امکانات و تجهيزات و نيروهاي امدادي آن بطور ويژه در دستور کار قرار گرفته است.


 افزايش 10 ميليون مترمکعبي مصرف روزانه گاز در استان آذربايجان شرقي 

 تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام اين خبر گفت: با برودت هوا و بارش برف در استان ميزان مصرف گاز با افزايش 10 ميليون مترمکعبي به 26 ميليون مترمکعب در روز رسيد.ولي ا... ديني با اشاره به کنترل 24 ساعته مصارف گاز در استان و تلاش شبانه‌روزي در تامين جريان پايدار گاز افزود: مرکز ديسپچينگ شرکت گاز (کنترل گاز توزيعي در استان) اطلاعات مصارف در تمامي مناطق استان را به صورت آنلاين مورد بررسي قرار داده و فشار گاز توزيع شده در بخشهاي مختلف را مشخص مي‌نمايد.

وي ادامه داد: هم‌اکنون گاز توزيع شده در استان از 3 محور اصلي تامين مي‌گردد که با تلاش شبانه‌روزي کارکنان و ايجاد همبستگي در اين 3 محور امکان تامين گاز در مناطقي که با افت فشار گاز مواجه هستند از ساير محورها فراهم گرديده است.

مهندس ديني با اعلام اينکه با برودت هوا بخش خانگي بيشترين مصرف گاز را داشته تصريح کرد: عليرغم کنترل مصارف و اتخاذ تدابير لازم ،امکان افت فشار گاز با توجه به حجم گاز مصرفي وجود دارد لذا مصرف بهينه و مشارکت همگاني و همراهي اين شرکت زمينه‌ساز تامين جريان مستمر گاز در زمستان امسال خواهد بود.

مديرعامل شرکت گاز استان در پايان يادآور شد: مصرف بهينه و ايمن از گاز طبيعي، فرهنگي است که نهادينه‌سازي و عمل به آن ضامن سلامتي و حفظ جان مردم مي‌باشد تا با بکارگيري نکات ايمني در مصرف، جريان ايمن و مستمر گاز نعمتي براي آرامش زندگي و نه مرگ خاموش براي هم استانيهاي محترم باشد.


 شهردار کاشان:
  هر سازماني نيازمند روش‌هاي نوين مديريتي براي تحول است 

 کاشان - سيد حسين صدري

شهردار کاشان گفت: تغيير و تحول در هر سازماني لازمه بقاي آن سازمان بوده و هر سازمان نيازمند ايده‌هاي نو و روش‌هاي نوين مديريتي براي تحول است.مهندس سيد محمد ناظم رضوي افزود: تغيير مديريت به معني وجود نقص در مدير قبلي نيست، بلکه تغيير مديريت‌ از ضرورت‌هاي هر سازماني است که موجب پويايي و رشد آن سازمان مي‌شود.وي گفت: به لحاظ گستردگي و حجم انبوه فعاليت‌ها و اقدامات شهري نياز است تا بخشي از فعاليت‌هاي شهرداري به مناطق واگذار گردد.شهردار کاشان لزوم حرکت به سوي ناحيه‌محوري در شهرداري را مورد تاکيد قرار داد و افزود: شناسايي مشکلات و مسائل شهري در نواحي بسيار حائز اهميت است.به گفته وي، با اجراي طرح ناحيه محوري، انجام امور گسترده اداري به صورت محلي،‌ امکان ارتقاي سطح خدمات‌رساني و پاسخگويي سريع به نياز شهروندان فراهم مي‌شود. وي توجه به ويژه مناطق به منظور داشتن منابع درآمدي ناشي از بهره‌برداري را حائز اهميت خواند و افزود: در مباحث مالي نياز است تا بودجه سال آينده مناطق به صورت تفکيک شده ابلاغ گرديده و هزينه‌کرد آن هم بايد در خود همان منطقه انجام پذيرد.

ناظم رضوي همچنين به لزوم حفظ و نگهداري بافت تاريخي کاشان اشاره کرد و در ادامه از تفکيک بافت ارزشمند تاريخي از بافت فرسوده خبر داد و گفت: شهر کاشان از جمله شهرهاي داراي بافت تاريخي ارزشمند با قدمت چندين هزار ساله است که حفظ هويت تاريخي و اصالت منطقه درراستاي ادامه حيات و باززنده‌سازي (حدود 500 هکتار بافت تاريخي) حائز اهميت است.

شهردار کاشان تشکيل منطقه ويژه بافت تاريخي همانند شهرهايي مثل يزد و شيراز را ياد آور شد و گفت: اين امر مستلزم تحقق‌سازو کار مديريتي خاص در شهرداري است.

مهندس ناظم رضوي در پايان از تلاش‌ها و خدمات ارزنده مديران و مسئولين قبلي تقدير و تشکر کرده و از مسوولين و مديران جديد خواستند تا با همدلي، وحدت و تلاش مضاعف بتوانند در خدمات‌رساني به شهروندان و تغيير در چهره شهر موثر‌تر از گذشته گام بردارند.


 استاندار يزد: رسانه‌ها؛ پل ارتباطي بين همه مردم هستند  

 يزد - اکبرخيرخواه

استاندار يزد گفت: رسانه‌ها، پل ارتباطي و عامل تبادل اطلاعات بين همه مردم هستند. " سيد محمد ميرمحمدي " درنشست خبري با اصحاب رسانه استان، اظهار داشت: استان يزد، درصد پاييني از بيكاري در سطح كشور را دارد. وي افزود: هرچه صنعت گسترش پيدا كند زمينه اشتغال بيشتري فراهم مي‌شود.

استاندار يزد در خصوص درآمدهاي واصله از شركت چادرملو گفت: بايد مطابق قوانين كشور عمل كنيم، آنچه سهم استان در قانون پيش‌بيني شده است را نه ما كوتاه مي‌آييم و نه وزارت مربوطه دريغ خواهد كرد.

وي ادامه داد: دنبال راهكار قانوني درراستاي منتفع شدن استان از درآمدهاي شركت چادرملو هستيم.

ميرمحمدي درخصوص حوزه انتخابيه تفت و ميبد نيز اظهار داشت: در چهارچوب قانون عمل خواهيم كرد كه در اين خصوص نيز ابلاغ جديدي به دست ما نرسيده است. وي از تهيه طرح جامع تقسيمات كشوري درراستاي كاهش مشكلات ناشي از اختلافات محلي خبر داد. استاندار يزد در ادامه اهميت حفظ بافت باغ شهر تفت را يادآور شد و اظهار داشت: درآمدزايي در بخش كشاورزي، ايجاد سيستم مقرون به صرفه آبياري باغات و اعمال قانون حفظ اراضي از جمله راهكارهاي حفظ اراضي باغي در استان يزد است.

مديركل روابط عمومي استانداري نيزگفت: مديريت ارشد استان در اولين جلسه خود كه همه نگاهها به ايشان معطوف مي‌شود، مطلع نگاه خود را رسانه قرار داد كه اين يك فرصت است. داود پاك‌طينت افزود: اين فرصت پيش آمده كه قرار است اصحاب رسانه هم ديده و هم شنيده و خوانده شوند، بايد درراستاي خدمت‌رساني به مردم به كار گرفته شود. وي استانداري يزد را محل انس و الفت براي اصحاب رسانه دانست و گفت: نقد بايد مقدس شمرده شود و به آن احترام گذاشت. پاك‌طينت اظهار اميدواري كرد: با زنده كردن روح نقد، جامعه‌اي پويا و فعال داشته باشيم. وي همچنين از مشكل پيش آمده در بنر نصب شده در اين مراسم عذرخواهي كرد و گفت: اصحاب رسانه آن را به ديده اغماض بنگرند.


 گزارش 

 زباله و پسماند در البرز به صنعت تبديل مي‌شود

کرج - خاکپور

سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري البرز گفت: با تدابيري که انديشيده شده است، پسماند و زباله در اين استان به صنعت تبديل خواهد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، مجيد سريزدي با بيان اين مطلب در کارگروه پسماند استان که در سالن کنفرانس معاونت عمراني استانداري با حضور اعضاي کارگروه برگزار شد، از پسماند به عنوان طلاي کثيف ياد کرد و گفت: اگر توان مديريت مطلوب پسماند و زباله را داشته باشيم همانند طلا از ارزش افزوده مالي قابل توجهي بهره‌مند خواهيم شد.

وي افزود: طرح و رويکرد اين معاونت آن است که بتوانيم با مشارکت بخش خصوصي در اين زمينه پسماند را به صنعت درآمدزايي مبدل سازيم.

مديريت پسماند را استاني ببنيم

سريزدي در ادامه با بيان اينکه مديريت پسماند درشهر کرج روند نظارت بر فرايند پسماند در سطح استان را مورد غفلت قرار داده است، گفت: به منظور مديريت هر چه مطلوبتر پسماند، نگاه معاونت عمراني کلانتر از پيش و در دو بخش شهر و شهرداري و همچنين استاني خواهد بود.

واحد پسماند در اداره کل شهري و روستايي استانداري البرز تشکيل مي‌شود

سرپرست هماهنگي امور عمراني استانداري البرز در ادامه سخنان خود از تشکيل واحد پسماند ذيل اداره کل شهري و روستايي استانداري البرز خبر داد و افزود: به جهت اهميت و ضرورت مديريت پسماند و زباله، ساز و کارهاي اين امر مهيا شده است تا در اداره کل شهري و روستايي استانداري البرز واحد پسماند به صورت مستقل و زير نظر مديرکل شهري و روستايي فعاليت خود را آغاز کند.

تهيه و تدوين طرح مديريت پسماند در نخستين گام

وي افزود: نخستين گام نيز در آغاز به کار اين واحد پيگيري تهيه « طرح مديريت پسماند» استان البرز خواهد بود.

سريزدي بيان کرد: بر اساس اختيارات قانوني، «سازمان بازيافت استان» در برخي استان ها تشکيل شده است و يکي از اين واحد در استانداري نيز پيگير تشکيل سازمان بازيافت به صورت استاني و در دو محدوده شهر و خارج از شهر خواهد بود.

احداث حلقه دره‌ها در دستور کار قرار مي‌گيرد

سرپرست معاونت هماهنگي امور استانداري البرز در ادامه با اشاره به حجم تخليه زباله و نخاله در حلقه دره و مشکلات پيراموني آن، خاطر نشان کرد: در شرايط فعلي لزوم جانمايي نقاطي ديگر ضروري است و با همکاري بازيافت شهرداري در حال بررسي آن هستيم و به نظر مي‌رسد نقاط دوم و يا سوم نيز پيش‌بيني شود.

وي همچنين تهيه و تعريف نقاط جديد در طرح جامع حريم کرج را ازجمله وظايف مديريت پسماند در حوزه اداره کل شهري و شوراهاي استانداري البرز برشمرد.

سريزدي گفت: پس از جانمايي نقاط مورد نظر در تخليه زباله دستگاههاي محيط‌زيست نيز در دو بخش شهري و استاني در استان مستقر خواهند شد.

تعيين متولي براي جمع‌آوري زباله و پسماند جاده چالوس و همچنين رسيدگي به نحوه امحاء زباله‌هاي پزشکي از ديگر موارد طرح شده در کارگروه پسماند استان بود.

سريزدي در پايان با اشاره به محدوديت اعتبارات کشور در تمامي حوزه ازجمله سرفصل عمران گفت: راهبرد اصلي ما آن است که با روشهاي ديگري درآمدزايي را جهت اجراي طرحهاي عمراني جايگزين نماييم که فراخوان دعوت از سرمايه‌گذاران به عنوان محوريترين راهبرد مدنظر خواهد بود.

حاشيه محورهاي مواصلاتي رباط ‌کريم نهالکاري مي‌شود

رباط‌کريم – خبرنگار آفرينش

فرماندار رباط‌کريم از احداث و توسعه فضاي سبز مسکن مهر شهيد آبشناسان خبر داد و گفت: به منظور توسعه فضاي سبز و حفظ روحيه نشاط شهروندان، حاشيه محورهاي مواصلاتي و راه هاي رباط‌کريم نهالکاري مي‌شود.

بيژن سليمانپور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: فضاي سبز يکي از مولفه‌هاي بسيار حائز اهميت در توسعه شهرنشيني است چراکه همگام با گسترش بي‌رويه و صنعتي شدن جوامع، ساکنين شهرها براي حفظ انرژي و نشاط خود نيازمند استفاده از طبيعت و هواي پاک و سالم هستند.

اين مسئول عنوان کرد: در جوامع امروزي که شهروندان به دليل مشغله زياد فرصت حضور در طبيعت و بهره‌مندي از فوايد آن را ندارند، بايد شهرها به سمتي پيش رود که با توسعه فضاي سبز، امکاني حداقلي براي تجديد قوا و روحيه شهروندان فراهم آيد.

توسعه فضاي سبز راهکار پيشگيرانه براي آلودگي هوا

وي ادامه داد: از سويي ديگر وجود کارخانه‌ها و صنايع آلاينده و تررد سرسام‌آور خودروها به ويژه در استان تهران موجب آلودگي شديد هوا شده است که به منظور مقابله با اين پديده نامطلوب، در کنار تمام راهکارهاي بازدارنده و پيشگيرانه‌اي که در مراحل مختلف به اجرا در مي‌آيد، گسترش فضاي سبز نقش بسيار موثري در تصفيه هوا و پاکي آن دارد.

توزيع نهال به تعداد دانش‌آموزان رباط‌کريم در هفته منابع طبيعي

سليمانپور گفت: در اين راستا در شهرستان رباط‌کريم نيز برنامه‌هايي در نظر گرفته شده است تا بتوان علاوه بر حفظ فضاي سبز موجود، با فرهنگسازي و آموزش همگاني، شهروندان را براي ايجاد فضاي سبز ترغيب کرد که به اين منظور مقرر شده است با همکاري شهرداريها و اداره آموزش و پرورش شهرستان، طي هفته منابع طبيعي به تعداد دانش‌آموزان نهال موردنياز تامين و در اختيار مدارس و مراکز آموزشي قرار گيرد.

اين مسئول همچنين از نهالکاري حاشيه محورهاي مواصلاتي شهرستان و راهها و جاده‌هاي ارتباطي با همکاري اداره راه و شهرسازي و شهرداريهاي رباط‌کريم خبر داد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نياز شهرهاي تازه تاسيس به ويژه سايتهاي مسکن مهر به ايجاد زيرساختهاي فرهنگي، ورزشي، اجتماعي، عمراني و فضاي سبز، متذکر شد: با توجه به اينکه عرصه‌هاي موردنياز فضاي سبز مسکن مهر آبشناسان توسط اداره راه وشهرسازي در اختيار شهرداري رباط‌کريم قرار گرفته است، ايجاد فضاي سبز در اين منطقه در دستور کار دستگاههاي ذيربط قرار گرفت.

ارتقاي سرانه فضاي سبز در مسکن مهر پرند

فرماندار رباط‌کريم ادامه داد: همچنين ارتقاي سرانه فضاي سبز در سايت يکصد هزار واحدي مسکن مهر شهر جديد پرند در دستور کار شرکت عمران اين شهر قرار گرفت.

اين مسئول با اشاره به تاخير بوجود آمده در اجراي عمليات جنگل کاري اراضي 16 هکتاري وهن‌آباد گفت: طبق جلسات برگزار شده در اين زمينه، شهرداري رباط‌کريم موظف شد تا با قيد فوريت نسبت به اجراي طرح مذکور اقدام کرده و درصورت مواجهه با هرگونه مدعي يا مدعيان احتمالي بدون وقفه مراتب را با همکاري منابع طبيعي و از طريق مراجع ذيصلاح پيگيري و رفع کند.


 خبر 

 رشته‌هاي دانشگاهي بايد متناسب با بازار کار نيازسنجي شوند

بندرعباس- خبرنگارآفرينش

سرپرست اداره كل تعاون، كارورفاه‌اجتماعي‌هرمزگان گفت: رشته‌هاي ايجاد شده در مراکز دانشگاهي بايد متناسب با نياز بازار کار باشد. محمدعلي سليمي در هشتمين جلسه شوراي هماهنگي مديران دستگاههاي اجرايي زيرمجموعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در هرمزگان افزود: به دليل عدم نيازسنجي رشته‌هاي دانشگاهي متناسب با بازار، شاهد ميزان بيکاري در بين قشر تحصيل کرده دانشگاهي هستيم که اين امر توجه جدي مسوولان و متوليان را براي نيازسنجي بازار کار استان مي‌طلبد. وي، با بيان اينكه داشتن مهارت کاربردي، عامل مهمي در ايجاد اشتغال است،اظهار داشت: عدم تناسب بين مهارت و بازار کار نيز سبب شده تا بسياري از دانش‌آموختگان دانشگاهي با مشکل بيکاري مواجه شوندكه بايد با نگاه مهارت‌محوري از طريق برگزاري دوره‌هاي آموزشي تخصصي وکاربردي توسط آموزشگاههاي فني وحرفه‌اي به ايجاد اشتغال پايداركمك كرد.

ذوب‌آهن اصفهان برترين شركت در ششمين دوره جايزه توانمندسازي منابع انساني شد

اصفهان - راعي

شرکت ذوب‌آهن اصفهان موفق به دريافت لوح سپاس و تنديس ويژه ششمين دوره جايزه مدل توانمندسازي منابع انساني شد. درراستاي بهبود فرايندهاي منابع انساني و براي نخستين بار از سوي سازمان هوشمند در سطح کشور، ذوب‌آهن اصفهان موفق به دريافت لوح سپاس و تنديس ويژه ششمين دوره جايزه مدل توانمند سازي منابع انساني شد. اين جايزه درراستاي نتايج ارزيابي سازمان براساس مدل توانمندسازي منابع انساني ويرايش 1391 در ارتباط با رويکردهاي نوين مديريتي براي ارتقاي دانش، مهارت و انگيزه منابع انساني با تمرکز به اهداف سازماني است. در همين جهت معاونت منابع انساني و امور اجتماعي ذوب‌آهن اصفهان درراستاي بهبود فرايندهاي منابع انساني از طريق ارزيابي فرايندها و شناخت نقاط قابل بهبود در سال‌جاري و براي نخستين بار در اين ارزيابي حضور يافت و موفق به دريافت لوح سپاس و تنديس ويژه جايزه اين مدل گرديد.

پيام وزير نفت به مناسبت سي و چهارمين سالگرد تاسيس شرکت ملي حفاري ايران به فرمان حضرت امام خميني (ره)

اهواز – خبرنگار آفرينش

وزير نفت در پيامي به مناسبت سالروز تاسيس شرکت ملي حفاري ايران گفت: صنعت حفاري کشور نيازمند اتخاذ راهکارهاي اساسي در استاندارد سازي فعاليتها، افزايش بهره‌وري، اصلاح ساختار همسو با برنامه توسعه صنعت نفت است.

در پيام بيژن زنگنه به مناسبت سالروز تاسيس شرکت ملي حفاري ايران آمده است: "همکاران ارجمند، مايه مباهات و خرسندي است که در سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي و در آغازين سال فعاليت دولت تدبير و اميد، سي و چهارمين سالگرد تاسيس شرکت ملي حفاري ايران را به تلاشگران سخت کوش اين شرکت صميمانه تبريک و تهنيت عرض کنم.

آنچه که روشن است کارکنان سرافراز صنعت نفت کشور به عنوان پيشتازان افتخارآفرين عرصه صنعت و اقتصاد به رغم برخي مشکلات و بي مهري ها و عبور از شرايط سخت و دشوار فرايند توليد نفت را همچنان تداوم بخشيده ضمن تامين نيازهاي ارزي کشور موتور توسعه اين صنعت عظيم را پيوسته روشن و فعال نگه داشته اند.

در تاريخ پرفراز و نشيب صنعت نفت کشور تاسيس شرکت ملي حفاري ايران با درايت و تدبير امام راحل (ره) نقطه‌عطفي به شمار مي‌رود که فتح قله‌هاي خوداتکايي و شکوفايي صنعتي را سرعت بخشيده و زمينه‌هاي مطلوبي را براي نمود استعدادها و خلاقيتهاي کارکنان فراهم کرد.

امروز صنعت حفاري کشور نيازمند اتخاذ راهکارهاي اساسي در استانداردسازي فعاليتها، افزايش بهره‌وري، تضمين کيفيت خدمات، اصلاح ساختار همسو با برنامه توسعه صنعت نفت مي‌باشد و بي ترديد متخصصان گرانقدر اين شرکت با تکيه بر تجارب گرانسنگ گذشته و استفاده از روشها و فناوريهاي جديد و تحول‌يافته در تحقق اهداف توسعه‌اي صنعت نفت خواهند کوشيد.

براي نخستين بار در کاشان؛

پرداخت قبوض و پيگيري مکاتبات به صورت الکترونيکي انجام مي‌شود

کاشان - سيد حسين صدري

شهردار کاشان گفت: براي نخستين بار در کاشان پرداخت قبوض و پيگيري مکاتبات به‌صورت الکترونيکي انجام مي‌شود.سيد محمد ناظم رضوي افزود: با اين اقدام، پرداخت کليه قبوض و پيگيري مکاتبات اداري به صورت الکترونيک انجام مي‌شود.به گفته وي، درراستاي حرکت به سوي شهر الکترونيک، خدمات الکترونيک از طريق درگاه اينترنتي شهرداري کاشان امکانپذير
شده است.وي با اشاره به اينکه پيگيري کليه درخواستهاي شهرسازي، نوسازي، اصناف، ماده صد براي هر دو منطقه شهرداري امکان‌پذير است، افزود: امکان پيگيري کليه مکاتبات اداري با شهرداري ستاد مناطق دو گانه، محاسبه پرداخت الکترونيکي عوارض نوسازي مناطق دوگانه از طريق سيستم الکترونيکي شهرداري براي شهروندان فراهم است.

شهردار کاشان، صرفه‌جويي در زمان و هزينه، افزايش بازدهي و سرعت در عملکرد، انجام امور در محيطي امن و آرام را از مزاياي انجام اين اقدام دانست و خاطرنشان کرد: امکان خدمات به صورت شبانه‌روزي، کاهش ترافيک و آلودگي هوا، افزايش نظم و کاهش بروکراسي اداري، کاهش فساد اداري و تکريم ارباب رجوع بخشي ديگر از مزاياي اجراي اين طرح است.

وي در پايان با اشاره به اينکه شهروندان مي‌توانند جهت استفاده از خدمات فوق از طريق درگاه اينترنتي kashan.ir اقدام نمايند خاطرنشان کرد: علاوه بر اين، امکان کليه امور فوق ازطريق پيامک نيز امکانپذير مي‌باشد.

دو انتصاب جديد در شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجد سليمان

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان با صدور حکمي سرپرست اداره حراست اين شرکت را منصوب کرد.

مهندس ابراهيم پيرامون طي حکمي عبدالرحيم فردي‌پور را با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره حراست منصوب کرد.

فردي‌پور با 29 سال سابقه خدمت يکي از نيروهاي قديمي حراست صنعت نفت محسوب مي‌شود و مسئوليت در دواير مختلف حراست را در سابقه خدمتي خود دارد.

مهندس پيرامون در اين حکم بر بهره‌گيري از سند چشم‌انداز و نظام جامع حراست صنعت نفت و برنامه‌هاي مصوب و اجراي دقيق قوانين و دستورالعملهاي صادره تأکيد کرد.

مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان همچنين در حکم ديگري ابوذر شجاعي برجويي را به سمت سرپرست برنامه‌ريزي فني و مشاور مديرعامل اين شرکت منصوب کرد.

شجاعي پيش از اين از بهمن 1386 تاکنون مسئوليت اداره حراست شرکت بهره‌برداري نفت و گاز مسجدسليمان را عهده‌دار بوده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي