جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4606


زايمان درآب؛ خوب يا بد


کدوحلوايي؛ ضدتب، ضدالتهاب، ضدديابت


بلاهايي که همبرگر سر شما مي‌آورد


کرونا در کمين زائران اربعيني


خبرها از عالم علم


خبر پزشکي


 زايمان درآب؛ خوب يا بد 

 هيچ چيزي مانند تولد فرزند، خنده را روي لب‌هاي پدر و مادر نمي نشاند. اما فکر زايمان کمي ترسناک است. هر چند بر خلاف قديم که تنها روش زايمان طبيعي يا سزارين بود اين روزها روش هاي ديگري وجود دارد که علاوه بر تجربه يک زايمان فوق العاده و کم هزينه، مادر درد کمتري احساس مي کند. براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره زايمان در آب با دکتر مينا موحد متخصص زنان و زايمان گفت وگو کرده ايم که در ادامه مي آيد.

به گزارش سلامت نيوز به نقل از روزنامه خراسان؛ زايمان در آب، موضوعي است که خانم هاي باردار درباره آن سوالات زيادي دارند. اين روش در واقع به دنيا آوردن نوزاد در وان يا يک استخر آب گرم است. در کشورهاي غربي اين روش خيلي طرفدار پيدا کرده است و در بيمارستان هاي زيادي انجام مي شود اما در کشور ما، بيمارستان هاي معدودي اين نوع زايمان را انجام مي دهند. اين زايمان مزاياي خود را دارد و قبل از هر گونه تصميم گيري بايد وضعيت جسمي زن باردار کنترل شود. به عنوان مثال، فرد مبتلا به ديابت، فشار خون، بيماري قلبي و... ممکن است نتواند به طور طبيعي در آب زايمان کند. پس از بررسي کامل وضعيت جسمي زائو، پزشک مي تواند اين نوع زايمان را به بيمار پيشنهاد کند. وي ادامه داد: در اتاق زايمان يک وان با طول يک و 20 يا يک و 50 با ارتفاع حدود 75 سانتي متر با آب گرم حدود 37 تا 38 درجه پر مي شود.هنگام قرار گرفتن بيمار در آب، نظر وي را درباره دماي آب مي پرسند تا به خواسته او دماي آب تنظيم شود. همانند زايمان طبيعي به زن باردار آموزش زايمان در آب داده مي شود. اين کار يا از طريق شرکت در کلاس يا اطلاع رساني پزشک به زوجين، انجام مي شود تا آمادگي کامل پيدا کنند. اين متخصص زايمان ادامه داد: برخي از خانم ها ترجيح مي دهند با شروع دردهاي زايماني وارد آب شوند زيرا آب يک حالت بي وزني ايجاد مي کند و درد را کاهش مي دهد.

به طور کلي احساس درد در حالت زايمان فيزيولوژيکي طبيعي و در محيط خشک، فقط به لگن وارد مي شود. درحالي که در آب اين درد به تمام قسمت هاي بدن پراکنده مي شود و در نتيجه زائو درد کمتري را تجربه مي کند. مزاياي ديگر اين روش اين است که هنگامي که زائو، نوزاد را به دنيا مي آورد به داروي کمتري نياز دارد زيرا استروئيد موجود اين داروها برعکس عمل مي کند اما در زايمان در آب اين گونه نخواهد بود. وي افزود: از طرفي ميزان برش هايي که براي خروج جنين انجام مي دهيم در زايمان در آب کمتر است زيرا تمام عضلات لگن براي خروج جنين فشار وارد مي کند و خروج جنين به آب راحت تر انجام مي شود. از آن جا که در اين روش زايمان بچه در آب به دنيا مي آيد، اين ايراد وجود دارد که آب زيادي وارد ريه نوزاد مي شود اما در صورت حضور کادر مجرب، آب وارد دهان نوزاد نمي شود. انتقادي که گروه اطفال و نوزادان وارد مي کند اين است که چه لزومي دارد که ما سلامت نوزاد را به خطر بيندازيم. اما اکثر آمارهاي کشورهاي اروپايي، استراليا و آمريکا نشان مي دهد که هيچ گونه خطري براي نوزاد وجود ندارد، به شرطي که مادر باردار مناسب انتخاب شده باشد. انتقاد ديگري که به اين روش وارد شده، موضوع عفونت هاست اما اگر دقت شود و همه وسايل ضروري در دسترس باشد هيچ مشکلي پيش نخواهد آمد. اگر در صورت آلودگي آب با خون يا مدفوع نوزاد يا مادر، بلافاصله آب تعويض شود و براي هر مرحله استخر ضدعفوني شود، مشکل عفونت وجود ندارد. پزشکان ساير کشورها معتقدند که اگر زايمان با همراهي همسر بيمار باشد، مي تواند يک زايمان بسيار خاطره انگيز و آرامش بخش باشد.

در روش زايمان به صورت کانگورويي که هم به صورت طبيعي و هم در آب انجام مي شود، نوزاد بلافاصله روي پوست مادر قرار مي گيرد؛ اين روش نيز خيلي طرفدار دارد و آمار سزارين را پايين مي آورد. در سزارين مصرف مسکن ها زمان شيردهي را به تاخير مي اندازد. اين در حالي است که با روش زايمان در آب مادر اعتماد به نفس پيدا مي کند، به سرعت از جا بلند مي شود و شيردهي را آغاز مي کند. به همين دليل است که بايد روش زايمان در آب در کشور ترويج شود. اين روش علاوه بر فوايدي که دارد، کم هزينه نيز است. وي افزود: در صورت داشتن اضافه وزن، لازم است مادر براي اين نوع زايمان وزن خود را پايين بياورد. زيرا عوارض چاقي مانند فشار خون، ديابت و... زايمان در آب را ناممکن مي کند. بنابراين در تمامي دوران بارداري بايد وزن زائو کنترل شود. همچنين در روز قبل از زايمان بايد روده ها تخليه شود. کيسه آب مادر نيز نبايد پاره شده باشد در غير اين صورت زايمان در آب انجام نمي گيرد.

اگر تصميم داريد روش زايمان در آب را انتخاب کنيد بهتر است مزيت ها و احتمالا ضررهاي آن را نيز بدانيد.

زايمان در آب براي زناني که مشکلات بارداري ، عفونت يا خون ريزي شديد ندارند، مفيد است.

مادر نبايد تبخال داشته باشد زيرا عفونت به راحتي از آب به نوزاد منتقل مي شود.

زمان بارداري بايد کامل طي شده باشد يا اينکه پس از 37 هفته زايمان انجام شود.


 کدوحلوايي؛ ضدتب، ضدالتهاب، ضدديابت 

پاييز و زمستان که از راه مي‌رسند، مصرف خوراکي‌هاي خاص اين فصل‌هاي سرد سال مانند کدوحلوايي هم بيشتر مي‌شود.

کدوحلوايي جزو گياهاني با طبع سرد و داراي املاح و ويتامين‌هايي مانند سديم، پتاسيم، فيبر، قند، پروتئين، کلسيم، آهن،‌ ويتامين D، ويتامين A و ويتامين 12‌Bاست.

تا به حال، خواص متعددي براي کدوحلوايي از نظر علمي به اثبات رسيده که در ادامه به مهم‌ترين آن‌ها اشاره مي‌کنيم:

محققان متوجه شده‌اند مصرف کدوحلوايي مي‌تواند تا حدي باعث کاهش قند خون شود.

اين سبزي، داراي خواص آنتي‌اکسيداني و ضدالتهابي هم است و تا حدي مي‌تواند تب را هم کاهش دهد. از ديگر خواص کدوحلوايي يا همان کدو زرد، خلط‌آور و مدر بودن آن است. اين گياه به اندازه کمي هم مي‌تواند مانند سير باعث رقيق شدن خون شود.در طب سنتي و منابع علمي آمده روغن دانه برخي انواع کدوتنبل‌ها هم براي کاهش تورم پروستات موثر است. معمولاً از روغن نوع خاصي از کدوحلوايي که مصرف دانه آن باعث کاهش تورم پروستات مي‌شود،‌ کپسول‌هاي نرم يا داروهايي با اشکال ديگر در صنعت تهيه و به‌صورت دارو روانه بازار مي‌کنند. غير از اين داروي تهيه‌شده از روغن دانه کدو، ساير خواص آن، از طريق مصرف خوراکي اين گياه به بدن مي‌رسد.

ويتامين A موجود در کدوحلوايي براي حفظ سلامت چشم‌ها و بهبود بينايي مفيد است و بعلاوه به تقويت رشد استخوان‌ها، سيستم ايمني بدن و دستگاه توليدمثل کمک مي‌کند.

کدوتنبل هم چنين حاوي مقادير زيادي ويتامين K است که حدود 40 درصد از نياز روزانه بدن به اين ويتامين را تامين مي‌کند. اين ويتامين نيز براي استخوان‌ها و قلب مفيد است.

همچنين مصرف يک نوبت کدوتنبل 20 درصد از نياز روزانه بدن به ويتامين C را تامين مي‌کند که اين ويتامين نيز به نوبه خود براي رشد و ترميم بافت‌ها در تمام اعضاي بدن ضروري است و در زمستان بدن را در برابر بيماري‌هاي فصلي مقاوم‌تر مي‌کند.

علاوه بر اين‌ها، کدوتنبل سرشار از آهن، پتاسيم و منيزيم است که تمام اين املاح براي بهبود سلامتي ضروري هستند و به ويژه منيزيم براي حفظ عملکرد مطلوب عضلات حياتي است.

کدوتنبل يک منبع غني از فيبر خوراکي است و تخمه کدو نيز حاوي مقادير قابل توجهي فيبر است. به همين دليل چاره خوبي براي رفع يبوست است.

خوردني مغذي زمستاني

کدوتنبل خوردني خوشمزه و پرخاصيت مخصوص فصل زمستان است که به دليل سرشار بودن از ويتامين‌هاي مفيد و ضروري، انتخاب مناسبي براي تامين انرژي و کمک به سلامت بدن در فصل سرما است.

در فصل زمستان مي‌توان از کدوتنبل در طبخ غذاهاي مختلف مانند سوپ و انواع نان‌ها و کيک‌ها استفاده کرد و به دليل دارا بودن فيبر زياد چاره خوبي براي رفع يبوست است.

خوشبختانه تاکنون هيچ‌گونه سميتي براي کدوحلوايي گزارش نشده است و تمام افراد در گروه‌هاي سني و جنسي مختلف مي‌توانند به‌صورت متعادل از اين گياه پرخاصيت استفاده کنند.

برخي افراد عادت دارند کدوحلوايي پخته‌شده را با مقداري شهد شيرين که معمولاً ترکيبي از آب، شکر و گلاب يا هل است، مصرف کنند. به طور کلي، ميزان شيريني برخي از کدوحلوايي‌ها از انواع ديگرشان کمتر است و خوردن کدوهاي کم‌شيرين هم چندان باب طبع مردم نيست. به همين دليل هم افزودن کمي شهد شيرين به کدوحلوايي‌هاي کم‌شيرين، اشکالي ندارد. البته حواستان باشد که اين شهدهاي شيرين، حاوي کالري هستند و افراد مبتلا به اضافه‌وزن، چاقي، بيماران ديابتي و آن‌هايي که مشکلات متابوليک دارند بايد در خوردن کدوحلوايي آغشته به شهد احتياط کنند. در نهايت اينکه کدوحلوايي، داراي املاح، ويتامين‌ها، آب و فيبر است و از اين رو مصرف آن در فصل‌هايي که به وفور در بازار وجود دارد، به تمام افراد توصيه مي‌شود.

سلامتيران - دکتر محمدحسين صالحي‌سورمقي، استاد دانشکده داروسازي دانشگاه تهران


 بلاهايي که همبرگر سر شما مي‌آورد 

 به گزارش سرويس سلامت خبرگزاري طبنا؛ دکتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و کبد و دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران افزود: هر چند که برخي از عوارض فست فود به همگان آشکار است اما مداومت بر مصرف اين غذاهاي خوشمزه ولي مضر موجب شده است تا برخي از مضرات جبران ناپذير اين خوراکي‌ها با ترکيباتشان بيان شود.

وي با اشاره به اينکه فست فود متهم درجه يک بروز بيماري‌هاي جدي گوارشي هست، تأکيد کرد: اين خوشمزه‌ها جزء ناسالم‌ترين غذاهاي موجود در دنيا هستند و علاوه بر اينکه بوجود آورنده بزرگترين فاکتور تهديد کننده سلامت يعني چاقي‌اند، به راحتي مي‌توانند منجر به بروز بيماري‌هاي ريفلکس معده و عوارض قلبي شوند. عليرضا دلاوري همچنين با بيان اينکه ارتباط چاقي، اين دستاورد نوين فست فود‌ها با سرطان روده بزرگ يا کولون اثبات شده است، ادامه داد: کبد چرب نيز از ديگر عوارض جبران ناپذير ناشي از مصرف اين خوراکي‌هاي ناسالم است که هيچ علامت باليني نداشته و در صورت مصرف مداوم فست فود، عدم تشخيص به موقع و درمان مي‌تواند ويروس کبدي را که بيماري مهلک است به ارمغان آورد.

وي درخصوص ترکيبات به کار رفته درون فست فود بويژه همبرگر و انواع سوسيس‌ها گفت: اين گروه از خوراکي‌ها داراي مقادير بسيار بالايي نمک و ادويه هستند که به علت وجود طعم دهنده‌هاي زياد، مزه شوري نمک کمتر حس مي‌شود و شايد اين ميزان نمک دو يا 3 برابر از نياز روزانه بدن باشد و در کنار همه اين‌ها اين خوراکي‌ها داراي ترکيباتي از نيترات‌اند که به محض ورود به بدن تبديل به ماده خطرناک نيترين مي‌شوند.


 کرونا در کمين زائران اربعيني 

 معاون آموزشي دانشکده علوم پزشکي آبادان از احتمال انتشار ويروس «کرونا» به دليل تردد و ازدحام زوار در مرز شلمچه و انتقال آن به شهروندان خبر داد.عبدالله خوان زاده درباره اين ويروس اظهار کرد: اين ويروس از سال 2002 شيوع پيدا کرده است و از بيماري تنفسي به نام «سارس» قاره به قاره و کشور به کشور منتقل شده است.وي افزود: بين 10 تا 30 و يا 50 درصد از مبتلايان به اين ويروس به مرگ بيماران منجر مي‌شود و عواقب خطرناکي را براي مبتلايان به همراه خواهد داشت.

معاون آموزشي دانشکده علوم پزشکي آبادان تصريح کرد: بعد از 10 سال اين بيماري به سندروم تنفسي خاورميانه معروف شده و در حال حاضر در کشورهاي حاشيه خليج فارس گزارش شده است.وي با بيان اينکه ويروس «کرونا » مرگ و مير بالايي را ايجاد مي کند به راه هاي انتشار اين ويروس کشنده اشاره داشت و عنوان کرد: اين بيماري از راه‌هايي چون خون، تنفس و همچنين ادرار و مدفوع منتقل مي شود و انتشار مي يابد.خوان زاده ابراز داشت: اين بيماري شبيه سرماخوردگي ست و علائم باليني آن عبارت از دوره نهفتگي هفت تا 10 روزه، تب، آب ريزش بيني، درد استخوان است و بين 48 تا 72 ساعت تبديل به بيماري تنفسي شديد شده که نياز به تنفس مصنوعي نيز مي شود.

وي ادامه داد: در 25 درصد از مبتلايان اين بيماري نيز علائم گوارشي چون اسهال نيز به وقوع مي پيوندد.معاون آموزشي دانشکده علوم پزشکي آبادان با اشاره به اينکه براي درمان اين بيماري هيچ راهکاري ارائه نشده است گفت: براي اين بيماري، درمان خاصي وجود ندارد و داروهايي که تاکنون تجويز شده است کارآيي 100درصدي نداشته اند.وي همچنين عنوان کرد: افرادي که احتمال مرگشان در اين بيماري بيشتر است دياليزي ها، سالخوردگان، بانوان باردار و کودکان هستند.

خوان زاده در ادامه به راه هاي پيشگيري و ابتلا به اين بيماري اشاره داشت و افزود: اقدامات حفاظت پزشکي براي پرسنل درمان نظير دستکش، ماسک مخصوص و کلاه و ...، رعايت بهداشت فردي چون شست وشوي دست ها به ويژه سرانگشتان که نياز به شستن بيشتري دارند و دفع بهينه ترشحات وسايل شخصي فرد بيمار و يا فردي که بيماري منجر به مرگش شده است از جمله اين موارد پيشگيرانه هستند.

وي بيان کرد: تاکنون يک صد نفر در کل جهان به اين بيماري مبتلا شده اند که از اين تعداد، 30 نفر آنها به مرگ منجر شده اند.


 خبرها از عالم علم 

 آدامس جويدن ميگرن مي آورد

مترجم: ساجده کياني فر

نتايج يک تحقيق نشان مي دهد که آدامس جويدن ممکن است از علل عمده ميگرن در دختران جوان باشد.

دکتر ناتان واتنبرگ در واحد مغز و اعصاب کودکان مرکز پزشکي ماير و مرکز توسعه اشاره کرده است که استفاده بيش از حد از مفصل گيجگاهي فکي (TMJ) که در آن فک و جمجمه به هم وصل مي شوند به عنوان يک علت احتمالي اين سردرها شناسايي شده است.

وي افزود: "هر پزشکي مي داند که استفاده زياد از مفصل TMJ منجر به سردرد مي شود. من معتقدم که اين اتفاق زماني رخ مي دهد که کودکان و نوجوانان بيش از حد آدامس مي جوند."

در اين تحقيق دختران بين سنين 6 تا 19 سال که از ميگرن يا سردردهاي عصبي رنج مي بردند مورد مطالعه قرار گرفتند. اين 30 دختر مورد مطالعه هر روز بين يک تا شش ساعت آدامس مي جويدند. بعد از اين که آدامس جويدن را به مدت يک ماه رها کردند 19 نفر از اين دختران سردرهايشان برطرف شد و 7 نفر نيز اذعان داشتند که کاهش چشمگيري هم در شدت و هم در تعداد دفعات سردردهايشان مشاهده کردند.

به دنبال اين بررسي 26 نفر از اين بيماران طي دو هفته آدامس جويدن را از سر گرفتند و شاهد شروع دوباره سردردهايشان بودند.

به گفته دکتر واتنبرگ اين يافته ها به سرعت قابليت اجرايي شدن دارند. با نصيحت نوجواناني که از سردرد هاي دوره اي رنج مي برند به توقف آدامس جويدن، پزشکان بسياري از آنها را مي توانند به سرعت و با کارآمدي بالا آن هم بدون نياز به آزمايش هاي تشخيصي و يا داروهاي پرهزينه.درمان کنند.

منبع: www.netdoctor.co.uk

بيداري‌هاي شبانه مغز را فرسوده مي‌کند

يک روانپزشک و متخصص مغز و اعصاب مي‌گويد: بيداري‌هاي شبانه يا شب زنده‌داري‌هاي افراطي و بيش از حد، موجب فرسودگي زودرس مغز مي‌شود.

دکترمجيد برکتين روز جمعه در دومين کنگره علوم اعصاب پايه و باليني افزود: متاسفانه در ايران برخي از جوانان و نوجوانان شب بيداري‌هاي بي‌مورد و افراطي دارند که مغز آنها با بالا رفتن سن، زودتر به مشکل حافظه از جمله آلزايمر دچار مي‌شود.

وي تماشاي برنامه‌هاي تلويزيوني ديرهنگام، ارتباط با فضاهاي مجازي از جمله اينترنت و همچنين چت کردن را از عوامل شب بيداري‌هاي شبانه عنوان کرد که برخي جوان‌ها به آنها گرايش يافته‌اند.

برکتين اظهار داشت: ميزان خواب کساني که شب زنده‌داري‌هاي افراطي دارند، شايد به سه يا چهار ساعت در روز برسد که اين مساله نه تنها بر عملکرد مغز آنها بلکه بر عملکرد روزانه آنها نيز تاثير منفي مي‌گذارد.

فلوشيپ روانپزشکي عصبي، آلودگي هوا، زندگي بدون تحرک فيزيکي، تغذيه نامناسب‌، استرس و استعمال دخانيات را از ديگر عواملي عنوان کرد که باعث تسريع در فرسودگي مغز مي‌شود.

برکتين به آلزايمر به عنوان يکي از شناخته شده‌ترين نوع زوال عقل يا دمانس اشاره کرد و گفت: افراد هر چقدر شيوه زندگي سالم‌تر و استرس کم‌تري داشته باشند احتمال ابتلاي به آلزايمر را در پيري کم‌تر مي‌کنند.


 خبر پزشکي 

 سه گياه عالي براي تقويت حافظه

به گزارش سرويس علمي پزشکي باشگاه خبرنگاران اگر مثلا وارد آشپزخانه مي‌شويد و دور خودتان مي‌چرخيد که براي چه آنجا رفته‌ايد يا جلوي کتابخانه‌تان مي‌ايستيد و فراموش مي‌کنيد مي‌خواستيد چه کتابي برداريد و يا بدتر از آن وقتي در سوپرمارکت محله‌تان آقاي فروشنده سوال مي‌کند چه مي‌خواهيد پاک يادتان مي‌رود خريدهايتان چه بوده است زمان آن رسيده دستي به سر و گوش حافظه‌تان بکشيد. مي‌شود با روش‌هاي طبيعي مغز را تحريک و حافظه را تقويت کرد. با ما باشيد تا با چند گياه تقويت کننده‌ي حافظه آشنا شويد.

جينکوبيلوبا

زادگاه اين گياه چين است و يکي از معروف‌ترين‌ها براي تقويت مغز و حافظه. بلندي درخت جينکو تا ارتفاع سي متر هم مي‌رسد و مي‌تواند تا 2000 سال زندگي کند.اين گياه توانايي يادگيري را بهبود مي‌دهد و عملکرد حافظه را بهتر مي‌کند. توجه داشته باشيد که امروزه براي درمان اختلالات درک و درمان بيماري‌هايي مانند آلزايمر از داروهاي تهيه شده با جينکو استفاده مي‌کنند. مي‌توانيد با داروساز مشورت کنيد و از قرص‌هاي اين گياه استفاده کنيد.

مريم‌گلي

مريم‌گلي هم براي تقويت حافظه مفيد است. اين گياه مديترانه‌اي با آن گل‌هاي آبي صورتي رنگ خود خواصي دارد که از دوره‌ي باستان طرفدار داشته است. از اين گياه براي درمان مشکلات گوارشي و "التهاب مخاط" استفاده مي‌کنند. علاوه بر اين‌ها مريم گلي براي تقويت حافظه مفيد است به طوري که در تهيه‌ي داروهاي مربوط به آلزايمر استفاده مي‌شود.

چاي

چاي نيز از آن گياهان مفيد براي حافظه کوتاه مدت و همچنين حافظه‌ي طولاني مدت است. خواص آنتي‌اکسيداني آن پيري را به تاخير مي‌اندازد و با برخي از بيماري‌هاي اين دوره يعني پارکينسون و آلزايمر مقابله مي‌کند.

جينسنگ

جينسنگ براي تقويت حافظه، بالا بردن قدرت تمرکز و همچنين بهبود قدرت درک افراد مفيد است. البته به عقيده‌ي محققان اثبات تاثير اين گياه روي حافظه نيازمند بررسي‌ها و پژوهش‌هاي بيشتري است. اما با اين حال بسياري از متخصصان معتقدند که گياه جينسينگ سلامت مغز را بالا مي‌برد. اين گياه روي فعاليت سلول‌هاي مغزي تاثير مي‌گذارد و حافظه را تقويت مي‌کند. قرص‌ها و محصولات اين گياه در عطاري‌ها و داروخانه‌ها موجود است. مي‌توانيد با پزشک يا داروساز مشورت کرده و از آن استفاده کنيد.

خطرناک ترين زمان براي خوردن دسر

به گزارش سرويس سلامت خبرگزاري طبنا؛ پزشکان دريافته اند بدترين زمان براي خوردن دسر که مي تواند سبب افزايش وزن زياد در افراد شود در وعده شام نيست. بر اساس پژوهش هاي صورت گرفته، همگان فکر مي کنند که خوردن دسر در وعده شام باعث افزايش وزن مي شود در صورتي که اين طور نيست و خوردن دسر در وعده غذايي صبحانه تاثير به مراتب بدتري بر سلامت و افزايش وزن افراد مي گذارد.

پزشکان توصيه مي کنند؛ افراد از شيريني ها در وعده غذايي صبحانه و نهار به هيچ وجه در کنار غذاي اصلي خود استفاده نکنند زيرا باعث افزايش وزن زياد در آن ها مي شود. بررسي ها نشان مي دهد؛ افراد بهتر است که از سبزي ، ميوه و پروتئين هاي کم چرب به عنوان خوراکي اصلي در فاصله بين صبحانه تا ناهار استفاده کنند.

خوردن شيريني در فاصله ي صبحانه تا نهار به دليل کم بودن زمان عدم فرصت کافي بدن براي سوزاندن کربوهيدرات ها مي تواند سبب ذخيره ي چربي، افزايش اشتها و گرسنگي بيشتر در افراد شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي