جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4606


آغاز اجراي پروژه جاده 6 بانده آبادان، خرمشهر به شلمچه در منطقه آزاد اروند

شهردار آبسرد:
زمينه حمايت از ورزشکاران قهرمان فراهم ‌شود


خبر


در استان


خبر


 آغاز اجراي پروژه جاده 6 بانده آبادان، خرمشهر به شلمچه در منطقه آزاد اروند 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

عمليات اجرايي پروژه احداث جاده 6 بانده مسير مواصلاتي شهرهاي آبادان و خرمشهر و شلمچه آغاز شد.مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: در نخستين مرحله از عمليات اجرايي اين پروژه مسير حدفاصل ميدان فرهنگ تا ميدان سازمان منطقه آزاد اروند از تاسيسات شهري و زيربنايي پاکسازي خواهد شد.

اسماعيل زماني افزود: برنامه‌ريزي و مطالعه، اصلاح و ارتقاي مسير مواصلاتي آبادان، خرمشهر به شلمچه در دستور کار اين سازمان قرار دارد و در دو فاز اول اصلاح مسير ميدان هتل آبادان تا ميدان فرهنگ در شهرستان آبادان و ميدان مقاومت تا پل نو در شهرستان خرمشهر در حال انجام و به مرحله اجرا رسيده است.

وي گفت: سيصد و پنجاه ميليارد ريال اعتبار جهت اجراي اين دو طرح برآورد شده است و هم اکنون کار مطالعات و پاکسازي مسير از تاسيسات شهري و تملک اراضي طرح در حال انجام است و به زودي عمليات اجراء پروژه‌ها نيز شروع خواهد شد.

رئيس هيات مديره منطقه آزاد اروند اظهار داشت: در همين راستا جلسه‌اي با حضور مسئولين سازمان منطقه آزاد اروند، فرماندار شهرستان آبادان، مسئولين پالايشگاه آبادان و پخش فرآورده‌هاي نفتي و همچنين مسئولين سازمانهاي خدمات‌دهنده شهري درخصوص تصميم‌گيري و برنامه‌ريزي جابجايي تاسيسات شهري واقع در مسير برگزار گرديد.

زماني با اشاره به اهميت اين پروژه افزود: کليه تاسيسات موجود در مسير اين پروژه در يک کانال و کريدور قرار خواهند گرفت، همچنين جاده مذکور به صورت شش بانده و در يک پوسته 35 متري اجرا و تا شش ماه آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد. وي اجراي موفق اين پروژه را منوط به همکاري موثر مسئولين و تاثيرگذاران دانست.

گفتني است اين پروژه با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت پالايش نفت آبادان صورت مي‌پذيرد.

همچنين پروژه تعريض جاده خرمشهر از فلکه مقاومت تا پل نو نيز در يک کريدور 32 متري به صورت 6 بانده و حداکثر تا يک ماه آينده به اجراء خواهد رفت و در مدت 9 ماه به بهره‌برداري خواهد رسيد.


 شهردار آبسرد:
 زمينه حمايت از ورزشکاران قهرمان فراهم ‌شود 

آبسرد - خبرنگارآفرينش

شهردار آبسرد گفت: براي تداوم ورزش قهرماني در شهرستان دماوند، بايد با زمينه‌سازي لازم و حمايت از کساني که در عرصه‌هاي ورزشي فعاليت مي‏کنند، اين افتخارات مداومت پيدا کند.

به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از روابط عمومي شهرداري آبسرد، پرويز قنبري در مراسم تقدير از مجيد بزرگي، مدال‏آور کشورمان در مسابقات پرس سينه آسيا در فيلپين بيان کرد: کسب مقام قهرماني براي جوانان بومي افتخار بزرگي است و بايد اين افتخار را به تمام مردم منطقه تبريک گفت.

وي با اعلام برنامه‏‏هاي کاري خود در شهرداري آبسرد بيان کرد: برنامه‏ريزي در زمينه توسعه فضاهاي ورزشي در شهر آبسرد و محلات آن قطعي است و سعي‏مان بر اين است اين امر طي يک تا دو سال آينده به انجام رسد.

قنبري افزود: در جلسات پي در پي با مسئولان فرادستي و ارائه بسته‏هاي پيشنهادي شهرداري آبسرد به استانداري تهران، بسترسازي و سرمايه‏گذاري در زمينه ورزش در اولويت کاري است تا جايي که بحث‏هاي جدي در خصوص احداث يک پارک آبي در شهر آبسرد به شهرداري تهران داده شده است.

شهرداي آبسرد با اشاره به اينکه سياست‏گذاري مديريت شهري آبسرد به سمت استفاده بهينه از فرصت‏هاست، گفت: شوراي اسلامي شهر و شهرداري آبسرد از تمام سرمايه‏گذاران به ويژه سرمايه‏گذاران بومي استقبال خواهد کرد تا با استفاده از فرصت‏هاي موجود امکانات مورد نياز شهر و جوانان احيا شود و در آينده نزديک امثال مجيد بزرگي، مدال‏آور کشورمان در مسابقات پرس سينه آسيا در فيلپين زياد ديده شوند.

حمايت کافي از ورزش آبسرد انجام نمي‏شود

عضو شوراي اسلامي شهر آبسرد گفت: متأسفانه حمايت کافي از ورزش آبسرد انجام نمي‏شود و اين رويه بايد اصلاح شود. سيدمجتبي حسيني در مراسم تقدير از مجيد بزرگي، مدال‏آور کشورمان در مسابقات پرس سينه آسيا در فيلپين، خواستار ادامه اين موفقيت‏ها شد.

عضو شوراي اسلامي شهر آبسرد ضمن تبريک به مجيد بزرگي و هيئت همراه وي، از حضور پررنگ ورزشکاران در اين مراسم تشکر کرد.

وي گفت: شهر آبسرد و حومه آن، استعدادهاي درخشاني در زمينه ورزش دارد؛ اما متاسفانه به دليل عدم حمايت کافي ورزش شهر آبسرد و شهرستان دماوند، در سطح باشگاه‌ها مانده است.

حسيني خطاب به ورزشکاران گفت: نگاه به ورزش بايد نگاهي قهرماني باشد؛ چراکه با اين نگاه عنوان‏هاي قهرماني هم کسب خواهد شد.


 خبر 

 اقدامات فرهنگي آسيبهاي اجتماعي را کاهش مي‌دهد

کرج - خاکپور

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري کرج با تاکيد بر ضرورت اجراي اقدامات فرهنگي، عنوان کرد: اقدامات فرهنگي آسيبهاي اجتماعي را کاهش مي‌دهند.به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، مصطفي رضا حسيني در نشست شهرداران کرج و شهرهاي تابعه با بيان اين مطلب افزود: از جمله اقداماتي که مي‌توان در اين راستا انجام داد، تهيه بسته‌هاي فرهنگي و توزيع آن است.

وي با بيان اينکه، استان البرز و به تبع آن کلانشهر کرج و شهرهاي همجوار بايد در زمينه مسائل فرهنگي الگويي بي‌بديل باشد، عنوان کرد: امروز با شناخت نيازهاي جامعه به اقدامات فرهنگي، بايد برنامه‌هاي وسيع و کلاني را در زمينه اجراي اقدامات فرهنگي، تدوين و اجرا کرد.رضاحسيني، فرهنگ و فرهنگ‌سازي و انتقال آن به نسل آينده را مهمترين مقوله درخصوص ارتقاء سطح فرهنگي و اجتماعي جامعه ذکر و عنوان کرد: معيارها و اصول فرهنگي بايد مبناي امور و فعاليتهاي مختلف باشد.

جعل سند سجلي در مازندران به صفر رسيده است

ساري – خبرنگار آفرينش

فرج ا... ملکي به مناسبت هفته ثبت اوال در جمع اصحاب رسانه گفت: خوشبختانه درحال حاضر جعل سند سجلي دراستان مازندران وجود ندارد. وي با اشاره به اينکه مازندران در بحث ازدواج جايگاه بيست وچهارم کشور را دارد اظهارداشت: درمورد طلاق نيزدر رتبه دهم کشوري قرار داريم.وي تعداد ازدواجهاي ثبت شده در نه ماهه امسال را 23هزارو859موردبيان کرد و افزود :در اين مدت بيش از 5هزار مورد طلاق در استان به ثبت رسيد. ملکي بيشترين ازدواج ثبت شده را مربوط به گروه سني 20تا24 سال اعلام کرد گفت: طلاق ثبت شده نيز مربوط به گروه سني 25تا29سال است.

ملکي بيشترين ازدواج و طلاقهاي ثبت شده را مربوط به زوجهاي همسن اعلام کرد و افزود: بيشترين طلاق ثبت شده مربوط به زندگي مشترک به مدت يک سال است. 

مرادي:

تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري را براي ارتقاي آرامستانها بسيج کنيم

کرج - خاکپور

دبير کميته تخصصي خدمات شهري کلانشهرهاي کشور خواستار بسيج تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري براي ارتقاي خدمات‌رساني سازمان آرامستانها شد و از قرار داشتن 150 پروژه سازمان آرامستانهاي کشور در صف انتظار جذب اعتبارات ملي خبر داد.

محسن مرادي در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج، با بيان مطالب فوق خاطر نشان کرد: سرعت و سهولت در خدمت‌رساني به شهروندان يکي از ايده‌آلهاي معاونت خدمات شهري است که «آرامستانها» را بايد بخش مهم از مجاري خدمت‌رساني تلقي کرد و آن را در بحثهاي مديريتي جديتر مورد واکاوي قرار داد.

عضو اسبق شوراي شهر کرج، از کاهش فاصله‌هاي مديريتي در شهرهاي کشور خبر داد و گفت: طبق برآوردها، تا سال 2020 ميلادي بيش از 80 درصد جمعيت کشور در شهرها اسکان مي يابند که براي پيش‌بيني نيازها و ايجاد زيرساختهاي لازم، بايد از اکنون زنگ خطرهاي مديريتي را به صدا در آورد تا برنامه‌هاي استراتژيک جهت ايجاد توازن ميان افزايش جمعيت و ارتقاي سطح کمي و کيفي خدمت‌رساني تبيين شود.

اين مقام مسئول در دبيرخانه کلانشهرهاي کشور، با اشاره به برخي نارضايتيها و بي‌اعتماديهاي مشترک ميان پرسنل دستگاهها و مراجعه‌کنندگان، آن را ناشي از ضعف اطلاع‌رساني سازماني خواند و خاطرنشان کرد: علت اينکه جامعه برخي مشاغل نظير فعاليت در غسالخانه‌ها را به راحتي هضم نمي‌کند، نهادينه نشدن فرهنگ خدمت‌رساني در کشور است که متاسفانه برخي صرفا کار در پشت ميز و صندلي را ارزش تلقي مي‌کنند؛ بايد ديد که کجاي کار لنگ مي‌زند و به اصلاح ديدگاهها پرداخت.

مرادي ادامه داد: بنده دست تمام عزيزاني که در سنگر آرامستانهاي کشور خادم مردم هستند را به گرمي مي‌فشارم و قدردان تلاشهاي آنان هستم.

فرماندار قدس:

توسعه شهرستان قدس از مسير صنعت عبور مي‌کند

قدس - حجت اصغري

فرماندار قدس با اشاره به اينکه قدس يک شهرستان صنعتي است، گفت: محور توسعه اين شهرستان از مسير صنعت عبور مي‌کند. نورمحمد فردي در جلسه رسيدگي به مشکلات شهرکهاي صنعتي شهرستان قدس که با حضور هئيت مديره اين شهرکها، رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت، رئيس شوراي اسلامي شهر، شهردار و جمعي ديگر از مسئولان شهري برگزار شد، اظهار داشت: قسمت اعظم درآمد قدس از بخش صنعت و کشاورزي تامين مي‌شود که البته با توجه به اينکه کل اراضي کشاورزي و باغات اين شهرستان هزار و 590 هکتار است، ظرفيت محدودي دارد بيشترين نقش در توسعه شهرستان به عهده بخش صنعت است.

وي افزود: شهرستان قدس با بيش از هزار واحد صنعتي که 550 واحد از آنها تحت عنوان شهرک خصوصي زاگرس، 250 واحد شهرک قدس و 250 واحد در سطح شهر، يک شهرستان صنعتي است، دولت هم همواره از بخش صنعت حمايت ويژه دارد و با مصوب کردن استقلال شهرکهاي صنعتي خصوصي به اين مهم عمل کرده است.

شوراي شهر مخالف استقلال شهرکهاي خصوصي صنعتي است

در ادامه جلسه رئيس هئيت مديره شهرک خصوصي زاگرس گفت: از ابتداي صدور پروانه شهرک‌هاي خصوصي صنعتي شوراي اسلامي شهر مخالف اين کار بود و همچنان به مخالفت خود ادامه مي‌دهد و داعيه دفاع از حقوق مردم را دارد، استقلال شهرکهاي خصوصي قانون مصوب دولت، مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان است و همه موظف به اجراي اين قانون هستند.

مهدي ميراسکندري افزود: از روزي که پروانه صادر شده شهرداري ديگر حق صدور مجوز جديد در شهرکها را نداشته که متاسفانه اين اتفاق افتاده و کساني که مجوز گرفته‌اند هزينه‌ها را پرداخت کرده ولي اکنون اجازه ساخت وساز ندارند زيرا کار غيرقانوني است.

ي ادامه داد: سالها اين شهرکها در حوزه فعاليت شهرداري بوده و همواره عوارض بسياري هم پرداخت کرده‌اند اما از کمترين خدمات شهري و رفاهي هم بي‌نصيب بوده‌اند به طوري که اکثر خيابانها خاکي هستند و روشنايي نيز ندارند، اين امر امنيت را کاهش مي‌دهد.

دستيابي به 400 ميليارد ريال ارزش افزوده در ريخته‌گري مداوم فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان - راعي

رئيس گروه فني ناحيه فولادسازي و ريخته‌گري مداوم شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: با تلاش کارشناسان و کارکنان ناحيه فولادسازي و ريخته‌گري مداوم فولاد مبارکه و با اجراي پروژه‌هاي متعدد، بازده وزني توليد فولاد خام تا آبانماه سال جاري به 97.2 درصد رسيد و سالانه 400 ميليارد ريال ارزش افزوده حاصل شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مرتضي مؤمني با بيان اينکه بازده وزني در ريخته گري مداوم، نسبت وزني تختال توليدي به فولاد مذاب تحويلي از فولادسازي مي‌باشد تصريح کرد: ضايعاتي همچون ته پاتيل، ته تانديش، سروته تختال، پوسته‌هاي اکسيدي، ضايعات خطوط، برش، ضايعات پارگي شمش و ... از مقدار بازده وزني خواهد کاست.

وي در اين رابطه گفت: مقدار استاندارد اين کميت در اوائل بهره برداري، با توجه به پيش بيني ها و شرايط آن زمان 96.43 درصد تعريف شده بود که در اوائل بهره‌برداري مقدار واقعي آن کمتر از پيش بيني و موجب تجمع مقادير متنابهي قراضه سنگين ناشي از ته پاتيل و ته تانديش، در سالهاي متوالي، شده بود و پس از آن با بهبود شرايط و انطباق با شرايط استاندارد، مقدار توليد ضايعات قراضه سنگين رو به کاهش، و مقادير ذخيره شده آنها در فرآيند کوره هاي قوس بازيابي و مصرف شد.

وي با اشاره به تمهيدات در نظر گرفته شده براي افزايش بازده وزني در طول سنوات گذشته اظهار داشت: در سالهاي اخير با انجام فعاليتها و با تعريف پروژه‌هاي متعدد شرايط بسيار فراتر از استانداردهاي مربوطه حاکم شده و از اين بابت مزيت اقتصادي عظيمي براي ذينفعان سازمان حاصل شده است، بگونه‌اي که متوسط اين عدد در سال 1390 برابر با 95.8 درصد، و در سال 1391 برابر با 96.6 درصد و در سال 1392تا پايان آبانماه برابر با97.2 درصد شده و در نتايج روزهاي اخير گاهي از 98 درصد نيز فراتر مي رود که تنها 2 درصد ضايعات، رکوردي بسيار ارزشمند و از لحاظ اقتصادي حائز اهميت مي باشد.


 در استان 

 نشست صميمي شهردار کرج با اصحاب رسانه برگزار شد

كرج – خبرنگار آفرينش

شهردار کلانشهر کرج در نشست صميمي با اصحاب رسانه، ضمن تقدير از زحمات آنان در مسير اطلاع‌رساني اظهار داشت: از سنگربانان عرصه خبر و اطلاع‌رساني در استان البرز تقاضا دارم ميان انتقاد و انتقام مرزبندي داشته باشند و مطالب را براساس واقعيتها و رسالت ذاتيشان به رشته تحرير درآورند، چرا که جامعه براي تعالي حقيقتي نيازمند نقدهاي برخواسته از روح واقعيتهاست.

نخستين نشست خبري شهردار کرج

به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج، نخستين نشست خبري شهردار کرج در حالي برگزار شد که نيت شهرداري کرج براي دعوت از مديران مسئول، سردبيران و سرپرستان رسانه‌هاي مکتوب و مجازي، بررسي دغدغه‌هاي مشترک و بيان ديدگاهها در حوزه‌هاي مديريت شهري بود اما به درخواست جمعي از خبرنگاران، جلسه شکل نشست خبري به خود گرفت و بهانه‌اي شد تا جمعي از خبرنگاران، گزارشگران و نويسندگان کرجي فرصت حضور در جلسه و ديدار رودررو با شهردار کرج را به دست آورند.

همچنين معاونان مالي و اداري، فرهنگي، اجتماعي و ورزشي، خدمات شهري، حمل و نقل و ترافيک، معماري و شهرسازي و مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري کرج، "ترکاشوند" را در اين نشست خبري همراهي مي‌کردند و در مواردي که نياز به پاسخگويي آنان مي‌شد، شهردار کرج خواستار توضيحات تکميلي‌شان شد.

مهمترين دغدغه‌هايي که در نشست بيان شد

ترافيک، تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام عمراني و خدماتي، تعامل سازنده با بخش خصوصي، ايجاد زير ساختهاي شهري، احداث گرمخانه در کرج، عملکرد معاونتهاي خدمات شهري مناطق شهرداري، نهضت آسفالت و... تيتر مهمترين دغدغه‌هايي بود که در نشستِ بيان شد و شهردار کرج نيز پاسخهاي مناسبي را بيان داشت؛ همچنين معاونتهاي مربوطه نيز توضيحاتي را به اظهارات شهردار اضافه کردند.

تني چند از اصحاب رسانه و مديران رسانه‌هاي خبري طي سخناني به بيان ديدگاهها و طرح نظرات و پرسشهاي خود از شهردار کرج پرداختند که تا پايان فرصت مقرر به تمامي سوالات پاسخ داده شد.

ترکاشوند در اين نشست به اقدامات 80 روزه حضور خود در شهرداري کرج اشاره و از اين ايام به عنوان «روزهاي خدمت» ياد کرد.

وي با بيان اينکه گشودن گره از مشکلات شهروندان نعمت است و ما از نعمت خسته نخواهيم شد، بر ضرورت برگزاري نشست مشترک با اصحاب رسانه تاکيد کرد و ادامه داد: طي مدت حضور در شهرداري اقدامات ارزشمندي از سوي معاونت هاي مختلف در حوزه‌هاي عمران، حمل و نقل و ترافيک، فرهنگ و ورزش صورت گرفته که اين اخبار از طريق سفيران اطلاع‌رساني در اختيار مردم قرار خواهد گرفت.

خط قرمز شهردار بر تمجيدهاي متملقانه

شهردار کرج انعکاس صحيح اخبار و ارائه اطلاعات واقعي و شفاف به شهروندان را بسيار حائز اهميت ذکر و تاکيد کرد: دنبال تقدير و تمجيد براي انجام وظايفمان نيستيم.

شهردار کرج افزود: بايد مرز انتقاد و تخريب تعيين شده و اين دو فضا از هم تميز داده شوند.

کرج نيازمند 51 تقاطع

وي در پاسخ سوال ديگر روزنامه سياست روز مبني بر احداث 51 تقاطع غيرهمسطح نيز چنين توضيح داد: طبق مطالعات جامع حمل و نقل و ترافيک 51 تقاطع براي شهر کرج و محدوده آن لازم است که اين تقاطعات اولويت‌بندي شده.

شهردار منابع درآمدي احداث اين تقاطعات که طبق مصوبه شوراي ترافيک شهرستان لازم به احداث است را متعدد عنوان کرد و بيان داشت: پايه اعتبار پيش‌بيني شده براي تقاطعات مذکور از 15 تا 90 ميليارد تومان است که اين اعتبارات از محل مشارکت با بخش خصوصي و حرکت به سوي ايجاد درآمدهاي پايدار محقق خواهد شد.


 خبر 

 دماوند رتبه نخست رقابتهاي اسکان اضطراري هلال احمر استان را کسب کرد

دماوند - ايرج صادقعلي

سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند از کسب عنوان نخست رقابتهاي اسکان اضطراري دانشجويي استان در بخش آقايان خبر داد.

حميد فرهادي در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: چهار تيم اعزامي هلال احمر شهرستان در رقابتهاي اسکان اضطراري و امداد و کمکهاي اوليه دانشجويي استان در 2 بخش آقايان و بانوان خوش درخشيدند.

وي گفت: در خاتمه اين رقابتهاي نزديک و فشرده، در رشته اسکان اضطراري (چادرزني) آقايان ميلاد اکبري، ابراهيم ساعدي، سجاد بهرامي و مرتضي داودي به مقام نخست دست يافتند و تيمهاي فيروزکوه و رباط کريم به ترتيب دوم و سوم شدند. فرهادي افزود: در اين رشته تيم اعزامي خواهران متشکل از خانمها فائزه چراغعلي، آرزو شرف‌الديني، آناهيتا چراغعلي و هانيه خلجي مقام دوم استان را پس از فيروزکوه به خود اختصاص دادند و تيم ورامين سوم شد.

وي خاطرنشان کرد: تيمهاي اعزامي دانشجويي شهرستان در رشته امداد و کمکهاي اوليه توفيقي کسب نکردند.

اين مقام مسؤول ابراز اميدواري کرد؛ اين تيمها بتوانند با افزودن بر جديت و تلاش خود از شايستگي شهرستان در رقابتهاي کشوري دفاع کنند.

يک دوره بازآموزي طرح امداد و نجات زمستانه در دماوند برگزار شد

سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند از برگزاري يک دوره باز آموزي طرح ملي امداد و نجات زمستانه در مرکز اداري جمعيت هلال احمر اين مرکز خبر داد.حميد فرهادي اظهار کرد: طي ارسال دستورالعملي از سوي جمعيت هلال احمر استان تهران مقرر گشت طرح ملي امداد و نجات زمستانه از 20 آذز ماه آغاز و تا 20 اسفند ادامه داشته باشد.

وي ادامه داد: در همين راستا جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند با پشتيباني سازمان امداد و نجات و معاونت امداد استان تهران روز 20 آذز ميزبان افتتاح رسمي طرح ملي امداد و نجات زمستانه با حضور رييس سازمان امداد و نجات و ديگر مسوولان لشکري و کشوري در پيست آبعلي بود.

فرهادي بيان کرد: در طرح ملي امداد و نجات زمستانه جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند به همت واحد امداد و نجات خود با استقرار سه دستگاه آمبولانس، دو دستگاه پيکاپ، يک دستگاه خودرو نجات تيپ دو، يک دستگاه خودرو نجات تيپ يک و خودرو عملياتي آرگو و با شرکت 15 نفر از نجاتگران کادر و داوطلب در دو محور مواصلاتي هراز و فيروزکوه در خدمت مردم عزيز کشورمان هستيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي