جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/12/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4663

اشکان دژاگه مهاجم تيم ملي :
به گلزني در جام جهاني فکر مي کنم


دقيقه نود


سوت پايان


 اشکان دژاگه مهاجم تيم ملي :
 به گلزني در جام جهاني فکر مي کنم 

اشکان دژاگه از جمله بازيکناني است که کارلوس کي‌روش علاقه زيادي به مهارت هاي فني‌اش دارد و اين بازيکن فولام از زماني که پيراهن تيم ملي را بر تن کرده بازي هاي خوبي از خود به نمايش گذاشته و بسياري از علاقمندان اميدوارند که اشکان در جام جهاني 2014 هم بدرخشد و تيم ملي کشورمان برابر تيم هاي ملي آرژانتين، نيجريه و بوسني و هرزگوين عملکرد مطلوبي داشته باشد.

دژاگه در بازي دوستانه تيم ملي مقابل گينه نيز بازي خوبي از خود نشان داد و با ارسال يک پاس گل به قوچان نژاد نشان داد که مي تواند در مواقع حساس کمک حال تيم ملي باشد.

پس از بازي ايران با گينه خبرگزاري فارس گفت‌وگويي را با اين بازيکن انجام داده که بخش هايي از آن را مي خوانيد :

بازي با گينه چطور بود؟

- بازي خوب و در واقع تست خوبي براي تيم ملي بود. در نيمه اول بازي خوبي را ارائه نکرديم و دو اشتباه بزرگ را مرتکب شديم اما در نيمه دوم نشان داديم که مي‌توانيم مقابل اين تيم آفريقايي بازي پاياپايي را انجام داده و مقابل آنها موقعيت ايجاد کنيم. در واقع نيمه دوم تيم ملي ايران بهتر بازي کرد و برتر از حريف آفريقايي خود بود. هنوز تا جام جهاني فرصت باقي مانده و اميدوارم بتوانيم تا آن زمان به آمادگي نسبي خوبي رسيده و بتوانيم در جام جهاني نتايج خوبي را کسب کنيم که اين نتايج خوب مي‌تواند پيروزي ايران يا حداقل کسب امتياز براي تيم ملي باشد.

دو اردوي تيم ملي از جمله اردوي پرتغال به خاطر مشکلاتي لغو شود، آيا برگزاري اردوهاي لغو شده مي‌توانست امروز در روند آماده‌سازي تيم ملي تأثيرگذار باشد؟

- نمي‌توان اين گونه اين موضوع را ارزيابي کرد؛ با اين حال اگر اين اردوها برگزار مي‌شد بهتر بود. فکر مي‌کنم نفرات تيم ملي خيلي وقت است که در کنار هم بازي مي‌کنند و ما به خاطر لغو اين دو اردو به گينه نباختيم بلکه دو اشتباهي که به تيم شوک وارد کرد بيشتر از همه چيز در شکست مقابل گينه نقش داشت.

به نظر شما آيا تيم ملي مي‌تواند در جام جهاني انتظارات را برآورده کند؟

- چرا که نه، ما تيم خوبي داريم و بازيکنان باتجربه بين‌المللي خوبي هم داريم و فکر مي‌کنم اگر در مدت زمان باقيمانده از فرصتي که وجود دارد استفاده لازم را ببريم مي‌توانيم در جام جهاني هم بازي‌هاي خوبي را انجام دهيم و من براي تيم ملي در رقابت‌هاي جام جهاني شانس خوبي را قائل هستم.

آيا شانسي براي صعود به مرحله بعدي داريم؟

- صد در صد اين شانس را خواهيم داشت که حتي به جمع 16 تيم هم برسيم.

کي‌روش معتقد است براي حضور قدرتمندانه در برزيل و مسابقات جام جهاني اول بايد روي نيجريه تمرکز کنيم بعد برويم سراغ آرژانتين يا بوسني. در اين مورد چه نظري داريد؟

- بازي اول نه تنها در جام جهاني بلکه در هر تورنمنتي و براي هر تيمي مي‌تواند مهم باشد و تيم ملي ايران نيز از اين قاعده مستثني نيست و من هم فکر مي‌کنم بازي اول مقابل نيجريه مي‌تواند ديدار بسيار مهمي باشد. اگر بتوانيم با يک برد جام جهاني را آغاز کنيم هم براي تيم ملي خوب است و هم مي‌تواند موجبات خوشحالي مردم ايران را فراهم آورد بنابراين ما هم سعي‌مان را مي‌کنيم تا بتوانيم به اين مهم دست پيدا کنيم.

آيا به گلزني در جام جهاني فکر کرده‌اي؟

- صد در صد، چه کسي دوست ندارد در جام جهاني گل بزند؟!


 دقيقه نود 

 مخالفت باشگاه الجزيره با درخواست استقلال

باشگاه الجزيره امارات با درخواست باشگاه استقلال براي تاخير يک روزه بازي دو تيم در آخرين هفته دور رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا مخالفت کرد تا اين ديدار در همان موعد مقرر خود يعني 27 اسفند برگزار شود.استقلال در آخرين بازي خود در مرحله رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا بايد سه شنبه 27 اسفند در ورزشگاه آزادي از الجزيره امارات پذيرايي کند.باشگاه الجزيره امارات با درخواست باشگاه استقلال براي به تاخير انداختن يک روزه اين ديدار مخالفت کرد. اين خبري بود که سايت عربي کوره منتشر کرد.اين سايت عربي نوشت: باشگاه الجزيره امارات با درخواست باشگاه استقلال براي برگزاري ديدار دو تيم در 19 مارس(28 اسفند) مخالفت کرد تا اين ديدار در همان موعد مقرر خود يعني 18 مارس(27 ) اسفند برگزار شود.

استقلال در ديدار نخست خود در ليگ قهرمانان آسيا با يک گل در ورزشگاه آزادي برابر الشباب عربستان تن به شکست داد تا در قعر جدول رده بندي قرار گيرد اين در حالي است که الجزيره با نتيجه سه بر دو الريان قطر را شکست داد تا با تفاضل گل بهتر نسبت به الشباب در صدر قرار گيرد.

آبي پوشان پايتخت در دومين ديدار خود در ليگ قهرمانان آسيا سه شنبه 20 اسفند در قطر به مصاف الريان مي‌روند ديداري که براي دو تيم از حساسيت بسيار بالايي برخوردار است و تساوي براي هيچ کدام از آنها نمي‌تواند نتيجه‌هاي رضايت بخش باشد چرا که در صورت تساوي شانس دو تيم براي صعود به دور بعد با توجه به شکست در ديدار نخست کم مي‌شود همين مسئله باعث شده است تا دو تيم تنها به پيروزي در اين ديدار فکر کنند.

اميررضا خادم :

بدهي و دارايي هاي استقلال و پرسپوليس شفاف مي شود

اميررضا خادم نماينده تام الاختيار وزير ورزش و جوانان در امور واگذاري باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال گفت، براي واگذاري به بخش خصوصي، بدهي ها و دارايي هاي اين دو باشگاه شفاف سازي مي شود.به گزارش ايرنا، «اميررضا خادم» درباره آخرين وضعيت خصوصي سازي باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس گفت: يکي از اصلي ترين موضوعات در واگذاري باشگاه هاي مطرح پايتخت اين است که همچنان توانمندي هاي مالي، امکانات و دارايي هاي آنها مشخص نيست و اين موضوع ما را در امر واگذاري نهايي با مشکل روبرو کرده است.

وي ادامه داد: اگر حسابرسي خوبي درباره وضعيت مالي اين دو باشگاه صورت گيرد، آنها از موضوع زيانده يودن خارج مي شوند.معاون امور مجلس وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه اين دو باشگاه قابليت هاي بسيار خوب و دسترسي دارند، گفت: با بررسي دقيق امکانات و قابليت ها، بطور منطقي فرايند واگذاري طي مي شود.

خادم با بيان اينکه به نمايندگي از مردم وظيفه داريم که به منابع و امکانات اين دو باشگاه توجه داشته باشيم، گفت: دولت نيز همانطور که بطور غير مستقيم باشگاه هاي ليگ برتر را مورد حمايت قرار مي دهد، بدنبال آن است تا براي سرخابي نيز راهکاري مشخص ارائه کند.

وي افزود: واگذاري دو باشگاه مي تواند به شيوه هاي مختلف از جمله پيمان مديريت، اجاره يا انتقال به بخش خصوصي صورت گيرد.

نماينده تام الاختيار وزير ورزش و جوانان در واگذاري باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال در پاسخ به پرسش خبرنگار ايرنا مبني بر اينکه آيا اين فرايند با آغاز فصل آينده ليگ برتر به نتيجه مي رسد يا نه، گفت: اميدواريم که اين اتفاق صورت گيرد.

خادم ادامه داد: به همين منظور طي هفته آينده کميته واگذاري دو باشگاه استقلال و پرسپوليس تهران براي واگذاري به بخش خصوصي تشکيل مي شود.

بزرگترين رخداد ورزش بولينگ

امشب ، انتخاب مرد سال بولينگ

امشب علاقه مندان به ورزش بولينگ شاهد برگزاري بزرگترين رخداد ورزش بولينگ در سال 92 در باشگاه بولينگ مجموعه انقلاب خواهند بود و طي مراسم با شکوهي مرد سال بولينگ انتخاب خواهد شد.

گفتني است که امشب بهترين هاي يکسال ، فعاليت ، کار ، تلاش و کوشش در ورزش بولينگ ثمره و نتيجه خود را خواهند ديد.

اين مراسم با حضور معاونين وزارت ورزش و وجوانان ، مسولين فدراسيون بولينگ و بيليارد ، ورزشکاران و پيشکسوتان بولينگ و اهالي رسانه برگزار خواهد شد.

مهندس مسعود پور فرزانه مدير باشگاه بولينگ انقلاب در خصوص اين مراسم گفت : ورزش به عنوان پديده اي فرهنگي و فرابخشي ديده مي شود که درجوامع امروز در ابعاد مختلف اجتماعي ، سياسي و اقتصادي هم متاثر از ورزش است.

وي افزود: ورزش داراي زيبايي هاي بي نظيري است اما دراين پديده مسائلي وجود دارد که مي تواند اين زيبايي را جذابتر و مباحث اخلاقي را نمايان تر کند.

وي در ادامه خاطر نشان کرد:مردم ورزش را پديده اي که همواره در آن جوانمردي وجود دارد به عنوان الگوي خود مي شناسند و شايد هيچ پديده ديگري در اين باره نتواند با ورزش برابري و رقابت کند .

وي با بيان اينکه ورزش حرفه اي که از آن به عنوان يک صنعت نام برده مي شود، شهرت ،پول و پيروزي را به دنبال دارد،اظهار داشت: اما در ميداني که هدف فقط اين موارد باشد اين پرسش مطرح مي شود که آيا مجالي براي سجاياي اخلاقي خواهد ماند؟ و اين موضوع مهمي است که بايد به آن توجه کرد و ما در ورزش بولينگ به دنبال پايبندي به مباني و اصول ارزش ها هستيم.

سفر پرسپوليس به مازندران

بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس صبح امروز شنبه براي برپايي اردوي چندروزه عازم مازندران خواهند شد. بر اين اساس سرخپوشان ديروز به استراحت پرداختند و امروز شنبه با حضور در ورزشگاه شهيد درفشي فر با اتوبوس عازم شهرستان ساري شده و در هتل اسکان خواهند يافت.

سرخپوشان در روزهاي بيستم و بيست و سوم اسفند در دو ديدار تدارکاتي به مصاف تيم هاي صدراي نکا و نساجي مازندران خواهند رفت و در ساير روزها به تمرين خواهند پرداخت. دو بازي تيم پرسپوليس در تورنمنت جام سرداران شهيد استان مازندران در استاديوم شهيد مدني قائم شهر برگزار خواهد شد. بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس 24 اسفند به تهران برمي گردند و براي بازي دوستانه با تيم شيراک که روز بيست و هشتم اسفند برگزار خواهد شد در روز بيست و شش اسفند ماه عازم ارمنستان مي شوند.

سرخپوشان يک روز پس از بازي با شيراک به تهران بازخواهند گشت.


 سوت پايان 

 راهکار يک آلماني به ايران براي مهار ليونل مسي

لوتهار ماتئوس کاپيتان پيشين تيم ملي فوتبال آلمان که به ايران سفر کرده است راهکار مهار ليونل مسي در ديدار ايران برابر آرژانتين در رقابت‌هاي جام جهاني را ارائه کرد.ماتئوس با حضور در يک برنامه تلويزيوني به طور اختصاصي با اين برنامه به گفتگو پرداخت. وي در ابتداي صحبت هايش با اشاره به تغيير فوتبال در اين کشور و خارج شدن از حالت ماشيني گفت: به هر حال بازيکنان جواني به فوتبال آلمان اضافه شده اند که حرفه اي تر آموزش مي بينند و همين امر باعث شده که آنها بهتر بازي کنند.

وي در مورد اينکه ايران در جام جهاني بايد به مصاف تيمي برود که ليونل مسي را در اختيار دارد، چطور مي شود او را مهار کرد گفت: من هيچ وقت برابر مسي بازي نکردم اما مقابل مارادونا به ميدان رفتم. اين دو قدرت زيادي دارند و توپ را با قدرت بالايي حمل مي کنند. مسي وقتي صاحب توپ مي شود توپ به پاي او مي چسبد. مارادونا قهرمان جهان شده است اما مسي اين افتخار را کسب نکرده است. اگر مي خواهيد مسي را مهار کنيد بايد کار گروهي کنيد. نمي شود او را تک نفره مهار کرد.

وي افزود: يکي از راهکارهايي که مي توانيد مسي را مهار کنيد اين است که اجازه ندهيد پاس ها به او برسد. شما بايد جايي را مهار کنيد که قرار است به مسي پاس بدهند. بايد روي اين نقطه تمرکز کنيد. در غير اين صورت نمي شود او را مهار کرد.

تغيير برنامه در ليگ قهرمانان آسيا

تراکتورسازي - العين 12 فروردين بجاي 13 فروردين

تيم فوتبال تراکتورسازي در چهارمين ديدار مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا که روز 13 فروردين طبق برنامه اعلام شده قرار بود در ورزشگاه يادگار امام به مصاف العين امارات برود.با توجه به تقارن اين مسابقات با روز طبيعت باشگاه تراکتورسازي طي نامه‌اي به مسئولان ليگ قهرمانان آسيا خواستار تعويق اين مسابقه شدند.در همين رابطه شاهين رحماني گفت: بعد از بررسي‌هايي که از طرف AFC صورت گرفت با اين موضوع موافقت شد و قرار است ديدار تراکتورسازي و العين امارات روز 12 فروردين برگزار شود.

همچنين باشگاه استقلال که روز 27 اسفند ميزبان الجزيره امارات است با توجه به اينکه بازي با روز چهارشنبه سوري تقارن پيدا کرده است طي درخواستي از AFC خواستار تعويق اين بازي شد.رحماني در اين ارتباط خاطر نشان کرد: با توجه به اينکه براي برگزاري يک مسابقه با شرکت‌هاي مختلفي قرارداد بسته مي‌شود براي تعويق آن بايد با طرف‌هاي زيادي مذاکره کرد و پس از موافقت با اين موضوع اين تغيير اعمال شود اما از آنجا که تعويق اين بازي ميسر نبود قرار است مسابقه استقلال و الجزيره در همان زمان قبلي اعلام شده برگزار شود.

هاشم بيک‌زاده هافبک تيم استقلال :

استقلال شانس قهرماني دارد

هاشم بيک‌زاده هافبک ملي‌پوش تيم فوتبال استقلال تهران با بيان اينکه با ديدارهاي تدارکاتي بسيار خوب تيم ملي مي‌تواند حضوري موفقي در جام جهاني داشته باشد، گفت: با وحدت و همدلي که در بين بازيکنان استقلال وجود دارد، قهرماني در ليگ برتر دور از دسترس نيست.بيک‌زاده در خصوص وضعيت حال حاضر تيم استقلال نيز افزود: ما دو بازي آخر خود را مقابل ملوان و الشباب شکست خورديم و دليل اين مساله مي‌تواند به دليل مصدوميت‌هاي پي در پي و محروميت برخي بازيکنان باشند. متاسفانه امسال شانس با استقلال يار نبود و به قول امير قلعه‌نوعي هيچ يک از ديدارها را به طور کامل با تمامي نفرات‌مان پا به ميدان نگذاشتيم.

وي با تاکيد بر اينکه هنوز سه بازي از ليگ باقي مانده و پيروزي‌ مقابل نفت مي‌تواند استقلال را به قهرماني نزديک کند، تاکيد کرد: درست است ما مقابل الشباب بازي را واگذار کرديم، اما هنوز ديدارهاي باقي مانده داريم و مي‌توانيم با تمام تلاشمان و با وحدتي که بين بازيکنان است، در ليگ قهرمانان نيز موفق باشيم.

در جلسه نبي و کي‌روش با قطري‌ها چه گذشت؟

سرنوشت پژمان منتظري و مجتبي جباري در ابهام

رئيس فدراسيون فوتبال قطر در جلسه‌اي که با مهدي محمدنبي، دبيرکل فدراسيون فوتبال و کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي ايران داشت، از حضور تيم ملي ايران در جام‌جهاني 2014 برزيل ابراز خوشحالي کرد و بر همکاري فدراسيون قطر با ايران در راه آماده‌سازي براي جام‌جهاني تاکيد داشت.بر اساس آنچه در اين جلسه مذاکره شده رئيس فدراسيون قطر به نمايندگان فدراسيون و تيم ملي ايران قول همکاري و کمک داده است و اين که از هيچ تلاشي براي کمک به تيم ملي ايران دريغ نمي‌کند اما با قاطعيت نگفته است که پژمان منتظري و مجتبي جباري، دو بازيکن شاغل در ليگ قطر را در زماني که تيم ايران براي اردوهاي آماده‌سازي به آنها نياز دارد، به تيم ملي ايران تحول مي‌دهد.

رئيس فدراسيون قطر همچنين اذعان کرده با توجه به اينکه 4 تيم اول ليگ قطر به طور مستقيم به مسابقات جام امير قطر مي‌روند و تيم‌هاي بعدي پس از بازي‌هاي پلي‌آف و در شرايطي سخت مي‌توانند جواز حضور در اين جام را کسب کنند، بنابراين احتمال راهيابي تيم‌هاي ام‌صلال و الأهلي به جام امير قطر دشوار است. در حال حاضر ام‌صلال با 30 امتياز در رده ششم جدول ليگ قطر و الأهلي با 32 در رده پنجم اين ليگ قرار و با تيم چهارم، السيليه تنها يک امتياز اختلاف دارند.

از ديگر صحبت‌هاي انجام شده در اين جلسه مي‌توان به پيشنهاد برگزاري بازي دوستانه ايران و قطر پس از جام‌جهاني اشاره کرد که به صورت شفاهي توافق شد در صورتي که ايران و قطر در جام ملت‌هاي استراليا با هم همگروه نباشند، پس از جام‌جهاني برزيل دو ديدار تدارکاتي را با يکديگر برگزار کرده که يکي از آنها در تهران و ديگري در دوحه باشد

حسين فرکي سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان:

بايد گل اول را بزنيم

حسين فرکي سرمربي تيم فوتبال فولاد خوزستان مي‌گويد تيم‌هاي عربي براي پيروزي يا نباختن دست به هر کاري مي‌زنند و لازمه پيروزي تيمش برابر الفتح عربستان اين است که بازيکنان فولاد گل اول مسابقه را به ثمر برسانند.

وي در خصوص شرايط تيم فوتبال فولاد خوزستان قبل از بازي با الفتح عربستان در هفته دوم ليگ قهرمانان آسيا، با بيان مطلب فوق اظهار کرد: يک امتيازي که در بازي با الجيش در قطر به دست آورديم شرايط روحي و رواني خوبي را در تيم فولاد حاکم کرده است و بازيکنانمان انگيزه زيادي براي مسابقه با الفتح دارند. اميدوارم تمريناتمان با همين کيفيت و روحيه بالا دنبال شود تا از اين مسابقه خانگي برابر الفتح نهايت استفاده را ببريم.

وي درباره اينکه بازي خانگي با الفتح فرصت خوبي براي پيروزي فولاد فراهم مي‌کند، گفت: اين فرصت خوبي است ولي فوتبال يک زبان نانوشته است و نمي‌توان آنرا پيش بيني کرد. همه رقباي ما در گروه ليگ قهرمانان آسيا تيم‌هاي قدرتمندي هستند. اگر از شرايط ميزباني استفاده نکنيم ممکن است اتفاقات بدي برايمان رخ بدهد چون همه تيم‌ها مسلح شده‌اند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي