جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/12/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4673


عوارض آزادراه تهران ـ پرديس کاهش مي‌يابد

ترکاشوند:
ضرورت توانمندسازي محلات کرج


بازديد رييس و دبير ستاد هماهنگي خدمات سفر استان از بافت قديم يزد


فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در منطقه کاشان بررسي شد


اهداء کتاب درراستاي ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني


خبر


خبر


 عوارض آزادراه تهران ـ پرديس کاهش مي‌يابد 

 پرديس – ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان پرديس گفت: عوارض آزادراه تهران ـ پرديس پس از رايزني‌هاي گسترده انجام شده کاهش مي‌يابد.

مهدي مهاجر در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در ارتباط با جلسه اخير خود درمورد افزايش عوارض آزادراه تهران ـ پرديس با مسئولان امر اظهار داشت: طي نشستي با حضور مديرعامل شرکت آزادراه تهران ـ پرديس و معاون سياسي انتظامي فرمانداري پرديس در محل فرمانداري، امور مربوط به افزايش عوارضي اين آزادراه بررسي شد. وي تصريح کرد: نامه‌اي به معاون وزير راه و شهرسازي ارسال شد، مبني بر تعيين وقت براي برگزاري جلسه‌اي در اين رابطه که بعد از تعطيلات نوروزي اين جلسه برگزار خواهد شد و در اين خصوص صحبت‌هاي لازم صورت خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان پرديس افزود: مسئولان شهرستان پرديس، نظرشان همان نظري است که در شوراي تامين اين شهرستان اعلام کردند و با افزايش نرخ آزادراه تهران ـ پرديس مخالف هستند.

مهاجر در ارتباط با بازگشت نرخ عوارض اين آزادراه به يک هزار و 800 تومان براي خودروهاي سواري گفت: قطعا اين اتفاق خواهد افتاد و اين حق مردم است و ما اين حق را براي شهروندان پرديسي محفوظ مي‌دانيم.

وي تصريح کرد: نظر مسئولان شهرستان پرديس بر اين است که عوارض شهروندان شهر پرديس به قيمت قبل بازگردانده شود و در اين خصوص پافشاري داريم و اصرار مي‌کنيم که اين اتفاق هر چه زودتر محقق شود.

فرماندار شهرستان پرديس ادامه داد: به طور يقين، کاهش قيمت عوارض آزادراه تهران ـ پرديس براي شهروندان شهر پرديس رخ خواهد داد ولي براي شهر بومهن، اين کاهش عوارض را نخواهيم داشت.

مهاجر همچنين در زمينه ساخت وساز در شهرستان پرديس در ايام نوروز گفت: مصوبه‌اي در اين رابطه داشتيم که در 15 روز ابتداي سال 93 به جز مسکن مهر پرديس، هيچ‌گونه ساخت وسازي در شهرستان پرديس انجام نشود.


 ترکاشوند:
 ضرورت توانمندسازي محلات کرج 

کرج - خاکپور

شهردار کرج با تاکيد بر مديريت محله‌محوري، تحقق اين مهم را راهي براي افزايش مشارکت مردمي در امور شهري دانست.علي ترکاشوند در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اين مطلب افزود: محله و يا ناحيه‌محوري، زمينه را براي ورود شهروندان به عرصه تصميم‌گيري درخصوص برخي امور شهري فراهم مي‌کند ضمن آن که اين مهم سبب کاهش مراجعات شهروندي به شهرداريها مي‌شود.وي با اشاره به وضعيت جغرافيايي کرج همچنين آمار جمعيت در اين کلانشهر، اظهارداشت: با توجه به آيتمهاي فوق مي‌توان اذعان داشت، اجراي طرح " ناحيه و يا محله‌محوري" بايد اساس خدمات‌رساني شود.

ترکاشوند از جمله خروجيهاي مثبت اجراي کامل اين طرح را تسريع در انجام امور اداري شهروندان ذکر و عنوان کرد: با اجراي اين طرح و تدوين سياستهاي کارآمد، مشكلات شهروندان هر محله و منطقه به نحو مطلوبي رفع مي‌شود.

وي گفت: با تحقق اين طرح، برنامه‌‌ريزي و مديريت شهري براساس مدل "محله‌محوري" راهبرد اساسي مديريت در كلانشهر کرج مي‌شود.ترکاشوند، گفت: موضوع فوق از سياستهاي مهمي است که مديريت شهري کرج به منظور افزايش ظريف تعامل و وحدت رويه مردم و مسئولين آن را سرلوحه برنامه‌هاي خود قرار داده است.

ضرورت توانمندسازي محلات کرج

شهردار کرج بر ضرورت توانمندسازي محلات کرج تاکيد کرد و گفت: اين امر با اجراي کامل ناحيه و محله‌محوري محقق مي‌شود.ترکاشوند، تمرکز بر رسيدگي به مشکلات شهر و شهروندان را از ديگر پيامدهاي مهم اجراي طرح ناحيه محوري ذکر و بيان کرد: با تکيه و ايستادن بر پايه دستاوردهاي مديريت محله و شوراي محلات، بايد طراحي‌هاي آينده را براي رفع چالش‌ها و بهتر کردن الگوي محله‌محوري در کلانشهرها دنبال کرد.

شهردار کرج با تاکيد بر احياي طرح محله‌محوري با هدف هويت‌بخشي به شهر و هر چه بيشتر پويا شدن مديران شهري در خدمات‌رساني به مردم گفت: اجراي محله محوري با محوريت مفهوم شهروند مداري كليد رسيدن به هويت شهري است و مي‌توان با قاطعيت گفت پرداختن به اين مهم که جلب رضايت شهروندي را به دنبال دارد، مديريت شهري را در مسير موفقيت قرار خواهد داد.اين مسئول خاطرنشان کرد: درراستاي اجراي اين طرح، تفويض اختيارات اجرايي به شهرداران مناطق انجام مي‌شود و به تبع آن مناطق بايد ضمن برنامه‌ريزي براي خدمات‌رساني بهينه به شهروندان نسبت به اجراي برنامه‌هايي چون، خدمات شهرسازي، عمراني، ترافيکي و اجتماعي اقدام کنند.


 بازديد رييس و دبير ستاد هماهنگي خدمات سفر استان از بافت قديم يزد 

 يزد – اکبر خيرخواه

در آستانه تعطيلات نوروزي و آغاز سفر مسافرين معاون هماهنگي امور عمراني استانداري و مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از بافت تاريخي يزد بازديد داشتند.به گزارش رسيده از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد در اين بازديد امين مقدم، معاون خدمات شهري شهرداري يزد و خواجه‌منصوري شهردار ناحيه تاريخي شهرداري، جانشين رييس ستاد و دبير ستاد هماهنگي سفر استان را همراهي كردند. معاون خدمت شهري شهرداري با تشريح برنامه خاص نوروزي در بافت قديم شهر گفت: علاوه بر برنامه فوق‌العاده براي نظافت بافت تاريخي، در ايام تعطيلات عيد براي بناهاي پر بازديد اكيپ ويژ و مستقر خدمات شهري تأمين شده كه با فرم و لباس خاص مشغول خدمت خواهند بود.

شهردار ناحيه تاريخي نيز با اشاره به افزايش بودجه ناحيه تاريخي در سال آينده گفت: با هماهنگي ميراث فرهنگي در سال آتي به كفسازي و بدنه‌سازي معابر بافت تاريخي و با محوريت محورهاي پياده گردشگري توجه بيشتري خواهد شد و همچنين با هماهنگي ميراث نسبت به تأمين توقفگاههاي مناسب در سطح بافت اقدام مي‌شود.سيدحسيني همچنين از روند پيشرفت گنجينه مسجد جامع يزد و چند پروژه فرهنگي و اقامتي كه توسط اداره كل ميراث فرهنگي و با همكاري بخش خصوصي، شهرداري، هيأت امناي مسجد جامع و اوقاف در دست اقدام است بازديد نمود.


 فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در منطقه کاشان بررسي شد 

 کاشان - سيد حسين صدري

نشست تخصصي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در منطقه کاشان با رويکرد توسعه گردشگري و صنايع دستي با حضور سرمايه‌گذاران شهرهاي منطقه کاشان و تهران، اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهرداران مناطق کاشان در موسسه فرهنگي اکو برگزار شد.

شهردار کاشان با اعلام اين خبر گفت: معرفي بناهاي تاريخي و جاذبه‌هاي گردشگري شهر کاشان و همچنين شهرهاي اطراف اين شهر، ارائه سوغات و گلاب کاشان و معرفي پتانسيل‌هاي اين شهر از مهم‌ترين موضوعات ارائه شده در اين نشست دانست و تصريح کرد: کاشان قديمي‌ترين پايگاه تمدن بشري است و وجود زيگورات سيلک در اين شهرستان گواه محکمي بر اين ادعاست.مهندس سيد محمد ناظم رضوي، برقراري ارتباط فرهنگي ميان کاشان و ملتهاي منطقه با تاکيد بر ميراث مشترک فرهنگي و جذب گردشگران کشورهاي عضو اکو و ساير گردشگران خارجي را از مهم‌ترين اهداف برپايي اين نشست تخصصي برشمرد. وي، با تاکيد بر اهميت حفاظت از ارزش‌هاي تاريخي اين شهر به عنوان ميراث کهن و ماندگار گفت: خانه‌هاي تاريخي کاشان از جايگاهي ويژه‌ برخوردارند و در واقع روحي که در خانه‌هاي تاريخي اين شهر جاري است، در بناهاي تاريخي شهرهاي ديگر وجود ندارد. شهردار کاشان، فراهم نمودن فرصت‌هاي مشارکت و سرمايه‌گذاري از طريق معرفي و شناسايي جاذبه‌هاي گردشگري و پتانسيل‌هاي بالقوه اين شهر از مهم‌ترين راهکارهاي جذب سرمايه‌گذار براي اين شهر دانست.در اين نشست تخصصي همچنين شهردار کاشان، آمادگي خود و مجموعه تحت امرش را براي همکاري و مساعدت با سرمايه‌گذاران مايل به سرمايه‌گذاري در منطقه کاشان اعلام کرد.


 اهداء کتاب درراستاي ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني 

 کرج - خاکپور

سرپرست معاونت فرهنگي مطبوعاتي اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان البرز از اهداء کتاب به مراکز فرهنگي،هنري،آموزشي،کتابخانه‌ها،ادارات و دستگاهها خبر داد.به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان البرز، سال 1392 بيش از سه ميليارد ريال کتاب با موضوعات مختلف به مراکز فرهنگي هنري، آموزشي، مدارس، مساجد، کتابخانه‌ها، ادارات و دستگاههاي سطح استان اهداء شد.

محمد طاهري، سرپرست معاونت فرهنگي مطبوعاتي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز ضمن بيان مطالب فوق اظهار داشت: اين اقدام از جمله برنامه‌هاي اين اداره کل درراستاي ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني و افزايش سرانه مطالعه در استان است.


 خبر 

 ‌افزايش 25 درصدي بارندگي‌ها نسبت به ساليان گذشته در هرمزگان

بارندگيهاي روزهاي گذشته در استان هرمزگان بيش از 39 ميليون متر مکعب آب به حجم سد استقلال ميناب اضافه کرد. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه خليج فارس، مدير عامل شرکت آب منطقه‌اي هرمزگان با اعلام اين خبر افزود: سد استقلال 230 ميليون مترمکعب گنجايش دارد و آب آن براي آشاميدن مردم شهرهاي بندرعباس، بندر خمير و روستاهاي اطراف استفاده مي‌شود‌. محمد‌باقر حيدري با بيان اينکه آب اين سد در بخش کشاورزي، ساخت و ساز و تأمين آب صنايع در بندرعباس نيز مصرف مي‌شود، اظهار کرد: هرمزگان 15 سال متوالي است که در خشکسالي به سر مي‌برد‌. اين مقام مسئول با اشاره به اينکه در حال حاضر 100 ميليون ليتر آب در سد استقلال ميناب ذخيره شده است، تصريح کرد: بيش از يک ميليون متر مکعب در سد جگين شهرستان جاسک و 55 ميليون متر مکعب در سد شميل و نيان ذخيره شده است.

اراضي جنگلي املش از وجود دامها آزاد شد

رئيس منابع‌طبيعي و آبخيزداري شهرستان املش گفت: اراضي جنگلي در شهرستان املش از وجود دام‌ها آزاد شد. موسي آراسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)منطقه گيلان، گفت: با اعتباري معادل 827 ميليون ريال 180 هکتار از اراضي جنگلي در شهرستان املش از وجود دام آزاد شد. رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان املش گفت: در راستاي اجراي طرح خروج دام از جنگل با اعتباري معادل 827 ميليون ريال سه خانوار دامدار جنگل‌نشين املشي با 225 واحد دامي در سال جاري ساماندهي شدند. آراسته افزود: در اين راستا 180 هکتار از اراضي جنگلي منطقه تنگه‌سرا بالادست روستاي هلوسراي عليا در بخش رانکوه شهرستان املش از وجود دام آزاد شد. شهرستان املش 37 هزار هکتار عرصه ملي دارد که 20 هزار هکتار آن مناطق جنگلي است. 

فعاليت بيش از 570 هنرمند صنايع دستي در كاشان

کاشان ـ سيد حسين صدري

رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان گفت: افزون بر 570 هنرمند در رشته‌هاي مختلف صنايع دستي اين شهرستان فعاليت دارند. مهران سرمديان افزود: فعاليت اين هنرمندان در رشته‌هاي رودوزي‌هاي سنتي، معرق چوب، طراحي سنتي، سفال، سراميك، گليم‌بافي، منبت، خراطي، قلم‌زني روي چوب و فلز، مسگري، چادرشب‌بافي، حجاري سنتي، بافندگي سنتي و.... است.

وي همچنين از صدور 60 کارت شناسايي براي هنرمندان صنايع دستي اين شهرستان در ده ماهه سال 92 خبر داد و افزود: هنرمنداني که کارت شناسايي برايشان صادر شده، مي‌توانند افزون بر اخذ گواهينامه مهارت مراکز فني وحرفه‌اي و معرفي به سازمان تامين اجتماعي براي بيمه، با در اختيار داشتن مکان مناسب، پروانه توليد کارگاه نيز دريافت کنند که تاکنون 13 نفر در سال جاري موفق به اخذ پروانه توليد کارگاهي شده‌اند.

سرمديان خاطر نشان كرد: پرونده متقاضيان در كارگروه اشتغال شهرستان تاييد و پس از بررسي به كارگروه منتخب استان ارسال و بعد از اعلام نتيجه، اين افراد براي دريافت تسهيلات به بانك‌هاي عامل معرفي مي‌شوند.

وي، هدف از اين اقدام را حفظ صنايع دستي و هنرهاي سنتي، ايجاد اشتغال پايدار و ساماندهي هنرمندان اين شهرستان عنوان کرد و توليد و توسعه صنايع دستي را درراستاي توسعه گردشگري کاشان ضروري دانست و خاطر نشان کرد: صنايع دستي متنوعي در گذشته در اين شهرستان فعال بوده که احياي دوباره آنها ازجمله اولويت‌هاي کاري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان است.

کسب رتبه سوم شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در شانزدهمين جشنواره شهيد رجايي

اصفهان - راعي

در شانزدهمين جشنواره شهيد رجايي شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با کسب هزار و 700 امتياز از 2هزار امتياز در شاخصهاي اختصاصي و عمومي ارزيابي شرکتهاي دولتي،بانکها و بيمه‌ها به مقام سوم دست يافت.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در شانزدهمين جشنواره شهيد رجايي عملکرد 72 دستگاه در سه گروه وزارتخانه‌ها و سازمانهاي وابسته به نهاد رياست جمهوري، موسسات وابسته و شرکتهاي دولتي، بانکها و بيمه‌ها مورد ارزيابي قرار گرفت وشرکت آب و فاضلاب استان اصفهان که از سال 83 تاکنون موفق به کسب رتبه‌هاي تک‌رقمي در اين جشنواره شده توانست براي دومين مرتبه رتبه سوم جشنواره شهيد رجايي را به خود اختصاص دهد. همچنين در اين جشنواره آبفاي استان اصفهان در محور هشتم شاخص هاي عمومي تحت عنوان «خدمت‌رساني به مردم و شهروندان» براي اولين بار رتبه سوم در اين زمينه راکسب نمود.

لازم به يادآوري است براساس بخشنامه معاونت توسعه مديريت و سرمايه استاني رئيس جمهور، در جشنواره شهيد رجايي دستگاههاي اجرايي در شاخصهاي عمومي و اختصاصي همچون محور استقرار دولت الکترونيک، ساماندهي نيروي انساني و خدمت‌رساني به مردم مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند. هدف از برگزاري جشنواره شهيد رجايي توسعه و ترويج فرهنگ عدالت‌گستري و مهرورزي و خدمت بي‌منت به مردم، ارتقاء کارآمدي، بهره‌وري و پاسخگويي، شفافيت عملکرد دستگاههاي اجرايي استان، آگاهي مردم از وضعيت عملکرد دستگاههاي اجرايي و درنتيجه افزايش اعتماد عمومي مردم به دستگاهها عنوان شده است.

همچنين در شانزدهمين جشنواره شهيد رجايي از 311 کارمند برگزيده خدمت که براساس شاخصهاي کميسيون اداري دستگاههاي اجرايي که موردتقدير قرار گرفتند 4 کارمند نمونه برگزيده مختص به شرکت آب و فاضلاب بود.

شهردار کيلان:

براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز در کيلان بايد فضاي سبز در اين شهر توسعه يابد

كيلان - خبرنگارآفرينش

سيدجليل چوبداري امشب در جلسه ستاد پيشگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز و تصرف اراضي ملي در شهرستان دماوند بر لزوم کنترل ساخت و سازهاي غيرمجاز تأکيد کرد.

وي گفت: با توجه به حساسيت فرمانداري، شوراي تأمين و ستاد بحران دماوند بر جديت خود براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز در کيلان افزوده‌ايم.

شهردار کيلان با بيان اينکه مشکلي در مورد حساس‌ترين روستاي منطقه به نام «زان» در بحث ساخت و سازهاي غيرمجاز داريم، افزود: قسمتي از روستاي زان جزء محدوده کيلان بوده، اما اين روستا زير نظر کلانتري شهر آبسرد است.

وي تصريح کرد: بعضي مواقع که توان ما براي جلوگيري از ساخت و سازها کم مي‌شود، نياز به نيروي انتظامي داريم و بايد با کلانتري آبسرد هماهنگ کنيم و اين مسئله مشکلاتي را براي شهرداري کيلان ايجاد کرده است.

چوبداري افزود: تقاضا داريم که به کلانتري کيلان اجازه ورود به اين امر داده يا به کلانتري آبسرد ابلاغ شود که همکاري لازم را با شهرداري کيلان داشته باشد.

وي به تعيين ليست کشيک‌هاي نوروزي در شهرداري کيلان اشاره کرد و گفت: بنده در طول تعطيلات نوروز در شهرداري هستم تا در خدمت مردم باشم و بتوانم مسائل را از نزديک پيگيري کنم.


 خبر 

 ايجاد پياده‌راه گردشگري قلعه خشتي جلالي تا خانه‌هاي تاريخي کاشان

کاشان – سيد حسين صدري

شهردار کاشان از ايجاد محور گردشگري در قالب پياده‌راه از قلعه خشتي جلالي به عنوان مبدا تا خانه‌هاي تاريخي بافت قديمي شهر واقع در محله سلطان امير احمد اين شهر خبر داد.سيد محمد ناظم رضوي افزود: قلعه خشتي جلالي کاشان به عنوان يکي از آثار گردشگري مغفول مانده اين شهرستان با قدمتي 900 ساله است و شهرداري کاشان ايجاد محور گردشگري اين قلعه را به مناسبت ايام نوروز و فصل حضور گردشگران داخلي و خارجي با هدف ساماندهي منطقه محدوده اين قلعه انجام مي‌دهد.

وي با اشاره به جابجايي سازمان تاکسيراني، انتقال ميدان ميوه و تره‌بار و برداشته شدن مجموعه نمادهاي نازيباي شهري از اين مسير افزود: ايجاد پارکينگ، نورپردازي قلعه، کف‌سازي و سنگ‌فرش پياده‌رو از جمله اقدامات در دستور کار براي ساماندهي قلعه خشتي جلالي است.به گفته وي، ايجاد باغ‌موزه مينياتوري در اين قلعه تاريخي نيز با تملک زمين‌هاي کشاورزان و پرداخت حق ريشه به آنها به صورت تدريجي آغاز شده است.

شهردار کاشان همچنين از طرح تاسيس موزه بين‌المللي کاشان در تپه‌هاي باستاني سيلک خبر داد و گفت: اين طرح پيشنهادي شهرداري کاشان براي عملياتي شدن به اداره ميراث فرهنگي شهرستان ارائه شده است.

وي افزود: با تاسيس اين موزه، فضاي تپه‌هاي باستاني سيلک مسقف مي‌شود تا اين اثر باستاني هفت هزار ساله در برابر سرما و گرما و فرسايش ناشي از موقعيت‌هاي جوي، بيشتر صيانت شود.به گفته وي، با تاسيس اين موزه و محافظت محدوده حريم سيلک، تکليف بعضي از اموال و املاک مالکان در مجاورت سيلک از طريق هماهنگي با اداره ميراث فرهنگي شهرستان مشخص مي‌شود.

بخشدار رودهن خبر داد؛

300 فقره تخريب ساخت‌وسازهاي غيرمجاز در رودهن

رودهن - خبرنگارآفرينش

بخشدار رودهن از تخريب 300 فقره ساخت‌وساز غيرمجاز در سال 1392 در اين منطقه خبر داد.به گزارش خبرنگارآفرينش، رضا طاهرخاني در جلسه ستاد پيشگيري از ساخت وسازهاي غيرمجاز و تصرف اراضي ملي در شهرستان دماوند و در جمع مسئولان اين شهرستان، خواستار جلوگيري از ساخت وسازهاي غيرمجاز در رودهن شد.طاهرخاني افزود: در تمام روزهاي تعطيل در دو نوبت صبح و بعد از ظهر، همکاران ما از ساخت و سازهاي غيرمجاز و تصرفات اراضي ملي در بخش رودهن جلوگيري مي‌کنند و اقدامات لازم را در اين زمينه انجام مي‌دهند.

بخشدار رودهن به تخريب 18 مورد ساخت وساز غيرمجاز در منطقه گلاهک و چناران اشاره کرد و گفت: اين تخريب‌ها با همکاري جهاد کشاورزي و حکم دستگاه قضايي صورت گرفت.طاهرخاني خاطرنشان کرد: در بحث ساخت وسازهاي غيرمجاز، امسال حدود 300 فقره بنا در اين حوزه تخريب شده است. وي تصريح کرد: اين امر نشان‌دهنده است که بايد در بخش رودهن براي جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز جديت و توجه خاصي داشته باشيم.بخشدار رودهن با بيان اينکه 100 مورد از اين تخريب‌ها در منطقه سادات‌محله صورت گرفته است، افزود: چندين سال بود که توجهي به اين منطقه نمي‌شد و اقدامات جلوگيري از ساخت‌وسازهاي غيرمجاز انجام نشده بود و با همت اداره راه و شهرسازي، اين تخريب‌ها در سادات محله انجام شد.بخشدار رودهن از اعلام آمادگي دستگاه‌هاي اجرايي در بخش رودهن براي فعاليت‌هاي بيشتر در اين خصوص خبر داد.

ستاد اجرايي خدمات سفر نوروز 93 رونمايي شد

يزد – اکبر خيرخواه

بنا به گزارش رسيده از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان يزد مراسم رونمايي از ستاد اجرايي هماهنگي خدمات سفر نوروزي 93 استان يزد بطور همزمان در سراسر کشور با حضور مسئولين استان و دستگاههاي مربوط به اين امر برگزار شد

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد بعنوان دبيرستاد هماهنگي خدمات سفر به تشريح فعاليتهاي انجام شده توسط دستگاهها پرداخت و از تمام دستگاههاي مربوط خواست تمام کوشش خود را بکارگيرند تا مسافران نوروزي با خاطره خوش شهرمان را ترک کنند.

درادامه اين مراسم معاونت ا مور عمراني استانداري و جانشين رئيس ستاد هماهنگي خدمات سفر مواردي را دررابطه با اجراي برنامه‌هاي نوروزي و تاکيد بر هرچه بهتر برگزار شدن آنها ايراد نمود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي