جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4694

دکتر نجفي استاندار گيلان:
اگر مديري در سير سرمايه گذاران موانعي ايجاد کند جايش در اين استان نيست


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 6


آگهي صفحه 7


 دکتر نجفي استاندار گيلان:
 اگر مديري در سير سرمايه گذاران موانعي ايجاد کند جايش در اين استان نيست 

رشت: سيد اکبر خوشحال

قدرت عظيم ايراني در همرنگ ساختن بيگانگان با خويش يکي از شگفت انگيز ترين پديده تاريخ جهان است. درپهنه گيتي هيچ مردمي اينقدر قائم بخود نبوده اند و اين اندازه کوشش براي تقويت بنيه هاي اجتماعي . سياسي . اقتصادي و ..... خويش نداشته اند و اينک برماست که بيش از هر امري بدان بباليم و پاسداري ميراث نياکان خود را با شايستگي برعهده بگيريم. خوشبختانه در استان گيلان با همت اداره امور اقتصادي که از مديري مدبربرخوردار است اين مهم بنحو شايسته صورت گرفته و آينده درخشاني را براي منطقه و کشور رقم زده است. که از آن جمله ميتوان به برنامه راهبردي مرکز خدمات سرمايه گذاري استان اشاره کرد. اين مرکز در گام نخست تدوين برنامه راهبردي پس از تعيين ماموريت و چشم انداز آن به بررسي محيط داخلي پرداخت و با شناسايي نقاط قوت و ضعف ليستي از مهمترين آن ها تهيه کرد تا بتواند در نهايت راهبرد هايي را تدوين و اجراء نمايد که متکي بر نقاط قوت داخلي و بهبود دهنده نقاط ضعف آن باشد. تيم برنامه راهبردي مرکز خدمات سرمايه گذاري استان گيلان پس از تعيين ماموريت همگام با سازمان سرمايه گذاري خارجي ايران و با تکيه بر منابع انساني و رعايت مصالح ملي و حفاظت از محيط زيست در راستاي برنامه هاي توسعه اقتصادي کشور حرکت مي نمايد. بنا به گفته استاندار گيلان دکتر نجفي: استان گيلان استان فرصتهاي اقتصادي است و در حال حاضر با توجه با ابراز علاقه کشورهاي همسايه براي سرمايه گذاري در اين استان بايد از ظرفيت هاي موجود در کشورهاي همسايه براي افزايش مبادلات تجاري و روابط اقتصادي نهايت استفاده را نمود. استاندار گيلان يادآور شد: که اگر مديري در سير سرمايه گذاران موانع ايجاد کند جايش در اين استان نيست. مهندس اصغريان معاون برنامه ريزي استانداري گيلان نيزدر اين رابطه اظهار نظر کرد و گفت: استان گيلان بهشت سرمايه گذاري براي سرمايه گذاران است. اين استان در بسياري از بخشها چون کشاورزي قابليت سرمايه گذاري دارد. وي يادآور شد که مهمترين هدف برنامه ريزان استان بايد شناسائي مزيتها و قابليتهاي سرمايه گذاري باشد.مهندس اصغريان اطلاع رساني را هم امر مهمي دانست و افزود : در خصوص سرمايه گذاري تبليغات و استفاده از تکنيک هاي جديد براي معرفي توانمنديها و زمينه هاي استان نقش بسزائي دارد و به گزارش مرکز خدمات سرمايه گذاري استان گيلان تيم مديريت راهبردي با همکاري گروه سرمايه گذاري و با نظارت اجرائي دکتر مولائي پور مدير کل پرتلاش امور اقتصادي و دارائي استان و با نظارت علمي دکتر اسماعيل پور عضو هيئت علمي دانشگاه گيلان و با بهره گيري از نظرات نمايندگان تام الا ختيارمرکز خدمات سرمايه گذاري تشکيل شده و برنامه راهبردي استراتژيک مهم و ارزشمندي را دنبال مي نمايد . که از آن جمله ميتوان به ساخت مجتمع تجاري و هتل 5 ستاره در جنب پارک ملت رشت با سرمايه گذاري يکصد ميليون دلار . توسط آقايان نوبري و مهندس هاشمي با مشارکت سرمايه گذاري کشور ترکيه که سابقه ساخت 60 برج در دبي را دارد اشاره کرد. علاوه بر آن يک شرکت از کشور سوئد با پيشنهاد سرمايه گذاري براي چهار(4) طرح نمايشگاه بين المللي با مجموعه کامل خانه هاي پيش ساخته و ساخت سيتي سنتر و پالايشگاه . يک شرکت از کشورکانادا براي ساخت و ساز و تجهيزات بندري.

يک شرکت ايتاليائي با نام شرکت TST در خواست همکاري در زمينه ساخت ماشين آلات مجهز صنعتي از جمله ماشين آلات ساخت کاغذ صنايع غذايي مي باشد. مهندس رشتچيان سرمايه دار ايراني مقيم آلمان نيز در خواست ساخت شهرک ويلائي ساحلي در 600 هزار متر زمين جنب منطقه آزاد را نموده است.

شرکت (تام اوراسيا) ايتاليا طرح سرمايه گذاري توليد وسايل بهداشتي و آرايشي را با منشاء گياهي ارائه کرده و مقرر شده که قرار داد در خصوص طرح سرمايه گذاري توليد مواد بهداشتي و آرايشي توسط شرکت تام کاسپين گيلان و شرکت (ايدل وايز) ايتاليا منعقد شود. همچنين طرح سرمايه گذاري توليد سيگار در مجتمع دخانيات گيلان (شرکت جي. تي . آي پارس) ساخت ماشين آلات آرد سازي (شرکت بولر) توليد سيگارت (شرکت ماسي تاباک ) توليد و مونتاژ تجهيزات الکتريکي ضد انفجار (شرکت ايرانيان و ارم گروه) توليد سيلندر چاپ (شرکت ايران يونچينک) فرآوري چاي خشک توسط (شرکت کنتال جنرال تريدنيک) نيروگاه سيکل ترکيبي پره سر (شرکت مينا) و توليد خاويار و گوشت ماهيان خاوياري با وظعيت و پيشرفت فزيکي صد در صد بانجام رسيده است. که اميدواريم با در نظر گرفتن اين تعداد طرحهاي اقتصادي و صنعتي با حمايت استاندار خوش فکر گيلان و نمايندگان مجلس بتوانيم بزودي شاهد شکوفايي و تحول چشمگيري در استان گيلان باشيم.


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 6 


 آگهي صفحه 7 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي