جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4701

رييس کل سازمان امور مالياتي:
ممنوع الخروجي هاي مالياتي بيش از 6 هزار نفر است


ارسال اسامي 575 بدهکار بانکي به قوه قضاييه


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


 رييس کل سازمان امور مالياتي:
 ممنوع الخروجي هاي مالياتي بيش از 6 هزار نفر است 

رييس کل سازمان امور مالياتي گفت: دولت تا کنون درخواستي از سازمان امور مالياتي براي شناسايي افراد ثروتمند جهت حذف پرداخت يارانه نکرده است. به گزارش آفرينش، يکي از راه‌هايي که دولت مي‌توانست براي شناسايي افراد ثروتمند جهت حذف ازگرفتن يارانه کمک کند از طريق پرداخت‌هاي مالياتي بود همچنين سازمان امور مالياتي به عنوان متصدي اين امر مي‌توانست اصلي‌ترين مرکز کمک‌رسان به دولت باشد که تا کنون درخواستي از سوي دولت به اين سازمان نشده است.

علي عسکري رييس کل سازمان امور مالياتي در خصوص کمک سازمان امور مالياتي به دولت براي شناسايي افراد متمول جهت حذف دريافت يارانه اظهار داشت: اين مساله بستگي به اين دارد که برنامه دولت براي شناسايي افراد چگونه است و از چه روشي قرار است براي راستي آزمايي استفاده کند.وي افزود: قانون به دولت اجازه داده است در مواردي که لازم ببيند اين راستي آزمايي را انجام دهد لذا بايد کمي تحمل کنيم ببينيم برنامه و سياست دولت براي راستي آزمايي چيست.عسکري در پاسخ به اين سئوال که اطلاعات نظام مالياتي آن‌قدر جامع است که بتواند کمک‌رسان مفيدي در اين امر به دولت باشد؟ گفت: اگر دولت از نظام مالياتي درخواست کند ما هم بر اساس اطلاعاتي که داريم به دولت در اين زمينه کمک خواهيم کرد.رييس کل سازمان امور مالياتي ادامه داد: شايد ضرورتي به مراجعه ما نباشد و از مسيرهاي ديگر اين شناسايي انجام شود شايد هم نخواهند وارد اطلاعات مالياتي افراد شوند.

علي عسکري در نشست خبري در مورد جلسه رئيس سازمان مالياتي با وزير امور اقتصادي و دارايي و رئيس کل بانک مرکزي توضيح داد: جلسه هماهنگي با بانک مرکزي برگزار مي شود و در اين جلسه موضوعات متعددي در قالب چارچوب کاري مورد بحث قرار دارد و همچنين با وزير امور اقتصادي و دارايي نيز در همين جلسه مسائل مختلفي مورد بررسي قرار مي گيرد.

معاون وزير اقتصاد، همچنين تعداد کل ممنوع الخروجي هاي مالياتي را بيش از 6 هزار نفر اعلام کرد و با بيان اينکه تعداد ممنوع الخروجي هاي مالياتي نسبت به سال هاي گذشته کمتر شده است، افزود: اواخر سال گذشته سقف رقم ممنوع الخروجي هاي مالياتي را بر اساس اختيارم افزايش داده ام، به طوري که قبلا اين رقم يک ميليون تومان بود که آن را به 10 ميليون تومان بالا برديم. همچنين رقم مالياتي ممنوع الخروجي هاي واحدهاي توليدي 100 ميليون تومان و واحدهاي توليدي داراي پروانه بهره برداري 500 ميليون تومان شده است، بنابراين اگر بدهي آنها کمتر از اين رقم باشد، رفع ممنوع الخروجي صادر مي شود.


 ارسال اسامي 575 بدهکار بانکي به قوه قضاييه 

معاون اول رئيس‌جمهور با بيان اينکه هم‌اکنون مجموع مطالبات معوق بانک‌ها با 82 هزار ميليارد تومان رسيده است، گفت: 575 نفر به‌عنوان بدهکار کلان بانکي شناسايي شده‌اند و اسامي اين افراد به قوه قضائيه ارسال شده است.

به گزارش ايسنا، اسحاق جهانگيري با بيان اينکه امروز سيستم بانکي کشور وضعيت بحراني دارد و در مرز هشدار است، تصريح کرد: هم‌اکنون مجموع مطالبات معوق بانک‌ها با 82 هزار ميليارد تومان رسيده است که در اين رابطه دولت از اول سعي کرد تا بررسي کند که در اين مطالبات افراد مقصر هستند يا شرايط اقتصادي تاثير گذاشته است.

جهانگيري با اعلام اينکه 575 نفر به‌عنوان بدهکار کلان بانکي شناسايي شده‌اند، گفت: اسامي اين افراد به قوه قضائيه ارسال شده است، از طرف ديگر سيف رئيس‌کل بانک مرکزي چند روز قبل گزارشي را به من داد که در آن گزارش آمده بود که 20 نفر ليست فوق چه سهمي از معوقات دارند.


 تريبون اقتصادي 

 اولين يارانه نقدي فاز دوم هدفمندي هفته آينده واريز مي‌شود

اولين يارانه نقدي 45 هزار و 500 توماني به ازاي هر نفر در فاز دوم هدفمندي يارانه ها -مربوط به ارديبهشت ماه 93 - هفته آينده به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود.به گزارش مهر، مبلغ يارانه نقدي در گام دوم هدفمندي يارانه‌ها همچنان 45 هزار و 500 تومان است که به تمام افرادي که در اين مرحله ثبت نام کرده اند، تعلق مي گيرد.

بر اين اساس، با احتساب اينکه بيش از 74 ميليون ايراني در سايت رفاهي ثبت نام کرده اند، دولت مبلغي حدود 3 هزار و 400 ميليارد تومان اعتبار ماهانه براي يارانه نقدي درنظر خواهد گرفت.در مجموع دو ميليون و 400 هزار نفر از دريافت يارانه در مرحله دوم انصراف دادند که دولت از محل انصراف اين افراد يک هزار و 200 ميليارد تومان در سال کسب درآمد مي‌کند.

مدير عامل شرکت پژو در ايران

مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو و مدير عامل شرکت پژو فرانسه در مذاکره سنگين 10 ساعته در تهران، ابعاد جديد همکاري‌هاي مشترک را بررسي کردند.به گزارش آفرينش ،در مذاکره بين هاشم يکه‌زارع و ماکسيم پيکا، اجراي تعهدات گذشته از سوي شرکت پژو و انتقال دانش فني و طراحي و توليد خودروهاي مشترک و ساخت داخل مورد بحث و بررسي قرار گرفت.همچنين در اين مذاکره مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو بر سرمايه‌گذاري شرکت پژو در ايران تاکيد و آن‌را محور اصلي و لازم توافقات اعلام کرد.از ديگر محورهاي مورد بررسي در اين جلسه توسعه حضور ايران خودرو در شبکه صادراتي پژو بود که دو طرف، راهکارهاي اجرايي براي تحقق اين موضوع را طرح و بررسي کردند.در اين جلسه از سوي هيات ايراني بر همکاري‌هاي مشترک در چارچوب منافع ملي جمهوري اسلامي ايران تاکيد شد.

در 99 درصد پرونده‌هاي ديوان، مديران دولتي هيچ منفعت مالي ندارند

بازرس ويژه ديوان محاسبات گفت: در 99 درصد پرونده‌هايي که در ديوان محاسبات عليه مديران اجرايي و ذي‌حسابان تشکيل مي‌شود، اين افراد هيچ منفعت مالي نداشته و چه بسا از سر دلسوزي مرتکب عملي شده‌اند که بعضا به عنوان تخلف در پرونده آنان ثبت شده است. به گزارش آفرينش، علي شيري در همايش معاونان اداري مالي، مديران کل امور مالي و ذي‌حسابان دستگاه‌هاي اجرايي که در ديوان محاسبات کشور برگزار شد، گفت: اصلاح رويه‌ها در ديوان محاسبات موجب برداشته شدن بخش قابل توجهي از مسئوليت تخلفات و جرايم از دوش مديران دستگاه‌هاي اجرايي و ذي‌حسابان شده است.

دولت درباره قيمت شير تصميم مي‌گيرد

وزير جهادکشاورزي از برنامه‌ريزي و سياست‌گذاري محصولات کشاورزي در مرحله دوم اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها خبر داد و گفت: کنترل قيمت کالاهاي اساسي با کاهش هزينه هاي توليد صورت مي پذيرد.به گزارش آفرينش، محمود حجتي در حاشيه‌ نهمين همايش اقتصادکشاورزي در جمع خبرنگاران در باره قيمت شير و لبنيات نيز گفت: اين محصولات نيز همان روند کالاهاي اساسي است و در مورد تغيير يا تثبيت قيمت آن بايد مراجع ذيربط تصميم بگيرند.وي در باره احتمال تغيير قيمت محصولات اساسي مانند شير گفت: مراقبت لازم درباره کالاهايي که مورد حمايت دولت است، انجام مي‌شود.


 نهادهاي مالي 

 همايش ملي نقشه راه سياستهاي کلي اقتصاد مقاومتي با مشارکت بانک سپه

دبير خانه همايش ملي راه سياستهاي کلي اقتصاد مقاومتي از علاقمند دعوت به عمل مي آورد تا مقالات پژوهشهاي خود را از طريق تارنماي همايش به دبيرخانه ارسال نمايند. به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه، همايش ملي نقشه راه سياستهاي کلي اقتصاد مقاومتي با مشارکت بانک سپه و مرکز پژوهشهاي مجلس طي روزهاي دوم و سوم تيرماه سال جاري در محل سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي برگزار مي شود.

نرخ جديد سود سپرده‌هاي بانک تجارت اعلام شد

طبق توافق صورت گرفته در شوراي هماهنگي بانک‌هاي کشور، نرخ سود انواع سپرده‌هاي مدت‌دار اعلام شد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، بر اساس اين توافق، کليه سپرده‌هاي مفتوحه و تمديدي اعم از کوتاه مدت و بلند مدت بانک تجارت پس از تاريخ 13 ارديبهشت 1393 مشمول اين نرخ‌ها خواهند بود و هموطنان براي اطلاع از جزئيات نرخ سود سپرده‌هاي مدت‌دار بانک تجارت مي‌توانند به سايت اينترنتي بانک تجارت به آدرس www.tejaratbank.ir مراجعه و يا با مرکز ارتباط مشتريان به شماره 1554 تماس حاصل نمايند.

مدير عامل بانک مسکن:

15 درصد از اشتغال در بخش مسكن شده است

در مراسمي با حضور معاونان وزير راه و شهرسازي و مديرعامل و اعضاي هيات مديره بانک مسکن، شرکت گروه سرمايه‌گذاري مسکن آغاز بيست و پنجمين سال فعاليت خود را جشن گرفت. به گزارش آفرينش به نقل ازاداره کل روابط عمومي، در اين مراسم دکتر بت شکن مديرعامل بانک مسکن با ارائه آماري از ميزان فعاليت‌هاي بخش مسکن، اين آمار را نشان‌دهنده اهميت بخش صنعت ساختمان در حوزه تامين مالي از طريق سيستم بانکي دانست و نتيجه گرفت: براساس آمار اعلام شده، 15 درصد از اشتغال کشور در اين بخش متمرکز شده است.

مديرعامل بانک توسعه صادرات با 11 رايزن بازرگاني ديدار کرد

مديرعامل بانک توسعه صادرات با 11 رايزن بازرگاني جمهوري اسلامي ايران ديدار و پيرامون موضوعات مرتبط با تامين مالي صادرات گفت و گو کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانك توسعه صادرات در اين نشست كه مديران اين بانك و صندوق ضمانت صادرات نيز حضور داشتند، دكتر بهمن وكيلي شناسايي پتانسيل هاي اقتصادي كشورهاي هدف را از جمله وظايف رايزنان بازرگاني برشمرد.

فرصت ويژه بانک ملي براي بخشودگي جريمه تاخير بدهکاران

بانک ملي ايران، فرصتي ويژه براي بدهکاران اين بانک جهت بهره‌مندي از بخشودگي جرايم تاخير مازاد بر نرخ معامله فراهم کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانك ملي ،بر اساس اين مصوبه، بدهکاراني که حداکثر تا پايان خرداد ماه امسال، کل بدهي هر يک از قراردادهاي خود را به صورت نقدي تسويه کنند يا اقساط معوق خود را بپردازند مشمول 100 درصد بخشودگي مانده جرايم تاخير مازاد بر نرخ معامله قرار مي‌گيرند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي