جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4701

از سوي مناطق نفت‌خيز جنوب ؛
برگزاري ميزگرد تخصصي ساخت داخل در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت تهران

به زودي؛
شوراي عالي آب کشور درخصوص تونلهاي بهشت‌آباد و گلاب 2 در چهارمحال و بختياري تصميم‌گيري مي‌كند

شهردار اصفهان خبرداد؛
با اجراي موفق طرح ممنوعيت تردد خودرو، سنگفرش ميدان امام(ره) کامل مي‌شود

استاندار کهگيلويه و بويراحمد:
استاندارد؛ سازماني کوچک با وظايفي بزرگ است

ترکاشوند:
تلاش بر تکريم ارباب رجوع و رعايت اصول اخلاقي

معاون فرماندار شميرانات:
برخورد قاطع با افراد سودجو و فرصت‌طلب از وظايف کميسيون بازرسي و تنظيم بازار است


خبر


خبر


 از سوي مناطق نفت‌خيز جنوب ؛
 برگزاري ميزگرد تخصصي ساخت داخل در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت تهران 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

ميزگرد تخصصي « ساخت داخل؛ چالشها و راهکارها » ازسوي شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت و گاز تهران برگزار مي‌شود.

هدف از برگزاري اين ميزگرد تشريح زمينه هاي همکاري و اولويتهاي شرکت ملي نفت ايران و مناطق نفت‌خيز جنوب در بخش ساخت داخل و تشريح کاستيهاي ساخت داخل از ديد مصرف‌کننده و بررسي مکانيزمهاي توانمندسازي سازندگان درجهت تامين نيازهاي داخلي است. توسعه شبکه‌هاي ساخت تجهيزات در صنايع نفت، گاز و پترو شيمي و تشريح اولويتهاي مناطق نفت‌خيز جنوب در زمينه ساخت داخل و بررسي مشکلات و چالشهاي سازندگان از ديگر محورهاي اين نشست تخصصي محسوب مي‌شوند.

در اين ميزگرد مديرعامل شرکت ملي نفت ايران، مديرعامل و مديران شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، مديرعامل شرکت پشتيباني ساخت و تهيه کالاي نفت تهران، رئيس هيئت مديره انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت ايران، رئيس هيأت مديره انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت خوزستان حضور خواهند داشت.نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز و پتروشيمي روزهاي 16 تا 19 ارديبهشت در محل نمايشگاههاي بين‌المللي تهران برگزار مي‌شود.


 به زودي؛
  شوراي عالي آب کشور درخصوص تونلهاي بهشت‌آباد و گلاب 2 در چهارمحال و بختياري تصميم‌گيري مي‌كند 

 شهركرد - حميرا رحيمي

سيد سعيد زمانيان؛ نماينده مردم شهرستانهاي شهرکرد بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: مقرر است در هفته جاري شوراي عالي آب کشور با حضور نمايندگان استان چهارمحال و بختياري و خوزستان در مجلس شوراي اسلامي درمورد طرحهاي غيرکارشناسي احداث تونل بهشت‌آباد و گلاب 2 تصميم‌گيري کند.

سعيد زمانيان در اين باره گفت: انتقال آب بهشت‌آباد از طريق تونل 65 کيلومتري در عمق 350 متري زمين که بيش از 500 هزار نفر از جمعيت استان چهارمحال و بختياري در ان قرار دارند را دچار کاهش شديد منابع آب زيرزميني خواهد کرد و چشمه‌هاي دشتهاي شلمزار و شهرکرد را خواهد خشکاند.

وي يادآور شد: روش انتقال آب در اين طرح کاملا اشتباه است و با وجود گنبدهاي نمکي در منطقه قطعا آب پشت سد بهشت‌آباد شور مي‌شود و با ايجاد سد و زلزله‌خيز بودن اردل و ناغان امکان وقوع زلزله در اين منطقه وجود دارد. وي گفت: نمايندگان چهارمحال و بختياري با انتقال آب مازاد و کارشناسي شده به ساير استانها مخالف نيستند بلکه از انتقال آب کارشناسي شده و بدون حفر تونل به ساير استانها حمايت نيز خواهند کرد.


 شهردار اصفهان خبرداد؛
 با اجراي موفق طرح ممنوعيت تردد خودرو، سنگفرش ميدان امام(ره) کامل مي‌شود 

 اصفهان - راعي

شهردار اصفهان از اجراي سنگفرش ميدان امام(ره) از سوي سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري خبرداد و اعلام كرد: زماني كه خيابان آقانورا... نجفي در اختيار شهروندان قرار گيرد تردد موتورسيكلت در گذرهاي ورودي ميدان ممنوع مي‌شود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر سيد مرتضي سقاييان‌ن‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژاد با بيان اين مطلب كه مطالعات سازمان نوسازي و بهسازي شهرداري در زمينه اجراي سنگفرش ميدان امام ادامه داد: از زماني كه ممنوعيت تردد خودرو در ميدان امام(ره) قطعي شد اجراي سنگفرش بخش يو شكل جنوب ميدان مورد توجه قرار گرفت به طوري كه سنگفرش ميدان در اولين فرصت اجرا مي‌شود.

وي اضافه كرد: پس از ممنوعيت تردد خودرو در ميدان امام(ره) اراده جلوگيري از ورود موتور به گذرهاي ورودي ميدان از سوي پليس راهور وجود دارد ولي قبل از ممنوع شدن تردد خودروها در اين گذرها بايد راههايي كه شهروندان به راحتي بتوانند به ميدان برسند و به بن‌بست نخورند فراهم شود.

شهردار اصفهان با بيان اين كه خيابان سنبلستان يكي از گذرهايي است كه دسترسي به ميدان امام(ره) را فراهم مي‌كند، عنوان كرد: گذر ديگري كه دسترسي به ميدان را فراهم مي‌كند خيابان حاج آقا نورا... نجفي است كه توافقات نهايي احداث آن درحال انجام است و زماني كه اين خيابان در اختيار شهروندان قرار گيرد تردد موتورسيكلت در گذرهاي ورودي ميدان ممنوع خواهد شد.


 استاندار کهگيلويه و بويراحمد:
 استاندارد؛ سازماني کوچک با وظايفي بزرگ است 

 ياسوج - محمد شفيع ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: استاندارد سازماني کوچک با وظايفي بزرگ است. به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، سيد موسي خادمي در آيين توديع و معارفه مديران کل سابق و کنوني استاندارد در استان کهگيلويه و بويراحمد که با حضور رئيس سازمان ملي استاندارد ايران برگزار شد، اظهار کرد: استاندارد يک موضوع حاکميتي است و مردم بخشي از امور خودشان را که نمي‌توانند انجام دهند به دولت‌ها واگذار مي‌کنند که استاندارد و کنترل و نظارت بر کيفيت کالاها نيز در اين دايره تعريف مي‌شود.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد در ادامه گفت: استاندارد موضوعي است که همه نمي‌توانند در مورد آن اظهارنظر کنند بنابراين قانون‌گذار در يک کار عقلايي به اين نتيجه رسيده که اين کارها را به دولت واگذار کند.

خادمي که در جمع مديران استاندارد کشور سخن مي‌گفت، تصريح کرد: دولت است که بايد تصميم بگيرد و شرايط مصرف را براي مردم بگويد تا در اين بين مردم دچار ضرر نشوند. استاندار کهگيلويه و بويراحمد به وظايف استاندارد و اهميت کار در اين مجموعه اشاره کرد و افزود: استاندارد سازماني کوچک است که وظايفي بزرگ بر عهده دارد و مهم‌ترين آن تلاش براي سلامتي مردم است.


 ترکاشوند:
 تلاش بر تکريم ارباب رجوع و رعايت اصول اخلاقي 

 کرج - خاکپور

شهردار کرج، تکريم ارباب رجوع را مهمترين اولويت شهرداري دانست.علي ترکاشوند در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اين مطلب گفت: تکريم ارباب رجوع و رعايت اصول اخلاقي که موجب رضايت شهروندان باشد به جد مدنظر مديريت شهري است. وي با بيان اينکه مديريت شهري ارتباط تنگاتنگ و مستقيمي با شهروندان دارد، افزود: اثرگذاري برنامه‌هاي مديريت شهري با هماهنگي و انسجام بين مردم و مسئولان دوچندان مي‌شود.

وي با بيان اينکه مديريت شهري عامل حفظ و پايداري شهر است، افزود: توسعه و آباداني شهر، صيانت و تلاش براي بقاء آن در ساختار شهري بر عهده شهرداري به عنوان بزرگترين دستگاه اجرايي شهر است و اين مجموعه با اين باور که همه امور شهري بايد نيازي از شهروندان را مرتفع سازد به فعاليت در عرصه‌هاي مختلف مي‌پردازد.ترکاشوند اظهارداشت: شهرداريها براي مردم فعاليت مي‌کنند و اين بدان معناست که هر آنچه به عنوان خروجي از اين دستگاه خدمت‌رسان بر بطن شهر مي‌نشيند، هدفمند مي‌باشد و هدف غايي و نهايي آن نيز جلب رضايت شهروندان است.

وي داشتن رضايت شهروندان براي دستگاههاي خدمات‌رسان شهري را امتياز بزرگي براي اين مجموعه دانست و افزود: اين امتياز در شهرداريها به واسطه گستردگي خدمات و سطح توقع شهروندان از اهميت بيشتري برخوردار است.


 معاون فرماندار شميرانات:
 برخورد قاطع با افراد سودجو و فرصت‌طلب از وظايف کميسيون بازرسي و تنظيم بازار است 

 شميرانات - خبرنگارآفرينش

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شميرانات خواستار برخورد جدي و قاطع با افراد سودجو و فرصت‌طلب در شميرانات به دنبال اجراي مرحله دوم قانون هدفمندسازي يارانه‌ها شد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، سيد حبيب موسوي ‌نماور در جمع شماري از مديران دستگاه‌هاي اجرايي و نهادهاي دولتي شهرستان شميرانات در فرمانداري اين شهرستان به اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و تنظيم بازار اشاره کرد. وي اظهار داشت: قانون هدفمندسازي يارانه‌ها و تنظيم بازار موجب رعايت حقوق مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان مي‌شود و از اهميت بسزايي برخوردار است. معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شميرانات ادامه داد: برخورد جدي و قاطع با افراد سودجو و فرصت‌طلب از وظايف کميسيون بازرسي، تنظيم بازار و نظارت اين شهرستان است.


 خبر 

 به زودي؛ ارسال قبض و ريز مکالمه با ايميل

اراك – خبرنگار آفرينش

مديرعامل همراه اول از هماهنگي اين شرکت با مخابرات استان تهران براي تجميع قبوض تلفن همراه و ثابت خبر داد و گفت: پس از مرتفع شدن نيازهاي سيستمي اين کار عملياتي مي‌شود؛ طرح ارسال قبض و ريزمکالمه با ايميل نيز در دست بررسي است. به گزارش پايگاه خبري فناوري اطلاعات برسام و به نقل از فارس، وحيد صدوقي با اشاره به هماهنگي همراه اول و شرکت مخابرات استان تهران براي تجميع قبوض تلفن همراه و ثابت، اظهار داشت: اين کار از نظر هزينه چاپ و توزيع قبوض به نفع شرکت است و تاثيرات زيست محيطي مثبتي دارد. مديرعامل همراه اول گفت: البته مراحل اجراي اين طرح اين کار داراي پيچيدگي‌هايي است؛ از جمله اينکه برخلاف قبض تلفن ثابت که تقريبا ثابت و همواره داراي يک آدرس پستي است؛ اما قبض موبايل جابه‌جايي بيشتري دارد. وي ادامه داد: از اين رو نياز به طراحي سيستمي است که بتواند اين اطلاعات را در مواقع نياز به سرعت تفکيک و به روز کند. 

نجات کوهنورد حادثه‌‌ديده در ارتباطات شهر انگوت

اردبيل – خبرنگار آفرينش

با تلاش امدادگران جمعيت هلال احمر استان اردبيل کوهنورد حادثه‌‌ديده در ارتباطات شهر انگوت از مرگ حتمي نجات يافت.اين کوهنورد که به دليل ناآشنايي به وضعيت منطقه در دره‌اي سقوط کرده بود با تلاش سه ساعته جمعيت هلال احمر و نجات‌گران پرتلاش اين جمعيت در ميان پرتگاه‌هاي ارتفاعات انگوت پيدا شد و در حالي که کوهنورد از ناحيه مچ پا و ساق دست دچار شکستگي شده بود به سرعت به بيمارستان انتقال داده شد که درحال حاضر وضعيت جسمي او مناسب است.

امدادگران بعد از طي کردن 10 کيلومتر از مسير صعب‌العبور ارتفاعات انگوت اين کوهنورد را که به تنهايي در مسيرهاي سنگلاخي تردد مي‌کرد مورد جستجو و تفحص قرار داده و وي را پيدا کردند و با انتقال به بيمارستان و مداواي او وضعيت جسمي‌اش رو به بهبود است.

دفتر صدور ويزا در فرودگاه بين‌المللي کرمانشاه گشايش يافت

كرمانشاه - نوروزي

دفتر صدور ويزا در فرودگاه بين‌المللي کرمانشاه با حضور معاون وزارت امور خارجه، استاندار و برخي از نمايندگان استان کرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي به منظور صدور آسان ويزاي سفر به کشورهاي مختلف جهان گشايش يافت.

دفتر صدور ويزا در فرودگاه بين‌المللي کرمانشاه گشايش يافت حسن قشقاوي در اين مورد به خبرنگاران گفت: با توجه به اينکه از قبل در کرمانشاه دفتر نمايندگي وزارت خارجه فعال بوده و درراستاي هرچه بيشتر بين‌المللي شدن وجهه اين استان، دفتر صدور رواديد در فرودگاه کرمانشاه فعال است و آماده ارائه خدمات به مسافران خواهد بود.

وي ادامه داد: مهمانان خارجي مي‌توانند از همين دفتر رواديد خود را دريافت کنند و ديگر نيازي نيست که براي اين منظور به سفارتخانه‌ها و کنسولگريهاي جمهوري اسلامي در ساير کشورها مراجعه کنند.

وي با بيان اينکه صدور ويزا به همه کشورهاي دنيا غير از 10 کشور، منعي ندارد، اظهار کرد که با توجه به هم‌مرز بودن استان کرمانشاه با کشور عراق، طرحي را به هيات دولت ارائه کرده ايم که براساس آن، نام کشور عراق از فهرست آن 10 کشور خارج شود و فکر مي‌کنم که دولت تدبير و اميد هم با اين کار موافقت خواهد کرد.

وي همچنين به لغو ويزاي دوجانبه ميان جمهوري اسلامي ايران و کشور ترکيه، گفت: اگر پروازهاي خارجي ديگري از اين فرودگاه با کشورهاي ديگر برقرار شود، مي‌توانيم در فرآيند صدور رواديد براي مسافران از راه اين دفتر تسهيل ايجاد کنيم.

قشقاوي، همچنين ايجاد اين دفتر در فرودگاه بين‌المللي کرمانشاه را گامي مهم در ورود هرچه بيشتر جهانگردان به کشور و اين استان دانست و اظهار کرد که اين استان در حوزه هاي مختلف تجاري، کشاورزي، صنعتي و... داراي ظرفيتهاي بالايي است و اميدواريم که برقراري دفتر صدور رواديد در فرودگاه اين استان بتواند علاوه بر جذب گردشگر، در جذب سرمايه‌گذاران خارجي نيز به اين استان راهگشا باشد.

معاون وزير امور خارجه کشورمان همچنين در مورد مشکلاتي که براي تردد زوار به عتبات عاليات از راه مرز بين‌المللي خسروي پيش آمده، اظهار کرد که اين کار در گرو تشريک مساعي و تصميم گيري همه نهادهاي ذيربط در سطح ملي است.

وي گفت: اگر فرآيند صدور ويزاي فرودگاهي براي سفر به کشور عراق برقرار شود، مي‌تواند آثار مثبتي در ورود زوار عراقي به کشور و سفر زائران ايراني به عتبات عاليات داشته باشد.

برق‌رساني به بيش از 2 هزار واحد مسکن مهر در همدان

همدان – خبرنگار آفرينش

ايرج صابري با اشاره به عملکرد امور 2 برق همدان در سال 92 اظهار کرد: در اين راستا اعتبار تخصيص داده شده 83 ميليارد و 500 ميليون ريال بوده که تاکنون 60 ميليارد ريال جذب شده است.وي با اشاره به پروژه‌هاي عمراني شاخص و مسکن مهر امور 2 برق همدان در سال گذشته افزود: در راستاي اجراي اين مهم 60 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

مدير امور 2 برق همدان تصريح کرد: از جمله اين پروژه‌ها مي‌توان به رفع حريم قاسم‌آباد با اعتبار 260 ميليون ريال و جابه‌جايي و اصلاح شبکه تقاطع آيت‌ا... نجفي با چهار ميليارد و 920 ميليون ريال اشاره کرد.وي با اشاره به پروژه مسکن مهر 270 واحدي کارگري گفت: درراستاي اين امر نيز احداث 300 متر شبکه 20 کيلوولت هوايي، نصب سه دستگاه پست هوايي 100 کيلوولت آمپر و 550 متر شبکه فشار ضعيف زميني با 810 ميليون ريال اعتبار انجام شده است.

صابري عنوان کرد: برق‌رساني به پروژه مسکن مهر 36 واحدي بسيجيان با اعتبار 400 ميليون ريال و مسکن مهر 64 واحدي بسيجيان با 360 ميليون ريال از ديگر اقدامات اجرايي بوده است.وي با اشاره به برق‌رساني به مسکن مهر مشاغل آزاد با هزينه 10 ميليارد ريال ادامه داد: در اين زمينه نيز سه کيلومتر شبکه 20 کيلوولت و 10 کيلومتر شبکه فشار ضعيف زميني احداث و 31 دستگاه پست هوايي نصب شده است.

مدير امور 2 برق همدان با اشاره به نصب يک دستگاه پست 100 کيلوولت آمپر و 120 متر کابل‌کشي فشار ضعيف زميني با 218 ميليون ريال اعتبار در پروژه مسکن مهر 30 واحدي نصب سازه عنوان کرد: پست هوايي شهرک فرهنگيان نيز با اعتبار 520 ميليون ريال نصب شد.وي اظهار کرد: درراستاي تعريض معبر بلوار بسيج نيز اصلاح و جابه‌جايي 2 کيلومتر شبکه 20 کيلوولت در بلوار فرودگاه با هزينه يک ميليارد و 600 ميليون صورت گرفت. صابري تاکيد کرد: نصب يک دستگاه پست 315 کيلوولت آمپر در شهرک مدني و شهرک بهشتي با مجموع اعتبار 750 ميليون ريال اعتبار و نصب 55 اصله پايه روشنايي براي تامين روشنايي تقاطع غيرهمسطح فرهنگيان با يک ميليارد و 600 ميليون ريال اعتبار از ديگر اقدامات اجرايي در سال 92 بوده است. وي با اشاره به اقدامات اجرايي در پروژه‌هاي مسکن مهر فعال با 80 درصد پيشرفت فيزيکي ساختماني افزود: درمجموع تعداد 2 هزار و 773 واحد مسکن مهر با 14 ميليارد و 958 ميليون ريال اعتبار در سال 92 توسط امور 2 برق همدان برق‌رساني شده است.

با توجه به تاکيدات دکتر نجفي، استاندار گيلان:

چرا روابط عموميها و روساي دفاتر مديران در گيلان با رسانه‌ها ارتباط پررنگي ندارند

رشت - سيده حديث ميرزاده

بعضي از مسئولان روابط عموميهاي ادارات دولتي و موسسات و شرکتهاي گيلان در کار خود موفق نيستند و همچنين در ايجاد ارتباط و حفظ آن ناتوان هستند و چرا نبايد بدانند که چطور با مردم و رسانه‌هاي گروهي ارتباط برقرار کنند و حتي از ساده‌ترين نحوه کار که تنظيم يک خبر و ارسال آن به رسانه‌ها است اجتناب ‌كنند؟

از طرفي ديگر مي‌بينيم بعضي از مديران ادارات و موسسات استان به اهميت نقش روابط عمومي يا رئيس دفترو مشاور آگاه نيستند يا اينکه اگر هم آگاهي دارند بهاء نمي‌دهند. در استان گيلان روابط عمومي چند اداره آن هم به تعداد انگشتان دست فعال هستند، بقيه لنگان لنگان كار مي‌کنند و عنوان روابط عمومي يا رئيس دفتر يا مشاور مدير کل را يدک مي‌کشند. چرا بايد هرکس از راه مي‌رسد مشاور يا رئيس دفتر فلان مديرکل معرفي شود. مردم مي‌گويند مارا چه شده است. متولي اين ناملايمات در سطح استان گيلان چه کسي است. کدام مقام مسئول بايد به اوضاع موجود سروسامان بدهد تا محيط فعال متناسب با شان هر سازمان را به وجود بياورد؟


 خبر 

 رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي اسلامشهر:

افزايش ساعت کار کتابخانه‌هاي عمومي اسلامشهر

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

مجيد جعفري رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اسلامشهر اظهارداشت : به منظور رفاه حال اعضا و مراجعين در فصل امتحانات ونزديک شدن آزمون سراسري ساعت کار کتابخانه‌هاي عمومي اسلامشهر افزايش يافت.

جعفري افزود: با توجه به نزديک شدن آزمون سراسري،امتحانات مداراس وموسسات آموزش عالي و درخواست اعضا و استقبال دانش‌آموزان دبيرستاني و دانشجويان براي افزايش زمان استفاده از کتابخانه، فعاليت کتابخانه‌هاي عمومي اين شهرستان تا ساعت 21 ادامه خواهد داشت.

وي بيان داشت: ساعت کار کتابخانه‌هاي عمومي شهيد مطهري ومسلم ابن عقيلم اسلامشهراز تاريخ پانزدهم ارديبهشت تا پايان تيرماه سال جاري از ساعت 30/18 به ساعت 21 افزايش خواهد يافت.

اين مقام مسئول تصريح کرد: کتابخانه‌هاي فوق‌الذکردر روزهاي جمعه نيز از ساعت 8:00الي 14:00 آماده ارائه خدمات به مراجعين مي‌باشند.

رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي اسلامشهر گفت: ما آمادگي لازم را داريم که در صورت افزايش استقبال اعضاي کتابخانه‌ها، ساعت فعاليت ساير کتابخانه‌هاي شهرستان نيز جهت ارائه خدمات بيشترافزايش دهيم.

در شهرستان اسلامشهر تعداد 11 باب کتابخانه عمومي نهادي و 4 باب کتابخانه عمومي مشارکتي وجود دارد که همه روزه از ساعت 30/7 صبح تا ساعت 30/18فعاليت مي‌نمايند که همه روزه تعدادي زيادي از علاقمندان به کتاب به اين مراکز مراجعه مي‌نمايند.

مدير مسکن و ساختمان راه و شهرسازي استان اردبيل:

با بهره‌برداري از مجتمع پزشکان اردبيل، از بار ترافيکي هسته مرکزي اردبيل کاسته مي‌شود

اردبيل – خبرنگار آفرينش

شهرام باباخاني در جريان بازديد از مراحل مختلف پروژه مجتمع پزشکان اردبيل اظهار داشت: اين مجتمع که در مجاورت بيمارستان امام خميني(ره) اردبيل به همت بخش خصوصي درحال انجام است، مراحل تکميل و تجهيز خود را سپري مي‌کند و به احتمال زياد دهه فجر امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي درمورد اين مجتمع تصريح کرد: اين پروژه با مشارکت شرکت سرمايه‌گذاري مسکن شمالغرب در زميني به مساحت هشت هزار و 361 متر مربع و زيربناي 14 هزار و 68 متر مربع در حال احداث است.

مدير مسکن و ساختمان راه و شهرسازي استان با اشاره به اينکه مقررات ملي ساختمان در ساخت اين مجتمع به طور کامل رعايت شده است، خاطرنشان کرد: مجتمع بزرگ پزشکان اردبيل داراي 192 واحد مطب و پاراکلينيکي است و در 9 طبقه و با برخورداري از امکانات آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب شهري احداث و با استفاده از مصالح استاندارد و تکنولوژي جديد احداث مي‌شود.

باباخاني در بخش ديگري از سخنان خود اضافه کرد: اين پروژه هم‌اکنون داراي 75درصد پيشرفت فيزيکي بوده و به لطف خدا در دهه فجر سال‌جاري به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي بيان کرد: مجتمع بزرگ پزشکان اردبيل در مجاورت بيمارستان امام خميني (ره) اردبيل و به جهت انتقال مطب پزشکان از مرکز شهر و بهبود وضعيت ترافيکي هسته مرکزي شهر طراحي و اجرا شده است.

باباخاني در ادامه يادآور شد: ساخت اين مجموعه مي‌تواند مردم را نيز از سردرگمي‌ها، مشکلات و نارسايي‌هاي احتمالي در برخورداري از خدمات بهداشتي و درماني نجات داده و زمينه يک خدمت‌رساني مناسب و مطلوب را فراهم آورد.

مراسم روز معلم در شهرستان جويبار برگزار شد

جويبار - سميه ابوالحسني

مديرکل فرهنگ وارشاد اسلامي مازندران با بيان اينکه همه مردم بايد درمورد فرهنگ عامه به اهميتهاي فرهنگي توجه کنند، گفت: تعليم و تربيت يک رسالت است و آموزش علمي صرف نبايد تنها کار معلمين باشد بلکه بايد به امور تهذيب، تزکيه، سبک زندگي ديني و آموزش اخلاق اسلامي به نسل نو اهتمام ورزند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، حجت‌الاسلام والمسلمين عباسعلي ابراهيمي در مراسم روز معلم شهرستان جويبار با اشاره به اينکه تعليم و تربيت بايد از مهد کودکها آغاز شود، اظهارداشت: اگر روحيه شاد ونشاط و حساسيت ذهني در معلمها مرده باشد و معلمي را بعنوان يک شغل انتخاب کرده باشد يقينا جامعه متضرر خواهد شد.

همچنين معاون سوادآموزي اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بيان اينکه بايد از فکر و انديشه پيشکسوتان فرهنگي براي ارتقاء تعليم و تربيت در جامعه استفاده شود، افزود: حدود يک ميليون و 500 هزار معلم براي تربيت 12 ميليون دانش‌آموز در قالب 105 هزار مدرسه در کشور درحال فعاليت هستند،.

داود تقي‌نيا با اشاره به اينکه موضوع فرهنگ در آموزش و پرورش مهم است، گفت: با توجه به حجمي بودن کار آموزش و پرورش که پرورش‌دهنده نيروها براي ارگانها و دستگاههاي اجرايي است مي‌طلبد اين سازمانها نيز بايد در اين امر خطير در کنار و کمک اين اداره کل باشند.

فرماندار جويبار با بيان اينکه بهترين دوره هر فرد زمان تحصيل است، گفت: امروز نقش سازنده فرهنگيان در تربيت فرزندان اين مرز و بوم بر کسي پوشيده نيست.

جاذبه هاي گردشگري تکاب؛گرفتار سوء مديريت

اروميه - خبرنگارآفرينش

مديرکل ميراث فرهنگي ،صنايع دستي وگردشگري استان آذربايجان غربي گفت: جاذبه‌هاي گردشگري متنوع ومتعدد شهرستان تکاب گرفتار سوء مديريت شده‌اند.

مظفرعباس‌زاده با بيان اين مطلب افزود:سوء مديريت سالهاي گذشته موجب مغفول ماندن آثارطبيعي وتاريخي وجاذبه‌هاي گردشگري شهرستان تکاب شده است. وي تصريح کرد: مجموعه ميراث فرهنگي وگردشگري تخت سليمان با 12 هکتار مساحت به عنوان مهمترين وشاخصترين اثر ثبت جهاني منطقه در اين شهرستان واقع شده است.

وي اظهار کرد: برخلاف انتظار، سرمايه‌هاي گردشگري تکاب مورد بهره‌برداري قرار نگرفته‌اند و در سالهاي گذشته از جاذبه‌هاي گردشگري تکاب بصورت بهينه استفاده نشده است. وي با بيان اينکه مجموعه چشمه‌هاي آب گرم احمدآباد تخت سليمان تکاب از جاذبه‌هايي است که در بهره‌برداري از آن غفلت شده است خاطرنشان کرد: بهره‌برداري درست و اصولي از اين مجموعه علاوه بر افزايش ميزان گردشگر مي‌تواند موجب رونق اقتصادي شهرستان تکاب شود.

وي ادامه داد: واگذاري مجموعه اقامتي وتفريحي آب گرم احمدآباد تکاب به عنوان يک جاذبه طبيعي وگردشگري بالقوه به سرمايه‌گذاران اين بخش از ضروريات توسعه گردشگري در اين شهرستان به شمار مي‌رود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي