جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4707

معرفي30 بازيکن تيم ملي فوتبال
کي‌روش هيچکس را غافلگير نکرد!

عليرضا رحيمي مديرعامل باشگاه پرسپوليس:
دايي براي بودجه پرسپوليس مبلغ تعيين نکرده است


دقيقه نود


سوت پايان


 معرفي30 بازيکن تيم ملي فوتبال
 کي‌روش هيچکس را غافلگير نکرد! 

 
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران اسامي نهايي 30 بازيکن اين تيم براي حضور در مسابقات جام جهاني برزيل را به فيفا اعلام کرد. کارلوس کي روش در شرايطي اين فهرست را اعلام کرده است که قبل از اين 28 بازيکن را به اردو دعوت کرده بود و برخي منتظر سورپرايز وي براي دعوت از دو بازيکن جديد بودند اما در نهايت هيچ غافلگيري صورت نگرفت و همان مردان قبلي در ليست قرار گرفتند.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، 30 بازيکني که از سوي کارلوس کي‌روش و براي حضور در مسابقات جام جهاني 2014 برزيل به فيفا معرفي شده‌اند، به اين شرح است:

سيد جلال حسيني، حسين ماهيني، محمدرضا خلعتبري، مهرداد پولادي، رضا حقيقي (پرسپوليس تهران)

رحمان احمدي، مهدي شريفي، احسان حاج صفي (سپاهان اصفهان)

هاشم بيگ‌زاده، اميرحسين صادقي، آندرانيک تيموريان، خسرو حيدري (استقلال تهران)

احمدآل نعمه، عليرضا بيرانوند، رضا نوروزي (نفت تهران)

قاسم حدادي فر، محمدرضا خانزاده (ذوب آهن اصفهان)

سوشا مکاني، بختيار رحماني (فولاد خوزستان)

کريم انصاريفرد (تراکتورسازي تبريز)

پژمان منتظري (ام صلال)

رضا قوچان نژاد (چارلتون)

جواد نکونام (الکويت)

عليرضا جهانبخش (نايخمن هلند)

اشکان دژاگه (فولهام)

مهرداد بيت آشور (ونکوور)

مسعود شجاعي (لاس پالماس)

دانيال داوري (اينتراخت)

عليرضا حقيقي (اسپرتينگ پرتغال)

سردار آزمون (روبين کازان)

اسامي بازيکنان تيم ملي در حالي اعلام شد که قبل از اين 28 بازيکن به اردو دعوت شده بودند و برخي انتظار داشتند علي کريمي يا مهدي رحمتي يا يک بازيکن دو مليتي ديگر به اردوي اين تيم دعوت شود اما در نهايت کي روش هيچکس را غافلگير نکرد و همان مردان قبلي را معرفي کرد. از بين اين نفرات 7 بازيکن بعد از اردوي اتريش خط خواهند خورد تا تيم ملي با 23 بازيکن راهي برزيل شود.

از اين فهرست 30 نفره در نهايت 23 بازيکن انتخاب و مسافر جام جهاني خواهند شد. تيم ملي فوتبال ايران در بيستمين دوره مسابقات جام جهاني با تيم هاي نيجريه، آرژانتين و بوسني و هرزگوين همگروه است.


 عليرضا رحيمي مديرعامل باشگاه پرسپوليس:
 دايي براي بودجه پرسپوليس مبلغ تعيين نکرده است 

 
عليرضا رحيمي مديرعامل باشگاه پرسپوليس در پاسخ به سؤالي که چرا دايي مي‌گويد براي بودجه فصل آينده 26 ميليارد لازم است، اما شما 16 ميليارد تائيد کرده‌ايد، گفت: من به هيچ عنوان اين مسائل را تائيد نمي‌کنم. قرار نيست هر چيز اشتباهي که بنويسند من درباره آن حرف بزنم. اصلا و ابدا تا اين لحظه اين طور نبوده تا اين لحظه نه علي دايي مبلغي را براي تيم مشخص کرده و نه اين مسئله سياست ما بوده است.ايشان که نمي‌خواهد بودجه بگيرد. دايي سرمربي تيم ماست . دايي بازيکن انتخاب مي‌کند روي آن انگشت مي‌گذارد و به ما اعلام مي‌کند که با ايشان حرف بزنيم و باشگاه هم کار خود را انجام مي‌دهد.

به هيچ عنوان دايي کلامي راجع به بودجه چقدر باشد و يا به اين بازيکن يا آن بازيکن چقدر بدهيد و بودجه‌بندي‌ها وارد نشده و اصلا نخواهد شد. چون ما تمام تمرکز دايي را براي تيم مي‌خواهيم.مربي در دنيا برنامه مي‌دهد اما وارد بودجه نمي‌شود.

‌در همه جا مربي برنامه‌هاي خود را به باشگاه مي‌دهد و اين اتفاق در پرسپوليس هم افتاده ما هم بر اساس برنامه‌هاي مربي بودجه تعيين مي‌کنيم. پس تمام موارد را تکذيب مي‌کنم چون به هيچ وجه دايي در بخش بودجه ما وارد نشده است. من صد در صد تمرکز دايي را بايد به تيمش مشغول کنم.

وي در پاسخ به سؤال ديگري با اين وضعيت آيا براي جذب بازيکنان و مخصوصا ملي‌پوشان زمان را از دست نمي‌دهيد، گفت: درباره اين موضوع و ملي‌پوشان دايي خودش هم وارد عمل شده من مسائلي مانند ملي‌پوشان و برخي بازيکنان را به خود دايي سپرده‌ام تا با آنها صحبت کند. ما بايد هر چه زودتر خواسته‌هاي دايي را عمل کنيم و قطعا ايشان صحبت‌هاي لازم با بازيکنان را انجام مي‌دهد. بالاخره مشکلي بوده که بايد آن را حل کنيم. اما باز هم به بازيکنان مي‌گويم نگران نباشند حواسمان به طلب‌هاي آنها هست.


 دقيقه نود 

 تمرين ملي‌پوشان زير بازان

تيم ملي فوتبال که براي برگزاري يک مرحله اردو به اتريش سفر کرده است، عصر ديروز نخستين جلسه تمريني خود را در اين کشور برگزار مي‎کند.

گفتني است، اعضاي تيم ملي فوتبال که بامداد دوشنبه راهي اتريش شدند، صبح روز دوشنبه - به وقت اتريش - به اين کشور رسيدند و در هتل محل اقامت خود مستقر شدند. آنها در روز نخست حضور در اتريش هيچ تمريني انجام ندادند و در واقع فقط در باشگاه بدنسازي تمرين ريکاوري داشتند. ملي‎پوشان فوتبال صبح ديروز سه شنبه هم استراحت کردند اما از عصر ديروز تمرينات‌شان را در استاديوم اختصاصي باشگاه والتر اسدورف زير نظر کادر فني آغاز کردند. اين استاديوم در فاصله زماني 5 دقيقه‌اي از هتل قرار دارد. از صبح ديروز باران در شهر محل اقامت ملي‎پوشان باريدن گرفته و هواي مطبوع و مناسبي را براي تيم ملي ايران بوجود آورده است. ملي‎پوشان در وضعيت خوبي قرار دارند.

افشارزاده دبيرکل پيشين کميته ملي المپيک:

بدون پول و امکانات مديرعاملي استقلال را نمي پذيرم

بهرام افشارزاده دبيرکل پيشين کميته ملي المپيک و مرد کهنه کار ورزش ايران که از وي به عنوان گزينه نخست مديرعاملي باشگاه استقلال تهران نام برده مي شود اظهار داشت: صحبت هاي ابتدايي از سوي مسوولان وزارت ورزش با من شده است ولي هنوز هيچ چيز مشخص نيست.

وي افزود: مديريت در باشگاه هاي بزرگي چون استقلال و پرسپوليس پول و امکانات مي خواهد و اگر شرايط فراهم نشود، موفقيتي در کار نخواهد بود.

افشارزاده در پاسخ به اين سوال که آيا علاقه اي به حضور در باشگاه استقلال تهران دارد؟ عنوان کرد: شخصا دوست ندارم مديرعامل شوم چراکه شرايط را فراهم نمي بينم. وي ادامه داد: استقلال باشگاه بزرگي است و کار کردن در آن افتخار است، اما هم اکنون اين باشگاه بدهي زيادي دارد و در آستانه زمان آغاز فصل نقل و انتقالات شرايط آبي هاي پايتخت مشخص نيست و هيچ برنامه اي نيز تدوين نشده است. دبير پيشين کميته ملي المپيک با تاکيد بر اينکه تا به اين لحظه مديرعاملي باشگاه استقلال را نپذيرفته است، گفت: مديرعامل و اعضاي هيات مديره اين باشگاه اواخر هفته جاري مشخص و معرفي خواهند شد.

مجيد جلالي سرمربي جديد سايپا

با نظر اعضاي هيات مديره باشگاه سايپا، مسئوليت هدايت تيم فوتبال اين باشگاه در چهاردهمين دوره ليگ برتر به مجيد جلالي سپرده شد. قرارداد منعقد شده ميان جلالي با باشگاه سايپا تا سه سال بر پايه توافق طرفين قابليت تداوم خواهد داشت.

دعوت 15 بازيکن را به اردوي تيم ملي واليبال

اسلوبودان کواچ سرمربي تيم ملي واليبال کشورمان 15 بازيکن را براي سفر به صوفيه و بلگراد برگزاري چند ديدار دوستانه با تيم‌هاي ملي بلغارستان و صربستان دعوت کرد که اسامي آنها به شرح زير است:

سعيد معروف، مهدي مهدوي، سيدمحمد موسوي، عادل غلامي، آرمين تشکري، سامان فائزي، فرهاد قائمي، رحمان داوودي، عليرضا مباشري، امير غفور، شهرام محمودي، عبدالرضا عليزاده، مهدي مرندي، مجتبي ميرزا جانپور و ميلاد عبادي‌پور.

تيم واليبال کشورمان روز چهارشنبه 24 ارديبهشت براي برگزاري چند ديدار دوستانه عازم صوفيه بلغارستان مي‌شود و سپس 30 ارديبهشت ماه عازم بلگراد مي‌شود و چند ديدار تدارکاتي با تيم ملي صربستان انجام مي‌دهد.

در پايان ديدار هاي دوستانه ايران و صربستان، از بين پانزده بازيکن ياد شده 12 بازيکن توسط کادر فني انتخاب مي‌شوند تا تيم ملي کشورمان، ششم خرداد ماه با 12 بازيکن عازم تريسته شود و در اولين مسابقه خود در ليگ جهاني 2014 مقابل ايتاليا صف آرايي کند.

دومين نبرد فولاد و السد در آسيا

تلاش شاگردان فرکي براي صعود

تيم فولاد خوزستان امروز (چهارشنبه) از ساعت 19:30 در ورزشگاه غدير اهواز در ديدار برگشت دور يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا رو در روي السد قرار مي‌گيرد. ديدار رفت اين دو تيم با حساب صفر بر صفر در قطر به پايان رسيده بود.

فولاد در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در گروه B، با تيم‌هاي الجيش قطر، الفتح عربستان و بنيادکار ازبکستان هم‌گروه بود که درنهايت با کسب 14 امتياز راهي مرحله يک هشتم نهايي شد. السد قطر نيز در مرحله گروهي، در گروه D اين رقابت‌ها با تيم‌هاي سپاهان اصفهان، الاهلي امارات و الهلال عربستان هم گروه بود که در نهايت با جمع آوري 8 امتياز توانست به عنوان تيم دوم به مرحله يک هشتم نهايي راه پيدا کند و حريف فولاد ايران در اين مرحله شود.

باتوجه به حذف تيم هاي استقلال تهران، تراکتورسازي تبريز و سپاهان اصفهان از ليگ قهرمانان آسيا در حال حاضر فولاد خوزستان تنها نماينده ايران در اين ليگ است.

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال:

نداشتن نماينده در هيات رئيسه AFC جالب نيست

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال ايران با بيان اينکه براي کسب ميزباني جام ملت‌هاي آسيا در سال 2019 و حمايت از نمايندگان ايران براي حضور در هيات رئيسه، AFC با مسئولان فدراسيون کره‌‍جنوبي تفاهم‌نامه امضا کرده، گفت: اينکه دو کشور قدرتمند ايران و کره در هيات رئيسه AFC نماينده نداشته باشند، جالب نيست. رئيس فدراسيون فوتبال تصريح کرد: اين اصلا خوب نيست که کشور ايران و کره‌جنوبي نماينده‌اي در هيات رئيسه AFC ندارد. در بخشي از تفاهم‌‍نامه خود به اين موضوع اشاره کرديم که در کنار حمايت از ايران براي کسب ميزباني جام ملت‌‎ها براي کانديداتوري دو کشور در انتخابات بعدي AFC همکاري نزديکي انجام دهيم. همچنين قرار است مهر يا آبان امسال تيم ملي دو کشور برابر همديگر قرار بگيرند.

محمد هاشم زاده مربي تيم ملي فوتسال ايران:

مقابل ژاپن بدشانس بوديم

محمد هاشم زاده مربي تيم ملي فوتسال ايران در خصوص شکست تيم ملي فوتسال ايران برابر ژاپن در فينال فوتسال جام ملت‌هاي آسيا گفت: ايران از همه تيم‌ها برتر بود. خدا را شکر اين مسابقات پخش شد و مردم خودشان واقعيت‌ها را ديدند. تيم ما خوب کار کرد ولي مقابل ژاپن توپ‌هايمان به گل تبديل نشد.

وي افزود: ما با تيم جوان به جام ملت‌هاي آسيا رفتيم. خيلي از بازيکنان براي اولين بار در تورنمنتي با اين سطح حضور داشتند. به هر حال جوانگرايي يکسري معايب و محاسن دارد. البته هدف اصلي ما قهرماني در آسيا در کنار جوانگرايي بود. مربي تيم ملي فوتسال ايران تاکيد کرد: ما مقابل ژاپن روي بد فوتسال را ديديدم. ايران حداقل شش، هفت فرصت خوب گلزني داشت که به گل تبديل نشد. هر چه از زمان بازي هم مي‌گذشت، فشار و استرس روي تيم ما بيشتر مي‌شد چون ژاپني‌ها به نايب قهرماني هم راضي بودند. البته دروازه‌بان ژاپن هم چند فرصت خوب ما را مهار کرد. فکر مي‌کنم اگر گل دوم ژاپن به ثمر نمي‌رسيد مي‌توانستيم گل سوم را به اين تيم بزنيم و کار را تمام کنيم.


 سوت پايان 

 اميررضا خادم نماينده تام الاختيار وزير ورزش :

هواداران استقلال نگران نباشند

اميررضا خادم نماينده تام الاختيار وزير ورزش در واگذاري سرخابي‌ها به بخش خصوصي در خصوص نگراني هواداران استقلال از شرايط موجود گفت: نگراني هواداران و اهالي فوتبال را درک مي‌کنم اما همه در جريان باشند تنها مشکل سرخابي‌ها مسائل مالي بوده ، اما باشگاه استقلال از نظر عمل عقب نيست. درباره بستن تيم هم بايد بگوييم چون آئين نامه سازمان ليگ قطعي نشده و سازمان ليگ اعلام کرده قبل از آئين نامه قراردادي ثبت رسمي نمي‌شود بنابراين استقلال از نظر فني نمي‌تواند نگراني داشته باشد.

خادم گفت: برنامه ما اين است چند فرد که توانايي مالي دارند و به باشگاه علاقمند هستند باشگاه را اداره کنند. البته اولويت اصلي ما اين است فرد، شرکت يا مجموعه‌اي منابع مالي باشگاه را تامين کند

منصور پورحيدري عضو هيأت مديره باشگاه استقلال:

بازيکنان و کادر فني استقلال بلاتکليف هستند

منصور پورحيدري عضو هيأت مديره باشگاه استقلال در خصوص اينکه انتخاب هيات مديره استقلال به تاخير افتاده است اظهار داشت:به هر حال وزارت ورزش در تدارک انتخاب اعضاي هيات مديره است و بايد گروهي به استقلال بيايند که کمک حال اين باشگاه باشند.وي افزود: استقلال واقعا مشکل دارد و بازيکنان بلاتکليف هستند و من فقط اميدوارم در اين يکي دو روز تکليف باشگاه روشن شود و هر چه سريعتر وضعيت هيات مديره و باشگاه مشخص شود.

عضو هيات مديره کنوني باشگاه استقلال در پايان صحبت‌هاي خود گفت: من در اين چند روز نام‌هايي را در مورد مديريت استقلال شنيده ام ولي واقعيت قضيه اين است تا زماني که وزارت چيزي را رسما اعلام نکند نمي توان روي اين موضوع بحث کرد.

"افتخار پارس"؛ پرطرفدارترين شعار جام جهاني بر روي اتوبوس‌ تيم ايران

فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا) شعار 32 کشور حاضر در مسابقات جام جهاني را اعلام کرد. در اين ميان "افتخار پارس" شعاري بود که در نظرسنجي بيشترين راي را نصيب خود کرد. قرار است اين شعار بر روي اتوبوس‌هاي حامل تيم ايران درج شود.به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، بنا بر اعلام فدراسيون جهاني فوتبال سه شعار "افتخار پارس"، "يک جهان، يک ملت و يک تيم" و "رويايت را محقق کن" سه شعار پرتکراري بود که توسط هوادارن در سايت فيفا درج شده بود.

بنا بر اعلام فدراسيون جهاني فوتبال "افتخار پارس" يا HONOR OF PERSIA پرتکرارترين شعاري بود که توسط هواداران اعلام شده بود و در نظر سنجي بيشترين راي را نصيب خود کرد. اين شعار برروي اتوبوس‌هاي تيم ايران قرار خواهد گرفت.شعار تيم‌هاي همگروه ايران که بيشترين آرا را به خود اختصاص داده، به شرح زير است:

نيجريه: فقط با اتحاد مي‌توانيم

آرژانتين: نه فقط يک تيم، ما يک ملت هستيم

بوسني: اژدها در قلب، اژدها در زمين

قرارداد هاشمي تمام شده؛

مهرام به دنبال جذب سرمربي جديد

تيم بسکتبال مهرام در حالي مسابقات باشگاه‌هاي آسيا را پيش رو دارد که قرارداد مصطفي هاشمي، سرمربي اين تيم به پايان رسيده است.پايان مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور براي مصطفي هاشمي همزمان بود با پايان قرارداد همکاري‌اش با اين تيم؛ اين در حالي است که مهرام بايد هر چه زودتر تمرينات آماده‌سازي خود را براي حضور در مسابقات باشگاه‌هاي آسيا آغاز کند اما هنوز وضعيت ادامه همکاري وي با اين تيم مشخص نيست.

مصطفي هاشمي با برنده کردن مهرام در فينال باشگاه‌هاي غرب آسيا مقابل پتروشيمي، سهميه آسيايي را براي اين تيم کسب کرد اما نتايج نه چندان رضايت بخشي که تيمش در فينال ليگ برتر مقابل همين تيم به دست آورد، موجب شده تا ابهاماتي در مورد ادامه همکاري وي در اين تيم تهراني ايجاد شود.مهرام در مجموع پنج ديدار فينال مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور تنها در يک ديدار پيروز شد و با واگذاري نتيجه چهار ديدار همچون سال گذشته در مصاف با پتروشيمي از دستيابي به قهرماني بازماند و به عنوان نايب قهرماني بسنده کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي