جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4708

مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان خبر داد؛
فولاد مبارکه در ليست صنايع آلاينده قرار ندارد


نبود اعتبار مانع از راه‌اندازي تئاتر شهر در اروميه شد

با همکاري اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان کردستان:
«کافه کتاب ترنج» در سنندج راه‌اندازي مي‌شود


اعطاي تسهيلات از سوي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري براي ساخت هتل

مديرکل بنياد مسکن استان تهران:
طرح هادي 23 روستاي بالاي 20 خانوار دماوند اجرا شد


خبر


خبر


 مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان خبر داد؛
 فولاد مبارکه در ليست صنايع آلاينده قرار ندارد 

 اصفهان - راعي

مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان با تاکيد بر اينکه در سال 92 معادل 600 ميليون دلار از محل صادرات دريافت کرديم، بيان داشت: پيش‌بيني مي‌شود در سال 93 اين رقم به 827 ميليون دلار افزايش يابد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، بهرام سبحاني در نخستين نشست خبري خود با اصحاب رسانه با اشاره به ظرفيتهاي فولاد مبارکه اظهار داشت: مجتمع فولاد در مجموع 5 ميليون و 162 هزار تن انواع ورق در سال 92 به بازار عرضه کرده و به بيش از 100 درصد اهداف خود دست پيدا کرده‌ايم.

وي با اشاره به اينکه براي توليدات سال 93 نيز جلوتر از برنامه حرکت کرده‌ايم، بيان داشت: از ابتداي سال تاکنون بيش از 5 ميليون و 720 هزار تن محصولات مختلف مانند گندله، آهن اسفنجي، تختال، کلاف گرم و سرد، آهن اسفنجي، ورق قلع و موارد ديگر به بازار عرضه شده است. مديرعامل مجتمع فولادمبارکه اصفهان با بيان اينکه بيش از 100 درصد اهداف ما در سال 93 محقق شده است، گفت: اگر در تابستان برق و در زمستان گاز ما قطع نشود توليدات ما به نتيجه مطلوب و قابل توجهي مي‌رسد. وي ادامه داد: با در نظر گرفتن ديگر بخشهاي فولاد 7 ميليون و 450 هزار تن تاکنون توليد شده است و بدين ترتيب در سال 92 فولادمبارکه با بيش از 50 درصد بيشترين سهم توليد کشور را داشته و پس از آن نيز به ترتيب فولاد خوزستان و ذوب‌آهن قرار دارند. وي به خشکي زاينده‌رود و تصور برخي مبني بر برداشت بي‌رويه آب از سوي ذوب‌آهن و فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: سهم مصرف فولاد مبارکه از زاينده‌رود هشت دهم درصد کل آب رودخانه است.

وي با اشاره به آغاز دو پروژه جديد اين مجموعه در معادن سنگ سنگان، افزود: فولاد مبارکه دو کارخانه کنستانتره و گندله سازي را با ظرفيت 8 ميليون تن خريداري کرده است. وي همچنين به طرح 800 هزار تني از طرحهاي هشت‌گانه استاني اشاره کرد و گفت: فولاد مبارکه در حال خريداري ورق توليد خودرو سپيددشت متعلق به ايميدرو است.

مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان ادامه داد: مذاکرات ايجاد يک واحد گندله‌سازي در فولاد هرمزگان درحال انجام است که با اين اقدام طي يک برنامه پنج ساله ظرفيت توليد فولاد هرمزگان از 1.5 ميليون تن فعلي به 3 ميليون تن افزايش خواهد يافت.

وي با اشاره به اينکه فولاد مبارکه با سازمان محيط زيست کشور در ارتباط است و خروجي دودکش هاي اين مجتمع به سيستم مانيتورينگ آنلاين مجهز است، تاکيد کرد: براين اساس فولاد مبارکه در ليست صنايع آلاينده قرار ندارد و از نظر سازمان محيط زيست آلايندگي آن پايين تر از حد استاندارد است. مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان يادآور شد: در راستاي حفظ محيط زيست فولاد مبارکه 1600 هکتار فضاي سبز مصنوعي ايجاد کرده است.


 نبود اعتبار مانع از راه‌اندازي تئاتر شهر در اروميه شد 

 اروميه-خبرنگارآفرينش

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي نبود اعتبار را يکي از مهمترين دلايل عدم راه‌اندازي تئاتر شهر در اروميه عنوان کرد.حجت‌الاسلام محمد باقر کريمي در آيين استاني ارديبهشت تئاتر ايران اظهارداشت: با وجود وعده‌هاي فراوان طي سالهاي اخير براي ايجاد تئاتر شهر در اروميه اعتبارات کافي مانع از اين امر شد و نمي‌توان اقدامي در اين خصوص انجام داد.

وي ادامه داد: در سالهاي گذشته، درخصوص تئاتر فرهنگسازي لازم نشده است و براي رفع اين نقيصه، بايد از ظرفيت رسانه‌ها، دستگاههاي فرهنگي و اهالي تئاتر در راستاي فرهنگسازي درخصوص جايگاه هنر تئاتر در کشور بهره ببريم.حجت‌الاسلام کريمي مهمترين مشکل تئاتر در ايران و آذربايجان غربي را بحران مخاطب اعلام کرد و افزود: در برخي از کشورها، تئاتر جاي خود را پيدا کرده ولي در ايران با وجود سابقه درخشان در حوزه هنر، تئاتر جايي در ميان مردم کشور ندارد و بر اساس آمار غيررسمي در سال 92، تعداد بينندگان تئاتر تنها به دو ميليون نفر مي رسد که اين زيبنده کشوري مانند ايران نيست.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي آشنايي کودکان با تئاتر از مهدهاي کودک را کليد حل بحران مخاطب در استان ذکر کرد و گفت: در صورتي که کودکان ايران اسلامي از مهدهاي کودک و مدارس با تئاتر و بازي‌هاي گروهي آشنا شوند، در دانشگاهها به صورت حرفه‌اي هنر تئاتر را دنبال مي‌کنند و اين امر، مي‌تواند کارگشا باشد.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي گفت: مردم ايران با تئاتر غريبه اند و اين بحران را که مردم با تئاتر قهر کرده‌اند قبول ندارم چراکه مردم ما با تئاتر آشنا نيستند و جايگاه آن را نمي‌دانند.وي ياد آور شد: کارگردانهاي تئاتر بايد برحسب افکارسنجي و نياز مخاطب، موضوعات تئاتر را انتخاب کنند و از انتخاب متنهاي بدون محتوا پرهيز کنند تا بتوانند گامي بلند در راستاي افزايش مخاطب تئاتر بردارند.

وي درخصوص احداث و راه‌اندازي تالار مرکزي اروميه گفت: تالار مرکزي اروميه در حال حاضر 86 درصد پيشرفت فيزيکي دارد که تا پايان سال جاري به اتمام مي‌رسد و مي‌توان با راه‌اندازي اين مرکز، شاهد تحقق بخشي از خواسته‌هاي اهالي تئاتر در اروميه شد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي از توليد 68 نمايش، برگزاري فستيوال تئاتر در نقده و برگزاري هفته تئاتر خياباني در استان در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته، 650 ميليون ريال براي تئاتر استان هزينه شد. اجراي چندين نمايش توسط هنرمندان تئاتر استان و قرائت بيانيه روز جهاني تئاتر از جمله برنامه‌هاي اين همايش بود.


 با همکاري اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان کردستان:
 «کافه کتاب ترنج» در سنندج راه‌اندازي مي‌شود 

 سنندج - مقصودي

نخستين کافه کتاب کردستان با عنوان«کافه کتاب ترنج» با همکاري اداره کل کتابخانه‌هاي عمومي استان کردستان در سنندج راه‌اندازي مي‌شود.مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان کردستان در گفتگو با روابط عمومي با اعلام اين خبر اظهار داشت: اين کافه کتاب به ياد مرحوم فرهنگ صديقي مديرکل اسبق اين اداره کل و توسط فرزند ايشان دايرمي‌شود.

اسماعل احمدي عنوان کرد: علاقمندان مي توانند با حضور در اين کافه کتاب به بهانه نوشيدن و تامين غذاي جسم هر چه بيشتر با کتاب و کتابخواني که غذاي روح است مانوس شوند.وي بيان داشت: اين اقدام مي‌تواند نقش مهمي در جذب مردم به مطالعه و کتابخواني داشته باشد و اين فرهنگ مطلوب را در ميان اقشار مختلف رواج دهد. مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان کردستان با بيان اينکه کافه کتاب ترنج داري 10 قفسه کتاب است، افزود: بيش از هزار عنوان کتاب با موضوعات متنوعي در زمينه هاي موسيقي، تئاتر، سينما، ادبيات و شعر در اين کافه موجود است. احمدي گفت: توجه به نيازهاي جانبازان و همچنين اختصاص بخشي از کتابخانه به کتابهاي بريل ويژه روشندلان از ويژگيهاي منحصربفرد کافه کتاب ترنج است.

وي دسترسي به نشريات را از ويژگيهاي ديگر اين کافه برشمرد و گفت: امکان دسترسي به اينترنت بي سيم به صورت رايگان و همچنين ارسال رايگان فايلهاي فشرده کتابهاي ديجيتال با دستگاه بلوتوث براي حاضران نيز در اين کافه کتاب وجود دارد.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان کردستان عنوان کرد: براساس برنامه قرار است در کافه کتاب ترنج فعاليتهاي ديگري از جمله رونمايي کتاب، شب شعر و جلسات نقد و بررسي کتاب نيز انجام گيرد.


 اعطاي تسهيلات از سوي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري براي ساخت هتل 

 کرج - خاکپور

رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري کشور اعلام کرد: اين سازمان با حمايت از سرمايه‌گذاران اين آمادگي را دارد تا در بخش مرتبط با گردشگري از محل تسهيلات صندوق توسعه ملي با نرخ 16 درصدد جهت ساخت هتل خدمات ارائه دهد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، مسعود سلطاني‌فر در مراسم افتتاحيه همايش فرصتهاي سرمايه‌گذاري برد - برد ضمن اشاره به وضعيت نرخ رشد گردشگري در دنيا و مقايسه آن با داخل کشور اظهار داشت: گردشگران دنيا در سال 2013 ميلادي به تعداد نزديک به يک ميليارد و 200 ميليون نفر افزايش پيدا کردند و از محل گردشگري 120 ميليارد دلار درآمد نصيب کشورهاي مختلف شده است؛ به نحوي که به پيش‌بيني تحليل گران در سال 2020 اين رقم به يک ميليارد و 600 ميليون خواهد رسيد.

وي افزود: با اين وجود طي ماههاي اخير در کشور اتفاقات ويژه‌اي رخ داده و ورود گردشگران خارجي با روند رو به رشدي همراه بوده است به نحوي که درحال حاضر رويکرد دولت تدبير و اميد در سياست خارجي، افزايش ارتباطات بين‌المللي در زمينه حفظ حقوق هسته‌اي به چارچوب مشخصي رسيده‌ايم و درحال فروريختن پايه‌هاي تحريم هستيم و همين امر نيز باعث شده نگاه گردشگران از کشورهاي اروپايي براي استفاده از جاذبه‌هاي تاريخي ايران عميق و پررنگ شود.


 مديرکل بنياد مسکن استان تهران:
 طرح هادي 23 روستاي بالاي 20 خانوار دماوند اجرا شد 

 دماوند - خبرنگارآفرينش

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران گفت: طرح هادي 23 روستا از 46 روستاي بالاي 20 خانوار شهرستان دماوند اجرا شده ‌است.غلامحسين خاني در گفت‏‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به وجود 106 روستا در شهرستان دماوند اظهار داشت: 46 روستا با جمعيتي بيش از 20 خانوار در اين شهرستان وجود دارد که تمام آ‌ن‌ها صاحب طرح هادي هستند.

وي با بيان اينکه طرح هادي 23 روستا از 46 روستاي بالاي 20 خانوار شهرستان دماوند اجرا شده ‌است، افزود: بنابر برنامه پنجم توسعه براي اجراي طرح هادي 23 روستاي باقيمانده به 80 ميليارد ريال اعتبار نياز است.مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران کمبود اعتبارات در سال 92 را مانع اختصاص هشت درصد سهم شهرستان دماوند براي اجراي طرح هادي روستايي عنوان کرد.


 خبر 

 طرح شبانه پاكسازي نقاط آلوده با كشف 7 كيلو مواد مخدر در بندرانزلي

رشت - سيده حديث ميرزاده

طرح شبانه پاكسازي نقاط آلوده و جرم خيز با كشف 7 كيلو مواد مخدر در شهرستان بندرانزلي استان گيلان به پايان رسيد. سرهنگ هرمز عشقي فرمانده انتظامي شهرستان بندرانزلي استان گيلان گفت: پليس اين شهرستان به منظور ارتقاء امنيت اجتماعي و فراهم كردن بسترهاي مناسب امنيت و آرامش شهروندان و ناامن كردن محيط براي مجرمان، معتادان و بزهكاران، طرح پاكسازي نقاط آلوده و جرم‌خيز را به مرحله اجرا درآورد. وي افزود: ماموران انتظامي در اجراي اين طرح شبانه با دستگيري 26 متهم حدود 7 كيلوگرم مواد مخدر اعم از حشيش، ترياك و هروئين و... كشف كردند. سرهنگ هرمز عشقي در پايان با بيان اينكه متهمان با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مقام قضايي معرفي شدند، از مردم اين شهرستان خواست، درصورت اطلاع از محل تجمع معتادان و مجرمان، مراتب را سريعا به مركز فوريتهاي پليسي 110 اطلاع دهند.

حمايت مالي از پايان‌نامه‌ها و پژوهش‌هاي علمي دانشگاهيان در زمينه وقف

‎اراك – خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي اداره کل اوقاف و امورخيريه استان مرکزي، حجت‌‌الاسلام حسن دهقاني، امام جماعت دانشگاه آزاد اسلامي واحد آشتيان تصريح کرد: حمايت از پژوهش‌هاي علمي در زمينه وقف و پايان‌نامه‌هاي دانشگاهي، تاسيس مدارس، بيمارستان‌ها و حوزه‌هاي علميه از جمله کارکرد سياسي، اقتصادي و علمي وقف است. وي افزود: سازمان اوقاف و امور خيريه حامي پژوهشگران، نخبگان و استادان دانشگاه و امور خيريه حامي وقف، واقفان و موقوف عليهم است و اگر وقفي ثبت نشود، حق واقف و موقوف عليهم تضييع خواهد شد و اين همانند ثبت اطلاعات يک فرزند نوزاد در ثبت احوال است که نه تنها فرزند را از پدر و مادر نمي‌گيرد بلکه به فرزند هويت مي‌بخشد. وي با اشاره به اينکه اوقاف دستگاهي مردمي است و نه دولتي افزود: بايد از ظرفيت امامزادگان و بقاع متبرکه و زمينه پژوهش در اين زمينه بيش از پيش استفاده کنيم.

فرماندار بلدروز عراق:

راه‌اندازي بازارچه مرزي سومار موجب رونق اقتصادي منطقه مي‌شود

كرمانشاه - نوروزي

فرماندار شهرستان بلد روز عراق گفت: راه‌اندازي بازارچه مرزي سومار گيلانغرب موجب استمرار دوستي و وحدت ميان جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق و ايجاد رونق اقتصادي منطقه خواهد شد.

«محمدمعروف حسين» در حاشيه نشست با فرماندار گيلانغرب گفت: با دعوت فرماندار گيلانغرب به نمايندگي از طرف استاندار دياله به منظور پيگيري روند بازگشايي بازارچه مرزي سومار و نهايي کردن توافقهاي صورت گرفته به ايران سفر کرده‌ام.

وي تصريح کرد: دستگاههاي مرتبط در منطقه موردنظر در داخل خاک عراق را پاي کار آورده‌ايم و مقدمات کار در حال انجام است.

محمدمعروف حسين اظهار کرد: امور آب، برق، مخابرات، دکلهاي ارتباطي، احداث راه دسترسي و آسفالت آن به چندين شرکت خصوصي واگذار شده و در شرف انجام است و پيش بيني مي‌شود تا يک ماه آينده کارهاي باقي مانده در داخل عراق انجام گيرد. وي افزود: در روزهاي آينده با استقرار دهها دستگاه کانکس و ايجاد مدخل ورودي و خروجي در نقطه صفر مرزي زمينه بازگشايي مرز سومار فراهم خواهد شد. محمدمعروف، علت تاخير در روند بازگشايي بازارچه سومار را تحولات سياسي و برگزاري انتخابات شوراي استاني در عراق عنوان کرد. هم‌اکنون بازارچه‌هاي مرزي شوشمي در شهرستان پاوه و پرويزخان در قصرشيرين با عراق فعال است و بازارچه‌هاي سومار و تيله کوه نيز به زودي راه‌اندازي مي‌شوند. سالانه حدود سه ميليارد دلار کالا از طريق بازارچه‌ها و مرز رسمي خسروي استان کرمانشاه به عراق صادر مي‌شود.

مديرکل استاندارد استان همدان:

استانداردسازي باعث توسعه کارآفريني مي‌شود

همدان - مجيد ملکيان

مدير کل استاندارد استان همدان گفت: بهره‌مندي از فارغ‌التحصيلان دانشگاهي به عنوان مجريان استانداردسازي، باعث توسعه کار آفريني مي‌شود.

فرهاد تيموري ضمن بيان اين مطلب، اظهار داشت: استعدادهاي بالقوه و بالفعل نيروي انساني کشور، مهمترين سرمايه‌هاي انساني و علمي قابل توجه در امر تدوين، اجرا و نظارت بر استانداردها مي‌باشد.

تيموري افزود: از راهکارهاي تامين شرايط لازم براي بهره مندي از ظرفيتهاي مادي و معنوي کشور در راستاي تدوين، اجرا و نظارت بر استانداردها ايجاد واحد رابط تدوين در بخشهاي مختلف اقتصادي و اجتماعي جامعه است. وي ادامه داد: از ابزار تدوين استانداردهاي موردنياز و کاربردي، استفاده از امکانات و منابع مالي بخشهاي خصوصي، تعاوني و دولتي کشور نظير تجهيزات آزمايشگاهي و کارگاهي و اعتبارات پژوهشي است.

وي با بيان اينکه به کارگيري استانداردها در فعاليتهاي کشور به ويژه بخشهاي اقتصادي و اجتماعي جامعه نيازمند افرادي آموزش ديده است، گفت: بهره‌مندي از فارغ‌التحصيلان دانشگاهي به عنوان مجريان استانداردسازي اين قابليت را خواهد داشت تا ضمن کارآفريني براي آنها ميزان مشارکت جامعه در فعاليتهاي اقتصادي افزايش يابد و استانداردسازي به عنوان کسب و کار در جامعه نهادينه شود. مدير کل استاندارد استان همدان با تاکيد بر اينکه عزم ملي در اجراي استانداردها باعث کاهش هزينه‌ها و افزايش بهره‌وري در فعاليتهاي اقتصادي و موجبات افزايش درآمد سرانه در جامعه مي‌گردد، گفت: هدايت اين درآمدها به سمت طبقات کم درآمد و متوسط جامعه باعث بهبود وضعيت زندگي اين بخش خواهد شد.

برگزاري نشست هم‌انديشي مديران روابط عمومي شرکتهاي تابعه سازمان آب و برق خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

نشست هم‌انديشي مديران روابط عمومي شرکتهاي تابعه سازمان، متشکل ازشرکتهاي بهره‌برداري از شبکه‌ها، سدها و نيروگاههاي برق آبي استان خوزستان برگزار شد. در اين نشست مديران روابط عمومي شرکتهاي تابعه ضمن ارائه گزارش فعاليتها و تشريح شرايط کاري شرکت متبوع، ديدگاههاي خود را نيز مطرح کردند. در پايان به رسم يادبود و قدرداني از زحمات مديران روابط عمومي شرکتهاي بهره‌برداري از شبکه‌ها، سد و نيروگاههاي برق آبي در استقبال از ميهمانان نوروزي و کاروانهاي راهيان نور لوح سپاس و جوايزي اهدا شد.

مديرکل امنيتي وانتظامي استانداري البرز:

پيشگيري، اولويت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 93

کرج - خاکپور

مديرکل امنيتي و انتظامي استانداري البرز گفت: براساس قانون اولويت در جهت مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 93 مقوله پيشگيري است، پيشگيري نه در يک بخش بلکه رسالت ستاد و کميسيون‌هاي استاني براساس پيشگيري است. به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز، علي اکبر زارعي‌نژاد با بيان اين مطلب در اولين جلسه کميسيون برنامه‌ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: در مبارزه با پديده قاچاق يکي از مباحث مهم و اثرگذار بحث پيشگيري است. وي افزود: تمام دستگاه‌هاي مسئول بايد براساس وظايف ذاتي اعمال نظارت و حاکميت بر مولفه‌هاي اقتصادي داشته باشند.

زارعي نژاد گفت: در حوزه فرهنگي و اطلاع رساني مبارزه با پديده قاچاق بايد قبح قاچاق فراگير شود و اين مسئله از سوي کميته‌هاي فرهنگي براي مردم تبيين گردد. زارعي‌نژاد ادامه داد: دولت تدبير و اميد نيز توجه ويژه‌ با رويکرد به رونق اقتصادي، اشتغال‌زايي و کاهش تورم را در دستور کار قرار داده و عملياتي شدن فاز دوم قانون هدفمندي با شيب ملايم نشاني از عزم دولت در کاهش تورم و حمايت از توليد و کار و سرمايه است و به تبع آن پاشنه آشيل اجراي سياستهاي کلان اقتصاد مقاومتي و حمايت از توليد و اشتغال‌زايي معضل قاچاق است که در اصل يکي از موانع مسير توسعه اقتصادي معضل قاچاق است و اگر نتوانيم اين مانع را در مسير توسعه اقتصادي ببريم با مشكلاتي مواجه خواهيم شد از طرفي در جهان امروز يکي از مهمترين دلايل امنيت سياسي و اجتماعي کشورها امنيت اقتصادي است.


 خبر 

 دولت تدبير و اميد با 22 ميليارد دلار به استقبال سرمايه‌گذاران مي رود

کرج - خاکپور

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهوري اعلام کرد: دولت تدبير و اميد با 22ميليارد دلار به استقبال سرمايه‌گذاران مي رود؛ در اين بين استان البرز سهامدار سهم 35 ميليارد دلاري فاينانس خواهد بود.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، محمدباقر نوبخت در همايش «فرصتهاي سرمايه‌گذاري برد - برد» که در تالار همايشهاي شهيدان نژادفلاح کرج با حضور وزراي دولت، استانداران، سرمايه‌گذاران و جمع قابل توجهي از مديران برگزار شد، با بيان اين مطلب اظهار داشت: به جهت توجه به مسئله‌اي ملي در جمع شما با انگيزه واحد براي توجه به بحث سرمايه‌گذاري حاضر شده ام.

وي افزود: در اين فرصت نگاه معاونت نظارت راهبردي رئيس جمهور را براي کساني که قصد سرمايه‌گذاري دارند تشريح خواهم کرد.سخنگوي دولت اهداف کلان اين معاونت را ترسيم کرد و گفت: براي رشد در کشور نيازمند سرمايه‌گذاري هستيم و اين بسيار طبيعي است کساني که منظري را نمايندگي مي کنند همانند حوزه برنامه ريزي معاونت راهبردي بايد براي بحث سرمايه‌گذاري نحوه تسهيلاتي را براي کساني که قصد سرمايه‌گذاري دارند تشريح و تبيين کنند.

نوبخت در ادامه با بيان اينکه حضور سفير اسلاوي و اندونزي در همايش فرصتهاي برد - برد حاوي پيام است؛ اهداف کلان نظام جمهوري اسلامي ايران را تبيين کرد و گفت: هدف نظام در افق 1404 ايستادن در جايگاه نخست علم و فناوري است و اين نياز به بازگويي نيست هر چند طي دو برنامه چهارم و پنجم که برنامه ششم و هفتم نيز به آن اضافه و براي بيست سال دوره سند چشم انداز به مدت 20 سال هر يک از اين برنامه‌ها هدفي را دنبال کرد.

وي همچنين رشد سالانه کشور و ميزان نرخ تورم طي سال اخير را مورد اشاره قرار داد و گفت: تفاوت و فاصله در رشد 8 برابري آن وظيفه ما را سنگين‌تر مي‌سازد.

خروج ايران از رکود اقتصادي طي دو دوره

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهوري عنوان کرد: رشد اقتصادي طي دو برنامه چهارم و پنجم توسعه موانعي را ايجاد کرد اما دولت جمهوري اسلامي ايران مصمم است که در سال 93 و برنامه چهارم و پنجم اقتصاد ايران را با برنامه‌ريزي و بودجه 93 از رکود خارج و به سمت رشد مثبت اقتصادي پيش ببرد.

پيش‌بيني 40 هزار ميليارد تومان در اعتبار بودجه ملي

وي افزود: اين رشد براي سالهاي ديگر تا افق 1404 در دو بخش قابل «دولتي» و «خصوصي و تعاوني» قابل برنامه‌ريزي است به نحوي که دولت براي رشد داخلي بيش از 40 هزار ميليارد تومان اعتبار در بودجه پيش‌بيني کرده است و طرحهاي عمراني بخشي از آن به شمار مي‌رود.

اختصاص اعتبار 90 ميليارد توماني به سرمايه‌گذاران بخش خصوصي

سخنگوي دولت گفت: علاوه بر 41 هزار ميليارد تومان از سوي دولت، بيش از 90 هزار ميليارد تومان نيز از در بخش خصوصي ويژه سرمايه‌گذاران ديده شده است.

افزايش ضريب اطمينان، در جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي موثر است

دماوند - خبرنگارآفرينش

شهردار دماوند به جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در جهت توسعه شهري و تامين رفاه شهروندان اشاره کرد و گفت: افزايش ضريب اطمينان در جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي نقش موثري در رونق منطقه دارد.عباس صفري در جلسه هيات عالي سرمايه‌گذاري شهر دماوند که با حضور اعضاي هيات در سالن جلسات شهرداري دماوند برگزار شد، به اهميت تشکيل اين شورا اشاره کرد و افزود: يکي از مقوله‌هاي مهم در کشور، مديريت منابع در تمامي بخشها همچون آب، خاک، هوا و... است که در کنار توسعه شهري بايد به آن توجه شود.

اعطاي نمايندگي موسسه آموزشي و پژوهشي اتاق بازرگاني،صنايع، معادن و کشاورزي ايران به اتاق بازرگاني همدان

همدان - مجيد ملکيان

در دومين نشست مسئولان آموزش اتاقهاي سراسر کشور، مجوز نمايندگي موسسه آموزشي و پژوهشي اتاق بازرگاني،صنايع، معادن و کشاورزي ايران به اتاق بازرگاني همدان اعطا شد. دومين نشست مسئولان آموزش اتاق هاي سراسر كشور با حضور رئيس اتاق ايران دبيركل، رئيس مؤسسه آموزشي و پژوهشي، رئيس كميسيون آموزش و فرهنگ اقتصادي اين اتاق و جمعي از مسئولان آموزش اتاقهاي سراسر كشور در محل اتاق ايران برگزار شد.

مهندس «غلامحسين شافعي» رئيس اتاق ايران گفت: فعاليتهاي مؤسسه آموزشي و پژوهشي فوايد بسياري براي اتاقها داشته و اميدوار هستيم اين فعاليتها افزايش يابد.وي افزود: اتاق ايران هدف توانمندسازي اتاقهاي سراسر كشور را بر اساس تأكيد دكتر نهاونديان در دستور كار قرارداد و از سال گذشته تجديدنظر در موضوع آموزش بيش از پيش مورد توجه قرار گرفت. رئيس پارلمان بخش خصوصي كشور اعلام كرد: اميدوار هستيم با كار سازماندهي شده مركز آموزش اتاق، بتوانيم خلاء موجود در بسياري از اتاق ها را برطرف كنيم.

«حسين نقره كار شيرازي» دبيركل اتاق ايران نيز، گفت: جلسه آموزشي امسال وجه تمايزي با ديگر جلسات اتاق دارد و آن اولين جلسه سراسري است كه با بخش آموزش آغاز كرده‌ايم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي