جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710


مطالبات معوق و تحقيق و تفحص دوباره مجلس از بانک‌ها


ثبت نام وام ضروري بازنشستگان کشوري از نيمه دوم سال


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


 مطالبات معوق و تحقيق و تفحص دوباره مجلس از بانک‌ها  

سعيد آريان پور مديرعامل شرکت ساماندهي مطالبات معوق بانکي درباره وضعيت بررسي پرونده بدهکاران بانک‌هاي دولتي در شرکت وصول مطالبات معوق با انتقاد از عدم همکاري بانک‌ها در اين زمينه به ايراد توضيحاتي پرداخت و درباره تعداد پرونده هاي دريافتي و مبالغ آنها توسط اين شرکت، اظهار داشت: تاکنون پرونده هاي بسياري به اين شرکت ارجاع شده ولي مبالغ آنها چندان بالا نبوده است.

به گزارش تسنيم ،مديرعامل شرکت ساماندهي مطالبات معوق بانکي در پاسخ به اين پرسش که کدام بانک‌ها بيشترين همکاري را با اين شرکت به منظور وصول معوقاتشان انجام مي ‌دهند؟ گفت:‌ در ابتداي آغاز به کار اين شرکت، بانک هاي کشاورزي و مسکن و از سال 1391 به بعد بانک سپه همکاري خيلي خوبي با شرکت شروع کرده است.

آريان پور البته تأکيد کرد که رقم پرونده هاي بدهي بانک سپه که به اين شرکت ارائه شده از ديگر بانک‌ها بالاتر بوده و به ارقام ميلياردي هم رسيده است گفت: از مجموع 195 پرونده منعقده با اين شرکت بانک سپه نسبت به واگذاري 105 فقره پرونده اجرائي و ثبتي اقدام کرده است که ميانگين اين پرونده ها 900 ميليون تومان مي باشد.

وي با بيان اينکه در سال 1392 نيز بانک سپه نسبت به واگذاري چندين پرونده اقدام کرده است، تصريح کرد: البته ساير بانک هاي سهام دار در سال گذشته اقدامي براي واگذاري پرونده هاي جديد نکرده‌اند و ما پرونده جديدي دريافت نکرديم.آريان پور البته اين را هم گفت که بانک ملي نيز پرونده هاي بدهکاران کلان خود را طي سال‌هاي گذشته به اين شرکت ارجاع داده است ولي اقدامي براي انعقاد قرارداد و ثبت انجام نداده‌اند. البته طبق خبرهايي رسيده که مديريت جديد بانک ملي با جديت در حال تشکيل تيم هاي ويژه براي وصول مطالبات معوق است.

اين در حالي است كه ،عضو کميسيون اقتصادي مجلس از ارائه طرح تحقيق و تفحص از بانک‌ها به منظور بررسي وضعيت مطالبات معوق خبر داد و گفت: پيگيري کفايت سرمايه بانک‌ها، ميزان دقيق معوقات ومشکوک الوصول‌ها به تفکيک بانک‌ از موارد مطرح در اين طرح است.به گزارش آفرينش به نقل از سايت اطلاع رساني خانه ملت ،ايرج نديمي با اشاره به افزايش مطالبات معوق بانکي از ارائه طرح تحقيق و تفحص بانک‌ها به هيات رئيسه مجلس خبر داد و گفت: اين طرح در 15 بند تدوين شده و اميدواريم در هفته‌هاي آينده فرصت طرح در مجلس را داشته باشد.وي افزود: براي تصميم‌گيري راجع به اين موضوع و تدوين طرحي براي آن در ابتدا بايد اطلاعات مشخصي از وضعيت مطالبات معوق داشته باشيم.


 ثبت نام وام ضروري بازنشستگان کشوري از نيمه دوم سال 

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري از ثبت نام وام ضروري بازنشستگان کشوري از نيمه دوم سال خبر داد و گفت: کساني که تا کنون از صندوق وام دريافت نکرده‌اند در اولويت دريافت وام قرار دارند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي صندوق بازنشستگي کشوري،ايراندخت عطاريان ، درباره شرايط و نحوه ثبت‌نام وام‌هاي ضروري سازمان بازنشستگي کشوري توضيح داد: بازنشستگان مي‌توانند با مراجعه به سايت صندوق بازنشستگي کشوري براي ثبت‌نام وام ضروري اقدام کنند که از زمان اعلام، معمولا يک ماه براي ثبت نام فرصت دارند.

وي ادامه داد: شرايط خاصي براي ثبت نام وجود ندارد، تنها کافي است بازنشسته و وظيفه بگير، مشترک صندوق باشند؛ البته کساني که تا کنون از صندوق وام دريافت نکرده‌اند نسبت به کساني که قبلا وام دريافت کرده‌اند، در اولويت قرار مي‌گيرند.

مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري در ادامه اعلام کرد: هرساله زمان ثبت‌نام وام ضروري صندوق، نيمه دوم سال انجام مي‌شود.

عطاريان با بيان اينکه تعداد افراد مشمول دريافت وام هر ساله، بسته به ميزان اعتبار مصوبي که از طريق بانک فراهم مي‌شود متفاوت است گفت: صندوق بسته به مقدار اعتبار دريافتي، مي‌تواند تعداد افراد دريافت کننده وام را تعيين کند.


 تريبون اقتصادي 

 از روز چهارشنبه و از طريق دفاتر پليس +10صورت مي گيرد:

اعمال تغييرات و اصلاح اطلاعات خانوارها براي دريافت يارانه نقدي

سازمان هدفمندي يارانه‌ها زمان آغاز اعمال تغييرات و اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوار براي دريافت يارانه نقدي فاز دوم هدفمندي را از روز چهارشنبه هفته جاري و از طريق دفاتر پليس +10 اعلام کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي سازمان هدفمندي يارانه‌ها،البته آنطور که سازمان هدفمندي يارانه‌ها اعلام کرده آن گروه از خانوارهايي که قصد اصلاح اطلاعات اقتصادي خود در سامانه رفاهي را دارند بايد از روز چهارشنبه به دفاتر پليس +10 بروند و گروهي که مي خواهند سرپرست خانوار خود را تغيير دهند بايد به فرمانداري مراجعه کنند.

ثبت نام دريافت يارانه نقدي سال 93 از سرپرستان خانوار بر اساس رقم سمت راست کد ملي اين افراد از 20 فروردين آغاز و تا 29 فروردين ادامه داشت؛ البته دولت روزهاي 30 و 31 فروردين ماه را براي کساني اختصاص داد که در برنامه زمان بندي امکان ثبت نام را پيدا نکرده بودند.گفتني است که در تمام مدت قبل از ثبت نام و در طول ثبت نام به دفعات دولت از مردم خواست که اگر نياز مالي ندارند در سايت رفاهي براي دريافت يارانه نقدي ثبت نام نکنند تا اين درآمد حاصل از کاهش تعداد يارانه بگيران را صرف امور بهداشتي ودرماني و ... شود ولي بعد از اتمام ثبت نام طبق آمارهاي اعلامي 73 ميليون نفر براي دريافت يارانه ثبت نام کرده بودند اين درحالي بود که طي دو روز پاياني ثبت نام امکان انصراف از دريافت يارانه نقدي به سامانه رفاهي اضافه شد.

در طول دوره ثبت نام يکي از سوالات اساسي مردم اين بود که چگونه اطلاعات خانواري خود را که پيش از اين در سايت رفاهي ثبت کرده بودند اصلاح کنند چراکه بسياري از مردم تغييرات حياتي از جمله ازدواج، طلاق، تولد و فوت را در اين سايت اعمال نکرده بودند.همچنين در همين مدت افرادي که به تازگي ازدواج کرده بودند قصد جدا کردن يارانه خود از خانواده‌هايشان را داشتند ولي بخاطر اينکه اطلاعات سايت رفاهي طبق اعلام مسئولان مربوط به 20 اسفند ماه سال 92 بوده است امکان ثبت نام جدا براي اين افراد در دور جديد پرداخت يارانه نقدي وجود نداشت.از همين رو مسئولان سازمان هدفمندي يارانه‌ها به مردم تاکيد کردند که بعد از پايان دوره ثبت نام و در ارديبهشت ماه، امکان اصلاح اطلاعات خانوار در سامانه رفاهي فراهم خواهد شد.

نصف هواپيماهاي غير فعال ايران قابل تعمير نيستند

رئيس سازمان هواپيمايي کشور، آمار هواپيماهاي غير فعال ايران را حدود 100 فروند اعلام کرد و گفت که نيمي از اين هواپيماها قابل تعمير و استفاده نيست.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري،عليرضا جهانگيريان ، فرسودگي و عمر بالا را مهم ترين دليل غير فعال شدن اين هواپيماها ذکر کرد.به گفته وي، عمده هواپيماهاي غير فعال در کشورمان از 150 نفر تا بالاي 200 نفر ظرفيت دارند.جهانگيريان درباره آثار تحريم ها بر صنعت هوايي کشور نيز اظهار داشت:چنانچه تحريم هاي بين المللي به طور کامل برداشته شود صنعت هواپيمايي ما به طور طبيعي، شکوفا خواهد شد.

وي خاطرنشان کرد: برداشته شدن تحريم ها در تمامي زمينه هاي تعمير، نگهداري، توليد، طراحي و بازرگاني صنايع هواپيمايي، رشد ارتباطات و فعاليت هاي بين المللي ما در اين حوزه را به دنبال خواهد داشت.


 نهادهاي مالي 

 بهره‌مندي از اوراق گواهي حق تقدم تسهيلات مسکن با افتتاح حساب ممتاز

متقاضيان اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسکن با افتتاح يا افزايش موجودي حساب سپرده سرمايه‌گذاري ممتاز خود مي‌توانند از محل اين حساب از اوراق حق تقدم استفاده از تسهيلات مسکن برخوردار شوند.

به گزارش آفرينش به نقل ازاداره کل روابط عمومي بانک مسکن متقاضياني که قصد استفاده از تسهيلات مسکن از محل اوراق گواهي حق تقدم را دارند، مي‌توانند به جاي خريد اوراق از بازار فرابورس با افتتاح حساب سپرده سرمايه‌گذاري ممتاز در شعب بانک مسکن، علاوه بر اخذ سود سپرده اين حساب، از اوراق حق تقدم تسهيلات مسکن نيز بهره‌مند شوند.بر اساس اين گزارش ميزان صدور اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسکن در هر ماه رابطه مستقيم با متوسط موجودي حساب‌هاي سپرده سرمايه‌گذاري ممتاز اشخاص نزد بانک دارد.

استقبال چشمگير مشتريان از سامانه بانک داري اينترنتي بانک صادرات

بيش از 333 هزار مشتري در سامانه بانک داري اينترنتي بانک صادرات ايران عضو فعال مي باشند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ، اين بانک در راستاي ارائه خدمات مطلوب و جلب رضايت مشتريان همگام با پيشرفت فناوري هاي جديد، ارائه خدمات بانک داري اينترنتي متنوع را بر پايه بسترهاي اينترنتي امن در دستور کار قرار داده است.

حضور بانک کشاورزي در هفدهمين نمايشگاه بين المللي ايران هلث

هفدهمين نمايشگاه بين المللي تجهيزات پزشکي، دندانپزشکي، آزمايشگاهي، صنايع دارويي و خدمات سلامت(ايران هلث17) از 25 ارديبهشت در محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي مديريت شعب بانك كشاورزي در تهران بزرگ، اين بانک نيز ضمن حمايت از نمايشگاه مذكور، با پرپايي چند باجه کاري و استقرار خودپردازهاي سيار طي مدت برگزاري خدمات بانكي ارايه خواهد كرد.

بازديد مديرعامل بانک اقتصادنوين از پنج شعبه و يک باجه ويژه

مديرعامل بانک اقتصادنوين از پنج شعبه و يک باجه ويژه در تهران بازديد نمودند. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، شعب صنعت گران، بازار استيل، خليج فارس، اسلامشهر و شهرک صنعتي چهاردانگه و باجه ويژه تهرانسر واحدهايي بودند که حسن معتمدي به همراه معاون بانک داري خرد و مدير امور شعب تهران از آنها بازديد و با تک تک همکاران در محيطي صميمي گفت‌وگو نمودند.

مديرعامل بانک تجارت:

روابط عمومي يک هنر است

محمدابراهيم مقدم، مديرعامل بانک تجارت با صدور پيامي روز جهاني روابط عمومي و ارتباطات را به مديران و کارگزاران عرصه روابط عمومي در سراسر کشور تبريک گفت.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت دربخشي از اين پيام آمده است :سازمان‌ها نيز به قاعده يک اجتماع کوچک انساني از اين قاعده مستثني نيستند. آنها در ميان انبوهي از پردازش‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي قرار گرفته‌اند.در اين ميان مديريت آن بخش از اين پردازش‌هاي ارتباطي و اطلاعاتي که به نوعي به سازمان يا منافع آن مربوط مي‌شود، نه صرفا يک علم يا تخصص که يک هنر انساني است. روابط‌ عمومي‌ها در قامت يک مجموعه متخصص و ديده‌بان پردازش‌هاي اطلاعاتي و ارتباطي در اين جهان شبکه‌اي شده، با مهارت و هنر خود، حافظ منافع سازمان بوده و به طور همزمان، منافع جامعه را نيز در داخل سازمان پاسداري مي‌کنند. مسئوليتي که رعايت آن مستلزم هنر و تخصص و مهارتي است که با رعايت ملاحظات متعدد، تعادل و پايداري متقابل را براي مجموعه و سازمان متبوع به ارمغان مي‌آورد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي