جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4719


ديدار با آنگولا و پايان اردوي اتريش


رونمايي از تيم کواچ


سفربيک‌زاده به برزيل


داوري درگراس هاپرز


دست خالي نوري


سوت پايان


دقيقه نود


نگاه كارشناس


 ديدار با آنگولا و پايان اردوي اتريش 

تيم ملي فوتبال ايران درآخرين روز حضورش دراردوي اتريش به مصاف تيم ملي آنگولا خواهد رفت.اين ديدار روز جمعه و از ساعت 17 به وقت تهران برگزار مي‌شود و تيم ملي ايران بعد از اين بازي ملي‌پوشان ايران، کشور اتريش را به سمت تهران ترک خواهند کرد. تيم ملي ايران در اردوي 18 روزه در دو کمپ اتريش علاوه بر پيگيري تمرينات خود به منظورآماده سازي براي حضوردرجام جهاني 2014 برزيل، دو ديدار تدارکاتي را نيز در اين اردو مقابل تيم‌هاي ملي بلاروس ومونته‌نگرو برگزار کرد. در ديدارنخست با بلاروس به دليل اينکه لژيونرها دير به اردوي اتريش اضافه شدند، کي‌روش بيشتر به بازيکنان داخلي ميدان داد اما با گذشت چند روزازتمرينات و تکميل ليست28 نفره، کادرفني تيم ملي ترجيح داد تا ترکيب اصلي خود را مقابل مونته‌نگرو رو کند، هرچند که رو کردن ترکيب اصلي چندان براي تيم ملي خوش يمن نبود و باعث شد تا دو بازيکن تيم ملي از جمله هاشم بيک‌زاده و سيدجلال حسيني با مصدوميت مواجه شوند که البته شدت مصدوميت بيک‌زاده به مراتب بيشتر از حسيني بود و حتي امکان از دست دادن جام جهاني نيز براي اين بازيکن وجود دارد. تيم ملي ايران در آخرين ديدار خود دراردوي اتريش درصورتي که با ترکيب ديداربا مونته‌نگرو به ميدان برود، به نظر مي‌رسد دو هفته زودتر از برگزاري اولين ديدار تيم ملي در جام جهاني با نيجريه ازحالا شاهد ترکيب اصلي شاگردان کي‌روش در جام جهاني باشيم.تيم ملي کشورمان بيش از اين دو بار مقابل تيم ملي آنگولا به ميدان رفته که بي شک خاطره‌انگيزترين وحساس‌ترين ديداردوتيم برمي گردد به جام جهاني 2006 آلمان.در مرحله مقدماتي جام جهاني 2006 آلمان دو تيم دريک ديدار تشريفاتي به مصاف هم رفتند که اين ديدار با نتيجه تساوي يک بر يک به پايان رسيد.در اين ديدار سهراب بختياري زاده در دقيقه 76 براي تيم ملي گلزني کرد تا پاسخ گل دقيقه 60 آمادو فلاويورا بدهد. به اين ترتيب سومين ديدار تيم ملي ايران در جام جهاني آلمان با تساوي يک بريک به پايان رسيد.در ديگر ديداري که بين ايران وآنگولا برگزار شد، دو تيم در ديداري دوستانه در قطر به مصاف هم رفتند که اين مسابقه با برتري يک بر صفر به سود ايران با تک گل جواد نکونام در دقيقه 90 به پايان رسيد.آنگولا تيم 94 ليست فيفا و 24 قاره آفريقا در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در گروه دهم اين رقابت‌ها با تيم‌هاي ملي سنگال، اوگاندا و ليبريا هم گروه بود که در نهايت با يک برد، 4 تساوي و يک شکست و کسب 7 امتياز از رسيدن به جام جهاني باز ماند. از اين گروه سنگال با 12 امتيازبه دور بعدي صعود کرد.اما دررقابت‌هاي جام ملت‌هاي آفريقا 2013 اين تيم در گروه اول يکي از ضعيف‌ترين تيم‌ها بود و در اين گروه با يک امتياز به عنوان قعرنشين به کارخود پايان داد.


 رونمايي از تيم کواچ 

ليگ جهاني واليبال بعد ازشگفتي‌سازي ايتاليا درهفته نخست و دو پيروزي متوالي اين تيم در خاک برزيل از روز پنجشنبه وارد هفته دوم خود مي‌شود. جايي که در گروه A برزيل ميزبان لهستان است و يک روز بعد در شهر تريسته ايتاليا اين تيم پذيراي ايران خواهد بود. اين نخستين ديدار رسمي تيم ملي ايران با هدايت اسلوبودان کواچ است. مربي صربستاني که تاکنون سابقه هدايت يک تيم ملي را بر عهده نداشته و پس از حضوري موفق در تيم باشگاهي پروجاي ايتاليا جايگزين خوليو ولاسکو شده است.رويارويي تيم‌هاي ايران و ايتاليا در سال‌هاي اخير همواره براي دو تيم چالش برانگيز بوده است. از روزي که تيم ملي در ميلان ايتاليا با هدايت حسين معدني تا يک قدمي شکست ايتاليا پيش رفته بود و درست پنجم داور مسابقه جريان مسابقه را به سود حريف تغيير داد تا سال گذشته در جام قهرمان قاره‌ها که تيم کشورمان با هدايت خوليو ولاسکو برابر اين تيم برنده شد رقابت جالبي را بين اين دو تيم شاهد بوده‌ايم.تيم‌هاي ايتاليا و ايران اين بار هم با انگيزه‌هاي زيادي برابر يکديگر قرار مي‌گيرند. ايتاليا که ميزباني مرحله نهايي ليگ جهاني 2014 را بر عهده دارد بعد از دو برد متوالي در خاک برزيل به دنبال انتقام شکست‌هاي سال گذشته درليگ جهاني و جام قهرمانان قاره‌ها برابر ايران است. اين تيم نسبت به چند ماه قبل پيشرفت محسوسي داشته و با وجود اينکه ديگر کريستين ساواني را درترکيب خود نمي‌بيند اما تيمي منسجم را روانه مسابقات کرده تا بعد از مدت‌ها براي قهرماني در ليگ جهاني يورش ببرد.اما در آنسوي ميدان تيم ايران دومين حضورش را درليگ جهاني تجربه مي‌کند. تيم کشورمان که سال گذشته پديده اين مسابقات لقب گرفته بود حالا ديگر خوليو ولاسکو را روي نيمکت خود ندارد و با مربي جوان خود اسلوبودان کواچ کار دشواري را با حريفان نامدار خود در گروه A دارد. بازيکنان کشورمان همواره نشان دادند که برابر ايتاليا خوب کار کرده‌اند و اين بار به دنبال اثبات اين هستند که به دنياي واليبال ثابت کنند درخشش سال گذشته ايران يک جرقه نبوده است.سال گذشته در نخستين رويارويي دو تيم در ليگ جهاني تيم ايران با حساب 3 بر يک اين تيم را شکست داد و حالا همه ايراني‌ها انتظار تکرار اين نتيجه را برابر اين تيم پرافتخارواليبال جهان دارند. ايران نسبت به مسابقه‌اي که سال گذشته برگزار کرد حمزه زريني و فرهاد ظريف را به همراه ندارد ضمن اينکه رحمان داودي هم با تصميم کواچ به تهران باز گردانده شد. ايتاليا هم نسبت به بازي سال گذشته دو تيم در ليگ جهاني، برتا، وتوري و ساواني را در ترکيب اصلي خود ندارد.اسلوبودان کواچ در دومين تدارکاتي تيم ملي برابر صربستان در بلگراد که با پيروزي 3 بر 2 ميزبان همراه شده بود ترکيبي را به ميدان فرستاد که به ادعاي خودش قراراست دربازي با ايتاليا هم به ميدان بروند. سعيد معروف، شهرام محمودي، سيدمحمد موسوي، سامان فائزي، ميلاد عبادي‌پور، فرهاد قائمي و عبدالرضاعليزاده(ليبرو) بازيکناني بودند که برابرصربستان به ميدان رفتند. درصورتي که مصدوميت عادل غلامي برطرف شده باشد ممکن است در پست دفاع مياني تغييراتي ايجاد شود.بازي نخست تيم‌هاي ملي ايتاليا و ايران از ساعت 23 به وقت تهران در سالن "پالا تريسته" شهر تريسته برگزار مي‌شود.


 سفربيک‌زاده به برزيل  

 
هاشم بيک‌زاده که در بازي ايران برابر مونته‌نگرودچارآسيب‌ديدگي شد براي رفع آسيب‌ديدگي‌اش زودتر از تيم ملي به برزيل سفر مي‌کند و قرار است در آنجا به درمان پاي مصدومش بپردازد.MRI انجام شده روي پاي اين بازيکن نشان مي‌دهد که حدود دو هفته استراحت نياز دارد و به همين خاطر با توجه به تصميم گرفته شده اين بازيکن زودترازسايراعضاي تيم به برزيل مي‌رود ودرآنجا اين بازيکن به رفع آسيب‌ديدگي‌اش بپردازد. با اين حال با توجه به اين آسيب‌ديدگي، تصميم نهايي درباره حضور اين بازيکن در جام جهاني پس از اين مدت اتخاذ خواهد شد. با اين حال پيش‌بيني‌ها نشان مي‌دهد که اين بازيکن به جام جهاني مي‌رسد.


 داوري درگراس هاپرز 

 
دانيل داوري، دروازه‌بان ايراني که قراردادش با تيم اينتراخت براونشوايگ آلمان به پايان رسيده پيشنهاد تمديد قرارداد با اين تيم را رد کرده است.پايگاه اينترنتي "ترنسفر مارکت" آلمان اعلام کرد که دانيل داوري پس از جام جهاني به گراس هاپرز سوئيس خواهد پيوست.

پيوستن رومن بورکي، دروازه‌بان تيم سوئيسي به فرايبورگ باعث شده است تا اين تيم به دنبال جذب دروازه‌بان جديد باشد.گراس هاپرز فصل گذشته در ليگ سوئيس در رده دوم قرار گرفت و بايد اين فصل در ليگ اروپا بازي کند.دانيل داوري در حال حاضرهمراه تيم ملي دراردوي اتريش به سر مي‌برد.


 دست خالي نوري 

 
محمد نوري کاپيتان پرسپوليس که ديروز به باشگاه پرسپوليس رفته تا طبق مصوبه هيأت مديره اين تيم50 ميليوني از طلبش را دريافت کند، دست خالي از اين باشگاه بازگشت با اين حال، به وي قول داده شد تا يکشنبه هفته آينده به طور حتم طلب اين بازيکن پرداخت شود.نوري از جمله بازيکناني است که قراردادش درپرسپوليس و سازمان ليگ تفاوت دارد و همين موضوع براي اين بازيکن مشکلاتي را ايجادکرده است از جمله اينکه باشگاه پرسپوليس عقيده داشت نوري بيشتر ازاندازه پول گرفته است اما با پيگيري‌هاي انجام شده مشخص شد حق بانوري است وازبازيکن چندين چک دريافت کرده که هنوز آنها پاس نشده‌اند.


 سوت پايان 

 حضور پتروويچ در تراکتورسازي منتفي شد

با بي‌نتيجه ماندن مذاکرات با ولاديمير پتروويچ حضوراين مربي اهل کشور صربستان در تيم فوتبال تراکتورسازي منتفي شد. پيش از اين مسئولان باشگاه تراکتورسازي عنوان کرده بودند در صورت منتفي شدن حضور اين مربي در جمع سرخپوشان با گزينه‌هاي داخلي مذاکره خواهند کرد.

تجليل از داوران اعزامي ايران به جام جهاني

علي کفاشيان، رئيس فدراسيون طي مراسمي ازعليرضا فغاني وحسن کامراني فر، داوران اعزامي به رقابتهاي جام جهاني2014 برزيل تقدير و تجليل کرد.اين مراسم ديروز چهارشنبه 7 خرداد ماه دردفتر رئيس فدراسيون فوتبال برگزارشد.

پيام صادقيان:

دنيا به آخر نرسيده، 4 سال ديگر به جام جهاني مي‌روم

پيام صادقيان هافبک تيم فوتبال پرسپوليس در مورد وضعيتش براي فصل بعد، پرداخت قسمتي از طلب‌هاي بازيکنان توسط باشگاه پرسپوليس، عدم حضورش در جام جهاني و ... صحبت‌هايي را انجام داد که متن کامل آن را در زير مي‌خوانيد:

- خيلي کم مصاحبه مي‌کنيد؛ دليل خاصي دارد؟

اينطور بهتر است و بي‌سروصدا کارم را انجام مي‌دهم.

- وضعيت شما با پرسپوليس به کجا کشيده شد؟

مديربرنامه‌هايم در اين مورد اطلاع دارد، البته خودم هم با آقاي دايي و رحيمي در ارتباط هستم و صحبت مي‌کنم.

- يعني در پرسپوليس ماندگار هستيد؟

با پرسپوليس قرارداد دارم و به اين تيم، پيراهنش و هوادارانش تعصب دارم. دوست دارم در پرسپوليس بمانم و در کنار هواداران و علي دايي يک فصل خوب در ليگ و ليگ قهرمانان آسيا را تجربه کنم.

- با اين صحبت‌ها پيام صادقيان سال آينده هم لباس پرسپوليس را بر تن مي‌کند؟

واقعيت اين است که دوسه پيشنهاد خوب اروپايي دارم اما حاضرم يک سال ديگر هم قيد اروپا را بزنم و براي پرسپوليس بازي کنم. مي‌خواهم براي دومين سال متوالي شاگردعلي دايي باشم و با پرسپوليس به نتايج خوبي در ايران و آسيا دست پيدا کنم.

- باشگاه پرسپوليس هم که در اين روزها بخشي از طلب فصل گذشته بازيکنان را پرداخت مي‌کند؟

واقعاً دست آقاي رحيمي درد نکند که به فکر طلب بچه‌هاست. انشاءالله که تا پيش از شروع فصل هم باقيمانده طلب‌مان را بدهند.

- خيلي از فوتبالي‌ها و بازيکنان پرسپوليس معتقد هستند که جاي پيام صادقيان در تيم ملي خالي است؟

همه به من لطف داشتند. اگر در جام جهاني نيستم حتماً قسمت اين بوده است. مهم اين است که آينده براي پيام صادقيان است و من هم به آينده اميدوارم.

- وقتي بازي‌هاي جام جهاني را از تلويزيون ببينيد حرص نمي‌خوريد؟

دليلي ندارد حرص بخورم، اتفاقي است که رخ داده است. به جام جهاني نرفتم دنيا که به آخر نرسيده، حالا حالاها فرصت هست. چهار سال ديگر در جام جهاني بازي مي‌کنم.

- روي جام ملت‌هاي آسيا حساب نمي‌کنيد؟

نمي‌دانم، بايد ببينم چه اتفاقي مي‌افتد.

آغاز اردوي تيم ملي کشتي آزاد از10 خرداد

اردوي تيم ملي کشتي آزاد بزرگسالان ايران ازروز شنبه10 خردادماه درخانه کشتي شماره يک تهران برگزار مي شود.تيم ملي کشتي آزاد ايران براي شرکت در بازيهاي آسيايي اينچئون کره جنوبي و قهرماني جهان درازبکستان آماده
مي شود. اسامي نفرات دعوت شده به اين اردو که تا روز 20 خردادماه ادامه خواهد داشت به شرح زير است:

57 کيلوگرم: حسن رحيمي(تهران) مهران رضا زاده(مازندران) مظاهر شربتي(گلستان) ياسر حيدرقلي نژاد (گلستان)

61 کيلوگرم: مسعود اسماعيل پور- بهنام احسان پور- آرش دنگسرکي(مازندران) حسن مرادقلي(تهران)

65 کيلوگرم: سيداحمد محمدي(مازندران)اصغرجبلي(گلستان) مهدي تقوي(مازندران)

70 کيلوگرم: مصطفي حسين خاني(تهران)سعيد داداشپور- ايمان رحماني زاده(مازندران) پيمان يار احمدي(لرستان)

74 کيلوگرم: عزت اله اکبري(مازندران) مرتضي رضايي قلعه(مازندران)عليرضا قاسمي(تهرن)

86 کيلوگرم: احسان لشگري (قزوين) ميثم مصطفي جوکار (همدان) عليرضا کريمي (البرز) محمدحسين محمديان(مازندران)

97 کيلوگرم: رضا يزداني- حامد طالبي زرين کمر (مازندران) الياس بختياري(تهران)

125 کيلوگرم: کميل قاسمي(مازندران)محمدرضا آذرشکيب(البرز)پزويز هادي(آذربايجان شرقي)عبداله قمي(مازندران) سيد رضا موسوي

برگزاري جلسه هيأت مديره استقلال

پنجمين جلسه هيأت مديره باشگاه استقلال روزدوشنبه هفته آينده برگزار خواهد شد.در اين نشست که در محل باشگاه استقلال برگزار مي‌شود اعضاي هيأت مديره گزارشي از آخرين وضعيت تيم در فصل نقل و انتقالات را از بهرام افشارزاده خواهند گرفت.

شاکيان حقيقي درباشگاه پرسپوليس

شاکيان و طلبکاران رضا حقيقي، هافبک پرسپوليس ديروزچهارشنبه به اين باشگاه آمدند که براي حل مشکل اين بازيکن با عليرضا رحيمي، مديرعامل باشگاه پرسپوليس ديداروگفت‌وگوکنند.قراربود آنها ساعت11 با رحيمي جلسه داشته باشند اما مديرعامل باشگاه پرسپوليس براي شرکت در جلسه‌اي در اين باشگاه حضورنداشت. اين مسئله باعث شد تا شاکيان حقيقي محل باشگاه را ترک کنند، بدون اينکه به نتيجه‌اي رسيده باشند.


 دقيقه نود 

 احتمال 16 تيمي شدن ليگ برترواليبال

به دنبال انتشاراخباري درباره کناره گيري تيم هاي کاله و متين از ليگ برتر واليبال، رئيس سازمان ليگ گفت: تاکنون 16 تيم براي شرکت در ليگ سال آينده اعلام آمادگي کردند وهنوز نامه انصراف هيچکدام به دست ما نرسيده است.منوچهرپورحسن اظهار کرد: تا همين الان هيچ خبري از کناره گيري تيم ها از ليگ برترواليبال بدست من نرسيده است. البته من هم درخبرگزاري ها خواندم که کاله اعلام کرده ديگر در ليگ برتر تيم داري نمي کند اما نامه اي از اين باشگاه به دست ما نرسيده است.رئيس سازمان ليگ واليبال يادآور شد: از قبل تيم هاي دانشگاه آزاد، ذوب آهن، سايپا و زاهدان و دو تيم اول ليگ دسته اول بعلاوه 10 تيم ليگ برترفصل قبل اعلام آمادگي کرده بودند تا درمسابقات شرکت کنند. حالا هنوزبرنامه آنها عملياتي نشده است. اگر همه 16 تيم بيايند ليگ در دو گروه هشت تيمي برگزار مي شود. اگر دو تيم انصراف دهد دو گروه هفت تيمي مي شود. اگر هم 12 تيم در نهايت ماند ليگ را مثل سال قبل در يک گروه برگزار مي کنيم.وي تاکيد کرد: اگر تيمي از ليگ برتر واليبال کناره گيري کند، بازيکناني که با آن قرارداد دوساله دارند بازيکن آزاد محسوب مي شوند. البته هنوز نامه‌اي از هيچ يک از تيم ها نيامده است وازنظر ما انصراف نداده اند. حتي من با مسئولان هر دو تيم کاله و متين صحبت کردم. قرار شد آن ها موضع خود را رسما به سازمان ليگ اعلام کنند.پورحسن در پايان گفت: مسئولان هيات واليبال ساري قبلا گفته بودند که نمي گذارند کاله کنار برود. حتي در صورتي که اين تيم کنار برودقرار است يک تيم ديگراز شهر ساري در ليگ برتر واليبال شرکت کند. البته هنوزاين موضوع درحد حرف است. هنوز چيزي قطعي نيست.

ملي پوشان وزنه‌برداري از15 تيردرمجارستان

براساس برنامه‌ريزي صورت گرفته اعضاي تيم ملي15 تير تهران را به مقصد بوداپست ترک مي‌کنند تا به مدت 18 روز در کمپ بين المللي تاتا تمرين کنند.کمپ بين‌المللي تاتا در70 کيلومتري شهر بوداپست ودرکناردرياچه تاتا واقع درپارکي که200 سال قدمت دارد، بنا شده است. ملي‌پوشان وزنه‌برداري که از شنبه هفته جاري دورسوم تمرينات خود را دراردوي چابکسر آغاز کرده‌اند، اواخر خرداد به تهران باز خواهند گشت و پس از دو هفته تمرين در کمپ تيم هاي ملي راهي مجارستان مي‌شود.حسين رضازاده، رئيس فدراسيون وزنه‌برداري ايران نيزراهي چابکسر شد تا با حضور در اردوي تيم ملي وزنه‌برداري، در جريان آخرين وضعيت آماده سازي ملي‌پوشان وهمين طور شرايط حاکم بر اين اردوي خارج از تهران قرار بگيرد. مجيد عسگري در 62 کيلوگرم، جابر بهروزي و مرتضي رضائيان در 69 کيلوگرم، کيانوش رستمي و رسول تقيان در 85 کيلوگرم، محمدرضا براري و نواب نصيرشلال در 105 کيلوگرم و رشيد شريفي، بهادر مولايي و بهداد سليمي در105+ کيلوگرم نفرات حاضردراردوي تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان هستند که زير نظر بهمن زارع، سرمربي و هادي پانزوان مربي تيم ملي تمرين مي کنند.

تعطيلي تمرينات تيم ملي اميد تا 25 خرداد

تمرينات تيم ملي فوتبال اميد ايران در چهارمين مرحله از اردوهاي اين تيم روزسه شنبه به پايان رسيد.با توجه به اينکه بسياري از بازيکنان تيم ملي رده سني اميد را محصلان و دانشجويان تشکيل مي‌دهند و با توجه به قرار داشتن در فصل نقل و انتقالات اردوهاي تيم ملي اميد تا روز 25 خرداد تعطيل شد.تيم ملي فوتبال اميد ايران تا کنون با حضور نلووينگادا 4 مرحله اردو تشکيل دادند که قراراست مرحله پنجم اردوهاي اين تيم از 25 خرداد تا 29 خرداد با حضور بازيکنان منتخب 4 اردوي گذشته برگزار شود.

اقدام جالب فدراسيون ملي اسلامي برزيل در حمايت از تيم ملي ايران

کاروان تيم ملي فوتبال ايران درشهر گواروليوس برزيل اسکان خواهد داشت. فدراسيون ملي اسلامي برزيل در اقدامي جالب تصميم گرفت درب هاي مسجد اصلي منطقه گواروليوس را براي مدت زمان بيشتري بازنگه دارد تا بازيکنان تيم ملي ايران بتوانند به آنجا بروند و نماز بخوانند.سخنگوي فدراسيون ملي اسلامي برزيل گفت: تصميم گرفتيم تا ساعت‌هاي کاري مسجد تمديد شود تا بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران اين فرصت را داشته باشند به مسجد بروند و فرايض ديني خود را به جاي آورند. بايد به اين نکته هم اشاره کنم که خانواده بازيکنان و طرفداران تيم ملي فوتبال ايران هم که به خاطر حمايت از تيم محبوب خود به برزيل مي آيند مي‌توانند درمسجد حضوريابند وازخدمات آن استفاده کنند.اين مسجد در ايالت سائوپائولو برزيل قرار دارد.


 نگاه كارشناس 

 ميوه رسيده واليبال

مصطفي کارخانه

يک قاعده کلي درورزش وجود دارد که مي گويد بازي اول هميشه دشوار است. بنابراين از اين منظر بازي ايران و ايتاليا در ليگ جهاني واليبال دشوارتر از هميشه به نظر مي رسد. البته دشواري هاي اين بازي تنها مختص تيم ما نيست و ايتاليا نيز با مشکلاتي روبروست و چه بسا که دشواري اين بازي براي آنها بيشترهم باشد. آنها ميزبان اين بازي هستند وازهمين رو فشار بيشتري را تحمل مي کنند. از سوي ديگر واليبال ايتاليا در تمام اين سال ها به دليل رشد کيفي واليبال ايران هميشه برابرما مشکل داشته و اين واهمه و ترس آنها را بيشتر مي کند. از سوي ديگر نقطه قوت ما سرويس هاي پرشي موجي است که اگر واقع بينانه به قضيه بنگريم دررديف بهترين هاست و ايتاليايي ها هميشه با اين نوع سرويس ها مشکل داشته اند. ازمنظر فني تيم ما براي موفقيت در ليگ جهاني چيزي کم ندارد. درهمه پست ها از دفاع گرفته تا پاسورما بازيکنان خيلي خوبي داريم و اين ستاره ها سال هاست که در کنار يکديگر بازي کرده اند و هماهنگي کاملي دارند. تنها نگراني موجود شايد حضور يک مربي جديد به نام کواچ باشد که به دليل حضور ديرهنگامش آنچنان که بايد و شايد فرصتي براي نهادينه کردن افکاروانگاره هايش در تيم ملي نداشته اما بايد توجه داشت که قدرت انطباق پذيري و درک تاکتيکي واليباليست هاي ما بسيار بالاست به ويژه اينکه تيم ملي ما قائم به فرد نيست ومثل يک ميوه رسيده است که چيدن موفقيت درآن بسيار آسان مي باشد. درکل با توجه به گروهي که ما در آن قرار گرفته ايم شانس موفقيت و صعود تيم ملي واليبال ايران به مرحله بعدي را بالا مي دانم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اطلاعيه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي