جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4726

با انتشار جزئيات؛
آغاز مصاحبه 109 رشته دکتري دانشگاه آزاد از 24 خرداد ماه


آزمون توليمو پايان هفته برگزار مي‌شود


انتصابات


خبر


 با انتشار جزئيات؛
 آغاز مصاحبه 109 رشته دکتري دانشگاه آزاد از 24 خرداد ماه 

 
فرايند مصاحبه از پذيرفته‌شدگان در مرحله آزمون کتبي دانشگاه آزاد از شنبه 24 خرداد آغاز مي شود.به گزارش آفرينش فرايند مصاحبه از داوطلبان پذيرفته شده در مرحله آزمون کتبي دکتري سال 93 دانشگاههاي کشور از شنبه 24 خردادماه آغاز مي‌شود.

داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سامانه مرکز آزمون به نشاني www.azmoon.net و اطلاع از محل ثبت‌نام، از جزئيات مصاحبه مطلع شوند.هر داوطلب در يک مصاحبه شرکت مي‌کند و پذيرفته شدگان در مرحله با آزمون نيازي به پرداخت هزينه مصاحبه ندارند.پذيرفته‌شدگان بدون آزمون لازم است هزينه‌اي را براي شرکت در مصاحبه پرداخت کنند.ناصر اقبالي - رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در اين باره، گفت: جدول زمانبندي مصاحبه دوره دكتري تخصصي 109 رشته از ساعت 12:00 روز يکشنبه بر روي سايت www.azmoon.net قرار خواهد گرفت.اقبالي در ادامه افزود: دعوت‌شدگان به مصاحبه مي‌توانند با مراجعه به اين سايت از زمان مصاحبه خود مطلع شوند.

رئيس مركز آزمون تأكيد كرد: دعوت شدگان لازم است در زمان تعيين شده در جلسه مصاحبه حضور به هم رسانند و اگر هر واجد شرايطي به هر دليلي نتواند در زمان مقرر در جلسه مصاحبه حضور داشته باشد، امكان مصاحبه مجدد وجود نخواهد داشت، بنابراين عدم حضور به معني انصراف از پذيرش تلقي مي‌شود.اقبالي درباره مدارک موردنياز براي مصاحبه، گفت: هرگونه سوابق علمي و تحقيقاتي مانند پروژه، مقاله، ترجمه و تأليف، اصل مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد، ريزنمرات و پايان‌نامه كارشناسي ارشد ضروريست.به گفته وي، حائزين رتبه نخست کنکور لازم است گواهي رتبه اولي دوره كارشناسي و كارشناسي ارشد را به همراه داشته باشند.

اقبالي خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه دعوت متقاضيان بدون آزمون براساس معدل و نمره پايان‌نامه ملاك عمل قرار گرفته است، چنانچه در بين معدل و نمره پايان‌نامه زمان ثبت‌نام و زمان مصاحبه فرد مغايرتي وجود داشته باشد، مطابق ضوابط برخورد خواهد شد.

وي در ادامه در مورد زمان مصاحبه ساير رشته ها، گفت: زمان مصاحبه ساير رشته‌ها نيز متعاقباً اعلام خواهد شد اما اگر هر واجد شرايطي در مورد زمان مصاحبه با سوالي مواجه شد مي‌تواند با مراجعه به سايت www.pubr-azmoon.com و طرح سوال خود در قسمت پرسش و پاسخ در اسرع وقت پاسخ لازم را دريافت كند.


 آزمون توليمو پايان هفته برگزار مي‌شود 

 هشتاد و هشتمين دوره آزمون زبان انگليسي توليمو پنجشنبه هفته جاري، برگزار مي‌شود.به گزارش آفرينش سازمان سنجش درباره برگزاري آزمون توليمو به برخي جزئيات اشاره کرد.هشتاد و هشتمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته صبح روز پنجشنبه 22 خردادماه در شهر تهران برگزار خواهد شد. برگ راهنما و كارت شركت در آزمون از روز سه‌‌شنبه 20 خرداد بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد تا داوطلبان متقاضي شركت‌ در آزمون بتوانند با وارد كردن اطلاعات خود شامل نام، نام‌خانوادگي، سال تولد و شماره کارت ملي نسبت به پرينت آن اقدام کنند.

هر داوطلب براي شرکت در جلسه آزمون بايد علاوه بر پرينت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملي يا اصل پاسپورت خود را همراه داشته باشد.

چنانچه داوطلبان هرگونه اشکالي درخصوص کارت شركت در آزمون خود داشته باشند مي‌توانند در روز چهارشنبه 21 خرداد با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و 2 قطعه عکس، شخصا" به نماينده اين سازمان مستقر در باجه رفع نقص مراجعه کرده و نسبت به اصلاح و رفع اشكال احتمالي کارت خود اقدام کنند.


 انتصابات 

 با حکم وزير علوم؛

سرپرست دانشگاه بوعلي سيناي همدان منصوب شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا رضا فرجي دانا وزير علوم، تحقيقات و فناوري ، با صدور حکمي منصور غلامي را به سمت سرپرستي دانشگاه بوعلي سيناي همدان منصوب کرد.

وزير علوم ، همچنين در نامه جداگانه‌اي با عنايت به اتمام دوران مسئوليت دکتر محمد علي زلفي‌گل رئيس سابق دانشگاه بوعلي سيناي همدان از خدمات وي در زمان تصدي اين مسئوليت قدرداني کرد. گفتني است منصور غلامي عضو هيئت علمي گروه کشاورزي دانشگاه بوعلي سيناي همدان است و معاون اداري و مالي، رياست دانشکده کشاورزي و رئيس دانشگاه بوعلي سينا از جمله سوابق اجرايي وي محسوب مي‌شود.

با حکم دكتر ميرزاده؛

يدا... رجائى رئيس دانشگاه آزاد اسلامي زنجان شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا يدا... رجائى با حکمي از سوي دکتر حميد ميرزاده به عنوان رئيس دانشگاه آزاد اسلامي زنجان منصوب شد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در حکمي دکتر يدا... رجائى را به رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان منصوب و از خدمات عليرضا فيروزفر قدرداني کرد.

رجائى داراى دکتراى اقتصاد از دانشگاه استانبول(ترکيه) با مرتبه علمي دانشياري پايه 23 و عضو هيأت علمى دانشگاه آزاد اسلامى واحد زنجان با 23 سال سابقه خدمت است و رياست دانشگاه آزاد اسلامى واحدهاي ميانه و ابهر(تاکنون) را در کارنامه خود دارد. پيش از اين عليرضا فيروزفر سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان را بر عهده داشت.

با حكم وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي؛

معاون دانشجويي فرهنگي وزارت بهداشت منصوب شد

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، معاون دانشجويي فرهنگي اين وزارتخانه را منصوب کرد. به گزارش آفرينش قرار است دکتر محمدرضا داودآبادي به جاي دکتر محمدحسين آيتي سمت معاون فرهنگي وزارت بهداشت را بر عهده بگيرد. دکتر محمدحسين آيتي متخصص طب سنتي با حکم دکتر مرضيه وحيد دستجردي وزير اسبق بهداشت تاکنون به فعاليت خود ادامه داده بود.دکتر محمدرضا داودآبادي رئيس هيات مديره جامعه قاريان قرآن مشهد است که چندين بار به عنوان فعال قرآني برگزيده شده است.

از جمله سوابق فرهنگي وي مي‌توان به فعاليت مستمر فرهنگي و قرآني از سال 67 تاکنون، کسب مقام اول مسابقات قرآن دبيرستانهاي کشور و فعاليت سياسي در انجمن اسلامي مدرسه راهنمايي، دبيرستان، دانشکده پزشکي مشهد و دانشگاه علوم پزشکي و فردوسي مشهد و همچنين جهاد دانشگاهي تا سال 1372 اشاره کرد.

وي پزشک عمومي از دانشکده پزشکي مشهد است.

داودآبادي در عرصه فعاليتهاي قرآني چهره شناخته شده‌اي است و از مؤسسين و عضو هيات مديره جامعه قاريان قرآن مشهد، مدير اجرايي شوراي عالي قرآن وابسته به دفتر مقام معظم رهبري، نايب رئيس ستاد عالي مسابقات بين‌المللي کشور، از مؤسسين و عضو کميته قرآن شوراي عالي انقلاب فرهنگي، عضو کميته انتخاب خادمان قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، از مؤسسين و عضو هيات مديره به مدت دو دوره اتحاديه تشکل‌هاي قرآني کشور است. وي همچنين داراي سوابق مديريتي در عرصه پزشکي است.


 خبر 

 جزييات ترم و پودمان تابستاني دانشگاه علمي کاربردي

معاون دانشگاه جامع علمي کاربردي تاريخ انتخاب واحد دانشجويان براي دوره تابستاني و زمان برگزاري کلاس‌ها را اعلام کرد.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، دکتر صدر درباره ترم تابستاني واحدها و مراکز دانشگاه علمي کاربردي اظهار داشت: مراکز آموزش علمي کاربردي متقاضي مي‌توانند بر طبق بخشنامه شماره7891/93/م مورخ30/2/93 پس از اطلاع‌رساني در صورت داشتن متقاضي اخذ واحد در تابستان، نسبت به برگزاري ترم و پودمان در دوره تابستاني سال 93 بر اساس سرفصل مصوب دوره اقدام نمايند.

وي افزود: دانشجويان مي‌توانند براي انتخاب واحد براي دوره تابستاني سال 93، در روزهاي چهارشنبه و پنج‌شنبه، 18 و 19 تيرماه از طريق سامانه جامع آموزشي دانشگاه، نسبت به انتخاب واحد اقدام نمايند.صدر در ادامه اظهار داشت: تاريخ شروع کلاس‌هاي اين دوره 21 تيرماه خواهد بود و طول مدت اين دوره براي دانشجويان ترمي شش هفته و براي دانشجويان پودماني هشت هفته مي‌باشد.

امکان دسترسي به خروجي‌هاي پژوهشي دانشگاه شهيدبهشتي فراهم شد

معاون پژوهشي دانشگاه شهيد بهشتي از فراهم شدن امکان دسترسي محققان کشور به خروجيهاي پژوهشي، مقالات و پايان نامه هاي اين دانشگاه خبر داد.رضا مسعودي در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: دانشگاه شهيد بهشتي سامانه پايگاه نشر دانش (سامانه پند) را در اين دانشگاه راه‌اندازي کرده است که يک پايگاه جامع است، کليه مجلات دانشگاه و پايان‌نامه‌ها و ساير خروجي پژوهشي دانشگاه در اين سامانه در دسترس محققان کشور قرار مي‌گيرد.وي ادامه داد: محققان کشور مي‌توانند وارد سامانه مذکور شده مقالات و مجلات دانشگاه را دانلود کنند.

معاون پژوهشي دانشگاه شهيد بهشتي با اشاره به تکميل شدن سامانه پند گفت: اين سامانه درحال حاضر درحال تکميل شدن است و درحال قرار دادن پايان‌نامه‌ها در سامانه مذکور هستيم و به مرور ساير خروجيهاي پژوهشي دانشگاه نيز براي استفاده محققان برروي سايت قرار مي‌گيرد. وي يادآورشد: محققان مي‌توانند وارد سامانه پند شده و کتاب موردنياز خود را به صورت الکترونيکي سفارش دهند، دانشگاه نيز کتابي را که سفارش داده‌اند به قيمت پشت کتاب و با دريافت هزينه پست براي متقاضيان پست مي کند. هزينه استفاده از هر مقاله نيز 1200 تومان است.

برگزاري نيمسال تابستاني 93 در دانشگاه صنعتي کرمانشاه

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا دانشگاه صنعتي کرمانشاه، از کليه دانشجويان سراسر کشور در کلاسهاي نيمسال تابستاني ثبت‌نام مي‌کند.پيش ثبت‌نام ترم تابستاني 1393 از 24 خردادماه آغاز مي‌شود و تا پايان وقت اداري ششم تيرماه ادامه خواهد داشت.بر پايه اين گزارش دانشجويان متقاضي ترم تابستاني مي‌بايستي در زمان مقرر با مراجعه به وب سايت دانشگاه و کليک بر روي گزينه «ترم تابستان 1393» نسبت به ثبت‌نام خود و دروس مورد نظرشان اقدام کنند.

گفتني است ثبت‌نام در اين مرحله اينترنتي بوده و دانشجويان دانشگاه صنعتي کرمانشاه، بدون نياز به ثبت اطلاعات شخصي در سيستم گلستان( که فقط ويژه دانشجويان مهمان مي‌باشد)، مي‌تواننداز طريق پيش ثبت‌نام، دروس موردنظر خود را انتخاب کنند


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي