جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4727

جزيياتي درمورد چهار آزمون سراسري؛
ظرفيت و زمان اعلام نتايج آزمون‌هاي دکتري و ارشد

توکلي خبر داد؛
مهلت ثبت‌نام در آزمون كارشناسي ناپيوسته تمديد شد


زمان توزيع کارت کنکور 93


خبر


خبر


انتصابات


 جزيياتي درمورد چهار آزمون سراسري؛
 ظرفيت و زمان اعلام نتايج آزمون‌هاي دکتري و ارشد 

 ظرفيت و زمان اعلام نتايج نهايي آزمون‌هاي دکتري و کارشناسي ارشد اعلام شد.

زمان اعلام نتايج نهايي آزمون‌ دکتري

دکتر حسين توکلي مشاورعالي سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، زمان اعلام نتايج نهايي آزمون دوره دکتري را نيمه اول شهريور ماه خواند و گفت: آزمون دوره دکتري امسال از ظرفيت 12 هزار و 198 نفري برخوردار است.

ظرفيت و زمان اعلام نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد

وي در پاسخ به سوال ايسنا درباره ظرفيت و زمان اعلام نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد گفت: هرچند در اين باره هنوز جمع‌بندي‌ها قطعي نشده، اما براساس دفترچه راهنما بيش از 100 هزار نفر ظرفيت پيش‌بيني شده است که البته رتبه‌هاي برتر و استعدادهاي درخشان نيز متعاقبا به آن اضافه خواهند شد. نتايج نهايي آزمون کارشناسي ارشد نيز در هفته اول شهريور اعلام مي‌شود.

ادامه ثبت‌نام آزمون فراگير ارشد پيام نور تا چهارشنبه

مشاور عالي سازمان سنجش همچنين درباره مهلت ثبت‌نام در آزمون فراگير پيام نور گفت: بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور تا روز چهارشنبه 21 خردادماه انجام خواهد شد.

بديهي است متقاضياني که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اند، لازم است جهت ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش مراجعه و برابر دستورالعمل‌هاي مربوطه، تقاضانامه اينترنتي را تکميل کنند.

به گفته وي، تا ساعت 8 صبح روز يکشنبه 18 خرداد 9356 نفر براي شرکت در اين آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

توکلي گفت: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، اين آزمون در پنج گروه آموزشي و در 133 کد رشته امتحاني روز جمعه 14 شهريورماه درحوزه‌هاي امتحاني مربوطه برگزار مي‌شود و در مجموع 7750 نفر پذيرش خواهند شد.

زمان برگزاري آزمون کارداني نظام جديد

توکلي همچنين گفت: ثبت‌نام آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد دانشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي وغيردولتي سال 93 نيز پايان يافته و جمعا در اين آزمون 288 هزار و453 داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند که نسبت به آمار داوطلبان سال گذشته 25 هزار و 853 نفر و نسبت به سال 91 تعداد 86 هزار و 365 نفر کمتر است.

وي افزود: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، اين آزمون براي رشته‌هايي که پذيرش در آنها از طريق آزمون صورت مي‌گيرد، در روز جمعه 24 مرداد ماه در حوزه‌هاي امتحاني مربوطه برگزار خواهد شد.


 توکلي خبر داد؛
 مهلت ثبت‌نام در آزمون كارشناسي ناپيوسته تمديد شد 

 مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت‌نام در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1393 تا روز پنجشنبه 22 خردادماه تمديد شد.دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: به منظور فراهم کردن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني كه تاکنون موفق به ثبت‌نام در اين آزمون نشده‌اند، ترتيبي اتخاذ شده که داوطلبان بتوانند در روزهاي سه شنبه 20 خرداد و پنجشنبه 22 خرداد بتوانند نسبت به ثبت‌نام و يا ويرايش اطلاعات خود اقدام کنند.

وي افزود: كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما (دفترچه راهنما از طريق سايت سازمان قابل دسترسي است) و فراهم کردن مدارك و اطلاعات موردنياز ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1393 اقدام کنند.

توکلي خاطرنشان کرد: پذيرش در دوره کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 93 از دو طريق با آزمون و براساس سوابق تحصيلي در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و همچنين دانشگاه آزاد صورت مي‌گيرد که داوطلبان مي‌توانند براي اعلام علاقمندي به موسسات آموزش عالي غيردولتي در زمان ثبت‌نام با پرداخت وجه موردنياز علاقمندي را اعلام کنند و درباره کد رشته‌هاي دانشگاه آزاد نيز مي‌توانند در زمان دريافت کارت ورود به جلسه آزمون، کد رشته‌هاي اين دانشگاه را انتخاب کنند.

وي يادآور شد: داوطلباني که کدرشته‌هاي با آزمون دوره کارشناسي ناپيوسته سال 93 را انتخاب مي‌کنند بايد در آزمون اين کدرشته‌ها در روز پنجشنبه 23 مرداد شرکت کنند.


 زمان توزيع کارت کنکور 93 

 مشاور عالي سازمان سنجش تاريخ برگزاري و توزيع کارت آزمون سراسري سال 93 را تشريح کرد.دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه تعداد يک ميليون و 31 هزار و 322 نفر در کنکور 93 ثبت‌نام کرده اند، گفت: 59.04 درصد داوطلبان کنکور امسال را زنان تشکيل مي‌دهند.

وي درباره توزيع کارت کنکوري‌ها اظهار کرد:‌ کارت شرکت در آزمون داوطلبان و برگ راهنما از روز يکشنبه اول تيرماه روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار مي‌گيرد.توکلي با بيان اينکه آزمون سراسري سال 93 در صبح و بعد از ظهر روزهاي پنجشنبه (پنجم تير) و جمعه (ششم تير ماه) و همچنين صبح شنبه (هفتم تيرماه) در 364 شهرستان و بخش و 15 کشور خارجي برگزار مي‌شود، گفت: آزمون داوطلبان گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در صبح و گروه آزمايشي هنر در بعد از ظهر روز پنجشنبه پنج تيرماه برگزار خواهد شد.

وي افزود: آزمون گروه آزمايشي علوم تجربي نيز در صبح و گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي در بعد از ظهر روز جمعه (ششم تيرماه) و همچنين آزمون گروه آزمايشي علوم انساني در نوبت صبح روز شنبه (هفتم تيرماه) برگزار مي‌شود.


 خبر 

 بايد و نبايدهاي کنکور در زمان باقيمانده

‌با توجه به زمان کم باقي‌مانده تا برگزاري کنکور، داوطلبان بايد به اين نکته توجه داشته باشند که اکنون زمان يادگيري و مطالعه جزوات حجيم و سنگين نيست.

محمد شعباني مشاور کنکور و مدرس درس زيست‌شناسي در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) -منطقه مرکزي، دراين باره گفت: مهمترين مطلب براي مدت زمان باقي‌مانده، انجام کارهايي است که منجر به بهترين نتيجه ممکن در کنکور مي‌شود.

وي با اشاره به مرور و جمع‌بندي سريع و جامع مطالب خوانده شده به عنوان يکي از موارد مهم در زمان باقيمانده، افزود: برگزاري آزمون‌هاي شبه‌ کنکور در خانه، مهمترين مقوله تا کنکور است.

وي در خصوص جمع‌بندي مطالب خوانده شده، اظهار کرد: داوطلبان مي‌توانند از کتاب‌هاي خلاصه و جمع‌بندي موجود در بازار استفاده کنند که اين مورد به آنهايي که خود خلاصه‌نويسي انجام نداده‌اند، توصيه مي‌شود.

شعباني ادامه داد: داوطلباني که خلاصه‌نويسي مطالب خوانده شده و همچنين خلاصه‌برداري تحليل‌هاي بعد از آزمون‌هاي آزمايشي را انجام داده‌اند، بهتر است که خلاصه‌نويسي‌هاي خود را مطالعه کنند، چرا که مطالبي را مطالعه مي‌کنند که اشکالات خودشان است و نيازي به مطالعه مطالب اضافه موجود در کتاب‌هاي جمع‌بندي را ندارند، لذا با دست‌خط و محتواي داخل خلاصه‌نويسي خودشان آشنايي بيشتري داشته و تسلط کافي را بر آن دارند.

وي توصيه کرد: داوطلبان بودجه‌بندي کنکورهاي سال‌هاي اخير را مطالعه و بررسي کنند و در صورت لزوم از دبيران و مشاوران خود نيز کمک بگيرند تا فصولي را که داراي سهم بيشتري در بودجه‌بندي کنکور سراسري دارا هستند، مطالعه کنند تا بتوانند بهترين نتيجه را در فرصت کم باقي‌مانده به دست آورند؛ چرا که بودجه‌بندي کنکور سراسري با وجود تغييرات اما، داراي يک روند منطقي است.

اين مشاور کنکور با بيان اينکه داوطلبان بايد مد نظر داشته باشند که برگزاري آزمون‌هاي شبه‌کنکور در خانه مهمترين عامل براي موفقيت در کنکور در اين لحظات طلايي است، تصريح کرد: براي اين کار بايد از کنکورهاي سراسري سال‌هاي گذشته استفاده کنند که بدين منظور بايد شرايط کاملاً واقعي روز کنکور را براي خود فراهم کنند.

وي با اشاره به نکاتي که داوطلبان بايد براي برگزاري آزمون‌هاي شبه‌کنکور مدنظر داشته باشند، اعلام کرد: پاسخ‌گويي به سؤالات در زمان مقرر مهمترين مطلب است؛ به عنوان مثال دانش‌آموزان رشته تجربي بايد به تمام سؤالات دروس عمومي و اختصاصي خود در مدت زمان چهار ساعت و 10 دقيقه پاسخ دهند و همچنين بايد به اين نکته توجه داشته باشند که در روز کنکور ابتدا دفترچه عمومي به آنها داده مي‌شود و پس از جمع‌آوري دفترچه عمومي، دفترچه اختصاصي بين آنها توزيع مي‌شود، لذا توجه داشته باشند که دروس عمومي را در زمان مربوطه و دروس اختصاصي را در زمان مربوط به خود پاسخ دهند.

شعباني ادامه داد: فراهم آوردن شرايط واقعي پيش از برگزاري آزمون نيز بسيار اهميت دارد؛ به عنوان مثال دانش‌آموزان ساعت هفت صبح بيدار شوند، دوش سبک و سريع بگيرند، سپس صبحانه مقوي مصرف کنند و لباس رسمي که قرار است روز کنکور را بپوشند و در پشت ميز تحرير خود شروع به پاسخ‌گويي سؤالات در پاسخ‌نامه‌هاي کنکوري کنند تا بتوانند حداکثر شباهت با روز کنکور را فراهم آورند و بعد از اتمام آزمون پس از يک استراحت کوتاه شروع به بررسي و تحليل سؤالات بپردازند تا بتوانند در مدت زمان کوتاه مشکلات خود را برطرف کنند.

معاون مرکز جذب اعضاي هيئت علمي خبر داد؛

فراخوان جذب متقاضيان پيماني در شهريور ماه

فراخوان جذب متقاضيان پيماني و طرح سربازي در شهريورماه 93 بر روي سايت مرکز جذب قرار مي‌گيرد.

امين حکيم معاون مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران، گفت: فراخوان بعدي جذب اعضاي هيئت علمي در مرداد و جذب اعضاي هيئت علمي متقاضيان پيماني و سربازي در شهريور 93 انجام مي‌شود.

وي افزود: دانشگاه‌ها براساس گرايش درخصوص جذب اعضاي هيئت علمي نظارت صورت مي‌گيرد. حکيم در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران، درخصوص اينکه هم‌اکنون شاهد هستيم که ظرفيت دانشگاهها در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري درحال گسترش است، آيا اين امر مشکلي دررابطه با جذب اعضاي هيئت علمي ايجاد نمي‌کند، اظهار داشت: هم‌اکنون شاهد هستيم که به طور اخص تعداد دانشجويان تحصيلات تکميلي در دانشگاههاي کشور در حال گسترش است و همين امر اين مشکل جذب اعضاي هيئت علمي را تا حدي افزايش مي‌دهد، البته متقاضيان جذب در دانشگاهها بايد به اين نکته توجه کنند که جذب در دانشگاهها صرفا يک فرصت شغلي نيست و متقاضيان مقاطع مختلف کارشناسي ارشد و دکتري مي‌توانند از فرصتهاي ديگر در صنعت و سازمان و يا پژوهشگاه استفاده کنند. حکيم تصريح کرد: فرصتهاي ديگر غير از آموزش از جمله تبادل اطلاعات نيز مي‌تواند فرصت مناسب شغلي براي فارغ‌التحصيلان مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري ايجاد کند.

دانشجوي واحد علوم و تحقيقات موفق به کسب جايزه ويژه بانوان مخترع و کار آفرين جهان شد

طرح دانشجوي واحد علوم و تحقيقات با عنوان "طبيعت زنده در مبلمان و دکوراسيون" موفق به کسب مدال طلا، جايزه ويژه مسابقات بانوان مخترع، نابغه و کار آفرين دنيا و مدرک جهاني مالکيت‌هاي فکري اختراعات سازمان ملل متحد و مرکز زنان جهان شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران و به نقل از اداره کل روابط عمومي واحد علوم و تحقيقات، فرزانه اسماعيلي ترکان بوري دانشجوي کارشناسي مديريت صنايع مبلمان و دکوراسيون دانشکده مديريت و اقتصاد اين واحد در رابطه با اين مسابقات گفت: هر ساله مسابقه‌اي در سطح بين المللي مخصوص بانوان نابغه و کار آفرين دنيا در شهر سئول کره جنوبي برگزار مي‌شود و در اين دوره از مسابقات که بين زنان بيش از 35 کشور جهان از 16 تا 19 May 2014 برگزار شد، موفق به کسب مدال طلا و جايزه ويژه مسابقات از سوي دولت تايلند شدم.

وي ادامه داد: همچنين در اين دوره از مسابقات به مدت 3 روز از سوي مالکيت‌هاي فکري سازمان ملل متحد و مرکز زنان جهان افتخار حضور در دوره‌هاي مالکيت‌هاي فکري را به دست آورده و بعداز اتمام آن موفق به دريافت مدرک جهاني مالکيت‌هاي فکري در زمينه اختراعات شدم.

اسماعيلي ترکان به طرح خود با عنوان" طبيعت زنده در مبلمان و دکوراسيون" اشاره کرد و ادامه داد: به علت گسترش زندگي شهري استرس زا ، محدود شدن متراژ بناها، فاصله گرفتن بشر از طبيعت زنده، کليشه‌اي شدن طرحهاي مبلمان و دکوراسيون و اهميت دادن انسانها به زيبايي اطرافشان، طرح طبيعت زنده در مبلمان و دکوراسيون را در اين دوره از مسلبقات ارائه کردم.

اين بانوي کارآفرين واحد علوم و تحقيقات با بيان اين مطلب که سعي کردم با طرح مذکور ، سر سبزي و زنده بودن را براي زندگي به ارمغان بياورم، تصريح کرد: طرح طبيعت زنده در مبلمان و دکوراسيون در همه مکانها بخصوص براي تشريفات مقامات، سازمانها، هتلها، رستورانهاي بزرگ و منازل و...قابل استفاده است.

وي با اشاره به اينکه صنعت مبلمان ايران با واردات بيشتر در حال مرگ تدريجي است، افزود: اميدوارم با حمايت متوليان صنعت مبلمان و دکوراسيون، طرح طبيعت زنده را در کشور به توليد انبوه برسانم.

اسماعيلي ترکان خواستار حمايت‌هاي مادي و معنوي از کارآفرينان و صاحبان ايده در کشور شد و گفت: اهتزاز پرچم سه رنگ کشورم و بالاتر قرار گرفتن اين پرچم پر افتخار از ساير کشورهاي صاحب علم و تکنولوژي مانند کره جنوبي‌، ايالات متحده امريکا، آلمان، فرانسه و روسيه، براي من بسيار زيباتر از دريافت مدال طلاي جهان در اين رقابت علمي بوده است. اميد دارم که بتوانم شادابي و طبيعت زنده را براي زندگي جهانيان به ارمغان بياورم.


 خبر 

 احتمال تکميل ظرفيت در مهرماه؛

نتايج دستياري فوق تخصصي پزشکي اعلام شد

نتيجه نهايي سي و يکمين دوره پذيرش دستيار فوق تخصصي پزشکي اعلام شد و داوطلبان پذيرفته شده مي‌توانند با درج کد رهگيري از نتيجه آزمون خود مطلع شوند. به گزارش آفرينش در اين آزمون 706 داوطلب در چهارم ارديبهشت ماه 93 با هم به رقابت پرداختند که از ميان آنها 509 نفر مرد و 197 نفر زن بودند. اين افراد در 25 رشته فوق تخصصي در آزمون به صورت متمرکز در حوزه دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي آزمون کتبي خود را انجام دادند.

ظرفيت نهايي پذيرش 369 نفر بوده است که براساس اعلام دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي داوطلباني که مورد پذيرش قرار نگرفته‌اند در صورت نياز دانشگاهها تا سقف ظرفيت نهايي در مرحله تکميل ظرفيت با رعايت ساير مقررات پذيرش شرکت داده خواهند شد. نحوه چگونگي اين مرحله از طريق سايت اينتنرنتي www.sanjeshp.ir در اواخر مهرماه (درصورت نياز) اعلام خواهد شد.

معاون سنجش و آموزش دانشگاه علمي کاربردي خبر داد؛

اعلام تاريخ انتخاب واحد و شروع کلاس‌هاي تابستاني سال 93

انتخاب واحد دانشجويان دانشگاه علمي کاربردي دوره تابستاني سال 93، 18 و 19 تيرماه اعلام شده و کلاس‌هاي اين دوره از 21 تيرماه آغاز مي‌شود.

دکتر علي صدر معاون سنجش، خدمات آموزشي و دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: مراکز آموزش علمي کاربردي متقاضي مي‌توانند بر طبق بخشنامه شماره7891/93/م مورخ30/2/93 پس از اطلاع‌رساني در صورت داشتن متقاضي اخذ واحد در تابستان، نسبت به برگزاري ترم و پودمان در دوره تابستاني سال 93 براساس سرفصل مصوب دوره اقدام نمايند.

وي افزود :دانشجويان مي‌توانند براي انتخاب واحد براي دوره تابستاني سال 93، در روزهاي چهارشنبه و پنج‌شنبه، 18 و 19 تيرماه از طريق سامانه جامع آموزشي دانشگاه، نسبت به انتخاب واحد اقدام نمايند.

وي تصريح کرد: تاريخ شروع کلاس‌هاي اين دوره 21 تير ماه خواهد بود.

اصلاحيه منابع آزمون تشريحي رشته‎ي کارگرداني (کد 1357)

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعيه اين سازمان درخصوص اصلاحيه منابع آزمون تشريحي رشته‎ي کارگرداني (کد 1357) بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفت. در اين اطلاعيه آمده است؛ سازمان سنجش آموزش کشور بدين وسيله به اطلاع داوطلبان محترم شرکت کننده در رشته‎ي کارگرداني (کد 1357) کارشناسي ارشد سال 1393 مي‎رساند کتاب معرفي شده در رديف 14، معماي اپنهايمر نويسنده وايس به کتاب قضيه رابرت اوپنهايمر نويسنده هاينر کيپهارت اصلاح مي‎گردد.

اصلاحيه معرفي‌شدگان آزمون كارشناسي ارشد سال 1393، چندبرابر ظرفيت رشته موسيقي (كد 1360)

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعيه اين سازمان درخصوص اصلاحيه معرفي‌شدگان آزمون كارشناسي ارشد سال 1393، چندبرابر ظرفيت رشته موسيقي (كد 1360) منتشر شد. در اين اطلاعيه آمده است؛ داوطلبان در اجراي آزمون عملي تخصصي آهنگسازي توجه نمايند، علاوه بر آزمون كتبي، اجراي پيانو (قطعه‌اي از كلاسيك، رومانتيك يا معاصر) نيز گرفته مي‌شود.

رئيس مرکز نجوم و اختر فيزيك مراغه از پذيرش دانشجويان دکتراي پژوهش محور در اين مرکز خبر داد

دكترعلي عجبشيري‌زاده رييس مرکز نجوم و اختر فيزيک مراغه گفت:تا كنون 450 مقاله و سخنراني علمي در اين مرکز انجام گرفته است. به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دكترعلي عجبشيري‌زاده در جمع دانشجويان فيزيک دانشگاه تبريزاظهار داشت: اين مقالات و سخنرانيها توسط محققان و پژوهشگران اين انجمن در همايشها و کنفرانسهاي بين‌المللي و منطقه‎اي انجام شده است. وي افزود: اين مرکز از سال 1381 فعاليت خود را آغاز و هم‌اکنون اقدام به پذيرش دانشجويان دکتراي پژوهش محور در رشته نجوم و اختر فيزيک کرده است.

دكترعجبشيري‌زاده در ادامه گفت: مرکز تحقيقات نجوم و اختر فيزيک مراغه، در انجام طرح هاي پژوهشي در بين 26 مرکز وزارت علوم رتبه پنج را دارد. گفتني است در اين برنامه هفتاد دانشجوي فيزيک دوره‌هاي کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري دانشگاه تبريز از مرکز تحقيقات نجوم و اختر فيزيک مراغه بازديد و اقدام به رصد عملي و استفاده از تلسکوپ براي رصد عملي خورشيد کردند.

عدم افزايش تنها در يک دوره دکتري؛

افزايش 20 درصدي شهريه دوره‌هاي پولي دانشگاه تهران

معاون آموزشي دانشگاه تهران از افزايش 20 درصدي شهريه کليه دانشجويان شهريه پرداز اين دانشگاه به جز دانشجويان دکتري پرديس مرکزي در سال تحصيلي 94-93 خبر داد . سيد مهدي قمصري در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: شهريه تمام دانشجويان شهريه پرداز دانشگاه تهران شامل، دانشجويان نوبت دوم کارشناسي ارشد، دانشجويان تبديل خارج به داخل، دانشجويان غيرايراني، از سال تحصيلي 94-93 افزايش خواهد داشت. وي ادامه داد: اين 20 درصد افزايش شهريه در سال تحصيلي 94-93 ، شامل دانشجويان دوره دکتري اين دانشگاه در پرديسهاي مرکزي نخواهد شد و شهريه اين دانشجويان افزايشي نخواهد داشت.

معاون آموزشي دانشگاه تهران افزود: شهريه دانشجويان دکتري در پرديسهاي خودگردان دانشگاه (کيش- ارس- البرز) 20 درصد افزايش خواهد داشت.


 انتصابات 

 "اميد" نايب رئيس اتحاديه دانشگاه‌هاي آسيا و اقيانوسيه شد

سرپرست دانشگاه تهران به عنوان نايب رئيس دوم اتحاديه دانشگاههاي آسيا و اقيانوسيه برگزيده شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، دکتر محمد حسين اميد سرپرست دانشگاه تهران در اجلاس اخير اتحاديه دانشگاههاي آسيا واقيانوسيه که يکم ژوئن 2014 در دانشگاه بين‌المللي سياس چين برگزار شد، به عنوان نايب رئيس دوم اين اتحاديه انتخاب شد. خاطرنشان مي‌سازد دانشگاه تهران عضو هيات اجرايي و در دوره فعلي خزانه دار اتحاديه دانشگاههاي آسيا واقيانوسيه است و مسئولان جديد اتحاديه کار خود را از ماه نوامبر 2014 آغاز خواهند کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي