جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4727


دلايل بازي نکردن ايران با تيم‌هاي قدرتمند دنيا!


دقيقه نود


سوت پايان


 دلايل بازي نکردن ايران با تيم‌هاي قدرتمند دنيا! 

 
مهدي محمد نبي دبيرکل فدراسيون فوتبال درگفتگوبا مهر، درخصوص روند آماده سازي تيم ملي فوتبال ايران پيش ازآغاز رقابت‌هاي جام جهاني برزيل گفت: طي سه سالي که کي روش به عنوان سرمربي تيم ملي فعاليت مي کند، تيم ملي حدود 360 روز اردو داشته و به غير از اردوي پرتغال که به دليل عدم تامين منابع مالي لغو شد، بقيه اردوها و برنامه هايي که مد نظر کي‌روش بوده به خوبي برگزار شده است که نمونه آن سه اردوي اخير تيم ملي در آفريقاي جنوبي، اتريش و برزيل است.وي درخصوص دواردوي اخير تيم ملي اظهار داشت: از قبل قابل پيش بيني بود که در اردوي آفريقاي جنوبي همه بازيکنان به طور کامل دراختيار کادر فني قرار نخواهند گرفت.

اگردرآفريقاي جنوبي استارت نمي زديم برنامه آماده سازي تيم ملي بويژه در زمينه کار بدني به اردوي اتريش موکول مي شد ودرعمل از برنامه اي که کي روش از مدت ها قبل به فدراسيون فوتبال ارائه کرده بود، عقب مي افتاديم.دبيرکل فدراسيون فوتبال در خصوص انتقادي که درمورد قدرتمند نبودن حريفان تدارکاتي تيم ملي دراين دواردو شده خاطرنشان کرد: ديدارهاي تدارکاتي که در اردوي آفريقاي جنوبي برگزار شد متناسب با برنامه هاي مد نظر کي روش و آمادگي بدني بازيکنان تيم ملي بود ضمن اينکه در اردوي اتريش نيز ما نسبت به اردوي آفريقاي جنوبي از نظر هماهنگي بين بازيکنان و وضعيت بدني آنها يک پله بالاتر آمده بوديم و بازي‌هاي تدارکاتي تيم ملي در اين اردو با حريفان ما در جام جهاني شبيه سازي شده بودند.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا امکان برگزاري ديدارهاي تدارکاتي با تيم‌هاي قوي تري مانند اکوادور، کرواسي، هندوراس، کاستاريکا، غنا، ساحل عاج و ... نبود، تاکيد کرد: به نظر من يک بخش از محدوديت‌هاي ما براي برگزاري ديدار تدارکاتي با تيم‌هاي مطرح دنيا به نحوه برنامه ريزي بر مي گردد که اين تيم‌ها از مدت‌ها قبل دردستور کار خود قرارداده وزمان خالي براي گنجاندن بازي هاي تدارکاتي جديد در برنامه هاي خود ندارند ضمن اينکه يک بخش ديگر که در برگزاري ديدارهاي تدارکاتي تيم ملي با تيم هاي مطرح دنيا تاثير گذار است به مسائل سياسي و مالي بر مي‌گردد. در مورد محدوديت‌هاي مالي اجازه دهيد مثالي براي شما بزنم، مجموع هزينه‌هاي برگزاري دو اردوي آفريقاي جنوبي و اتريش و بازي هاي تدارکاتي که در اين دو اردو انجام داديم تقريبا معادل آوردن تيم ملي هلند به ايران و برگزاري يک بازي تدارکاتي با اين تيم بود ضمن اينکه در خصوص حريفان تدارکاتي کي‌روش مي خواست به صورت پله اي پيشرفت بازيکنان را ارزيابي کند.

وي درهمين زمينه ادامه داد: معمولا تيم‌هايي که جزء 32 تيم نهايي رقابتهاي جام حهاني هستند به دنبال برگزاري بازي هاي تدارکاتي با تيم هايي هستند که مقابل آنها هماهنگي بيشتري بين بازيکنانشان برقرار شود يا به دنبال آن هستند که در آن بازي‌ها کمتر گل خورده و بيشتر گل بزنند و همچنين بازيکنان تيم را در آستانه رقابت ها ازنظر روحي سرحال و شاداب نگه دارند و در نهايت نيز تيم خود را محک بزنند که کي‌روش نيز در انتخاب حريفان تدارکاتي تيم ملي چنين مسائلي را مد نظر خود قرار داده بود.


 دقيقه نود 

 استقبال گرم از تيم ملي واليبال

تيم ملي واليبال ايران پس از سفر 27 روزه به کشورهاي صربستان، بلغارستان، ايتاليا و برزيل سرانجام به کشور بازگشت. تيم ملي ايران در پايان هفته سوم ليگ جهاني با کسب يک پيروزي مقابل برزيل وسه شکست چهارامتياز به ايران سوغات آورد.ملي پوشان واليبال ايران ساعت 1:40 دقيقه بامداددوشنبه به فرودگاه امام خميني(ره) وارد شدند.

جمعي از مسئولان فدراسيون، نمايندگان رسانه هاي گروهي و همچنين علاقه مندان واليبال براي استقبال از تيم ملي در فرودگاه حضور داشتند. استقبال از تيم ملي واليبال به حدي در فرودگاه گسترده بود، که عبورو مرورسايرمسافران را با مشکل روبرو کرد.

کاپ بسکتبال آسيا

همگروهي ايران با چين و ژاپن

مراسم قرعه کشي پنجمين دوره رقابت‌هاي بسکتبال کاپ‌آسيا درووهان چين برگزار شد که ايران مدافع عنوان قهرماني حريفان خود را شناخت.در اين مراسم که با حضورهاکوپ خاجيريان دبير کل کنفدراسيون بسکتبال آسيا برگزار شد ايران در گروه نخست با چين، ژاپن، هند و اندونزي قرار گرفت.

در گروه دوم نيز فيليپين، چين‌تايپه، اردن، ازبکستان و سنگاپور به مصاف هم مي‌روند.مرحله اول اين دوره از مسابقات بصورت گروهي برگزار خواهد شد و پس ازمشخص شدن رده اول تا چهارم بازي ها ،4 تيم صعود کننده از هر گروه در مرحله يک چهارم نهايي بصورت حذفي با يکديگر به رقابت خواهند پرداخت .قهرمان اين دوره از بازيها بطورمستقيم به بيست وهشتمين دوره رقابتهاي بسکتبال جام ملتهاي آسيا 2015 که انتخابي مسابقات جهاني المپيک 2016 برزيل است راه خواهد يافت.اين مسابقات از بيست و يکم تا بيست و هشتم تير در ووهان چين برگزار مي‌شود.

فشنگچي در پيکان

اميرحسين فشنگچي که فصل پيش درملوان انزلي توپ مي‌زد، با عقد قراردادي به پيکان تهران پيوست تا فصل چهاردهم ليگ برتر را در اين تيم سپري کند.فشنگچي سابقه پوشيدن پيراهن پرسپوليس را نيز در کارنامه دارد.

مصدوميت دژاگه جدي نيست

تيم ملي فوتبال ايران شب يکشنبه در ديداري دوستانه موفق شد با دو گل برابر ترينيداد و توباگو به برتري برسد.اشکان دژاگه در اين ديدار يکي از بازيکنان خوب ايران بود که موفق شد يک پنالتي بگيرد.

اودرنيمه نخست مسابقه با دروازه‌بان حريف برخورد کرد و دچار مصدوميت جزئي شد اما پزشکان تيم ملي ايران توانستند دژاگه را به بازي برگردانند.کارلوس کي‌روش در نيمه دوم مسابقه خسروحيدري را به جاي اشکان دژاگه به زمين مسابقه فرستاد تا بازيکن ايراني فولام در دقايق پاياني استراحت کند.مصدوميت اشکان دژاگه جزئي است و او مي‌تواند تمريناتش را به همراه ساير بازيکنان تيم ادامه دهد.

فروش بليت هاي مسابقه نخست ايران و برزيل

فروش بليت اينترنتي مسابقات تيم ملي واليبال ايران در سالن 12 هزار نفري آزادي درچارچوب ليگ جهاني از جمعه شب آغاز شد و يکشنبه شب بليت هاي ديدار نخست تيم ملي به پايان رسيد.فدراسيون واليبال بليت شش ديدار تيم ملي واليبال در ليگ جهاني که قرار است در سالن 12 هزار نفري آزادي برگزار شود، از طريق اينترنت به فروش مي رساند و فروش بليت بازي دوم ايران هنوز آغاز نشده است.علاقمندان به تماشاي اين رقابت ها از دو روش «کارت هوشمند» و «بليت اينترنتي» مي توانند مجوز حضور درسالن اين مسابقات را تهيه کنند. کارت هوشمند از20 درصد تخفيف براي خريد اينترنتي بليت هاي ليگ جهاني و ساير بازي هاي واليبال در ايران برخوردار است.قيمت بليت مسابقات ايران در برابر حريفان ليگ جهاني خود در سالن 12 هزار نفري آزادي تهران، 100 هزار ريال است که اين مبلغ براي افراد داراي کارت هوشمند 80 هزار ريال خواهد بود.

نوروزي درآستانه پيوستن به پرسپوليس

علي دايي قبل از اينکه به سفر اروپا برود دو باربا رضا نوروزي به صورت تلفني صحبت کرد که طي آن مهاجم فصل گذشته نفت تهران به سرمربي پرسپوليس قول داد سال آينده پيراهن اين باشگاه را برتن کند. درهمين راستا طي روزهاي اخير مذاکراتي بين نوروزي و باشگاه پرسپوليس صورت گرفته و حالا او در آستانه پوشيدن پيراهن اين تيم است.با اينکه مسئولان باشگاه نفت تهران مدعي هستند که اين مهاجم با آنها قرارداد دارد ولي دو روز پيش مسئول نقل‌وانتقالات سازمان ليگ اعلام کرد که نوروزي بازيکن آزاد است. در يکي دو روز گذشته هم مسئولان باشگاه پرسپوليس با مديربرنامه‌هاي نوروزي مذاکره کردند و اين بازيکن به احتمال فراوان به زودي قراردادش را با پرسپوليس امضا خواهد کرد.

محمد موسوي:

براي صعود بايد از برزيل در تهران امتياز بگيريم

سيد محمد موسوي سرعتي‌زن تيم ملي واليبال درمورد نتايج تيم ملي واليبال ايران در ليگ جهاني واليبال 2014 گفت: بازي‌ها سخت شروع شد؛ بازي‌هاي با استرس آغازشد براي ما، چراکه مردم انتظار داشتند ايتاليا را در خانه خودش شکست دهيم. به نظر من ايتاليا امسال قوي‌ترين تيم مسابقات و بهترين تيم جهان است.وي ادامه داد: دو بازي را باختيم، اما مقابل برزيل نيازبه امتياز داشتيم، چون حداقل از نظرروحي به خودمان ثابت کنيم که مي‌توانيم برابر تيم‌هاي بزرگ بازهم برنده باشيم. باخت برابرايتاليا موجب شده بود تا بازيکنان ازنظر روحي با مشکل روبرو شوند، اما خوشبختانه مقابل برزيل جبران کرديم.سرعتي‌زن تيم ملي واليبال ايران خاطرنشان کرد: ولاسکو کارهاي بزرگي براي واليبال ايران کرد و اعتماد به نفس زيادي به بازيکنان منتقل کرد، اما تمام تيم آنگونه که در رسانه‌ها مطرح مي‌شد ولاسکو نبود. زمان خداحافظي مانند يک قهرمان وي را بدرقه کردند، اما واقعيت اين بود که کنار ولاسکو بازيکناني هم بودند. اين موضوع تاثير زيادي روي من گذاشته بودي و مطبوعات ما رازير سايه ولاسکو بردند و حالا مي‌خواستيم از زير سايه وي خارج شويم.موسوي عنوان کرد: به هر حال شش بازي را ميزبان هستيم و بدون شک در مسابقاتي که ميزبان هستيم مي‌توانيم عملکرد بسيار خوبي داشته باشيم. بايد استرسي که از سوي تماشاگران منتقل مي‌شود را کنترل کرده وبه انرژي مثبت تبديلش کنيم. اگرازبرزيل امتياز بگيريم صعودمان به مرحله نهايي قطعي خواهد شد.


 سوت پايان 

 تقدير مجلس از واليباليست‌ها

مقداد نجف‌نژاد نماينده مردم بابلسر درمجلس شوراي اسلامي و رئيس فراکسيون ورزش با قدرداني از عملکرد تيم ملي واليبال کشورمان اظهار داشت: واليباليست‌ها به صورت خوبي ازورزش کشوردرمسابقات بين‌المللي دفاع کردند.وي نتيجه بازي تيم‌هاي ايران و برزيل را درخشان توصيف کرد و افزود: بنا داريم ازورزش‌هايي که ظرفيت رشد و توسعه را دارا هستند قدرداني کنيم که در همين راستا براي حضور قوي‌تر و حمايت بيشتر، از آقاي داورزني رئيس فدراسيون واليبال، بازيکنان و کادر فني تيم ملي واليبال کشورمان طي نشستي تجليل خواهيم کرد.رئيس فراکسيون مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينکه نشست تقدير ازواليباليست‌ها در روزهاي آتي برگزار مي‌شود، خاطرنشان کرد: دراين نشست ضمن استماع برنامه‌هاي آتي فدراسيون واليبال نيازها را سنجيده و کمک‌هاي لازم را انجام خواهيم داد.

اردوي پرسپوليس در اردبيل

با تصميم علي دايي بازيکنان پرسپوليس دو اردوي داخلي و خارجي در دستور کارخود قراردادند.از همين رو کاروان تيم فوتبال پرسپوليس روز شنبه ساعت 15 با هواپيما عازم اردبيل خواهد شد و5 تير ساعت 17 به تهران باز مي‌گردد.همچنين ظرف روزهاي گذشته مدارک بازيکنان براي تشکيل پرونده در دفتر محل تمرين جمع‌آوري شد.گفتني است اين مدارک فردي بازيکنان براي تشکيل پرونده‌هاي پزشکي نيز جمع آوري شده است.

سفر حدادي به آمريکا

احسان حدادي دارنده مدال نقره پرتاب ديسک المپيک لندن که چند وقتي است تمريناتش را درروسيه زير نظر مربي اش "کيم بوخونسف" پيگيري مي کند، تا سه روز ديگر عازم آمريکا مي شود و قراراست درمرحله ديگر ليگ الماس شرکت کند.درحال حاضر فدراسيون در تلاش است تا براي سفر او بليت تهيه کند.اين ملي پوش پرتاب ديسک ايران پس ازحضور درمسابقات ليگ الماس که 24 خرداد، در نيويورک برگزار مي شود، به روسيه باز مي گردد.حدادي شانس اصلي کسب مدال طلاي پرتاب ديسک در بازي هاي آسيايي محسوب مي شود.

عبدي رئيس جديد آکادمي باشگاه پرسپوليس

ديروزجلسه‌اي با حضور مربيان و مسئولان تيم‌هاي پايه پرسپوليس و عليرضا رحيمي در محل اين باشگاه برگزار و حسين عبدي به عنوان رئيس آکادمي باشگاه پرسپوليس معرفي شد.در اين جلسه در خصوص وضعيت تيم‌هاي پايه پرسپوليس و حضور پرقدرت آنها در مسابقات پيش‌رو صحبت و تصميم‌گيري شد. همچنين تغييري در اعضاي تيم‌هاي پايه صورت نگرفت.

پيش‌بيني برزيلي‌ها در مورد مهاجم ايران

انصاري‌فرد بازيکن مطرح احتمالي ايران دربرزيل

يک سايت اينترنتي درکشوربرزيل به تحليل وضعيت بازيکنان ايران پرداخت وازکريم انصاري‌فرد مهاجم نوک حمله تيم ملي که فصل گذشته در تراکتورسازي بازي مي کرد به عنوان يک بازيکن مطرح احتمالي درجام بيستم يادکرد.اين رسانه عنوان کرد گلزن 24 ساله ايران از سال 2009 عضو تيم ملي است و زير نظر چند مربي به تجربيات زيادي درعرصه باشگاهي و ملي دست يافته است.

حسين عسگري:

فغاني جزو همان 8 داور ذخيره است

حسين عسگري رئيس دپارتمان داوري درخصوص قضاوت عليرضا فغاني دررقابت هاي جام جهاني برزيل به نکاتي اشاره کرد. وي دراين باره گفت: من خيلي خوشحال مي شوم که عليرضا فغاني جزو داوران اصلي در مسابقات جام جهاني 2014 برزيل باشد ولي طبق اعلام قبلي فيفا که 33 داور در اين رقابتها حضور دارند که از اين 33 نفر، 25 نفر به عنوان داوروسط و8 نفر به عنوان داور ذخيره اعلام شده اند و عليرضا فغاني يکي از دو نماينده ايران جزو اين 8 داور ذخيره است.وي درادامه گفت: درچندروزگذشته بعضي ها شيطنت کردند واعلام کردند که فغاني جزو داوران اصلي انتخاب شده که من قطعا اين مطلب را تکذيب مي کنم.عسگري درپايان گفت: از اينکه دو نماينده ازايران درمسابقات جام جهاني2014 برزيل حضور دارند، باعث افتخار است و براي آنها آرزوي موفقيت مي کنم.

اسلوبودان کواچ:

ايران مي تواند همه قدرت هاي جهان را شکست دهد

اسلوبودان کواچ سرمربي صربستاني تيم ملي واليبال ايران هنگام ورود به تهران گفت: پتانسيل بالاي بازيکنان ايراني را باور دارم و معتقدم تيم ايران مي‌تواند همه قدرت هاي جهان را شکست دهد.وي اظهارکرد: ما درگروه بسيارسختي درليگ جهاني قرار داريم. همه حريفان ايران در دور مقدماتي ليگ جهاني تيم‌هاي قدرتمندي هستند.ابتدا به ايتاليا برخورد کرديم. من واليبال ايتاليا را خيلي خوب مي‌شناسم. آن ها تيم بسيار خوبي در اختيار دارند. ما هم تلاش کرديم که بازي به بازي بهتر شويم. من ازهمان ابتدا توان و پتاسيل بالايي دربازيکنان ايراني ديدم. از آن‌ها خواستم که در هر بازي تمام تلاش خود را به کار ببندند. خوشحالم که در هربازي بهتر کارکرديم.وي افزود:هر کس با من صحبت مي کند، مي گويد که بازيکنان ايراني در خانه بهتر کار مي کنند. بر همين اساس معتقدم که شانس ايران براي پيروزي دربازي هاي خانگي بيشتر است. اميدوار هستم که در چند روز آينده باز هم مقابل برزيل نتيجه بگيريم.وي خاطرنشان کرد: ما بايد سعي کنيم که ابتدا واليبال خوبي را به نمايش بگذاريم. من از بازيکنانم مي خواهم همانطور که در بازي با برزيل تلاش زيادي براي پيروزي داشتند در ساير مسابقات هم تلاش بيشتري به خرج دهند. من پتانسيل بالاي بازيکنان ايراني را باور دارم. مي دانم که آن ها مي توانند در بازي با تيم هاي بزرگ پيروز شوند. اميدوار هستم که واليبال خوبي را درآينده از تيم ايران ببينيم.کواچ ادامه داد: همانطور که شاهد بوديد در بازي با ايتاليا نظم خوبي در تيم ايران وجود نداشت و هماهنگي تيمي ضعيف بود. سعي کرديم ازنظر ذهني روي بازيکنان بيشتر کار کنيم تا بيشتر به بازي تيمي روي آورند. ازاشتباهات فردي پرهيز کنند. اشتباهات کودکانه اي در بازي با ايتاليا رخ داد. تلاش ما اين بود که از اين اشتباهات جلوگيري کنيم. خوشحالم که با کسب چهار امتياز به ايران بازگشتيم.

قلعه‌نوعي درباشگاه استقلال

امير قلعه‌نويي، سرمربي تيم فوتبال استقلال براي ديداربا بهرام افشارزاده، مديرعامل اين تيم به محل باشگاه رفت.دراين ديداردرخصوص مسائل مختلف از جمله نقل وانتقالات صحبت‌هايي مطرح شد.

سليمي درتيم وزنه‌برداري ذوب آهن

باشگاه ذوب آهن تصميم به تيم داري در فصل جديد ليگ برتر وزنه‌برداري گرفته و بهداد سليمي، قهرمان المپيک لندن اولين وزنه‌برداري است که به عضويت اين تيم در آمده است.سليمي پيش از اين عضو تيم ملي حفاري اهواز بود که با اين تيم به مقام قهرماني ليگ برتر دست يافت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي