جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4734


نحوه توزيع کارت کنکوري‌هايي که شماره پرونده ندارند


زمان برگزاري آزمونهاي متمرکز ارتقاء دستياري و گواهينامه تخصصي علوم پزشکي تهران


خبر


خبر


انتصابات


 نحوه توزيع کارت کنکوري‌هايي که شماره پرونده ندارند 

 
مشاور عالي سازمان سنجش و آموزش کشور با تشريح جزئيات دريافت کارت آزمون سراسري سال 93 نحوه اصلاح نواقص کارت و توزيع کارت داوطلباني که شماره پرونده خود را مفقود کرده يا ثبت نکرده‌اند را اعلام کرد. حسين توکلي در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اشاره به آغاز توزيع کارت کنکور 93 از روز يکشنبه اول تير ماه از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلباني که شماره پرونده خود را فراموش کرده‌اند مي‌توانند طي روزهاي سوم و چهارم تيرماه با مراجعه به واحدهاي رفع نقص که از طريق سايت سنجش اعلام شده، پرينت کارت خود را دريافت کنند.

وي همچنين اظهار کرد: داوطلبان براي اصلاح مشخصات و اطلاعات کارت خود نيز مي‌توانند تا قبل از برگزار آزمون با مراجعه به واحدهاي رفع نقص نسبت به اصلاح نواقص و تهيه پرينت کارت خود اقدام کنند.

به گفته دکتر توکلي، داوطلباني که سال اخذ مدرک آنها پيش از سال 84 به بعد است با توجه به آنکه زمان ثبت نام اوليه، اقدام به دريافت کد سوابق تحصيلي کرده‌اند در صورتي که درخواست ويرايش اطلاعات خود مانند معدل و غيره را داشته باشند، مي‌توانند اصلاحات را اعمال کنند اما تاييد اصلاحات صورت گرفته منوط به هماهنگي با سازمان سنجش و تاييد وزارت آموزش و پرورش است.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون سراسري علاوه بر دانشگاه‌هاي دولتي، پيام نور، فني حرفه‌اي و غيردولتي و علمي کاربردي، پذيرش براي دانشگاه آزاد نيز صورت مي‌گيرد، گفت: سال گذشته نيز کنکور مستقل براي دانشگاه آزاد برگزار نشد و داوطلباني که تمايل به تحصيل در دانشگاه آزاد دارند بايد در زمان انتخاب رشته، کد رشته محل‌هاي دانشگاه مدنظر را انتخاب کنند تا درصورت قبولي ادامه تحصيل دهند.


 زمان برگزاري آزمونهاي متمرکز ارتقاء دستياري و گواهينامه تخصصي علوم پزشکي تهران 

 سي و سومين دوره آزمونهاي متمرکز ارتقاء دستياري و گواهينامه تخصصي، روز پنجشنبه پنجم تيرماه جاري با شرکت بيش از 1500 دستيار در دانشکده پزشکي و داروسازي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي‌شود.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا - منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، سي و سومين دوره آزمونهاي متمرکز ارتقاء دستياري و گواهينامه تخصصي در دانشگاه علوم پزشکي تهران همزمان با ساير دانشگاههاي علوم پزشکي کشور،روز پنجشنبه پنجم تير ماه جاري با شرکت بيش از 1500 دستيار از دانشگاههاي علوم پزشکي تهران، سمنان، قزوين، قم و اردبيل برگزار مي‌شود. گفتني است، طبق زمانبندي انجام شده در وزارت بهداشت، پس از برگزاري آزمون اعتراضات دانشجويان دريافت و روز شنبه هفتم خرداد ماه جاري با حضور گروههاي آموزشي به اعتراضات رسيدگي مي‌شود.


 خبر 

 اسکان بدون محدوديت دانشجويان دکتري؛

شرايط استفاده از خوابگاه‌هاي دانشگاه تهران در ايام تابستان

مديرکل کوي دانشگاه تهران با اعلام شرايط دانشجوياني که مي توانند از خوابگاه در ايام تابستان استفاده کنند، گفت: تمام دانشجويان دکتري مي توانند در ايام تابستان از خوابگاه استفاده کنند.دکتر موسي عنبري در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با پايان امتحانات تخليه برخي از ساختمانهاي خوابگاهي دانشگاه تهران نيز آغاز مي‌شود.

وي ادامه داد: اتمام امتحانات دانشجويان کارشناسي 30 خرداد تا 4 تير در نوسان است براي همين براي تخليه خوابگاهي دانشجويان کارشناسي 4 تير را مشخص کرده‌ايم.مديرکل کوي دانشگاه تهران ادامه داد: براي دانشجويان کارشناسي ارشد نيز در تيرماه به مدت کمتر از دو هفته يعني 12 روز خوابگاهها تعطيل مي‌شود و از روز 21 تير خوابگاه‌هاي دخترانه و پسرانه کوي باز مي‌شود.

وي تصريح کرد: دانشجويان کارشناسي ارشد و دکتري، ترجيحا دانشجوياني که پايان‌نامه دارند مي‌توانند از خوابگاه استفاده کنند.عنبري ادامه داد: در ارايه خوابگاه به دانشجويان دکتري محدوديت نداريم تقريبا تمام دانشجويان دکتري مي‌توانند از خوابگاه استفاده کنند و دانشجويان کارشناسي ارشد که در ترم سوم و چهارم هستند نيز مي‌توانند از خوابگاه استفاده کنند.

وي ادامه داد: علاوه بر دانشجويان مذکور برخي دانشجويان ديگر که پروژه داشته و يا شرايط خاص دارند و به دلايلي استفاده از خوابگاه براي آنها ضروري است مي‌توانند با شرايطي از خوابگاه هاي سطح شهر دانشگاه تهران استفاده کنند.مديرکل کوي دانشگاه تهران افزود: همچنين دانشجويان شبانه که نياز به خوابگاه دارند و نمي‌توانند از خوابگاه کوي استفاده کنند در خوابگاههاي خودگردان سطح شهر اسکان داده مي‌شوند تا ترم جديد آغاز شود.

وي ادامه داد: دانشجويان کارشناسي معمولا از خوابگاه در ايام تابستان استفاده نمي‌کنند مگر اينکه دانشجو شرايط خاص داشته و ترم آخر باشد.

حضور 15 دانشگاه ايراني در فهرست دانشگاه‌هاي برتر جهان

رييس مرکز منطقه ‌اي اطلاع‌رساني علوم و فناوري با اشاره به مزيتهاي رتبه‌بندي لايدن در ميان ساير نظامهاي رتبه‌بندي معتبر از حضور 15 دانشگاه ايراني در تازه‌ترين فهرست اين نظام رتبه‌بندي خبر داد.به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي وزارت علوم، دکتر جعفر مهراد درباره رتبه‌بندي لايدن، گفت: رتبه‌بندي لايدن در سال 2014 ميلادي، 750 دانشگاه از 49 کشور جهان را که بيشترين تعداد انتشارات را در مجلات علمي نمايه شده در پايگاه وب آو ساينس داشته‌اند پوشش داده است.وي درباره کشورهايي که به تازگي وارد اين رتبه‌بندي شده‌اند، اظهار داشت: در مقايسه با سال گذشته، کشورهاي استوني، مجارستان، لبنان، اسلواکي و تونس در سال 2014 جديدا به فهرست کشورهاي حاضر در اين رتبه‌بندي اضافه شده‌اند. همچنين آمريکا با 166 دانشگاه در اين رتبه بندي، بيشترين تعداد دانشگاهها را داراست؛ علاوه بر اين، چين با 83 دانشگاه جايگاه دوم را کسب کرده و 288 کشور اروپايي در اين رتبه‌بندي حاضر شده‌اند.

دکترمهراد در همين رابطه به ارائه آماري از حضور کشورهاي نوظهور علمي پرداخت و گفت: هر کدام از کشورهاي برزيل، هند و ايران – که معمولا به عنوان کشورهاي نوظهور در عرصه علم و دانش شناخته شده‌اند- حدودا 15 دانشگاه در اين رتبه‌بندي دارند اما از روسيه تنها يک دانشگاه در رتبه‌بندي سال 2014 شرکت کرده است.

وي با بيان اينکه رتبه‌بندي لايدن داراي روش شناسي کتابسنجي بسيار پيشرفته‌اي نسبت به ديگر رتبه‌بندي‌هاست، اظهار داشت: به عنوان مثال، انتشاراتي را که خارج از ادبيات علمي بين‌المللي (انتشاراتي را که در مجلات غير انگليسي زبان و يا در مجلات معروف چاپ مي‌شوند) هستند، به دليل تحريف در آمارهاي استنادي حذف کرده است.

امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام دوره فراگير ارشد پيام نور

معاون آموزش و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور گفت: مهلت ثبت‌نام دوره فراگير کارشناسي ارشد نوبت چهاردهم دانشگاه پيام نور امروز 28 خردادماه پايان مي يابد و به هيچ عنوان تمديد نخواهد شد.به گزارش سرويس «دانشگاهي» ايسنا، دکتر کريمي تاکيد کرد: با توجه به عدم تمديد مهلت ثبت‌نام، بار ترافيکي و خطاهاي غير قابل پيش‌بيني که ممکن است در سيستم اينترنتي پيش آيد، به داوطلبان توصيه مي‌شود تا ثبت‌نام خود را به ساعات پاياني موکول ننمايند.

وي اظهار داشت: آزمون فراگير کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور روز جمعه 14 شهريور 93 برگزار خواهد شد.


 خبر 

 29 خرداد ماه؛

پايان مهلت انتخاب پودمان‌هاي آموزشي تابستان "علمي کاربردي"

انتخاب پودمان‌هاي آموزشي دوره‌هاي کارداني و کارشناسي حين کار تابستاني دانشگاه جامع علمي کاربردي تا 29 خرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران، انتخاب پودمان‌هاي آموزشي تابستان 93 کليه دوره‌هاي علمي کاربردي حين کار نيمه‌حضوري دانشگاه جامع علمي کاربردي تا 29 خرداد ادامه دارد. گفتني است، اين دوره‌ها مختص دانشجويان است و صرفاً در نوبت تابستان دانشجويان برگزار مي‌شود و دوره‌هاي ويژه متقاضيان جديد متعاقباً اعلام مي‌شود. بنابراين گزارش، کليه دانشجويان در فرصت باقي مانده با مراجعه به پروفايل دانشجويي خود در سامانه آموزشي مورد تحصيل به نشاني www.sateb.uast.ac.ir مراجعه نمايند، ضمن اينکه پرداخت شهريه دوره‌هاي حين کار نيمه حضوري هم به صورت اينترنتي انجام مي‌شود از طريق کارت شتاب نسبت به انتخاب پودمان خود اقدام نمايند.

شخصي‌سازي دفترچه سئوالات و اعلام شرايط شرکت معلولين در کنکور 93

سازمان سنجش در ادامه اعلام شرايط شرکت داوطلبان در کنکور سراسري سال 93، شرايط شرکت داوطلبان معلول را اعلام کرد.به گزارش آفرينش براي‌ آن‌ دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ يكي‌ از بندهاي‌ 1يا 2 يا 3 يا 4 و يا 5 رديف‌ 22 (بند معلوليت) تقاضانامه‌ ثبت‌‌نام‌ را علامتگذاري‌ کرده و مدرك‌ مورد تاييد از سازمان بهزيستي را نيز در زمان ثبت‌نام براي سازمان سنجش ارسال کرده‌اند در مقابل‌ عنوان‌ معلوليت‌ در كارت‌ شركت در آزمون، نوع‌ معلوليت‌ درج‌ شده‌ است‌.

چنانچه‌ داوطلبي‌ يكي‌ از بندهاي‌ مذكور را علامتگذاري‌ و مدرك ‌مورد تاييد را نيز ارسال کرده ولي‌ در كارت‌ شركت در آزمون وي عنوان معلوليت مشخص‌ نشده‌، لازم‌ است‌ با به همراه داشتن گواهي معلوليت مراتب‌ را سريعاً به‌ نماينده ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور مستقر در واحد رفع‌ نقص‌ براساس جدول شماره2 اطلاع‌ دهد تا قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ وضعيت‌ وي‌ مشخص‌ شود.

داوطلبان‌ مشمول‌ هريك‌ از بندهاي 3 و 4 مندرج در بند (ج) و همچنين بند 10 مندرج در بند (د) فوق لازم‌ است‌ قبل‌ از برگزاري‌ آزمون‌ با مراجعه به باجه رفع نقص براساس جدول شماره 2 اطلاعيه وضعيت‌ خود را مشخص‌كرده ‌باشند، بديهي‌ است‌ در حين‌ اجراي‌ آزمون‌ و بعد از آن‌ اقدامي‌ انجام‌ نخواهد شد.همچنين سازمان سنجش شرايط دفترچه‌هاي سوال گروههاي آزمايشي پنج‌گانه و شخصي‌سازي آنها را اعلام کرد.

بر اين اساس در آزمون سراسري سال 1393 به هر داوطلب در كليه گروههاي آزمايشي يك پاسخنامه و 2 دفترچه سوال (آزمون عمومي«دفترچه شماره 1» و آزمون اختصاصي «دفترچه شماره 2») داده مي‌شود. داوطلبان داراي ديپلم بهياري و يا شاغل بهيار در گروه آزمايشي علوم تجربي و داوطلبان داراي مدرك پيش‌دانشگاهي علوم و معارف اسلامي در گروه آزمايشي علوم انساني علاوه بر پاسخگويي به سوالات دفترچه‌هاي عمومي(دفترچه شماره 1) و اختصاصي (دفترچه شماره 2) بايد به سوالات دفترچه اختصاصي شماره 3 نيز پاسخ دهند.داوطلبان در كليه گروههاي آزمايشي مي‌بايست پاسخ سوالات دفترچه‌هاي عمومي و اختصاصي را در همان يك برگ پاسخنامه تحويل شده علامتگذاري کنند.

كليه سؤالات آزمون عمومي (دفترچه شماره 1) و اختصاصي (دفترچه شماره 2) داوطلبان در هر يك از پنج گروه آزمايشي، شخصي‌سازي شده و شماره داوطلبي، نام خانوادگي و نام هر داوطلب بر روي جلد دفترچه آزمون وي درج شده و اين دفترچه‌ها داراي تنوع است.

پاسخنامه و دفترچه آزمون عمومي(دفترچه شماره 1) داوطلبان كليه گروههاي آزمايشي در يك بسته نايلوني و هر يك از دفترچه‌هاي آزمون اختصاصي (دفترچه‌هاي شماره 2 و يا 3) نيز در بسته‌هاي نايلوني جداگانه تحويل داوطلبان خواهد شد. دفترچه‌ مربوط به درس معارف غير اسلام (ويژه داوطلبان اقليتهاي ديني) و يا درس زبان غيرانگليسي در كليه گروه‌هاي آزمايشي در دروس عمومي، دفترچه مربوط به زبان تخصصي آلماني و فرانسه در گروه آزمايشي زبان‌هاي خارجي و دفترچه‌هاي شماره 3 در گروه آزمايشي علوم تجربي (سؤالات درس بهياري) و در گروه آزمايشي علوم انساني (سؤالات درس اصول عقايد و فقه) نيز شخصي‌سازي شده و مشخصات داوطلبان بر روي جلد دفترچه درج شده است.


 انتصابات 

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه منصوب شد

دکتر حسين کريم به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه منصوب شد. به گزارش آفرينش وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي طي حکمي دکتر حسين کريم را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني کرمانشاه منصوب کرد.

با حکم ميرزاده؛

معاون آموزشي واحد اردبيل سرپرست دانشگاه شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در حکمي دکتر علي شامل را به سمت سرپرستي واحد اردبيل منصوب کرد.

دکتر حميد ميرزاده در حکمي علي شامل که پيش از اين مسئوليت معاونت آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل را بر عهده داشت به رياست اين دانشگاه منصوب و از خدمات و زحمات دکتر فرشيد سليمي ننه‌کران قدرداني کرد.

با حکم دکتر ميرزاده

اعضاي شوراي راهبردي سنجش و پذيرش دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي منصوب شدند

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا دکتر حميد ميرزاده با توجه به اهميت فرآيند پذيرش و سنجش دانشجو و تاثير آن بر ارتقاي کيفيت آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامي، اعضاي شوراي راهبردي سنجش و پذيرش دانشجو را منصوب کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، بر اساس حکم ميرزاده رييس دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر مجتبي علوي فاضل به عنوان عضو و دبير اعضاي شوراي راهبردي سنجش و پذيرش دانشجو منصوب شد. همچنين با حکم رييس دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر حسين غريبي، دکتر مرتضي احساني، دکتر عليرضا مصداقي نيا، دکتر ابراهيم واشقاني، دکتر سيد جواد انگجي، دکتر هومن ستاري، دکتر اميدرضا صفريان، دکتر ناصراقبالي، دکترمحمدرضا مردان بيگي و محمدرضا مهرادفر اعضاي اين شورا شدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي