جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4734

درخواست مسي ازسر مربي آرژانتين:
سيستم بازي مقابل ايران را تغيير بده!


همگام با جام جهاني


سوت پايان


 درخواست مسي ازسر مربي آرژانتين:
  سيستم بازي مقابل ايران را تغيير بده! 

ليونل مسي ستاره تيم ملي فوتبال آرژانتين اميدواراست که آرژانتين درديدار بعدي خود دررقابت‌هاي جام‌جهاني مقابل ايران از سيستم 3-3-4 استفاده کند.آلخاندروسابيا در ديدار تيمش مقابل مقابل بوسني وهرزگوين دراولين بازي آرژانتين درجام‌جهاني از سيستم 2-3-5 استفاده کرده بود.با اينکه آرژانتين با برتري يک برصفر پس ازنيمه اول به رختکن رفت، درنيمه دوم وقتي سيستم بازي را به3-3-4 تغيير دادند، هجومي‌تر شدند و حمايت بيشتري از مسي و آگوئرو به عمل آمد.مسي در پيروزي دوبريک آرژانتين گل زيبايي به ثمر رساند.

وي ازسرمربي تيمش خواست تا از همين سيستم در ديدار يکشنبه شب مقابل ايران استفاده کند.وي دراين باره اظهار داشت: من به عنوان مهاجم سيستمي را ترجيح مي‌دهم که فرصت‌هاي هجومي بيشتري به ما مي‌دهد و اگر نتوانم از اين سيستم استفاده کنم، کمي اذيت خواهم شد.مسي ادامه داد: در نيمه اول اغلب به حال خودم رها شده بودم و کار خيلي سخت بود. ما آرژانتين هستيم و فکر مي‌کنم که بايدروي خودمان تمرکزکنيم نه تيمي که مقابل آن به ميدان مي‌رويم.ستاره بارسلونا خاطرنشان کرد: مطمئنا براي اينکه نتيجه بگيريم مي‌توانيم در بازي بعدي خود مقابل ايران سيستم را تغيير دهيم.

ليونل مسي:

ايران هم مانند بوسني در لاک دفاعي فرو خواهد رفت

تيم ملي فوتبال آرژانتين که درنخستين ديدارخودازمرحله گروهي جام جهاني 2014 با نتيجه2 بريک مقابل بوسني‌‌‌و‌هرزگوين به پيروزي رسيد، شنبه 31 خرداد دردومين ديدارش از گروه F به مصاف ايران مي‌رود.ليونل مسي، زننده گل دوم آرژانتين به بوسني در خصوص بازي بعدي اين تيم گفت: آرژانتين آرام و بازي‌ به‌ بازي پيش مي‌رود.

بازي بعدي مقابل ايران هم تا حدودي شبيه بازي با بوسني خواهد شد و آنها هم به شدت در لاک دفاعي فرو خواهند رفت. مهمترين چيز در حال حاضر اين است که دو بازي باقي‌مانده از مرحله گروهي را با برد پشت‌سر بگذاريم.شاگردان آلخاندرو سابيا در حال حاضر با کسب 3 امتياز صدرنشين گروه F هستند و تيم‌هاي ايران و نيجريه با توجه به تساوي بدون گل مقابل يکديگر با يک امتياز به طور مشترک درمکان دوم جاي دارند. بوسني هم بدون کسب امتياز در مکان آخر جدول اين گروه است.


 همگام با جام جهاني 

 رقابت هاي جام جهاني 2014 برزيل

آخرين فرصت اسپانيا

درادامه رقابت هاي جام جهاني2014 برزيل از گروه هاي مختلف چند ديداربرگزارمي شود که ساعت ديدارهاي گروهي به وقت ايران به اين ترتيب است.

چهارشنبه، 28 خرداد:

گروه B: استراليا - هلند،ساعت20:30(پورتوالگره)

گروه B: اسپانيا - شيلي،ساعت 23:30(ريودوژانيرو)

پنج‌شنبه 29 خرداد:

گروه A: کامرون - کرواسي،ساعت2:30(مانائوس)

3 هزار دلار پاداش تساوي ملي‌پوشان برابر نيجريه

بازيکنان ايران پس از تساوي برابر نيجريه 3 هزاردلار پاداش خواهند گرفت. ملي‌پوشان پس ازعملکرد قابل قبول برابر نيجريه و کسب تساوي بدون گل هر کدام سه هزار دلاراز فدراسيون فوتبال پاداش خواهند گرفت.

اوبي ميکل، بهترين بازيکن ديدار ايران و نيجريه

ستاره تيم ملي نيجريه به عنوان بهترين بازيکن ديدار تيم‌هاي ايران و نيجريه انتخاب شد. پس از تساوي بدون گل ديدار تيم‌هاي ايران و نيجريه، جان اوبي ميکل به عنوان بهترين بازيکن ديدار انتخاب شد.اين بازيکن 93 پاس داد و يک شوت به چارچوب داشت.

تمجيد گري لينکر از تيم ملي ايران

تيم ملي ايران دراولين ديدارخود درجام جهاني برابر نيجريه به تساوي بدون گل رسيد.گري لينکر، مهاجم سابق تيم ملي انگليس که سابقه آقاي گلي جام جهاني 86 را درکارنامه خود دارد، پس از تساوي ايران و نيجريه، به تمجيد از تيم ملي ايران پرداخت و گفت: نکته جالب براي من اين بود که تيم ملي ايران در بازي‌هاي انتخابي جام جهاني کمترازهر کشورديگري دروازه‌اش باز شد ودربازي برابر نيجريه نيز به خوبي توانست از دروازه خود مراقبت کند. همچنين نيجريه در انتخابي جام جهاني کمترين گل را زد و دربازي برابر ايران نيز همين روند را ادامه داد.

سايت AFC:

اولين امتياز آسيا در جيب ايران

تيم ملي ايران دراولين ديدار خود درجام جهاني برابر نيجريه به تساوي بدون گل رسيد. اين اولين امتياز آسيايي‌ها در جام بيستم بود که بعد از شکست استراليا و ژاپن حاصل شد.سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا با تمجيد از تيم ملي ايران اعلام کرد: شاگردان کي‌روش توانستند برابر نيجريه بازي خوبي به نمايش بگذارند و اولين امتيازآسيايي‌ها را درجام بيستم به دست آورند.


 سوت پايان 

 يورواسپورت:

ايران و نيجريه مسئول اولين نتيجه بد جام جهاني

پايگاه اينترنتي يورواسپورت درگزارشي به بازي دو تيم ملي ايران و نيجريه پرداخت و با انتقاد از شيوه بازي دو تيم نوشت که ايران و نيجريه مسئول رقم خوردن اولين بازي بدجام جهاني هستند که تساوي صفر- صفرونخستين بازي بدون گل را ثبت کردند.آمار بازي نشان مي‌دهد که دو تيم نتوانسته‌اند موقعيت‌هاي خطرناک چنداني را روي دروازه حريف خلق کنند و کمتراز10 فرصت گلزني تماشاگران را به وجد آورد.نيجريه به طور کامل بازي را در دست داشت و مالکيت توپ براي اين تيم بود اما آنها نمي‌توانستند دفاع منظم ايران راباز کنند و البته اين ايران بود که توانست خطرناک‌ترين موقعيت بازي را خلق کند. وينسنت انياما ضربه سر قوچان‌نژاد راروي ضربه کرنرمهار کرد تا گلي به ثمر نرسد.ورود بازيکناني مثل پيتراودم‌وينگي وشولا آمه‌ئوبي به زمين هم نتوانست روند بازي را عوض کند و بازي در نهايت با نتيجه بدون گل به پايان رسيد.

تحليل رسانه‌هاي بين‌المللي از بازي ايران و نيجريه

ديداري کسل‌کننده و بدون گل

اکثرسايت‌هاي بين‌المللي که مسابقات فوتبال بيستمين دوره جام جهاني فوتبال را تحت پوشش خبري خود قرار داده‌اند، سيزدهمين مسابقه جام جهاني 2014 برزيل بين دو تيم فوتبال ايران و نيجريه راهم لحظه به لحظه منعکس کرده و درنهايت اظهارنظر خود را درباره اين مسابقه فوتبال ارائه دادند.سايت تلگراف درباره مسابقه فوتبال ايران و نيجريه اينچنين اظهار نظرکرد: ايران يک امتيازازبازي کسل‌کننده و بدون گل با نيجريه کسب کرد. تيم فوتبال بوسني نيز در روز بازي مأيوس کننده سوپرعقاب‌ها (بازيکنان تيم فوتبال نيجريه) به انتهاي جدول شناورشدند.سايت ديلي‌ميل نيز درباره مسابقه فوتبال تيم‌هاي ايران و نيجريه اينگونه اظهارنظر کرد: ناموفق بودن سيزدهمين مسابقه فوتبال جام جهاني 2014 برزيل، ايران و نيجريه نخستين مساوي را در اين جام جهاني تابستاني رقم زدند.اما سايت اسکاي اسپورت درباره اين بازي چنين اظهار نظر کرد: اين نتيجه مساوي براي تيم ايران و طرفداران اين تيم، نتيجه‌اي خوب و خوشحال کننده بود اما در مقابل، طرفداران تيم نيجريه از بازي تيم‌شان راضي نبودند.

پايان همکاري باشگاه استقلال و ساموئل

جي لويد ساموئل هافبک اهل ترينيداد و توباگواستقلال که به مدت 3 سال دراين تيم بازي کرد در نهايت از فهرست فصل آينده اين تيم براي ليگ چهاردهم کنار رفت تا به اين ترتيب همکاري باشگاه استقلال و اين بازيکن پايان يابد.مسئولان باشگاه استقلال پس ازجذب اميد ابراهيمي و ماندن پژمان نوري و احتمال ادامه همکاري با ايمان مبعلي تصميم گرفتند با ساموئل قطع همکاري کنند.باشگاه استقلال تاکنون علاوه بر جذب ابراهيمي، فخرالديني، شهباززاده، خرسند‌نيا و گروسي قرارداد عمران‌زاده،قاضي و برهاني را تمديد کرده وهمچنين با پژمان نوري که در تمرينات اين تيم شرکت کرده قرارداد فصل آينده را امضا خواهد کرد.همچنين بازيکناني مثل اولادي وغلام‌نژاد که با اين باشگاه قرارداد دارند بايد با مشخص کردن تيم فصل آينده خود شرايط دريافت رضايتنامه از باشگاه استقلال را فراهم کنند.تيم فوتبال استقلال بين روزهاي 17 تا 20 تير ماه براي برپايي اردو راهي کشور ترکيه خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي