جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4757

پرداخت هزينه با کارت‌هاي بين المللي؛
اعلام تاريخ برگزاري آزمون‌هاي "جي آر اي"

توکلي خبر داد؛
تمديد مهلت ثبت‌نام در آزمون پرديس‌هاي خودگردان


خبر


خبر


انتصابات


 پرداخت هزينه با کارت‌هاي بين المللي؛
 اعلام تاريخ برگزاري آزمون‌هاي "جي آر اي" 

 
به گزارش آفرينش، سازمان سنجش آموزش کشور تاريخ برگزاري آزمونهاي زبان انگليسي GRE را در سال 93 و 94 اعلام کرد.ثبت‌نام براي اين آزمون ها GRE يا (general&subject) فقط از طريق سايت ETS و پرداخت هزينه ثبت‌نام نيز فقط از طريق كارتهاي اعتباري بين‌المللي (master,visa,…) امكانپذير است.

آزمون GRE GENERAL فقط به روش جديد(iBT) در طول سال باظرفيت محدود برگزار مي‌شود و متقاضيان مي‌توانند جهت مشاهده تاريخهاي برگزاري اين آزمون به سايت ETS مراجعه کنند.

آزمون GRE SUBJECT بصورت كاغذي در روزهاي 5 مهرماه 93 مطابق با 27 سپتامبر 2014، 3 آبان ماه 93 مطابق با 25 اکتبر 2014، 29 فروردين 94 مطابق با 18 آوريل 2014 برگزار مي‌شود.

داوطلبان آزمون GRE SUBJECT پس از اتمام فرايند ثبت‌نام در سايت ETS مي‌بايست تا سه هفته قبل از هر آزمون نسبت به تكميل فرم مخصوص در سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني(www.sanjesh.org) اقدام کنند.


 توکلي خبر داد؛
 تمديد مهلت ثبت‌نام در آزمون پرديس‌هاي خودگردان 

 مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تمديد مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودي دوره‌هاي پرديس خودگردان دانشگاهها در مقاطع دكتري (نيمه متمركز Ph.D) و كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 گفت: مهلت ثبت‌نام در اين دوره‌ها تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25 تيرماه تمديد شد.

دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: داوطلبان تنها تا روز چهارشنبه 25 تيرماه فرصت دارند با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org با مطالعه دفترچه و دريافت آن نسبت به خريداري كارت اعتباري ثبت‌نام از طريق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب اقدام کنند.وي خاطرنشان کرد: تاکنون 9 هزار و 270 داوطلب براي شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي پرديس خودگردان دانشگاهها در مقاطع دكتري (نيمه متمركز Ph.D) ثبت‌نام کرده‌اند.

توکلي اظهار داشت: همچنين تاکنون 6 هزار و 620 نفر در آزمون متمركز ورودي به دوره‌هاي مجازي (ويژه شاغلين) و پرديس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي در مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 متقاضي شده‌اند.آزمون متمرکز دوره‌هاي کارشناسي ارشد و دکتري پرديسهاي خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي 21 شهريورماه برگزار مي‌شود.


 خبر 

 " گردشگري" به مقطع دکتري آمد؛

رشته " مکانيک نفت" راهي دانشگاه شد

شوراي برنامه ريزي آموزشي وزارت علوم به تازگي رشته هاي مکانيک نفت و گردشگري در مقاطع ارشد و دکتري را تصويب کرد.به گزارش خبرنگار مهر، به تازگي رشته گردشگري در مقطع دکتري از سوي دفتر شوراي برنامه‌ريزي آموزشي وزارت علوم مجوز پذيرش دانشجو دريافت کرد.

اين رشته از سال تحصيلي آينده وارد دانشگاههاي مورد نظر مي شود.راه اندازي رشته " حقوق و جزا " در مقطع دکتري نيز از ديگر مصوبات اين شورا به شمار مي‌آيد.

همچنين در حوزه نفت، رشته مکانيک نفت در مقطع کارشناسي ارشد از سوي وزارت علوم براي نخستين بار تصويب شد و از سال تحصيلي آينده دانشجو مي پذيرد.

دبير کل اجرايي دوازدهمين المپياد ورزشي دانشجويي:

حضور 95 دانشگاه در دوازدهمين المپياد ورزشي

دانشجويان پسر از 95 دانشگاه و در 8 رشته در دوازدهمين المپياد ورزشي حضور دارند.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ سيدعماد حسيني دبير کل اجرايي دوازدهمين المپياد فرهنگي-ورزشي طي سخنراني در نشست خبري اين المپياد گفت: دوازدهمين المپياد با توجه به زمان اندکي که در دانشگاه شهيد بهشتي صورت مي‌گيرد چنانچه آمار کلي المپياد اين طور است که از بين تمام دانشگاه‌هاي سراسر کشور و در مجموعه وزارت علوم به غير از دانشگاه‌ آزاد و دانشگاه علوم پزشکي برگزار مي‌شود.وي افزود: دانشجويان پسر از ميان 95 دانشگاه و در 9 رشته و دانشجويان دختر از ميان 80 دانشگاه و در 8 رشته طي 10 روز در المپياد حضور دارند.حسيني تصريح کرد: 2 هزار نفر در بخش دختران و 2300 نفر در بخش پسران در اين المپياد حضور دارند.

وي اظهار داشت: دختران در تيم‌هاي فوتسال، واليبال، بسکتبال، بدمينتون، تنيس روي ميز،‌دو و ميداني و تکواندو در روزهاي 16 و 17 مرداد ماه و پسران در رشته‌هاي واليبال، فوتسال، تنيس روي ميز،‌ دو و ميداني، تکواندو، کشتي و شنا در روز 29 مرداد در اين المپياد حضور دارند.حسيني در ادامه گفت: در بخش‌هاي دانشگاهي همزمان با برگزاري المپياد جشنواره همگاني نيز برگزار مي شود. از جمله ديگر برنامه‌هاي دانشجويان به صورت مستقل مي‌توان به جُنگ‌هاي شبانگاهي اشاره کرد که در مکان‌هاي استراحت دانشجويان در نظر گرفته شده است.

وي خاطرنشان کرد: از جمله جوايز اين المپياد بخشي از آن به صورت اسپانسر است و بخشي توسط دانشگاه به دانشجويان برتر ارائه مي‌شود.

يک مقام مسئول خبر داد؛

آخرين وضعيت بازنگري 7 رشته زبان خارجي

سرپرست کارگروه زبان هاي خارجه در شوراي تحول و ارتقاي علوم انساني شوراي عالي انقلاب، جزئيات آخرين وضعيت بازنگري گروه زبانهاي خارجي را تشريح کرد.به گزارش خبرنگار مهر، فريده علوي در اين باره به برخي موارد اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه اکثر رشته‌‎هاي گروه زبانهاي خارجه بالغ بر 20 تا 25 سال است که بازنگري نشده است، بازنگري يا تدوين سرفصل هاي جديد بود که در هر سه مقطع کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا در حال انجام است. براي هر رشته‌اي در گروه زبانهاي خارجه که شامل انگليسي، فرانسه، کره‌اي، ايتاليايي، چيني، ژاپني، آلماني است اين اقدامات انجام مي‎‌شود.

وي ادامه داد: دروس بعد از بازنگري به کارگروه اصلي برده مي شود و در آنجا سرفصلها مورد داوري و ارزيابي قرار مي‌گيرند و بعد از تصويب به وزارت علوم فرستاده مي شود. تلاش اين است که آن سرفصل و منابع مورد قبول تمام اساتيد دانشگاههاي سراسر کشور در آن رشته خاص قرار گيرد.به گفته علوي، براي مقطع دکتري " آموزش زبان انگليسي" سرفصل ها تعيين و تصويب شده و از آنجا که در شوراي تحول و برنامه‌ريزي نيز مورد بررسي قرار گرفته کار در پايان به وزارت علوم بخش معاونت آموزشي تحويل داده شده تا براي دانشجويان و اساتيد بر روي سايت وزارت قرار گيرد.

وي درباره دلائل بازنگري رشته "اموزش زبان انگليسي"، گفت: بازنگري اين رشته را از مقطع دکتري شروع کرده ايم. يکي از دلايل بازنگري اين بود که دانشجويان اين مقطع بتوانند پايان نامه ها و کارهاي پژوهشي خود را به سمتي ببرند که در نهايت فعاليت هاي پژوهشي آن ها آهسته آهسته بتواند به صورت تأليفات جديد تدوين شود.

براي اولين بار صورت گرفت؛

صدور کارت دانشجويي ويژه "دوره‌هاي حين کار علمي کاربردي"

براي نخستين بار کارت دانشجويي ويژه دانشجويان دوره‌هاي حين کار نيمه حضوري دانشگاه جامع علمي کاربردي صادر مي‌شود.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ براي کليه دانشجويان علمي کاربردي پودماني حين کار نيمه حضوري در رشته‌هاي مديريت خانواده و امور دهياري و شوراها براي نخستين بار در طول اجراي اين دوره‌ها کارت دانشجويي صادر مي‌شود.بنابراين گزارش دانشجويان نوبت تابستاني 93 دانشگاه جامع که نسبت به انتخاب پودمان آموزشي خود اقدام کرده‌اند و تائيديه تحصيلي پايان دوره قبل آنها توسط مجري دوره سامانه ساتب صادر شده است، مي‌توانند از طريق پروفايل دانشجويي و با مراجعه به بخش دريافت کارت دانشجويي، کارت خود را دريافت کنند.


 خبر 

 تمديد مهلت ثبت‌نام در دوره‌هاي دکتري بدون آزمون استعدادهاي درخشان دانشگاه پيام‌نور

رئيس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پيام نور از تمديد مهلت ثبت‌نام متقاضيان ورود به مقطع دکتري بدون آزمون استعدادهاي درخشان اين دانشگاه خبر داد.به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دکتر سيد ابوالحسن ترابي رئيس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پيام نور درباره اين خبر گفت: مهلت ثبت‌نام متقاضيان ورود به مقطع دکتري بدون آزمون استعدادهاي درخشان در مقطع دکتري تخصصي Ph.D دانشگاه پيام نور تا روز چهارشنبه 25 تيرماه سال جاري تمديد شد.

با تمديد مهلت ثبت‌نام ؛

اصلاحات دفترچه آزمون ارشد پرديس‌هاي خودگردان اعلام شد

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به تمديد مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودي متمركز در دوره‌هاي مجازي (ويژه شاغلين) و پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در مقطع كارشناسي ارشد 93 گفت: داوطلبان براي ثبت‌نام به اصلاحات دفترچه آزمون مراجعه کنند.دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به اينکه داوطلبان تا 25 تيرماه فرصت دارند در اين آزمون ثبت‌نام کنند مي توانند با توجه به اصلاحات اعلام شده براي ثبت‌نام اقدام کنند.

وي افزود: تاکنون 11 هزار و 764 نفر در اين آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

اصلاحات دفترچه راهنماي آزمون ورودي متمركز در دوره‌هاي مجازي (ويژه شاغلين) و پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در مقطع كارشناسي ارشد سال 93 اعلام شده است و سه دانشگاه تهران، سيستان و بلوچستان و شهيد بهشتي ضوابط اختصاصي خود را اعلام کرده‌اند.همچنين 11 کد رشته مورد اصلاح نام، ظرفيت و محل پذيرش قرار گرفته و 44 کدرشته به ظرفيت پذيرش اضافه شده و دو کد محل نيز از ظرفيت پذيرش حدف شده است.

اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي مقطع سطح دو حوزه‌هاي خواهران

اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي تحصيل در مقطع سطح دو (کارشناسي) حوزه‌هاي علميه خواهران اعلام شد.به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان مي‌توانند با در اختيار داشتن کد رهگيري و شماره پرونده و مراجعه به پايگاه paziresh.whc.ir از وضعيت خود مطلع شوند.پذيرش داوطلبان براي تحصيل در مقطع سطح دو حوزه‌هاي علميه خواهران بدون آزمون ورودي انجام مي‌شود؛ امتياز نهايي افراد بر اساس مجموع امتيازات و ضرايب معدل و مصاحبه اخلاقي - رفتاري محاسبه شده و داوطلبان به ترتيب از بالاترين امتياز طبق ظرفيت مدارس معرفي شده‌اند. تمام پذيرفته‌شدگان قطعي موظفند طبق زمانبندي مندرج در دفترچه جهت ثبت نام به مدارس علميه محل پذيرش خود مراجعه کنند.

عدم مراجعه پذيرفته‌شدگان جهت ثبت نام، در موعد مقرر به منزله انصراف از تحصيل تلقي مي‌شود و با رعايت ساير مقررات، افراد واجد شرايط جايگزين خواهند شد.داوطلباني که نسبت به نتيجه خود اعتراض دارند، مي‌توانند تا 26 تيرماه به پايگاه مديريت سنجش و پذيرش حوزه‌هاي علميه خواهران مراجعه و نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام کنند.

مديريت سنجش و پذيرش حوزه‌هاي علميه خواهران تعداد پذيرفته‌شدگان در حوزه‌هاي علميه خواهران کشور را بيش از 12000 نفر اعلام کرد که اين افراد در 350 واحد علمي تربيتي به تحصيل خواهند پرداخت.تحصيل در مقطع سطح دو حوزه‌هاي علميه خواهران براي دارندگان مدرک ديپلم طي پنج سال و براي دارندگان مدرک سيکل طي هفت سال انجام مي‌شود.


 انتصابات 

 رييس جديد دانشگاه آزاد اسلامي مشهد منصوب شد

دکتر عباس شيخ‌الاسلامي به عنوان رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامي مشهد منصوب شد.به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه خراسان، دکتر عباس ‌شيخ‌الاسلامي، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد، به عنوان رئيس جديد اين دانشگاه منصوب شد.پيش از اين دکتر ناصر پريز اين سمت را بر عهده داشت.

شيخ‌الاسلامي همچنين عضو هيات علمي گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامي مشهد، رياست دانشکده حقوق، علوم سياسي و زبان‌هاي خارجي، عضو هيات مديره کانون وکلاي خراسان و رياست کارگروه آموزش و تحقيقات شوراي پيشگيري از وقوع جرم دادگستري خراسان را بر عهده داشته است.

با حضور نماينده دکتر ميرزاده در زنجان؛

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان معرفي شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا با حضور جمعي از مسئولان دکتر اصغر پرتوي به عنوان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان معرفي شد. مراسم معارفه اصغر پرتوي به عنوان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان با حضور رؤساي واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان و اعضاي شوراي اداري دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان در محل سالن کنفرانس واحد زنجان برگزار شد.

با صدور حکمي از سوي رييس دانشگاه آزاد صورت گرفت؛

انتصاب اعضاي جديد هيات گزينش سازمان مرکزي

اعضاي جديد هيات گزينش سازمان مرکزي منصوب شدند.به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در احکامي جداگانه اعضاي جديد هيات گزينش سازمان مرکزي را براي مدت يک سال منصوب کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر حميد ميرزاده طي احکامي جداگانه دکتر مجتبي علوي فاضل، دکترحسين‌زاده لطفي و دکترعلي مقداري را براي مدت يک سال به عضويت هيات گزينش سازمان مرکزي اين دانشگاه منصوب کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي