جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4757


شروع به کار اورژانس هوايي قزوين


نظارت برعملكرد دستگاههاي اجرايي مهمترين رسالت استانداري است


خبر


خبر


 شروع به کار اورژانس هوايي قزوين 

 قزوين - خردمند

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين از نهايي شدن قرارداد اورژانس هوايي اين استان خبر داد.حبيب‌ا... بهتويي در قزوين اظهار کرد: قرارداد همکاري بين دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان قزوين و پايگاه هوانيروز شهيد اميني آبيک براي شروع به کار اورژانس هوايي امضا شد.

وي با اشاره به مشکلاتي که تا پيش از اين در رسيدگي به مددجويان در مناطق کوهستاني و جاده‌‌هاي روستايي وجود داشت، ابراز اميدواري کرد که با شروع به کار اورژانس هوايي، دايره خدمات اورژانس پيش بيمارستاني بيش از پيش گسترش يابد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين بيان کرد: فرماندهي پايگاه هوانيروز شهيد اميني آبيک نيز تاکنون اين موضوع را فرصتي براي ارائه خدمات به مصدومان و مردم آسيب‌ديده دانسته و آمادگي خود را در حوزه تحت امر براي پيشبرد هرچه بهتر خدمات اورژانس هوايي اعلام کرده است.

بهتويي عنوان کرد: در راستاي بهبود و ارتقاي سطح خدمات ارائه شده و نيز گسترش تعاملات و همکاري‌ها با مجموعه‌هاي مشابه، در طول سال اقداماتي به انجام مي‌رسد که ميزباني از مديران و کارشناسان حوزه ديسپچ، EOC و مديريت حوادث دانشگاه علوم پزشکي البرز در روز گذشته از جمله آن‌ها بوده است.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين تصريح کرد: در اين نشست که با هدف هماهنگي اين دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکي قزوين به منظور بهره‌برداري مشترک از خدمات اورژانس هوايي برگزار شد، مديران و کارشناسان دانشگاه البرز از واحد‌هاي مختلف اين مرکز بازديد به عمل آوردند.

وي اضافه کرد: همچنين کارکنان و امدادگران مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين توانستند تعداد 79 مأموريت اورژانسي را در سطح جاده‌هاي اين استان به اجرا درآورند که دو مورد از تماس‌هاي برقرار شده با اين مرکز از سوي مردم به اجراي مأموريت کاذب انجاميد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين يادآور شد: از آنجا که کار اين مرکز نجات جان انسان‌هاست و زمان رسيدن امدادگران اورژانس بر بالين آسيب‌ديدگان در مرگ و زندگي آن‌ها تأثير چشمگير دارد، از مردم استان انتظار مي‌رود به ويژه در ماه مبارک رمضان با خودداري از برقراري تماس‌هاي کاذب با مرکز اورژانس قزوين، اين مرکز را در حفظ و نجات جان همنوعان ياري کنند.

بهتويي به آمار تفکيکي مأموريت‌هاي انجام شده از سوي امدادگران پايگاه‌هاي شهري و جاده‌اي اورژانس قزوين اشاره کرد و ادامه داد: 58 مورد از مجموع مأموريت‌هاي انجام شده در روز شنبه به دست کارکنان پايگاه‌هاي شهري به اجرا درآمد و 21 مورد نيز به پايگاه‌هاي جاده‌اي اختصاص داشت.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين در خصوص آمار تفکيکي مأموريت‌هاي تصادفي و غير تصادفي اين مرکز نيز تصريح کرد: 19 مورد از اين مأموريت‌ها به صورت تصادفي به انجام رسيد و اجراي 60 مورد از آن‌ها نيز غير تصادفي بود.وي مصدومان حوادث ياد شده و چگونگي امدادرساني به آنها را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مأموران اين مرکز 26 نفر از مصدومان را در محل وقوع حادثه به صورت سرپايي مداوا کردند و 43 نفر از اين افراد هم که امکان درمان آنان در محل فراهم نبود، به مراکز درماني و بيمارستان‌هاي سطح استان قزوين انتقال يافتند.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين با بيان اينکه کارکنان اين مرکز همواره در پايگاه‌هاي اورژانس شهري و جاده‌اي سطح استان قزوين در حالت آماده‌باش قرار دارند، عنوان کرد: اين آمادگي در ايام ماه مبارک رمضان نيز حفظ مي‌شود و در صورت بروز هر گونه حادثه اورژانسي، امدادگران پايگاه‌هاي مرکز فوريت‌هاي پزشکي قزوين به کمک مصدومان و آسيب‌ديدگان مي‌شتابند.


 نظارت برعملكرد دستگاههاي اجرايي مهمترين رسالت استانداري است 

 کرج - خاکپور

استاندار البرز در جلسه شوراي مديران استانداري هماهنگي در امور؛ برنامه‌ريزي و سياستگذاري دقيق و نظارت بر دستگاههاي اجرايي را از سوي مديران استانداري خواستار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، سيد حميد طهايي با بيان اين مطلب در اولين جلسه شوراي مديران با تأکيد بر اينکه استانداري هيچ گونه وظيفه ي اجرايي ندارد، اظهار داشت: وظيفه اين دستگاه سياستگذاري در برش استاني، هماهنگي بين دستگاههاي اجرايي و نظارت بر آنها است.

وي افزود: نظارت برعملكرد دستگاههاي اجرايي وظيفه اصلي استانداري است و اين مهم را بايد با تكيه برقانون و جديت پيش برد.

طهايي در ادامه تصريح کرد: تعامل، همفكري و هم‍افزايي مديران حوزه استاندار، مجموعه معاونين و مديران استانداري موجب پيشبرد بهترامور خواهد شد. طهايي گفت: استانداري بايد در انجام وظايف خود که برنامه ريزي، سياستگذاري، هماهنگي و نظارت بر دستگاهها است به خوبي تلاش كند. استاندار البرز بر لزوم رعايت آيين‌نامه‌ها ومکاتبات تاکيد کرد و افزود: بايد از وجود نيروهاي متخصص و کاردان در امور استفاده کرد. وي تصريح کرد: پيگيري طرحها و به سرانجام رساندن آنها جهت رفع مشکلات مردم مهمترين اولويتها است. گفتني است؛در اين جلسه معاونين استاندار و تعدادي از مديران کل استانداري ديدگاهها و نظرات خود رادر خصوص پيشبرد حوزه مديريتي ارائه دادند.


 خبر 

 واگذاري 48 هکتار از اراضي ملي ارجمند براي اجراي طرح جنگل‌کاري

فيروزکوه - ايرج صادقعلي

شهردار ارجمند از واگذاري 48 هکتار از اراضي ملي ارجمند براي اجراي طرح جنگل‌کاري خبر داد.عباس موحدي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش گفت: در بخشي از ‌اين اراضي، معادن سنگ آهکي، شن و ماسه قرار دارد که ‌اين معادن نيز براي بهره‌برداري و استفاده در پروژه‌‌هاي عمراني به شهرداري ارجمند واگذار خواهد شد.وي تصريح کرد: ‌اين امر هزينه‌‌هاي انجام پروژه‌ها را کاهش داده و موجب تسريع در پيشرفت فعاليت‌‌هاي عمراني در ‌اين منطقه خواهد شد.شهردار ارجمند افزود: در سال جاري با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري و با مديريت جهادي و عزم ملي آماده خدمتگزاري به نظام مقدس جمهوري اسلامي و مردم شريف ارجمند هستيم.

دستگيري سارقان 650 ميليون ريالي طلا در تالش

رشت - سيده حديث ميرزاده

سارقان ششصد و پنجاه ميليون ريالي طلا در شهرستان تالش استان گيلان شناسايي و دستگير شدند. سرهنگ عباس اسماعيلي فرمانده انتظامي شهرستان تالش استان گيلان گفت: در پي اعلام شكايت يكي از شهروندان مبني بر سرقت رفتن طلا از منزل وي به ارزش تقريبي ششصد و پنجاه ميليون ريال، بررسي موضوع به صورت ويژه در دستوركار كارآگاهان پليس تالش قرار گرفت. فرمانده انتظامي شهرستان تالش افزود:كارآگاهان آگاهي با انجام تحقيقات مقدماتي و ميداني و بررسي شواهد و قرائن موجود در پرونده و بررسي صحنه جرم، موفق به كشف ردپايي از دوم تهم در اين خصوص شده و آنان را در عملياتي پليسي دستگير كردند. فرمانده انتظامي تالش در پايان گفت: از سارقان يك پلاك طلا، يك رشته دستبند، يك رشته زنجير، دودست سرويس كامل و يك جفت گوشواره كشف و ضبط و تحويل مالباخته شد.

مديركل تأمين اجتماعي استان اصفهان:

63 درصد جمعيت استان تحت پوشش حمايت‌هاي سازمان تامين اجتماعي قرار دارند

اصفهان - راعي

همزمان با گراميداشت هفته تامين اجتماعي علي اصغر دادخواه مديرکل تامين اجتماعي استان اصفهان در نشست خبري با خبرنگاران با اشاره به اينكه جمعيت استان اصفهان در سال 92 تعداد 4 ميليون و 880 هزار نفر بود، ابراز داشت: 63 درصد جمعيت استان اصفهان، تحت پوشش تأمين اجتماعي هستند. وي افزود:‌ در استان اصفهان تعداد 42 شعبه اصلي، 24 شعبه اقماري در مناطق صنعتي و 13 كارگزاري فعال در سطح استان اصفهان وجود دارد که به بيمه شدگان خدمات ارايه مي‌کند.

مديركل تأمين اجتماعي استان اصفهان با اشاره به اينكه 109 هزار كارگاه فعال و به تبع آن كارفرما، در استان درحال فعاليت هستند، گفت: در سال گذشته، تعداد 187 هزار بازرسي از اين كارگاهها صورت گرفته است.وي بيان داشت: به منظور افزايش ميزان رضايت مندي افراد تحت پوشش، ارسال ليست حق بيمه اينترنتي در استان آغاز شده كه براساس آن يك رمز در اختيار كارفرمايان قرار مي‌گيرد.

دادخواه با بيان اينكه تعداد 390 هزار بيمه شده آزاد، رانندگان، قاليبافان، كارگران ساختماني و غيره در استان حضور دارند، گفت: طرح ارسال ليست حق بيمه به صورت مجازي براي اين افراد هم درحال اجرا است.مديركل تأمين اجتماعي استان يادآور شد: در سال گذشته، تعداد 3 ميليون و 530 هزار دفترچه درماني در سطح استان صادر شد. وي گفت: همزمان با بزرگداشت هفته تامين اجتماعي شعبه شماره 6 تأمين اجتماعي در شمال شهر اصفهان واقع در خيابان عاشق اصفهاني به بهره‌برداري مي‌رسد. دادخواه با اشاره به مطالبات کارفرمايان بويژه بدهي 62 ميليارد توماني شركت اتوبوسراني اصفهان به تأمين اجتماعي افزود: با توافق صورت گرفته با شهرداري و شوراي شهر اصفهان مقرر شده زميني در كنار محل سالن اجلاس سران براي جبران اين بدهي تهاتر شود تا در آينده بيمارستاني در آن محل احداث شود.

شهردار اسلامشهر خبر داد؛

تجهيز سوله‌هاي بحران براي فعاليتهاي ورزشي در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

احمد رئيسي شهردار اسلامشهر در مراسم ضيافت افطاري و تجليل از دست‌اندرکاران جامعه ورزش اسلامشهر، اظهارداشت: سالنهاي چندمنظوره احداث شده براي مديريت بحران، به وسايل ورزشي تجهيز و تا هفته دولت سال جاري در اختيار ورزشکاران اسلامشهري قرار خواهد گرفت.رئيسي افزود: ورزش و جامعه نيمه جوان ورزش اسلامشهر،از فقرامکانات ورزشي به شدت رنج مي‌برد و بايد براي رفع اين کمبودها امکانات و تجهيزات بيشتري تهيه کرد و در جهت توسعه اماکن ورزشي گامهاي بلندتري برداشت.وي تاکيد کرد: عدم وجود امکانات لازم، ناهنجاريهاي پيرامون جوانان را افزايش داده و مشکلاتي را براي جامعه بوجود خواهد آورد، در اين زمينه دستگاههاي اجرايي هرکدام وظايفي دارند هر چند که براي اجرا موانع زيادي برسر راه وجود دارد. وي بيان داشت: در جامعه ورزشي اسلامشهر،استعدادها و پتانسيلهاي نهفته بيشماري موجود مي‌باشد که با امکاناتي که خودشان فراهم نموده و بعضا ورزش را ازکف خيابانها و زمينهاي خاکي آغاز کرده‌اند، به مدراج عاليه رسيده و باعث افتخار و سربلندي شهرستان اسلامشهر شده‌اند. قدير آرميان رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر در اين مراسم اظهارداشت: قلب تپنده جامعه ورزش شهرستان اسلامشهر، در هئيتهاي ورزشي قرار داشته و براساس برنامه‌هاي تدوين شده از سوي هياتها، فعاليتهاي ورزشي صورت مي‌گيرد.

ايستگاه متروي ماموت اجرايي مي‌شود

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ از صدور مجوز براي ساخت ايستگاه مترو در کنار شرکت ماموت خبر داد و گفت علاوه بر نقل و انتقال بيش از هزاران کارگر شرکتهاي منطقه به شهروندان شهرهاي گلسار و کوهسار نيز خدمات ارائه خواهد داد. ابوالقاسم پاليزگير در جلسه بررسي مشکلات مترو که در سالن اجتماعات فرمانداري با حضور شرکتهاي معارض در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد از صاحبان صنايع حريم مترو خواست شکيبايي کنند تا اين طرح ملي در سال جاري به بهره‌برداري برسد.

وي گفت : با راه‌اندازي مترو پيش‌بيني مي‌شود روزانه 75 هزار مسافر از شهرجديد هشتگرد به کلانشهرهاي تهران و کرج تردد نمايند و بار ترافيکي بزرگراه کرج هشتگرد نيز بصورت قابل توجه کاهش مي‌يابد.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: بسياري از شرکتها در حريم قطار برقي کرج، هشتگرد همکاري خوبي را داشتند ولي متاسفانه شهرداريهاي ما براي ديوارهاي شرکتها که براي اجراي مترو تخريب شده از طريق کميسيون ماده 100به اخذ عوراض پرداخته است. وي با قدرداني از همکاري از شرکتهاي ماموت، سها، آرد ستاره ،سوپا ، تکتا و... از آنان خواست روند همکاري خود را براي تکميل اين طرح ملي ادامه دهند و از شرکت مترو کرج هشتگرد خواست به تعهدات خود در قبال اين شرکتها اقدام نمايد.

در بازديد از مجتمع گلخانه‌اي توليد گل‌رز ياسوج مطرح شد؛

مشکلات اصلي واحدهاي گلخانه‌اي

ياسوج - محمد شفيع ربيعي

در بازديد از مجتمع گلخانه‌اي توليد گل رز ياسوج، بهاي سرسام‌آور گاز و برق مشکلي بزرگ سر راه توليد محصولات گلخانه‌اي عنوان شد. سهراب جاويد مدير مجتمع توليدي پايه گل‌رز استان کهگيلويه و بويراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در ياسوج در حاشيه بازديد استاندار و مسئولان استاني از اين واحد توليدي اظهار کرد: کهگيلويه و بويراحمد در سطح کشور يکي از استان‌هاي مطرح بعد از اصفهان در زمينه توليد گل‌هاي گلخانه‌اي در سطح کشور است. وي گفت: موقعيت بسيار خوبي براي گسترش توليدات گلخانه‌اي با توجه به آب و هوا و نوع زمين‌ها داريم که بايد طرح‌ها از سوي بانک‌ها براي پرداخت تسهيلات بيشتر حمايت شوند.اين توليد‌کننده و سرمايه‌گذار موفق در بخش توليدات گلخانه‌اي از ديگر مشکلات بزرگ واحدهاي توليدي را قيمت سرسام‌آور گاز و برق مصرفي در اين واحدها دانست و گفت: فيش 7.5 ميليون توماني گاز و همچنين برق تا حدود زيادي به ما براي کار و توليد فشار وارد مي‌کند.وي از بکارگيري آخرين تکنولوژي روز دنيا براي توليد گل‌رز شاخه بريده در اين مجتمع خبر داد و گفت: يکي از مشکلات اصلي در راه سرمايه‌گذاري استان اين است که بانک‌ها سليقه‌اي عمل مي‌کنند.


 خبر 

 تعداد روستاهاي گازدار استان کردستان به 777 روستا رسيد

سنندج - مقصودي

مديرعامل شرکت گاز استان با بيان اينکه مردم کردستان مستحق برخورداري از امکانات و خدمات بهتر و بيشتر هستند، گفت: درراستاي توسعه گازررساني به روستاها تاکنون 777 روستاي استان کردستان گازدار شده‌اند.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان کردستان، سيد امير رضوي با اشاره به اينکه توجه به جامعه روستايي و خدمت‌رساني به آنها باعث توسعه همه‌جانبه استان خواهد شد، گفت: از اين ميزان روستاي گازدار، شهرستان بانه 103 روستا، بيجار100 روستا، دهگلان 78 روستا، ديواندره 56 روستا، سروآباد 33 روستا، سقز 83 روستا، سنندج 81 روستا، قروه 108 روستا، کامياران 61 روستا و مريوان 68 روستا از نعمت گاز طبيعي برخوردار شده‌اند.

رضوي با بيان اينکه شرکت گاز همواره خدمات گازرساني را به روستائيان مدنظر قرار داده و تلاشگران عرصه صنعت گاز با زحمات شبانه‌روزي خود مسير توسعه را فراهم نموده، اظهار داشت: تعداد 117هزار و 930 خانوار روستايي به ميزان 396هزار و 389 نفر تحت پوشش گاز طبيعي قرار دارند. وي افزود: در حال حاضر 125 روستا در قالب پروژه‌هاي مجتمع روستايي در دست اجراست و اين پروژه‌ها به پيمانکار واگذار شده و در صورت اتمام آن تا پايان امسال تعداد روستاهاي گازدار استان به 902 روستا خواهد رسيد.

براي اولين بار در شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب؛

برگزاري دوره آشنايي با مباني، روشها و افزايه‌هاي اسيدكاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس مهندسي بهره برداري در معاونت مهندسي نفت شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب گفت: براي نخستين بار در اين شركت، دوره آشنايي با مباني، روشها و افزايه‌هاي اسيدكاري برگزار شد.

مهندس فرزاد حسيني اصل افزود: شركت‌كنندگان در اين دوره آموزشي تخصصي كه از 17 خرداد به مدت يك هفته برگزار شد، علاوه بر آموختن مباني علمي اسيدكاري، با جديدترين روشهاي انگيزشي، افزايه‌هاي شيميايي مورد نياز و تكنولوژيهاي روز دنيا در اين زمينه آشنا شدند.

وي گفت: برنامه‌ريزي براي برگزاري دوره جديد در حال انجام است كه زمان آن به اطلاع همكاران خواهد رسيد.

مهندس حامد ملحاني مدرس اين دوره نيز درباره جزئيات آن توضيح داد: هدف از برگزاري اين دوره ارتقاء سطح دانش كارشناسان مهندسي نفت، درراستاي يكسان‌سازي و بهينه‌سازي طراحي و اجراي عمليات اسيدكاري مي‌باشد. وي با بيان اين كه عمليات اسيدكاري از مهمترين عمليات هايي است كه روي چاههاي نفت انجام مي شود گفت: اين عمليات، فرآيندي است كه با هدف برقراري ارتباط بهتر و موثرتر بين سازند و چاه و در نتيجه بهبود و افزايش دبي توليدي چاه انجام مي‌شود.

مدرس دوره درباره اهميت روشهاي انگيزشي در مهندسي نفت اظهار داشت: با توجه به اين كه اكثر ميادين نفتي ايران در نيمه دوم عمر توليدي خود قرار دارند، اهميت عمليات اسيدكاري در امر توليد نفت روز به روز بيشتر مي‌شود و دقت در اجراي صحيح اين عمليات بر پايه روشهاي علمي و مطابق تكنولوژيهاي روز دنيا مي‌تواند در استمرار توليد نفت از مخازن كشورمان نقش بسيار مهمي را ايفا كند.

فاز اول تصفيه‌خانه فاضلاب شهر جديد هشتگرد تا آبان ماه امسال به بهره‌‎برداري مي‌رسد

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

جلسه بررسي موضوعات مرتبط با تامين زيرساختهاي پروژه‌هاي مسکن مهر شهرجديد هشتگرد در محل فرمانداري شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.در جلسه اي با حضور فرماندار و ساير اعضا، مشکلات و مسائل مرتبط با تامين زير ساخت هاي مسکن مهرشهر جديد هشتگرد در دستور کار قرار گرفت و براي رفع موانع آن تصميماتي اتخاذ
شد.

ابوالقاسم پاليز گيربابيان اينکه فازاول تصفيه‌خانه فاضلاب شهر جديد هشتگرد تا آبان ماه امسال به بهره‌برداري مي‌رسد حل مشکلات زيرساختهاي آب، برق، گاز و تلفن مسکن مهر در شهرهاي جديد هشتگرد و سايت ابريشم را مورد تاکيد قرار داد و گفت: دستگاههاي اجرايي برنامه زمانبندي خودرااعلام وپيگيري لازم راداشته باشند.اوپيگيري مشکلات فاضلاب شهرك ابريشم و رسيدگي به خواسته‌هاي ساکنين را از پيمانکاران اجرايي و مدير عامل شهر جديد هشتگرد مورد تاکيد قرار داد. فرماندار ساوجبلاغ از شهرداريها خواست در بلوکهايي که ساکنين آن مستقر شده‌اند نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند.

پيشرفت طرح اجرايي شبکه و تصفيه‌خانه فاضلاب در منطقه لواسان

لواسان - خبرنگارآفرينش

پروژه ساخت تصفيه‌خانه فاضلاب شهر لواسان وارد مرحله بهره‌برداري مي‌شودسرپرست دفتر طرح فاضلاب لواسان و رودبار قصران در گزارشي از پيشرفت طرح اجرايي شبکه و تصفيه‌خانه فاضلاب در منطقه لواسان خبر داد.به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران، مهندس رضا جعفري سرپرست دفتر طرح فاضلاب لواسان و رودبار قصران در گفتگويي درخصوص پيشرفت طرحها و فعاليتهاي اجرايي انجام شده در ساخت تصفيه‌خانه فاضلاب لواسان اظهار داشت: طرح مطالعات ايجاد تاسيسات جمع آوري –انتقال – تصفيه و دفع فاضلاب لواسان با هدف جلوگيري از ورود آلاينده‌هاي شهري به رودخانه‌هاي حوزه سد لتيان به منظور حفظ سلامت آب درياچه سد لتيان که تامين‌کننده 30 درصد آب شرب کلان شهر تهران مي‌باشد از سال 1376 آغاز شد.

وي در ادامه افزود: عمليات ساخت تصفيه‌خانه فاضلاب لواسان با ظرفيت اسمي معادل 12000 مترمکعب در شبانه روز با فرآيند لجن فعال و هوادهي ممتد در دو مدول براي جمعيتي معادل 80 هزار نفر از سال 1382 به مرحله اجرا درآمد.در همين راستا عمليات اجرايي مدول اول با ظرفيت شش هزار مترمکعب در شبانه‌روز، در مراحل پاياني قرار دارد و پيش‌بيني شده ظرف ماه آينده به بهره‌برداري برسد. ساخت مدول دوم نيز با 20 درصد پيشرفت کار ادامه دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي