جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4757


لغو بازي ايران باآمريکا و برزيل!

کارلوس کي‌روش:
اخبار آفريقاي جنوبي فقط گمانه‌زني است


همگام با جام جهاني


سوت پايان


 لغو بازي ايران باآمريکا و برزيل! 

مهدي محمدنبي دبيرفدراسيون فوتبال درمورد شايعه بازي ايران - آمريکا اظهار داشت: قرار بود تورنمنتي با حضورچند تيم از جمله آمريکا برگزار شود اما اين مسابقات به سال 2015 موکول شد.وي در مورد اينکه اين ديدار درآمريکا برگزار مي‌شود يا تورنمنت در ايران برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: خير، اين مسابقات قراربود در تهران برگزار شود که به سال آينده موکول شد ودرسال2015 هم مشخص نيست دقيقاً در کدام زمان برگزار خواهد شد و چه تيم‌هايي در آن حاضرهستند.نبي خاطرنشان کرد: به هرصورت در مقطع فعلي و آبان ماه سال جاري برنامه‌اي براي ديدار با آمريکا نداريم.دبيرکل فدراسيون فوتبال احتمال ديدارايران و برزيل را هم بعيد دانست.وي درباره وضعيت کارلوس کي‌روش هم اظهار داشت: طبق آنچه که کفاشيان اعلام کرده مذاکرات خوبي با کي‌روش انجام شده و نتايج مثبتي داشته است. ما تماس يا مذاکره‌اي با هيچ مربي ديگري نداشته‌ايم و تمرکزمان تنها روي حفظ کارلوس کي‌روش است.


 کارلوس کي‌روش:
 اخبار آفريقاي جنوبي فقط گمانه‌زني است 

کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي فوتبال درباره آخرين وضعيت مذاکرات خود با فدراسيون فوتبال ايران و احتمال حضورش در تيم ملي آفريقاي جنوبي صحبت کرد.

- آيا درايران مي‌مانيد؟

هميشه گفته‌ام و الان هم مي‌گويم که ايران نخستين اولويت من است. ما مذاکرات را ادامه مي‌دهيم. در اين رابطه با کفاشيان، رييس فدراسيون در ارتباط هستم و صحبت‌ها را انجام مي‌دهيم.

-کفاشيان گفته بود ما با کي‌روش90 درصد به توافق رسيده‌ايم؟

از ديد من وهمانطور که قبلا گفته‌ام تمام اطلاعات خصوصي است و نزد من باقي مي‌ماند.

ما هنوز درباره برخي از جزئيات مذاکره مي‌کنيم اما آن چيزي که مهم است، آينده تيم ملي
است.

-جردن، رييس فدراسيون فوتبال آفريقاي جنوبي گفته بود در حال نهايي کردن قرارداد شما براي هدايت تيم اين کشور است؟

بعضي از اخباري که از آفريقاي جنوبي منتشر مي‌شوند فقط گمانه‌زني رسانه‌هاست.


 همگام با جام جهاني 

 تيم منتخب جام جهاني اعلام شد

6 آلماني در جمع برترين‌ها

تيم ملي آلمان با گل دقيقه113 ماريو گوتسه 22 ساله توانست آرژانتين را شکست دهد و به عنوان قهرماني برسد.فيفا تيم منتخب جام جهاني را اعلام کرد که به شرح زير است:

دروازه‌بان:‌ مانوئل نوير (آلمان)

مدافعان:‌ داويد لوئيز (برزيل)، مارکوس روخو (آرژانتين)، متس هوملس (آلمان)، فيليپ لام (آلمان)

هافبک‌ها: باستين شواين اشتايگر (آلمان)، توني کروس (آلمان)، خامس رودريگز (کلمبيا)

مهاجمان:‌ آرين روبن (هلند)، توماس مولر (آلمان)، ليونل مسي (آرژانتين)

خامس رودريگس آقاي گل جام جهاني

تيم ملي کلمبيا درجام جهاني برزيل عملکرد خوبي داشت و توانست بازي‌هاي خوبي را به نمايش بگذارد.خامس رودريگس با 6 گل زده به عنوان آقاي گل جام جهاني لقب گرفت وجايزه کفش طلا را به خود اختصاص داد.فهرست برترين گلزنان جام جهاني برزيل به اين ترتيب است:

6 گل خامس رودريگز (کلمبيا)

5 گل توماس مولر (آلمان)

4 گل ليونل مسي (آرژانتين) – نيمار (برزيل) – روبين فان پرسي (هلند)

جام بيستم مانند جام 1998 پرگل‌ترين جام جهاني تاريخ

پرونده جام جهاني برزيل با برتري يک برصفرآلمان برابرآرژانتين بسته شد. جام جهاني برزيل 171 گل داشت که مانند جام جهاني فرانسه از پرگل‌ترين جام‌هاي جهاني تاريخ لقب گرفت.اولين گل جام را مارسلو به اشتباه وارد دروازه خودي کرد و آخرين گل را نيز ماريو گوتسه به ثمر رساند.

جايزه بازي جوانمردانه براي کلمبيا

پرونده جام جهاني برزيل با قهرماني تيم ملي آلمان بسته شد. جايزه بازي جوانمردانه جام جهاني برزيل به تيم کلمبيا رسيد. اين جايزه 4 سال قبل به تيم ملي اسپانيا رسيده بود.انتخاب کلمبيا احتمالا به مذاق ميزبان رقابت‌ها خوش نخواهد آمد چرا که بازيکن کلمبيا باعث مصدوميت شديد نيماروشکستگي مهره کمر او شده بود.

مسي بهترين بازيکن جام جهاني

ليونل مسي به عنوان بهترين بازيکن جام جهاني انتخاب شد و توپ طلا را کسب کرد. تيم ملي آرژانتين با شکست يک بر صفر برابر آلمان نايب قهرمان جام جهاني شد. ليونل مسي پس از پايان بازي به عنوان بازيکن جام انتخاب شد و توپ طلا را دريافت کرد.مسي در اين رقابت‌ها عملکرد فوق العاده‌اي داشت و يک تنه تيمش را به فينال رساند. دارنده چهار توپ طلاي جهان چهار گل دراين تورنمنت به ثمر رساند و اين در شرايطي بود که سه مهاجم ديگر اين تيم يعني آگرو، هيگواين و دي ماريا روي هم دو گل به ثمر رساندند.

نوير بهترين دروازه‌بان جام بيستم

تيم ملي آلمان با برتري يک برصفر برابرآرژانتين براي چهارمين بار عنوان قهرماني جام جهاني را کسب کرد تا همراه ايتاليا 4 ستاره شود.مانوئل نويردروازه‌بان تيم ملي آلمان پس از پايان اين رقابت‌ها به عنوان بهترين دروازه‌بان جام انتخاب شد و دستکش طلايي را به خود اختصاص داد.

پوگبا پديده جام جهاني

هافبک تيم ملي فرانسه به عنوان پديده جام جهاني انتخاب شد. پل پوگبا پس از پايان جام جهاني به عنوان پديده اين مسابقه‌ها انتخاب شد.اين جايزه در دوره پيش به توماس مولر رسيده بود.

حقيقي دروازه‌بان شماره13 جام بيستم!

عليرضا حقيقي که درسه بازي مرحله گروهي مسابقات جام جهاني 2014 مقابل نيجريه،آرژانتين و بوسني‌ به ميدان رفت از طرف نشريه کيکر صاحب ميانگين نمره 2.83 شد.وي پس ازاتمام اين پيکارها که با قهرماني آلمان تمام شد، صاحب ميانگين نمره 2.83 شد که طبق نظر کارشناسان معتبرترين نشريه ژرمن‌ها دررده سيزدهم گلرهاي برتر جام ايستاد.

از جمله نکات جالب اين فهرست قرار گرفتن مانوئل نوير، گلر آلمان در رده سوم بود.

دروازه‌بان ژرمن‌ها که بارها در خلال مسابقات درخشيد تا جايي که از سوي فيفا به عنوان دروازه‌بان برتر جام برگزيده شد، صاحب ميانگين نمره 2 شد و با اختلاف کمي پس از ناواس ازکاستاريکا و اوچه‌آ ازمکزيک، دررده سوم ايستاد.

روزنامه AS پس از فينال جام‌جهاني هم دست بردار مسي نيست!

تيم ملي فوتبال آرژانتين با قبول شکست برابرآلمان نتوانست براي سومين بار قهرماني جام جهاني را به دست بياورد.

ليونل مسي که در اين بازي 120 دقيقه براي تيمش به ميدان رفت، بارديگرازبازيکنان خوب آرژانتين بود و بارها خودوهم‌تيمي‌هايش را در موقعيت گلزني قرار داد.روزنامه AS چاپ اسپانيا که کاملا ازباشگاه رئال مادريد حمايت مي‌کند پس ازاين بازي در گزارشي نوشت که مسي بار ديگر در طول اين بازي دچار حالت تهوع شده و فيلمي از اين صحنه را هم روي سايت خود قرار داده است.به نوشته اين روزنامه مسي پيش از اين در جام جهاني يک بار ديگر در بازي مقابل ايران هم دچار حالت تهوع شده بود.

موافقت فدراسيون فوتبال برزيل با استعفاي اسکولاري

فدراسيون فوتبال برزيل با استعفاي اسکولاري موافقت کرد تا تغييرروي نيمکت ميزبان جام جهاني قطعي باشد.شبکه گلوبو برزيل در خبري با اشاره به توافق فدراسيون فوتبال اين کشور با اسکولاري براي پايان همکاري اعلام کرد: اسکولاري پس از باخت به هلند از سمت خود استعفا کرد و فدراسيون فوتبال برزيل هم پس از يک روزموافقت خود را با اين استعفا اعلام کرد.اسکولاري که در سال 2012 با هدف کسب ششمين ستاره برزيل و قهرماني در خانه هدايت سلسائو را در دست گرفته بود، بر خلاف سال 2002 نتوانست اين موفقيت را با زردپوشان تکرار کند و در حالي که تا نيمه نهايي جام پيش آمده بود، دو شکست تلخ و تحقير آميز مقابل آلمان و هلند داشت تا با اندوه تمام جام را ترک کند.فدراسيون فوتبال برزيل به دنبال يک مربي جديد است تا در بازي‌هاي تدارکاتي اين تيم در شهريور مقابل کلمبيا و اکوادور هدايت برزيل را در دست گيرد.


 سوت پايان 

 مصطفي‌وند از کاروان واليبال ايران جا ماند!

ملي پوشان واليبال ايران بامداددوشنبه تهران را به مقصد فلورانس ايتاليا ترک کردند تا در مرحله نهايي ليگ جهاني سال 2014 شرکت کنند. پيش از اين قرار بود کاروان ايران با 14 بازيکن در مرحله نهايي ليگ جهاني شرکت کند.

با اين حال در نهايت سعيد مصطفي وند (سرعتي زن) از همراهي تيم ملي بازماند. سعيد مصطفي وند به دليل مشکل ويزا نتوانست تيم ملي را در اين سفر همراهي کند.تيم ملي واليبال ايران ساعت 3 بامداد ديروز از طريق فرودگاه امام خميني (ره) راهي فرانکفورت و سپس عازم فلورانس ايتاليا شد اما تيم ملي واليبال ايران با 13 بازيکن در اين رقابت ها شرکت مي کند که اسامي آنان به قرار زير است:

سعيد معروف، محمد موسوي، فرهاد قائمي، عادل غلامي، مجتبي ميرزاجانپور، فرهاد ظريف، مهدي مهدوي، امير غفور، آرمين تشکري، ميلاد عبادي پور، پوريا فياضي، رضا قرا وعبدالرضا عليزاده.

هم‌بازي سابق کواچ جانشين معدني

به دنبال کسالت حسين معدني، مربي تيم ملي واليبال وعدم توانايي او براي همراهي ملي‌پوشان در مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال، رحمان محمدي راد روي نيمکت تيم ملي ايران مي‌نشيند.حسين معدني مربي تيم ملي واليبال دچاربيماري کيسه صفرا شده و به همين دليل نتوانست تيم ملي را در سفر به فلورانس و شرکت درمرحله نهايي ليگ جهاني همراهي کند.درهمين راستا اسلوبودان کواچ گفت: رحمان محمدي راد به جاي معدني روي نيمکت مربيگري تيم ملي ايران در مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال خواهد نشست.رحمان محمدي راد که پيش از اين با اسلوبودان کواچ در پگاه اروميه هم بازي بوده در تيم‌هاي ملي "ب" و همچنين تيم شهرداري اروميه مربيگري کرده است.او مدتي نيز به عنوان دستيار در کنار تمرينات تيم ملي در زمان خوليو ولاسکو حضور داشت.

جواب رد گل‌محمدي به بازيکن برزيلي

کارلوس مارتينز جونيوررناتو ملقب به رناتيهو که 10 روز پيش براي انجام تست‌هاي فني در تمرينات تيم ذوب‌آهن حضور يافته بود، پس از تمرين در کنار تيم فوتبال ذوب‌آهن نتوانست نظر يحيي گل محمدي را جلب کند و به کشورش بازگشت.تاکنون چهار بازيکن خارجي براي تست در تيم فوتبال ذوب‌آهن حاضر شدند که هيچ کدام نتوانستند نظر کادر فني را جلب کنند.

مصاف پرسپوليس با تيم هاي آذربايجاني

تيم فوتبال پرسپوليس که براي برگزاري يک اردوي تدارکاتي عازم ترکيه شده،دوشنبه در يک ديدار دوستانه به مصاف گوردياي روماني ‌رفت.سرخپوشان روز چهارشنبه نيز با تيم سونگاي آذربايجان ديدارمي‌کنند و روز جمعه هم درآخرين ديدار تدارکاتي هم مقابل ديار باکيور اسپور آذربايجان صف آرايي مي‌کند.

همچنين قراراست پرسپوليسي‌ها دريک ديدار تدارکاتي به مصاف تيم بنيادکار ازبکستان بروند که هنوز زمان و مکان قطعي اين ديدار مشخص نيست.تيم فوتبال پرسپوليس براي برپايي يک اردوي تدارکاتي و چند ديدار دوستانه در ترکيه به سر مي‌برد.

اولادي و يوسفي در ملوان

دوبازيکن جديد به جمع ملواني‌ها اضافه شدند. محسن يوسفي و مهرداد اولادي دوشنبه قرارداد خود را با باشگاه ملوان ثبت ‌کردند.سيروس محجوب، مالک باشگاه ملوان با اعلام اين خبر، اظهار کرد: کارهاي نهايي براي حضور اين دو بازيکن در تيم ملوان انجام شد و قرارداد آنها ثبت مي‌شود.

کي‌روش در دوبي

کارلوس کي‌روش که براي تماشاي بازي‌هاي نيمه نهايي و فينال جام جهاني پس از بازگشت به ايران مجددا به برزيل رفته بود به دليل انجام کارهاي اداري و شخصي خود مجبور شد به دوبي برود.

قراربود کي‌روش فينال جام جهاني را درورزشگاه ماراکانا از نزديک مشاهده کند اما براي انجام کارهاي شخصي خود مجبور شد به دوبي برود و بازي رااز تلويزيون مشاهده کرد.

استقلالي‌ها به دنبال سومين بازي دوستانه

مسئولان تيم استقلال در تدارک برگزاري سومين بازي دوستانه درشهراستانبول هستند اما هنوز تيمي را پيدا نکرده اند که براي بازي با آنها مذاکره کنند. در صورتي که شرايط فراهم شود قلعه‌نوعي با برگزاري بازي سوم استقلال درروز پنجشنبه موافق است.

استقلالي ها جمعه شب به کار خود در ترکيه پايان خواهند داد و راهي تهران خواهند شد. لوکاس بازيکن برزيلي- ايتاليايي همچنان دراردوي آبي‌پوشان دراستانبول حضوردارد و قرار است در بازي امروز توسط کادر فني استقلال آزمايش شود.

امضاي قرارداد حيدري و صادقي با استقلال

دو ملي‌پوش استقلال با حضور در ساختمان اين باشگاه قراردادشان را با آبي‌ها امضا کردند.اميرحسين صادقي و خسرو حيدري با حضور در ساختمان اين باشگاه قراردادشان را با اين تيم به امضا رساندند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي