جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4757

باحضور دکتر خدابخش ؛
معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان معرفي شد


آگهي صفحه 8


 باحضور دکتر خدابخش ؛
 معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان معرفي شد 

 مراسم معارفه دکتر اصغر پرتوي به عنوان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان با حضور دکتر رسول خدابخش نماينده تام الاختيار رييس دانشگاه آزاد اسلامي در استانهاي زنجان ، اردبيل و آذربايجان غربي ، حجت الاسلام و المسلمين شامي رييس دفاتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاههاي استان زنجان ، رؤساي واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان و اعضاي شوراي اداري دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان در محل سالن کنفرانس واحد زنجان برگزار شد .

دکتررسول خدابخش :

دانشگاه آزاد اسلامي به دنبال کساني است که پاسخ‌گوي نيازهاي اين دانشگاه باشند

نماينده تام‌الاختيار رييس دانشگاه در هيأت امناي استان‌هاي زنجان، آذربايجان‌غربي و اردبيل گفت : بر اساس تغييرات و تحولات در عرصه جامعه ، دانشگاه آزاد اسلامي نيز از اين شرايط مستثني نبود و تغييرات در ساختار دانشگاه آزاد اسلامي بر اساس نياز هاي چنين شرايطي بوجود آمده است و مسوولان دانشگاه آزاد اسلامي همواره به دنبال کساني هستند که پاسخ‌گوي نيازهاي دانشگاه باشند.

دکتر رسول خدابخش در مراسم معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان افزود : شرايط کنوني دانشگاه آزاد اسلامي با شرايط اين دانشگاه در سال 61 متفاوت است که با تغيير شرايط بايد سازماندهي نيز عوض شود. مثلاً با کاهش دانشجويان دوره کارشناسي و زياد شدن درخواست براي مقطع ارشد و دکترا، نظم و سازماندهي در مديريت اين دانشگاه تغيير کرده است.وي افزود: طبق مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سه استان، دانشگاه آزاداسلامي يک نماينده تام‌الاختيار دارد که در محدوده‌اي خاص تفويض اختيار به اين نماينده شده است و بر همين مبنا نيز معاونان هماهنگي در استان‌ها مستقر شده‌اند.

اين مسوول خاطرنشان کرد: طبق تعريف شوراي عالي انقلاب فرهنگي، رييس بزرگ‌ترين واحد دانشگاهي هر استان به عنوان دبير هيئت امنا انتخاب مي‌شود و معاون هماهنگي در کنار دبير هيئت امنا فعاليت مي‌کنند.

وي اظهار کرد: شرايط و نيازهاي دانشگاه آزاداسلامي تغيير کرده است و آموزش‌ها به سوي پژوهش‌محوري سوق داده شده‌اند، زيرا هم‌اکنون کشور به تبديل دانش و فناوري به اقتصاد و مديريت نيازمند است و در اين راستا مصوب شده است درآمدهاي دانشگاه که قبلاً به شهريه دانشجويان متکي بود تا 12 درصد از طريق شرکت‌هاي دانش‌بنيان باشد.

وي اضافه کرد : هم‌اکنون بيش از 750 استادتمام که جزو اساتيد علمي بزرگ کشور هستند با دانشگاه ازاد اسلامي همکاري مي‌کنند و نظرات آنان در خصوص اين دانشگاه توسط کميته نظارت اعلام مي‌شود.

وي ادامه داد : همچنين در نظر داريم سه استان همواره به يکديگر کمک کنند که اين موضوع در ارتقاي وضعيت دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي هر سه استان موثر خواهد بود.

نماينده تام‌الاختيار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در استان‌هاي زنجان، آذربايجان‌غربي و اردبيل ادامه داد: پس از انتخاب نمايندگان تام الاختيار در دانشگاه آزاد اسلامي نياز به حضور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در همه جلسات و مراسم‌ها وجود ندارد و اين وظيفه به نماينده تام‌الاختيار ايشان تفويض شده است .

خدابخش تصريح کرد: بر مبناي سازماندهي جديد معاونت هماهنگي در دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي ايجادشده که ارتباط تنگاتنگي با نماينده تام‌الاختيار رئيس دانشگاه دارد.

وي ادامه داد: يکي از وظايف معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي شرکت در جلسات استاني به نمايندگي از جانب نماينده تام‌الاختيار رياست دانشگاه در استان است.

خدابخش از ديگر وظايف معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي را مسئوليت امور اداري، مالي و خدماتي ستاد هماهنگي واحدها و مراکز آموزش دانشگاه آزاد اسلامي در استان برشمرد.

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان :

تدبير، مديريت و کارآمدي 3 کليد موفقيت دانشگاه آزاد اسلامي مي‌باشد

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان گفت: شکوفايي دانشگاه آزاد اسلامي مديون تدبير، مديريت و کارآمدي مؤسسين و بنيانگذاران اين دانشگاه است.

دکتر اصغر پرتوي در مراسم معارفه خود به عنوان معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان افزود : به راستي در وجود بنيانگذاران دانشگاه آزاد اسلامي يک ايمان راسخ و اعتقاد محکم مي‌جوشيد و آنها ايمان به توسعه آموزش عالي و گسترش تعليم و تربيت در کشور را سرلوحه کار خود قرار داده بودند.

پرتوي در ادامه با اشاره به اينکه بنيانگذاران دانشگاه آزاد اسلامي انسان‌هاي خوش‌فکري بودند، تصريح کرد: آنها به اين موضوع ايمان قوي داشتند که توسعه جامعه جز از طريق توسعه آموزش عالي امکان‌پذير نيست.

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان گفت: توسعه دانشگاه آزاد اسلامي يک هدف بسيار بزرگ براي بنيانگذاران اين دانشگاه بود.

پرتوي ادامه داد: برخلاف اينکه عده‌اي انتظار اين را داشتند که اين دانشگاه شکل نمي‌گيرد ولي شاهد اين موضوع بوديم که دانشگاه آزاد اسلامي راه خود را با چه سرعتي طي کرد و به شکوفايي رسيد.

وي با بيان اينکه در ابتداي شکوفايي، اين دانشگاه مدعياني براي خود داشت، بيان کرد: شکوفايي دانشگاه آزاد اسلامي مديون تدبير، مديريت و کارآمدي موسسين و بنيانگذاران اين دانشگاه است.

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان در اشاره به ديگر علت‌هاي موفقيت موسسين در توسعه دانشگاه آزاد اسلامي گفت: آنها به هدف خود ايمان داشته و از تخصص خود و همچنين آموزه‌هاي قرآني استفاده کردند.

پرتوي با بيان اينکه نبايد تاريخچه دانشگاه آزاد اسلامي را فراموش کرد، عنوان کرد: با نگاهي به تاريخچه دانشگاه آزاد اسلامي انسجام و همدلي را مي‌‌توان در سيستم اين دانشگاه ديد، با وجود اينکه اين دانشگاه در دوره‌اي کوتاه متزلزل شد، ولي با حضور مديريت با انگيزه اوليه مديران اين دانشگاه اميدها شکوفا شد و اميدواريم با همکاري يکديگر و با انسجام در رشد و شکوفايي و توسعه آموزش عالي به اقيانوس بيکران علم بپيونديم و پاسخ‌گوي اعتماد مردم باشيم.

وي اظهار اميدواري کرد: با انسجام و همدلي يکديگر، روند توسعه آموزش عالي را در استان زنجان بيش از پيش سرعت ببخشيم.

وي تاکيد کرد: تدبير نگرش‌هاي حاکم بر سيستم از طرف سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي در قالب ساختاربندي، قواعد، قوانين و بخشنامه‌ها صادر شده است.

معاون هماهنگي دانشگاه آزاد اسلامي استان زنجان در پايان خاطرنشان کرد: اگر در اجراي قوانين دانشگاه آزاد اسلامي همگي دست به دست هم داده و پيرو قوانين و قواعد باشيم، پويايي و شکوفايي اين دانشگاه تضمين مي‌شود.

مسوول دفتر نهاد نمايندگي ولي‌فقيه در دانشگاه آزاد اسلامي :

اطمينان داريم معاون هماهنگي گام‌هاي استواري در مسيرتوسعه استان برخواهد داشت

حجت‌الاسلام و المسلمين عنايت‌الله شامي مسوول دفتر نهاد نمايندگي ولي‌فقيه در دانشگاه آزاد اسلامي و رييس دفاتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاههاي استان زنجان نيز در اين مراسم، اعلام کرد: اطمينان داريم معاون هماهنگي دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي استان زنجان گام‌هاي محکم و استواري در توسعه علم در استان برخواهد داشت تا حرکت علمي که در کشور اغاز شده است به مقصود رسيده و آرمان‌هاي امام(ره)، شهدا و مقام معظم رهبري محقق شود. همچنين اميدواريم مديران در مسووليت خود از روحيه روزه‌داري که در اين ماه کسب مي‌کنند، استفاده کنند.


 آگهي صفحه 8 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي