جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4766


راه مقابله با پوکي استخوان

6 راه براي اينکه کودکان را به سالم خوردن وا داريد
غذا خوردن کودکان


راه‌هايي براي جلوگيري از چاقي ناشي از استرس


خبرها از عالم علم


خبر پزشکي


 راه مقابله با پوکي استخوان 

اسمش را گذاشته‌اند بيماري خاموش، چون تا وقتي پيشرفت نکند و عوارضي از خودش برجاي نگذارد، کسي متوجه آن نمي‌شود. درمان هم ندارد و نمي‌شود راه‌حلي برايش پيدا کرد، اما همه اينها هم نبايد باعث نااميدي شود، چون پوکي استخوان قابل پيشگيري است.

متخصصان هم مي‌گويند با در پيش گرفتن يک سبک زندگي سالم، استفاده از رژيم غذايي مناسب و افزودن فعاليت جسمي به برنامه روزانه مي‌توان از بروز اين بيماري پيشگيري يا آن را کنترل کرد.

اغلب ما تا جوان هستيم اصلا به سلامت استخوان‌ها فکر نمي‌کنيم و خيلي برايمان مهم نيست استخوان‌ها چه وضعيتي دارد، ولي همين که به دوره ميانسالي و سالمندي مي‌رسيم، به فکرشان مي‌افتيم و مي‌خواهيم از بروز چنين مشکلاتي پيشگيري کنيم. به همين دليل بسياري از افراد، تازه در سنين سالمندي يادشان مي‌افتد با تغذيه مناسب و در پيش‌گرفتن زندگي سالم، سلامت استخوان‌هايشان را حفظ کنند.

دکتر منصور رضايي، متخصص تغذيه و رژيم‌درماني نيز در اين‌باره به جام‌جم مي‌گويد: ذخيره شدن کلسيم در استخوان‌ها که باعث سفت و محکم شدن آنها مي‌شود، قبل از تولد آغاز شده و تا سي سالگي ادامه پيدا مي‌کند. به طوري که در سي سالگي، استخوان‌هاي بدن در يک فرد سالم بيشترين ميزان سختي را دارد.

به گفته وي، کم بودن ميزان فعاليت بدني و پيروي از رژيم غذايي نامناسب که کلسيم کمي دارد، مي‌تواند به مرور زمان به بروز پوکي استخوان منجر شود که البته بايد توجه داشت اين بيماري علامت خاصي هم ندارد و معمولا با ايجاد شکستگي در يکي از استخوان‌هاي بدن بخصوص استخوان‌هاي مهره، لگن و مچ که به دنبال سقوط يا ضربه‌هاي خفيف مانند نشستن ناگهاني، لغزيدن، پيچ‌خوردن و گاهي حتي بدون هيچ ضربه‌اي و به صورت خودبه‌خود اتفاق مي‌افتد، نمايان مي‌شود.

پيشگيري از پوکي استخوان به کمک کلسيم

اگر فکر مي‌کنيد فقط بايد شير بنوشيد تا استخوان‌هايي قوي و محکم داشته باشيد، بد نيست بدانيد شيوه‌هاي متفاوتي براي پيشگيري از پوکي استخوان وجود دارد که مصرف لبنيات فقط يکي از اين موارد است. دکتر رضايي نيز با تائيد اين مطلب مي‌گويد: تغذيه نقش مهمي در بروز يا پيشگيري از اين بيماري دارد؛ بنابراين کساني که در رژيم غذايي‌شان به ميزان کافي کلسيم وجود ندارد يا ويتامين D و C کافي دريافت نمي‌کنند بيش از افراد ديگر در معرض خطر قرار خواهند داشت.

اين متخصص تغذيه با اشاره به اين‌که کلسيم يکي از اجزاي سازنده استخوان است، توصيه مي‌کند غذاي روزانه افراد بالغ حاوي حداقل 1000 تا 1200 ميلي‌گرم کلسيم باشد (هر ليوان شير به طور معمول 300 ميلي‌گرم کلسيم دارد) که اين نياز در خانم‌هاي باردار، شيرده، يائسه و افراد مسن و کساني که در دوره بلوغ هستند، افزايش مي‌يابد و به ميزان حدود 1500 تا 2000 ميلي‌گرم مي‌رسد.

آن طور که دکتر رضايي مي‌گويد، انواع مختلف شير و غذاهايي که از شير تهيه مي‌شود؛ مانند پنير، ماست، دوغ، کشک، بستني و قره‌قروت منابع خوب کلسيم به حساب مي‌آيد. علاوه بر اينها، ماهي‌هاي کوچک مثل ماهي کيلکا که با استخوان خورده مي‌شود، انواع حبوبات، سبزي‌هاي برگ سبز تيره و آجيل‌ها مانند سويا و بادام هم حاوي کلسيم است. از ديگر منابع کلسيم مي‌توان به کلم‌پيچ، ترب، گل‌کلم، نخودفرنگي، کلم بروکلي، شلغم، هويج، انگور، توت فرنگي، خرمالو، پرتقال، زيتون، کشمش و کنجد نام برد. وي مي‌افزايد: هرچه ميزان چربي شير و مواد لبني بيشتر باشد، کلسيم آن کمتر است و به همين دليل توصيه مي‌شود از شير و لبنيات کم چرب استفاده شود.

ويتامين D را فراموش نکنيد

در کنار کلسيم بايد از ديگر منابع غذايي مفيد براي حفظ سلامت استخوان‌ها هم استفاده کرد که به گفته دکتر رضايي، ويتامين D يکي از اين موارد است که براي حفظ استحکام استخوان‌ها مصرف آن ضروري است.

آن‌طور که اين متخصص تغذيه مي‌گويد: ويتامين D به جذب کلسيم و فسفر از روده کمک مي‌کند و باعث به کارگيري اين مواد معدني در ساختمان استخوان ها و دندان‌ها مي‌شود. همچنين بايد توجه داشت کمبود طولاني مدت اين ويتامين با کاهش جذب کلسيم، خطر بروز پوکي استخوان را افزايش خواهد داد.اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي ادامه مي‌دهد: نور خورشيد مهم‌ترين منبع دريافت ويتامين D است ولي در کنار آن، مواد غذايي غني از اين ويتامين مانند شير، کره، پنير، کشک، ماست، ماهي‌هاي چرب، زرده تخم‌مرغ و جگر نيز وجود دارد. بنابراين به طور کلي مي‌توان گفت فرآورده‌هاي لبني حاوي ويتامين D، يکي از بهترين منابع غذايي کلسيم محسوب مي‌شوند.

مصرف نمک را کاهش دهيد

مي‌گويند مصرف لبنيات به تنهايي نمي‌تواند از بروز پوکي استخوان پيشگيري کند. مي‌گويند عوامل متعددي در بروز اين بيماري نقش دارد و به همين دليل بايد به نکات مختلفي در اين زمينه توجه داشت. يکي از اين موارد هم کاهش مصرف نمک است. دکتر رضايي در اين‌باره توضيح مي‌دهد: مصرف زياد نمک، احتمال ابتلا به پوکي استخوان را افزايش مي‌دهد و آن طور که مشخص شده، به ازاي مصرف هر 2300 ميلي‌گرم نمک، 40 ميلي‌گرم کلسيم از دست مي‌رود که البته اگر همراه با استرس باشد، اين ميزان افزايش هم مي‌يابد.

از طرف ديگر منيزيم مي‌تواند جذب کلسيم را افزايش دهد، ولي استرس‌هاي شديد، افزايش سن و ناکافي بودن ميزان آن در آب آشاميدني و غذا مي‌تواند موجب کمبود منيزيم شود. اين متخصص تغذيه با اشاره به اين مطلب ادامه مي‌دهد: مصرف روغن جامد و نوشابه‌هاي گازدار نيز از ديگر عواملي است که مي‌تواند جذب کلسيم را تحت تاثير قرار دهد و در نتيجه احتمال پوکي استخوان را بيشتر کند.

وي مي‌افزايد: استعمال سيگار و مصرف زياد قهوه هم از ديگر عوامل خطر به حساب مي‌آيد و در بروز پوکي استخوان نقش دارد. به طوري که مي‌گويند کساني که خودشان سيگار مي‌کشند يا همنشين سيگاري‌ها هستند، در معرض پوکي استخوان زودرس قرار دارند و زناني که سيگار مي‌کشند دچار پوکي استخوان شديدتري مي‌شوند.

تحرک، به نفع سلامت استخوان‌ها

تحرک کافي و افزودن فعاليت بدني به برنامه روزانه زندگي مي‌تواند به حفظ سلامت بدن و استخوان‌ها کمک کند. دکتر رضايي نيز با تائيد اين مطلب يادآور مي‌شود: ورزش‌کردن و فعاليت داشتن در هر سني مي‌تواند باعث استحکام استخوان‌ها شود و در مقابل، ‌بي‌تحرکي و استراحت زياد موجب تحليل رفتن استخوان‌ها خواهد شد و دردهاي استخواني را افزايش خواهد داد.

عضو هيات علمي دانشگاه مي‌گويد: بهترين و کم‌هزينه‌ترين ورزش که تقريبا تمام افراد هم مي‌توانند از آن استفاده کنند، پياده‌روي همراه با تنفس عميق است.

وي يادآور مي‌شود: ورزش‌هايي مانند پياده‌روي که در آن تحمل وزن وجود دارد، نقش مهمي در پيشگيري از پوکي استخوان داشته و به همين دليل استفاده از آنها توصيه مي‌شود.

منبع :جام جم آنلاين


 6 راه براي اينکه کودکان را به سالم خوردن وا داريد
 غذا خوردن کودکان 

همه‌ي مادرها دوست دارند که فرزندشان سبزيجاتش را بخورد. اکثر بچه‌ها در مورد غذا خوردن خيلي با ادا و اطوار هستند.

هنگام غذا خوردن همه‌ي انرژي مادرشان را مي‌گيرند. و وقتي هم غذاهاي سالم و سبز در بشقابشان هست، مشکل دو چندان خواهد شد!

مادران چگونه مي‌توانند زمان غذا خوردن را هيجان انگيز کنند؟ در اين مطلب با چند راه جالب و خلاقانه آشنا خواهيد شد که چطور کودکتان را به خوردن غذاهاي سالم وا داريد.

1. زود شروع کنيد

اگر فرزند کوچکتان تازه قوت گرفته، اين نکته مخصوص شماست. از آنجايي که کودکان با طعم و مزه‌هاي مختلفي آشنا مي‌شوند و بدين ترتيب در بزرگسالي عاداتي کسب مي‌کنند، زود شروع کردن کليدي است که غذاهاي سالم را به کودکتان معرفي کنيد. شايد کودکتان با چند غذاي خاص مخالفت کند، اما با اينکه هر روز غذاي سالم بخورد مشکلي نخواهد داشت.

2. يک شخصيت با نفوذ راه همراه کنيد

کودکان معمولا کسي را در زندگي شان دارند که عاشقش هستند و مي‌خواهند از آن تقليد کنند. اين شخص مي‌تواند پدر يا برادرشان، و يا حتي يک شخصيت تلويزيوني باشد. اما به طور عجيب و تاسف باري، اين شخصيت معمولا مادر نيست.

وقتي که کودکان ببينند اين شخصيت با نفوذ غذاهاي سالم مي‌خورد، آنها هم همين عادت را بر مي‌گزينند. ملوان زبل که به خوردن اسفناج شهرت دارد، بهترين مثال براي اين مورد است. ميليون‌ها کودک در سراسر دنيا با الهام از اين کارتون، اسفناج مي‌خوردند تا قوي شوند و رشد کنند.

3. از زور کردن يا نق زدن بپرهيزيد

براي سالم غذا خوردن نبايد دائما روي اعصاب کودکتان يا حتي همسرتان راه برويد. با اين کار تنها باعث مي‌شويد که آنها با تمام غذاهايي که برچسب سالم دارند، مخالفت کنند!

بجاي اينکار از طريق واسطه‌هايي که براي کودکتان جذاب است، به او فرصت يک انتخاب طبيعي بدهيد. تنبيه کردن يا سرزنش کردن نتيجه‌اي در بر نخواهد داشت.

4. باهم بخوريد

خانواده‌اي که دور هم غذا مي‌خورند، در هر کاري باهم مي‌مانند. و اين موضوع مديريت تغذيه‌ي سالم را هم شامل مي‌شود. هنگامي که همه کنار هم نشسته‌ايد تا غذا بخوريد، کودکان بطور طبيعي غذايي را انتخاب مي‌کنند که والدينش انتخاب مي‌کنند. فرزندان شما به شما نگاه کرده و دقيقا از شما تقليد مي‌کنند.


 راه‌هايي براي جلوگيري از چاقي ناشي از استرس 

همه در اين امر که استرس بد و مضر است اتفاق نظر دارند، استرس بيش از حد مي‌تواند موجب سردرد، تنش عضلاني، مشکلات گوارشي، اختلالات خواب و افسردگي شود و حال تحقيقات جديد نشان مي‌دهد علاوه بر اين ها مي تواند منجر به اختلال در روند سوخت و ساز بدن نيز بشود. محققان دريافته‌اند برخي اوقات استرس با افزايش وزن در ارتباط است، چراکه استرس زياد سبب مي‌شود هورمون کورتيزول ترشح و باعث افزايش اشتها شود و در نتيه مصرف غذا زيادمي‌شود و فرد چاق مي‌گردد. اما مطالعه‌ي جديدي در ايالت اوهايوي آمريکا نشان مي‌دهد علاوه بر اين تاثير، استرس ممکن است منجر به کاهش سوختن کالري و تجمع چربي‌ها در بدن نيز بشود.

در اين تحقيقات، محققان گروهي از زنان را در خصوص استرسي که روز قبل با آن مواجه بوده‌اند مورد پرسش قرار دادند و سپس آنان را با يک وعده غذايي حاوي 930 کالري و 60 گرم چربي تغذيه نمودند. پس از صرف غذا، دانشمندان از آن زنان نمونه خون گرفتند و سرعت سوخت و ساز بدنشان را اندازه گيري کردند. در طي هفت ساعت پس از خوردن غذا، کساني که طي 24 ساعت گذشته دچار استرس بودند، سوخت و ساز کمتري داشتند و هورمون انسولين در خونشان در سطح بالاتري قرار داشت. انسولين از هورمون‌هايي است که به ذخيره چربي کمک مي‌کند. اين افراد همچنين 104 کالري کمتر سوزانده بودند که اگرچه شايد زياد به نظر نرسد اما همين ميزان براي افزايش وزن قابل توجهي در طول يک سال کافي است. حال در اينجا پنج روش را معرفي مي‌کنيم که مي تواند به شما در کنترل افزايش وزن ناشي از استرس کمک نمايد.

چربي هاي مصرفي خود را عاقلانه انتخاب کنيد!

اگر استرس سبب مي شود بدن شما چربي کمتري بسوزاند و آن را ذخيره نمايد، از چربي‌هاي سالم در رژيم غذايي خود استفاده کنيد اما همان‌ها را هم دو برابر نکنيد! مثلا برخي افراد براي ناهار سالاد مي‌خورند، اما در سالاد هم روغن زيتون استفاده مي‌کنند و هم گياه آووکادو و يا براي ميان وعده آجيل و ذرت بوداده مي خورند که اينها هردو داراي چربي است و تنها بايد يکي از آنها را مصرف نمود. در واقع اين توصيه به اين معنا نيست که شما نبايد چربي مصرف کنيد، چون چربي يک رکن کليدي در ساختمان بدن است اما در هر وعده غذايي تنها يک نوع چربي سالم مصرف نماييد. براي مثال اگر مي خواهيد در سالاد خود آووکادو بريزيد ديگر از روغن زيتون استفاده نکنيد.

نسبت مواد غذايي را در وعده غذايي خود کنترل کنيد

وقتي استرس داريد ميزان کالري وعده غذايي خود را کم کنيد، براي مثال ميزان بيشتري از سبزيجات را جايگزين ميزان برنجي کنيد که در شرايط عادي مصرف مي کنيد. اين کار سبب مي شود ميزان کالري وارد شده به بدن شما کم شود و در نتيجه احتمال چاقي ناشي از استرس کمتر گردد.

افزودن تقويت کننده هاي سوخت و ساز

برخي از مواد غذايي مي تواند سبب افزايش سوخت و ساز بدن شود. هرچند اين ميزان افزايش نجومي نيست اما مي تواند چاقي ناشي از استرس را تا حدودي کنترل نمايد. يکي از اين مواد غذايي فلفل تند است. يک مطالعه که در دانشگاه پوردو انجام شده نشان داده است مصرف فلفل تند سبب سوزاندن کالري بيشتري مي‌شود و همچنين افرادي که فلفل تند استفاده مي‌کنند کمتر گرسنه مي شوند و کمتر هوس مواد غذايي شور، شيرين يا چرب ميکنند، علاوه بر اين ها فلفل باعث افزايش ايمني بدن و کاهش کلسترول نيز مي گردد.

تنفس قبل از صرف غذا

معمولا ما بدون فکر کردن و به صورت مداوم تنفس مي کنيم، اما يک تحقيق که در اسپانيا انجام شده است نشان مي دهد تنفس کنترل شده و با آرامش مي تواند به طور موثري در کاهش سطح کورتيزولها باشد؛بنابراين قبل از هر وعده غذا چند دقيقه آرام روي صندلي بنشينيد و چند دقيقه بر تنفس آرام و عميق متمرکز شويد و از بيني دم و از دهان بازدم را انجام دهيد.

قدم زدن سريع بعد از غذا

در صورت امکان سعي کنيد بعد از صرف غذا، 15 دقيقه سريع قدم بزنيد. يک مطالعه که اخيرا در دانشگاه جرج واشنگتن انجام شده است، نشان مي دهد اين عمل کمک زيادي به عادي شدن سطح قند خون تا سه ساعت بعد از خوردن غذا مي کند. اگر 15 دقيقه برايتان مقدور نيست، کمتر راه برويد اما نشستن و کاهش پمپاژ خون، سوخت و ساز بدن را در جهت منفي تغيير ميدهد.

برگردان: خدايار سعيدوزيري

منبع:www.health.com


 خبرها از عالم علم 

 ساخت دستگاه جلوگيري از واريس عروق پا در کشور

محققان دانشگاه صنعتي اميرکبير موفق به ساخت دستگاهي به منظور جلوگيري از واريس و ترومبوز وريدهاي عمقي مبتني بر تحريک الکتريکي شدند.

به گزارش ايسنا، ترومبوز وريدهاي عمقي (DVT) به معناي تشکيل لخته‌ي خوني در ديواره‌ي داخلي يک وريد عمقي است. اگر اين لخته‌ي خوني به دستگاه گردش خون ريوي برسد مي‌تواند موجب آمبولي ريوي و حتي مرگ فرد مي‌شود. اگر لخته خون تشکيل شده در وريدهاي سطحي به دريچه‌هاي يک طرفه وريدها آسيب بزند، واريس رخ مي‌دهد که نتيجه نشت خون از دريچه‌ها در جهت عکس حرکت آن به سمت قلب مي‌باشد.

دکترعلي فلاح، عضو هيات‌علمي دانشکده مهندسي پزشکي دانشگاه صنعتي اميرکبير و از محققان طرح با بيان اينکه بي‌تحرکي يکي ازعوامل اصلي DVT و واريس است که مي‌تواند درمسافرت‌هاي طولاني مدت، دوران بستري در بيمارستان و ... رخ دهد، تصريح کرد: ازجمله روش‌هاي پيشگيري از بروز اين بيماري‌ها، انقباض عضله پشت ساق پا است که به پمپ کردن خون از وريدها به سمت قلب و بهبود گردش خون وريدي کمک مي‌کند و مانع ايجاد لخته خون در وريد مي‌شود.وي تصريح کرد: دستگاه ساخته شده با رصد کردن حرکت پاي فرد و در صورت نياز، اعمال تحريک الکتريکي موجب پيشگيري از بروز اين مشکل مي‌شود.به گفته فلاح، اين دستگاه از چهار بخش اصلي شامل واحد تشخيص حرکت، واحد تحريک الکتريکي، واحد پردازش و کنترل و واحد تغذيه تشکيل شده است. تغذيه‌ي دستگاه از باتري قابل شارژ تامين مي‌شود. همچنين براي ساخت دستگاه از قطعات نصب سطحي استفاده شده است تا حجم و وزن دستگاه حداقل شود.فلاح با بيان اينکه اين دستگاه قابليت عملکرد خودکار يا مطابق فرمان کاربر يا حتي عملکردي به عنوان هشدار را دارد، گفت: درحالت عملکرد خودکار در صورت تشخيص حرکت ناکافي پاي فرد براي مدت طولاني، به کاربر براي ادامه فعاليت هشدار داده مي‌شود. چنانچه بي‌حرکت ماندن پا بعد از هشدار نيز ادامه پيدا کند يا فرد پاهاي خود را به اندازه کافي حرکت نداده باشد دستگاه با اعمال پالس جرياني مناسب موجب انقباض متناوب عضلات پا و در نتيجه پمپ کردن خون در وريدهاي عمقي خواهد شد.

کاهش صدمات ناشي از پرتو درماني با ترکيبات گياهي

به گزارش ايرنا و به نقل از ساينس، پرتو درماني (راديو تراپي) يکي از موثر ترين روش هاي درماني در انواع سرطان است. در اين روش مکان دقيق تومور توسط متخصصان در روي پوست نشانه گذاري مي شود و با تشخيص پزشک، آن ناحيه مورد اصابت مستقيم اشعه ايکس يا گاما قرار مي گيرد. فعاليت سلول هاي سرطاني با برخورد اشعه به مرور ضعيف مي شود و در نهايت از بين مي رود. از طرفي سلول به اندازه اي ضعيف مي شود که امکان ترميم آن وجود ندارد.

گرچه اين روش يکي از موثرترين راهکارهاي موجود است ولي عوارض جانبي آن باعث آسيب به بيمار مي شود. هرچقدر هم که دقت تجهيزات استفاده شده در پرتو درماني بالا باشد، علاوه بر سلول هاي سرطاني، سلول هاي سالم مجاور نيز تحت تاثير قرار مي گيرند؛ علاوه بر اين مشکلاتي نظير سوختگي و تيرگي پوست، تهوع، يبوست، سرگيجه، ريزش مو و ضعف بدن نير گريبانگير بيماران است. يکي ديگر از خطرناک ترين عارضه هاي جانبي پرتو درماني، سرطان پوست است.

پژوهش هاي محققان نشان مي دهد که سه ترکيب گياهي به نام هاي CA ( مخفف affeic acid )،

RA (مخفف rosmarinic acid) و TCA (مخفف trans-cinnamic acid) مي تواند از پوست بيمار در مقابل تمام اشعه هاي درماني محافظت کند‎؛ تنها نکته در استفاده از اين ترکيبات، دقت در اندازه آنها براي اجتناب از غلظت هاي سمي است.


 خبر پزشکي 

 سکته‌هايي از نوع بي علامت

سکته‌هاي قلبي بسيار خطرناک هستند و 2 حالت دارد سکته‌هاي بي‌سرو صدا (بدون علامت) و سکته‌هاي پر سروصدا (با علامت) از انواع سکته‌هاي قلبي در افراد است که معمولا در ميانسالي با سکته‌هاي پر سرو صدا بروز مي‌کند.

ناصر اصلان‌آبادي متخصص قلب و عروق و فلوشيپ و مديرگروه قلب دانشگاه علوم پزشکي تبريز در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: سکته‌هاي قلبي بدون علامت با زمينه‌هاي خاصي در بيماران ديابتي بروز مي‌کند. سن بالا، تنگي نفس و بي‌حالي از علامت و نشانه‌هاي سکته‌هاي بدون علامت در انسان است که البته در ميانسالي با علامت و معمولا سر و صدا بروز مي‌کند. به سکته‌هاي قلبي بدون علامت بي سروصدا و به سکته‌هاي قلبي با سرو صدا مي‌گويند. وي افزود:‌ اين افراد بايد سالي يکبار تحت بررسي قرار گيرند تا دچار سکته‌هاي قلبي بدون علامت و با علامت نشوند. گاهي اوقات سکته‌هاي بدون درد خطرش بيشتر از سکته‌هاي با درد است. در واقع درد يک عامل هشدار دهنده است که اگر فرد دچار درد شود بايد به پزشک معالج مراجعه کند تا در راستاي درمان قرار گيرند.

وي اذعان داشت: پيشگيري بهترين کار در مرحله شناخت بيماري است که اگر پيشگيري نشود ممکن است فرد دچار بيماريهاي خطرناک‌تر نيز گردد.

استفاده محققان از داروهاي ضد التهابي براي مهار پارکينسون

محققان علوم پزشکي اعلام کردند با استفاده از داروهاي ضد التهابي مي توان از تخريب سلول هاي عصبي در بيماران مبتلا به پارکينسون ، جلوگيري کرد.

دانشمندان دانشگاه اموري آمريکا درباره بيماري پارکينسون اعلام کردند با استفاده از يکي از داروهاي ضد التهابي جديد که در مرحله آزمايشي است و ايکس پرو 1595 نام دارد موفق شده اند از تخريب سلول هاي عصبي ، نورون ها، در بيماري پارکينسون جلوگيري کنند.

دکتر مالو تانسي و همکارانش اعلام کردند اين دارو به صورت تزريق زير جلدي به بدن وارد مي شود و در مراحل اوليه ابتلا به بيماري پارکينسون ، کاربرد دارد. دانشمندان مي گويند احتمالا التهاب ، نقشي مهم در ابتداي بيماري پارکينسون ايفا مي کند و مي توان با مهار اين روند ، از تخريب نورون ها جلوگيري و بيماري را تا حد زيادي ،کنترل و مهار کرد.

محققان مي گويند اين دارو قادر است از تخريب سلول هاي توليد کننده دوپامين جلوگيري کند . پزشکان اميدوارند اين روش ، در مهار بيماري مهلک پارکينسون، موثر باشد. به گزارش پايگاه خبري يورک الرت در اينترنت ، بيماري پارکينسون يا PD) براي اولين بار توسط دانشمند بريتانيايي دکترجيمز پارکينسون توصيف شد او نام اين بيماري را quotation mark فلج‌لرزان quotation mark ناميد که امروزه آن را تحت عنوان بيماري پارکينسون مي‌شناسند. بيماري پارکينسون يک بيماري دستگاه عصبي مرکزي در بزرگسالان مسن تر که مشخصه آن سفتي عضلاني پيشرونده تدريجي ، لرزش و از دست رفتن مهارت هاي حرکتي است . اين اختلال هنگامي رخ مي دهد که نواحي خاصي از مغز توانايي خود در توليد دوپامين (يکي از ناقلين عصبي در مغز) را از دست مي دهند. بعد از آلزايمر، پارکينسون شايع‌ترين بيماري مخرب اعصاب به حساب مي‌آيد پارکينسون بيماري مزمن و پيشرونده‌اي است که در آن سلولهاي ترشح‌کننده دوپامين در جسم سياه در مغز مي‌ميرند و در فقدان دوپامين حرکات بدن نامنظم مي شود. پارکينسون بر اساس دو علامت يا بيشتر از چهار علامت اصلي بيماري مشخص مي شود. ارتعاش و لرزش دست و پا در حالت استراحت ، کندي حرکات ، سختي و خشک شدن دست و پا و بدن و نداشتن تعادل اين چهار علامت اصلي را تشکيل مي‌دهند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي