جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4769


اعلام نتايج بازنگري قيمت خودرو تا 22 مرداد


تامين آب دو کلان‌شهر اصفهان و کرمان در وضعيت قرمز و تهران در وضعيت زرد


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


 اعلام نتايج بازنگري قيمت خودرو تا 22 مرداد 

 
رئيس هيأت تحقيق و تفحص از خودروسازان از اعلام نتايج بازنگري قيمت خودرو در 22 مرداد ماه خبر داد. علي عليلو در گفت‌و‌گو با تسنيم، با اشاره به اينکه در حال حاضر با وجود تعطيلات تابستاني مجلس جلسات بازنگري قيمت خودرو با اعضاي شوراي رقابت برگزار مي شود، اظهار داشت: کارگروه ويژه قيمت خودرو متشکل از سه نماينده از کميسيون صنايع مجلس و کارشناسان شوراي رقابت تصميمي بر بازنگري فرمول قيمت گذاري خودرو ندارد بلکه هدف بازنگري قيمت هاي خودرو است.رئيس هيأت تحقيق و تفحص از خودروسازان افزود:با همکاري بخش هاي مربوطه نتايج بازنگري قيمت خودرو را تا 22 مرداد ماه اعلام خواهيم کرد.

اعلام نارضايتي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مردم در غيرمنطقي بودن قيمت‌هاي جديد اعلامي خودرو از سوي شوراي رقابت در نهايت موجب شد موضوع بازنگري قيمت‌هاي خودرو در جلسه (30 تيرماه ) شوراي رقابت به تصويب اعضا برسد و قرار شد يک کارگروه متشکل از سه نماينده از کميسيون صنايع مجلس و کارشناسان شوراي رقابت ظرف 15 روز بازنگري فرمول قيمت گذاري خودرو را انجام دهند و نتايج بررسي خود را در صحن علني مجلس اعلام کنند.

با گذشت 12 روز از آغاز بازنگري قيمت خودرو هنوز اين کارگروه مشترک به نتيجه‌اي نرسيده و همچنان اعضا از بررسي قيمت‌ها و فرمول طي روزهاي آينده سخن مي‌گويند.


 تامين آب دو کلان‌شهر اصفهان و کرمان در وضعيت قرمز و تهران در وضعيت زرد 

 دو شهر اصفهان و کرمان با وجود فعاليت‌هاي انجام‌ شده براي نجات اين دو استان، به خاطر نبود تناسب مصرف و منابع آب کماکان با مشکل تامين آب و وضعيت قرمز مواجه هستند.به گزارش ايسنا، حميدرضا تشيعي معاون نظارت بر بهره‌برداري شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور با تشريح آخرين اقدام‌هاي مقابله با بحران کم‌آبي در کلان‌شهرهاي ايران گفت: در زمان حاضر از نظر تامين آب دو کلان‌شهر اصفهان و کرمان در وضعيت قرمز و تهران در وضعيت زرد قرار دارند.

وي اظهار کرد: در اثر تداوم خشکسالي طي 14 سال اخير و افزايش مصرف آب در بخش‌هاي مختلف، وضعيت منابع آبي کشور در وضعيت بحراني قرار گرفته است و شرکت‌هاي آب و فاضلاب در سال‌هاي اخير با چالش جدي در تامين آب شرب مواجه شده‌اند.

تشيعي افزود: در اين راستا دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور طي سه سال گذشته به بررسي وضعيت تامين و توزيع آب شرب در کشور و احصاي مشکلات مربوطه پرداخته است که در پايان سال گذشته و براساس تحليل‌هاي صورت‌گرفته، مشخص شد شمار زيادي از شهرهاي کشور در تابستان امسال با مشکل تامين آب مواجه خواهند شد و نکته قابل‌توجه در اين تحليل، پيش‌بيني وقوع تنش آبي در 12 شهر مرکز استان با جمعيتي افزون‌بر 23 ميليون نفر بود.وي گفت: اين کمبود با تمرکز در ماه‌هاي گرم سال که با اوج مصرف آب مواجه هستيم، نمود بارزتري يافته است.

تشيعي تصريح کرد: به همين منظور پيگيري وضعيت اين 12 شهر در قالب کميته پايش وضعيت کلان‌شهرها در اولويت کاري قرار گرفت و نشست‌هاي ويژه‌اي به‌منظور برنامه‌ريزي جهت گذر از بحران کم‌آبي تابستان برگزار شد.وي خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم نظارت بر وضعيت تامين و توزيع آب، اين‌گونه نشست‌ها طي سال‌هاي گذشته نيز به‌صورت مستمر برگزار شده و با برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و نظارت ويژه، وضعيت تمام شهرها و روستاهاي کشور رصد و راهکارهاي لازم جهت غلبه بر آثار ناشي از خشکسالي ارايه شده است.


 تريبون اقتصادي 

 شرايط ادامه بيمه‌پردازي به صورت اختياري

مديرکل امور فني بيمه‌شدگان سازمان تأمين‌اجتماعي شرايط ادامه بيمه‌پردازي به صورت اختياري را تشريح کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان تأمين‌اجتماعي ،سيروس نصيري با اعلام اين مطلب، گفت: افرادي که به عللي غير از علل مندرج در قانون تأمين‌اجتماعي از رديف بيمه‌شدگان خارج شده يا بشوند و يا به عبارتي در تاريخ ارائه تقاضاي بيمه مشمول هيچ يک از نظام‌هاي بيمه‌اي نباشند، مي‌توانند درصورت تمايل بيمه خود را به صورت اختياري ادامه دهند.

وي با اشاره به اينکه متقاضي ادامه به طور بيمه اختياري بايد حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق‌بيمه، به عنوان يکي از شرايط ادامه بيمه به صورت اختياري را داشته باشد، افزود: متقاضي که قبلاً با اشتغال در کارگاه‌ها و مؤسسات مشمول قانون تأمين‌اجتماعي و يا براساس مقررات بيمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد داراي حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق‌بيمه باشد، مي‌تواند با مراجعه به نزديکترين شعبه محل سکونت خود درصورت احراز شرايط مقرر نسبت به ارائه تقاضا، انعقاد قرارداد و پرداخت حق‌بيمه اقدام نموده و با رعايت ضوابط مربوطه از تعهدات قانوني شامل بازنشستگي، ازکارافتادگي، فوت و خدمات درماني سازمان بهره‌مند گردد.

وي با اشاره به اينکه سن متقاضي ديگر شرط ادامه بيمه به صورت اختياري است، گفت: حداکثر سن پذيرش درخواست متقاضي ادامه بيمه به صورت اختياري براي مردان و زنان 50 سال تمام در تاريخ ثبت تقاضا است، درصورتي که سن متقاضي بيشتر از سن اشاره شده باشد، پذيرش تقاضا منوط به داشتن سابقه پرداخت حق‌بيمه معادل مدت مازاد سني مقرر خواهد بود.

نصيري درخصوص ارائه تعهدات سازمان تأمين‌اجتماعي به بيمه‌شدگان اختياري گفت: مستمري بازنشستگي، بازماندگان و ازکارافتادگي درصورت احراز شرايط قانوني به بيمه‌شدگان اختياري تعلق مي‌گيرد و درصورت بيماري و بارداري، مشمولين مي‌توانند از خدمات درماني واحدهاي درماني ملکي و طرف قرارداد سازمان برخوردار ‌شوند.

وي بااشاره به اينکه بهره‌مندي بيمه‌شدگان اختياري از مزاياي قانون تأمين‌اجتماعي منوط به پرداخت حق‌بيمه است نه اشتغال، تصريح کرد: بنابراين سازمان درصورت وقوع ازکارافتادگي جزئي تعهدي به ارائه حمايت ندارد، زيرا مسئله ازکارافتادگي جزئي و پرداخت مستمري در اين زمينه، در حوادث ناشي از کار مطرح است که در خصوص بيمه‌شدگان اختياري موضوعيت ندارد.

نصيري درخصوص تعهدات کوتاه‌مدت سازمان تأمين‌اجتماعي به بيمه‌شدگان اختياري، گفت: باتوجه به تعاريف قانوني مربوطه، اين گروه از بيمه‌شدگان مشمول دريافت، غرامت دستمزد ايام بيماري و بارداري، کمک ازدواج، بيمه‌بيکاري و... نبوده ليکن پرداخت هزينه‌هاي وسايل کمک پزشکي (پروتز و اروتز) و کمک هزينه کفن و دفن به بيمه‌شدگان اختياري بلامانع خواهد بود.

وي با بيان اينکه نرخ پرداخت حق‌بيمه بيمه‌شدگان اختياري 29 درصد است، تأکيد کرد: نرخ پرداخت حق‌بيمه بيمه‌شدگان ادامه بيمه به طور اختياري براي استفاده از تمامي تعهدات قانوني مقرر 26 درصد بوده و 3 درصد حق‌بيمه مانند بيمه‌شدگان اجباري به عهده دولت مي‌باشد.


 نهادهاي مالي 

 روابط عمومي بانک مسکن:

سقف تسهيلات مسکن افزايش پيدا نمي‌کند

مسئول روابط عمومي بانک مسکن گفت: بانک مسکن هيچ گونه طرحي در مورد افزايش سقف تسهيلات از محل اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسکن ندارد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک مسکن، مسعود ايزدي گفت: در حال حاضر بانک مسکن طرحي در مورد افزايش تسهيلات خريد، احداث و تعمير واحد مسکوني از محل اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسکن در دستور کار ندارد.

مديرعامل بانک کشاورزي:

2600 ميليارد ريال به پيمانکار طرح شبکه‌ آبياري و زهکشي خوزستان و ايلام پرداخت شد

مديرعامل بانک کشاورزي گفت: تاکنون از مبلغ واريزشده به حساب بانک کشاورزي حدود 2 هزار و 600 ميليارد ريال به حساب مجري پروژه طرح شبکه‌هاي آبياري و زهکشي استان‌هاي خوزستان و ايلام واريز شده است. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک کشاورزي،محمد طالبي مديرعامل بانک کشاورزي ، گفت: يکي از طرح‌هاي مهم در حوزه کشاورزي طرح شبکه‌هاي آبياري و زهکشي زمينهاي استان‌هاي خوزستان و ايلام است که بعد از سفر رئيس جمهور به استان خوزستان، دستور آن را داد و تمهيدات اجرايي آن فراهم شد.

واحد صنعتي گلسم گرگان از بانک توسعه صادرات تقدير کرد

واحد صنعتي نمونه کشوري گلسم گرگان از بانک توسعه صادرات ايران به واسطه حمايت و پشتيباني درجهت ارائه تسهيلات تقدير کرد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانك توسعه صادرات، اين واحد صنعتي در مراسم نكوداشت روز ملي صنعت و معدن بعنوان واحد نمونه كشوري مورد تجليل قرار گرفته و رييس هيات مديره آن بعنوان پيشكسوت عرصه توليد استان انتخاب شده است.

جشنواره تابستانه بانک تجارت آغاز شد

جشنواره تابستانه بانک تجارت با جوايز هفتگي کمک هزينه خريد خودرو به ارزش 400ميليون ريال و يکصد دستگاه تبلت 13 ميليون ريالي آغاز شد. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک تجارت، هموطنان مي‌توانند با افتتاح حساب و يا حفظ و افزايش موجودي حساب جاري خودپرداز خود به حداقل مبلغ 500 هزار ريال، تا تاريخ 24 مهر مصادف با عيد سعيد غدير خم در اين جشنواره شرکت کنند.

اعلام شماره حساب بانک پارسيان براي کمک به مردم مظلوم غزه

بانک پارسيان شماره حساب 8-85- 730 را براي جمع‌ آوري کمک هاي مشتريان و ملت شريف ايران‌ به مردم مظلوم غزه اعلام کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک پارسيان،در پي کشتار مظلومانه ي مردم بي دفاع و آسيب ديده غزه در حملات رژيم صهيونيستي و تخريب هاي گسترده شهر يادشده، بانک پارسيان با انگيزه همراهي در تسکين آلام بشري و کمک به هم نوع، آمادگي خود را براي جمع‌ آوري کمک‌ هاي نقدي مردم شريف و مشتريان نوعدوست و مهربان ايران اعلام داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي