جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4782

مشاور عالي سازمان سنجش:
نتايج نهايي کنکور 93 هفته دوم شهريور اعلام مي‌شود

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور خبر داد؛
برگزاري کنکور فراگير 93 در 14 شهريورماه

با اعلام نتايج؛
جزئيات مرحله عملي اولين آزمون ملي دندانپزشکي اعلام شد


خبر


خبر


انتصابات


 مشاور عالي سازمان سنجش:
 نتايج نهايي کنکور 93 هفته دوم شهريور اعلام مي‌شود 

 
مشاورعالي سازمان سنجش با اشاره به پايان مهلت انتخاب رشته کنکوريها، از انتخاب رشته 624 هزار و 934 نفر در کنکور خبر داد و گفت: نتايج نهايي کنکور93 هفته دوم شهريورماه اعلام مي‌شود.

حسين توکلي در گفت‌و‌گو با خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينکه يک ميليون و 31 هزار و 322 نفر براي شرکت در اين آزمون سراسري امسال ثبت‌نام کردند، اظهارکرد: از اين تعداد، 867 هزار و 694 نفر در جلسه حاضر بودند که 602 هزار و 567 نفر از حاضران در جلسه و تعداد 22 هزار و 367 نفر از افرادي که در جلسه حاضر نبودند، انتخاب رشته کردند. وي افزود: يعني به طور کلي در کنکور سراسري امسال، 624 هزار و 934 نفر انتخاب رشته کردند که نتايج اين انتخاب رشته در هفته دوم شهريورماه اعلام خواهد شد.


 معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور خبر داد؛
 برگزاري کنکور فراگير 93 در 14 شهريورماه 

 ثبت‌نام براي شرکت در آزمون دوره‌هاي فراگير کارشناسي ارشد سال 93 دانشگاه پيام نور که در تاريخ 13 خرداد ماه 93 برگزار گرديد و آزمون فراگير نيز 14 شهريور ماه برگزار خواهد شد.

نگاه ويژه فراگير اين دوره به دوره‌هاي مجازي

محمدعلي ‌کريمي، معاون آموزش و تحقيقات تکميلي دانشگاه پيام نور، در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: ثبت‌نام براي شرکت در آزمون دوره فراگير کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور 93 از 13 خرداد ماه ادامه و در 28 خرداد ماه پايان يافت و در اين مدت 78 هزار و 783 داوطلب ثبت‌نام کردند که از اين تعداد 37 هزار و 178 نفر زن و 41هزار و 605 نفر مرد مي‌باشند.

وي گفت: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده اين آزمون در 5 گروه آموزشي علوم انساني با 6 هزار و 452 داوطلب و علوم پايه با 3 هزار و 700 داوطلب، فني مهندسي 8 هزار و 822 داوطلب، کشاورزي و صنايع 949 داوطلب و گروه آزمايشي هنر 3 هزار و 397 داوطلب در 133 کد رشته امتحاني در روز جمعه 14 شهريور ماه 93 در حوزه‌هاي امتحاني مربوطه برگزار خواهد شد.

وي يادآور شد: يکي از ويژگي‌هاي حايز اهميت اين آزمون ورود دوره‌هاي مجازي و خلاف شيوه‌هاي آموزشي محور در رشته محل‌هاست چرا که اين دانشگاه نگاه ويژه‌اي به آموزش به شيوه مجازي دارد.


 با اعلام نتايج؛
 جزئيات مرحله عملي اولين آزمون ملي دندانپزشکي اعلام شد 

 نتايج اولين آزمون ملي دانش‌آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکي اعلام شد و داوطلباني که در کارنامه آنها عنوان قبول آمده مي توانند در آزمون عملي شرکت کنند.

دکتر سليمان احمدي - رئيس مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام اين خبر افزود: اولين مرحله آزمون ملي دانش‌آموختگان خارج از کشور رشته دندانپزشکي برگزار شد و بيش از 72 درصد افراد شرکت‌کننده موفق شدند که نمره قبولي را کسب کنند.

وي يادآور شد: داوطلباني که مقابل نام آنان واژه قبول درج شده است مجاز به شرکت در آزمون عملي هستند. داوطلباني که مقابل نام آنان واژه مشروط درج شده است بايد در آزمون جامع علوم پايه دندانپزشکي شرکت کرده و در صورت قبولي مجاز به شرکت در آزمون عملي هستند. نتيجه قبولي مرحله نظري جهت ورود به مرحله عملي به مدت يک سال معتبر خواهد بود.

زمان و مكان برگزاري آزمون عملي

احمدي اظهار داشت: آزمون عملي پره کلينيک در روزهاي پنجشنبه و جمعه10 و 11 مهرماه و کلينيک در روز 3 آبان ماه در دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران به عنوان مجري آزمون پره کلينيک برگزار مي‎شود.


 خبر 

 اطلاعيه ‌سازمان ‌سنجش درباره اعلام اسامي معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت‌ رشته‌هاي ‌مختلف ‌تحصيلي داراي شرايط خاص براي مصاحبه منتشر شد

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعيه ‌اين سازمان درباره اعلام اسامي معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت‌ رشته‌هاي ‌مختلف ‌تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاههاي شاهد، رشته داروسازي علوم پزشكي بقيه‌ا.. ( عج)، مديريت بيمه اكو موسسه آموزش عالي بيمه اكو دانشگاه علامه طباطبائي، دانشكده غيرانتفاعي رفاه، واحد بين المللي پرديس خودگردان دانشگاه صنعتي شريف، وكليه كد رشته‌هاي تحصيلي متمركز دانشگاه فرهنگيان در پرديس‌هاي آموزشي و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي ـ تهران (وابسته به وزارت آموزش و پرورش ) در آزمون ‌سراسري ‌سال 1393 براي انجام مراحل مصاحبه و گزينش منتشر شد. در اين اطلاعيه
آمده است؛

بدين‌ وسيله به اطلاع علاقمندان به تحصيل در رشته هاي تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاهها و موسسات آموزش عالي فوق‌الذكر كه در زمان انتخاب رشته‌هاي تحصيلي، يك و يا چندرشته دانشگاههاي مذكور را در آزمون سراسري سال 1393 در فرم انتخاب رشته اينترنتي خود درج نموده، مي‌رساند كه فهرست اسامي معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت هر يك از رشته‌هاي تحصيلي از بين داوطلباني كه كد رشته محل هاي موسسات مذكور را انتخاب نموده و حدنصاب چند برابر ظرفيت لازم را كسب كرده اند، تا ساعت 21:00 فردا سه‌شنبه مورخ 28/5/93 در سايت اين سازمان به نشاني www.Sanjesh.org درج خواهد شد. لذا آن دسته از داوطلباني را كه در رديف معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت هر يك از رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌هاي يادشده قرار گرفته‌اند، ضرورت دارد با مطالعه اطلاعيه‌اي كه به همراه اعلام اسامي معرفي‌شدگان منتشر گرديده، طبق اقدامات خواسته شده مندرج در آن اقدام نمايند.

رئيس کميته آموزش عالي مجلس:

افزايش تعداد صندلي‌هاي خالي دانشگاه‌ها و لزوم ايجاد تنوع در رشته‌ها

با توجه به اينکه معضل خالي شدن صندلي‌هاي دانشگاهي بسيار جدي است بايد ضمن يک پارچه سازي دانشگاه‌ها تنوع لازم در رشته هاي دانشگاهي ايجاد شود.

جواد هروي رئيس کميته آموزش عالي مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اينکه معضل خالي شدن صندلي هاي دانشگاهي بسيار جدي است بايد ضمن يک پارچه سازي دانشگاه ها تنوع لازم در رشته هاي دانشگاهي ايجاد شود.

وي گفت: براساس بررسيهايي که در طرح ساماندهي مراکز آموزشي و دانشگاهي کشور صورت گرفته است، مهمترين مشکل پيش روي حوزه آموزش تک بعدي بودن آموزش هاست که از کيفيت لازم برخوردار نبوده و علي رغم اخطار به مراکز پژوهشي و آموزشي نسبت به خالي شدن دانشگاه‌ها، اين موضوع از سوي وزارت علوم با جديت دنبال نشد و در حال حاضر تبديل به بزرگ‌ترين دغدغه آموزشي کشور شده است.

وي با بيان اينکه آموزش کمي باعث شده است، تعدادي از رشته‌ها پر متقاضي و تعداد زيادي رشته بدون داوطلب داشته باشيم و اين معضل به بدنه علمي کشور آسيبهاي فراوان زده است، بگونه‌اي که برخي از مراکز پژوهشي در سال‌هاي گذشته اين موضوع را به وزارت علوم تذکر دادند، اما وزارت علوم به اين موضوع هيچ توجهي نکرده و در حال حاضر دانشگاه‌هاي غير انتفاعي که تنوع رشته‌اي کمتري داشته اند، بيشترين آسيب را از اين موضوع
خورده‌اند.

وي يادآور شد: در حال حاضر در تلاشيم با رويکرد گرايش به سمت آموزشهاي کيفي و تنوع رشته‌هاي دانشگاهي براساس نيازهاي روز جامعه بسياري از اين دانشگاه‌ها به علت نداشتن داوطلب در خطر تعطيلي قرار گرفته‌اند، را نجات داده و به بحران خالي شدن صندليهاي دانشگاهي پايان دهيم.

با حضور 9 کشور خارجي؛

المپياد دانشجويي رياضي، شيمي و آمار در شيراز برگزار شد

با حضور 9 کشور خارجي المپياد دانشجويي در 3 رشته رياضي، آمار و شيمي در شيراز برگزار شد.

به گزارش آفرينش المپياد دانشجويي رياضي، شيمي و آمار در شيراز برگزار شد.

رئيس مرکز المپياد علمي دانشجويان و امور آزمون‌هاي بين‌المللي سازمان سنجش در اين زمينه گفت: اين المپياد يک مسابقه علمي است که در کشور با 17 رشته انجام و برندگان آن براي سه رشته بين‌المللي وارد رقابت مي‌شوند.

بهروز کاوه‌اي افزود: بعد از اين‌که براي هر تيم پنج نفر برتر مشخص شدند از تيم‌هاي خارجي دعوت مي‌کنيم که آنها نيز در قالب تيم‌هاي پنج نفره حضور ‌يابند.

وي ادامه داد: بعد از اين‌که شرکت‌کنندگان خارجي در ايران حضور يافتند ظرف دو روز امتحان برگزار مي‌شود و آزمون که تمام شد، ورقه‌ها تصحيح شده و يک روز براي اعتراض فرصت داده مي‌شود و در نهايت نتيجه نهايي در مراسم اختتاميه اعلام خواهد شد.

کاوه‌اي اضافه کرد: اين آزمون يکي از آزمون‌هاي مهم کشور است و بهترين‌هاي کشور در مقطع کارشناسي در آن شرکت مي‌کنند.

وي خاطرنشان کرد: برندگان طلاي ما در اين آزمون به طور معمول در رديف برندگان مسابقات بين‌المللي قرار مي‌گيرند چنان‌که مريم ميرزاخاني از همين آزمون داراي رتبه بود.

کاوه‌اي خاطرنشان کرد: کشورهاي روسيه، تاتارستان، آذربايجان، عمان، عراق، هند، زيمباوه، ترکمنستان و ايران در حال حاضر در اين آزمون شرکت دارند.

به گفته وي، ونزوئلا، کويت و نيجريه نيز موفق نشدند به آزمون برسند اگر چه مدارک اوليه را فرستاده بودند.

کاوه‌اي اضافه کرد: در رشته رياضي اين آزمون 6 نفر از ايران و 11 نفر از کشورهاي ديگر، در رشته شيمي 6 نفر ايراني و 18 نفر خارجي و در رشته آمار پنج نفر از ايران و 9 نفر از ساير کشورها شرکت کرده‌اند.

وي يادآور شد: در اين آزمون به طور همزمان پانزدهمين دوره رشته رياضي، هفتمين آزمون رشته شيمي و نخستين دوره رشته آمار در سطح بين‌المللي برگزار مي‌شود.

اعلام نتايج نهايي و مراسم اختتاميه اين آزمون فردا در شيراز برگزار مي‌شود.


 خبر 

 ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون دکتري در نخستين روزهاي شهريور و عدم اعلام ظرفيت تکميلي دکتري 93

سخنگوي سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون دکتري 93 در روزهاي اول تا سوم شهريور خبر داد.

امسال تكميل ظرفيت نخواهيم داشت

دکتر حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزي خبر در اين باره گفتد: البته احتمال دارد برخي دانشگاه‌ها تقويم ثبت‌نام آن‌ها با آن چيزي که سازمان سنجش اعلام کرده است متفاوت باشد، لذا به افراد پذيرفته شده توصيه مي‌شود حتماً به سايت دانشگاه قبول شده مراجعه کنند.

سخنگوي سازمان سنجش آموزش کشور از نبود مرحله تکميل ظرفيت در آزمون دکتري سراسري 93 خبر داد.

دکتر حسين توکلي در اين باره گفت : امسال کنکور دکتري تکميل ظرفيت نخواهد داشت.

رئيس سازمان سنجش خبر داد؛

11 هزار و 496 نفر در کنکور دکتري 93 قبول شدند

رئيس سازمان سنجش آموزش كشور گفت: اسامي پذيرفته‎شدگان نهايي آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه متمركز) سال 1393 روز يكشنبه 26 مردادماه از طريق ‌سايت سازمان سنجش اعلام شد و تعداد 11 هزار و 496 نفر پذيرفته شدند.

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: داوطلبان پذيرفته شده مي‎توانند نتايج آزمون خود را در سايت سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org مشاهده کنند.

وي افزود: ظرفيت پذيرش 12 هزار و 271 نفر است که با توجه به تغييرات اعلامي از سوي دانشگاهها، اکنون تعداد 11 هزار و 496 نفر پذيرفته شده‎اند و به طور حتم مرحله تکميل ظرفيت خواهيم داشت.

خدايي خاطرنشان کرد: داوطلباني كه در رديف پذيرفته‎شدگان نهايي اين آزمون قرار مي‌گيرند، مي‎توانند با توجه به مندرجات اطلاعيه‌ سازمان با مراجعه به وب سايت اطلاع‌رساني دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي ذيربط و كسب اطلاع از برنامه زماني ثبت‌نام و مدارك مورد نياز براي ثبت‌نام مربوط به هر كدرشته محل، در زمان مقرر براي ثبت‌نام و ساير مراحل پذيرش به نشاني مشخص شده در سايت موسسه آموزش عالي ذيربط مراجعه کنند.آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه متمركز) سال 1393 در روز 16 اسفندماه 92 برگزار شد و تعداد 240 هزار و 391 نفر در آن ثبت‌نام کردند. پس از برگزاري آزمون نتيجه اوليه به صورت کارنامه تنظيم و در روز يکشنبه 31 فروردين ماه 93 بر روي سايت سازمان قرار گرفت.

از تعداد حاضرين در آزمون، با توجه به ظرفيت پذيرش و ساير ويژگيهاي آزمون 49 هزار و 537 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که در نهايت فهرست اسامي 27 هزار و 485 نفر براي مصاحبه معرفي شد.

نتايج پذيرفته‌شدگان سطح سه حوزه‌هاي خواهران اعلام شد

نتايج نهايي پذيرفته‌شدگان سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران اعلام شد.

به گزارش آفرينش مديريت سنجش و پذيرش حوزه‌هاي علميه خواهران از اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي مقطع سطح سه (کارشناسي ارشد) حوزه‌هاي علميه خواهران خبر داد.آن دسته از داوطلبان ورود به مقطع سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران که به مصاحبه دعوت شده و در اين مصاحبه شرکت کرده بودند، مي‌توانند با مراجعه به پايگاه paziresh.whc.ir از وضعيت نهايي پذيرش خود در اين مقطع تحصيلي آگاه شوند.

رشته‌هاي تحصيلي مقطع سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران شامل تفسير و علوم قرآني، فقه و اصول، کلام اسلامي، کلام با گرايش‌هاي امامت، مهدويت و مذاهب اسلامي، فلسفه اسلامي، تاريخ اسلام، مدرسي ادبيات عربي، مطالعات اسلامي زنان و اخلاق و تربيت اسلامي است.پذيرش در مقطع سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران ويژه دارندگان مدرک سطح دو (کارشناسي) از حوزه‌هاي علميه خواهران خواهد بود.

تحصيل در مقطع سطح سه به سه شيوه حضوري، نيمه حضوري و غيرحضوري انجام مي‌گيرد که تمام رشته‌هاي داراي مجوز در شيوه حضوري و رشته‌هاي تفسير و علوم قرآني، فقه و اصول و تاريخ اسلام براي فراگيري در شيوه نيمه حضوري و غيرحضوري ارائه شده است.

مهلت اعتراض به نتايج

مهلت اعتراض به نتايج تا 27 مرداد تعيين شده و اسامي قبول شدگان مرحله تکميل ظرفيت واحدهاي حوزوي نيز در تاريخ 10 شهريور اعلام خواهد شد.تحصيل در مقطع سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران به صورت عادي طي 7 نيم‌سال و با گذراندن 100 واحد درسي انجام مي‌شود و دانش‌آموختگان با ارائه پايان‌نامه موفق به اخذ مدرک سطح سه مي‌شوند.

مسابقات برنامه‌نويسي دانشگاه شريف از شهريور آغاز مي‌شود

مسابقات برنامه‌نويسي دانشگاه شريف از برنامه‌هاي جشنواره ساليانه وصل از طريق يک اردوي کامل رقابتي و رفاقتي رايگان با هدف توليد نرم افزارهاي تلفن همراه با جوايز ويژه برگزار مي‌شود.به گزارش آفرينش فراخوان جشنواره ساليانه وصل دانشگاه شريف/ مسابقات برنامه‌نويسي از شهريور آغاز مي‌شود.ماراتون برنامه‌نويسي دانشگاه شريف از برنامه‌هاي جشنواره ساليانه وصل از طريق يک اردوي کامل رقابتي و رفاقتي رايگان با هدف توليد نرم افزارهاي تلفن همراه با جوايز ويژه برگزار مي‌شود.

گروه‌هاي داوطلب بايد از طريق سايت جشنواره ثبت‌نام کنند و در روز پنجشنبه 13 شهريورماه نيز در محل مسابقات حضور يابند.شروع ماراتون با يک پروپوزال يک صفحه‌اي از هر گروه است و شنبه 15 شهريور نيز مسابقه پايان مي‌يابد.

مراسم اختتاميه و اعطاي جوايز برندگان شنبه 15 شهريور، ساعت 9 صبح در سالن جابرابن حيان دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.مهلت ثبت‌نام تا 10 شهريور 1393 است و داوطلبان بايد براي ثبت‌نام به سايت festival.vaslab.ir مراجعه کنند.


 انتصابات 

 انتصاب مدير اتاق فکر استاني دانشگاه خوارزمي در استان البرز

عضو هيات علمي دانشگاه خوارزمي به عنوان مدير اتاق فکر استاني در استان البرز انتخاب شد.

به گزارش آفرينش حجت الاسلام علي اکبر ايماني معاون فرهنگي دانشگاه خوارزمي گفت :‌حسين محمدي عضو هيات علمي دانشگاه خوارزمي، مدير اتاق فکر استاني در استان البرز شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي