جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4782


نشست خبري مدير کل بيمه سلامت استان مرکزي به مناسبت سالروز تشکيل سازمان بيمه سلامت

جناب وزير نيرو – جناب استاندار گيلان
پروژه هتل مجهز 5 ستاره رشت ده سال است بدليل عدم همکاري در جابجائي کابل برق راکد مانده است !


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 7


 نشست خبري مدير کل بيمه سلامت استان مرکزي به مناسبت سالروز تشکيل سازمان بيمه سلامت 

 مديرکل بيمه سلامت استان مرکزي در جمع خبرنگاران گفت : اداره کل بيمه سلامت استان مرکزي با جمعيتي بالغ بر607هزارو253نفر در قالب چهار صندوق بيمه اي تحت عنوان کارکنان دولت با جمعيتي حدود 99هزار و 641نفر ،صندوق بيمه اي ساير اقشار با جمعيتي برابر 40هزار و 556نفر،صندوق بيمه اي روستائيان،عشاير وشهرهاي کمتراز 2هزار نفرجمعيت با جمعيت 375هزارو 156نفروصندوق بيمه اي خويش فرماوبيمه سلامت همگاني با تعداد91هزار و 887نفر در استان مرکزي درحال ارائه خدمات به بيمه شدگان است.

طرح بيمه سلامت رايگان

مديرکل بيمه سلامت استان مرکزي با اشاره به بند 9 سياست ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري و برنامه پنجم توسعه يعني بند الف ماده 38 مبني بر پوشش بيمه همگاني و اجباري بيمه سلامت اعلام کرد: در صندوق بيمه همگاني که تا قبل از ارديبهشت 93 به نام صندوق بيمه ايرانيان فعاليت مي کرده تا کنون 76هزارنفر ثبت نام نموده اند که 66هزار نفر تاييد و دفاترآنها چاپ وتحويل داده شده است که اين افراد بايد 50 درصد حق سرمايه تحت پوشش خود را پرداخت نمايند.

جيريايي در ادامه افزود: باتوجه به اينکه افرادي تواناييي پرداخت 50درصد را ندارند 35درصد ديگر تخفيف داده مي شود که تاکنون 13هزارو500نفراز اين تخفيف برخوردار شده اند.وي بيان کرد: هدف از اجراي طرح ارائه خدمات درماني به تمامي افراد فاقد پوشش بيمه اي که عمدتاً ساکن حاشيه شهرهاي بزرگ و از اقشار محروم و آسيب پذير جامعه بوده اند مي باشد.

736مؤسسه در استان مرکزي طرف قرارداد با بيمه سلامت

جيريايي تعداد مؤسسات طرف قرارداد اداره کل بيمه سلامت استان مرکزي را اين چنين بيان کرد : تعدادمؤسسات طرف قرارداد با بيمه سلامت استان مرکزي 736 مؤسسه شامل 199پزشک عمومي ، 210 پزشک متخصص، 30 پزشک فوق تخصص ، 39 داندانپزشکي ، 19 بيمارستان، 33 مرکز توان بخشي ، 33مرکز پلي کلينيک مي باشد.

وي با اشاره به افزايش حقوق پزشکان و تاٌمين خودروي سالم از اين محل و تاٌمين بيتوته پزشکان اعلام کرد : مکمل هاي دارويي از قبيل قرص آهن ،اسيد فوليک ، مولتي ويتامين و... به صورت رايگان به جمعيت هدف داده مي شود.

جيريايي همچنين افزود : براي جمعيت 23ميليون نفري روستايي ويتامين D موجود مي باشد.

خدمات رايگان بيمه سلامت به بيماران خاص فاقد هرگونه پوشش بيمه‌اي

وي با بيان اينکه بيماران خاص فاقد هرگونه پوشش بيمه اي به صورت رايگان از خدمات بيمه سلامت بهره مند مي شوند ادامه داد : بيماران خاص تحت پوشش بيمه سلامت استان مرکزي 1006 نفر هستند. جيريايي با اشاره به اينکه هزينه هاي راديوتراپي و شيمي درماني بسيار بالاست افزود : اين خدمات به صورت رايگان ارائه مي شود وهمچنين 72 قلم دارو که اکثر آنها به صورت رايگان براي بهره مندي بيماران خاص در داروخانه موجود مي باشد. مدير کل بيمه سلامت همچنين از خدمات دندانپزشکي رايگان براي افراد زير 14 سال وزنان باردار خبر داد.

اجراي طرح بيمه سلامت رايگان

مديرکل بيمه سلامت استان مرکزي اعلام کرد: طرح بيمه سلامت رايگان از اول ارديبهشت ماه سال جاري همزمان با سراسر کشور در استان مرکزي به اجرا درآمده است.

جيريايي در خصوص ساير برنامه هاي امسال اين اداره تصريح کرد : کاهش هزينه هاي پرداختي از جيب مردم يکي از برنامه هاي سال جاري اين اداره است که دراين طرح مقرر شده است. بيماراني که در بيمارستان ها بستري شده اند فقط 10درصد وبيماران روستايي فقط 5درصد از هزينه هاي صورت حساب را پرداخت نمايند.

وي در پايان از تمامي افرادي که برايشان دفترچه صادر شده است خواستار شد که براي تحويل دفترچه هاي بيمه خود اقدام نمايند.


 جناب وزير نيرو – جناب استاندار گيلان
 پروژه هتل مجهز 5 ستاره رشت ده سال است بدليل عدم همکاري در جابجائي کابل برق راکد مانده است ! 

جناب وزير نيرو – جناب استاندار گيلان

لايه دادگي هادي خط برق در حد فاصل پست شهيد سيادتي و شهيد عضدي براي مردم شهر رشت بحران ساز شده است!

مهمترين پيش نياز توسعه در هر جامعه توسعه زير ساخت هاست هم زير ساخت هاي فزيکي و عمراني و هم زير ساخت هاي معنوي و انساني . البته بايد اين نکته را هم در نظر داشته باشيم که استان گيلان براي توسعه داراي دو قابليت در خور توجه مي باشد يکي بعلت مرزي بودن و قرار گرفتن در کنار درياي خزر و کشورهاي آسياي ميانه . ديگري جاذبه هاي بي بديل گردشگري و تکيه بر صنعت توريسم است .

اکوتوريسم و منابع طبيعي بکر و زيباي استان موقيعتي مثال زدني به گيلان داده چنانچه مسئولان امر و سرمايه گذاران بتوانند از اين دو مزيت بخوبي بهره برداري نمايند استان سرسبز گيلان با توسعه قابل توجهي رو برو خواهد شد و مشکل بيکاري که متاسفانه به مرحله حادي هم رسيده سروسامان خواهد يافت در حال حاضر يکي از معضلات موجود در گيلان مسئله بيکاري است که بسيار پيرامون آن سخن گفته و خواهند گفت که تاکنون نتيجه اي هم نداشته است چرا؟ چون مي گويند سر مايه گذاري در گيلان کم است و سرمايه گذاران بومي هم رغبتي نشان نمي دهند ! اين استدلال ممکن است تا حدي صحيح باشد ولي زمانيکه مشاهده مي کنيم سرمايه گذاران را دلسرد مي کنند و مانع کار آنان ميشوند چه پاسخي داريم . يکي از افراد خير و نيکوکار گيلاني که خدمات ارزشمندي در راستاي جذب جوانان بيکار به بازار کار نموده و در اشتغالزائي هزران نفر نقش داشته است مي گويد: براي جذب افراد به بازار کار بايد در مرحله نخست به نيازهاي استان هم توجه داشت و بر همين اساس پس از مطالعات مقدماتي با در نظر گرفتن اولويت ها احداث هتل مدرن در شهر رشت را از اهم نيازهاي منطقه برآورد کردم و يک قطعه زمين بسيار مناسب را که در بهمترين نقطه شهر داشتم براي احداث هتل 4 يا 5 ستاره در نظر گرفتم و کارهاي مقدماتي آنرا هم فراهم ساختم ولي در حساسترين مرحله با کارشکني غير قابل توجيه برق منطقه اي مواجه شدم و اکنون 9 سال است که مرا رنج ميدهند و به عناوين مختلف سد راه ميشوند. کريم آزادگان مدير عامل محترم برق منطقه اي بيش از 9 سال است که در اين استان حضور دارد و در راس برق منطقه اي مديريت مي کند.

و بخوبي با موقعيت استان آشنائي دارد و ميداند احداث يک هتل بزرگ و مجهز براي مرکز استان گيلان از چه اهميتي برخوردار است ولي مع الوصف يکه تنها به حاشيه پردازي مشغول است و در پاسخ به اصرار اينجانب مي گويد براي جابجايي کابل نياز به پول داريم که موجود نيست! گفتم چه بايد کرد حتي هزينه کارشناسي را بعهده گرفتم اما باز هم مانع تراشي ميکند!! آيا زمانيکه يک سرمايه گذار با خلوص نيت ميخواهد طرح مفيدي را براي عمران و آبادي شهر اجرا نمايد وبا کار شکني مواجه ميشود چه عکس العملي بايد داشته باشد ؟ شما مردم آگاه و مقامات محترم کشوري و استاني خصوصا" دکتر نجفي استاندار بومي گيلان اگر ميخواهند دقيقا" قضاوت نمايند حتما" نحوه اين کار شکني ها را بايد زير نظر بگيريد.حدود 9 سال قبل زماني که اقدامات عملي براي احداث هتل را آغاز کردم نامه اي به مهندس کريم آزادگان مدير عامل برق منطقه اي که اکنون به ميمنت و مبارکي دهمين سال مديريت خود را مي گذرانند نوشتم و ايشان را در جريان مشکلاتي که از طريق برق منطقه اي براي احداث هتل بوجود آمده قرار دادم که خوشبختانه آقايان مهندس آذر پي و جوادي شالکه مامور پيگيري شدند و اين آقايان پس از برسي هاي لازم به من وعده دادند که هر وقت پست 230 کيلو ولت شهيد عضدي آماده شد بخشي از خط مذکور از پست سيادتي تا پست 63 عضدي قديم جمع آوري مي گردد که بحمدالله اين مرحله هم بعد از 8 سال صورت گرفت و پست 230 کيلو ولت آماده شد ولي باز هم بهانه تراشي ميشودچرا؟ نميدانيم !حاج رحيم احمد زاده که يکي از مردان خير اين ديار است با همه صبوري و بردباري همچنان پيگير مسئله مي باشد و به انتظار روزي است که بتواند يکي از آرزوهاي مردم رشت و مسافران و جهانگرداني را که به اين منطقه سفر مي کنند با احداث يک هتل مجهز بر آورده سازد. اکنون با اين کار شکني هاي که صورت ميگيرد باز هم بگوئيم که سرمايه گذار گيلاني از سرمايه گذاري در زادگاه خود ابا دارد در صورتيکه براي سرمايه گذار گيلان افتخاري است که در شهر و استان خود سرمايه گذاري نمايد که يک نمونه بارز حاج رحيم احمدزاده مي باشد.

او مي گويد بعضي از مديران غير بومي که به گيلان مي آيند اغلب فقط ادعا مي کنند و پاسخگو هم نيستند و اگر هم با استدلال به کارهاي خلافشان اشاره شود ميگويند گيلاني جماعت خوش استقبال و بدبدرقه است و با اين نحو سخن گفتن ميخواهند خود را تبرئه نمايند شايد مهندس آزادگان از آن مديران غير بومي نباشد ولي اگر مشکل ايشان فقط هزينه جابجائي دکل است بايد از طريق تهران پيگير باشد چون بيش از 10 سال است وعده ميدهد عمل نميکند تا اينکه بتوانم با احداث هتل مجهز و مدرن در بلوار امام خميني (ره) رشت اقدام بنمايم و تعداد زيادي اشتغال ايجاد شود که علاوه بر جذب جوانان به بازار کار شاهد رونق اقتصادي منطقه هم باشيم . اما جناب وزير محترم نيرو من بعنوان يک روزنامه نگار از جنابعالي انتظار دارم دستور فرمائيد به اين سئوال پاسخ دهند که به چه دليل به تذکرات فني مقامات مسئول طي ده سال گذشته در زمينه جمع آوري خط که شرح خواهم داد توجهي نشده است اخيرا" هم گزارشي توجيهي دلايل جمع آوري خط 132 کيلو ولت حد فاصل پست شهيد سيادتي و شهيد عضدي رشت و احداث پست 63/132 کيلو ولت در محل پست شهيد سيادتي ارائه شد ولي بي پاسخ ماند با اين وجود باز هم با در نظر گرفتن نظرات کارشناسان يادآور مي شوم که در حد فاصل پست شهيد سيادتي و شهيد عضدي بدليل احداث واحدهاي مسکوني امکان تعمير خط از بهره بردار سلب شده چون خط فوق از قديمي ترين خطوط توزيع گيلان مي باشد و در چند نقطه نيز هادي خط دچار لايه دادگي گرديده و رفع عيب ميسر نيست و در صورت بروز حادثه و پاره شدن خط و آسيب رسيدن به مردم مشکلات حقوقي هم براي شرکت برق ايجاد مي شود لذا بهتر است پست جديد عضدي در محل پست شهيد سيادتي نصب شود و خط 132 کيلو ولت حد فاصل سيادتي تا شهيد عضدي جمع آوري گردد که البته در اين راستا حدود 7 سال قبل مدير عامل محترم توانير دستور جمع آوري قسمتي از خط 132 سپيدرود به پست 63 عضدي قديم را دادند ومعاون ايشان مهندس کبير نيز دستور مشابه اي صادر کردند و بدنبال آن مهندس غضنفري معاون بهره برداري برق گيلان نيز حتي يک گزارش توجيهي و انسان دوستانه و فني اعلام داشته بيش از 50 سال است که از عمر آن مي گذرد و مردمي که در زير حريم خط زندگي مي کنند از نظر عصبي و ابتلا به سرطان و ..... در وضعيت ناگواري قرار دارند و احتمال پارگي سيم که بسيار خطر آفرين است وجود دارد و براي مردم گيلان بحران ساز مي باشد علي الهذا از مقام محترم وزارت نيرو انتظار مي رود هر چه زودتر کارشناسان ذيربط را براي تحقيقات در زمينه مطالب عنوان شده به استان گيلان اعزام فرمائيد. تا شايد رفع بحران شود.

انشاالله

رشت: سيد اکبر خوشحال


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 7 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي