جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4802

نماينده مردم خلخال و کوثر:
بررسي وضعيت نامناسب راه‌هاي جنوب استان اردبيل


مبارزه بيولوژيكي با آفات گياهي در 2500 هكتار از مزارع آذربايجان غربي

مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل:
به دنبال اجراي خط سوم انتقال گاز به استان اردبيل هستيم

رئيس فرهنگ و ارشاد پرديس:
گروه‌هاي هنري پرديس تقويت مي‌شوند


خبر


خبر


 نماينده مردم خلخال و کوثر:
 بررسي وضعيت نامناسب راه‌هاي جنوب استان اردبيل  

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

جليل جعفري‌بنه‌خلخال در نشست با جمعي از روستاييان خلخال با ابراز همدردي با بازماندگان حادثه رانندگي در محور خلخال ـ پونل اظهار کرد: بلافاصله بعد از حادثه در منطقه و محل سانحه حاضر شديم و اعتراض مردم را در مورد وضعيت بد راه‌هاي مواصلاتي خلخال به گوش مسئولان رسانديم و در پي آن جلسه‌اي با معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شرکت ساخت و توسعه زيرساخت‌هاي وزارت راه و شهرسازي در اين زمينه برگزار کرديم.

وي تصريح کرد: علي‌رغم اينکه معاون وزير به همراه هيئت دولت عازم مشهد بود، ولي به جهت درخواستي که داشتيم و اهميت موضوع، ايشان از اين مأموريت منصرف شده و قرار شد در طول اين هفته براي بررسي وضعيت جاده‌هاي خلخال به اين شهرستان سفر کند.نماينده مردم خلخال و کوثر در مجلس شوراي اسلامي گفت: در اين مأموريت از محورهاي خلخال ـ پونل و خلخال ـ اسالم و نيز خلخال ـ فيروز از نزديک بازديد و بررسي شده و راه‌هاي ايمن‌سازي و بهبود وضع موجود با دستور ايشان توسط دستگاه‌هاي متولي اجرايي مي‌شود.

جعفري‌‌بنه‌خلخال در ادامه سخنان خود افزود: محور خلخال ـ فيروز با اين روند به اميد خدا در آينده نزديک به بهره‌برداري مي‌رسد و علاوه بر اين خواهان ايمن‌سازي، تکميل روشنايي، حذف نقاط حادثه‌خيز در دو محور ارتباطي خلخال به گيلان هستيم.اين نماينده مجلس بيان کرد: در اين دو محور علاوه بر خواسته‌هاي گفته شده، بحث تعميرات اساسي و نصب علايم، خط‌کشي و نيز چاره‌‌انديشي براي نقاطي که ريزش دارد از خواسته‌هاي ما از وزارت راه و شهرسازي است.


 مبارزه بيولوژيكي با آفات گياهي در 2500 هكتار از مزارع آذربايجان غربي 

 اروميه - خبرنگارآفرينش

معاون امور بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي آذربايجان غربي از اجراي طرح مبارزه بيولوژيكي با آفات گياهي در 2 هزار و 500 هكتار از مزارع استان طي امسال خبر داد. مقصود قرباني ، با اشاره به اينكه امسال در راستاي توسعه مبارزه بيولوژيک با آفات گياهي در آذربايجان غربي، در سطح 2 هزار و 500 هکتار از مزارع نخود، ذرت و گوجه فرنگي در شهرستانهاي اروميه و مياندوآب با بخش غير دولتي عقدقرارداد شده، افزود: در اين راستا تاکنون در سطح يک هزار و 800 هکتار از مزارع گوجه فرنگي مبارزه بيولوژيک با آفت مينوز گوجه فرنگي انجام شده است. وي از اجراي طرح جايگزيني سموم بيولوژيک کشاورزي با سموم شيميايي پرخطر در آذربايجان غربي خبر داد و ضمن تاكيد بر اينكه استفاده منطقي و کارشناسي از سموم با بهره‌گيري از توان متخصص فعال در بخشهاي دولتي و خصوصي بايد انجام شود، افزود: استفاده از سموم نباتي آخرين روش در کنترل عوامل آسيب زا محصولات گياهي است.

معاون امور بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي آذربايجان غربي با اشاره به اينكه هم‌اکنون با کنترل تلفيقي و استفاده از روشهاي غير شيميايي بر مبناي اطلاعيه‌هاي پيش آگاهي صادره توسط کميته‌هاي پيش آگاهي و شبکه هاي مراقبت انجام مي‌شود، اعلام كرد: براي توليد محصول سالم وارگانيک و درطول برنامه پنجم توسعه بايد در 25 درصد اراضي زراعي وباغي استان مبارزه تلفيقي با آفات و بيماريهاي گياهي انجام شود.

قرباني از برنامه‌ريزي براي جايگزيني سموم بيولوژيک با سموم شيميايي پرخطر خبر داد و عنوان كرد: اقتصادي کردن توليد، حفظ منابع پايه توليد و پايداري توليد در کنار توليد محصولات سالم و ارگانيک در بخش کشاورزي از مهمترين موضوعاتي است که در کنار ساير فعاليتهاي بخش کشاورزي دغدغه مسئولان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزي محسوب مي‌شود.

وي با اعلام اينكه هم‌اكنون مصرف سموم كشاورزي پرخطر در آذربايجان غربي از هزار تا هزار و 200 تن در طول 20 سال به زير هزار تن در سال گذشته كاهش يافت، ادامه داد: اين امر به دليل اعمال مديريت تلفيقي كنترل آفات و استقرار شبكه‌هاي مراقبت و پيش آگاهي در اغلب نقاط استان از طريق راه اندازي بيش از 56 كلينيك گياه پزشكي توسط بخش خصوصي بود.

وي از عقد قرارداد خريد خدمات كارشناسي 141 گياه پزشك در سطح آذربايجان غربي در اين راستا خبر داد و يادآور شد: استفاده از سموم كم خطر به جاي سموم پر خطر با دزهاي پايش و تجهيز و روز آمد شدن ناوگان سم پاشي افزايش يافته است.


 مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل:
 به دنبال اجراي خط سوم انتقال گاز به استان اردبيل هستيم 

اردبيل – خبرنگار آفرينش

فيروز خدايي در نشست کميته‌هاي مديريت بحران در اردبيل اظهار کرد: در حال حاضر ما از طريق دو خط انتقال گاز نيازمندي‌ خودمان را تأمين مي‌کنيم که شامل خط انتقال مسير استان گيلان و همچنين آذربايجان‌شرقي است که در ايستگاه سراب به شکل دو طرفه بهره‌برداري از اين خط انجام مي‌شود.وي تصريح کرد: ما دنبال راهکار مناسب هستيم تا علاوه بر اين دو خط انتقال خط انتقال سوم را نيز براي ايمن‌سازي و اطمينان‌بخشي انتقال گاز طبيعي به استان ايجاد کنيم تا در صورت بروز مشکلات و مواقع اضطراري از آن استفاده کنيم.

مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل بحث افت فشار در روزهاي سرد سال و آمادگي دستگاه‌هاي مختلف را در رفع اين دغدغه و نگراني اساسي يادآور شد و گفت: ما در کنار دوگانه‌سوز کردن نانوايي‌ها، کارخانه‌ها و برخي ادارات و تلاش براي تأمين سوخت دوم آنها تلاشمان بر اين است تا با فرهنگ‌سازي مناسب مصرف بهينه گاز را در زمستان امسال نيز شاهد باشيم.

خدايي برگزاري سمينار مشترک آموزشي با حضور شرکت‌هاي خدمات‌رسان همچون آب، برق و گاز را در تعامل و همکاري مشترک يادآور شد و افزود: اميدواريم اين اقدام زمينه همدلي و تفاهم بيشتر را فراهم آورد.وي هدف از اجراي همايش گازباني در اردبيل را افزايش اطلاعات شرکت‌کنندگان در مورد کنتورخواني، آشنايي با ايستگاه‌هاي متريرلينگ و روش‌هاي تکريم ارباب رجوع اعلام کرد.

خدايي در ادامه سخنان خود بيان کرد:‌ اين همايش در اردبيل برگزار شده و در نظر داريم در قالب کارگاه‌هاي آموزشي و جلسات تبادل نظر اطلاعات کنتورخوانان را ارتقاء دهيم.

وي با بيان اينکه اين شرکت در توسعه خطوط گازرساني و ارائه خدمات مطلوب به مشترکان برنامه‌ و هدف‌گذاري‌هاي خوبي را انجام داده است، اضافه کرد: کنتورخوانان نمايندگان مورد اعتماد شرکت گاز استان هستند که در مراجعه به منازل مشترکان وظيفه قانوني خود را با دقت، انصاف و تکريم انجام مي‌دهند.

مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل حضور شرکت گاز را در همايش‌ها و مانورهاي مختلف با آمادگي کامل يادآور شد و ادامه داد: اميدواريم در يک حرکت تحول‌آفرين بتوانيم در اين زمينه اقدامات جدي و اساسي را انجام دهيم.


 رئيس فرهنگ و ارشاد پرديس:
 گروه‌هاي هنري پرديس تقويت مي‌شوند 

 پرديس - ايرج صادقعلي

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پرديس گفت: گروه‌هاي هنري در شهرستان پرديس با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده تقويت مي‌شوند.حجت‌الاسلام والمسلمين مجيد عبداللهي در حاشيه جشن کرامت در سعيدآباد بخش جاجرود در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در جاجرود، ضمن تبريک اظهار داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي پرديس در عرصه فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري و در زمينه شادي و سرگرمي شهروندان شهرستان پرديس جشني را برگزار کرد.

وي افزود: جشن بسيار باشکوهي را براي مردم بخش جاجرود همراه با برنامه‌هاي متنوع هنري برنامه‌ريزي و با کمک و همراهي شوراي اسلامي سعيدآباد، دهياران، مسئولان بخش جاجرود و شهرستان پرديس اين جشن را برگزار کرديم.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پرديس با بيان اينکه اين جشن را با اين نگاه که شادي مردم مقدمه‌اي براي يک زندگي خوب است، پيش‌بيني کرديم، تصريح کرد: اميدواريم با توجه به همراهي‌ و استقبال خوبي که شهروندان اين بخش نسبت به اجراي اين‌گونه برنامه‌ها داشتند، بتوانيم برنامه‌هاي فرهنگي ديگري را درخور شأن شهروندان برگزار کنيم.

عبداللهي با بيان اينکه در شهرستان پرديس به مناسبت دهه کرامت، دو مراسم در شهر پرديس و بخش جاجرود و مراسمي به همين مناسب اواخر هفته دولت در بومهن برگزار شد، گفت: خوشبختانه مسئولان شهرستان پرديس همراه هستند و با نگاهي خوب به بخش نشاط و شادابي مردم، همگام با اين اداره گام برمي‌دارند.

وي با تأکيد بر اهميت گروه‌هاي هنري در شهرستان پرديس بيان داشت: گروه‌هاي هنري هم‌چون تئاتر در بخش نمايشي که زير نظر انجمن شهرستان پرديس است، حضور فعالي دارند و با توجه به نوپا بودن اين انجمن، نقش به‌سزايي در ارتقاي هنري در شهرستان پرديس دارند. رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پرديس افزود: در نخستين جشنواره استاني که گروه‌هاي نمايشي شهرستان‌هاي استان تهران شرکت داشتند، يکي از گروه‌هاي هنري پرديس پذيرفته و در بخش جمعي، شهرستان پرديس از بين 52 گروه شرکت‌کننده، جزو سه گروه برگزيده گروه‌هاي نمايشي شد.

عبداللهي با بيان اينکه اين موضوع يک نويد خوب و اميدبخش براي مردم منطقه به حساب مي‌آيد، تصريح کرد: هنرمندان پرديسي از ظرفيت و موقعيت خوبي در استان تهران برخوردار هستند و دل‌گرم هستيم که در آينده از موقعيت‌هاي برتر کشوري در اين بخش بهره‌مند شويم.

اين جشن با حضور رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پرديس، دهياران جاجرود، نماينده بخشدار، جانشين فرمانده انتظامي شهرستان پرديس و جمع پرشوري از شهروندان به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان پرديس در سعيدآباد بخش جاجرود برگزار شد.


 خبر 

 شتاب در تکميل عمليات حفاري در دومين قطب گازي خليج فارس

اهواز – خبرنگار آفرينش

عمليات حفاري و تکميل چاههاي گازي بخش خشکي ميدان کيش به عنوان دومين قطب گازي خليج فارس شتاب مي‌گيرد. معاون مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران اظهار کرد: پروژه حفاري 1+12 يکي از پروژه هاي کليد در دست اين شرکت است و عمليات حفاري چاههاي آن هم اکنون 85 درصد پيشرفت دارد. محمدرضا تاکايدي افزود: حفاري در اين ميدان پس از يک وقفه عملياتي و بازسازي و نوسازي دکل حفاري 61 فتح، لوکيشن (محل استقرار دکل ) و سيستم پاني بيس (ريل کشنده دکل ) به زودي با هماهنگي شرکت متقاضي در کلاستر B از سر گرفته مي‌شود. وي گفت: حفر 12 حلقه چاه توسعه‌اي و يک حلقه چاه تعميري با کاربست دو دکل حفاري 54 و 61 فتح روي دو کلاستر A و B اجرا شد و متراژ نهايي حفاري در چاه هاي اين ميدان به حدود 60 هزار متر مي‌رسد.

درهاي سينما تئاتر ارشاد به روي شهروندان کرجي باز مي‌شود

کرج - خاکپور

فعاليت سينما تئاتر کرج از سر گرفته مي‌شود. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز؛ سيد موسي حسيني کاشاني با اعلام اين خبر گفت: اين مرکز در سال 75 همزمان با هفته دولت فعاليت خود را آغاز کرد ولي به دليل ايجاد برخي مشکلات طي سال هاي گذشته روند فعاليتش متوقف شد مهندس کاشاني اظهار کرد: همزمان با روي کار آمدن دولت تدبير و اميد برنامه‌هاي مدوني براي ازسرگيري فعاليت اين سينما تئاتر پيش‌بيني و اجرايي شد. وي ابراز کرد: بالاخره با تلاش شبانه روزي دست اندرکاران اين مجموعه و مسئولان فرهنگي استان فعاليت سينما تئاتر ارشاد چهارشنبه (19شهريور) از سرگرفته مي‌شود. مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز افزود: بدون شک آغاز مجدد فعاليت اين مرکز فرهنگي، هنري تاثير بسزايي در پاسخ گويي به بخشي از مطالبات فرهنگي شهروندان کرجي خواهد داشت.

انتقال سند زمين اردوگاه اضطراري هلال احمر فيروزکوه انجام شد

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

رييس جمعيت هلال احمر شهرستان فيروزکوه از انجام انتقال سند اردوگاه اضطراري هلال احمر شهرستان با همکاري جمعيت هلال احمر استان تهران، دانشگاه آزاد اسلامي واحد فيروزکوه و اداره منابع طبيعي شهرستان خبر داد.

'علي محمدعلي تبار' روز دوشنبه در گفت وگو باآفرينش بيان کرد: پس از مدتها پيگيري با همکاري جمعيت هلال احمر استان تهران، دانشگاه آزاد اسلامي واحد فيروزکوه و اداره منابع طبيعي شهرستان، سند زمين 50 هکتاري اين اردوگاه که در جاده 'نام آور' و پشت ساختمان هاي دانشگاه آزاد اسلامي فيروزکوه واقع شده به اين نهاد انتقال يافت.

وي گفت: با بازديدهاي ميداني و بررسي هاي به عمل آمده با حضور دستگاه هاي ثبت اسناد، محيط زيست و جهاد کشاورزي، احداث اردوگاه در محوطه 50 هکتاري پلاک ثبتي 24 'غرقاب دره' فيروزکوه که داخل حريم شهر، خارج از محدوده شهري و خارج از شعاع 120 کيلومتري تهران است، بلامانع تشخيص داده شد.

رييس جمعيت هلال احمر فيروزکوه افزود: احداث اين فضا در جهت اسکان مردم در زمان وقوع حوادث طبيعي و غيرمترقبه و دپوي اقلام موردنياز بسيار مفيد و مؤثر خواهد بود.وي ادامه داد: تاکنون و در زمان وقوع حوادث غيرمترقبه در شهرستان، افراد در سوله‌هاي ورزشي، مدارس، مساجد و امام زادگان اسکان داده مي‌شدند.

محمدعلي تبار گفت: هلال احمر شهرستان فيروزکوه به دليل قرار گرفتن در سه محور مواصلاتي استانهاي تهران، سمنان و مازندران و وجود گردنه‌هاي بسيار و پيچهاي خطرناک همواره در تمامي فصول سال بخصوص در زمستانها به حادثه‌ديدگان جاده‌اي، در راه‎ماندگان از کولاک و برف و دامداران منطقه که در برف گرفتار مي‌شوند خدمات شايان توجهي ارائه داده است.

شهرک صنعتي آستارا جوابگوي تامين عرصه براي متقاضيان صنعتي نيست

رشت - سيده حديث ميرزاده

مدير عامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان گفت: شهرستان آستارا با توجه به همجواري با کشورهاي حاشيه درياي خزر به لحاظ تجاري از پتانسيل بالايي در منطقه برخوردار است. طهمورث لاهوتي اشکوري در ديدار با فرماندار شهرستان آستارا گفت : شهرستان آستارا به لحاظ همجواري با کشورهاي حاشيه درياي خزر و اقدامات تجاري موثري که در منطقه صورت مي‌پذيرد از جايگاه و پتانسيل بالايي در منطقه برخوردار است به ويژه در رونق بخشي در عرصه هاي صنعتي و اين در حالي مي‌باشد که شهرک صنعتي آستارا جوابگوي تامين عرصه براي متقاضيان صنعتي نيست.

مهندس لاهوتي در ادامه افزود: با توجه به نياز منطقه به تامين عرصه براي متقاضيان صنعتي مقرر گشت که فرماندار شهرستان آستارا درخصوص بررسي و امکان واگذاري زمين در منطقه و تعرفه آن به شرکت شهرکهاي صنعتي استان پيگيري و اقدامات لازم صورت پذيرد. رئيس هيئت مديره شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان گفت: باتوجه به اهميت بهسازي راه دسترسي شهرک صنعتي آستارا به روستاي ويرموني و به لحاظ اينکه پروژه مذکور نيازمند تامين بودجه قابل توجهي مي‌باشد از اين رو اعتباراتي را از منابع داخلي خود و با همکاري اداره کل راه و شهرسازي استان ضمن اعتبارات استان با توجه به پيگيريهاي فرماندار شهرستان آستارا تخصيص خواهد يافت.

وي در ادامه بيان داشت: پروژه مذکور در خارج از شهرک صنعتي آستارا صورت گرفته و تمام اقدامات اجرايي توسط اداره راه و شهرسازي صورت مي‎پذيرد.طهمورث لاهوتي اشکوري در پايان به اين نکته اشاره داشت که به جهت شناسايي بهتر و دقيقتر متقاضيان عرصه‎هاي صنعتي در اين شهرک و پيشگيري از حضور سرمايه‌گذاراني که بنا به افکار ديگري وارد اين عرصه شده و در نهايت واحد صنعتي نيمه کاره رها شده و دغدغه‌هاي زياد ديگري را براي صنعت استان ايجاد خواهند کرد فرماندار آستارا متقاضيان عرصه صنعتي در اين شهرستان را مورد ارزيابي قرار خواهد داد.مديرعامل شرکت شهرکهاي صنعتي استان گيلان در پايان از شهرک صنعتي آستارا و تعدادي از واحدهاي صنعتي مستقر در آن ديدن به عمل آورد.

دريا بازهم دوقرباني در لنگرود گرفت

رشت - سيده حديث ميرزاده

دو جوان 26 و 31 ساله در درياي لنگرود، قرباني بي‌احتياطي شدند.فرمانده انتظامي شهرستان لنگرود استان گيلان گفت: دو شناگر26 و 31 ساله، اهل و ساكن قزوين كه در ساعات اوليه صبح جهت شنا به مناطق ممنوعه رفته بودند، قرباني بي احتياطي خود شدند.فرمانده انتظامي شهرستان لنگرود افزود: ماموران انتظامي اين شهرستان در پي اطلاع از يك مورد غرق شدگي در ساحل چمخاله بلافاصله در محل حاضر شده و با جسد نيمه جان دو جوان كه توسط ناجيان به بيرون از آب منتقل شده بود، مواجه شده و اين دوجوان را با كمك مردم به بيمارستان منتقل كردند.

سرهنگ نيك فرد با بيان اينكه كمك هاي احيايي به منظور نجات جان اين دوجوان مثمر ثمر واقع نشد، بيان داشت: اين دو جوان به علت ورود آب زياد به ششها در بيمارستان فوت و اجساد آنان به نيز به سردخانه منتقل شد.فرمانده انتظامي شهرستان لنگرود در پايان دريا را تهديدي جدي براي همه شناگران حتي شناگران حرفه‎اي دانسته و از مردم و مسافران خواست براي پيشگيري از تهديدات و مخاطرات شنا كردن در دريا همه جوانب را در نظر گرفته و زمان مناسب و مكانهاي حفاظت شده را براي شنا كردن برگزينند.


 خبر 

 معاون وزير نفت:

پروژه‌هاي افزايش توان توليد در مناطق نفت‌خيز جنوب شتاب مي گيرد

اهواز – خبرنگار آفرينش

در نشست مشترك مديرعامل شركت ملي نفت ايران و مديرعامل و مديران شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب راهكارهاي شتاب بخشي به پيشرفت پروژه‌هاي افزايش توان توليد در مناطق نفتخيز جنوب بررسي شد.در اين نشست پس از بررسي پروژه‌هاي جاري مناطق نفتخيز جنوب، مقرر گرديد پروژه‌هاي مرتبط با افزايش توان توليد در اولويت تامين مالي و پرداختهاي ارزي و ريالي قرار گيرد.

معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي نفت ايران در اين نشست با گراميداشت هفته دولت و تقدير از تلاشهاي مديرعامل و مديران شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب در تحقق برنامه هاي توليد گفت: خوشحالم كه در جمع مديران و كاركنان مناطق نفتخيز جنوب هستم و اميدوارم قدردان زحمات آنان باشيم. مهندس ركن‌الدين جوادي با تاكيد بر شتاب بخشي پيشرفت پروژه‌هادر مناطق نفت‌خيز جنوب گفت: پروژه‌هاي مهم مناطق نفتخيز جنوب به منظور تسريع در تكميل و راه اندازي، در اولويت تامين مالي و نقدينگي شركت ملي نفت ايران قرار خواهند گرفت.مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در اين جلسه ضمن گراميداشت هفته دولت و ياد و خاطره شهيدان رجايي وباهنر، از حمايتهاي مديرعامل شركت ملي نفت ايران و وزير نفت از اين شركت قدرداني كرد.

مهندس حميد بورد در تشريح پروژه‌هاي اين شركت گفت: هم اكنون 284 پروژه مصوب در اين شركت در دست اجراست كه برخي از آنها از لحاظ بزرگي و پيچيدگيهاي فني و عملياتي در صنعت نفت كم نظيرند.وي افزود: در هر مقطع زماني حدود يك هزار زيرپروژه بزرگ و كوچك در اين شركت در مراحل طراحي، مناقصه و اجرا قرار دارند كه با استفاده از توان مهندسي و مديريتي مجموعه مديران و متخصصان مديريت مهندسي و ساختمان مناطق نفتخيز جنوب و با انسجام و نظم مثال زدني راهبري و متناسب با نياز واحدهاي عملياتي و بهره‌برداري تكميل و راه‌اندازي مي‌شوند.

مهندس بورد اظهار داشت: مديريت مهندسي و ساختمان با يكهزار سمت سازماني بزرگترين مجموعه در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب است و مهمترين پروژه‌هاي مرتبط با حفظ و افزايش توان توليد نفت و گاز و همچنين افزايش كيفيت نفت خام در اين مديريت تعريف و اجرا مي‌شوند.

مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب تاكيد كرد: از دلايل موفقيت پروژه‌هاي اين شركت حضور كارشناساني از مديريت هاي امور فني و شركتهاي بهره‌برداري در كنار مجموعه مديريت مهندسي و ساختمان است كه اگرچه موجب صرف زمان بيشتري در اجراي پروژه‌هامي شود اما موفقيت پروژه را به دنبال دارد. وي به تهيه ساختارهاي جديد براي تعريف و اجراي پروژه‌هادر اين شركت اشاره كرد و اظهار داشت: اين ساختارها به منظور كاهش زمان اجراي پروژه‌هاتدوين شده است. مهندس بورد ادامه داد: نمونه آزمايشي اين ساختار در فاز دوم طرح توسعه ميدان منصوري پياده شده است كه در صورت كسب نتايج مطلوب در ساير پروژه‌هااجرا خواهد شد. در اين نشست همچنين، مهندس حميد راكي مدير مهندسي و ساختمان شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب و مجريان پروژه‌هاضمن ارائه گزارشي از هدف، روند اجرا و پيشرفت پروژه ها، پيشنهادها و ديدگاه هاي خود را براي تسريع در پيشرفت پروژه‌هاارائه دادند.

رسالت البرز پژوهان معرفي آثار گذشتگان همراه با توسعه استان است

کرج - خاکپور

استاندار البرز با اشاره به رسالت البرز پژوهان گفت: با توجه به تنوع فرهنگي و قومي در استان البرز در کنار موسسه پژوهشي البرزشناسي، موزه مردم شناسي نيز راه‌اندازي مي‌شود.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، سيد حميد طهايي در جمع البرزپژوهان با بيان اين مطلب اظهار داشت: با تلاش و پيگيري جديتر مسئولان و نهادهاي ذيربط درخصوص ساماندهي موزه مردم‌‎شناسي و البرزشناسي در استان بايد اقدام کرد.

طهايي با بيان اينکه مردم استان ميزبان جمع کثيري از قوميتها و فرهنگهاي کشور عزيزمان هستند؛ با طرح اين سوال که تاکنون چه اقداماتي براي ايجاد جاذبه در استان انجام شده است؟، افزود: جاذبه‌هاي فرهنگي و اجتماعي در اين استان فراوان است و چنانچه مردم رغبت نداشتند اين حجم جمعيت از اقصي نقاط کشور در البرز ساکن نبود.مهندس طهايي خطاب به البرزپژوهان گفت: اميد است،ديدگاهها و شناخت خود از استان را در جهت رونق و توسعه مناطق مختلف در اختيار مديراني که مسئوليت دارند قرار دهيد.

استاندار در ادامه تصريح کرد: تصميمات درست نيازمند شناخت دقيق از واقعيات است و اين شناخت انسان را در تصميم‌گيري درست راهبري کرده و با خرد جمعي به سمت پيشرفت و ترقي سوق خواهد داد.وي تصريح کرد: بايد از ظرفيت اين موهبت الهي در راستاي توسعه و شکوفايي استان استفاده شود. طهايي در پايان تصريح کرد: معرفي آثار و تاريخ گذشتگان، مهمترين رسالت اصحاب قلم است که با توانمندي در امر تحقيق و پژوهش بايد به تلاش در جهت توسعه همه جانبه منتهي شود.

مکانيزاسيون از برنامه‌هاي مهم بخش کشاورزي در کشور است

اروميه - خبرنگارآفرينش

مديرکل دفتر دانه‌هاي روغني وزارت جهاد کشاورزي گفت: مکانيزاسيون از برنامه‌هاي مهم بخش کشاورزي در کشور است که در اين خصوص اهتمام ويژه‌اي داريم. رضا وجداني فرد در آيين نمادين آغاز برداشت محصول آفتابگردان آجيلي از مزارع خوي افزود: وزارت جهاد کشاورزي در اين خصوص اعتبار ويژه‌اي را براي اجرا درنظرگرفته است که اميدواريم با اين اعتبار، روند مکانيزاسيون در کشور شتاب بيشتري به خود بگيرد.وي اضافه کرد: علاوه بر آن در نظر داريم تا با ايجاد زمينه مناسب، کشت ارقام هيدريد پرمحصول و مقاوم را در کشور افزايش دهيم که در اين خصوص نيازمند همراهي و مشارکت مردم به ويژه کشاورزان هستيم.

وي با اشاره به اينکه خوي رتبه نخست کشور در کشت آفتابگردان را دارد، اظهار کرد: اين شهرستان نزديک به يک سوم سطح زير کشت آفتابگردان کشور را به خود اختصاص داده است.مديرکل دفتر دانه‌هاي روغني وزارت جهاد کشاورزي ادامه داد: خوي با داشتن 18 هزار هکتار مزرعه آفتابگردان آجيلي بزرگترين کانون کشت اين محصول در کشور است.حسين سيواني؛ فرماندار خوي نيز در اين مراسم گفت: جشنواره ملي آفتابگردان براي اولين با هدف معرفي ظرفيتهاي بومي در اين شهرستان برگزار مي‌شود. وي افزود: امسال در 15 هزار و 300 هکتار از زمينهاي کشاورزي خوي، آفتابگردان آجيلي کشت شده که پيش‌بيني مي‌شود بيش از 24 هزار تن از اين محصول برداشت شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي