جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4831

رييس اتحاديه سراسري کانونهاي وکلاي دادگستري ايران:
آزمون وکالت تا جمعه 25 مهرماه تمديد شد

معاون آموزشي دانشگاه پيام نور خبرداد؛
تکميل ظرفيت کارشناسي پيام نور در نيمه دوم دي‌ماه


آخرين وضعيت منشور دانشجويي

مدير کل بورس وزارت علوم خبر داد؛
معرفي داوطلبان بورس خارج از کشور به دانشگاهها

تا 30 مهرماه ادامه دارد؛
ثبت‌نام براي شرکت در هجدهمين مراسم ازدواج دانشجويي دانشگاه جامع


خبر


خبر


انتصابات


 رييس اتحاديه سراسري کانونهاي وکلاي دادگستري ايران:
 آزمون وکالت تا جمعه 25 مهرماه تمديد شد 

 رئيس اتحاديه سراسري کانون‌هاي وکلاي دادگستري از تمديد آزمون وکالت تا جمعه 25 مهرماه سال جاري خبر داد.به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري ميزان، بهمن کشاورز از زمان شروع ثبت‌نام آزمون کارآموزي وکالت از روز دوشنبه 14 مهر 1393 تا روز چهارشنبه 23 مهر 1393 اعلام شده بود.وي درباره‌ آزمون وکالت نيز گفت: آزمون وکالت در 7 آذرماه برگزار مي‌شود و احتمالا ثبت‌نام در آزمون وکالت تا جمعه تمديد شود، البته بنده فعلا نامه‌ي آن را نوشتم.

آمار ثبت‌نام‌كنندگان

وي ادامه داد: امسال 75 نفر از قزوين، هزار نفر مرکز، 50 نفر گيلان، 120 نفر آذربايجان شرقي، خراسان‌ها 120 نفر، فارس و کهگيلويه و بويراحمر 136 نفر، مازندران 72 نفر، اصفهان 130 نفر، آذربايجان غربي 56 نفر، خوزستان 150 نفر، کرمانشاه و ايلام 25 نفر، همدان 35 نفر، قم 20 نفر، کردستان 30 نفر، گلستان 45 نفر، اردبيل 50 نفر، مرکزي 25 نفر، بوشهر 45 نفر، زنجان 30 نفر، لرستان 40 نفر، کرمان 176 نفر، البرز 100 نفر، چهارمحال و بختياري 40 نفر نيرو خواهد گرفت و اکثريت با نمايندگان قوه قضايي است، اين تعداد را قوه قضاييه مشخص مي‌کند و ما ناچار به قبول آن هستيم.

چگونگي سوالات و زمان اعلام نتايج

کشاورز در راستاي سوالات امتحان گفت: سوالات از متن قانون خواهد بود که داوطلبان بايد سعي کنند نمره منفي نداشته باشند چرا که معدل گيري برمبناي طراز نمره خواهد بود. بعد از يک ماه از آزمون نتايج اعلام خواهد شد و اين از طريق سايت سازمان سنجش خواهد بود.

ظرفيت پذيرش اعلام خواهد شد

وي افزود: تعداد ثبت‌نام طبق قرارداد با سازمان سنجش است و تا زماني که درگاه‌ها بسته نشده باشد حق ندارند به ما بگويند چه تعداد و در کجا ثبت‌نام کردند ولي تعداد نهايي را مي‌توانيم صبح شنبه ارائه دهيم.

علاقمندان واجد شرايط براي ثبت‌نام مي‌توانند به پايگاه سازمان سنجش مراجعه کنند.


 معاون آموزشي دانشگاه پيام نور خبرداد؛
 تکميل ظرفيت کارشناسي پيام نور در نيمه دوم دي‌ماه 

 
معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور با بيان اينکه تکميل ظرفيت مقطع کارشناسي ارشد و دکتري دانشگاه پيام نور آغاز شده است، در مورد تکميل ظرفيت مقطع کارشناسي گفت: با توجه به توافقاتي که دانشگاه پيام نور با سازمان سنجش داشته، تکميل ظرفيت مقطع کارشناسي در نيمه دوم دي‌ماه انجام خواهد شد. محمدعلي کريمي در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مورد وجود سوالات اشتباه در آزمون‌هاي پايان ترم اين دانشگاه توضيح داد: ممکن است بين هزاران آزموني که در دانشگاه برگزار مي‌شود، اشکالاتي هم پيش بيايد.

چنانچه اين مشکل در آزمون نيز وجود داشته باشد يا نمره سوال اشتباه بين سوالات ديگر توزيع مي‌شود و يا آزمون مجددا برگزار مي‌شود. وي در مورد راه‌حل در نظر گرفته شده براي رفع اين مشکل اظهار کرد: تمهيداتي براي رفع اين مشکل در نظر گرفته شده است. براي مثال تيم ويرايش امسال کار خود را نسبت به سال‌هاي گذشته و بهتر آغاز کرده و اميدواريم تعداد سوالات اشتباه نسبت به سال گذشته کاهش پيدا کند. معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور در مورد آمار قبولي دانشجويان مقطع کارشناسي دانشگاه پيام نور در آزمون سراسري کارشناسي ارشد اظهار کرد: 19 هزار و 469 نفر از فارغ‌التحصيلان مقطع کارشناسي پيام نور از طريق آزمون سراسري کارشناسي ارشد که توسط سازمان سنجش برگزار مي‌شود، در دانشگاه‌هاي شناخته شده کشور قبول شده‌اند.

کريمي با اشاره به شيوه آموزشي دانشگاه پيام نور گفت: شيوه آموزشي در دانشگاه پيام نور فرصتي را فراهم کرده که دانشجويان مي‌توانند همزمان با تحصيل در بازار کار هم مشغول به فعاليت شده و حتي کارآفريني هم کنند. وي در پايان تاکيد کرد: بيش از 95 درصد فارغ‌التحصيلان مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور مشغول به کار شدند.


 آخرين وضعيت منشور دانشجويي 

 سال گذشته و نزديک به روز دانشجو بود که معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم خبر از تهيه منشوري داد که تمام حقوق دانشجويي را با خود به همراه خواهد داشت، حقوقي که گاه دانشجويان از آن غلفت مي کنند يا اطلاعي درباره آن ندارند. ضياء هاشمي در گفتگو با خبرگزاري مهر از آخرين وضعيت تدوين اين منشور، خبر مي دهد.ضياء هاشمي با اشاره به مهمترين اهداف وزارت علوم از تدوين منشور حقوق دانشجويي، به مهمترين تصميمات اتخاذ شده در اين باره اشاره کرد و گفت: طبق پيش بيني که داشتيم نسخه نهايي منشور دانشجويي تدوين و براي نشر آماده شده اما براي دقت بيشتر، اين منشور به اداره کل لوايح، تدوين و تنقيح قوانين و مقررات وزارت علوم ارسال شده که از حيث حقوقي بررسيهاي روي اين متن صورت گيرد.

وي ادامه داد: به عنوان مثال، با اين منشور دانشجو مي تواند از دانشگاه خود بخواهد برنامه‎هاي مناسب آموزشي برايش در نظر گيرد و از امکانات آموزشي و کمک آموزشي مناسب برخوردار باشد، بنابراين دانشجو مي‎داند چه توقعاتي از استاد، گروه آموزشي و حتي مديريت دانشگاه بايد داشته باشد. در واقع به نوعي تعهدات و پايبندي دانشجويان را مي‎توان با اين منشور دروني و فرايندهاي نظارتي را با مشارکت آنان نهادينه کرد. هاشمي اضافه كرد: اين منشور در حوزه‎هاي صنفي، آموزشي، پژوهشي، سياسي و اجتماعي و ساير حوزه‎ها گسترده و مشخص شده يک دانشجو در هر کدام از اين حوزه‎ها چه حقوقي دارد که البته اين حقوق با تکاليفي همراه است.


 مدير کل بورس وزارت علوم خبر داد؛
 معرفي داوطلبان بورس خارج از کشور به دانشگاهها  

 غلامي گفت: مصاحبه مربيان بورسيه به اتمام رسيده و اسامي جهت پذيرش به دانشگاهها ابلاغ شده است.غلامي مدير کل بورس وزارت علوم تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: در رابطه با فعاليت‌هايي که در رابطه با بحث بورس صورت گرفته بايد بگويم که هم اکنون مصاحبه مربيان جهت بورس به اتمام رسيد و براي پذيرش به دانشگاهها ابلاغ شده است.وي افزود: فعاليت‌ در رابطه با استفاده دانشجويان از فرصت‌هاي مطالعاتي 6 ماه در حال انجام است.غلامي در ادامه به بورس خارج و داوطلبان اين امر اشاره کرد و اظهار داشت: داوطلبان و متقاضيان بورس خارج از کشور به دانشگاه‌ها معرفي شدند.

وي تصريح کرد: هم اکنون در تلاش هستيم تا ميزان بورس نسبت به سالهاي گذشته بهتر شود.غلامي اظهار داشت: پرونده فراخوان دانشجويان بورسيه جهت صدور حکم ارسال شده است.


 تا 30 مهرماه ادامه دارد؛
 ثبت‌نام براي شرکت در هجدهمين مراسم ازدواج دانشجويي دانشگاه جامع 

 ثبت‌نام براي شرکت در هجدهمين مراسم ازدواج دانشجويي دانشجويان دانشگاه جامع علمي کاربردي از 4 مهرماه آغاز و تا 30 مهر 93 نيز ادامه خواهد داشت.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ ثبت‌نام هجدهمين مراسم ازدواج دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي از 4 مهرماه آغاز و تا 30 مهر نيز ادامه دارد و علاقه‌مندان با مراجعه به سايت UAST.AC.IR/NAHAD مي‌توانند در سامانه مربوط به اين مراسم ثبت‌نام نمايند. بنابراين گزارش دانشجويان (استان تهران) جهت ثبت نهايي مدارک خود را به مرکز محل تحصيل خود تحويل نمايند و مدارک مورد نياز جهت تحويل به مراکز شامل برگه رونوشت ثبت‌نام که از سامانه دريافت کرده‌اند و اصل سند ازدواج و يک برگ کپي از سه صفحه اول و اصل شناسنامه زوج‌ها و يک برگ کپي از آن و اصل کارت ملي زوجها و يک برگ کپي از آن مي‌باشد.


 خبر 

 انتشار اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره برگزاري آزمون GRE

به گزارش آفرينش به نقل از سازمان سنجش آموزش كشور، اطلاعيه اين سازمان درباره برگزاري آزمون (GRE(SUBJECT مورخ 3/8/93 منتشر شد.بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون (GRE(SUBJECT روز شنبه مورخ 3/8/93 (Oct.25.2014) مي‌رساند، لازم است به منظور شركت در آزمون حداقل يك ساعت قبل از شروع فرايند آزمون باهمراه داشتن Admission Ticket كه از سوي شركت ETS براي داوطلبان ارسال گرديده و يا پرينت آن وهمچنين دو عددكارت شناسايي معتبر عكسدار (پاسپورت، كارت ملي) به آدرس ذيل مراجعه فرمايند.

تهران – خيابان كريم‌خان زند- بين خيابان هاي استاد نجات الهي و سپهبدقرني - پلاك204 - سازمان سنجش آموزش كشورطبقه اول سالن حضرت ثامن الائمه(ع) زمان برگزاري آزمون : روز شنبه مورخ3/8/93 ساعت 8:30 صبح.

مصوبه وزارت بهداشت؛

راه‎اندازي دکتري مهندسي پزشكي گرايش رباتيک

شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي در تازه ترين مصوبات خود رشته مهندسي پزشكي گرايش رباتيك مقطع دکتري تخصصي (Ph.D) و موافقت قطعي با چند مرکز تحقيقاتي علوم پزشکي را به تصويب رساند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي برگزار شد و در اين جلسه اساسنامه موسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي جمهوري اسلامي ايران وابسته به معاونت تحقيقات و فناوري مورد موافقت قرار گرفت.

همچنين با برخي از مراكز تحقيقات وابسته به دانشگاههاي علوم پزشكي موافقت قطعي به عمل آمد.

شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي همچنين در جلسه خود به برخي از دانشگاههاي علوم پزشكي مجري رشته دكتري عمومي داروسازي تذكر آموزشي داد. در اين جلسه چك ليست ارزشيابي دانشكده‌هاي داروسازي مورد موافقت قرار گرفت.

راه‎اندازي برخي از رشته هاي دكتري تخصصي(Ph.D.) در دانشگاههاي علوم پزشكي از ديگر مصوبات اين جلسه بود.

تمديد مهلت ثبت نام آزمون‌ جذب نيروي قراردادي سازمان تامين اجتماعي

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعيه شركت كار و تامين سازمان تامين اجتماعي درخصوص تمديد مهلت ثبت نام از داوطلبان متقاضي ثبت‌نام در آزمون‌ جذب نيروي قراردادي سال‌ 1393 منتشر شد.پيرو اطلاعيه مورخ 16/7/93 بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون جذب نيروي قراردادي شرکت کار و تأمين بعنوان کارشناس حقوقي جهت اشتغال در واحدهاي حقوقي سازمان تأمين اجتماعي سراسر کشور در سال 1393 كه تا تاريخ 23/07/93 موفق به ثبت‌نام در آزمون نگرديده، و يا نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده ولي تاكنون موفق به مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي خود نشده‌اند، مي‌رساند به منظور فراهم آوردن تسهيلات لازم مهلت ثبت‌نام و ويرايش اطلاعات حداكثر تا روز يكشنبه مورخ 27/07/93 تمديد مي‌گردد. لازم به تاكيد است اين تاريخ به هيچ عنوان قابل تمديد نمي‌باشد.

داوطلبان مي‌توانند براي آگاهي از شرايط و ضوابط آزمون به سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org مراجعه نمايند.


 خبر 

 نود و يكمين دوره آزمون زبان توليمو امروزبرگزار مي شود

نود و يكمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2014) امروز پنجشنبه 24 مهرماه برگزار مي شود.

به گزارش آفرينش نود و يكمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته (Tolimo:E-A2014) صبح امروز پنجشنبه 24 مهرماه 93 به طور همزمان در 10 شهر اصفهان، بابل، تبريز، تهران، شيراز، كرمان، کرمانشاه، رشت، مشهد و كيش برگزار خواهد شد.

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد خبر داد؛

ثبت‌نام 462 متقاضي در طرح دکتري پژوهش محور دانشگاه آزاد

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد از استقبال چشمگير داوطلبان از اجراي طرح دکتري پژوهش محور براي نخستين بار در دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد و گفت: تا کنون 462 نفر، متقاضي ثبت‌نام و پذيرش بوده‌اند.دکتر مجتبي علوي فاضل در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا افزود: آيين نامه پذيرش دانشجوي دکتري پژوهش محور در دانشگاه آزاد اسلامي بسيار سخت گيرانه‌تر از آيين‌نامه هاي وزارت علوم است و ما به دنبال کيفيت بخشي از اين طريق و حل مشکلات و مسائل کشور هستيم.

وي ادامه داد: اين اطمينان را به سازمان‌هايي که تصميم به اجراي پروژه‌هاي مشترک دکتري پژوهش محور دارند مي‌دهيم که مسائل و پژوهش‌هاي آنان کاملا علمي و در ارتباط با دانشگاه و صنعت بررسي شود و کيفيت حرف اول را در اين رابطه مي‌زند.

علوي فاضل با تاکيد بر لزوم کيفيت بخشي به دکتري پژوهش محور به صورت عملي اذعان کرد: با توجه به استاندارد‌هاي سخت گيرانه‌اي که در معاونت پژوهشي براي بررسي و ارزيابي طرح‌ها وجود دارد دريک کارگروه تخصصي پروپوزال‌ها به دقت از نظر استاندارد‌هاي پژوهشي مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد.وي همچنين يادآور شد: بحث جابجايي در مقطع دکتري در واقع دادن يک شانس براي بومي گزيني به داوطلبان است که ممکن است به علت اشتباه در انتخاب رشته و يا تغيير محل زندگي، خواستار تغيير رشته محلشان باشند که البته شرط اصلي براي اين جابجايي آن است که نمره تراز آن‌ها از آخرين فرد قبولي کمتر نباشد.

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد ادامه داد: کساني که حائز شرايط جابجايي هستند منحصرا به سايت اين معاونت مراجعه کرده و نيازي به مراجعه حضوري نيست چرا که در فراخواني که ما اعلام کرديم شانس مساوي و بدون هزينه براي همه داوطلبان ايجاد کرده‌ايم و نيازي به سفارش و واسطه نيست.وي تصريح کرد: افرادي که در تکميل ظرفيت دانشگاه شرکت کرده و براي بهمن ماه پذيرفته شده‌اند، بايد واحد اوليه‌اي که قبلا دانشجو در آن ثبت نام کرده‌ با جابجايي موافقت کند و تمام شهريه و مدارک دانشجو را به وي برگرداند.علوي فاضل تاکيد کرد: ظرفيت کل دانشگاه آزاد براي مقطع دکتري در پذيرش با آزمون ، بدون آزمون و دکتري پژوهش محور جمعا 12 هزار نفر است.


 انتصابات 

 در جلسه شوراي عالي انقلاب فرهنگي؛

روساي 14 دانشگاه انتخاب شدند

جلسه 753 شوراي عالي انقلاب فرهنگي به رياست حجت الاسلام والمسلمين دکتر روحاني برگزار شد و طي آن روساي 14 دانشگاه کشور انتخاب شدند.به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، عضو پيوسته فرهنگستان علوم جمهوري اسلامي ايران در ادامه از انتخاب چند تن از روساي دانشگاه هاي وزارت علوم و وزارت بهداشت در اين جلسه خبر داد.

دکتر مخبر دزفولي گفت: با پيشنهاد وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي؛ دکتر درويشي به عنوان رئيس دانشگاه علوم پزشکي البرز، دکتر ميرزاجواد آقازاده به عنوان رئيس دانشگاه علوم پزشکي اروميه، دکتر حسين کريم به عنوان رئيس دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه و دکتر کاظم قائمي به عنوان رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند موفق به کسب راي اعتماد از شوراي عالي انقلاب فرهنگي شدند.

دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: همچنين به پيشنهاد سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري؛ دکتر عليرضا کرباسي به عنوان رئيس دانشگاه تربت حيدريه، دکتر مجتبي عباسيان به عنوان رئيس دانشگاه بناب، دکتر عبدالعلي بصيري به عنوان رئيس دانشگاه دامغان، دکتر منصور غلامي به عنوان رئيس دانشگاه بوعلي سينا همدان، دکتر هنربخش رئوف به عنوان رئيس دانشگاه سمنان، دکتر خسرو عزيزي به عنوان رئيس دانشگاه لرستان، دکتر علي اکبر شيخي به عنوان رئيس دانشگاه هرمزگان، دکتر محمود فتوحي به عنوان رئيس دانشگاه صنعتي شريف، دکتر اکرمي به عنوان رئيس دانشگاه هنر و دکتر معتمدي به عنوان رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير موفق به کسب راي اعتماد از شوراي عالي انقلاب فرهنگي شدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي