جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4834


مهلت انتخاب رشته ارشد و دکتري تمديد شد


آغاز ثبت‌نام تکميل ظرفيت رشته‌هاي پزشکي و غيرپزشکي دانشگاه آزاد


خبر


خبر


انتصابات


 مهلت انتخاب رشته ارشد و دکتري تمديد شد 

 مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از تمديد مهلت انتخاب رشته آزمون دکترا و کارشناسي ارشد خبر داد.حسين توکلي در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: براساس ضوابط کليه داوطلباني که در آزمون دوره دکتراي نيمه متمرکز 93 ثبت نام و شرکت کرده‌اند و در اعلام نتايج نهايي پذيرفته شده‌اند، با توجه به شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون و اطلاعيه منتشر شده در تاريخ يکشنبه 20 مهرماه مي‌توانند حداکثر تا پايان روز پنجشنبه اول آبان ماه به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org مراجعه کنند و حداکثر پنج کد رشته محل انتخاب کرده و کد رشته محل‌ها را به ترتيب اولويت علاقه در فرم ثبت کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: اصلاحيه اطلاعيه‌اي که در تاريخ 20 مهرماه منتشرشده بود، از روز 27 مهرماه روي سايت سازمان قرار داده شده و داوطلباني که قبلا نسبت به انتخاب رشته تحصيلي اقدام نمودند مي‌توانند براي ويرايش، تغيير و اصلاح اولويت‌هاي انتخابي اقدام کنند.

حسين توکلي در مورد تعداد ثبت نام کنندگان اين آزمون اظهارکرد: تا روز 27 مهرماه 10هزار و 596 نفر نسبت به تکميل فرم ثبت نام اقدام کرده‌اند.

وي در ادامه در مورد آزمون کارشناسي ارشد توضيح داد: کليه داوطلباني که در آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 ثبت نام و شرکت نموده‌اند براساس شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون و اطلاعيه منتشر شده در تاريخ 20 مهرماه مي‌توانند حداکثر تا پايان روز سه شنبه 29 مهر به سايت مراجعه کرده و نسبت به انتخاب حداکثر 20 کد رشته محل اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: همچنين اصلاحيه اطلاعيه مورخ 20 مهرماه نيز، روز 27 مهرماه روي سايت سازمان سنجش قرار داده مي‌شود لذا داوطلباني که قبلا نسبت به انتخاب رشته تحصيلي خود اقدام نموده‌اند مي‌توانند براي ويرايش، تغيير و اصلاح اولويت‌هاي انتخابي اقدام کنند.توکلي در پايان گفت: تاكنون 45 هزار و 697 نفر نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته اقدام نموده‌اند.


 آغاز ثبت‌نام تکميل ظرفيت رشته‌هاي پزشکي و غيرپزشکي دانشگاه آزاد 

 معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از آغاز ثبت‌نام تکميل ظرفيت گروه علوم پزشکي و رشته‌هاي غيرپزشکي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي خبرداد. به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، دکتر علوي فاضل با اعلام اين خبر به روابط عمومي معاونت سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ثبت‌نام براي رشته‌هاي گروه علوم پزشکي و رشته‌هاي غيرپزشکي با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي از روز شنبه مورخ 26مهرماه آغاز و تا روز چهارشنبه مورخ 30/7/93 ادامه خواهد داشت.

علوي فاضل در ادامه افزود: کليه داوطلباني که در آزمون سراسري سال 93 شرکت کرده اند، مي‌توانند با مراجعه به سايت www.azmoon.org نسبت به ثبت‌نام براي مرحله تکميل ظرفيت اقدام کنند.

معاون سنجش و پذيرش در پايان درپاسخ به اين سوال که هر داوطلب چند رشته/ محل را مي‌تواند انتخاب کند، گفت: هر داوطلب مي‎تواند 20 رشته/ محل را براساس علاقه انتخاب و در سايت معاونت سنجش و پذيرش ثبت‌نام کند.

وي در پايان گفت: نتايج پذيرفته‎شدگان اين مرحله در هفته آينده اعلام خواهد شد.


 خبر 

 برپايي نمايشگاه عکس «همچون کوچه اي بي انتها» در دانشگاه شهيد چمران اهواز

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه شهيد چمران اهواز، نمايشگاه عکس «همچون کوچه‌اي بي‌انتها»، روز 26مهرماه 93 در محل نگارخانه‌ معاونت فرهنگي و هنري دانشگاه شهيد چمران اهواز گشايش يافت.

در اين نمايشگاه آثار عکاسي طلوع اولاد شهباز؛ فارغ التحصيل دانشگاه شهيد چمران و از اعضاي فعال معاونت فرهنگي و هنري اين دانشگاه، به نمايش درآمده است.

اولاد شهباز با بيان اينکه نام اين نمايشگاه برگرفته از نام يکي از عکس‌هاي مورد علاقه اش است، افزود: اين نمايشگاه تا يکم آبان ماه براي بازديد علاقه‌مندان داير است.

راه‎اندازي رشته‎هاي پزشکي در دانشگاه آزاد خرم‎آباد

معاون هماهنگي دانشگاه‎هاي آزاد لرستان گفت: دورنماي ما راه‎اندازي رشته‎هاي پزشکي در واحد خرم‎آباد است.

بهروز دوستي در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه لرستان، افزود: دانشگاه‎هاي آزاد لرستان از لحاظ کمي و کيفي وضعيت بسيار خوبي داشته و سعي ما بر جذب هيئت علمي قوي و امکانات آزمايشگاهي و... براي رشد سريع اين واحدها و مراکز آموزشي است.

وي بيان کرد: ما خود را مکلف مي‎دانيم که به يک نتيجه درخور و شايسته براي جهش‎هاي علمي در دانشگاه‎هاي آزاد لرستان برسيم.

دوستي با اشاره به رشته‎هاي پزشکي تصويب شده در دانشگاه‎هاي آزاد لرستان، اظهار کرد: دانشگاه واحد بروجرد در اين حوزه پيشتاز بوده و در سطح کشور فعاليت‎هاي خوبي انجام داده است که اين موفقيت تا حد زيادي مديون مديريت آقاي سيف است.

معاون هماهنگي دانشگاه‎هاي آزاد لرستان اضافه کرد: رشته دندان‎پزشکي واحد بروجرد از سال گذشته دانشجو پذيرش کرده و تجهيزات پزشکي آن در سطح کشور بي‎نظير است که رسانه‎هاي استان بايد اين موفقيت را به خوبي منعکس کنند.

وي اظهار کرد: همچنين رشته داروسازي واحد بروجرد به تصويب رسيده و به زودي راه‎اندازي و داير خواهد شد.

دوستي با بيان اينکه رشته‎هاي پيراپزشکي در دانشگاه آزاد بروجرد سابقه موفقي داشته‎اند، افزود: با اين وجود متأسفانه در مرکز استان خلأهايي در حوزه رشته‎هاي پزشکي و پيراپزشکي احساس مي‎شود که دورنماي اقدامات ما راه‎اندازي اين رشته‎ها در آينده‎اي نزديک است.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه يک شبه نمي‎توان رشته‎هاي پزشکي و پيراپزشکي را در واحد خرم‎آباد راه‎ا‎ندازي کرد، تصريح کرد: البته رشته پرستاري و فوريت پزشکي بهمن ماه سال جاري در اين واحد راه‎اندازي خواهد شد و شرايط خوبي از لحاظ جذب هيئت علمي، تجهيز کتابخانه، آزمايشگاه‎ها و... براي جذب دانشجو در اين رشته‎ها صورت گرفته است.

معاون هماهنگي دانشگاه‎هاي آزاد لرستان يادآور شد: براي جذب دانشجو در رشته‎هاي پرستاري و فوريت‎هاي پزشکي با سازمان تأمين اجتماعي و دانشگاه‎ علوم پزشکي توافقاتي جهت در اختيار گذاشتن نيروي انساني، بيمارستان‎ها و... صورت گرفته است.

وي با تأکيد بر توسعه رشته‎هاي پزشکي در لرستان، خاطرنشان کرد: تلاش ما بر اين است که عقب‎ماندگي‎هاي گذشته را در اين حوزه جبران کنيم تا در کنار راه‎اندازي چنين رشته‎هايي، استان نيز پيشرفت کند.

دوستي گفت: در حال حاضر رشته پرستاري دانشگاه آزاد دورود راه‎اندازي شده و دانشجويان اين رشته با مشکل خاصي از نظر فضاي آموزشي و امکانات آزمايشگاهي و... مواجه نيستند.

نمايشگاه هفته فرهنگ در محل ميدان مرکزي دانشگاه شهيد بهشتي افتتاح شد

به گزارش آفرينش در اين مراسم دکتر طهرانچي رئيس دانشگاه، مرتضي رحماني موحد، معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور، حجه الاسلام والمسلمين نبوي، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، دکتر ذوالفقاري، معاون اداري و مالي، دکتر ميراحمدي، معاون فرهنگي و اجتماعي و دکتر جهانگيري مدير هماهنگي و پشتيباني فرهنگي و اجتماعي حضور داشتند.

دکتر طهرانچي پس از افتتاح نمايشگاه، از قسمت‌هاي مختلف آن بازديد به عمل آورد.

قابل ذکر است غرفه‌هاي اين نمايشگاه شامل انجمن علمي دانشجويي جامعه شناسي، صنايع دستي، معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، فرهنگ کار و مصرف، فرهنگ رانندگي، کانون خيريه، معماري ايراني-اسلامي، مقاومت، شخصيت هاي تاريخ معاصر و سبک زندگي خوابگاهي است.

برپايي نمايشگاه کتاب در دانشگاه شهيد بهشتي

همچنين از روز شنبه26 /7/1393 نمايشگاه كتاب در دانشگاه شهيد بهشتي برپا شده است.

اين نمايشگاه توسط انتشارات دانشگاه شهيد بهشتي، دفتر پژوهشهاي فرهنگي، جهاد دانشگاهي و نشر هرمس با تخفيف دانشجويي در کتابخانه مرکزي دانشگاه در حال برگزاري است.


 خبر 

 تمديد مهلت ثبت‌نام ازدواج دانشجويي تا 4 آبان ماه

معاون فرهنگي سياسي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها ازتمديد مهلت ثبت‌نام ازدواج دانشجويي تا 4 آبان ماه خبرداد.به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمين قريشي، معاون فرهنگي سياسي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها با اشاره به استقبال زوج‌هاي دانشجو ازمراسم ازدواج دانشجويي امسال تأکيد کرد، ثبت‌نام در اين طرح تا 4 آبان ماه 93 ادامه خواهد داشت.رئيس ستاد ازدواج دانشجويي در پايان يادآور شد: زوج‌هاي دانشجويي مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها به نشاني www.nahad.ir نسبت به ثبت‌نام در اين طرح اقدام نمايند.

فراخوان اعزام به خدمت فارغ‌التحصيلان دانشگاهها در آبان

سازمان وظيفه عمومي ناجا، کليه مشمولان فارغ التحصيل دانشگاه‌ها را که داراي برگ آماده به خدمت به تاريخ يکم آبان ماه 1393 هستند، فراخواند.به گزارش سرويس انتظامي ايسنا، سازمان وظيفه عمومي ناجا طي اطلاعيه‌اي اعلام کرده است: کليه مشمولان فارغ‌التحصيل دانشگاهي که تاريخ اعزام آنان يکم آبان ماه سال 93 است، موظف هستند روز پنجشنبه اول آبان ماه امسال، در محل و ساعتي که توسط اين سازمان در برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح اعلام شده، حضور يابند.براساس اين گزارش، آن دسته از مشمولاني که به هر دليل تاکنون موفق به دريافت برگ معرفينامه به مراکز آموزش نيروهاي مسلح نشده اند، مي توانند به يکي از دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+10) مراجعه نمايند.سازمان وظيفه عمومي ناجا متذکر شد: عدم حضور به موقع در زمان و محلهاي تعيين شده غيبت محسوب مي‎شود.

اين سازمان همچنين تاکيد کرد، کليه مشمولان اوراق مربوط به اعزام از قبيل برگ آماده به خدمت، برگ واکسيناسيون و برگ معرفي نامه مشمولان به مراکز آموزش نيروهاي مسلح و ساير مدارک مورد نياز،از جمله شناسنامه را در هنگام مراجعه و اعزام به خدمت به همراه داشته باشند.

ثبت‌نام عمره دانشگاهيان آغاز شد

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از آغاز ثبت‌نام عمره دانشگاهيان در سايت لبيک خبر داد.به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محمد زارع معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان اظهار داشت: ثبت‌نام دانشگاهيان براي عمره، از روز يک شنبه 27 مهرماه در سايت لبيک آغاز شد.وي افزود: ثبت‌نام از دانشگاهيان متقاضي تشرف به سرزمين وحي تا 10 آبان ماه در سايت لبيک ادامه دارد و اساتيد، دانشجويان پسر مجرد و متاهلين مي‌توانند با مراجعه به نشاني www.labbayk.ir براي ثبت‌نام اقدام کنند.زارع گفت: قرعه کشي عمره دانشگاهيان به صورت اينترنتي انجام مي‌شود و با اين روند زائرين اصلي و ذخيره اعلام خواهند شد و اين دانشجويان با شرکت در دوره‌هاي آموزش مجازي و موفقيت در اين دوره ها مجاز به اعزام به سرزمين وحي مي‌شوند.توضيحات مفصل در خصوص آموزش مجازي متعاقبا اعلام خواهد شد.

وي در پايان تاکيد کرد: دانشجويان متاهل که اخيرا ازدواج کرده‌اند در قرعه‌کشي داراي اولويت هستند.

معاون فرهنگي وزير علوم خبرداد؛

تسريع فرآيند اعطاي مجوز به تشکل‌هاي دانشجويي

معاون فرهنگي وزير علوم از برگزاري اجلاس نمايندگان وزير علوم در دانشگاه طي ماه آينده خبر داد و گفت: اميدواريم با برگزاري اين اجلاس در روند اعطاي مجوز به تشکل‌ها تسريع شود.

سيدضياء هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: در دانشگاه هيئت نظارت بر تشکل‌ها مرکب از رييس دانشگاه، نماينده رهبري در دانشگاه و نماينده وزيرعلوم است و همواره از روساي دانشگاه‌ها درخواست شده تا بر برگزاري اين جلسات تاکيد داشته باشند و تاکنون نيز روساي دانشگاه‌ها براين موضوع تاکيد داشته‌اند.

هاشمي با بيان اينکه تا طي ماه آينده اجلاسيه نمايندگان وزير علوم در دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد، گفت: در اين جلسه ديدگاه‌هاي خود را مطرح مي‌کنيم و آنها را توجيه خواهيم کرد و اميدواريم پس از اين جلسه تسريع بيشتري در فرآيند اعطاي مجوز به تشکل‌ها حاصل شود.

وي با تاکيد بر اينکه فرآيند شکل‌گيري يک تشکل بايد از مسيرخاص خود بگذرد، اظهار کرد: براي اعطاي مجوز نياز استعلام‌هاي لازم است تا در هيات نظارت بر تشکل‌ها تاييد شود. اين روند در بسياري از دانشگاه‌ها به نتيجه رسيده و در برخي ديگر از دانشگاه‌ها در حال انجام است.

معاون فرهنگي وزير علوم با اشاره به اينکه اگر دانشجويان دادن تقاضا و تامين نيازها و ملزومات تسريع کنند ايرادات زيادي نخواهيم داشت گفت: اگر در دانشگاهي نيز در روند بررسي‌ها مشکلي وجود دارد و با انعکاس اين مساله از سوي دانشجويان آن را پيگيري و رفع خواهيم کرد.

هاشمي درباره اصلاح آيين‌نامه نشريات دانشجويي نيز گفت: کليات آيين‌نامه مورد تاييد ماست و فعاليت‌ها مطابق آن در حال انجام است اما به طور مستمر از سوي دانشگاه‌ها ابهامات و نکاتي مطرح مي‌شود که هيات ناظر به نشريات مرتب آنها را بررسي و اصلاحيات لازم انجام مي‌شود.


 انتصابات 

 رئيس شوراي مرکزي ناظر بر کانون‌هاي دانشجويي وزارت بهداشت منصوب شد

رئيس شوراي مرکزي ناظر بر فعاليت کانون‌هاي فرهنگي دانشجويي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي منصوب شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، طي حکمي از سوي دکترهاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، دکتر محمد رضا فراهاني به عنوان رئيس شوراي مرکزي ناظر بر فعاليت کانون‌هاي فرهنگي دانشجويي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي منصوب شد.

رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران، مديران دو گروه آموزشي دانشكده پيراپزشكي را منصوب كرد

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران دكتر علي جعفريان، رييس دانشگاه احكام مديران دو گروه آموزشي دانشكده پيراپزشكي را صادر كرد.

به نقل از روابط عمومي دانشكده پيراپزشكي، رييس دانشگاه در احكام جداگانه‌اي دكتر محمد كاظم شريفي يزدي، استاد گروه آموزشي علوم آزمايشگاهي و دكتر مرجان قاضي سعيدي، استاديار گروه آموزشي مديريت اطلاعات سلامت دانشكده پيراپزشكي را به‌عنوان مديران گروه آموزشي گروه‌هاي مربوطه منصوب كرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي