جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4834

استاندار آذربايجان غربي:
توسعه روستاهاي مرزي آذربايجان غربي مورد توجه مسئولان قرار گيرد


برگزاري همايش پياده روي خانوادگي، گردهمايي ورزش صبحگاهي و جشنواره غذاي سالم در استان مرکزي


بررسي راهکارهاي اجراي سياستهاي برنامه ششم توسعه اجتماعي دراستان البرز


وقتي حجم نزولات گيلان سالانه به بيش از2000 ميلي متر مي‎رسد ديگر نبايد مردم ما از دسترسي به آب خوردن محروم باشند


خبر


خبر


 استاندار آذربايجان غربي:
 توسعه روستاهاي مرزي آذربايجان غربي مورد توجه مسئولان قرار گيرد 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

استاندار آذربايجان غربي تاکيد کرد: بسترهاي لازم براي توسعه روستاهاي مرزي و توانمند شدن مرزنشينان استان بايد فراهم شود. قربانعلي سعادت در جلسه کارگروه توسعه صادرات غيرنفتي استان با بيان اينکه آذربايجان غربي با 1300 روستاي مرزي در 9 شهرستان به عنوان يکي از استانهاي حساس کشور به شمار مي‎رود اظهارداشت: بايد نسبت به روستاهاي مرزي تجديد نظر صورت گيرد و نسبت به توسعه اين روستاها و توانمند کردن مرزنشينان برنامه ريزي و اقدامات لازم صورت گيرد.

وي ادامه داد: امروز شاهد بروز مشکلاتي مانند بيکاري و محدوديت اشتغال در مناطق مرزي و در ميان مرزنشينان هستيم که ضرورت دارد با اتخاذ راهکارهاي کاربردي در چهارچوب قانون نسبت به رفع اين معضلات اقدام شود.

استاندار آذربايجان غربي در ادامه با اشاره به وجود 118 هزار بيکار تحصيل کرده در استان گفت: در حال حاضر 60 هزار نفر کارمند در سيستم اداري استان کار مي کنند و امکان جذب نيرو و ايجاد شغل در سيستم دولتي ميسر نيست.

سعادت با تاکيد بر اينکه بايد مشکل بيکاري در استان چاره انديشي شود گفت:احتياج به اشتغال در جوانان جدي است و اگر به اين مسئله توجهي نشود و زمان را از دست بدهيم جبرانش در آينده سخت خواهد بود. استاندار آذربايجان غربي عنوان کرد: مديران دستگاههاي اجرايي مرتبط بايد زمينه توسعه صادرات غيرنفتي از آذربايجان غربي را فراهم کنند تا از اين طريق، گامهاي بلندي در راستاي رفع معضل بيکاري در استان برداشته شود.

سعادت ادامه داد: يکي ديگر از راههاي توسعه اشتغال در استان، پرداخت سرمايه در گردش براي واحدهاي راکد است که در حال پيگيري اين امر هستيم. معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استاندار نيز در اين جلسه گفت: ايجاد مرکز رشد فعاليتهاي تجاري، ارائه آموزشهاي نظري و عملي براي بيکاران فارغ التحصيل، حفظ وضعيت صادرات موجود و تلاش براي توسعه و رشد آن مي‌‌تواند بعنوان راهکارهاي توسعه صادرات غيرنفتي و جذب فارغ‎التحصيلان جوياي کار و تبديل آنان به فعالين بخش تجاري مورد استفاده قرار گيرد.تقي کهوريان افزود: بايد آسيب‎شناسي لازم درخصوص موانع توسعه صادرات غيرنفتي استان توسط محققين و کارشناسان مربوطه انجام گيرد تا بتوانيم با برطرف کردن چالشها و مشکلات پيش روي صادرات استان، بسوي رونق اقتصادي حرکت کنيم.در ادامه اين جلسه تعدادي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي به ارائه گزارش عملکرد دستگاه مربوطه خود و همچنين ارائه راهکار و پيشنهاد براي توسعه صادرات غيرنفتي استان پرداختند.


 برگزاري همايش پياده روي خانوادگي، گردهمايي ورزش صبحگاهي و جشنواره غذاي سالم در استان مرکزي 

اراک - الهام فراهاني

صبح روز جمعه 25 مهر ماه سال جاري همايش پياده روي خانوادگي، گردهمايي ورزش صبحگاهي و جشنواره غذاي سالم با حضور خيل عظيم ورزشکاران، ورزش دوستان، شرکت‎کنندگان در جشنواره غذاي سالم و علاقمندان پياده روي صبحگاهي در پارک شهداي گمنام برگزار گرديد.

برگزاري همايش پياده روي خانوادگي، گردهمايي ورزش صبحگاهي و جشنواره غذاي سالم در پارک شهداي گمنام

در اين مراسم نايب رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر، شهردار کلانشهر اراک، مديرکل دفتر امور بانوان استانداري مرکزي، معاون خدمات شهري، معاون فرهنگي اجتماعي، مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز، مديرعامل سازمان مديريت پسماند، مديرعامل سازمان زيباسازي، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري، مسئولين اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزي و شهرستان اراک و هيئتهاي ورزشي از جمله همگاني و پزشکي ورزشي نيز حضور داشتند.

برگزاري مسابقات متنوع ورزشي شامل دارت، روپايي و پنجه واليبال و اجراي حرکات نمايشي ورزشهاي رزمي و طناب زني نوجوانان قسمت بعدي اين همايش بود.با رسيدن زمان داوري جشنواره غذا بيش از 300 شرکت کننده در اين بخش توسط 8 داور از اساتيد آشپزي، سفره آرايي و بهداشت قضاوت شدند.در پايان و پس از اهداي جوايز بخش ورزشي و قرعه‎کشي يک دستگاه دوچرخه، با توجه به شرايط نامساعد جوي مقرر شد برگزيدگان اين بخش در همايش خانواده روز دوشنبه 28 مهرماه ساعت 16 در فرهنگسراي شهر معرفي و جوايز خود را دريافت نمايند.


 بررسي راهکارهاي اجراي سياستهاي برنامه ششم توسعه اجتماعي دراستان البرز 

 کرج - خاکپور

کارگروه بررسي راهکارهاي اجراي سياستهاي برنامه ششم توسعه اجتماعي در استان البرز تشکيل جلسه داد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، «سومين جلسه کارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان» در سالن شهداي البرز استانداري به رياست دکتر ملاصالحي معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري البرز، تشکيل شد.

دکتر ملاصالحي در اين نشست ضمن بررسي ديدگاهها و نقطه نظرات ارائه شده از سوي نمايندگان دستگاه ها، جاي شوراي راهبردي در حوزه فرهنگي و اجتماعي استان را خالي دانست و گفت: براي حل مشکلات فرهنگي و اجتماعي استان بايست در گام نخست ترسيمي از شاکله و ساختار واقعي اين حوزه داشته باشيم و براساس آن برنامه‌ريزي کنيم.

وي با طرح اين سئوال که به واقع نياز اساسي استان در حال حاضر نبود گرمخانه، حضور متکديان، ساماندهي مراکز خيريه، مسئله اشتغال و... است و به واقع اولويت اصلي کداميک بشمار مي‌رود؟ تشکيل شوراي راهبردي فرهنگي – اجتماعي را در گرو شکل‌گيري يک اتاق فکر ، با حضور صاحبنظران و اساتيد دانشگاهي راهگشاي اين مسير دانست.

دکتر ملاصالحي مشارکت کليه مديران فرهنگي و اجتماعي را در ترسيم چهره اجتماعي البرز ضروري قلمداد کرد و گفت: کارگروه فرهنگي اجتماعي استان، بعنوان مقر و ستادي است که با تشکيل کارگروههاي تخصصي و اولويت‌گذاري در ارائه طرحها و برنامه‌ها شتاب فزاينده به طرحهاي اجتماعي خواهد داد.

وي تأکيد کرد: البته توسعه فعاليتهاي اجتماعي و فرهنگي استان، نيازمند تدوين برنامه‌هاي کوتاه مدت، بلند مدت و ميان‌مدت است تا بتوانيم در اين حوزه شاهد تحولاتي اساسي باشيم.

شايان ذکر است؛کارگروه اجتماعي – فرهنگي استان، بنا بر ضرورت شکل‌گيري و تدوين برنامه ششم توسعه در معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري و لزوم مشارکت فعال و مؤثر دستگاههاي اجرايي در زمينه توسعه اجتماعي در استان البرز تشکيل شد.


 وقتي حجم نزولات گيلان سالانه به بيش از2000 ميلي متر مي‎رسد ديگر نبايد مردم ما از دسترسي به آب خوردن محروم باشند 

 رشت - سيد اکبر خوشحال

استان گيلان به عنوان استان پر باران در کشور معروف است يعني خشکسالي کمبود آب نبايد در اين ديار مردم ما را با مشکل روبرو سازد.

با توجه به حجم بارندگيهاي وسيع در گيلان بايد مديران مسئول فکري اساسي کنند متاسفانه بعلت عدم برنامه ريزي صحيح مشکل کمبود آب آشاميدني اهالي استان گيلان را غافلگير کرده است و حتي نارضايتي زيادي بوجود آورده است قابل ذکرست در تابستاني که پشت سر گذاشتيم از شهر نشين تا روستايي زحمتکش از دسترسي به آب آشاميدني در مضيقه بودند و فريادشان بلند شده است مردم مي‎گويند وقتي استان ما استاني پر باران است وقتي در زمستان مرتبا دچار سيل‌زدگي مي‎شويم و از حجم نزولات بالايي برخورداريم و از طرفي دولتمردان ما هم با جذب اعتبارات زيادي به احداث سدهاي بزرگي نظير سد شفارود- شهربيجار - پل رود و تصفيه خانه ‌اي مدرن و مجهز در گيلان اقدام کرده اند با اين شرايط آيا باز هم بايد با بحران آب روبرو باشيم و دسترسي به آب خوردن نداشته باشيم؟

در اين زمينه با فرامرز حقيقي شهروند آستارايي به گفتگو مي‌پردازيم.

حقيقي مي‌گويد شهر آستارا يک شهر مرزي است و پيشاني مملکت مي‌باشد و از طرفي منطقه توريستي است نبايد اين شهر مرزي با مشکل آب خوردن روبرو باشد. چون در شان دولت و مردم نيست که از آب آشاميدني محروم باشند. اگرمعضلاتي وجود دارد بايد مديران شهري و روستايي اطلاع‌رساني کنند. نه اينکه تماشاچي باشند. بالاخره ما مديران جهادي و لايق مي‌خواهيم چرا استان ما در زمستان دچار سيل‌زدگي مي‌شود. ولي در تابستان آب نداريم بخوريم؟ کم‌کاري از کدام ناحيه است آيا مردم مقصرند؟ اگر چند روز از آب‌بها بگذرد پرداخت نکنيم بلافاصله با خشم و غضب مامورين اعزامي روبرو مي‌شويم و آب خوردن ما را قطع مي‌کنند. بايد با برنامه‌ريزي صحيح گيلان را از بحران کم‌آبي نجات داد. واقعا ما را چه شده است. چرا استان گيلان بايد به لحاظ بيماري سرطان روده و بيماري کليوي مقام بالايي را در کشور داشته باشد؟ اين سوالاتي است که فقط مسئولان ذيربط بايد جوابگو باشند.


 خبر 

 برگزيدگان دهمين جشنواره سراسري تئاتر مهر کاشان معرفي شدند

کاشان - سيد حسين صدري

در شب پاياني دهمين جشنواره سراسري جشنواره سراسري تئاتر مهر کاشان با معرفي نفرات برگزيده چراغ جشنواره دهم خاموش شد.دهمين جشنواره سراسري تئاتر مهر کاشان با حضورمحمود عزيزي نويسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، تلويزيون و سينما، محمود فرهنگ مدير کانون نمايش هاي ديني کشور، مسلم قاسمي نويسنده و کارگردان برجسته کشوري، شهردار، اعضاي شوراي اسلامي شهر، مديرعامل سازمان رفاهي تفريحي شهرداري، هنرمندان و خانواده‌هاي آنها در تالار فرهنگ کاشان به کار خود پايان داد.اين جشنواره که از 14 مهرماه آغاز به کار کرده بود با اعلام معرفي برگزيدگان از سوي هيئت داوران جشنواره و اهداي جوايز به منتخبان به کار خود خاتمه داد.

بها دادن به ورزش پايه، براي توسعه ورزش قهرماني جزء ضرورت‌هاست

اردبيل – خبرنگار آفرينش

ايوب بهتاج اظهار کرد: در اين شش سال تمام کلوپ‌هاي دانش‌آموزي تعطيل شده و حتي ورزش به شکل ساده در مدارس برگزار نمي‌شود و از همين رو ورزش پايه ما تضعيف شده به طوري که اين تعطيلي سبب شده تا در بيمه ورزشکاران و تعداد ورزشکاران سازمان‌يافته نتوانيم جايگاه مطلوبي را داشته باشيم. وي با بيان اينکه طرح ورزش اختصاصي در پايه‌هاي مختلف نيز با ناکامي روبه‌رو شده و ثمربخش نبوده است، تصريح کرد: اجراي طرح ورزش در رشته‌هاي خاص براي مقاطع تحصيلي نظير طرح تناور، سباح و ژيمناستيک در آموزش و پرورش طرح غلطي بوده که هيچ نتيجه‌اي نداده و نمي‌تواند مفيد و مؤثر باشد. مديرکل ورزش و جوانان استان گفت: طرح المپياد درون آموزشگاهي ورزشي نيز قطعاً نتيجه‌اي به همراه ندارد چراکه ما بايد در رده پايه به گونه‌اي حرکت و برنامه‌ريزي کنيم.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان اصفهان:

اصفهان رتبه نخست حوادث جاده‌اي در كشور را دارد

اصفهان - راعي

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان اصفهان گفت:‌ استان اصفهان در زمينه حوادث جاده‌اي به دليل موقعيت ترانزيتي که دارد، همچنان رتبه اول را در كشور به خود اختصاص داده است و اين درحالي‌ست كه استان دوم، كمتر از نيمي از حوادث ما را دارد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر مومني روز شنبه در نشست خبري به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي با اشاره به قدمت 100 ساله جمعيت هلال احمر در ايران گفت: بيشترين پروژه هاي داوطلبي جمعيت هلال احمر مانند طرح نيابت و پنجره‌هاي اميد يا التيام در استان اصفهان انجام مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه ‌طرح حمايت از سالمندان استان اصفهان، از سوي فدراسيون صليب سرخ در ميان تمام جمعيتهاي ملي كشورهاي مختلف جهان به عنوان طرح برتر معرفي شده است، افزود: استان اصفهان به لحاظ شرايط اقليمي و موقعيت جغرافيايي خود، جاذبه‌هاي گردشگري زيادي دارد، كه حجم انبوهي از مسافران را به سوي خود جذب مي‌كند؛ مسافراني كه حتي اگر اين استان را براي سفر هم انتخاب نكنند، از جاده‌ها و شهرهاي آن عبور خواهند كرد لذا متاسفانه حوادث جاده‌اي ما بسيار زياد است.

دكتر مومني خاطرنشان كرد:‌ در 6 ماه نخست امسال، 2 هزار و 543 حادثه رانندگي را در سطح استان داشتيم كه يك هزار و 463 مورد از آنها حوادث جاده‌اي بوده است.

وي اظهار كرد:‌ امدادرساني در 42 حادثه ساحلي، 31 خدمت مناسبتي، 6 مورد سيل و آبگرفتگي، 2 مورد ريزش آوار، 97 حادثه صنعتي و كارگاهي، 75 حادثه كوهستاني و 2 مورد اعزام بالگرد و ارائه خدمات به 372 مراجعه حضوري در پايگاه‌هاي هلال احمر از عملكرد جمعيت هلال احمر استان اصفهان در نيمه نخست سال جاري بوده است.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به اينكه متاسفانه در منطقه شرق اصفهان، به كرات شاهد واژگوني اتوبوس هستيم، ادامه داد:‌ در اين مدت، به 8 هزار و 744 نفر در حوادث رانندگي امداد رساني شد كه 4 هزار و 921 نفر از آنها، مربوط به حوادث جاده‌اي بوده و يك هزار و 398 نفر هم شخصا به پايگاه‌هاي ما مراجعه كرده‌اند.

جوابيه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گيلان به روزنامه آفرينش

مديريت محترم نشريه وزين آفرينش:

احتراماً، ضمن تشكر از زحمات جنابعالي و همكاران پرتلاشتان در عرصه اطلاع رساني و آگاهي‎بخشي جامعه پيرو درج مطلبي در تاريخ 23/6/93 با عنوان ((مردم گيلان مي‌گويند اي کاش رياست سازمان صنعت و معدن تجارت براي خريد شخصا به بازار بيايد)) در صفحه مرز پرگهر آن نشريه وزين موارد ذيل را باستحضار مي رساند. خواهشمند است در زمينه انتشار جوابيه اين سازمان در صفحه مذكور مساعدت مبذول فرماييد.

1-اين سازمان همواره از نقد منصفانه و دلسوزانه كه موجب رشد و تعالي هر حوزه اي مي گردد استقبال نموده ولي انتظار اين است كه اصول نقد كه مواردي همانند رعايت مسائل كارشناسي و واقع بيني و دقت نظر مي‏باشد مدنظر قرار گيرد، در همين راستا نويسنده محترم مطلب مذکور در آن نشريه وزين، در مدت كوتاه فعاليت خود چگونه به اين نتيجه رسيده اند كه رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان براي خريد لوازم موردنياز خود شخصاً به بازار نمي‎رود، آيا مي‎توان هر مطلبي را با ادعاهايي نظير اينكه مردم چنين مي‎گويند منتشر نمود، آيا حضور رياست سازمان صنعت، معدن و تجارت طبق روالي كه خبرنگار محترم آن نشريه وزين اعلام نموده (هفته‎اي دوبار) در سطح بازار موجب جلوگيري از گرانفروشي و مشكلات دستفروشان در سطح رشت خواهد شد؟

2-موضوع مسائلي كه دستفروشان محترم در سطح بازار ممكن است به وجود آورند، در مجموعه‏اي متشكل از مسؤولان ذيربط از جمله شهرداري، فرمانداري، اتاق اصناف، استانداري و... بصورت مستمر مورد بررسي قرار مي‌گيرد و همكاران اين سازمان و اتاق اصناف مركز استان و ساير دستگاههاي ذيربط نيز در حد توان وظيفه نظارتي خود را انجام مي‌دهند.

3-البته دغدغه‌هاي نويسنده محترم مطلب مذکور در زمينه مسائل و مشكلات دستفروشان كاملاً بجا و منطقي است و ما نيز اين نگراني را كاملاً درك مي‌نماييم، اما جهت تنوير افكار عمومي به عرض مي‌رسانيم (هرچند بديهي و واضح بنظر مي‌رسد) كه رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت گيلان نيز عمدتا همانند تمامي شهروندان محترم خود اقدام به تامين مايحتاج از جمله خريد از بازار مي‌نمايد و علاوه بر آشنايي با مسائل موجود در بازار، تاكيد و اهتمام ويژه اي نيز در نظارت و كنترل فعاليتها و برخورد با تخلفات مربوطه در سطح بازار داشته كه عملكرد حوزه بازرسي و نظارت اين سازمان در سالهاي اخير خود مهمترين گواه اين مساله است.

مرگ و مير ماهيان در باليقلو اردبيل نگراني‌ها را دامن زد

اردبيل - خبرنگار آفرينش

رودخانه باليقلو که از وسط شهر اردبيل مي‌گذرد اين روزها با مرگ و مير ماهيان خود اسباب نگراني را فراهم کرده که مي‌طلبد با تدبير مناسب در اين زمينه همه به فکر باشيم.اين رودخانه که وضعيتي به ظاهر آراسته‌تر پيدا کرده اما مرگ و مير ماهيان اين روزها اسباب دغدغه و نگراني شده تا در کنار رشد جلبک‌هاي سبز رنگ حيات اين رودخانه را به خطر بيندازد.اين رودخانه که به خاطر تعدد و زيادي ماهيان به نام باليقلو (رودخانه ماهي) معروف است اين روزها در واپسين حيات جاري خود شاهد مرگ و مير ماهياني است که همه را نگران کرده و همه به اين فکر هستند تا راه چاره‌اي براي آن پيدا کنند.

شهرداري اردبيل چند سالي است نسبت به ساماندهي رودخانه باليقلو و زدودن جلبک‌ها از داخل آن با رهاسازي ماهيان کپور از جنس لجن‌خوار اقدام کرده و در سال گذشته بيش از 3 هزار قطعه رهاسازي شده ولي به نظر مي‌رسد اين مشکل همچنان پابرجاست.وضعيت ظاهري، کدورت بالاي آب، پايين بودن کيفيت آب در رودخانه و همچنين جاري نبودن آب و راکد شدن آن سبب رشد باکتري‌هايي شده که حيات اين رودخانه را واقعاً به خطر انداخته به طوري که با وجود تلاش شيلات، شهرداري و محيط زيست همچنان مرگ و مير ماهيان اين رودخانه که به شکل وسيع اتفاق افتاده دغدغه‌ها را بالا برده که در اين زمينه بايد چاره‌جويي حقيقي انجام شود.

وجود آب زلال با ماهي‌هاي سرحال نماد زيبايي رودخانه باليقلوست که به سلامت محيط زيست نيز کمک مي‌کند و بيش از هر زمان ديگر زمينه مطلوبيت اين فعاليت‌ها را بالا مي‌برد.


 خبر 

 عمليات گازرساني به 14 روستاي شهرستان کليبر آغاز شد

تبريز - توفيقي

با حضور مديرعامل شرکت گاز و جمعي از مقامات استاني و شهرستاني، عمليات گازرساني به 14 روستاي شهرستان کليبر آغاز شد.مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در اين مراسم ضمن ارج نهادن به جديت و تعهد کارکنان توانمند شرکت گاز در تامين انرژي مصرف مردم در کمترين زمان ممکن گفت: عليرغم وضعيت بودجه خوشبختانه با پيگيري مستمر و تلاش شبانه‌روزي مجموعه کارکنان شاهد رشد بهره‌مندي روستاهاي استان از نعمت الهي گاز طبيعي هستيم.

ولي‌ا... ديني با اشاره به افزايش چشمگير ضريب بهره‌مندي شهرستان کليبر طي چند سال اخير افزود: گازرساني در اين شهرستان با توجه به مسير سخت گذر و سنگي آن از مهمترين جلوه‌هاي خدمت‌رساني به مردم در توزيع رفاه در اقصي نقاط استان مي‌باشد، به طوري که سرانه گازرساني به هر مشترک شهرستان کليبر 3 برابر اعتبار هزينه شده براي ساير شهرهاي استان مي‌باشد.وي در تشريح مشخصات پروژه اجرايي ادامه داد: گازرساني به 14 روستاي شهرستان کليبر با پيش‌بيني اعتباري بالغ بر 75 ميليارد ريال و شبکه توزيع گاز به متراژ 80 کيلومتر آغاز گرديده و با اتمام آن 1500 خانوار روستايي تحت پوشش گاز طبيعي قرار خواهند گرفت.

مهندس ديني همچنين از برنامه گازرساني به 15 روستاي مسير حدادان تا سه راه عبدالرزاق در اين شهرستان خبر داد و تصريح کرد: توجه دولت محترم به حوزه تامين گاز مصرفي مردم و تخصيص اعتبار براي توسعه روستاها و همچنين بند ق تبصره 2 قانون بودجه، زمينه لازم براي رشد و اجراي پروژه‌هاي عمراني گاز را علي‌الخصوص در مناطق با اولويت سردسير، جنگلي و عدم برخوردار از گاز را فراهم نموده است.

مديرعامل شرکت گاز استان خاطر نشان کرد: همکاري مردم در مصرف بهينه از اين نعمت الهي هميار کارکنان سختکوش شرکت گاز استان خواهد بود که در گرماگرم تابستان و سرماي زمستان با جديت و تعهد در گازرساني به هم استاني هاي عزيز در کمترين زمان ممکن تلاش مي‎نمايند.

فاز يک طرح هادي روستاي طارس فيروزکوه افتتاح شد

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

رئيس اداره بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان فيروزکوه گفت: فاز يک طرح هادي روستاي طارس اين شهرستان با اعتبار 2 ميليارد و 120 ميليون ريال افتتاح شد.حسين کياني در گفت‏‌وگو با خبرنگار آفرينش به اجراي فاز يک طرح هادي روستاي طارس شهرستان فيروزکوه اشاره و اظهار کرد: در اين فاز 2 هزار و 700 مترمربع آسفالت، 400 مترمربع سنگ فرش، 700 متر جدول‏ کشي اين روستا با اعتبار 2 ميليارد و 120 ميليون ريال انجام شد.

وي با اشاره به اينکه افتتاح اين پروژه‏‌ها به مناسبت روز ملي روستا انجام شده است، بيان کرد: از تعداد 6 هزار و 812 خانوار روستاي طارس، 162 خانوار از سند مالکيت برخوردار شدند.رئيس اداره بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان فيروزکوه تصريح کرد: از تعداد 56 روستاي بالاي 20 خانوار شهرستان فيروزکوه، 41 روستا در بخش مرکزي واقع شده‌اند، که در 36 روستا در بخش مرکزي طرح هادي اجرا شده است.

کياني افزود: قبل از آغاز اجراي فاز يک طرح هادي روستاي شهرآباد در سال 91، يک نيم فاز اجرا شده است. وي افزود: در افتتاح فاز يک طرح هادي روستاي طارس، مشهدي‏ عباسي نماينده مردم شهرستان‌هاي فيروزکوه و دماوند در مجلس شوراي اسلامي، خاني مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران، حجت الاسلام اسماعيلي امام جمعه فيروزکوه، فرماندار فيروزکوه، معاون برنامه‏ريزي، اداري و مالي فرماندار، رئيس اداره راه و شهرسازي فيروزکوه، اعضاي شوراي اسلامي روستاي طارس و دهياران همکاري و همراهي
داشتند.

دستگيري سارقان با 930 متر سيم برق سرقتي در آستانه اشرفيه

رشت - سيده حديث ميرزاده

سارقان با 930 متر سيم برق سرقتي در شهرستان آستانه اشرفيه، توسط پليس آگاهي شناسايي و دستگير شدند.سرهنگ فرهاد فلاح كريمي رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان گيلان گفت: در پي افزايش سرقت سيم برق درشهرستان آستانه اشرفيه و شهرستانهاي همجوار، موضوع به صورت ويژه در دستوركار كارآگاهان پليس آگاهي اين شهرستان قرارگرفت.

رئيس پليس آگاهي استان گيلان افزود: كارآگاهان با تحقيقات شبانه‌روزي موفق به شناسايي يكي از سارقان شده و وي را با همدستش در يك منزل مسكوني اجاره‎اي دستگير كردند.سرهنگ فلاح كريمي با بيان اينكه از منزل اين متهمان 930 متر سيم برق سرقتي كشف شده است، بيان داشت: متهمان با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني به مقام قضايي معرفي شدند.

رئيس پليس آگاهي استان گيلان در پايان علت عمده سرقتهاي رخ داده در استان را تامين هزينه استعمال مواد مخدر توسط معتادان عنوان نموده و از شهروندان گيلاني خواست، در صورت اطلاع از تجمع معتادان در محلي خاص در اسرع وقت مراتب را به مركز فوريتهاي پليسي اطلاع داده تا از وقوع جرم در نقطه‌اي ديگر از شهر جلوگيري شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي