جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4835

معاون اتحاديه نانوايان اروميه:
مشکل تهيه نان در اروميه تبديل به معضل مي‌شود


چهارمين جشنواره شکرگزاري برداشت محصول انار در فيروزکوه برگزار مي‌شود


خبر


خبر


 معاون اتحاديه نانوايان اروميه:
 مشکل تهيه نان در اروميه تبديل به معضل مي‌شود 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون اتحاديه نانوايان اروميه گفت: مشکل اساسي در رابطه با تهيه نان در اروميه داريم و در همين راستا هيچ اقدامي انجام نشده است.اله‌وردي حسن‎زاده با اعلام مطلب فوق افزود: در سال 91 دولت سهميه 280 کيلويي آرد بصورت روزانه براي نانوايان مصوب کرد و در همين راستا با توجه به نيازهاي مردم، اتحاديه‌ها 100 کيلوي ديگر به صورت روزانه از کارخانجات خريداري کرده و در اختيار نانوايان قرار مي‌دادند.

وي در ادامه افزود: در چند سال گذشته تقريبا مشکلات مربوط به تهيه نان در سطح شهر حل شده به نظر مي رسيد ولي با توجه به شرايط به وجود آمده و کمبود اعتبارات در سالهاي گذشته، دولت موظف به تغيير سهميه‌ها براي نانوايان بود ولي متاسفانه اين اقدام عملي نشد و از طرف ديگر نيز کارخانجات قيمتهاي خود را افزايش داده و مشکلات زيادي را به وجود آورده‌اند.

حسن زاده با اشاره به اينکه گندم و نان جزء مهمترين مباحث در پايه و اساس کشور است اظهار کرد: نهادهاي ذيربط همکاري و همبستگي لازم براي حل مشکلات در حال حاضر نانوايان را ندارند.وي اضافه کرد: علت اصلي اين مشکلات عدم هماهنگي نهادهاي ذيربط با ارگانهاي مربوط و استفاده نکردن از افراد مجرب و متخصص درراستاي حل مشکلات است به همين جهت کارآيي بسياري از افراد در اين زمينه عملا صفر مي‌شود.حسن‌زاده تصريح کرد: طي سه سال گذشته دولت براي نانوايان عملا کاري انجام نداده و تنها يک مسئول نيز براي رسيدگي به وضعيت کارگران و نانوايان در سطح استاني وجود ندارد؛ متاسفانه تاکنون هيچگونه اقدامي انجام نشده است.وي ادامه داد: در حال حاضر با توجه به گراني آرد آزاد و کم شدن سهميه‌هاي دولتي، متاسفانه با مشکل تهيه نان مواجه هستيم و بسياري از نانواييها علاوه بر سود نکردن در دادن دستمزد کارگران خود نيز با مشکل رو به رو هستند.حسن‌زاده دليل بي‌کيفيتي نان را با نبود اميد کافي و سود کم در نانوايي ها توجيه کرد و گفت: با توجه به شرايط کنوني حاکم بر تهيه آرد و گندم در کشور نانوايان رغبت کافي براي تهيه درست و به موقع نان ندارند و همين موضوع تا حل مشکلات مربوط ادامه خواهد داشت.معاون اتحاديه نانوايان اروميه خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکلات زيادي در اين اتحاديه و مباحث مربوط به نانويان در سطح استان وجود دارد و پيش‌بيني مي‌شود با ادامه اين روند با مشکلاتي علاوه بر اين موضوعات مواجه شده و نتوانيم نياز مردم را آن چنان که شايسته است برطرف کنيم.


 چهارمين جشنواره شکرگزاري برداشت محصول انار در فيروزکوه برگزار مي‌شود 

 فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

بخشدار مرکزي شهرستان فيروزکوه از برگزاري چهارمين جشنواره شکرگزاري برداشت محصول انار در روستاي محمودآباد فيروزکوه خبر داد.ابوالفضل زماني‌نژاد در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: اين جشنواره با هدف شناساندن هر چه بيشتر محصول سالم انار روستاي محمودآباد و ساير قابليتهاي کشاورزي منطقه، پنجشنبه آينده (اول آبان ماه) در اين روستا برگزار مي‎شود.

وي گفت: اين مراسم همراه با ساير جشنواره‌ها و مراسمات برداشت محصول از جمله گردو و سيب زميني به يک مراسم مهم در شهرستان تبديل شده که با هماهنگي مسؤولان محلي شهرستان، شوراهاي اسلامي و دهياران و اعضاي تعاونيهاي روستايي برگزار مي‌شود. زماني نژاد افزود: روستاي محمودآباد از توابع دهستان بزرگ حبله‌رود شهرستان، در منطقه‌اي واقع شده که محصول انار بيشترين بازدهي و ثمره را در آن منطقه دارد و طي ماههاي گذشته با پيگيري فرماندار شهرستان نسبت به واگذاري اراضي مورد نياز جهت توسعه کشت و کار انار در آن اقدام شده است.روستاي محمودآباد فيروزکوه با دارا بودن يک تعاوني بزرگ توليدي انار که همه اهالي اين روستا در آن عضويت دارند، داراي 180 هکتار باغ انار است که در سال زراعي گذشته بيش از چهار هزار و 500 تن محصول از باغات آن جمع‌آوري شد.روستاي محمودآباد در 70 کيلومتري جنوب غرب فيروزکوه قرار دارد.


 خبر 

 ورزش همگاني در زندگي آپارتمان‌نشيني بايد فرهنگسازي شود

رودهن - ايرج صادقعلي

رئيس اداره ورزش و جوانان رودهن گفت :آپارتمان‌نشيني معضل جامعه شهري است و در اين راستا ورزش همگاني به عنوان پيام آور نشاط و سلامت جامعه بايد فرهنگسازي شود.علي رضا عسگري در گفتگو با خبرنگارآفرينش در مورد وضعيت ورزش در شهررودهن با تاکيد بر اينکه کمبود سرانه ورزشي نداريم گفت: متناسب با رشد جمعيت در رودهن زير ساخت هاي ورزشي هم بايد از نمودار صعودي برخوردار باشند. رئيس اداره ورزش و جوانان رودهن آپارتمان‌نشيني را معضل جامعه شهري برشمرد و با تاکيد بر اينکه ورزش در جريان آپارتمان‌نشيني به ويژه در حوزه همگاني بايد فرهنگسازي شود، تصريح کرد: ورزش همگاني در قالب پياده روي خانوادگي نشاط و سلامتي را براي جامعه به ارمغان مي‌آورد.

پايگاه و مرکزمشاوره بيماريهاي رفتاري در هرمزگان راه‌اندازي مي‌شود

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

درراستاي آموزش اطلاع‌رساني ،تشخيص و مراقبت از بيماريهاي رفتاري 10 پايگاه و مرکز مشاوره بيماريهاي رفتاري در استان هرمزگان راه‌اندازي مي‌شود.دکتر محمد شکاري رييس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان هرمزگان در نشست کميته دانشگاهي پيشگيري از ايدز گفت: درراستاي آموزش و اطلاع رساني و پيشگيري از بيماريهاي رفتاري براي نخستين بار در کشور پايگاه مشاوره بيماريهاي رفتاري روستايي در مراکز بهداشتي درماني حاجي خادمي و بندزرک شهرستان ميناب راه‌اندازي شده است.

شکاري با اشاره به اينکه اين پايگاهها با حضور کارشناس مبارزه با بيماريها و روانشناس فعاليت خود را آغاز کرده‌اند اظهار کرد : توجه ويژه به آموزش و اطلاع‌رساني و شناسايي بيماران از اهداف اين پايگاهها مي‌باشد.

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي خبر داد؛

رفع نقاط ضعف شبکه بهداشت و درمان دماوند با حضور مسئولان علوم پزشکي

دماوند - خبرنگارآفرينش

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکي و درماني شهيد بهشتي از رفع نقاط ضعف شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي خبر داد.نعمت‌ا... محمدنيا در حاشيه بازديد مديران شبکه‌هاي بهداشت و درمان شهرستان‌هاي استان تهران از مراکز بهداشتي و درماني شهرستان دماوند، در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: در اين بازديد در خدمت همکاران خود در شبکه بهداشتي و درماني شهرستان دماوند بوديم و برنامه‌‌هاي خوبي اجرا شد.

وي افزود: توانستيم با حضور تمام مديران شبکه‌هاي بهداشتي و ستادي دانشگاه علوم پزشکي از واحدها و مراکز بهداشتي و درماني شهري و روستايي، خانه‌هاي بهداشت و واحدهاي ستادي شهرستان دماوند بازديد به عمل آوريم.

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکي و درماني شهيد بهشتي تصريح کرد: خوشبختانه دست‏‌رنج همکارانمان در دماوند مورد بررسي قرار گرفت و نقاط قوتي که وجود داشت، مديران آن را براي شبکه‌هاي بهداشتي و درماني خود به عنوان الگو قرار دادند.

محمدنيا اضافه کرد: همچنين سعي شد تا نقاط ضعفي که وجود دارد، با کمک همه مسئولان و مديران دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي برطرف شود.

فولاد مبارکه اصفهان يکي از بلندترين گامهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است

اصفهان - راعي

دکتر علي اکبر ولايتي مشاور عالي مقام معظم رهبري در جريان بازديد از خطوط توليد فولاد مبارکه اصفهان ضمن تبريک ايام دهه ولايت، فولاد مبارکه اصفهان را از نظر ميزان توليد و علم و فناوري يکي از افتخارات صنعت کشور خواند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، وي با تأکيد بر اين مطلب که توليدات کمي و کيفي فولاد مبارکه منشاء خدمات بسيار ارزنده‌اي در صنايع پايين‌دست مي‌باشد اذعان داشت: همه کارکنان فولاد مبارکه در اين افتخارآفريني‌ها سهيم هستند که من به نوبه‌ي خود از همه اين عزيزان قدرداني مي‌نمايم.

مشاور مقام معظم رهبري با بيان اين مطلب که فولاد مبارکه بخوبي روند رو به رشد خود را ادامه داده است يادآور شد: اين باعث افتخار است که اين کارخانه با به روز کردن خود توانسته است همچنان سهم عمده‌اي از توليد فولاد کشور را بر عهده گيرد و با حضور قدرتمند در بازارهاي داخل و خارج از کشور شرايطي فراهم کند،که علاوه بر تأمين نياز بازار داخل، در بخش صادرات غير نفتي نيز با موفقيت حضور داشته باشد و نه تنها هيچ گونه فشار ارزي بر دولت وارد نمي‌کند بلکه بصورت کلي در ارزآوري هم نقش قابل ملاحظه‌اي داردکه اين همان موردي است که همواره مقام معظم رهبري بر آن تأکيد مي‌فرمايند و سفارش مي‌نمايند تا با صادرات غير نفتي و بدور از هر گونه خام فروشي به اقتصاد کشور کمک کنيم و ارزش افزوده بيشتري ايجاد کنيم.

دکتر ولايتي فولاد مبارکه را يکي از بلندترين گامهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران برشمرد و گفت: مديريت و تلاش بسيار خوب در فولاد مبارکه شرايطي فراهم کرده است تا کارکنان اين شرکت با قوت و دلگرمي خاصي به کار توليد همت گمارند.

رئيس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام عملکرد فولاد مبارکه در زمينه توليد و ارزآوري را الگوي مناسبي براي ساير کارخانجات صنعتي کشور خواند و خاطرنشان کرد: توسعه‌ي صنعت فولاد کشور و ارتقاء سطح کيفي آن مي‌تواند شرايط رقابت‌پذيري خوبي ايجاد کند و ما را به جايي برساند که اهداف چشم انداز صنعت کشور محقق گردد.

با حکم معاون وزير نفت؛

مهندس بيژن عاليپور مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

با حکم معاون وزير نفت و مديرعامل شرکت ملي نفت ايران مهندس بيژن عاليپور به عنوان مديرعامل و عضو اصلي هيئت مديره شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب منصوب شد.مهندس رکن‌الدين جوادي در اين حكم از زحمات مهندس حميد بورد در مدت تصدي اين مسئوليت قدرداني كرد.

مهندس عاليپور دانش آموخته فوق ليسانس مهندسي مكانيك است كه با افزون بر 35 سال سابقه در رده‌هاي مختلف مديريتي در مناطق نفت‌خيز جنوب فعاليت نموده و پيش از اين به عنوان مشاور استاندار خوزستان درامور طرحها و پروژه‌هاي عمراني مشغول خدمت بوده است.مدير مهندسي و ساختمان شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، معاون مدير (طرحهاي راه و ساختمان)، معاون رئيس اداره كل مهندسي راه و ساختمان و رئيس اداره كل مهندسي راه و ساختمان از مسئوليتهاي مهندس عاليپور در مناطق نفت‌خيز جنوب به شمار مي‌آيد.مهندس جوادي همچنين در حكم ديگري مهندس حميد بورد مديرعامل پيشين مناطق نفت‌خيز جنوب را به عنوان مشاور خود منصوب كرد.شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب با راهبري 60 مخزن نفتي در جنوب غرب كشور بزرگترين شرکت توليد کننده نفت تابع شركت ملي نفت ايران است.

بازديد مشاور وزير نفت از شركت نفت و گاز آغاجاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

مهندس خالقي مشاور وزير نفت در امور ايثارگران از شركت نفت و گاز آغاجاري بازديد كرد.وي در نشستي مشترك با مهندس خدري مديرعامل و جمعي از مديران اين شركت به بررسي وضعيت ايثارگران و جانبازان شركت نفت و گاز آغاجاري پرداخت.

وي هدف از اين بازديد را آشنايي با مجموعه شركت آغاجاري عنوان كرد و افزود: حضورهمكاران ايثارگر درشركت‌هاي عملياتي به‌عنوان يادگاران هشت سال دفاع مقدس از بركات اين مناطق به‌شمار ميرود و تكريم اين عزيزان فداكار وظيفه همه همكاران در مجموعه وزارت نفت است.مهندس خالقي در حاشيه اين بازديد با حضور منزل شهيدان لهراسب، ظهراب و اسكندر آغاجاري از خانواده اين سه شهيد بزرگوار ديدن كرد.


 خبر 

 روستاي هوراند به مدار مصرف گاز طبيعي متصل شد

تبريز - توفيقي

مراسم افتتاح پروژه گازرساني به 14 روستاي هوراند با حضور معاون عمراني استاندار و مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي برگزار شد.مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در اين مراسم با اشاره به دستاوردهاي نظام اسلامي در ارتقاي بهره‌مندي مردم از رفاه و آباداني گفت: توزيع گاز در اقصي نقاط اين مرز و بوم از برکات دولت در خدمت‌رساني صادقانه و افزايش رفاه مردم مي‌باشد به طوري که در سايه حمايت‌هاي دولت و سياستگذاري‌هاي اجرايي هم‌اکنون شاهد شتاب روزافزون رشد و توسعه گاز در دورترين نقاط مرزي کشور هستيم.

ولي‌ا... ديني ضمن ارج نهادن به تلاش جمعي کارکنان و پيگيري و جديت مسئولين امر در گازرساني به شهرستان هوراند که جزء کوهستاني و صعب‌العبورترين مناطق استان است، افزود: جهت بهره‌مندي 1200 خانوار 14 روستاي افتتاح شده که شامل 26 درصد جمعيت روستايي اين شهرستان مي‌باشد، 80 کيلومتر شبکه گازرساني در اقطار مختلف اجرا گرديده است.

وي اعتبار اجراي اين پروژه را 90 ميليارد ريال اعلام کرد و اظهار داشت: برابر تصريح قانون بودجه حق انشعاب گاز مددجويان کميته امداد و بهزيستي رايگان خواهد بود و اين متقاضيان با اجراي لوله کشي داخل ساختمان مي‌توانند از اين حق انشعاب برخوردار گردند.

رئيس شوراي اسلامي روستاي گردشگري زردلجه ماسوله:

از داشتن گاز شهري و تلفن ثابت محروم هستيم

رشت - سيد اکبر خوشحال

شوراها بايد سنجيده تصميم بگيرند چون تصميم‌گيران كليه امور در منطقه هستند و به همين علت كارهاي انجام نشده را به حساب شوراي عالي مي‌آورند پس جا دارد تا با مدد مديران و پيگيري‌‌هاي فراوان تنگناها را شناسايي و در جهت رفع مشكلات كمر همت بست. نه اينكه شاهد دهها معضل باشند امّا كاري از پيش نبرند. بهروز قرباني رئيس شوراي اسلامي روستاي زردلجه ماسوله مي‌گويد: اهالي اين روستا از نوسان برق يعني ضعيف بودن آن رنج مي‌برند و از طرفي نبود تلفن ثابت سبب كم رونقي اقتصادي اين روستاي گردشگري شده است چون گردشگران بيشتر از عابر كارت در خريد استفاده مي‌كنند متأسفانه در اين منطقه به علت عدم توجه مسئولين مخابراتي هنوز هم ما تلفن ثابت نداريم.

قرباني همچنان افزود: نبود گاز شهري مردم را بسيار در مضيقه قرار داده است چون منطقه ما منطقه‌اي كوهستاني است در فصل سرما بايد يك كپسول گاز را به قيمت بسيار گران تهيه كنيم واقعاً در شان اين مردم وفادار نيست كه هنوز هم در صف كپسول گاز يا نفت قرار بگيرند.

قرباني همچنين اضافه كرد كه هنوز طرح هادي در روستاي ما اجرا نشده است و به همين علت زمين‌هاي ما ارزش بالايي ندارد و روستائيان ما بيشتر تمايل به مهاجرت شهري پيدا كرده‌اند من از مديريت بنياد مسكن و مخابرات و برق تقاضا دارم تا به معضل موجود رسيدگي كنند چون اين روستائيان زحمتكش در اين موارد خيلي در مضيقه هستند.

قرباني همچنان گفت: هنوز ما دهياري نداريم جا دارد تا بخشدار سردار جنگل فكري در اين خصوص بكنند. رئيس شوراي اسلامي روستاي گردشگري زردلجه ماسوله در پايان گفت: از سيل سال 92 آسيب زيادي ديده‌ايم حتي به جاده و تنها پل ارتباطي آن خساراتي زيادي وارد شده است كه چندين بار تقاضا كرديم امّا هنوز هم كه هنوز است اعتباري براي ترميم اين خسارات در نظر نگرفته‌اند. من انتظار دارم تا دكتر نجفي استاندار گيلان وقتي به ماسوله تشريف مي‌‌آورند سري در بين راه به روستاي زردلجه بزنند و پاي صحبت روستائيان زحمتكش بنشيند و مشكلات را از زبان روستائيان اين ديار بشنوند شايد حل مشكل شود.

مدير جهادکشاورزي اسلامشهر خبر داد؛

تخريب 15 فقره ساخت و ساز غير مجاز دراراضي کشاورزي اسلامشهر

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

محمدرضا اميري مدير جهاد کشاورزي شهرستان اسلامشهر اظهارداشت: براساس حکم دستگاه قضايي شهرستان، ضمن تخريب 15 فقره ساخت و ساز غير مجاز در روستاي قاسم‌آباد خشکه بخش چهاردانگه، بيش از 32900 متر از اراضي کشاورزي از تصرف متخلفين رهاسازي شد.

اميري افزود: پيش از صدور حکم تخريب از سوي دستگاه قضايي شهرستان،با حضور نماينده دادستان، مسئول حراست دادستاني و عوامل بخشداري و شهرداري چهاردانگه در محل وقوع تخلف، بناهاي احداثي در اراضي کشاورزي تخريب و به حالت اوليه بازگشت.

وي بيان داشت: در جريان اين تخريبها بالغ بر 1110 متر ديوارکشي اراضي کشاورزي تخريب و پاکسازي گرديد، ضمن اينکه تعداد 15 مورد ديگر نيز مرتکب تخلف شده بودند، فرصت يک هفته‌اي براي رفع خلاف از اراضي مورد تخلف داده شد. اين مقام مسئول تاکيد کرد: به منظور حفظ و صيانت از اراضي کشاورزي شهرستان، با همکاري بين دستگاههاي شهرستان اسلامشهر، قاطعانه با متخلفين و افراد سودجو و فرصت‌طلبي که بخواهند به هر نحوي اراضي کشاورزي را مورد تخريب و يا تغيير کاربري قرار دهند، برخورد قانوني صورت مي‌گيرد.

وي خاطرنشان کرد: در اين رابطه تعداد ديگري پرونده تخلف و تعرض در اراضي کشاورزي در دست پيگيري و کسب دستور مراجع قضايي شهرستان، تشکيل شده است که به محض صدور حکم اقدامات لازم اجرا خواهد شد.

قابل ذکر است که اراضي کشاورزي شهرستان، به علت همجواري با کلانشهر تهران و داشتن موقعيت مناسب براي انجام فعاليتهاي خارج از بخش کشاورزي همواره مورد تهديد قرار گرفته که خوشبختانه با عنايت و توجه ويژه دستگاه قضايي شهرستان و مديريت جهاد کشاورزي اسلامشهر، اين اراضي که در طي ساليان گذشته مورد تخريب و تغيير کاربري قرار گرفته، رهاسازي و به زير کشت محصولات کشاورزي مي‌‌روند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي