جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/07/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4835


دنا، نشانگرخلاقيت و خودباوري متخصصان ايراني


آگهي صفحه 1


آگهي صفحه 7


آگهي صفحه 8


 دنا، نشانگرخلاقيت و خودباوري متخصصان ايراني 

دنا که سومين خودروي برند ملي و لوکس ترين محصول ايران خودرو به شمار مي روددر سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهاني ميهمان جاده هاي ايران و بازارهاي بين الملي مي شود .‌به گزارش آفرينش به نقل از سايت خبري ايكو پرس ،دنا با تكيه بر توان مهندسي شركت ايران خودرو و برپايه پلتفرم ملي طراحي شده و داراي ويژگي هاي فني مطابق با استانداردهاي بين المللي است.‌

اين خودرو برمبناي استاندارد يورو 4 طراحي شده و قابليت تامين استاندارد يورو 5 را هم دارد. در حال حاضر گيربکس دنا دستي است، اما ايران خودرو براي تجهيز اين محصول به گيربکس اتوماتيک برنامه دارد.‌

دنا داراي استانداردهاي ايمني تصادف از پهلوو جلو بوده و به كمربندهاي ايمني سه نقطه اي جلووعقب با پيش كشنده ومحدودكننده نيرو جلو مجهز است. سامانه ترمز ضدقفل (ABS) به همراه توزيع الكترونيكي نيرو (EBD) و ستون فرمان جمع شونده در تصادف، از ديگر امكانات اين خودرو به شمارمي رود.

براي نخستين بار تمامي فرآيندهاي طراحي اين محصول توسط متخصصان توانمند ايراني و بدون هيچ گونه دريافت مشاوره از منابع خارجي انجام شده است.قالب هاي خطوط توليد بدنه دنا با 11 ميليون دلار صرفه جويي ارزي، توسط شركت قالب هاي صنعتي ايران خودرو طراحي و ساخته و به اين ترتيب دانش بومي سازي قالب هاي بزرگ بدنه در ايران ايجاد شده است.

اين امر به ايران خودرو امکان مي دهد تا بدون نياز به کارشناسان خارجي، قالب هاي بدنه و ساير اجزاي خودروهاي جديد را طراحي و توليد کند.

درحال حاضر بازار هاي صادراتي دنا همان بازار هاي خودرو ملي سمند است و ايران خودرو به دنبال افزايش سهم صادراتي خوددر بازارهاي بين المللي با عرضه محصول رانا و دنا است .

تمامي مراحل توليد دنا اعم از طراحي، مهندسي، ساخت تجهيزات توليد و تجهيزات مونتاژ در داخل ايران انجام شده و درتوليد اين خودرو، کيفيت و رضايت مشتري و دارا بودن ويژگي هاي يک محصول لوکس مورد توجه است.

انجام آزمون هاي خاص کيفيتي بر روي اين محصول به منظور دست يابي به استانداردهاي مطلوب مشتري از جمله مهم ترين ويژگي هاي آن است و باتوجه به استقبال مشتريان از پيش فروش دنا ، اين محصول بازار خوبي را به دست بياورد.

«دنا»، نشانگر خلاقيت، توانايي و خودباوري متخصصان ايران خودرو در طراحي خودرويي به روز و مدرن براي پاسخ به انتظارات نو و سلايق متنوع ايرانيان است. دنا، آميزه اي از فناوري پيشرفته، طراحي مدرن و ايمني بالا كه به همراه امكانات و تجهيزات پيشرفته خود، رفاه و آرامش را براي مشتريان خويش به ارمغان مي­آورد. پشت فرمان خودرو «دنا» حس بي نظيري از پويايي، صلابت، و ممتاز بودن را تجربه مي­كنيد و اين خودرو درك شما را از راحتي، لذت و امنيت تغيير خواهد داد.

اين خودرو با خطوط قوي و روشن، به شما احساس قدرت و صلابت مي دهد.

قلمرو فن آوري

«دنا» ضمن طراحي ظريف داخلي آن، با استفاده از فن آوري هاي روز و لذت بخش خود، شما را به وجد خواهد آورد. به هر سطح زيبايي كه خيره شويد يا به هر دكمه كنترل كه دست بزنيد، پويايي و جذابيتي را تجربه مي كنيد كه الهام بخش لذت رانندگي است. اگر هواي يك رانندگي دلچسب را داريد، سوار خودرو بي نظير «دنا» شويد.

آسودگي خيال

فلسفه ايمني در «دنا» برمبناي پيشگيري و پرهيز از تصادف است.اين خودرو براي رسيدن به اين مقصود، با استفاده از سيستم هاي ترمز ضد قفل (ABS) و سيستم توزيع الكترونيكي نيروي ترمز بين چرخ ها (EBD) احساس آرامش را به شما هديه مي دهد. اين خودرو مجهز به امن ترين سيستم هاي ضدسرقت (ايموبيلايزر و دزدگير هوشمند مركزي) است. همچنين امكان نصب و استفاده از ساير دزدگيرهاي تصويري بصورت هماهنگ با سيستم هوشمند برق و الكترونيك خودرو در شبكه خدمات پس از فروش ايران خودرو فراهم است. گستردگي و سهولت استفاده از شبكه خدمات پس از فروش شركت ايران خودرو به همراه گارانتي متمايز و كارت طلايي كامل 4 ستاره (شامل بيمه بدنه و ....) خودرو «دنا»، آسودگي خيال شما را در هنگام سفر فراهم مي نمايد.

استفاده از تجهيزات و امكانات پيشرفته روز دنيا:

صندلي جديد 8 حركته برقي راننده (در چهارمحور افقي، عمودي، زاويه نشيمن گاه و پشتي صندلي)

صندلي جديد 6 حركته برقي سرنشين جلو (در سه محور افقي، زاويه نشيمن گاه و پشتي صندلي)

دكمه هاي كنترل روي فرمان (كنترل سيستم صوتي و پاسخگويي به تلفن همراه و ...)

سيستم حرفه اي راديو و تلويزيون ديجيتالي

سيستم رهياب

امكان پخش فرمت­هاي مختلف صوتي و تصويري

داراي بلندگوهاي قوي و تويتر جلو

تهويه اتوماتيك

آينه هاي جانبي برقي راهنمادار و تاشونده اتوماتيك

كامپيوتر سفري داشبورد

ويژگي هاي برجسته «دنا»، عبارتند از طراحي شكيل، امكانات پيشرفته، ايمني بالا و استانداردهاي 55گانه ايران كه اين محصول را به خودرويي لوكس و با صلابت، پيشرفته و به­روز، ايمن، چالاك و پرقدرت و در عين حال دوستدار محيط زيست تبديل کرده است .

تجهيزات مشترك:

جدول مشخصات محصول خانواده دنا در فايل پيوست ارايه شده است. ساير تجهيزات مشترك در تيپ هاي مختلف دنا عبارتند از: برف‌پاك كن هوشمند با حالت‌هاي تنظيم سرعت برف پاك كن با سرعت خودرو، عمل‌كرد تاخيري پس از پاشش آب روي شيشه و ...) هشداردهنده ها شامل: باز بودن درها، درِ موتور و صندوق عقب، كم شدن بنزين، روشن ماندن چراغ ها، كم شدن فشار روغن موتور، پايين بودن سطح روغن ترمز، سوختن يكي از چراغ هاي خودرو، خرابي دينام، بالا بودن دماي موتور و ...


 آگهي صفحه 1 


 آگهي صفحه 7 


 آگهي صفحه 8 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي