جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839


زمان آغاز ثبت‌نام و برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 94


زمان انتشار نتايج تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد اعلام شد


انتصابات


خبر


خبر


 زمان آغاز ثبت‌نام و برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 94 

 
ثبت‌نام براي شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 94 و بيستمين دوره المپياد علمي دانشجويي کشور منحصرا از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور از روز شنبه 17 آبان ماه آغاز مي شود و در روز يکشنبه 25 آبان ماه 93 پايان مي پذيرد.حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کليه داوطلبان ضرورت دارد که در اين مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و تهيه مدارک و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به سايت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و براي ثبت‌نام در اين آزمون اقدام کنند.

وي افزود: با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام خواهد شد لازم است داوطلبان با استفاده از کارت هاي بانکي عضو شتاب که پرداخت اينترنتي آنها فعال است 250 هزار ريال به عنوان وجه ثبت‌نام از اين طريق بپردازند.توکلي خاطرنشان کرد: براساس برنامه پيش‌بيني شده آزمون در روزهاي چهارشنبه 15 و پنجشنبه 16 و جمعه 17 بهمن ماه 93 برگزار خواهد شد.


 زمان انتشار نتايج تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد اعلام شد 

 مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام فهرست اسامي پذيرفته‌شدگان نهايي انتخاب رشته ظرفيت‌هاي جديد و تکميل ظرفيت برخي از کد رشته‌هاي تحصيلي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 در روز دوشنبه 5 آبان ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.Sanjesh.org خبر داد.

حسين توکلي در گفت‌و‌گو با خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، افزود: براساس آمار گزارش شده 63 هزار و 92 داوطلب نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي در رابطه با ظرفيت‌هاي جديد و تکميل ظرفيت برخي از کد رشته‌هاي تحصيلي آزمون ارشد ناپيوسته 93 اقدام کرده‌اند.وي از افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو در اين مرحله خبر داد و اظهارکرد: ظرفيت پذيرش دانشجو در اين مرحله از 24 هزار و 773 نفر به 25 هزار و 25 نفر افزايش پيدا کرد.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه در مورد آزمون دکترا نيز گفت: بر اساس آمارهاي گزارش شده اوليه 13 هزار و 973 داوطلب نسبت به انتخاب رشته و تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي در رابطه با ظرفيت‌هاي جديد و تکميل ظرفيت برخي از کد رشته‌هاي تحصيلي آزمون دکتراي 93 اقدام کرده‌اند.توکلي از افزايش ظرفيت پذيرش در اين مرحله خبر داد و افزود: ظرفيت پذيرش دانشجو در اين مرحله از 580 نفر به 635 نفر افزايش پيدا کرد.

وي در پايان گفت: تاريخ اعلام فهرست اسامي معرفي‌شدگان تا چند برابر ظرفيت به منظور شرکت معرفي‌شدگان در مصاحبه و بررسي سوابق علمي، پژوهشي و آموزشي آنان توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشي مربوط متعاقباً اعلام خواهد شد.


 انتصابات 

 با حکم دكتر ميرزاده؛

سرپرست 9 واحد دانشگاهي ابقا شدند

دکتر حميد ميرزاده،رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، با صدور احکامي سرپرستان 9 واحد دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي را در سمت‌هاي خود ابقا کرد.به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا، دکتر محمد شعباني در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد ني‌ريز، دکتر امير قائدي در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد داريون، عيسي اميري در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد لامرد، دکتر مهدي زارع در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد آباده، علي‌اصغر پيرو در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بيضا، سعيد خاتم ساز در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زرقان، محمد علي نيک‌بخش در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بندر ديلم، يدا... قلايي زاده در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گناوه و دکتر محسن زارعي جلياني در سمت سرپرستي دانشگاه آزاد اسلامي واحد استهبان ابقا شدند.

رئيس باشگاه پ‍ژوهشگران جوان و نخبگان واحد آزادشهر معرفي شد

به گزارش آفرينش طي حکمي از سوي دکتر کاظم شريعت‌نيا رئيس واحد آزادشهر، دکتر ابوالقاسم سراج به عنوان رئيس باشگاه پ‍ژوهشگران جوان و نخبگان اين واحد منصوب شد.سراج پيش‌تر در حوزه‌هاي مختلف علمي دانشگاه همچون دبير علمي همايش پژوهش‌هاي نوين در علوم کشاورزي و صنايع وابسته، دبير علمي همايش پژوهش‌هاي نوين در علوم و صنايع کشاورزي، مديرگروه کشاورزي واحد، عضو شوراي پژوهشي دانشکده کشاورزي و منابع طبيعي واحد، عضو کميته منتخب واحد آزادشهر وابسته به هيأت مميزه مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي فعاليت داشته است.

معارفه معاون پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه

به گزارش آفرينش مراسم توديع و معارفه دکتر محسن کيوان‌فرد به عنوان معاون پژوهش و فن آوري اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامي واحد مبارکه و تجليل از دکتر عبداله هادي معاون سابق با حضور هيات رييسه و جمعي از مديرگروه‌هاي آموزشي و مديران دواير مختلف دانشگاه در دفتر رياست برگزار شد.

دکتر حميد عليان رييس واحد مبارکه در اين مراسم با تجليل از کيوان‌فرد براي پذيرش اين مسئوليت از زحمات هادي در دوره اين مسئوليت قدرداني کرد.

انتصاب مشاور آموزشي و پژوهشي نماينده تام الاختيار رياست دانشگاه آزاد اسلامي در استان کرمان

به گزارش آفرينش طي حکمي از سوي علي اصغررستمي ابوسعيدي نماينده تام الاختيار رياست دانشگاه آزاد اسلامي در استان‌هاي کرمان، سيستان و بلوچستان و هرمزگان، دادخدا غضنفري عضو هيات علمي گروه شيمي دانشگاه آزاد اسلامي کرمان به عنوان مشاور آموزشي و پژوهشي در استان کرمان معرفي و منصوب شد.

انتصاب رئيس کارگروه تخصصي فرهنگي کميسيون دائمي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان کرمان

به گزارش آفرينش طي حکمي از سوي رستمي، حجت الاسلام والمسلمين حميد انصاريان مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي استان کرمان به مدت يک سال به عنوان رئيس کارگروه تخصصي فرهنگي کميسيون دائمي هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان کرمان معرفي و منصوب شد.

مراسم توديع و معارفه معاون آموزشي واحد گرمسار برگزار شد

به گزارش آفرينش مراسم توديع دکتر مهرداد نيک نامي و معارفه غلامرضا عسکري به عنوان معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با حضور دکتر طاهره ميرساردو سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي گرمسار و اعضاء هيأت رئيسه واحد در محل سالن کنفرانس دانشگاه برگزار شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد گرمسار با تشکر از نيک نامي به جهت اقدامات انجام شده در زمان تصدي معاونت آموزشي واحد گفت: انديشمندان بايد در زمينه‌هاي علمي، فرهنگي و اجتماعي در جامعه تاثير بيشتري داشته باشند.غلامرضا عسکري، هيات علمي واحد تهران جنوب و معاونت وزارت آموزش وپرورش را در کارنامه خود دارد.


 خبر 

 نتايج قرعه‌‎کشي عتبات دانشگاهيان اعلام شد

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از آغاز اعزام دانشجويان به عتبات عاليات(نجف،کربلا) از 8 آبان ماه خبر داد و گفت: قرعه‌‎کشي دهمين مرحله اعزام دانشجويان به عتبات عاليات طي روزهاي 27 و 28 مهرماه انجام شده و نتايج آن از روز چهارشنبه 30 مهر ماه در سايت لبيک اعلام شد.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، محمد زارع ، تصريح کرد:برگزيدگان قرعه‌‎کشي عتبات عاليات (اعم از اصلي يا ذخيره) يک هفته فرصت دارند با مراجعه به سايت لبيک به نشانيwww.labbayk.ir نسبت به نهايي کردن ثبت‌نام اقدام کنند. وي ادامه داد:اعزام دانشجويان به عتبات عاليات از هشتم آبان ماه آغاز و تا 10 دي ماه مصادف با ماه‌هاي محرم و صفر ادامه خواهد يافت و در اين مدت 5400 نفر از سراسر کشور به عتبات عاليات اعزام خواهند شد.

وي خاطرنشان کرد: هزينه عتبات دانشگاهيان بسته به دوري و نزديکي به مرز متفاوت است و ميانگين قيمت به صورت زميني در تهران 900هزار تومان و هوايي يک ميليون و 200 هزار تومان برآورد شده است.

زارع در خصوص اختصاص وام عتبات به زائرين گفت: با انعقاد تفاهم نامه با بانک‌ تجارت براي دانشجويان وام قرض الحسنه يک ميليون توماني در نظر گرفته شده است که به زائر اصلي و همسرش تعلق مي‌گيرد؛اما هنوز دستورالعمل پرداخت وام به شعب بانک تجارت ابلاغ نشده است که با هماهنگيهاي صورت گرفته به زودي به شعب ابلاغ خواهد شد. به گفته وي در اين دوره 5400 نفر از دانشگاهيان کشور اعم از اساتيد،دانشجويان متاهل،دانشجويان دختر با يکي از محارم،پسران دانشجو و کارمندان دانشگاهها مي‌توانند به عتبات عاليات اعزام خواهند شد. لازم به ذکر است اعزام به عتبات تداخلي در ثبت‌نام و اعزام به عمره ايجاد نمي‌کند و متقاضيان مي‌توانند در عتبات و هم در عمره ثبت‌نام کنند.

گفتني است زائرين هفت شب را در شهرهاي مقدس کشور عراق اقامت خواهند داشت و در اين مدت به زيارت اماکن مقدس شهرهاي نجف اشرف و کربلاي معلي خواهند پرداخت.

پايان پنجمين دوره مسابقات سازه‌هاي ماکاروني دانشگاههاي سراسر کشور

پنجمين دوره مسابقات سازه‌هاي ماکاروني دانشگاههاي سراسر کشور در مشهد با معرفي تيمهاي برتر به کار خود پايان داد.

دبير دانشجويي مسابقات در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، با بيان اينکه در اين دوره از مسابقات 60 تيم از 40 دانشگاه سراسر کشور شرکت داشتند ، اظهار داشت: 90 سازه توسط دانشجويان ساخته شده و دانشجويان در دو گرايش سازه راندماني و سازه سنگين با هم به رقابت پرداختند.

عليرضا جاودانيان افزود: در گرايش سازه سنگين، تيم تراس 1 از دانشگاه آزاد اسلامي واحد ايذه با تحمل وزن 76/656 ، تراس 2 از دانشگاه شهيد بهشتي يزد با تحمل وزن 79/593 و تيم آتيس دُر از دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيروان با تحمل وزن 66/528 به ترتيب حائز رتبه‌هاي اول تا سوم شدند.

وي افزود: در گرايش سازه راندماني نيز تيم استرس از دانشگاه پيام نور زنجان با تحمل وزن 62/606، آتيس دُر 2 از دانشگاه آزاد واحد شيروان با تحمل وزن 15/582 و تيم آتيس دُر از موسسه آموزش عالي خاوران مشهد با تحمل وزن 50/572 رتبه‌هاي اول تا سوم اين مسابقات را کسب کردند.

منشور حقوق دانشجويي اين ترم منتشر مي‌شود

معاون فرهنگي وزير علوم از انتشار منشور حقوق دانشجويي در ترم جاري و اجراي آزمايشي در يک دانشگاه خبر داد. دکتر سيدضياء هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: منشور حقوق دانشجويي طي چند مرحله مورد ارزيابي قرار گرفت و با دريافت نظرات، منشور حقوقي وزارت علوم اکنون در مرحله آماده‌سازي نهايي قرار دارد.

معاون فرهنگي وزير علوم با اعلام اينکه قطعا در ترم جاري اين منشور منتشر خواهد شد، افزود: بنا بود قبل از آغاز ترم از اين منشور رونمايي شود اما به دليل گرفتاري‌هاي استيضاح وزير علوم قدري اين فرآيند تاخير افتاد.

وي در پايان با بيان اينکه منشور حقوق دانشجويي از طريق سايت وزارتخانه منتشر خواهد شد، گفت: پس از رونمايي از منشور ، در يک دانشگاه به طور آزمايشي اجرايي خواهد شد پس از دريافت بازخوردها در سطح وسيع در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

مديرکل فرهنگي اجتماعي وزارت علوم خبر داد؛

مهرماه: ترافيک جشنواره‌هاي دانشگاهي

دکتر حسين ميرزايي گفت: برگزاري برنامه‌هاي جديد فرهنگي توسط تشکل‌ها و انجمن‌ها و کارگروه‌هاي دانشگاه‌ها اجرا مي‌شود و از حمايت معاونت فرهنگي اجتماعي وزارت علوم هم برخوردار مي‌شوند.

دکتر حسين ميرزايي، مديرکل فرهنگي اجتماعي وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: در اواخر مهر ماه به دليل برگزاري هفتمين جشنواره حرکت و برگزاري جشنواره‌هاي درون دانشگاهي در مراکز مختلف دانشگاهي، بيشترين تمرکز حوزه فرهنگي برگزاري مطلوب اين جشنواره‌ها است. وي ادامه داد: در ماه‌هاي آينده فعاليت کانون‌هاي فرهنگي – هنري و حوزه‌هاي مختلف رونق بيشتري خواهد داشت و حمايت حوزه فرهنگي – هنري وزارت علوم از تمامي برنامه‌ها و فعاليت‌هاي دانشجويي در اين زمينه وجود دارد.

مهلت ثبت‌نام در اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا تا 7 روز ديگر تمديد شد

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران مهلت ارسال آثار و مدارك دانشجويان به اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا تا روز چهارشنبه هفتم آبان ماه سال جاري تمديد شد.

مهلت ارسال آثار و مدارك دانشجويان به اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا تا روز چهارشنبه هفتم آبان ماه سال جاري تمديد شد.

براساس اين گزارش، به منظور ثبت‌نام آن دسته از دانشجوياني كه تاكنون موفق به ثبت‌نام و ارسال مدارك و آثار خود به اولين جشنواره دانشجويي ابن‌سينا نشده‌اند، دبيرخانه جشنواره تا 7 روز ديگر مهلت ارسال را تمديد كرد.

لازم به توضيح است اولين جشنواره دانشجويي ابن سينا، به منظور حمايت و تشويق فعاليت‌هاي ارزشمند دانشجويان در حوزه‌هاي آموزشي، پژوهشي، كيفيت خدمات سلامت، قرآن و عترت، هنري، اجتماعي، ورزشي و جامع دانشجوي نمونه برگزار خواهد شد و دانشجوياني كه در مسابقات و جشنواره‌هاي معتبر در هر يك از محورها، موفق به كسب رتبه‌هاي برتر شده‌اند، مي‌توانند در اين جشنواره از طريق وب‌سايت جشنواره به آدرس http://avicennastu.tums.ac.ir شركت كنند. زمان برگزاري جشنواره همزمان با روز دانشجو 16 آذرماه در تالار ابن‌سينا و به برگزيدگان علاوه بر تنديس و تقديرنامه، معادل يك و نيم ميليون تومان جايزه نقدي و حدود 2 تا 3 ميليون تومان گرنت براساس نوع كميته‌اي كه در آن برگزيده مي‌شوند اعطا مي‌شود.

انتخاب استاد دانشگاه شريف به عنوان داور ممتاز، توسط انتشارات Elsevier

دکتر هادي پرستار استاديار دانشکده شيمي دانشگاه به عنوان داور ممتاز مجله وزين Analytica Chimica Acta با ضريب تاثير 4. 52 انتخاب شد.

به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران، دکتر هادي پرستار فارغ التحصيل مقاطع کار‌شناسي ارشد و دکتري دانشگاه صنعتي شريف در رشته شيمي تجزيه بوده و هم اکنون عضو هيات علمي دانشکده شيمي مي‌باشد.

وي از سال 2011 به داوري فعال براي مجلات معتبر بين‌المللي با نمايه ISI پرداخته و در سال 2014 نيز، به عنوان داور ممتاز مجله Analytica Chimica Acta توسط انتشارات Elsevier انتخاب شده است. مجله مذکور با رتبه پنج جز 10مجله بر‌تر دنيا در رشته شيمي تجزيه مي‌باشد.


 خبر 

 معاون سنجش دانشگاه آزاد خبرداد؛

ادامه ثبت‌نام رشته‌هاي کارداني و کارشناسي بدون آزمون

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از ادامه ثبت‌نام رشته‌هاي کارداني و کارشناسي بدون آزمون خبرداد.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دکتر علوي فاضل معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي با اعلام اين خبرگفت: سايت معاونت سنجش و پذيرش به آدرس www.azmoon.org براي ثبت‌نام بهمن ماه رشته‌هاي کارداني پيوسته، ناپيوسته و کارشناسي پيوسته و ناپيوسته باز است و داوطلبان مي توانند با مراجعه به آن نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وي اين اقدام را در راستاي ايجاد تسهيلات براي داوطلبان عنوان کرد و گفت: براي آنکه متقاضيان به تحصيل در اين مقاطع بتوانند با فراغ بال و آسايش و بدون هيچ عجله و شتابي انتخاب رشته کنند، معاونت سنجش و پذيرش برآن شد که اين سايت تا نيمسال دوم براي ثبت‌نام باز بماند.

معاون سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه خاطرنشان کرد: هر داوطلب مقاطع کارشناسي پيوسته و ناپيوسته مي تواند با مراجعه به سايت، ده رشته/محل را براساس علاقه انتخاب و در سايت ثبت کند.

وي در مورد زمان اعلام نتايج پذيرفته شدگان رشته هاي بدون آزمون کارشناسي پيوسته و ناپيوسته گفت: نتايج اين مرحله در دي ماه اعلام خواهد شد و پذيرفته شدگان مي توانند در بهمن ماه در واحدهاي پذيرفته شده ادامه تحصيل دهند.

علوي فاضل درخصوص رشته هاي کارداني پيوسته و ناپيوسته گفت: داوطلبان اين مقاطع مي توانند با مراجعه به سايت در يک واحد دانشگاهي مورد علاقه خود ثبت‌نام نموده سپس با تهيه يک نسخه چاپي از ثبت‌نام در سايت معاونت سنجش و پذيرش، پس از 24 ساعت به واحد دانشگاهي مربوطه مراجعه کنند.

وي در پايان گفت: آغاز به تحصيل اين دسته از متقاضيان نيز از نيمسال دوم سال تحصيلي 94-93 خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي