جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839

با موافقت وزير راه و شهرسازي؛
احداث جاده کمربندي گيلاوند در دستور کار قرار گرفت

معاون استاندار تهران:
طرح هادي روستاي محمودآباد فيروزکوه در اولويت قرار گيرد


خبر


خبر


 با موافقت وزير راه و شهرسازي؛
 احداث جاده کمربندي گيلاوند در دستور کار قرار گرفت 

 دماوند - خبرنگارآفرينش

رئيس شوراي اسلامي شهر دماوند گفت: با موافقت وزير راه و شهرسازي، احداث جاده کمربندي گيلاوند در دستور کار قرار گرفت.غلام‌رضا ذبيحي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به برنامه‌هاي اجرايي شوراي اسلامي شهر دماوند براي چند سال آينده اين شهر اظهار کرد: در اين زمينه، برنامه‌هاي خوبي در کميسيون‌هاي مختلف شوراي اسلامي دماوند تدوين شده است.وي با بيان اينکه در زمينه رفع برخي مشکلات نشستي با حضور وزير راه و شهرسازي برگزار شد، افزود: در اين نشست، نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي و شهردار دماوند حضور داشتند و مشکلات به خوبي مورد بررسي قرار گرفت.

رئيس شوراي اسلامي شهر دماوند ادامه داد: در اين نشست، وزير راه و شهرسازي موافقت کرد تا طي مدت يک ماه تکليف جاده سرحال مشخص شود و همچنين احداث جاده کمربندي گيلاوند نيز در دستور کار قرار گرفت.ذبيحي با بيان اينکه قرار است اقدامات خوبي در ارتباط با اين دو موضوع صورت گيرد، بيان کرد: شوراي اسلامي شهر دماوند داراي سه کميسيون عمراني، فرهنگي- اجتماعي و برنامه‌ريزي و بودجه بوده و در اين سه حوزه، برنامه‌هاي خوبي پيش‌بيني شده است.وي با بيان اينکه يکي از اقدامات مهم شوراي اسلامي شهر دماوند برقراري ارتباط با شهروندان است، ادامه داد: اعضاي شوراي اسلامي شهر منتخب مردم هستند و بايد فرصتي را براي آنها فراهم سازند تا با شوراي اسلامي ارتباط برقرار و مشکلات خود را مطرح کنند.


 معاون استاندار تهران:
 طرح هادي روستاي محمودآباد فيروزکوه در اولويت قرار گيرد 

 فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استاندار تهران گفت: تهيه طرح هادي روستاي محمودآباد در فيروزکوه بايد در اولويت برنامه‌ها قرار گيرد.به گزارش خبرنگارآفرينش، نعمت‌ا... ترکي در حاشيه چهارمين جشنواره شکرگزاري برداشت محصول انار در روستاي محمودآباد فيروزکوه، در جمع مردم با اشاره به رشد بسيار ارزشمند انارکاران، باغ‌داران و کشاورزان شهرستان فيروزکوه به ويژه روستاي محمودآباد در توليد محصولات کشاورزي مرغوب اظهار کرد: در بخش ساماندهي آبادي‌ها و منابع آبي، حدود 10 هزار هکتار از اراضي کشاورزي به سامانه‌هاي آبياري تحت فشار مجهز شد.

وي ادامه داد: رفع مشکل اياب و ذهاب در روستاي محمودآباد در دستور کار قرار مي‌گيرد‌ و تا پايان سال جاري اعتبار لازم تامين مي‌شود.ترکي با اشاره به لزوم تهيه طرح هادي روستاي محمودآباد گفت: تهيه طرح هادي اين روستا بايد در اولويت برنامه‌ها قرار گيرد؛ اعتبار مورد نياز تهيه طرح هادي هم بايد توسط بنياد مسکن انقلاب اسلامي فيروزکوه برآورد و تامين شود.معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استاندار تهران‌ و هيئت همراه، رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران، امام جمعه فيروزکوه، فرماندار و معاونان فرمانداري فيروزکوه، فرمانده انتظامي فيروزکوه، روحانيان و ساير مديران شهرستان از حاضران در اين مراسم بودند.مسافران و گردشگراني که براي خريد محصولات کشاورزي اين منطقه از قبيل انار، گردو، خرمالو و... به اين منطقه آمده بودند، نيز از افراد حاضر در چهارمين جشنواره شکرگزاري برداشت محصول انار در روستاي محمودآباد فيروزکوه بودند.


 خبر 

 مسافران کره‌اي جاده ابريشم به بندرعباس رسيدند

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

کشتي طرح سفر دريايي جاده ابريشم متعلق به دانشگاه دريانوردي کشور کره جنوبي در بندر شهيد باهنر پهلو گرفت. مدير اداره بنادر و دريانوردي شهيد باهنر گفت: کشتي آموزشي HANBADA متعلق به دانشگاه دريانوردي کشور کره جنوبي در بندر شهيد باهنر بندرعباس پهلو گرفت. مجيد اميني افزود: اين کشتي بزرگ 183 دانشجوي دريايي، 21 مقام دولتي و 42 خدمه از استان کيونگبوک کره جنوبي را به همراه خود دارد. وي اعلام کرد: اين کشتي از بندر مسقط عمان وارد شده است و پس از توقف 24 ساعته، بندر شهيد باهنر را به مقصد بندر استانبول ترکيه ترک مي‌کند. مدير اداره بنادر و دريانوردي بندر شهيد باهنر ادامه داد: ارائه آموزشهاي دريانوردي بنادر و آبراههاي ايران به دانشجويان دريانوردي در بندرعباس، شرکت در کنگره فرهنگي شهرداري شيراز و جلسه خواهرخواندگي استان اصفهان و استان کيونگبوک از اهداف طرح سفر دريايي اين کشور در جاده ابريشم است. 

از «ورسان» حفاظت کنيد

رئيس محيط زيست آشتيان خواستار تبديل منطقه شکار ممنوع ورسان به منطقه حفاظت‌شده گرديد.مجيد ميراکبري‌ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه مرکزي، اظهار کرد: منطقه ورسان بخشي از منطقه شکار ممنوع کلاهه و داراي وسعتي حدود 20 هزار هکتار است.وي با اشاره به تنوع زيستي خاص ورسان و پتانسيل بالاي گياهي و جانوري منطقه گفت: حفظ اين پتانسيل غني نيازمند الزاماتي است به همين جهت تلاش داريم که اين منطقه شکار ممنوع به منطقه حفاظت‌شده تبديل شود.ميراکبري تصريح کرد: اين منطقه مأمني مناسب براي قوچ و ميش است اما، بعضاً تخلفاتي از سوي شکارچيان صورت مي‌گيرد که تمام تلاش ما معطوف به برخورد با خاطيان و کاهش شکار در اين منطقه شکار ممنوع است.

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي؛

آغاز برداشت طلاي سرخ از مزارع خراسان شمالي

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي از آغاز برداشت زعفران در اين استان خبر داد.به گزارش گروه استانهاي باشگاه خبرنگاران ،حيدر نامور، گفت: پيش بيني مي‌شود طي سال جاري دو تن و 500کيلوگرم زعفران از مزارع اين استان برداشت شود.وي افزود: مساحت زير کشت زعفران در اين استان حدود 600 هکتار است که بيشترين مساحت در شهرستان فاروج قرار دارد.نامور ادامه داد: ميزان توليد زعفران در سال گذشته در اين استان دو تن و 78کيلوگرم بوده است.

فرياد مدير کل محيط زيست گيلان از نابودي فُک خزري در درياي خزر

رشت - سيد اکبر خوشحال

برجي مدير کل محيط زيست گيلان در مصاحبه اي عنوان کرد فک درياي خزر از يک ميليون به 100 هزار قلاده کاهش پيدا کرده است. محمدرضا برجي در همايش مانور استاني، جستجو و نجات دريايي و مقابله با آلودگي نفتي در درياي خزر گفت: استان گيلان مصداق زيبايي مواهب الهي محسوب مي‌شود اما آنچه انسانها برگشت مي‌دهند زشتي و نازيبايي‌هاست.

وي پيش‌نياز حفاظت از مواهب الهي را آگاهي و شناخت، اراده و ابزار عنوان کرد و افزود پيشرفته‌ترين تجهيزات بدون اراده و آگاهي کارايي ندارد. برجي با اشاره به آسيب وارد شده به اکوسيستمهاي دريا، تالاب، جنگل و منابع طبيعي در سطح گيلان به تقسيم کشورهاي حاشيه شمالي درياي خزر پس از فروپاشي شوروي اشاره کرد و گفت کشورهاي حاشيه خزر از دو کشور به پنج کشور تقسيم شدند.

کشورهاي حاشيه درياي خزر با توجه به تخريب و آلودگي موجود به اين جمعبندي رسيدند اگر از دريا مي‌خواهيم بهره برداري مطلوبي داشته باشيم نياز به اجماع همگاني داريم، کنوانسيون درياي خزر در سال 1382 توسط کشورهاي حاشيه اين دريا در تهران نهايي شد و در سال 1385 کنوانسيون مذکور در سازمان ملل به تصويب رسيد.

مدير کل محيط زيست گيلان گزارش مناسبي در زمينه منابع طبيعي ارائه داد امّا نکته حائز اهميت حجم آلودگي درياي خزر است که متأسفانه ايشان آماري در اين خصوص ارائه نداد. مردم مي‌گويند: سازمان محيط زيست، خود متولي اين امر مي‌باشد و اوضاع درياي خزر در حال حاضر بسيار تأسف‌بار است. انشالله در يک جلسه اي اختصاصي به جوانب اين بحث خواهيم پرداخت و مردم عزيز را از اطلاع‎رساني به موقع محروم نخواهيم کرد.

شهردار اصفهان :

در اجلاس ناملموس يكي از حركت هاي ما معرفي اصفهان به ديگر كشورها بود

اصفهان – بهمن راعي

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، دكتر سيد مرتضي سقاييان نژاد در برنامه زنده راديويي " شهر و مردم" ضمن تسليت ارتحال ملكوتي آيت الله مهدوي كني اظهار داشت: ماه مهر را پشت سر گذاشتيم و در اين ماه همه فعاليت هاي انجام شده فرهنگي بود به طوري كه بازگشايي مدارس، هفته دفاع مقدس، جشنواره بين المللي فيلم هاي كودكان و نوجوانان، اجلاس و جشنواره بين المللي ميراث فرهنگي ناملموس و جشن هاي دهه ولايت از رويدادهاي اين ماه بود كه مي توان گفت همه اين رويدادها فرهنگي بود.

وي افزود: باتوجه به اينكه به ايام محرم نزديك مي شويم براي اين ماه نيز تدابير لازم انديشيده شده و همچون سنوات گذشته لازم است هيات هاي مذهبي جهت رعايت نكات بهداشتي و زيست محيطي جهت توزيع نزولات خود با اعلام آمادگي شهرداري هاي مناطق 15 گانه و حوزه خدمات شهري هماهنگي و همكاري هاي لازم را داشته باشند تا از بروز مشكلات بهداشتي و نازيبايي در شهر جلوگيري شود.

شهردار اصفهان با اشاره به تشكيل ستاد حماسه 25 آبان تصريح كرد: حماسه دلاوري ها و از خودگذشتگي هاي مردم شهيد پرور اصفهان در روز 25 آبان با تشيع پيكر 370 شهيد گلگون كفن عمليات محرم بر همگان جلوه گر هست و به همين دليل هرساله اين روز گرامي داشته مي شود كه به همين منظور ستادي متشكل از شهرداري اصفهان و ساير دستگاه ها تشكيل گرديده تا مراسم و خاطره اين حماسه به بهترين وجه براي مردم شريف اصفهان و كشور به نمايش گذاشته شود.

وي در رابطه با اجلاس ICCN گفت: به لطف خدا در اجلاس ناملموس يكي از حركت هاي ما شناخت اصفهان به ديگر كشورها، ترويج گردشگري و نشان دهنده ميراث هاي ملموس و ناملموس بود كه اصفهان جايگاه خود را دارد به طوريكه مقصد بسياري از گردشگران در آينده اصفهان خواهد بود و اميدواريم در پرتو آن بتوانيم يك اقتصاد سالم و پاك را در شهر اصفهان داشته باشيم.


 خبر 

 نماينده مردم دماوند و فيروزکوه در مجلس:

بيمارستان‌ها و درمانگاه‌هاي شرق استان تهران تجهيز شوند

دماوند - خبرنگارآفرينش

نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي با تأکيد بر تجهيز بيمارستان‌ها و درمانگاه‌هاي شرق استان تهران گفت: سرانه‌ فضاهاي آموزشي و ورزشي در اين منطقه ايده‌آل و مطلوب نيست.حميدرضا مشهدي‌عباسي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به وضع بهداشتي و درماني حوزه انتخابيه خود اظهار کرد: متأسفانه بيمارستان‌ها و درمانگاه‌هاي شرق استان تهران به لحاظ امکانات وضع مناسب و خوبي ندارند.وي افزود: شهرستان‌هاي دماوند، فيروزکوه و بخش رودهن داراي سه بيمارستان هستند که به نسبت امکانات خوبي دارد، ولي در حد مطلوب نيست؛ از آنجايي که رودهن محل گذر دو شاهراه اصلي هراز و فيروزکوه است و شاهد برخي حوادث در اين مناطق هستيم، از اين رو توجه بيشتر مسئولان را مي‌طلبد.

نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: در دولت تدبير و اميد شاهد تلاش‌هاي بسياري براي ساخت و تجهيز بيمارستان‌ها در کشور بوديم؛ اما ضرورت دارد تا براي تجهيز بيشتر بيمارستان‌ها و درمانگاه‌هاي شرق استان تهران، نگاه ويژه‌اي شود که آن‌ها وضع مناسب‌تري پيدا کنند.مشهدي‌عباسي تاکيد کرد: با توجه به خوش آب و هوا بودن اين منطقه، کمبود امکانات درماني با اين حجم مهاجرت قابل پذيرش نيست.وي در خصوص سرانه فضاهاي آموزشي بيان کرد: سرانه فضاهاي آموزشي ايده‌آل و مطلوب نيست و البته مشکلات خاصي نيز در اين زمينه وجود ندارد.

نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه ممکن است در بحث آموزش و پرورش کمبود نيروي متخصص وجود داشته باشد، ادامه داد: اما در سه شهر دماوند، فيروزکوه و رودهن علاوه بر مديران، سه اداره آموزش و پرورش با حمايت مسئولان آن را ساماندهي مي‌کنند.

مشهدي‌عباسي با بيان اينکه سرانه ورزشي اين سه شهر بسيار پايين است، تصريح کرد: از مسئولان مربوطه درخواست شده است تا نسبت به احداث سالن‌هاي ورزشي و همچنين سالن‌هاي نيمه‌کاره‌اي که تکميل نشده‌اند، توجه ويژه‌اي داشته باشند؛ البته پيگيري‌هايي براي سرانه ورزشي صورت گرفته تا برخي سالن‌هاي نيمه‌کاره امسال تکميل شوند.

تغيير کاربري باغات رودهن زير ذره بين نظارت شوراي اسلامي

رودهن - خبرنگارآفرينش

عضو شوراي اسلامي شهر رودهن گفت : تغيير کاربري باغات رودهن زير ذره بين نظارت شوراي اسلامي شهر در کميسيون ماده هفت قرار دارد.علي رضا شرقي در گفتگو با خبرنگارآفرينش در مورد وضعيت شهر رودهن با تاکيد بر اينکه اراضي کشاورزي جزء منابع ملي است ، گفت :تغيير کاربري در آنها بدون رعايت مر قانون و سياست هاي تعريف شده تخلف محسوب مي شود.وي در ادامه اين مطلب اضافه کرد گفت : جلوگيري از تخريب اراضي کشاورزي و باغات در رودهن با هدف ارزشي حفظ فضا و سرانه هاي فضاي سبز صورت مي گيرد.عضو شوراي اسلامي شهر رودهن با تاکيد بر اينکه کميسيون ماده هفت شورا در راستاي حراست از محيط زيست در اين منطقه قدم برداشته است ، تصريح کرد : ساخت و ساز هاي غير قانوني در باغات و زمين هاي کشاورزي حيات محيط زيست را به خطر مي اندازد.شرقي در خاتمه با بيان اين مطلب که باغات جزء هويت شهر رودهن است اظهارداشت : تغيير کاربري در باغات بدون مجوز شوراي اسلامي شهر به عنوان مانعي بر سر راه سرانه فضاي سبز منطقه جرم است.

کميسيون ماده پنج استانداري صادرکننده مجوز نهايي تغييرکاربري اراضي کشاورزي رودهن

عضو شوراي اسلامي شهر رودهن همچنين گفت: کميسيون ماده پنج استانداري صادرکننده مجوز نهايي تغييرکاربري اراضي کشاورزي و باغات رودهن را صادر مي کند علي رضا شرقي در مورد وضعيت شهر رودهن با تاکيد بر اينکه حراست و حفاظت از محيط زيست يک وظيفه ملي است ، گفت : بخشنامه اي با هماهنگي نماينده فرمانداري و جهاد کشاورزي و شوراي اسلامي در کميسيون ماده هفت شوراي اسلامي رودهن جهت صدور مجوز ساخت و ساز در زمين هاي کشاورزي تنظيم شده است.

عضو شوراي اسلامي شهر رودهن در ادامه اين مطلب تصريح کرد : ساخت و ساز در زمين هاي بالاي 500 متر که کاربري باغ و کشاورزي دارند به ازاي هر 20 متر بايد يک اصله درخت غرس شود در غير اينصورت مجوزي براي افراد متقاضي صادر نخواهد شد. شرقي با تاکيد بر اينکه کميسيون ماده پنج استانداري در حوزه ساخت و ساز در محدوده اراضي کشاورزي و باغات دستور و حکم نهايي را صادر مي کند ، اضافه کرد : نقشه هاي اراضي افراد متقاضي جهت دريافت مجوز به استانداري تهران ارسال مي شود.

عضو کميسيون ماده هفت شوراي اسلامي شهر رودهن با اشاره به سيستم صدور جريمه براي متخلفين در حوزه ساخت و ساز در اراضي کشاورزي و تغيير ساختار باغات به مناطق مسکوني ابراز داشت : قطع هر يک اصله درخت جرايم سنگيني به همراه دارد.

برق گيلان به‌عنوان دستگاه برتر اقامه نماز انتخاب شد

رشت - سيد اکبر خوشحال

شركت برق منطقه‌اي استان گيلان براساس ارزيابي هيأت داوران ستاد اقامه نماز گيلان با مديريت حجت‌الاسلام والمسلمين حجازي، به ‌عنوان دستگاه نمونه معرفي گرديد. گفتني است براساس ارزيابي ستاد اقامه نماز گيلان برق منطقه‌اي در سال 1390 با كسب امتياز 831 شايسته تقدير و در سال 91 با كسب امتياز 847 امتياز به‌عنوان دستگاه شايسته تقدير انتخاب گرديد و در سال 93 – 92 نيز با افزايش امتياز 940 عنوان دستگاه شايسته تقدير ويژه را در چند سال پي در پي به خود اختصاص داد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي