جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4839


کمپ تيم ملي دراختيارکره‌اي‌ها!


دقيقه نود


سوت پايان


  کمپ تيم ملي دراختيارکره‌اي‌ها! 

 
تيم ملي ايران براي حضوردرجام ملت‌هاي آسيا2015 کمپ خود را درسيدني استراليا برپا مي‌کند. تيم ملي ايران 11 دي ماه امسال براي حضور در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا 2015 راهي استراليا مي‌شود تا10 روز قبل از آغاز رسمي اين رقابت‌ها، اردويي10 روزه را در اين کشور برگزار کند.

طبق اعلام قبلي قرار بود تيم ملي ايران اردوي10 روزه خود را در کمپ دانشکده مک‌کوئري سيدني برپا کند اما گويا در اين زمينه در حالي که مسئولان اين کمپ در حال مذاکره با مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان بودند، دراقدامي غيرحرفه‌اي به طور همزمان با کره جنوبي نيز به مذاکراه پرداختند که در نهايت کمپ اين دانشکده در مدت حضورزمان جام ملت‌هاي آسيا به کره‌جنوبي اختصاص پيدا کرد.

بر همين اساس مسئولان فدراسيون نيز به تلاش‌هاي خود براي پيدا کردن کمپ جديد در سيدني ادامه دادند واين مذاکرات تا به امروزبه دو کمپ جديد ختم شده که در نهايت تا چند روز آينده يکي از آنها عملي خواهد شد.

پيش از اين برخي رسانه‌ها حتي از حضورتيم ملي درملبورن وساير شهرهاي استراليا خبر داده بودند اما اين امر هرگز محقق نخواهد شد چراکه سياست کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي بر اين اساس است که کمپ تيم کلي به طور قطع در سيدني باشد چراکه بيشتر تيم‌هاي ملي کشورهاي مختلف آسيايي در اين شهر اردوهاي خود را برگزار مي‌کنند و اين موضوع مي‌تواند شرايط برگزاري بازي‌هاي دوستانه براي تيم ملي قبل از جام ملت‌ها را به راحتي فراهم کند.

کمپ دانشکده مک‌کوئري خارج از شهر سيدني قرار گرفته و همين موضوع و فاصله مسير طولاني بين کمپ تا ورزشگاه‌ها و هتل محل اقامت، مي‌توانست براي تيم ملي دردسرهاي احتمالي را ايجاد کرده و باعث پيشامد مشکلاتي از جمله خستگي بازيکنان شود که با منتفي شدن حضور در کمپ اين دانشکده اين مشکل نيز برطرف شد.

بر همين اساس قرار است تيم ملي ايران درزمان برگزاري اردوي خود در سيدني، يا در کمپ تيم‌هاي ملي استراليا اسکان پيدا کنند و يا مهمان يکي ازکمپ‌هاي دولتي اين شهر شوند که هر دو کمپ در شمال سيدني هستند با اين تفاوت که کمپ تيم‌هاي ملي استراليا از محل اقامت و هتل برخوردار هست و کمپ دولتي اين کشور، از وجود هتل برخوردار نيست.با اين وجود مسئولان فدراسيون فوتبال ايران در صورتي که حتي محل کمپ تيم ملي در کمپ تيم‌هاي ملي استراليا نيز باشد، به هتل اين کمپ بسنده نکرده و در حال حاضربه دنبال هتلي 5 ستاره در سيدني براي اسکان تيم ملي هستند.در نهايت اينکه يکي از دو کمپ تمريني فوق بعد از تأييد کي‌روش، نهايي خواهد شد و تيم ملي پس از راهي شدن به سوي استراليا به طور حتم در يکي از دو کمپي که از آنها نام برده شد، استقرار پيدا خواهند کرد.


 دقيقه نود 

 جديدترين رنکينگ المپيکي تکواندوکاران

رنکينگ المپيکي فدراسيون جهاني تکواندو درماه اکتبر اعلام شد که تکواندوکاران ايران رنکينگ خود را بهبود بخشيدند. سايت رسمي فدراسيون جهاني تکواندورده‌بندي تکواندوکاران المپيکي درماه اکتبررااعلام کرد که امتيازات اين رنکينگ بدون احتساب نتايج بازيهاي آسيايي و تا مسابقات گرندپري قزاقستان (G4) لحاظ شده است.دررنکينگ المپيک ودروزن اول المپيکي، فرزان عاشورزاده با کسب مدال نقره در مسابقات گرندپري قزاقستان و کسب 24 امتياز، 4 پله صعود داشت. بهنام اسبقي در وزن دوم المپيکي با کسب مدال برنز در مسابقات قزاقستان، 14.40 امتيازرا به اندوخته هاي خود اضافه کرد و مرد شماره 3 اين وزن لقب گرفت و مهدي خدابخشي با کسب40 امتياز ازطلاي مسابقات گرندپري قزاقستان با 4 پله صعود به جمع 6 تکواندوکار برتر وزن سوم المپيک ملحق شد.

توافق مشروط تيموريان با استقلال

هرچند مسئولان باشگاه استقلال در تلاش هستند تا مشکلات مالي اين باشگاه را مديريت کنند تا حاشيه اي براي تيم ايجاد نشود اما کار برخي بازيکنان پيچيده شده و نارضايتي آنها را به دنبال داشته است.آندرانيک تيموريان يکي از اين بازيکنان است که از مبلغ وعده داده شده باشگاه بخش عمده اي را دريافت نکرده است. اين بازيکن شنبه براي حل مشکلات مالي اش با بهرام افشارزاده نشستي را برگزار کرد وهر چند به پول نرسيد اما قول گرفت بزودي مشکلاتش حل شود.اگر تيموريان نتواند مشکلات مالي اش را تا قبل از برگزاري اردوي تيم ملي حل کند، او هم ممنوع الخروج خواهد شد و نمي تواند تيم ملي را در سفر به اردوي آفريقاي جنوبي همراهي کند.مشکلات مالي درحالي باعث نارضايتي تيموريان از باشگاه استقلال شده است که طي روزهاي گذشته دو باشگاه سپاهان اصفهان و پديده مشهد پيشنهادهايي را براي دراختيار گرفتن اين بازيکن ارائه کرده اند اما آندو دادن پاسخ نهايي را به حل شدن مشکلات مالي اش در استقلال منوط کرده و هيچ واکنشي نداشته است.

مصاف دوباره پرسپوليس وراه آهن

روز نخست ازمرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور طي روزهاي يکشنبه و دوشنبه با برگزاري 8 ديدار پيگيري مي‌شود که در اين بين 12 تيم ليگ برتري و4 تيم دسته اولي براي رسيدن به جمع 8 تيم برتر جام برابر رقيبان خود به ميدان مي‌روند.شايد بتوان گفت حساس ترين بازي امروزديدارپرسپوليس وراه‌آهن است. اين هم يک ديدارتکراري است و دو تيم در کمتر از40 روز، دوباره برابر هم به ميدان مي‌روند. مسابقه قبلي نخستين برد پرسپوليس با هدايت حميد درخشان را رقم زد وباعث آرامش موقتي اين تيم شد وحالا بار ديگر حل گره مشکلات پرسپوليس به بردن راه‌آهن بستگي دارد.پرسپوليس که دردوهفته گذشته ليگ برتر، دو شکست مقابل سپاهان دراصفهان وسايپا درتهران را متحمل شده، براي جبران اين ناکامي و جلوگيري از حذف زودهنگام ازجام حذفي که حاشيه بزرگ ديگري را براي اين تيم بوجود مي‌آورد، بايد مقابل راه‌آهن پيروز شود.از سوي ديگر هم تيم حميد استيلي، پس از6 هفته ناکامي درليگ، با بردن سپاهان اصفهان درتهران به آرامش نسبي رسيده و بازيکنان آن براي رويارويي با پرسپوليس کاملا آماده هستند. در چنين وضعيتي بايد ديد استيلي با بردن و حذف پرسپوليس مشکلات اين تيم را بيشتر مي‌کند و يا درخشان با پيروزي مقابل تيم استيلي، شرايط بهتري را بدست خواهد آورد.

برنامه مرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي

مرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشورطي روزهاي يکشنبه ودوشنبه با برگزاري8 ديدار پيگيري مي‌شود.برنامه کامل ديدارهاي مرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور به شرح زير است:

يکشنبه،4آبان:

گسترش فولاد تبريز - پديده مشهد، ساعت 14، ورزشگاه اختصاصي گسترش

سايپاي البرز - تراکتورسازي تبريز، ساعت 14:30، ورزشگاه انقلاب کرج

صنعت ساري - پيکان تهران، ساعت 14:30، ورزشگاه متقي ساري

صنعتي خوزستان - ذوب‌‎آهن اصفهان، ساعت 15، ورزشگاه غديراهواز

پرسپوليس تهران - راه‌آهن تهران، ساعت 16:40، ورزشگاه تختي تهران

نفت مسجدسليمان - گل‌گهر سيرجان، ساعت 16:55، ورزشگاه شهيدمحمودي مسجد سليمان

دوشنبه،5آبان:

استقلال - پارسه تهران،16:40، ورزشگاه آزادي تهران

نفت تهران - شهرداري اردبيل، ساعت 16:40، ورزشگاه تختي تهران

مدال برنز براي مرداني

نماينده سنگين وزن تيم ملي تکواندو کشورمان با واگذاري نتيجه درمرحله نيمه نهايي به قهرمان ازبکستاني بازيهاي آسيايي 2014 به نشان برنز بسنده کرد.سجاد مرداني تکواندوکار وزن80+ کيلوگرم کشورمان که با سه پيروزي متوالي راهي مرحله نيمه نهايي شده بود در اين مرحله با قبول شکست برابر نماينده ازبکستان به مدال برنز وزن چهارم المپيکي دست يافت. مرداني که نقره جهاني 2013 مکزيک را در اختيار دارد دور نخست پيوتر هاتوسکي از لهستان را 7 بر 2 شکست داد و سپس علي ساري از ترکيه را با نتيجه 11 بر 3 از پيش رو برداشت. وي در مرحله يک چهارم نهايي به مصاف کارلومولفتا از ايتاليا بانشان طلاي المپيک 2012 لندن رفت و با ارائه يک مبارزه برتر11 بر 2 حريف نامدار خود را شکست داد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. وي براي رسيدن به بازي نهايي در مرحله نيمه نهايي به مصاف جسوربايکازوف ازازبکستان که اوايل ماه جاري دربازيهاي آسيايي اينچئون موفق به کسب مدال طلا شده بود رفت و در نهايت 5 بر يک نتيجه را واگذار کرد تا به مدال برنزاين رقابتها دست يابد. نماينده سنگين وزن کشورمان با کسب اين مدال برنز ضمن کسب 1000 دلار جايزه نقدي 14.4 امتياز را به سبد اندوخته هاي خود در رنکينگ المپيک اضافه کرد.

پرسپوليس - راه‌آهن در ورزشگاه تختي

ديدار تيم‌هاي پرسپوليس وراه‌آهن در مرحله يک‌هشتم جام حذفي امروزدرورزشگاه تختي برگزار مي‌شود.

در حالي که مسئولان باشگاه پرسپوليس در تلاش بودند تا ديدار تيم‌هاي پرسپوليس وراه‌آهن به جاي ورزشگاه تختي درورزشگاه آزادي برگزارشود اما مديران ورزشگاه آزادي از مواضع خود کوتاه نيامدند و اجازه برگزاري 2 بازي در فاصله زماني 24 ساعت را براي اين ديدار ندادند و با اين حساب اين بازي در ورزشگاه شرق تهران برگزار خواهد شد.با اين حساب امروز وازساعت16:50 ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و راه آهن در مرحله يک هشتم جام حذفي درورزشگاه تختي برگزار خواهد شد.

برگزاري جلسه هيات مديره پرسپوليس

جلسه هيات مديره باشگاه پرسپوليس اين هفته روز چهارشنبه برگزار خواهد شد.پيش از اين جلسات هيات مديره باشگاه پرسپوليس دوشنبه‌ها برگزار مي‌شد اما ازآنجايي که قرار شده دراين جلسه همه اعضا حضور داشته باشند روزچهارشنبه براي جلسه اين هفته انتخاب شده تا سليمي که اين روزها در مکه به سر مي‌برد هم بتواند در اين جلسه شرکت کند.


 سوت پايان 

 ترديد درحضورنکونام

اوساسونا امشب در رقابت‌هاي ليگ دسته دوم اسپانيا مقابل خيخون به ميدان خواهد رفت وخبر خوب براي هواداران اين تيم مي‌تواند اين باشد که کريم انصاري‌فرد، مهاجم ايراني اين تيم پس از مصدوميتي که در ديدارمقابل تنريف به آن دچار شد، به تمرينات بازگشته است.از سوي ديگر يک خبر بد براي هواداران اين تيم نيز به گوش مي‌رسد و آن اينکه کادر پزشکي تيم به جواد نکونام توصيه کرده که دو روز استراحت کند به همين دليل حضور او در بازي امشب تيمش قطعي نيست.

پيروزي الکويت با قوچان نژاد

تيم الکويت در پايان هفته هشتم رقابت هاي فوتبال ليگ کويت با حضوررضا قوچان نژاد ملي پوش فوتبال ايران توانست دو بر صفر تيم الفحيحيل را شکست دهد.در اين ديدارکه درنادي الکويت برگزار شد حسين حاکم دردقيقه 48 واحمد عزام دردقيقه 88 گل هاي تيم الکويت را به ثمر رساندند.تيم الکويت با اين برد20 امتيازي شد و پس از العربي 21 امتيازي دررده دوم رقابت هاي فوتبال ليگ دسته يک اين کشور قرار گرفت.

ديدارهاي جام حذفي هم پخش نمي‌شود

درادامه عدم پخش تلويزيوني بازي‌هاي ليگ برتر، ديدارهاي جام حذفي نيز از تلويزيون نمايش داده نخواهد شد.با توجه به ممانعت از ورود دوربين‌هاي تلويزيوني به ورزشگاه‌ها درديدارهاي هفته دوازدهم مسابقات ليگ برتر، فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ دستور داده‌اند که با جديت دراين امر، براي مسابقات جام حذفي نيز ازورود دوربين‌هاي تلويزيوني جلوگيري خواهد شد.ممنوعيت ورود دوربين‌هاي تلويزيوني تنها شامل بازي‌هاي ليگ برتر و جام حذفي نيست و طبق دستور فدراسيون فوتبال در بازي‌هاي ليگ‌هاي پايين‌تر نيز از ورود دوربين‌هاي تلويزيوني ممانعت به عمل مي‌آيد.

زمان نقل‌وانتقالات نيم‌فصل ليگ برتر

زمان نقل‌وانتقالات ليگ برتر فوتبال کشوردرنيم‌فصل اين مسابقات تعيين شد. فصل نقل‌وانتقالات نيم‌فصل ليگ برتر فوتبال کشوراز10 آذر تا 7 دي تعيين شد و باشگاه‌هاي ليگ برتري براي نقل‌وانتقالات نيم‌فصل دوم دراين بازه زماني فرصت خواهند داشت.براساس اين گزارش، زمان ياد شده مختص به نقل‌وانتقال بازيکنان داخلي است ودرمورد بازيکنان خارجي مطابق با فصل نقل‌وانتقالات زمستاني فيفا عمل خواهد شد.هر تيم امکان جذب شش بازيکن را خواهد داشت، ضمن اينکه امکان دارد درصورت تعيين تکليف بازيکنان سرباز، تيم‌هايي که نفرات خود را به دليل مشکلات سربازي از دست داده‌اند، بتوانند به تعداد اين بازيکنان هم بازيکن جذب کنند. البته اين موضوع نياز به مصوبه هيئت رئيسه سازمان ليگ دارد.

اسامي محرومان مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي

کميته مسابقات سازمان ليگ فوتبال ايران، اسامي محرومان مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي را اعلام کرد.اسامي محرومان مرحله يک هشتم نهايي مسابقات جام حذفي فوتبال باشگاه‌هاي کشوربه شرح زير اعلام شد:

حسين رسولي خطير - گل گهر سيرجان

پيمان ميري - صمد سالک زماني (مربي) - پارسه تهران

احمدرضا عابدزاده - مربي راه آهن

مسعود همامي - پيکان

موسي کولي بالي - عبداله ويسي ( سرمربي) - استقلال خوزستان

همچنين آبشک، کوهنورد، لطيفي و حسيني نسب از تيم راه آهن در صورت عدم واريز جريمه انضباطي از حضور در مسابقه محروم مي‌شوند.

اجازه جذب بازيکن به پرسپوليس

سرمربي تيم پرسپوليس ازاضافه شدن چند بازيکن به جمع سرخپوشان درليگ قهرمانان آسيا خبر داد. طبق جلسه‌اي که مسئولان سازمان ليگ با باشگاه پرسپوليس برگزار کردند سازمان ليگ به پرسپوليسي‌ها اجازه داده است تا در ليگ قهرمانان آسيا تعدادي بازيکن به عنوان بازيکن قرضي جذب و به ليست خود اضافه کنند.

فهرست پرسپوليس براي بازي با راه‌آهن

دغاغله و علي‌عسگر خط خوردند

فهرست تيم فوتبال پرسپوليس براي بازي با راه‌آهن درمرحله يک هشتم نهايي جام حذفي اعلام شد.سوشا مکاني، نيلسون کوريا، رضا نورمحمدي، محسن بنگر، سيدميثم حسيني، محمدرضا خانزاده، مايکل اومانيا، رضا حقيقي، محمد نوري، اميد عاليشاه، هادي نوروزي، مهرداد کفشگري، محمد عباس‌زاده، احمد نوراللهي، پيام صادقيان، مهدي طارمي، شهاب زاهدي و فرشاد قاسمي؛ بازيکنان پرسپوليس براي بازي با راه‌آهن هستند.حميدرضا علي‌عسگر، مهدي دغاغله، افشين اسماعيل‌زاده، سيدعلي فاطمي وميلاد کمنداني بازيکناني هستند که ازفهرست پرسپوليس خط خورده‌اند. وضعيت مهدي جعفرپور هم هنوز با باشگاه پرسپوليس مشخص نيست. اين بازيکن طي روزهاي گذشته با سرخپوشان تمرين کرده است.18 بازيکن پرسپوليس، پس از تمرين ديروز براي برپايي اردوي پيش بازي خود به هتل ارم رفتند. ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و راه‌‌آهن در چارچوب مرحله يک‌هشتم نهايي جام حذفي امروز از ساعت 16:40 برگزار مي‌شود.

انتقاد بهداد سليمي

بهداد سليمي دارنده مدال طلاي بازي هاي آسيايي مي‌گويد 14 روز پيش از آغاز مسابقات جهاني نبايد ملي پوشان را در شرايط مسابقه قرار مي دادند.وي با بيان اين که 14 روز تا مسابقات جهاني زمان داريم و برگزاري دور دوم ليگ برتر وزنه برداري کار اشتباهي بود، اظهارکرد: همه مربيان و بازيکناني که در اين تورنمنت حضور داشتند در اين مورد ناراضي بودند و ملي پوشان را نبايد درشرايط مسابقات قرار مي‌دادند و مانند سال‌هاي قبل رکورد گيري بايد در تمرينات تيم ملي انجام مي‌شد، ولي اين تصميم فدراسيون بود و ما هم به اين دليل که بايد در اختيار تيم قرار مي‌گرفتيم، مجبور به شرکت در رقابت‌ها شديم.وي درباره پيش بيني نتايج تيم ملي ايران در مسابقات جهاني، تصريح‌کرد: پيش‌بيني از مسابقاتي دراين سطح کار درستي نيست و تا حدودي غير ممکن است، اما من و ديگر ملي پوشان تمام تلاشمان را مي‌کنيم تا بهترين نتايج را داشته باشيم و سهميه المپيک را کسب کنيم.

سفرداورزني به ايتاليا

محمدرضا داورزني، رئيس فدراسيون واليبال ايران براي شرکت درسي‌و‌چهارمين اجلاس سالانه فدراسيون جهاني واليبال، بامداد چهارشنبه هفتم آبان عازم ايتاليا مي‌شود.دراين اجلاس،‌ بررسي مسابقات سال 2014 و تصميم‌گيري در مورد ميزباني رقابت‌هاي 2015 در دستور کار هيئت رئيسه FIVB قرار دارد. همچنين رئيس فدراسيون واليبال کشورمان نيز قرار است درايتاليا با روساي فدراسيون واليبال ديگر کشورها ملاقات و گفت‌وگو کند. بحث و تبادل نظر در مورد مصوبات اجلاس هيئت رئيسه کنفدراسيون‌هاي قاره‌هاي مختلف نيز از برنامه‌هاي اين اجلاس است.سي‌و‌چهارمين کنگره فدراسيون جهاني واليبال از8 تا 10 آبان در شهر کالياري ايتاليا برگزارمي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي