جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/08/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4840


ايران - ايتاليا در سال 94

غلامرضابهروان:
ممکن است دربي پخش نشود


دقيقه نود


سوت پايان


  ايران - ايتاليا در سال 94 

تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و ايتاليا سال آينده در ديداري دوستانه به مصاف هم مي‌روند. پس از جلسه مشترک روساي فدراسيون فوتبال ايتاليا و ايران، کارلو تاوکيواعلام کرد که تيم‌هاي ملي دوکشور سال آينده در ديداري دوستانه رودروي هم قرار خواهند گرفت.تيم‌هاي ملي ايران و ايتاليا تا به حال به مصاف هم نرفته‌اند و اگروعده رييس فدراسيون فوتبال ايتاليا محقق شود اين دو تيم براي نخستين بار در تاريخ رودروي هم قرار مي‌گيرند.

رييس فدراسيون فوتبال ايتاليا:

قرار به کار نکردن بود به ايران نمي‌آمدم

رييس فدراسيون فوتبال ايتاليا از پيشرفت جدي در همکاري دوجانبه فوتبال ايران و ايتاليا خبر داد.رييس فدراسيون ايتاليا پس از جلسه با علي کفاشيان رييس فدراسيون ايران در نشست خبري اظهار کرد: توافق‌نامه‌اي که با کفاشيان امضا کرديم شروع همکاري دو جانبه ميان فوتبال ايتاليا و ايران است. من آمده‌ام که فعاليت‌هاي رو به رشدي دراين زمينه داشته باشيم.وي افزود:ما توافق کرديم تا تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و ايتاليا سال آينده با هم بازي تدارکاتي داشته باشند. همين طوردربحث‌هاي آموزشي نيز تفاهم‌نامه‌اي امضا کرديم. البته بخشي از اين تفاهم‌نامه هم مربوط به بازي‌هاي دوستانه است. همين طور براي بازي دوستانه‌اي ميان تيم‌هاي ملي زير 17 ايران و ايتاليا در ماه دسامبر برنامه‌ريزي شده است.وي افزود: بازي تدارکاتي تيم‌هاي جوانان ايران و ايتاليا قدم اول است و ما با تفاهم‌نامه‌اي که امضا کرديم کارهاي زيادي درآينده انجام خواهيم داد. سال گذشته با کفاشيان و نبي درايتاليا صحبت کردم و اگر قرار نبود همکاري جدي باهم نداشته باشيم و پيشرفتي دراين زمينه وجود نداشته باشد به ايران نمي‌آمدم.وي تاکيد کرد: من درايتاليا معروفم به کسي که کارها را انجام مي‌دهم نه کسي که فقط حرف مي‌زند.


  غلامرضابهروان:
  ممکن است دربي پخش نشود 

 
غلامرضا بهروان رئيس کميته مسابقات فدراسيون فوتبال در خصوص مشکل حق پخش تلويزيوني مسابقات ليگ برتر فوتبال اظهار داشت: فوتبال ديگر سرگرمي نيست بلکه نياز جامعه است. خوب نيست که موضوعي که ساليان پيش ايجاد شده را نتوانيم حل کنيم و طرفين بايد نسبت به خواسته‌هاي هم منطقي برخورد کنند نه براساس منافع شخصي.وي ادامه داد: اگر به باشگاه‌ها نگاه کنيم مي‌بينيم که آنها با مشکلات فراواني روبرو هستند اما اگر در حق پخش تلويزيوني به حق خود برسند50 درصد مشکلات حل خواهد شد. مردم هم اگر ناراحت هستند حق دارند چراکه فوتبال براي مردم است و مردم ولي‌نعمت ما هستند.رئيس کميته مسابقات فدراسيون فوتبال با بيان اينکه مطالبات مردم درست و طبيعي است خاطرنشان کرد: رسانه از طريق پخش فوتبال امکانات زيادي گرفته است اما باشگاه‌ها که بايد حق زيادي در اين بخش دريافت کنند بي‌بهره ماندند مردم طرفدار تيم‌هاي خود هستند و مي‌خواهند بازيکنان را ببينند اما ممکن است بازي‌ها در شهر ديگري باشد و نتوانند به ورزشگاه بروند.بهروان ادامه داد: مسئولان فدراسيون از خواسته‌هاي اوليه خود بسيار کوتاه آمده و انعطاف نشان دادند اگر اين مشکل حل نشود مردم و فوتبال ضررمي‌کنند پس بهتر است طرفين با برخورد منطقي اين مشکل را حل کنند.

وي در مورد خصوصي‌شدن باشگاه‌ها عنوان کرد: اگر باشگاه‌ها خصوصي شوند 65 درصد هزينه‌ها بايد از طريق همين موضوعات حاصل شود وقتي مي‌گويند انحصار فلان موضوع در دست ما است و بايد با آن کنار بياييد چگونه باشگاه‌ها مي‌توانند خصوصي شوند.بهروان گفت: وقتي صدا و سيما از موضع خود کوتاه نمي‌آيد، فدراسيون چگونه کوتاه بيايد. فدراسيون چقدر بايد اين مشکل را تحمل کند. ما از سال گذشته نامه‌نگاري‌هاي خود را در خصوص اين مشکل انجام داده بوديم اما هيچ اتفاقي رخ نداد.بهروان در پاسخ به اين سوال که آيا ممکن است مشکل حق پخش تلويزيوني تا زمان دربي هم حل نشود اظهار داشت: ما خودمان هم نگران اين موضوع هستيم.

بخش فوتبالي تلاش مي‌کند به تفاهم برسد وازمواضع خود کوتاه مي‌آيد. وزارت ورزش هم حمايت‌هاي خوبي انجام داده است اما اصل داستان هنوز اقدامي انجام نداده است. اگر مشکل حق پخش تلويزيوني حل نشود ممکن است دربي هم پخش نشود. البته اين موضوع را بايد بگويم که اين مشکل شامل بازي‌هاي ملي نمي‌شود.

وي در مورد برگزاري بازي پرسپوليس درورزشگاه آزادي گفت: پيش از اين و در مراسم قرعه‌کشي هم اعلام کرده بوديم که اگر مسئولان ورزشگاه آزادي رضايت بدهند بازي پرسپوليس در اين ورزشگاه برگزار خواهد شد.وي در مورد صحبت‌هاي کفاشيان مبني براينکه اگر مشکل حق پخش تلويزيوني حل نشود فوتبال را آماتور خواهد کرد گفت: منظور کفاشيان اين بود که فوتبال خود به خود آماتور خواهد شد چراکه طبق قانون فوتبالي که نمي‌تواند از حقش دفاع کند بايد آماتور باشد.


 دقيقه نود 

 مهدي تاج:

پولادي تا به سربازي نرود به تيم ملي دعوت نخواهد شد

پس از اين که روز شنبه اسامي 27 بازيکن متخلف اعلام شد، ديروزمهدي تاج از سرباز بودن شجاع خليل زاده، مدافع تيم سپاهان خبر داد و گفت که او به همراه ساير بازيکنان متخلف ديگر نمي‌تواند تا زمان صدور مجوز به ميدان برود.او گفت: نام شجاع خليل زاده نيز در ميان فهرست هفت بازيکني که تخلف کرده‌اند وجود داشت و او هم سرباز است.تاج درباره وضعيت مهرداد پولادي نيز گفت: مهرداد پولادي به خدمت سربازي نرفته است و بايد پول باشگاه پرسپوليس را باز گرداند. او تا زماني که به سربازي نرود به تيم ملي دعوت نمي‌شود.رييس سازمان ليگ در پايان گفت: در اين ميان باشگاه‌ها مقصر نيستند و نبايد از وضعيتي که به وجود آمده متضرر شود، به همين خاطر به آنها مجوز جذب بازيکن به جاي بازيکنان سرباز داده شد.

بازگشت کي‌روش به ايران

کارلوس کي‌روش به ايران باز گشت. کي‌روش که پس از اردوي پرتغال براي هماهنگي اردوي آفريقاي تيم ملي به آفريقاي جنوبي سفر کرده بود با پايان سفر خود به تهران باز گشت.البته اوهنگام ورود به فرودگاه امام خميني (ره) ودرحال گذر از گيت خروج متوجه پايان مدت ويزايش شد، اما پس از حضور در بخش ويزاي فرودگاهي و تمديد ويزاي خود توانست ازاين گيت عبور کند.کي‌روش امشب براي حضور در سمينار دو روزه فيفا عازم مالزي خواهد شد.

اهداي پيراهن‌هاي بوفون و پيرلو به فدراسيون فوتبال ايران

روساي فدراسيون‌هاي فوتبال ايران و ايتاليا صبح ديروز در آکادمي ملي فوتبال با يکديگر ديدار کردند و در اين ديدار توافق‌نامه‌هايي را نيز با يکديگر به امضا رساندند.دراين ديدار رييس فدراسيون فوتبال ايتاليا علاوه براهداي لوح يادبود و نشان رسمي فدراسيون فوتبال ايتاليا، پيراهن‌هاي بوفون و پيرلو بازيکنان تيم ملي ايتاليا را به علي کفاشيان ومحمدنبي اهدا کرد ورييس فدراسيون نيز پيراهن تيم ملي فوتبال ايران را با نام رييس فدراسيون فوتبال ايتاليا به او هديه داد.

سوخته‌سرايي در بيمارستان بستري شد

رضا سوخته سرايي پيشکسوت کشتي و قهرمان فوق سنگين ايران و جهان در بيمارستان بستري شد.سوخته سرايي که از مشکل قلبي و کليوي رنج مي‌برد در بيمارستان نيکان تهران بستري است.وي دارنده دو نشان نقره سنگين وزن جهان در سالهاي 1978 و 1981 است.سه مدال طلا (1982، 86 و 90) و يک نقره (1974) بازيهاي آسيايي، سوخته سرايي را به يکي از پر افتخارترين ورزشکاران ايران در بازيهاي آسيايي تبديل کرده است.

بازديد رييس فدراسيون ايتاليا از آکادمي ملي فوتبال

مارکو تاوکيو، رييس فدراسيون فوتبال ايتاليا از بخش‌هاي مختلف آکادمي و کمپ‌هاي تيم ملي فوتبال بازديد کرد. رييس فدراسيون فوتبال ايتاليا پس از نشست خبري در آکادمي ملي فوتبال از بخش‌هاي مختلف، تاسيسات، زمين‌هاي تمرين و هتل آکادمي بازديد کرد.در اين بازديد علي کفاشيان ، رييس فدراسيون فوتبال ايران توضيحاتي را در مورد روند تکميل پروژه مختلف در کمپ‌هاي تيم ملي و همچنين پروژه‌هايي که قرار است در آينده ساخته شود، ارائه داد.

جوايز دلاري مسابقات کشتي باشگاه‌هاي جهان

نخستين دوره رقابت‌هاي کشتي آزاد و فرنگي باشگاه هاي جهان درايران برگزار خواهد شد. به تيم هاي اول تا سوم هر رشته اين رقابت ها که آذرماه در ايران برگزارخواهد شد به ترتيب 25، 15 و10 هزار دلار جايزه اهداء مي شود.اين رقابت ها با حضور باشگاه هاي برتر جهان در رشته‌هاي فرنگي و آزاد در ايران برگزار خواهد شد.

حضور کي‌روش در ورزشگاه انقلاب کرج

سرمربي تيم ملي فوتبال ديروز با حضور در ورزشگاه انقلاب کرج ديدار تيم‌هاي سايپا و تراکتورسازي را از نزديک تماشا‌کرد. کارلوس کي‌روش به همراه اوسيانو کروز به ورزشگاه انقلاب کرج ‌رفتد تا از نزديک ديدار دو تيم سايپا و تراکتورسازي تبريز را تماشا کند.اين دو تيم در مرحله يک‌هشتم نهايي رقابتهاي جام حذفي به مصاف يکديگر رفتند.

ورود مجلس به اختلاف صدا وسيما و فدراسيون فوتبال

عضو کميته ورزش کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي گفت: نظر نهايي کميته ورزش اين کميسيون در مورد اختلافات صداوسيما و فدراسيون فوتبال براي حق پخش بازي ها به زودي اعلام مي شود.

رمضانعلي شجاعي کياسري با بيان اينکه کميته اي با عنوان کميته ورزش در کميسيون فرهنگي مجلس تشکيل شده است که اختلافات صداوسيما و فدراسيون فوتبال را پيگيري مي کند، اظهار داشت: اين کميته، اختلاف فدراسيون فوتبال و صداوسيما در مورد حق پخش بازي ها را بررسي مي کند که نظر نهايي کميسيون به زودي اعلام خواهد شد.وي اضافه کرد: فدراسيون فوتبال و صدا و سيما در مورد حق پخش اختلاف زيادي دارند به صورتي که صداوسيما مي گويد فدراسيون حق زيادي ندارد ولي فدراسيون سهم بيشتري از حق پخش مي خواهد و به درصدهايي که به توافق رسيده اند، قناعت نکرده است.شجاعي کياسري خاطر نشان کرد: هم اکنون چندين جلسه است که بازي ها از صداوسيما پخش
نمي شود و اين اشکال دارد.

جلالي عزادار روي نيمکت سايپا

سرمربي تيم فوتبال سايپا با وجود غم از دست دادن پدرش به ورزشگاه آمد و روي نيمکت تيمش نشست.مجيد جلالي شب شنبه در غم از دست دادن پدرش عزادار شد، او از شب شنبه در منزل پدري مشغول سوگواري بود ولي در نهايت ديروز به ورزشگاه انقلاب کرج آمد تا هدايت تيم سايپا را در ديدار با تراکتورسازي برعهده بگيرد.جلالي در حاليکه 18 دقيقه از زمان آغاز بازي دو تيم گذشته بود به همراه خليل سبحاني مديرعامل سايپا وارد ورزشگاه شد و به روي نيمکت تيمش نشست.

قضاوت ترکي در جام حذفي

اسامي داوران 2 بازي مرحله يک هشتم جام حذفي که امروز برگزار مي شود از سوي کميته داوران اعلام شد.اسامي داوران اين ديدارها به شرح زير است:

دوشنبه،5آبان:

نفت تهران – شهرداري اردبيل ساعت16:40 در ورزشگاه تختي تهران

داوران:جمشيد محمدي- سخاوت سليمان نژاد-محسن سلطاني-محمدحسين ترابيان

استقلال – پارسه تهران ساعت 16:40 در ورزشگاه آزادي تهران

داوران:محسن ترکي – حسين طالقاني –يعقوب سخندان – سعيد شمس


 سوت پايان 

 آغاز ليگ برتر واليبال مردان از 18 آبان

رقابت هاي ليگ برتر واليبال مردان باشگاه هاي ايران با عنوان زنده ياد حسين معدني و با حضور 14 تيم از 18 آبان ماه آغاز مي شود. اين رقابت ها با حضور تيم هاي پيکان، موسسه مالي و اعتباري ميزان، شهرداري تبريز، تعاون گنبد، بازرگاني گنبد، شهرداري زاهدان، ارتعاشات صنعتي ايران در گروه يک و در گروه دو با شرکت تيم هاي متين ورامين، شهرداري اروميه، نوين کشاورز، آلومينيوم المهدي بندر عباس، سايپا البرز، مهرپارس فارس و وزارت دفاع برگزار مي شود.

اين رقابت ها در دو گروه A و B برگزار مي شود. درگروه A تيم هاي پيکان تهران ، موسسه مالي اعتباري ميزان ، شهرداري تبريز ، تعاون گنبد ، بازرگاني جواهري گنبد، شهرداري زاهدان و ارتعاشات صنعتي ايران با هم رقابت خواهند کرد.در گروه B اين رقابت ها تيم هاي متين ورامين ، شهرداري اروميه ، نوين کشاورز ، آلومينيوم المهدي بندرعباس يا تعاون گنبد ، سايپا البرز ، مهرپارس فارس و وزارت دفاع با هم ديدار خواهند داشت.بر اساس اعلام سازمان ليگ با وجود تلاش هاي مدير کل تربيت بدني بوشهر، تيم شهرداري بوشهر به علت عدم تامين منابع مالي از سوي حامي مالي اين تيم از حضور در ليگ برتر انصراف داد و بنابراين تيم تعاون گنبد جايگزين تربيت بدني بوشهر شد و در گروه يک قرار گرفت.دوررفت اين رقابت ها 26 آذرماه پايان مي يابد و تعطيلات نيم فصل و زمان نقل و انتقالات از 27 آذرماه تا نهم دي ماه خواهد بود.دور برگشت اين رقابتها دهم دي ماه آغاز مي شود.

مهدي محمد نبي:

تيم ملي فوتبال ايران بافلسطين و عراق ديدار دوستانه برگزارمي کند

مهدي محمد نبي دبير کل فدراسيون فوتبال گفت: تيم ملي فوتبال ايران تا قبل از آغاز جام ملت هاي آسيا با فلسطين و عراق ديدار دوستانه برگزار مي کند.مهدي محمدنبي روز يکشنبه در حاشيه امضا تفاهمنانه فدراسيون هاي فوتبال ايران و ايتاليا افزود: در آبان ماه اردوي 10 روزه براي تيم ملي پيش بيني شده که 27 آبان هم برگزاري ديدار تدارکاتي با تيم ملي کره جنوبي قطعي است.وي اظهارداشت:بعد از اين ديدار تدارکاتي هم اردوي تيم ملي در کشور آفريقاي جنوبي برگزارمي شود.

بعد ازآن در تهران و قبل از عزيمت تيم به جام ملت هاي آسيا يک ديدار دوستانه با تيم ملي فلسطين برگزار خواهيم کرد و30 دسامبر (9 دي) هم تيم ملي براي حضور درجام ملت هاي آسيا عازم استراليا خواهد شد.وي گفت:در سيدني هم تيم ملي يک ديدار دوستانه با تيم ملي عراق برگزار مي کند.وي دررابطه بابرخي انتقادها ازاردوي آفريقاي جنوبي گفت: قبل از جام جهاني تيم ملي يک اردوي تدارکاتي درکشور آفريقاي جنوبي برگزارکرد که ملي پوشان همگي از اين اردو اظهار رضايت داشتند.

برگزاري جلسه هيأت‌رئيسه فدراسيون فوتبال

جلسه هيات رئيسه فدراسيون فوتبال روز چهارشنبه برگزار مي شود.به گفته علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال کشورمان اين جلسه روز چهارشنبه و با حضور اعضاي هيات رئيسه در محل فدراسيون فوتبال برگزار خواهد شد.

رقابت‌هاي كسب سهميه المپيك

طلاي منچستر براي عاشورزاده و خدابخشي

روز دوم از مرحله سوم رقابتهاي کسب امتياز ورودي المپيک با درخشش نمايندگان ايران و کسب هر دو مدال طلاي مسابقات به پايان رسيد.

در ادامه اين دوره از رقابتها که به ميزباني انگلستان درشهرمنچستر برگزار مي‌شود، تکواندوکاران در بخش مردان و در دو وزن 58- کيلوگرم و80- کيلوگرم به مصاف رقباي خود رفتند که درهردو وزن تکواندوکاران کشورمان با شکست همه رقباي خود، عنوان قهرماني و مدال طلا را از آن خود کردند.

دررقابتهاي وزن 58-کيلوگرم فرزان عاشورزاده جوان اول اين روزهاي تکواندو ايران که مدتي پيش در بازيهاي آسيايي موفق به کسب مدال طلا شده بود، دست به کار بزرگي زد و با اقتدار کامل همه رقبا ازجمله قهرمان کره‌اي سال 2013 جهان را شکست داد و ضمن کسب مدال طلا و5 هزار دلار جايزه نقدي، 40 امتياز بدست آورد تا شانس خود را براي کسب سهميه المپيک افزايش دهد.

در اين وزن 28 تکواندوکار حضور داشتند که تکواندوکار 17 ساله کشورمان رقابتهاي خود را با برتري 12 بر صفر مقابل "سرجيوولب" از آلمان آغاز کرد و سپس در يک مبارزه برتر20 بر 8 "تائه مون چا" قهرمان جهان در سال 2013 و نفر سوم رنکينگ المپيک را شکست داد.

وي درادامه با برتري 11 بر 5 برابر "کارلوس ناوارو" از مکزيک به نيمه نهايي رسيد و در اين مرحله هم "روي براگانسا" از پرتغال با طلا اروپا و نقره جهان را 9 بر 4 شکست و به فينال رسيد.عاشورزاده در پيکار براي کسب مدال طلا "شواي ژائو" از چين که در مرحله مقدماتي هادي مستعان را حذف کرده بود، پيش رو داشت که پس از تساوي 3 بر 3 دو تکواندوکار در پايان سه راند مبارزه، نماينده کشورمان در راند طلايي امتياز پيروزي بخش را به نام خود ثبت کرد و به نشان زرين طلا دست پيدا کرد.

اما مهدي خدابخشي دروزن 80- کيلوگرم در مبارزه پاياني " آرون کوک" نفر اول رنکنيگ جهاني رادر يک مبارزه جذاب و ديدني و در پايان سه راند 13 بر 11 شکست داد و به نشان طلا دست پيدا کرد. خدابخشي با برتري 5 بر 4 مقابل "اوساما" از تونس کار خود را در اين پيکارها آغاز کرد و سپس 5 بر 3 "ماکسيم رافالوويچ" از ازبکستان را شکست داد. اين ازبکستاني در فينال بازي‌هاي آسيايي هم مغلوب خدابخشي شده بود.

نماينده شايسته کشورمان در سومين مبارزه "ارمن يرمنيان" از ارمنستان را 3 بر صفر شکست داد و راهي مرحله نيمه نهايي شد. خدابخشي در اين مرحله در يک ديدار تمام ايراني مقابل مسعود حجي‌زواره که او نيز طلاي بازي‌هاي آسيايي را در اختيار داشت، قرار گرفت و با برتري 9 بر 5 راهي بازي نهايي شد و حجي‌زواره نيز برنز گرفت.

حجي زواره هم براي رسيدن به اين مرحله ابتدا "مورا" از برزيل را 3 بر صفر شکست داد و سپس " محمد لوتلو" نماينده ميزبان را 8 بر 7 از پيش رو برداشت و در سومين مبارزه خود در پيکار با "نيکيتا رافائلوويچ" از ازبکستان 6بر2 صاحب پيروزي شد و به نيمه نهايي رسيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي